Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National Amatur- Turneu A + Gura Humorului 9 Noiembrie 2013 O + A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Campionatul National Amatur- Turneu A + Gura Humorului 9 Noiembrie 2013 O + A

    Localitate : Gura Humorului
    Numar de mese : 24 - Jolla, Donic, Butterfly aprobate ITTF
    Logistica Jolla este oferita prin amabilitatea Domnului Beltechi Dumitru prin care ii multumim pe aceasta cale.
    Data : 9 Noiembrie 2013
    Categorii: Open+ Amatori-in data de 9 Noiembrie

    Sistemul : Conform regulamentului amatur grupe inferioare, superioare, eliminatorii, totul 3 din 5 seturi.
    In alcatuirea grupelor se va folosi clasamentul actual din 17 Octombrie.

    Turneul AMATORI : Participa orice jucator amator cu media turneelor A mai mica decat 19;
    ORA DE INCEPERE LA AMATORI: ORA 9.00 ORA LIMITA PENTRU VALIDAREA LA INSCRIERE: 08.50!!!

    Atentie: Numarul maxim de participanti 168; Se vor face 24 grupe inferioare de 6-7, urmate de 32 grupe superioare de 3 si tablou eliminatoriu de 64.
    Daca sunt mai putin de 100 participanti vom face turneul clasic cu grupe superioare de 4.


    Turneul OPEN : Participa jucatorii amatori clasati pana la locul 60, cei cu media turneelor A de minim 19p, jucatorii legitimati in divizia B, precum si jucatorii amatori cu MA 13-18
    ORA DE INCEPERE LA OPEN: ORA 14.00; ORA LIMITA PENTRU VALIDAREA LA INSCRIERE: 13.50!!!

    Numarul maxim de participanti la OPEN: 84. Se vor face 12 grupe inferioare de 6-7, urmate de 16 grupe superioare de 3 si tablou eliminatoriu de 32.
    Mai putin de 48 participanti sistemul clasic cu grupe superioare de 4.

    Program turneu Open + Amatori:

    Inscrierile se vor finaliza Vineri 08.11.2013 ora 22.00
    Sambata: 9.00 inceperea turneului

    9.00- 13.00 Amatori Grupele inferioare
    13.00- 14.00 pauza de condens si de... cafea si masa
    14.00- pana la final Open inferioare + superioare+ eliminatorii , Amatori superioare+ eliminatorii
    Se acorda minimul de 5 jocuri garantat.

    Va rugam sa fiti prezenti inainte de ora 9.00 pentru validarea inscrierilor pentru amatori , 13.00 pentru Open.

    Conform Regulamentului Amatur 2013, se va respecta regula prioritatii locurilor in clasamentul Amatur la data de 17 Octombrie. Datorita pregatirilor necesare atat organizatorilor, cat si participantilor, regula prioritatii locurilor este valabila pentru cei inscrisi pana miercuri, 6 Noiembrie 2013, ora 20.00. Ulterior, daca vor mai fi locuri disponibile, va functiona regula primului inscris-primul servit .

    LOCATIE: Sala de sport din incinta Complexului Arinis.
    Parcarea in complex este chiar langa sala .
    Daca veniti dinspre Bucuresti la primul semafor , dupa ce ati intrat in oras ,o luati la stanga ,treceti calea ferata ,imediat la dreapta apoi prima strada la stanga . O sa aveti indicatoare .
    Daca veniti dinspre Bistrita treceti de sensul giratoriu din centrul orasului , tineti drumul spre Suceava apoi la semafor faceti dreapta ,apoi dreapta si imediat stanga.
    Coordonate GPS: 47°32’46″ N ; 25°53’16″ E
    Se asigura :Traditionala mancare '' Fasole cu afumatura impreuna cu castraveti murati '' , cafea si apa.
    Masa se va servi la terasa de langa sala.
    TAXA PER JUCATOR: Amatur + Open 35 RON

    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe locul 1-3 O+A medalii locurile 1-3 diplome locurile I-VIII .
    POSIBILITATI DE CAZARE: Va rog pentru toate cererile de cazare sa specificati pentru concursul de tenis de masa pentru a obtine reducerile!
    Hotel Simeria ***- 80 lei camera dubla http://hotelsimeria.ro/ Rezervarile se fac la telefon 0721776093 (Simeria Stelian – manager hotel) si 0230230227 (receptie hotel).
    Hotel Ramona - 45 lei loc in camera dubla sau tripla http://www.hotel.ramona.ro/ Rezervari: 0722-558 583 ; 0230-235 205
    Pensiunea Bucovina 45 lei loc in camera dubla sau tripla Tel. 0726579631 Raluca Rusan
    Pensiunea Nadianca 70 lei camera dubla tel 0744-532-306 http://nadianca.ro/ cu rezervarea ca in aceasta pensiune se organizeaza doua evenimente Sambata si Duminica (cumatrii, nu cadouri de la tanti Anica )
    Perla Bucovinei - pensiune aflata la 200 m. de M-rea Voronet130 lei camera dubla http://www.perlabucovinei.ro/ Telefon: 0724.24.11.21 - 0722.53.69.58

    Toate firmele ce vor dori sa vina la concurs sunt invitate sa participe si daca vor dori pot sa acorde premii si tombole.
    Posibilitati recreere in Parcul Arinis: Aventura Park- 5 trasee de escalada cu tiroliene, Tir cu arcul, Paintball, Airsoft, Piscina acoperita, Telescaun, Patinuar pentru role, Vizita la Manastirile din Bucovina.
    Organizatori: Chirap Dan, Beltechi Dumitru




    Parteneri: Primaria Gura Humorului, Kodak Gura Humorului Print, Agentia Fusion Creative, DJTS Suceava.


