Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Brașov "Cupa de la Poalele Tâmpei" - 17 august 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Popescu Calin....amatori....Brașov....NOU
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de tokosp Vezi post
      mi-am pus întrebarea de novice amaturist, oare ultima data când au fost atât de multi concurenti la un turneu cum se prefigureaza sa fie sub Tâmpa?!?
      Cele mai "populate" turnee pana acum au fost:
      Turneu A+ 31 oct 2009 - Valenii de Munte - Festivalul Toamnei - 24 mese - au participat 242 jucatori +4 invitati =246
      Turneu A 21 ian 2012 - București - Top Tenis Arena - Cupa Unirii - 23 mese - au participat 281 jucatori (185 la Amatori).
      Ma astept ca si acest turneu sa devina un reper pentru turneele viitoare, ca numar, ca valoare si ca buna dispozitie.

      Comentariu


      • Imi pare rau dar trebuie sa ma retrag...Micuda Mihai, open
        Blade: Viscaria
        FH: Tenergy05
        BH: Tenergy05

        Comentariu


        • Din onesti Caliman Eduard amatori, Palaghita Remus amatori,Ditu Daniel Open

          Comentariu


          • Preda Ionut....Moinesti.....open se retrage
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Morosan Marian , Suceava.

              Comentariu


              • Din Sacele, Bacso Peter, amatori, nou.
                Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                Comentariu


                • Domnu' Bodeanu, cu scuzele de rigoare, și cu respect va întreb, daca Dvs. aveți astfel de acces rapid la statistici, puteți sa ma ajutați și pe mine cu o alta informație: înainte de aprilie-mai 2013, de când citesc eu în mod regulat forumul, care a fost turneul B cu cel mai numeros cerc al participanților? (Din postul Dvs. am și gasit raspunsul privind celelalte doua tipuri de turnee, de aceea m-ar interesa numai "B"-ul.)
                  Va mulțumesc,
                  Pali
                  Postat în original de Dan2 Vezi post
                  Cele mai "populate" turnee pana acum au fost:
                  Turneu A+ 31 oct 2009 - Valenii de Munte - Festivalul Toamnei - 24 mese - au participat 242 jucatori +4 invitati =246
                  Turneu A 21 ian 2012 - București - Top Tenis Arena - Cupa Unirii - 23 mese - au participat 281 jucatori (185 la Amatori).
                  Ma astept ca si acest turneu sa devina un reper pentru turneele viitoare, ca numar, ca valoare si ca buna dispozitie.
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • Din București, Bodeanu Mihai - open
                    Blade: Butterfly Photino
                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                    Bh:Yasaka Rakza 9

                    www.lovetodance.ro

                    Comentariu


                    • Postat în original de tokosp Vezi post
                      Domnu' Bodeanu, cu scuzele de rigoare, și cu respect va întreb, daca Dvs. aveți astfel de acces rapid la statistici, puteți sa ma ajutați și pe mine cu o alta informație: înainte de aprilie-mai 2013, de când citesc eu în mod regulat forumul, care a fost turneul B cu cel mai numeros cerc al participanților? (Din postul Dvs. am și gasit raspunsul privind celelalte doua tipuri de turnee, de aceea m-ar interesa numai "B"-ul.)
                      Va mulțumesc,
                      Pali
                      Cel mai "aglomerat" turneu B a fost cel din 11 februarie 2012 la ViVA SPORT cu 109 participanti in 3 turnee paralele: (40 incepatori+40 avansati+29 OPEN) pe 11 mese.
                      Am avut placerea sa coordonez personal acest turneu, ca de altfel si celelalte doua turnee de mai sus.
                      In acest context, as vrea sa fac o remarca: numarul mare si valoarea participantilor la unele turnee, precum cele de la Corund si acesta de la Brașov) sunt un semn de respect si pretuire pentru munca organizatorilor acestor turnee, care fac eforturi mari sa multumeasca participantii.
                      Stabilirea din vreme a categoriei turneului B. A sau A+ nu are legatura cu afluxul de participanti, ci cu un calendar stabilit din vreme si cu cateva calcule matematice si statistice care dau un sens unei insiruiri prozaice de nume numite clasament.
                      Ultima editare de Dan2; 13.aug.2013, 14:49.

