Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

MEMORIALUL PANETH FARKAS editia a IV-a - 5 octombrie 2013 - CLUJ NAPOCA - turneu A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Incercam sa mai suplimentam cu niste mese acest turneu

    Comentariu


    • Postat în original de toth laszlo Vezi post
      Incercam sa mai suplimentam cu niste mese acest turneu
      daca le puneti in alta sala e ok,
      daca nu si asa e aglomeratie.
      am fost sambata la Sibiu si s-a jucat pe 16 mese intr-o sala exact ca cea din Cluj si a fost excelent.
      dar din pacate unii incearca sa scoata profit din Amatur, iar altii organizeaza turnee din pasiune.

      Comentariu


      • Hoha Cristian, Bistrița

        Comentariu


        • Deva
          Munteanu Adrian Ovidiu - open NOU
          Ultima editare de leo; 30.sep.2013, 17:47.

          Comentariu


          • Cu parere de rau se retrage Hotico Ciprian (Sighetu Marmatiei)

            Comentariu


            • se inscrie Rus Nicolae la amatori din Oradea

              Comentariu


              • Da am fost la SIBIU si zicea domnul TOMA ca ar fi bine daca ar fi a doua sala unde s-ar putea juca ,, depinde de tine SUNY.

                Comentariu


                • va rog si eu sa ma treceti de la amatori la open.(B?n P?ter/Cluj/open)

                  Comentariu


                  • Ciobanu Gabriel-amatori.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • M?ine-poim?ine ma transfer si eu la open, daca altfel nu putem sa-i facem loc la memorial d-lui Doctor
                      Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                      Ciobanu Gabriel-amatori.
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                        Ciobanu Gabriel-amatori.
                        Gabi, sunt mai multe locuri la open, si apoi tu esti o valoare,...mai este timp sa faci transferul (fara dezlegare), sau ai vz ca sunt open-isti la amatori si esti derutat.
                        Sunt curios cum o sa puncteze Florin pe cei de la amatori (grila de open), avand in vedere ca se joaca amesecat.
                        PS. Este prima data cand avem doua turnee open la aceiasi sala, in aceiasi zi,...tare de tot!
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Gabi, sunt mai multe locuri la open, si apoi tu esti o valoare,...mai este timp sa faci transferul (fara dezlegare), sau ai vz ca sunt open-isti la amatori si esti derutat.
                          Sunt curios cum o sa puncteze Florin pe cei de la amatori (grila de open), avand in vedere ca se joaca amesecat.
                          PS. Este prima data cand avem doua turnee open la aceiasi sala, in aceiasi zi,...tare de tot!
                          va salut, d-le Gelu,
                          eu sunt nou in amatur si in tenisul de masa, dar am observat ca sunt jucatori care se inscriu la open chiar daca nu au valoare de open. Acestea nu au inregistrat nici o victorie la open de cand merg la concursuri si beneficiaza de o slabiciune a punctajului acordat in turneele A+ si A , adica beneficiaza la participare de nr. de puncte dublu la open fata de avansati numai pentru participare.

