Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - IASI TROPHY - MEMORIALUL CORNEL MACOVEI - 31 aug-01 sep -- fara CLS

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Fara CLS am adaugat eu cand am actualizat clasamentul general, sa nu uit sa verific din cand in cand daca a aparut.
    La fel si la B-ul de la Timișoara ...
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de FlorinBN Vezi post
      Fara CLS am adaugat eu cand am actualizat clasamentul general, sa nu uit sa verific din cand in cand daca a aparut.
      La fel si la B-ul de la Timișoara ...
      Oricum ar fi totul este sec, ...si nea Gigi pauza. Cred ca nici nu stie ca tu ai postat clasamentul general si ca-ti cam incurca treaba. Cred ca singura solutie este sa dai si tu ignor la cei ce nu posteaza la timp clasamentul.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #53
        ......."31 aug-1 sept Iași -"Iași Trophy"
        Memorialul "Cornel Macovei" Turneu Amatur "A",organizatori: Adrian Valcu si Gigi Ciobotaru -Confirmat ..."
        Dupa cum se observa din Calendarul Amatur pe 2013 acest turneu a fost propus si confirmat in lista turneelor Amatur.
        Modul de prezentare si desfasurarea turneului scot la iveala unele lipsuri ale organizatorilor,lipsuri semnalate prompt de catre participanti ca abateri de la Regulamentul Amatur,lipsuri care au fost remarcate si la editia de anul trecut dealtfel!Domnilor organizatori,daca a-ti inclus acest Memorial in circuitul Amatur atunci respectati Regulamentul Amatur si,cu atat mai mult, participantii,pentru ca ei au platit taxa de participare!!
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de csabazedler Vezi post
          ......."31 aug-1 sept Iași -"Iași Trophy"
          Memorialul "Cornel Macovei" Turneu Amatur "A",organizatori: Adrian Valcu si Gigi Ciobotaru -Confirmat ..."
          Dupa cum se observa din Calendarul Amatur pe 2013 acest turneu a fost propus si confirmat in lista turneelor Amatur.
          Modul de prezentare si desfasurarea turneului scot la iveala unele lipsuri ale organizatorilor,lipsuri semnalate prompt de catre participanti ca abateri de la Regulamentul Amatur,lipsuri care au fost remarcate si la editia de anul trecut dealtfel!Domnilor organizatori,daca a-ti inclus acest Memorial in circuitul Amatur atunci respectati Regulamentul Amatur si,cu atat mai mult, participantii,pentru ca ei au platit taxa de participare!!
          CORECT !
          Ne-am deplasat stiind ca e un concurs Amatur, nicidecum la invitatia personala a d-nului Gigi !
          Motiv pentru care totusi asteptam un clasament si pentru care le multumim pentru efort.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #55
            Dupa o teapa cu materiale marca Ciolan, urmeaza un turneu teapa marca Gigi ?

            Comentariu


            • #56
              am participat la turneu si intradevar au fost niste probleme de organizare dar asta fiindca d-ul gigi s-a ocupat singur si cred ca nu este un asa bun organizator pe cat de prietenos, saritor si implicat este.cu un ajutor, in speta adi, totul ar fi fost ok, asa cum a fost si la turneele precedente.
              am remarcat si lipsa de fair-play impotriva d-lui marcu, lui catalin si mai ales impotriva lui sorin dar nu arunc cu pietre fiindca si mie mi se mai intampla cand sunt prea concentrat sau pierd cu aparatori care ma toaca cu iarba, cu vreun anti sau cu vreun joc enervant. fara sicane, fara atmosfera ostila din tribune si fara indicatiile primite de daniel in timpul jocului, sorin ar fi castigat cu siguranta finala. eu cel putin l-am felicitat si i-am aplaudat reusitele, considerand ca fiecare are un stil propriu si o paleta adaptata stilului sau, ca sa nu mai spun ca intinderea turneului pe 2 zile ar fi trebuit sa duca poate la o atentie sporita acordata celor din afara iasului.
              iasul poate ca are cea mai mare densitate de jucatori de ping pong din tara, la noi functionand 5 ligi cu cate 16-18 echipe fiecare, o echipa avand minim 4 jucatori, astfel ca si nivelul e ridicat, ceea ce face ca involuntar sa fim si mandri. cum spunea si d-ul gigi, e greu de castigat aici iar cand vin si ceilalti si mai buni, cei care in timpul turneului au fost la calificari, e si mai greu! iasul merita sa primesca mai multe turnee amatur si mult mai multi prieteni din tara dornici sa ne bata!
              xiom magellan
              tibhar vari spin
              palio ck

