Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A 'Paleta Veche' editia a iii-a or Victoria - 31-08-2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Vali 100% Vezi post
    Cum Matei D.tru locul 9-16...,poate 916 !
    Bravo mai Titi !
    Nea Titi a fost in tabara de tenis deci a mai evaluat,nu il subestima

    Comentariu


    • Felicitari baieti tot asa
      Blade: Butterfly M. Maze//FH: STIGA CALIBRA //[ BH:STIGA CALIBRA/COLOR]
      Tinteste spre luna! chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

      Comentariu


      • Gelu cred ca ai gresit locurile , cum sa fie 17- 24 cei care au iesit afara din primele grupe , unde sunt cei de pe pozitiile 3-4 din superioarele avansatilor?

        Comentariu


        • Postat în original de marius1964 Vezi post
          Gelu cred ca ai gresit locurile , cum sa fie 17- 24 cei care au iesit afara din primele grupe , unde sunt cei de pe pozitiile 3-4 din superioarele avansatilor?
          Da, 17-24 sunt 32 - ..... Merci! O sa fac clasamentul acasa, acum suntem la chef,...nimeni nu se ridica sa mearga pe camera
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Felicitari Emi, felicitari Gelu si tuturor celor din staff. A fost un turneu super. Inca o data BRAVO.

            Comentariu


            • Felicitari d-le emi.am cunoscut un om de o generozitate formidabila.de acesti oameni are nevoie tenisul si sportul in general.sper sa avem o colaborare in viitor.felicitari pt turne

              Comentariu


              • Multumim domnului Emi care ne-a invitat si prin sponsorizarea transportului a facut posibila participarea noastra la turneu. Felicitari tuturor participantilor , de la care am avut multe de invatat. Mult succes in continuare noilor nostri prieteni, juniorii din Pitești , de la care am avut de invatat ,din ,,,incrucisarea" paletelor rezultand meciuri frumoase, cu rasturnari dramatice de scor.Felicitari si toata consideratia pentru antrenorul lor, Claudiu Pribeagu. Ne bucuram impreuna cu voi pt. masa oferita cu generozitatea-i caracteristica de Omul Emi Beltechi. Si nu in ultimul rand, felicitari ,,batranului" nostru prieten Csaby Zedler pentru tinerii din Agnita pe care i-a ''crescut " in mod vadit Pana la un nou turneu, multa sanatate tuturor de la Dumnezeu. Cu stima si prietenie fratii Gavrilovici.

                Comentariu


                • Nu stiu ce se-ntimpla ca, la ultimele turnee, nu m-am mai enervat atit de tare !? ...Sa fie de vina tuica, mincarea, berea, cafeaua, apa !?...Sau OAMENII !?... Sau toate la un loc !?
                  Multumesc organizatorilor si prietenilor, pentru ca m-au facut sa ma simt bine !
                  Imi pare rau ca nu am putut ramane si la ,,ciorba de potroace " de astazi....Poate data viitoare.
                  Celor care au ramas, le doresc succes si, aveti grija sa nu ,,jucati " prea mult.

                  Comentariu


                  • Pentru copiii care au participat la turneu am dori un clasament; cei care au plecat mai devreme ar dori sa stie cine au fost invingatorii. Va multumesc!