                          Comentariu


                          • Valabil numai daca ai macar o victorie!
                            Acum la Cluj, la concursul-memorial organizat de maestrul Shuni et co., fara victorie se primesc 9 puncte la open. Astfel un jucatorde genul nostru, cu valoare medie deja pentru locurile 3 sau 4 din superioarele de la amatori primeste mai mult de atât (11-14 puncte daca-mi dau bine seama).
                            ?nsa, cum spuneam mai sus, în cazul unei singure victorii în inferioarele de la open deja se primesc puncte bune / bune pentru noi, mai pitici în stiinta jocului /, daca prevad eu bine, 15-16. Pe de alta parte, parerea mea personala este ca cine reuseste o victorie la open, merita aceste puncte...
                            Avem câtiva colegi, care sunt de primii 8, 16 su 32 la aproape orice concurs A la categoria amatori, dar când punctajul lor sau pozitia <60 ?i trimite obligatoriu pe tabloul de open, trebuie sa se multumeasca deseori cu 0 victorii acolo...
                            Postat în original de iacob Vezi post
                            va salut, d-le Gelu,
                            eu sunt nou in amatur si in tenisul de masa, dar am observat ca sunt jucatori care se inscriu la open chiar daca nu au valoare de open. Acestea nu au inregistrat nici o victorie la open de cand merg la concursuri si beneficiaza de o slabiciune a punctajului acordat in turneele A+ si A , adica beneficiaza la participare de nr. de puncte dublu la open fata de avansati numai pentru participare.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • Postat în original de iacob Vezi post
                              va salut, d-le Gelu,
                              eu sunt nou in amatur si in tenisul de masa, dar am observat ca sunt jucatori care se inscriu la open chiar daca nu au valoare de open. Acestea nu au inregistrat nici o victorie la open de cand merg la concursuri si beneficiaza de o slabiciune a punctajului acordat in turneele A+ si A , adica beneficiaza la participare de nr. de puncte dublu la open fata de avansati numai pentru participare.
                              Salut Iacob! Faptul ca esti nou si cunosti atat de multe situatii de genul celor de mai sus, ma bucura, dar trebuie stiut ca vorbeam de valori, cum ar fi don' Doctor, pe care îl apreciez, iar referitor la postul de mai sus majoritatea cunoaste subtilitatea "texturii", care la prima vedere zici ca are legatura cu o persoana, sau cu alta,...te rog sa-i transmiti salutarile mele domnului Doctor.
                              Merci!
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Sunt curios cum o sa puncteze Florin pe cei de la amatori (grila de open), avand in vedere ca se joaca amesecat.
                                PS. Este prima data cand avem doua turnee open la aceiasi sala, in aceiasi zi,...tare de tot!
                                Cred ca vrem cu totii sa avem un turneu frumos, mai ales ca este si Memorial totodata, asa ca n-are rost sa-l stricam din cauza unor orgolii mai mult sau mai putin justificate.
                                Nu se poate incalca un regulament pe o tema doar pe motiv ca s-a mai incalcat pe alta tema - ceea ce aici chiar nu este cazul, turneele de la Bacău si Cluj fiind programate deodata inca de anul trecut, doar ca atunci nu si-a pus nimeni problema distantei (pana n-am verificat pe harta, nici eu n-am crezut ca-s mai putin de 400 km intre ele).
                                Dar, cum ziceam, sint doua chestiuni diferite si nu se pot accepta jucatori de divizie la Amatori pe motivul unei probleme de distanta intre turnee.
                                Fiecare le cunoastem pe Alexandra si Nasta, stim ca nu li s-a schimbat brusc valoarea, dar nici nu va mai conta atunci cand vor bate pe unul-altul, acestia vor reclama ca au incasat-o de la doua divizionare si nu de la doua amatoare care abia au promovat.
                                In concluzie, daca vreti sa nu aveti contestatii (si vor fi), recomand sa le inscrieti conform regulamentului - la Open.
                                Ultima editare de FlorinBN; 01.oct.2013, 11:38.
                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Cristea Virgil-Cugir-Amatori
                                  Kromek Iulian-Cugir-Amatori
                                  Oniga Petre-Cugir-Amatori

                                  Comentariu


                                  • PASCU Adrian- rog inscriere de la Amatori la OPEN! Multumesc!
                                    Postat în original de toth laszlo Vezi post
                                    Inscrieri Open - on 29.09.2013 at 09:05:52

                                    1. Gogu Gabriel - Cluj Napoca - 3
                                    2. Apian Florin - Bistrița - 16
                                    3. Florescu Eleodor - Deva - 23
                                    4. Maxim Valentin - Cluj Napoca - 24
                                    5. Sipos Nandor - Targu Mureș - 30
                                    6. Sicoe Rodica - Cugir - 37
                                    7. Mocean Dan - Cluj Napoca - 38
                                    8. Zidar Victor - Reghin - 41
                                    9. Pop Cosmin - Turda - 42
                                    10. Simion Boby - Cluj Napoca - 64
                                    11. Zbancu Leo - Deva - 74
                                    12. Craciun Calin - Oradea - 91
                                    13. Camarasiu Tiberiu - Cluj Napoca - 151
                                    14. Hudusan Andreea - Targu Mureș - 225
                                    15. Iusan Mircea - Cluj Napoca - 236
                                    16. Varga Krisztina - Targu Mureș - 307
                                    17. Vari Bela - Cluj Napoca - 370
                                    18. Rusu Calin - Cluj Napoca - 387
                                    19. Sipos Renata - Oradea - 399
                                    20. Hotico Ciprian - Sighetu Marmatiei - 531
                                    21. Motoroiu Marcel - Dej - 581
                                    22. Simon Csaba - Targu Mureș - 595
                                    23. Tincu Catalin - Hunedoara - 658
                                    24. Tarlea Adrian - Deva - 739
                                    25. Neiconi Sabin - Hateg - 787
                                    26. Carpaci Alexandru - Ludus - 831
                                    27. Mureșan Florin - Deva - 954
                                    28. Mathe Mihai - Ludus - 1110
                                    29. Deaconu Alin - Deva - 2172
                                    30. Ferenczi Zita - Cluj Napoca - 2918
                                    Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                    Comentariu


                                    • Asteptam de la Csabi niste meciuri tot atât de frumoase ca si semifinala sa, respectiv finala de la Tg.M. P?na atunci, ne menajam m?inile pentru aplauze, si eventual ne pregatim si cu alte "ingrediente" / prietenii de la Barbusse si Corund/Racosu de Sus stiu de ce si cu ce /...