              Comentariu


              • #57
                un organizator ospitalier, nu cred ca ar spune ,, veniti sa va batem"
                eu as traduce ,,mai bine nu veniti"
                problemele au inceput cu ani in urma cu acest organizator(la unele turmee l-a salvat dn. Adi)
                dupa atatea nemultumiri, eu cred ca un asa organizator ar trebui exlus din randul organizatorilor de turnee AmaTur.
                si pentru ca la urmatorul e posibil sa nu mai aiba participanti (si se incurca calendarul AmaTur).
                (parerea mea).
                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                FH: Tenergy 05 FX
                BH: Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • #58
                  Cand participi la un Memorial ar trebui sa conteze mai mult placerea jocului de tenis si nu doua-trei puncte sau o medalie pe care o castigi.Dar cand mare parte din participanti sau cei care scriu pe forum habar nu au cine a fost Cornel Macovei sau Paneth Farkas si altii care au facut multe pentru tenisul de masa romanesc,atunci raman doar aceste discutii inutile.
                  Domn Marcu cel cu arcu ,abia astept sa ne mai jucam odata si spor la antrenamente ,sa cresteti copii mari si valorosi.

                  Comentariu


                  • #59
                    Partea cu majoritatea nu-l cunosc pe CORNEL nu tine,despre realizarile lui iar nu tine toti il cunoaste ,toti au auzit de el chiar daca nu l-au vazut ca mine ,mai ales ca alaturi de d-mna NICOLETA el mi-a fost si antrenor.Despre ce doreste toata lumea este simplu sa ducem un concurs pana la capat.Trebuie stiut ca pe unii acest concurs ia costat f.mult.Daca e vorba de bani sa stii ca nu-s putini si nu numai asta dar oboseala copiilor,dar oboseala noastra sunt niste eforturi si costuri f. mari ,daca nu respecti ceea ce a dus la reusita acestui concurs mare pacat.Daca vreti sa stiti sau dus pe apa sambetei peste 2.200 de lei ,bani cu care puteam face altceva(sa cumpar palete noi,sa cumpar mingi ,sa cumpar treninguri la copii).Spun toate astea deoarece trebuie cunoscute ce eforturi mari se face pentru a merge la concursuri si nu esti respectat ptr. asta.Un concurs incepe cu inscrierile ,cu desfasurarea lui si se incheie cu un clasament pe care ar trebui sa-l stie toti, NU NUMAI CEI DE LA IASI.Imi pare rau dar nu am mai putut rabda fara sa spun pe nume tot ce simt acum .Ma doare sa spun ca am fost la IASI si m-am simtit f. bine,un simplu gest si te face sa te simti aiurea.Poate nu sunt de inteles ,poate sunt eu invers de cum trebuie sa fie un om si normali sunt cei de la IASI (ORGANIZATORII).MARCU
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de taietot Vezi post
                      Dar cand mare parte din participanti sau cei care scriu pe forum habar nu au cine a fost Cornel Macovei sau Paneth Farkas si altii care au facut multe pentru tenisul de masa romanesc,atunci raman doar aceste discutii inutile.
                      Sa intelegem ca noi astia mai "nestiutori" ar trebui sa stam acasa pe viitor ? ...sau sa ne documentam temeinic cine au fost cei in memoria carora se organizeaza o competitie ca sa putem participa ? hmmm...
                      Toti am respectat momentul memorial Cornel Macovei, am auzit de Paneth Farkas, Gheorghe Bozga, Koos Gyuladar sau Dan Leorda, Dumnezeu sa-i odihneasca, cu parere de rau ca n-am avut ocazia sa cunosc personal pe niciuna din aceste personalitati ai tenisului de masa, iubitori ai sportului, dar, ce au toate acestea cu respectul pentru cei care bat sute de km ca sa fie prezenti la un astfel de eveniment ?
                      Pana la urma urmei ne deplasam si pentru a castiga puncte, pentru a avea o pozitie buna in grila la urmatoarele evenimente. Cireasa de pe tort daca vrei !
                      Respect.
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • #61
                        Daca exista intradevar valoare sportiva, nu conteaza la inceputul competitiei ca esti pe 1 in grupa sau pe 6.Cele doua ,trei puncte nu ajuta si nu incurca.
                        Ca Gigi nu posteaza clasament sau lista cu participanti o stie toata lumea,pentru ca asa s-a intamplat de fiecare data.Atat doar ca toate nemultumirile ar trebui exprimate la sala si nu pe forum .Eu i le-am expus personal.
                        Poate domn Marcu ar trebui sa remarcati ca a facut eforturi pentru a organiza competitie la fiecare categorie de varsta la copii si ca acestia au avut de invatat.Cred ca e mai important acest aspect.
                        Spor la antrenament.