                      Comentariu


                      • Au fost 94 jucatori in feb 2012 la Viva, unii au jucat la doua categorii.
                        Ar mai fi:
                        - martie 2008 Alesd - 46 juc
                        - sep 2009 Topoloveni - 100
                        - mai 2010 Bistrița - 114
                        - oct 2011 Top Tenis București - 96
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Intr-adevar, turneul de la Bistrița 114 participanti a coincis cu organizarea de catre Rasvan Crisan a celui mai frumos eveniment pentru amaturisti: Galaxia Campionilor, spectacolul oferit de cei doi campioni mondiali: JAN-OVE WALDNER si JORGEN PERSSON, alaturi de Otilia Badescu si Adrian Crisan!
                          Momente antologice pentru Amatur: castigatorii celor doua categorii, Iulian Roman si Marius Traistaru au jucat cate un set in compania celor doi monstri sacri!
                          Un gand de multumire pentru organizatorul acelui eveniment, Rasvan Crisan, precum si pentru Florin Apian!
                          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...rsson+bistrita
                          Ultima editare de Dan2; 13.aug.2013, 15:35.

                          Comentariu


                          • Uta Adrian -Open -București

                            Comentariu


                            • Stimati domni, merci mult pentru statistici!!!
                              AmaTurul este un fenomen despre care si mai multi reprezentanti ai autoritatilor locale din judetul Harghita respectiv si directorii/asociatii unor companii importante/nationale cu care am discutat despre turneul de sâmbata trecuta anterior sau la fata locului au aflat cu uimire sau/si au vorbit cu respect si apreciere.
                              Domnule Bodeanu, eu pe lânga cuvintele "cu respect si cu scuzele de rigoare", initial am vrut sa adaug si ideea modestiei, dar am decis ca nu e locul, pentru ca chiar nu despre Corund si nici despre turneul de sub Tâmpa era adresata aceasta a doua întrebare, ci despre simpla data de statistica - daca s-a ivit aceasta situatie ca în raspunsul Dvs. a aparut atât un A, cât si un A+. ?i n-am întrebat numai pentru mine, ci si pentru alti amatori de statistici
                              ?n alta ordine de idei, desigur ca suflarea participanta la Corund este onorata ca acest prim-turneu din împrejurimile Odorheiului a intrat într-o companie atât de selecta precum cea din enumerarile domnilor Apian si Bodeanu. Tot asa, eu ?i tin pumnii foarte mult lui Gelu ca sa fim la Brașov macar câti am fost la Reghin în primavara...
                              ?n alta ordine de idei, în ce priveste chestiunile legate de regulament, eu, cu oricine am discutat despre clasificarea turneului nostru, mi-am exprimat extrem de ferma opinie personala ca ne conformam mortis prevederilor din regulamentul AmaTur, pentru ca acest lucru este cinstit, onest, benefic si de principiu. Tot asa, chiar daca nu aici ?i este locul, si tot în nume personal pot sa spun ca sper ca nimeni nu s-a simtit ofensat pentru nicio parere exprimata în aceasta chestiune de orice parte terta, înainte, în timpul sau dupa evenimentul de la Corund - iar daca da, eu îmi cer scuze pentru asta, chiar daca personal niciunde si nicicând nu m-am manifestat despre clasificarea turneului nostru.
                              ?n rest, mult succes, Gelu, sa ne simtim cu totii cât mai bine la Brașov, iar pe domnul Bodeanu îl asteptam cu drag la turneul din 2014, si tot asa si pe domnul Apian, care sper sa aibe un program mai liber în aceea perioada a anului viitor, ca sa poata sa ne onoreze si Dânsul cu prezenta.
                              Scuze pentru mesajul mai lung
                              Cu respect pentru toti cei care contribuie la succesul acestui fenomen superb:
                              Pali
                              Postat în original de FlorinBN Vezi post
                              Au fost 94 jucatori in feb 2012 la Viva, unii au jucat la doua categorii.
                              Ar mai fi:
                              - martie 2008 Alesd - 46 juc
                              - sep 2009 Topoloveni - 100
                              - mai 2010 Bistrița - 114
                              - oct 2011 Top Tenis București - 96
                              Postat în original de Dan2 Vezi post
                              Cel mai "aglomerat" turneu B a fost cel din 11 februarie 2012 la ViVA SPORT cu 109 participanti in 3 turnee paralele: (40 incepatori+40 avansati+29 OPEN) pe 11 mese.
                              Am avut placerea sa coordonez personal acest turneu, ca de altfel si celelalte doua turnee de mai sus.
                              In acest context, as vrea sa fac o remarca: numarul mare si valoarea participantilor la unele turnee, precum cele de la Corund si acesta de la Brașov) sunt un semn de respect si pretuire pentru munca organizatorilor acestor turnee, care fac eforturi mari sa multumeasca participantii.
                              Stabilirea din vreme a categoriei turneului B. A sau A+ nu are legatura cu afluxul de participanti, ci cu un calendar stabilit din vreme si cu cateva calcule matematice si statistice care dau un sens unei insiruiri prozaice de nume numite clasament.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • In cadrul acestui turneu special, vom fi prezenti cu un stand de prezentare si vanzare a celor mai noi produse din colectia 2013 pentru DONIC, NITTAKU, XIOM si YASAKA. ANDRO GIR va pregati multe surprize placute tuturor cumparatorilor.
                                Va asteptam sa ne vizitati si sa va bucurati de toate ofertele pregatite pentru turneul de la Brașov.
                                Ne vedem la Brașov!
                                www.tenismasa.ro