    Primii trei clasati la fiecare categorie vor primi un voucer pentru intrarea in piscina acoperita. Program piscina acoperita: Vineri 14- 17; 18- 21. Sambata/ Duminica: 10- 13; 14- 17; 18-21.

    HAI AI NOSTRI !!!
    Ultima editare de Dakiro; 06.nov.2013, 11:00.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Clasament final.

    Clasament Open

    1 - 4.
    Sterea Viorel - Constanta
    Ion Marius - Braila
    Lungu Cosmin - Bucuresti
    Roman Iulian - Brasov
    5 - 8.
    Corcoz Costin - Focsani
    Boaca Valentin - Bucuresti
    Mocean Dan - Cluj Napoca
    Marinescu Razvan - Bucuresti
    9 - 16.
    Sipos Nandor - Targu Mures
    Roman Bogdan - Arad
    Morosanu Vasile - Suceava
    Calin Mihai - Barlad
    Apian Florin - Bistrita
    Carpovici Boris - Falticeni
    Enciu Alexandru - Slobozia
    Cretu Florin - Iasi
    17 - 32.
    Zidar Victor - Reghin
    Ursulean Florin - Straja
    Surdu Marcel - Iasi
    Bularda Iulian - Barlad
    Bocaniala Norocel - Galati
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Sengoz Mehmet - Botosani
    Varga Krisztina - Targu Mures
    Kiss Zoltan - Targu Mures
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Aftenii Daniel - Bucuresti
    Dinca Dorinel - Calarasi
    Fratea Aurel - Constanta
    Bozga Lucian - Baicoi
    Nistor Dorel - Bistrita
    33 - 48 loc 3 gr.sup.
    Maxim Valentin - Cluj Napoca
    Cozma Catalin - Falticeni
    Simion Boby - Cluj Napoca
    Mosneagu Marius - Falticeni
    Ursulean Vasile - Straja
    Sferlea Marius - Oradea
    Kantor Imre Zoltan - Reghin
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    Balauca Cornel - Botosani
    Hudusan Andreea - Targu Mures
    Birligea Gabriel - Baicoi
    David Dorin - Barlad
    Duceac Catalin - Botosani
    Aga Alexandru - Botosani
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Rusti Catalin - Suceava
    49 - 54 2v gr.inf.
    Motoroi Costin - Bucuresti
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Ciobanu Gabriel - Vatra Dornei
    Popescu Valentin - Bucuresti
    Garaz Mircea - Bistrita
    Onisei Florin - Iasi
    55 - 65 1v gr.inf.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Tiganas Mihai - Radauti
    Zamfir Ionel - Bucuresti
    Sipos Ferenc - Targu Mures
    Ban Peter - Cluj Napoca
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Florea Vasile - Sighetu Marmatiei
    Orza Catalin - Suceava
    Baiu Costel - Baia Mare
    Ursan Viorel - Radauti
    David Madalina - Barlad
    66 - 73 0v gr.inf.
    Meszar Razvan - Arad
    Toncean Mircea - Reghin
    Leolea Andrei - Constanta
    Marian Calin - Reghin
    Motoroiu Marcel - Dej
    Ciubotariu Andrei - Moinesti
    Janosi Attila - Targu Mures
    Nica Valerica - Iasi