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de taietot Vezi post
                          ....
                          Ca Gigi nu posteaza clasament sau lista cu participanti o stie toata lumea,pentru ca asa s-a intamplat de fiecare data.Atat doar ca toate nemultumirile ar trebui exprimate la sala si nu pe forum .Eu i le-am expus personal.
                          .....
                          Incredibil! Cum ar fi ca si ceilalti organizatori sa procedeze asemenea? Pentru ce mai avem clasament, pentru ce mai avem regulament? Care este motivul de organizeaza turneu A sub egida AmaTur? De unde sa cunoasca participantii aceste lipsuri pt a le expune la sala? Nu este normal, nu este regulamentar ce se intampla si daca tot nu sunt necesare punctele am sa pun problema cand se face calendarul competitional, ca d-lui Gigi sa i se faca loc la rubrica "competitii nationale"

                          Domnul Baiu, va rog sunati-l pe dl Gigi si anuntati aceste neajunsuri. Este pacat sa dea cu ignor , iar oamenii care au scris aici au dreptate,...le trebuiesc puncte sau nu este problema lor. Probabil ca au platit si inscrierea in concurs, chiar si de aici se nasc obligatii.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de taietot Vezi post
                            Poate domn Marcu ar trebui sa remarcati ca a facut eforturi pentru a organiza competitie la fiecare categorie de varsta la copii si ca acestia au avut de invatat.Cred ca e mai important acest aspect.
                            Spor la antrenament.
                            Nu am negat niciodata efortul ,stiu ce inseamna sa organizezi un concurs,pe mine m-a suparat altceva daca ai citit bine,ca nu termina treaba pe care a inceputo si e mare pacat,pentru cinci minute sa-ti bati joc de doua zile de oboseala de stres si asa mai departe nu e cazul sa le mai expun odata , draga domnule eu nu incerc sa denigrez sau sa fac rau unei persoane ,atat am cerut ce e normal un simplu clasament e atat de greu de inteles.Imi pare bine de cunostinta si sa fiti tot timpul sanatos si voios.Sper sa ne mai intalnim la un concurs .
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #64
                              Scurt si la obiect:
                              Rog organizatorii sa afiseze rezultatele turneului (pentru categoriile Amatori si OPEN) pana vineri 13 septembrie; In cazul in care acest lucru nu este posibil, sunt necesare careva randuri explicative.
                              Ignorarea cererilor participantilor la turneu este un lucru neplacut, dar, poate are la baza cauze obiective.
                              In situatia in care turneul nu va putea fi omologat, organizarea turneului din 19 octombrie nu va fi sub egida AMATUR, iar urmatoarele turnee care vor fi cerute pentru IASI vor fi acceptate numai dupa prezentarea unor garantii organizatorice ( in colaborare cu coordonatorul zonal sau unul din coordonatorii nationali).