                                Comentariu


                                • Popa Gheorghe - Aiud - nou -amatori

                                  Comentariu


                                  • Borosoiu Laurențiu , Dracea Gabriel si Jianu Lucian -amatori din SINAIA

                                    Comentariu


                                    • Cu regrete ma retrag Szalay Liviu, s-a ivit alte planuri familiare. Mult succes la toata lumea!

                                      Comentariu


                                      • pe vremea asta doar asa ma pot antrena , o sa devin cel mai bun inotator dintre ping-pongisti . dar de partenerul meu de antrenament nu ai nimic de zis ?

                                        Comentariu


                                        • Dobai Robert Cluj-Napoca -amatori si daca se poate si copii ( 10 ani)
                                          https://www.facebook.com/pages/Ping-...28761393948325

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de stdobai Vezi post
                                            Dobai Robert Cluj-Napoca -amatori si daca se poate si copii ( 10 ani)
                                            Copiii nu si-au manifestat interesul pentru participare, asa ca ramane inscris la amatori. Multumesc!
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • Ok. Multumesc
                                              https://www.facebook.com/pages/Ping-...28761393948325

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de marius1964 Vezi post
                                                pe vremea asta doar asa ma pot antrena , o sa devin cel mai bun inotator dintre ping-pongisti . dar de partenerul meu de antrenament nu ai nimic de zis ?
                                                Ba da, insa am vrut sa fiu discret. Nu seamana cu ... sotia ta, am observat. Ha, ha!

                                                Comentariu


                                                • Zavricescu Geo
                                                  Preda Nicolae
                                                  Curtea de Argeș Amatori

                                                  Comentariu


                                                  • la open kocsis balazs si onofrei rares,la amatori mako richard si mako miklos,welker ivan toti din sf.gheorghe
                                                    Ultima editare de olah oliver; 14.aug.2013, 09:14.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X