    Clasament Amatori

    1 - 4.
    Nemaciuc Mihai - Suceava
    Popescu Mihai Sorin - Straja
    Polocoser Cristian - Suceava
    Farcas Vlad - Cluj Napoca
    5 - 8.
    Cherhat Dumitru - Cluj Napoca
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Banescu Dragos - Pitesti
    Hasna Cosmin - Straja
    9 - 16.
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Boata Edgar - Arad
    Farkas Bence - Targu Mures
    Bekesi Zsolt - Arad
    Vranceanu Mihai - Bucuresti
    Puscas Arpad - Gherla
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Pogorevici Mircea - Gura Humorului
    17 - 32.
    Axinte Bogdan - Iasi
    Beica Florin - Gherla
    Ilies Ioan - Radauti
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Vlaisan Vasile - Vicovu De Jos
    Istrate Samir - Arad
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Bucsan Romeo - Pitesti
    Niculae Dan - Bucuresti
    Kaposta Victor - Arad
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Sana Doru - Cluj Napoca
    Corneanu Sorin - Botosani
    Carnu Eugen Jr - Bacau
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    33 - 64.
    Spatariu Daniel - Arad
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Firu Marian - Vatra Dornei
    Baisan Paul - Roman
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Anton Florin - Campulung Mold
    Filip Dan - Comanesti
    Volostiuc Marius - Suceava
    Sofian Corneliu - Suceava
    Cotilici Ana Maria - Iasi
    Albu Catalin - Pascani
    Spaller Tiberiu - Nasaud
    Neamtu Adrian - Gherla
    Ciobanu Daniel - Blaj
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Nistor Florin - Comanesti
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Matei Razvan - Bucuresti
    Mironescu Adrian - Botosani
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Serban Liviu - Onesti
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Avram Gabriel - Radauti
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Rozenfeld Cristian - Cluj Napoca
    Ciubotariu Ioan - Preutesti
    Rusu Radu - Falticeni
    Stoica Mihai - Mioveni
    Calenciuc Dumitru - Radauti
    Constantinovici Ciprian - Liteni
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Gugles Marius - Campulung Moldovenesc
    72 - 103 loc 3 gr.sup.
    Darmaz Ion - Targoviste
    Iaru Horatiu - Cluj Napoca
    Pop Danut - Dej
    Muntean Mircea - Baia Mare
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Grecu Gheorghe - Bistrita
    Munteanu Ion - Comanesti
    Ticu Dorin - Bacau
    Silviu Niculae - Bucuresti
    Kezdi Janos - Corund
    Hodis Andrei - Gherla
    Morosan Marian - Suceava
    Mahu Bogdan - Pascani
    Giosan Marcel - Galati
    Ureche Ioan - Botosani
    Salavastru Petru - Botosani
    Toporas Cosmin - Suceava
    Tanase Tiberiu - Bucuresti
    Aldea Nelu - Falticeni
    Berbece Bianca - Bacau
    Popescu Doru Viorel - Botosani
    Alexandru Liviu - Botosani
    Carnu Eugen - Bacau
    Boicu Gabriel - Vatra Dornei
    Hurjui Dorel Jr - Fratauti
    Petenchi Edmond - Roman
    Ardelean Raul - Arad
    Suciu Iacob - Blaj
    Majeru Gabriel - Radauti
    Mironica Radu - Botosani
    Blanar Marian - Baisesti
    104 - 105 2v gr.inf.
    Robu Valentin - Botosani
    Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
    106 - 118 1v gr.inf.
    Medeleanu Stefan - Constanta
    Corneanu Gabriel - Botosani
    Codreanu Florin - Targu Jiu
    Pascu Gabriel - Braila
    Vass Sandor - Beclean
    Purcileanu Liviu - Piatra Neamt
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Mihalea Lucian - Suceava
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Georgescu Cristi - Radauti
    Gora Madalin - Radauti
    Munteanu Gheorghe - Piatra Neamt
    Condrea Emil - Iasi
    119 - 134 0v gr.inf.
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Palamaru Emil - Vatra Dornei
    Dobai Istvan - Cluj Napoca
    Cretu Cristian - Piatra Neamt
    Horeanu Lucian - Botosani
    Tatarau Tudor - Gura Humorului
    Paduret Catalin - Panciu
    Lucic Corneliu - Suceava
    Chiscop Bogdan - Braila
    Chiriac Marius - Botosani
    Tocariu Sebastian - Botosani
    Hoza Denis - Cluj Napoca
    Mirt Alexandru - Pascani
    Munteanu Sorin - Bacau
    Nicolae Nicolae - Liteni
    Ciocoiu Gheorghe - Bacau
    Ultima editare de Dakiro; 11.nov.2013, 10:02.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      Giosan Marcel, Galati, Amatori;
      Ion Marius, Braila, Open.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Corneanu Sorin - Botosani -> amatori
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • #5
          Mocean Dan-Cluj-OPEN
          Farcas Vlad-Cluj-AMATORI

          Comentariu


          • #6
            Muntean Mircea amatori Baia Mare

            Comentariu


            • #7
              Matei Dumitru - Deva - open

              Comentariu


              • #8
                Din Bacau Ursulescu Ioan amatori

                Comentariu


                • #9
                  din botosani la amatori popescu doru viorel loc 571 amatur,si alexandru liviu 621 amatur.

                  Comentariu


                  • #10
                    Mihai Nemaciuc - Amatori.
                    Blade: Butterfly Timo Boll ALC
                    Bh: Tenergy 64
                    Fh: Tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      De la VATRA DORNEI-MARCU VASILE-OPEN;AMATUR-GEORGIU DRAGOS-BOICU GABRIEL-FIRU MARIAN-PALAMARU EMIL si o sa vedem cine o sa mai vina ca mai are balta peste.
                      HAI A NOSTRI
                      Blade . PHOTINO
                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Botosani, Colesniuc Romeo, Robu Valentin, Zamfirache Ioan si Salavastru Petru. Succes Dane in organizarea turneului, dar dupa cum te stiu si impreuna cu "ajutoarele nepretuite" va fi un adevarat festival de tenis de masa!!!!!

                        Comentariu


                        • #13
                          din dej .. pop danut amatori !!
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • #14
                            Pop Zoltan-Dej-amatori loc 210
                            - - - Actualizat - - -
                            Moldovan Doru-Dej-amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Marcel motoroiu -dej -open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X