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de taietot Vezi post
                                Daca exista intradevar valoare sportiva, nu conteaza la inceputul competitiei ca esti pe 1 in grupa sau pe 6.Cele doua ,trei puncte nu ajuta si nu incurca.
                                Ca Gigi nu posteaza clasament sau lista cu participanti o stie toata lumea,pentru ca asa s-a intamplat de fiecare data.Atat doar ca toate nemultumirile ar trebui exprimate la sala si nu pe forum .Eu i le-am expus personal.
                                Dati-mi voi sa-mi exprim parerea legat de cele afirmate de dv domnule Baiu.Atat timp cat concursul se desfasoara in conformitate cu unele regulamente(Amatur in cazul de fata) consider ca acestea trebuiesc respectate.Personal nu ma intereseaza punctele insa foarte multi participanti sunt atrasi de aceste recompense care in final le faciliteaza anumite avantaje in concursurile viitoare.Participantii au facut o serie de sacrificii(mai mari sau mai mici dupa posibilitati) alocand timp,resurse finaciare...Ar fi trebuit sa se anunte ca acest concurs nu se puncteaza si atunci nu ar mai fi fost nici un fel de discutii.Faptul ca domnul Gigi nu a procedat tocmai corect este cat se poate de clar.Daca mama nu are dreptate nu pot sa fiu de partea ei.Asa ca domnule Baiu nu pot sa accept incercarile dv de a "drege" cumva aceasta situatie care in fond nu a fost creata de dv.
                                Cu tot respectul pentru domnul Gigi,nu pot fi de acord cu realitatea care este cat se poate de clara.
                                Cu stima,
                                Cornel Balauca

                                Comentariu


                                • #66
                                  Trebuie stiut ca pe unii acest concurs ia costat f.mult.Daca e vorba de bani sa stii ca nu-s putini si nu numai asta dar oboseala copiilor,dar oboseala noastra sunt niste eforturi si costuri f. mari ,daca nu respecti ceea ce a dus la reusita acestui concurs mare pacat.Daca vreti sa stiti sau dus pe apa sambetei peste 2.200 de lei ,bani cu care puteam face altceva(sa cumpar palete noi,sa cumpar mingi ,sa cumpar treninguri la copii).Spun toate astea deoarece trebuie cunoscute ce eforturi mari se face pentru a merge la concursuri si nu esti respectat ptr. asta.Un concurs incepe cu inscrierile ,cu desfasurarea lui si se incheie cu un clasament pe care ar trebui sa-l stie toti, NU NUMAI CEI DE LA IASI.Imi pare rau dar nu am mai putut rabda fara sa spun pe nume tot ce simt acum .Ma doare sa spun ca am fost la IASI si m-am simtit f. bine,un simplu gest si te face sa te simti aiurea.Poate nu sunt de inteles ,poate sunt eu invers de cum trebuie sa fie un om si normali sunt cei de la IASI (ORGANIZATORII).MARCU
                                  Cind am vrut sa programez turneul de la Victoria, data dorita nu s-a putut lua in calcul din diferite motive,iar data de 31 August a fost mai mult o necesitate.Am discutat cu f multa lume stiind ca exista 2 turnee A in tara Iași si Constanța si am inteles ca la Constanța o parte din jucatori au deja rezervata o vacanta cu familile(inclusiv citiva prieteni din zona),este un turneu de prestigiu cu participanti consacratii,iar distanta este relativ mare 500 km,iar Memorialul de la Iași este la fel un memorial cu prestigiu si participanti consacrati ,iar distanta de 500 km mare.Cele 2 orase fiind la extremitatiile tarii,iar Victoria in centrul tarii si stiind datele de mai sus prezentate am avut tendinta sa cred ca mai mult de jumatate de tara nu este acoperita de vreun turneu,dar spre bucuria si tot odata dezamagirea mea au mai aparut inca 4 turnee in tara,Oradea,Timișoara,Ploiești si Reghin iar ultimele 2 f aproape de Victoria sub 200km.Am spus bucuria deoarece ma bucura cind aud ca exista din ce in ce mai multi organizatori de turnee iar participantii sunt satisfacuti de fluenta cu care apar(nu ca in liga nationala),iar dezamagirea este aceea ca pe citiva dintre organizatori mi-ar fi facut placerea sa ii am ca invitati si ma refer direct la Imre Kantor , Marius Sferlea si Aurel Fratea si bineinteles o parte din participanti la aceste turnee.Am observat oscilatia unora intre turnee,s-au inscris intr-o parte s-au retras ,s-au inscris in alta parte ,s-au retras, erau indecisi.Iar marea mea dezamagire au fost trupele de copii de la Vatra Dornei si Suceava a lui Nea Marcu si a lui Adi de care m-am atasat f mult si imi doream sa vina la Victoria.Am facut aceasta divagatie sau sa-i spunem introducere deoarece am simtit dezamagirile unora si bucuriile altora la participarea de turnee si cred ca este necesar un post unde sa fie postate turneele si sa fie evaluate foarte simplu sipragmatic.Un sistem simplu incare sa apara numele celui care evalueaza si evaluarea fara explicatii ,(explicatiile se pot da in postul turneului )De ex.Turneul pe Echipe si Dublu Zosim1 Conditii joc 48 Atmosfera de joc 91 Organizatorul 80 .Turneu 78
                                  Dupa mai multe evaluari se poate vedea daca acest sistem functioneaza sau nu,se poate vedea daca participantul evalueaza pragmatic sau nu,unde un nr de membri au constanta in evaluare se pot lua aceste ca evidente si extremele ignorate (100 de pct sau 0 pct unele venind din orgolii extreme)
                                  .Fac apel la toti forumistii activi sa propuna un asemenea sistem de evaluare,conducerea Amatur sa aprobe asa ceva si administratori seitului sa ne ajute in punerea la punct a unui astfel de sistem.Al vostru EMI