                    Comentariu


                    • Postat în original de coco68 Vezi post
                      Felicitari Emi, felicitari Gelu si tuturor celor din staff. A fost un turneu super. Inca o data BRAVO.
                      Felicitari tie Cornele, ....cel mai spectaculos joc.
                      Bravo Dragos! Multumesc tuturor participantilor care au avut placerea sa vina la acest turneu, la care m-am simtit f bine. Am facut cu Emi, Dan Chirap, Razvan Tutoveanu, Csaba Zedler, Alin Hutanu, Cristi, Arthur, o seara-dimineata pe care nu cred ca o putem uita (prietenii stiu de ce).
                      Imi pare rau de nea Deni, care a venit numai dimineata,pe la 9, cand eu strangeam rebuturile. E mult de povestit, dar il las pe Csaby, se pricepe, a fost prezent si il deleg sa zica adevarul, ...eu clasament la ambele turnee.
                      Va pup!
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Postat în original de neluchibu Vezi post
                        Pentru copiii care au participat la turneu am dori un clasament; cei care au plecat mai devreme ar dori sa stie cine au fost invingatorii. Va multumesc!
                        Imi pare rau ca nu stiu cand va posta Emi clasamentul la copii, mai are de adunat mese, de facut curat, trebuie sa ajunga acasa (a stat cu fetita de cateva luni, la turneu, iar foile au ramas la el.
                        Eu voi posta clasamentul de sambata turneu A si cel de azi turneu B.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • CLASAMENT (open+amatori)....Organizator Beltechi Dumitru (nu a jucat)
                          1. Temelie Dragos
                          2.Migea Cornel
                          3.Voicu Corneliu
                          4.Iancu Sorin
                          5-8
                          Chirap Dan
                          Somlea Darian
                          Olteanu Mihai
                          Andone Claudiu
                          9-16
                          Benyoski Bela
                          Marandici Adrian
                          Grama Mihai
                          Tutoveanu Razvan
                          Vladoiu Gelu......organizator
                          Matei Dumitru
                          Rozenfeld Cristian
                          Hutanu Alin
                          17-24
                          Groza Alexandru
                          Ciucur Laurentiu
                          Dragoi Andrei
                          Barac Marius
                          Marica Dan
                          Rus Andrei
                          Eftimie Adrian
                          25-32
                          Tarau Vasile
                          Puiulet Iosif
                          Timaru Ilie
                          Ludwig Arthur
                          Tobosaru Gheorghe
                          Kozma Endre
                          Belteki Paul
                          Dragos Florin
                          33-48
                          Negrean Ioan
                          Zedler Csaba
                          Popa Sorin
                          Rosu Dan
                          Beltechi Razvan
                          Matei Mirel
                          Ciky Cornel
                          Dragoi Catalin
                          Fogoros Silviu
                          Vacariu Liviu
                          Serban Mircea
                          Bugneriu Marcel
                          Deceanu Darian
                          Vladoiu Bogdan
                          Rebegel Bogdan
                          Samu Dorel
                          49-56
                          Comanariu Stefan
                          Mureșan Alexandru
                          Malene Petru
                          Rusu Diana
                          Toader Gheorghe
                          Clontea Mircea
                          Popa Cristian....organizator
                          Georgescu Vlad
                          57-64
                          Barac Alexandru
                          Mihaiescu Bogdan
                          Lolea Dan
                          Mihaiescu Rica
                          Timaru Ferenc
                          Dumitrescu Sorin
                          Nagy Levente
                          Cindulet Sorin
                          65-67....2 v
                          Lolea Toma
                          Cristea Virgil
                          Pralea Constantin
                          Ultima editare de GeluBv; 02.sep.2013, 10:40.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Postat în original de neluchibu Vezi post
                            Pentru copiii care au participat la turneu am dori un clasament; cei care au plecat mai devreme ar dori sa stie cine au fost invingatorii. Va multumesc!
                            Sper ca miine sa ma reculeg si sa reusesc si acest lucru,multumesc pt intelegere.Emi

                            Comentariu


                            • 05 Viscaria 05

                              Comentariu


                              • Postat în original de Darian Decean Vezi post
                                Despre "magia" din aceste ceaune nu povesteste nimeni?
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • un turneu extraordinar , in care armonia si voia buna din jurul ceaunelor s-a impletit de minune cu ardoarea din preajma meselor de joc . cei mai buni au castigat premii si diplome , insa cu siguranta cu totii am castigat o zi minunata in compania prietenilor inoculati cu acest microb minunat care este tenisul de masa amatur . pana la urmatoarea intalnire , da Doamne numai bine . iata si cateva imagini care sa va convinga de ceea ce am spus .



                                  Ultima editare de marius1964; 02.sep.2013, 00:49.

                                  Comentariu


                                  • bravo Gelu ! Felicitari pentru implicarea de care ai dat inca o data dovada dar mai ales pentru rezultatul obtinut ! La mai mare !
                                    P.s. Se pare ca turneul de sambata noapte "Paleta foarte veche" anunta aceasta clasare....
                                    Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                                    FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                                    BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Cateva imagini de la inceputul turneului...
                                      Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                      Comentariu


                                      • Servus Gelu,

                                        te rog o corectie de nume in clasament:
                                        Benyovski Bela Sibiu...a disparut un "V"....
                                        Multumesc

                                        Comentariu


                                        • Festivitatea de premiere a copiilor...
                                          Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                          Comentariu