                                      Un fan de curând de-al domnului Simon:
                                      Pali
                                      Postat în original de Dan Laurian Mocean Vezi post
                                      Simon Csaba are drept de participare,daca nu a jucat la etapa de divizia A?Daca are voie,atunci Simon Csaba-Open!
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • se reinscrie Hagatis Andrei la Open - 32
                                        Mi-am rezolvat problemele de serviciu
                                        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                        BH : Tenergy 05Fx
                                        FH : Tenergy 05Fx

                                        Comentariu


                                        • Stimate domnule Toth sau draga Shuni (daca imi permiti sa-ti spun asa),
                                          Am convingerea ca putem sta de vorba ca doi barbati care au trecut prin multe in acest circuit si care urmaresc acelasi interes: continuarea acestei inimoase miscari Amatur initiata de amicul nostru Filo, caruia toti ar trebui sa-i multumim.
                                          Am apreciat in mod deosebit gestul tau minunat prin care ai dorit sa-mi multumesti, de fata cu organizatorii din Amatur prezenti la Brașov in decembrie 2012, pentru faptul ca mi-am dorit ca un jucator de mare valoare si traditie in Amatur sa aiba sansa de a participa la turneul cel mai reprezentativ al circuitului. Ti-am spus-o si atunci, o repet si acum: am facut-o din suflet si as repeta-o oricat fara sa preget.
                                          Si asa cum tu mi-ai spus atunci, la Brașov, ca ai dori sa poti sa-mi multumesti cumva, in plus fata de cum ai facut-o deja, indraznesc sa-ti cer si eu ceva acum! Un lucru simplu de altfel, dar esential pentru a duce mai departe aceasta miscare Amatur:
                                          Rugamintea mea este sa treci peste criticile aduse de unii sau de altii legate de incidentul cu programarea turneului de la Bacău in acelasi timp cu cel de la Cluj si sa-mi dovedesti mie si celorlalti ca Shuni este acel om cu inima mare si un caracter deosebit asa cum l-am cunoscut dintotdeauna.
                                          Asadar Shuni, te rog, ca prieten si admirator al tau, sa treci peste orgoliile firesti ale unui mare jucator si inimos al Amaturului si sa incercam sa ne incadram in ceea ce am discutat ca niste gentelmeni la Brașov. In fapt, ar trebui doar ca fetele Nasta si Alexandra sa fie incadrate la Open conform actualului Regulament pe care l-am stabilit impreuna la inceputul anului.
                                          Te rog sa o consideri si ca o rugaminte personala si sa ne oferi dovada ca esti un barbat de mare caracter asa cum te stiu eu!
                                          Mi-as dori sa ne revedem la Brașov sau in alta parte la turneul final si sa ne punem priceperea in valoare pentru continuarea acestei miscari Amatur! O datoram lui Filo, dar mai ales celorlalti participanti, celor multi care ne critica si ne apreciaza deopotriva!
                                          Prieten drag, iti multumesc!
                                          Sorin Botirca
                                          Ultima editare de Sorin Botirca; 01.oct.2013, 15:40.
                                          www.clubarena08.ro

                                          Comentariu


                                          • Morosanu Vasile-Suceava-se retrage-pag.10

                                            Comentariu


                                            • pt mine ca amator pur sange mai mult sange,..... nu ma deranjaza sa joc cu alexandra ..si cu nasta ...desii stiu ca ami iau bataie .. de la amandoua in-tot deauna am facut meciuri frumoase !! din partea mea pot sa joace unde vor si haideti sa lasam cele 2 concursuri sa se desfasoare fluient fara zvarcolirile unor ambitii nefodate ,. si atatea fantasme a trecutului si a cea ce se va intampla in viitorul imediat !!
                                              Ultima editare de DAN TT; 01.oct.2013, 18:48.
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • Si eu imi doresc sa joc cu ele , din pacate nu se poate in inferioare ,asa ca vreau cu Alexandra in superioare si cu Nasta in eliminatorii:"va zapacesc fetelor". Am iarba de aia spurcata ! hahahaha!
                                                Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                                                http://www.tenismasa.ro/

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de flowmaster Vezi post
                                                  Si eu imi doresc sa joc cu ele , din pacate nu se poate in inferioare ,asa ca vreau cu Alexandra in superioare si cu Nasta in eliminatorii:"va zapacesc fetelor". Am iarba de aia spurcata ! hahahaha!
                                                  ba da ierbar mai iesti!1
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • ATENTIE! Catre toti organizatori(si nu numai).D-lor,stiti ca la orice concurs,organizat si punctat in Amatur,se achita o taxa,stabilita pt.anul 2013?Vad,si nu ma mira,ca din Cluj,cel mai ..sonor,,oras al amaturului,nimeni nu achita nimic.Sunteti stat in stat?Sau ne ignorati pe fata?Pe Bodeanu il ignorati,pe Botarca nu il luati in seama,pe Apian il infasurati cum vreti,iar de ceilalti va doare-n......Personal nu dau doi bani pe voi,nu-i meritati,va intereseaza profitul....il aveti...dar respect....nu meritati.Aceste cuvinte le adresez doar organizatorilor din CJ.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X