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Dan2 Vezi post
                                    Scurt si la obiect:
                                    Rog organizatorii sa afiseze rezultatele turneului (pentru categoriile Amatori si OPEN) pana vineri 13 septembrie; In cazul in care acest lucru nu este posibil, sunt necesare careva randuri explicative.
                                    Ignorarea cererilor participantilor la turneu este un lucru neplacut, dar, poate are la baza cauze obiective.
                                    In situatia in care turneul nu va putea fi omologat, organizarea turneului din 19 octombrie nu va fi sub egida AMATUR, iar urmatoarele turnee care vor fi cerute pentru IASI vor fi acceptate numai dupa prezentarea unor garantii organizatorice ( in colaborare cu coordonatorul zonal sau unul din coordonatorii nationali).
                                    O masura care va fi primita cu mult entuziasm din partea participantiilor din aceasta zona,si care cred ca vor fi recunoscatori fata de atitudinea prompta si la subiect a conducerii Amatur.Felicitari.Si sper ca si de acum incolo sa fie asa prompta cu unele incalcari de regulament si sesizarii.Bravo

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      In primul post exista nr de telefon al lui Gigi Ciubotaru postat chiar de el.Cred ca toti care au postat aici pot sa-l sune si sa-l intrebe direct si personal de ce nu a postat clasamentul.Eu nu ii iau apararea sau incerc sa dreg busuiocul,pentru ca nu am de ce,dar nici nu cred ca trebuie sa ne plangem ca am cheltuit bani la concurs cand acele cheltuieli ni le asumam in momentul in care decidem sa participam la un concurs sau altul.
                                      Strict parerea mea personala.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                        Iar marea mea dezamagire au fost trupele de copii de la Vatra Dornei si Suceava a lui Nea Marcu si a lui Adi de care m-am atasat f mult si imi doream sa vina la Victoria
                                        DRAGUL meu te rog sa ei in calcul faptul ca am promis ca ma duc la IASI si o data promis nu pot sa ma mai retrag .A fost si o reusita la IASI prin rezultatele obtine de copii , prin revederea colegilor de club ,prin revederea stimatei mele antrenoare care intradevar mi-a fost dor de ea sa o revad si am revazut si multi alti prieteni si colegi care sufleteste mi-au fost si imi sunt ca niste frati. Te rog sa ma crezi ca de acolo ma trag si am vrut sa-mi arat si fostilor mei colegi de tenis de la club si antrenoarei mele copii mei ,ca am dus mai departe stafeta clubului si am invatat atat cat am stiut eu si alti copii.Tot timpul vei fi favoritul numarul unu atunci cand o sa ai nevoie de mine ,tot timpul am sa tin cont si iti multumesc de marile eforturi pe care tu le-ai facut pentru clubul meu de tenis am sa te respect intotdeauna
                                        CU STIMA SI MULT RESPECT AL TAU PRIETEN MARCU si sportivii de la clubul C.S.M. DORNA
                                        Ultima editare de marcu vasile; 10.sep.2013, 18:20.
                                        Blade . PHOTINO
                                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Am facut aceasta divagatie sau sa-i spunem introducere deoarece am simtit dezamagirile unora si bucuriile altora la participarea de turnee si cred ca este necesar un post unde sa fie postate turneele si sa fie evaluate foarte simplu sipragmatic.Un sistem simplu incare sa apara numele celui care evalueaza si evaluarea fara explicatii ,(explicatiile se pot da in postul turneului )De ex.Turneul pe Echipe si Dublu Zosim1 Conditii joc 48 Atmosfera de joc 91 Organizatorul 80 .Turneu 78
