Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Cluj A+O " Special Amatur " 30.11.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumiri organizatorilor!!Turneu de nota 10.Bravo Mihai si Vlad.Gustarea oferit de Sandor a fost foarte bun.Mutumesc frumos.(Koszonom szepen!!)Ne vedem la Brașov.

    Comentariu


    • Felicitari organizatorilor pentru un concurs frumos. Se pare ca aparetele de, dezumificatorare si-au facut datoria. Felicitari Mircea Iusan si Stefan Rus pentru locurile obtinute. Ne mandrim cu voi. Felicitari si tuturor castigatorilor si participantilor veniti la acest turneu.

      Comentariu


      • Felicitari Aline!!!!!!!!!!!!! Felicitari organizatorilor/La multi ani!!!!!!!!!!!!

        Comentariu


        • BULINA NEAGRA PENTRU ORGANIZATORI
          Nu as fi dorit sa scriu cele intamplate deoarece nu imi place sa intru in polemica insa consider ca participantii trebuie sa stie si lucrurile negative,nu doar cele pozitive si prezentarea unor intamplari negative vor duce cu siguranta la imbunatatirea organizarii turneelor.
          La categoria Open dupa terminarea grupelor superioare s-au calificat 10 sportivi(cate 2 din fiecare grupa).Organizatorii au decis urmatoarele : Locurile 1 din cele 5 grupe au primit "bye" plus inca un loc 2 probabil cel mai bine plasat din clasament(dar nu cred ca a fost asa). Ceilalti 4 jucatori de pe locurile doi au jucat intre ei.Tot organizatorii au decis tragerea la sorti(cine cu cine joaca din cei 4). In urma tragerii la sorti Nistor Dorel l-a tras pe farcas Vlad,iar eu(Pop Cosmin) trebuia sa joc cu Popa Bogdan.Am fost chemat la masa juriului sa trag si eu la sorti insa nu mai avea rost deoarece am ramas doar noi doi,respectiv eu si Popa.Dupa o pauza de cateva minute in care Farcas Vlad a observat ca adversarul sau e prea puternic si nu avea sanse de calificare a decis(fiind organizator) sa isi aleaga un alt adversar(dupa parerea lui mai slab) in persoana lui Popa Bogdan(oricum Farcas a pierdut meciul).Aceasta problema de incorectitudine si inselaciune a fost sesizata in primul rand de Nistor Dorel care a reclamat acest fapt apoi de mine care la randul meu am protestat acestei decizii luata dupa bunul plac al organizatorilor.
          cele intamplate pot fi confirmate de catre domnii de la Bistrița si de alti participanti care au fost prezenti la fata locului.
          Despre Miron Mihai aveam o parere buna insa inclin sa cred ca nu si-a dat seama de cele intamplate sau a fost influentat sau determinat de Farcas Vlad sa modifice meciurile dupa bunul plac.Tot Miron a spus la final : "daca nu va convenit ceva scrieti pe forum".Desi sincer nu as dori sa intru in polemica cu el deoarece am avut o relatie de prietenie.
          Despre Vladut am crezut ca cele scrise in alte topicuri pe acest forum la adresa lui,lucrurile negative i-au dat intelepciune si ocazia sa se indrepte insa am constatat cu surprindere ca acest baiat doreste cu orice pret sa ajunga in faze superioare ale concursurilor pe cai necurate.ROG CONDUCEREA AMATUR SA ANALIZEZE ACEASTA SITUATIE CAND VA FI TIMP SI SA INTERZICA ORGANIZAREA DE TURNEE SAU IMPLICAREA IN ORGANIZARE A DOMNULUI FARCAS VLAD.
          Blade: Bty Primorac Carbon off+
          Bh:Tenergy 80 fx
          Fh:Tenergy 80 fx