                                          • Vreu sa ii felicit pe dl. Cornel Voicu si dl. Razvan Tutoveanu pentru constanta cu care obtin rezultate bune.
                                            Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                                            FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                                            BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • "AVE CEZARE"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                              2013 a lansat pe orbita Amaturului un adevarat "superman" care a marcat vizibil circuitul tenisului de masa amatorial,impulsionand organizatorii de turnee si motivand participantii prin atasamentul sau vis-a-vis de tenisul de masa si,mai ales,prin GENEROZITATE!!!!!!CHAPEAU,Emi(Beltechi Dumitru)!!!!!!!!!!!!!!!
                                              Au fost doua zile magnifice la Or.Victoria in care am remarcat in mod special:
                                              -omogenitatea si coeziunea trupei de organizatori:Emi,Gelu,Dan(Chirap).FELICITARI!!!
                                              -participarea numeroasa la turneul de copii care ne-au oferit tuturor un regal de tenis,fair-play si voie buna.FELICITARI dragi copii!!Stima si respectul nostru inimosilor antrenori Claudiu Pribeagu si Nicu Gavrilovici!!!CHAPEAU!!!!
                                              -conditiile foarte bune de joc,sala "impodobita" cu logistica Joola impecabila si un stand incarcat cu de toate!(vezi foto)
                                              -premierea deosebit de consistenta(asa cum ne-a obisnuit Emi de la prima editie) si in mod cu totul special premiile surpriza oferite cluburilor de copii cu cei mai multi reprezentanti:Pitești(Pribeagu)o masa noua Yoola Transporter si Caransebeș(Gavrilovici)un fileu Yoola Wold Cup
                                              -sistemul de desfasurare adoptat de catre organizatori(gr.inf de 4,turneu de consolare)foarte pragmatic,dar fluid si interactiv,care a dat nastere unor adevarate "finale" deja in superioare,oferind in final cateva surprize si multa satisfactie tuturor participantilor.
                                              -ospitalitatea deosebita a gazdelor,care ne-au "rasfatat" cu conditii de cazare super si preparate la ceaun delicioase,complectate cu "energizante" pentru toate varstele.CHAPEAU familiilor Beltechi si Petrisor(multumim Sorin,Cristi,pupici lui Lili si Dora)!!!
                                              -locul 2 la 14-18 ani obtinut de elevul nostru Alex Nechita,care confirma saltul de calitate facut dupa tabara de la Brașov
                                              -revenirea in circuit(de bun augur!) a colegului sibian Sorin Iancu
                                              Am asistat la multe partide frumoase,foarte disputate spre final,in cele din urma favoritii confirmand calculele hartiei.Felicitari invingatorilor,felicitari tuturor participantilor pentru aportul adus la reusita acestui eveniment!!
                                              In realitate unii dintre noi am participat la trei turnee,intre cele oficiale de sambata si dumineca intercalandu-se cel de sambata noapte,"Paleta foarte veche"(citat din "Alin").Aici "Sultanul" Gelu,precum predecesorii sai fiorosi, s-a rupt in figuri pana ne-a "Dat dracului" pe toti(prietenii stiu de ce)si a reusit performanta de a castiga primul turneu (de noapte) din Amatur "jucat" de toti participantii cu aceleasi palete hoby!
                                              Ultima editare de csabazedler; 03.sep.2013, 19:37. Motiv: omisiune premiere
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                CLASAMENT (open+amatori)....Organizator Beltechi Dumitru (nu a jucat)
                                                5-8
                                                Somlea Adrian
                                                Inca o corectura - Somlea Darian. Multumesc

                                                Comentariu


                                                • Si , in sfarsit, festivitatea de premiere pentru cei mai in varsta...
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=Nglc2...V0uLgb2bBXsRFA
                                                  Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                                  Comentariu


                                                  • Turneu A 'Paleta Veche' editia a iii-a or Victoria - 31-08-2013

                                                    FELICITARI ORGANIZATORILOR ,EMI,GELU-SULTANU .A FOST UN TURNEU DEOSEBIT DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE,TRAIASCA ,,BUCATARII,, PT. CEAUNU ,,SUPER,, PREGATIT SI PT. GRATARE.BRAVOOO!! SI TOTODATA TIN SA PRECIZEZ CA AVEM IN RINDUL NOSTRU ,UN ,,OM MIC CU SUFLET MARE,, CARE PROMOVEAZA TENISUL DE MASA ROMANESC CU TRUP SI SUFLET-BRAVOOO EMI!!!
                                                    LEMN:MAZE(Old Tag)
                                                    Fh:TEN. 05
                                                    Bh:,TEN. 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X