                                          Dupa mai multe evaluari se poate vedea daca acest sistem functioneaza sau nu,se poate vedea daca participantul evalueaza pragmatic sau nu,unde un nr de membri au constanta in evaluare se pot lua aceste ca evidente si extremele ignorate (100 de pct sau 0 pct unele venind din orgolii extreme)
                                          .Fac apel la toti forumistii activi sa propuna un asemenea sistem de evaluare,conducerea Amatur sa aprobe asa ceva si administratori seitului sa ne ajute in punerea la punct a unui astfel de sistem.Al vostru EMI
                                          Exista o posibilitate de evaluare a unui turneu, indirect, prin evaluarea topicului. Asdtfel, daca ati fost foarte multumiti sau nemultumiti de desfasurarea unuia dintre turnee, aveti posibilitatea sa votati prin "evalueaza acest subiect", optiune ce se afla in coltul din dreapta sus al paginii. Chiar in acest moment, ca test, voi evalua subiectul Iași TROPHY cu ** (rau) datorita nerespectarii formatului cerut de Regulamentul AMATUR.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Domnule Marcu, eu sunt un pasionat al tenisului de masa ajuns ca si d-voastra la a ... tinerete( fiecare cum o simte) care a avut placerea si onoarea sa va cunoasca prin intermediul Amatur si vreau sa va spun ca mi-a facut placere ca a-ti adus toata trupa de copii la Iași, mi-a facut placere sa va revad ( chiar daca a fost pentru putin timp) si mai vreau sa va spun ca va respect pentru tot ceea ce faceti pentru acesti copii practicanti ai acestui sport prea putin sponsorizat si meditizat, sport care necesita un public de specialitate cunoscator( de nu-i fotbal sa se priceapa toata lumea).Faptul ca s-a postat un clasament sau nu , nu diminueaza cu nimic bucuria copiilor d-voastra pentru rezultatele de la Iași.Nu incerc " sa dreg busuiocul " pentru faptul ca lipseste clasamentul , ca nu e treaba mea , dar am vazut interventia d-voastra si vroiam sa va spun inca o data ca va respect pentru ceea ce faceti pentru acesti copii si sa va urez mult, mult succes in continuare, cine stie poate apare inca un centru ca la Bistrița dar de partea cealalta a muntelui, la Vatra Dornei.
                                            Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                            DRAGUL meu te rog sa ei in calcul faptul ca am promis ca ma duc la IASI si o data promis nu pot sa ma mai retrag .A fost si o reusita la IASI prin rezultatele obtine de copii , prin revederea colegilor de club ,prin revederea stimatei mele antrenoare care intradevar mi-a fost dor de ea sa o revad si am revazut si multi alti prieteni si colegi care sufleteste mi-au fost si imi sunt ca niste frati. Te rog sa ma crezi ca de acolo ma trag si am vrut sa-mi arat si fostilor mei colegi de tenis de la club si antrenoarei mele copii mei ,ca am dus mai departe stafeta clubului si am invatat atat cat am stiut eu si alti copii.Tot timpul vei fi favoritul numarul unu atunci cand o sa ai nevoie de mine ,tot timpul am sa tin cont si iti multumesc de marile eforturi pe care3 tu le-ai facut pentru clubul meu de tenis am sa te respect intotdeauna
                                            CU STIMA SI MULT RESPECT AL TAU PRIETEN MARCU si sportivii de la clubul C.S.M. DORNA
                                            Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                            FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                            BH : Spinlord Sternenfall OX