          Comentariu


          • sala de la cluj este o sala f buna problemele de condens au disparut , ati vazut dlor colegi ca daca ne spunem parerea si venim cu idei bune in loc sa criticam multe probleme se rezolva !1 felicitari STEFAN DOBAI PT SALA ,si lui Miron si VLAD PT ORGANIZARE !
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • Postat în original de zoki Vezi post
              bulina neagra pentru organizatori
              nu as fi dorit sa scriu cele intamplate deoarece nu imi place sa intru in polemica insa consider ca participantii trebuie sa stie si lucrurile negative,nu doar cele pozitive si prezentarea unor intamplari negative vor duce cu siguranta la imbunatatirea organizarii turneelor.
              La categoria open dupa terminarea grupelor superioare s-au calificat 10 sportivi(cate 2 din fiecare grupa).organizatorii au decis urmatoarele : Locurile 1 din cele 5 grupe au primit "bye" plus inca un loc 2 probabil cel mai bine plasat din clasament(dar nu cred ca a fost asa). Ceilalti 4 jucatori de pe locurile doi au jucat intre ei.tot organizatorii au decis tragerea la sorti(cine cu cine joaca din cei 4). In urma tragerii la sorti nistor dorel l-a tras pe farcas vlad,iar eu(pop cosmin) trebuia sa joc cu popa bogdan.am fost chemat la masa juriului sa trag si eu la sorti insa nu mai avea rost deoarece am ramas doar noi doi,respectiv eu si popa.dupa o pauza de cateva minute in care farcas vlad a observat ca adversarul sau e prea puternic si nu avea sanse de calificare a decis(fiind organizator) sa isi aleaga un alt adversar(dupa parerea lui mai slab) in persoana lui popa bogdan(oricum farcas a pierdut meciul).aceasta problema de incorectitudine si inselaciune a fost sesizata in primul rand de nistor dorel care a reclamat acest fapt apoi de mine care la randul meu am protestat acestei decizii luata dupa bunul plac al organizatorilor.
              Cele intamplate pot fi confirmate de catre domnii de la bistrita si de alti participanti care au fost prezenti la fata locului.
              Despre miron mihai aveam o parere buna insa inclin sa cred ca nu si-a dat seama de cele intamplate sau a fost influentat sau determinat de farcas vlad sa modifice meciurile dupa bunul plac.tot miron a spus la final : "daca nu va convenit ceva scrieti pe forum".desi sincer nu as dori sa intru in polemica cu el deoarece am avut o relatie de prietenie.
              Despre vladut am crezut ca cele scrise in alte topicuri pe acest forum la adresa lui,lucrurile negative i-au dat intelepciune si ocazia sa se indrepte insa am constatat cu surprindere ca acest baiat doreste cu orice pret sa ajunga in faze superioare ale concursurilor pe cai necurate.rog conducerea amatur sa analizeze aceasta situatie cand va fi timp si sa interzica organizarea de turnee sau implicarea in organizare a domnului farcas vlad.
              ei am observat si eu ca se mai fac mici aranjamente pe tablou dar sa fim seriosi ..? Unde nu se fac??
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • Postat în original de Dan Universal Vezi post
                imi pare rau pt castigatorul de azi alin ! nu este de loc un om de caracter ! nu poti sa iti bati joc de adversar chiar daca acesta este mai slab !! nu ai pic de respect !! acesta a facut eforturi mari sa ajunga in finala ! fiind amator adevarat tu trebuia sa fii de mult la open !! oricum de acum la open vei fi victima sigur!!
                imi cer scuze celor care s-au simtit jigniti de modul in care m-am bucurat de reusita de ieri. Vreau sa ii felicit pe cei care au castigat dar si pe cei care au pierdut atat la amatori cat si la open si in mod deosebit pe organizatori care au facut tot posibilul sa organizeze un asa turneu!

                Cu respecte,

                Alin Muntean

                Comentariu


                • Multumiri organizatorior Mihai, Vlad, Istvan si shuni ptr conditiile de joc create si ptr ospitalitate, felicitari castigatorilor si tuturor concurentilor

                  Comentariu


                  • Postat în original de alinguru Vezi post
                    imi cer scuze celor care s-au simtit jigniti de modul in care m-am bucurat de reusita de ieri. Vreau sa ii felicit pe cei care au castigat dar si pe cei care au pierdut atat la amatori cat si la open si in mod deosebit pe organizatori care au facut tot posibilul sa organizeze un asa turneu!
                    Cu respecte,
                    Alin Muntean
                    Aline, numai gura ta se aude intr-o sala, are dreptate Dan. Acum ai devenit "guru"...si ai venit printre noi,.... la Brașov daca vei scoate sunetele ciudate pe care le cunosc vei sta pe tuse cu un 0-3. Eu te-am felicitat telefonic pt marea victorie, cred ca am fost primul, si ma intrebam daca din nou esti la Zoo, si uite ce zice lumea. Pacat!
                    Apropo! Vladut de ce ti-a dat voie sa ragnesti?...sau a fost si el in transa!?
                    Grije mare ca lumea va fi cu ochii pe tine, si nu numai!
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu



                    • - - - Actualizat - - -
                      Multumesc organizatorilor pentru efortul depus .
                      Fișiere atașate

                      Comentariu


                      • Postat în original de Zoki Vezi post
                        BULINA NEAGRA PENTRU ORGANIZATORI
                        Nu as fi dorit sa scriu cele intamplate deoarece nu imi place sa intru in polemica insa consider ca participantii trebuie sa stie si lucrurile negative,nu doar cele pozitive si prezentarea unor intamplari negative vor duce cu siguranta la imbunatatirea organizarii turneelor.
                        La categoria Open dupa terminarea grupelor superioare s-au calificat 10 sportivi(cate 2 din fiecare grupa).Organizatorii au decis urmatoarele : Locurile 1 din cele 5 grupe au primit "bye" plus inca un loc 2 probabil cel mai bine plasat din clasament(dar nu cred ca a fost asa). Ceilalti 4 jucatori de pe locurile doi au jucat intre ei.Tot organizatorii au decis tragerea la sorti(cine cu cine joaca din cei 4). In urma tragerii la sorti Nistor Dorel l-a tras pe farcas Vlad,iar eu(Pop Cosmin) trebuia sa joc cu Popa Bogdan.Am fost chemat la masa juriului sa trag si eu la sorti insa nu mai avea rost deoarece am ramas doar noi doi,respectiv eu si Popa.Dupa o pauza de cateva minute in care Farcas Vlad a observat ca adversarul sau e prea puternic si nu avea sanse de calificare a decis(fiind organizator) sa isi aleaga un alt adversar(dupa parerea lui mai slab) in persoana lui Popa Bogdan(oricum Farcas a pierdut meciul).Aceasta problema de incorectitudine si inselaciune a fost sesizata in primul rand de Nistor Dorel care a reclamat acest fapt apoi de mine care la randul meu am protestat acestei decizii luata dupa bunul plac al organizatorilor.
                        cele intamplate pot fi confirmate de catre domnii de la Bistrița si de alti participanti care au fost prezenti la fata locului.
                        Despre Miron Mihai aveam o parere buna insa inclin sa cred ca nu si-a dat seama de cele intamplate sau a fost influentat sau determinat de Farcas Vlad sa modifice meciurile dupa bunul plac.Tot Miron a spus la final : "daca nu va convenit ceva scrieti pe forum".Desi sincer nu as dori sa intru in polemica cu el deoarece am avut o relatie de prietenie.
                        Despre Vladut am crezut ca cele scrise in alte topicuri pe acest forum la adresa lui,lucrurile negative i-au dat intelepciune si ocazia sa se indrepte insa am constatat cu surprindere ca acest baiat doreste cu orice pret sa ajunga in faze superioare ale concursurilor pe cai necurate.ROG CONDUCEREA AMATUR SA ANALIZEZE ACEASTA SITUATIE CAND VA FI TIMP SI SA INTERZICA ORGANIZAREA DE TURNEE SAU IMPLICAREA IN ORGANIZARE A DOMNULUI FARCAS VLAD.
                        La ultimul concurs unde am decis sa nu mai particip la aceste concursuri tinute in acea sala si de acei organizatori din cauza conditiilor de umezeala si a celor referitoare la organizare (nu am fost de acord cu inscrierea unui participant la cele doua categorii) ca fapt divers acelasi Vladut (Vladuc mancatias obrajorii tai) ii spunea la Florin ca grupa lui de open e corecta (''e bine asa'' - zicea Vladuc) desi era grupa nr 1 si singura cu un nr de participanti mai mic. Bineinteles Florin din bun simt a lasat-o asa dupa bunul plac al lui Vladuc. Desi s-a intamplat asa cum a vrut Vlad nu a reusit sa se califice (morala - cand nu esti corect se intorc toate impotriva ta). Oricum il cunosc pe Vladuc si stiu de ce este in stare din intalnirile directe avute (era sa fie un poster cu el pe perete - si acum ma felicit ca m-am calmat la timp).
                        D-le Dobai stiu ca ati investit in acea sala si cred ca in esenta sunteti un om corect poate va ganditi ca pe viitor sa alegeti mai cu grija infulenta Fenomenului - Vladuc in organizarea turneelor.
                        - - - Actualizat - - -
                        Postat în original de Dan Universal Vezi post
                        ei am observat si eu ca se mai fac mici aranjamente pe tablou dar sa fim seriosi ..? Unde nu se fac??
                        Si la Dej sa inteleg ca se fac?
                        Zhang Jike
                        05
                        05FX