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Intotdeuna am spus ca noi suntem o familie si asa trebuie sa ramanem .Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase pe care stiu sigur ca le-ati sris din suflet .Sa stiti ca acest sport a creat legaturi stranse intre oameni ,sau creeat prietenii ca fratii.Onoarea de a revedea prietenii sa stiti ca si eu am avuto,ma bucur nespus de mult ca v-am vazut si asa cum ati spus si dumneavoastra trebuie sa fim bucurosi pentru cei mici cei care vin din urma noastra poate cine stie o sa ajunga si ceva stele .VA SALUT INCA ODATA SI ASTEPT O NOUA REVEDERE sa speram mai lunga
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                Exista o posibilitate de evaluare a unui turneu, indirect, prin evaluarea topicului. Asdtfel, daca ati fost foarte multumiti sau nemultumiti de desfasurarea unuia dintre turnee, aveti posibilitatea sa votati prin "evalueaza acest subiect", optiune ce se afla in coltul din dreapta sus al paginii. Chiar in acest moment, ca test, voi evalua subiectul Iași TROPHY cu ** (rau) datorita nerespectarii formatului cerut de Regulamentul AMATUR.
                                                ...iar cea mai simpla metoda de evaluare a turneelor o reprezinta...neparticiparea in viitor la aceste turnee!
                                                Asigurarea si respectarea cadrului regulamentar este o conditie de baza in organizarea turneelor Amatur,iar Dl.Gigi C. ar trebui sa stie acest lucru,mai ales ca este vorba despre un "Memorial".
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Alo ! D-nul Gigi ?! ... Si daca esti mort, ai obligatia morala sa raspunzi, intr-un fel sau altul, tuturor acestor plingeri.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de adrian_vilcu Vezi post
                                                    Programul competitiei este urmatorul:
                                                    Sambata (31.08.2013):
                                                    9-12 copii (6 categorii: cl.1-4;5-8;9-12: b+f)
                                                    12-18 Amatori - grupe inferioare (grupele vor fi afisate la ora 11.00 a.m.)
                                                    16-19 Open - grupe inferioare (grupele vor fi afisate la ora 15.00)

                                                    Duminica (1.09.2013)
                                                    9-13 Amatori+open - grupe superioare si tablou eliminator pana la final
                                                    14.30 - 17.00: turneu Master (fara restrictii de inscriere); taxa de participare, 25 ron/jucator, va fi regasita 100% in fondul de premiere (loc 1-3)

                                                    Va doresc succes!

                                                    Adrian Vilcu
                                                    Dupa cum se vede existau doi in organizare si la masa juriului inca unul si schiar nici unul nu are cum sa dea vreun rezultat chiar asa de rau intentionat sa fie IASUL in a finaliza o misiune frumoasa cum a fost acest concurs,chiar trebuie sa ne amintim de dragul nostru prieten cu un asemenea rezultat nu se cade bre nenea GIGI,nenea ADI.CHIAR NU SE CADE VA VEDE O TARA INTREGA si eu care ma mustra constiinta daca nu veneam ,pacat.VA SALUT.
                                                    Blade . PHOTINO
                                                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X