                        Comentariu


                        • Turneu A Cluj A+O " Special Amatur " 30.11.2013


                          - - - Actualizat - - -

                          Comentariu


                          • Va multumesc pentru sustinere si incurajari ,sambata se pare ca am avut o zi buna si am ajuns pana in finala da data aceasta nu am castigat finala dar sant foarte multumit pentru locul 2 si va promit celor care ma sustin ca pe viitor o sa am rezultate si mai bune . vorba romaneasca eu; tac si fac; se si vad rezultatele . Va multumesc tuturor ,inclusiv organizatorilor o sala perfecta organizare buna. succes pentru mai departe.
                            - - - Actualizat - - -
                            Cu acest turneu am pus Gherla pe harta tenisului de masa .ne vedem la Brașov.

                            Comentariu


                            • vazand grupele inferioare de la open m-am intrebat de ce or fi fost 5 cand cu 4 era mult mai simplu,rapunsul l-am aflat de la dl zoki in topicul #229,asa mi-am explicat erorile aparute la formarea grupelor superioare la amatori!!!si un sfat pt cei apropiati lui Vlad,lasati-l sa mai fie copil cat inca nu e prea tarziu,are timp sa fie responsabil!!!!
                              FELICIT initiativa(a fost si la turneul trecut) de a prezenta "live" rezultatele din grupe inf(open si amatori), mi-ar place sa o preia si alti organizatori de turnee.
                              Un turneu normal(si cat de greu e sa atingem normalitatea),la care voi reveni cu mare placere, multumesc organizatorilor!

                              Comentariu


                              • Postat în original de Iaru Horatiu Vezi post
                                La ultimul concurs unde am decis sa nu mai particip la aceste concursuri tinute in acea sala si de acei organizatori din cauza conditiilor de umezeala si a celor referitoare la organizare (nu am fost de acord cu inscrierea unui participant la cele doua categorii) ca fapt divers acelasi Vladut (Vladuc mancatias obrajorii tai) ii spunea la Florin ca grupa lui de open e corecta (''e bine asa'' - zicea Vladuc) desi era grupa nr 1 si singura cu un nr de participanti mai mic. Bineinteles Florin din bun simt a lasat-o asa dupa bunul plac al lui Vladuc. Desi s-a intamplat asa cum a vrut Vlad nu a reusit sa se califice (morala - cand nu esti corect se intorc toate impotriva ta). Oricum il cunosc pe Vladuc si stiu de ce este in stare din intalnirile directe avute (era sa fie un poster cu el pe perete - si acum ma felicit ca m-am calmat la timp).
                                D-le Dobai stiu ca ati investit in acea sala si cred ca in esenta sunteti un om corect poate va ganditi ca pe viitor sa alegeti mai cu grija infulenta Fenomenului - Vladuc in organizarea turneelor.
                                - - - Actualizat - - -
                                Si la Dej sa inteleg ca se fac?
                                nu dle horatiu prefer sa traga toti concurentii la sorti indiferent de schema si oricum doar la turnee de tip b ca in rest dl Florin apian a facut grupele si nici odata nu am intervenit sa schimbe pe cineva pt ai fi mai usor traseul pt calificare !! imi pare rau ca insinuiezi asa ceva dar eu te stiu baiat bun .. asa ca nu pun la suflet si cand vii la dej te aranjez in grupa numai cu3-4 ierbari
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • Personal tin sa multumesc organizatorilor pentru organizarea acestui concurs.Este pentru prima data cand am intrat in aceasta sala unde m-am simtit foarte bine.Caldura,lumina buna(nu m-a deranjat absolut deloc),dezumificatorare-le care si-au facut treaba din plin,calitatea meselor si ce a ma tinut de logistica ... au adus un plus calitatii concursului.

                                  Tin sa multumesc colegilor din grupa inferioara nr 3 de la open care au avaut amabilitatea de a ma astepta cat si organizatorilor pentru ca am gasit intelegere in ceea ce priveste prezenta mea la acest turneu.In mod special multumiri lui Mihai(Miron);desi am anuntat ca voi intarziat (se facuse 2h) am fost acceptat sa intru in concurs.Din pacate nu am cunoscut istoria aceste sali;cine a facut toata aceasta investitie merita toate felicitarile mele.Respect.

                                  Cu siguranta ca voi reveni cu placere in aceasta sala si la alte concursuri daca voi avea posibilitatea.

                                  Cu stima,
                                  Cornel Balauca

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de VladFarcas Vezi post
                                    SISTEMUL DE JOC: - doua turnee, open si amatori ;
                                    - grupe inferioare (6-7 jucatori) - dupa regula sarpelui, cu ceva modificari unde este cazul;
                                    - grupe superioare (4 jucatori) - se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara, dupa o schema aleatoare;
                                    - eliminatorii - locurile 1 se aranjeaza pe tablou dupa clasament, locurile 2 se trag la sorti (se vor putea intalni doar in finala cu locurile 1 corespondente din grupele superioare).
                                    Postat în original de Zoki Vezi post
                                    BULINA NEAGRA PENTRU ORGANIZATORI
                                    Nu as fi dorit sa scriu cele intamplate deoarece nu imi place sa intru in polemica insa consider ca participantii trebuie sa stie si lucrurile negative,nu doar cele pozitive si prezentarea unor intamplari negative vor duce cu siguranta la imbunatatirea organizarii turneelor.
                                    La categoria Open dupa terminarea grupelor superioare s-au calificat 10 sportivi(cate 2 din fiecare grupa).Organizatorii au decis urmatoarele : Locurile 1 din cele 5 grupe au primit "bye" plus inca un loc 2 probabil cel mai bine plasat din clasament(dar nu cred ca a fost asa). Ceilalti 4 jucatori de pe locurile doi au jucat intre ei.Tot organizatorii au decis tragerea la sorti(cine cu cine joaca din cei 4). In urma tragerii la sorti Nistor Dorel l-a tras pe farcas Vlad,iar eu(Pop Cosmin) trebuia sa joc cu Popa Bogdan.Am fost chemat la masa juriului sa trag si eu la sorti insa nu mai avea rost deoarece am ramas doar noi doi,respectiv eu si Popa.Dupa o pauza de cateva minute in care Farcas Vlad a observat ca adversarul sau e prea puternic si nu avea sanse de calificare a decis(fiind organizator) sa isi aleaga un alt adversar(dupa parerea lui mai slab) in persoana lui Popa Bogdan(oricum Farcas a pierdut meciul).Aceasta problema de incorectitudine si inselaciune a fost sesizata in primul rand de Nistor Dorel care a reclamat acest fapt apoi de mine care la randul meu am protestat acestei decizii luata dupa bunul plac al organizatorilor.
                                    cele intamplate pot fi confirmate de catre domnii de la Bistrița si de alti participanti care au fost prezenti la fata locului.
                                    Despre Miron Mihai aveam o parere buna insa inclin sa cred ca nu si-a dat seama de cele intamplate sau a fost influentat sau determinat de Farcas Vlad sa modifice meciurile dupa bunul plac.Tot Miron a spus la final : "daca nu va convenit ceva scrieti pe forum".Desi sincer nu as dori sa intru in polemica cu el deoarece am avut o relatie de prietenie.
                                    Despre Vladut am crezut ca cele scrise in alte topicuri pe acest forum la adresa lui,lucrurile negative i-au dat intelepciune si ocazia sa se indrepte insa am constatat cu surprindere ca acest baiat doreste cu orice pret sa ajunga in faze superioare ale concursurilor pe cai necurate.ROG CONDUCEREA AMATUR SA ANALIZEZE ACEASTA SITUATIE CAND VA FI TIMP SI SA INTERZICA ORGANIZAREA DE TURNEE SAU IMPLICAREA IN ORGANIZARE A DOMNULUI FARCAS VLAD.
                                    Eu am aranjat locurile 1 dupa clasament ... eu prima data am tras biletul cu numarul 10 dar programul imi arata ca nu este bine pentru ca sa nu joc cu cel cu care am jucat in superioare pana in finala iar apoi am tras biletul cu numarul 8.
                                    Acest lucru cred ca poate fi confirmat si de domnul Florin.
                                    Ultima editare de VladFarcas; 01.dec.2013, 20:48.
                                    GEWO TABLE TENNIS

                                    Comentariu


                                    • Salut, In cursul zilei de maine voi pune toate filmarile de la turneu.

                                      Comentariu


                                      • Ce-i drept, suntem vreo 25 de amaturisti care am fost prezenti la cealalta tragere la sorti, si putem confirma ca si la amatori s-a intamplat ca cineva sa traga 3-4 sau chiar si 5-6 bilete pana sa ajunga pe tablou, de fiecare data ori Miron ori Vladut ori ambii dintre ei uitandu-se in program daca e OK, si sigur nu ne vom intalni cu adversarul din superioare inainte de finala - cum zice regulamentul.
                                        Daca si la open s-a intamplat asa, Va rog sa-i cereti scuze acestui copil. Daca insa a gresit el, trebuie luate masuri imediate in sensul celor de mai sus.
                                        O zi faina!
                                        Pali
                                        Postat în original de VladFarcas Vezi post
                                        Eu am aranjat locurile 1 dupa clasament ... eu prima data am tras biletul cu numarul 10 dar programul imi arata ca nu este bine pentru ca sa nu joc cu cel cu care am jucat in superioare pana in finala iar apoi am tras biletul cu numarul 8.
                                        Acest lucru cred ca poate fi confirmat si de domnul Florin.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Asa-i, programul arata pe ce parte a tabloului se afla cei doi jucatori calificati din aceeasi grupa superioara si se repeta tragerea daca au picat pe aceeasi parte; se poate evita aceasta repetare daca se impart de la bun inceput biletelele in doua gramezi, dupa cum am explicat intr-un post anterior.
                                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • Cronica in imagini miscatoare...




                                            - - - Actualizat - - -









                                            - - - Actualizat - - -




                                            Comentariu


                                            • Turneu A Cluj A+O " Special Amatur " 30.11.2013


                                              - - - Actualizat - - -

                                              Comentariu


                                              • Turneu A Cluj A+O " Special Amatur " 30.11.2013








                                                Comentariu



                                                • - - - Actualizat - - -

                                                  Comentariu








                                                  • Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X