Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CUPA ROMANIEI AMATUR - Turneu A+ TARGOVISTE 22.03.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Romaniei - 2014

    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Felicitari castigatorilor si organizatorilor!

      - - - Actualizat - - -

      Felicitari,Lukasz Klimas din Ploiești!Trofeul CEL MARE este in Prahova!

      Comentariu


      • Felicitari Lukasz Klimas!!!

        Comentariu


        • Acum bag la incarcat filmuletele, vreo 40 seturi/secvente diferite,(fara comentator). La finala open s-a terminat cardul, si l-am rugat pe Boby sa filmeze (HD), probabil ca tot maine sunt gata postate.
          Felicitari targovistenilor in frunte cu Adi, si pentru faput ca ati generat fair play la acest concurs, din partea mea, pot sa trec peste "timpii morti" care sunt foarte greu de gestionat.
          "Polonezul" Lukasz Klimas, a produs surpriza, zic surpriza si pentru ca a fost ultimul inscris pe lista la open iar la final a fost primul. Felicitari!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Felicitari participantilor pentru atmosfera prietenoasa ,cinste invingatorilor si invinsilor.

            Comentariu


            • BRAVO ARADULE !!! Sper sa nu repetati performanta si la Arad

              Comentariu


              • Adresez o rugaminte celor care fac fotografii.
                Dupa cum ati constatat, Florin Apian a creat posibilitatea ca fiecare participant sa aiba in clasament o fisa si o fotografie de "identificare".
                Cei din fruntea clasamentului au fost favorizati de rezultatele obtinute, apărând in multe fotografii cu diplomele in brate si fiind astfel usor de identificat si selectat. Marea majoritate este insa formata din amatori "anonimi", care merita si ei sa aiba o fotografie in clasament. De aceea va rog ca macar la fotografiile in care apare o singura persoana, sa scrieti si numele acesteia. Cel mai simplu este sa redenumiti poza in calculator inainte de o trimite pe server. Avind acceptul lui Florin, promit sa le selectez pe cele mai reusite, sa le prelucrez si sa completez cu fotografii "de identificare" clasamentul.

                Comentariu


                • CUPA ROMANIEI AMATUR - Turneu A+ TARGOVISTE 22.03.2014

                  Ultima editare de GeluBv; 23.mar.2014, 16:02.
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • In afara celor care care au castigat laurii intrecerii,vreau sa mai felicit pe urmatorii:
                    Andone Claudiu-prietenii stiu de ce.
                    Matei Dumitru-a ales solutia cea mai buna
                    Toti amatorii care au rezistat cu stoicism pana la finalul inferioarelor si mai mult ,toti cei care au continuat.

                    Comentariu


                    • CUPA ROMANIEI AMATUR - Turneu A+ TARGOVISTE 22.03.2014

                      Vezi Gelutule ca sunt ceva probleme cu vizionarea filmuletului !
                      Hai, noroc si sa auzim numai de bine !

                      Comentariu


                      • Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                        Comentariu


                        • Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Acum bag la incarcat filmuletele, vreo 40 seturi/secvente diferite,(fara comentator). La finala open s-a terminat cardul, si l-am rugat pe Boby sa filmeze (HD), probabil ca tot maine sunt gata postate.
                          Felicitari targovistenilor in frunte cu Adi, si pentru faput ca ati generat fair play la acest concurs, din partea mea, pot sa trec peste "timpii morti" care sunt foarte greu de gestionat.
                          "Polonezul" Lukasz Klimas, a produs surpriza, zic surpriza si pentru ca a fost ultimul inscris pe lista la open iar la final a fost primul. Felicitari!

                          Parerea mea este ca puteti sa nu mai postati finala la open pentru ca, din nu stiu ce motive, a fost lipsita de combativitate.
                          Felicitari organizatorilor.
                          Felicitari Lukasz.
                          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                          Comentariu


                          • Postat în original de gabikr Vezi post
                            Una peste alta, Călărașiul s-a prezentat iarasi foarte onorabil....putini, dar buni!!!!

                            Trimis de pe al meu P5_Quad folosind Tapatalk
                            Felicitari Alin Stanciu!!!!
                            Călărașiul incepe bine acest an 2014 cu o finala de A+ jucata de cel mai tanar junior al nostru(12 ani), in 2013 un alt junior din Călărași-Craciunica Andrei(16 ani) aducand cupa -Locul I de la Mangalia.
                            Asa cum spunea si Gabi: " putini dar buni"-orasul nostru, fara o traditie sa spunem in ale tenisului de masa(fara cluburi sau centre speciale de antrenament) reuseste sa produca surprize de acest gen. Toate acestea se datoreaza unui nucleu de cativa jucatori f. buni pasionati(Stanciu Silviu, Dinca Dorinel, etc.) care au reusit sa stranga in jurul lor si alti impatimiti ai acestui sport sinu in ultimul rand parintilor acestor copii care fac sacrificii f mari ptr. a ajunge prin tara la cat mai multe turnee.
                            (Off topic) Saptamana trecuta a fost la Călărași turneu B unde au venit si jucatorii de la Slobozia(la fel: putini dar buni: Enciu, Vlase, etc) unul din participanti constatand ca ii este f greu sa se califice mai departe de grupele inferioare( nivelul de joc este f ridicat) in conditiile in care el constant trece si de superioare sau eliminatorii(primul tur) la turneele A, A+ din tara unde evident sunt mai multi jucatori - deci inca odata: "putini dar buni"!
                            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                            Comentariu


                            • CUPA ROMANIEI AMATUR - Turneu A+ TARGOVISTE 22.03.2014

                              Postat în original de iuliu zedler Vezi post


                              Vezi Gelutule ca sunt ceva probleme cu vizionarea filmuletului !
                              Hai, noroc si sa auzim numai de bine !

                              Da, multumesc, cred ca sunt prea crude si inca nu sunt gata de vizionat. Mai bine le postez maine cand sunt gata toate.
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Alineeee (Hutanu), ai trecut de media 18 taticule, pa, pa, ...de acum mergi cu alta masina la turnee, noi mergem dimineata ca de obicei. Te-a mancat in fund sa iei ditamai cupa. Sa te uiti la ea dimineata cand plecam fara tine (invidia ). FELICITARI!
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Concurs cu participare numeroasa, totusi, cu multe absente de marca.
                                  Organizarea buna, cu lipsuri minore, acceptabile.
                                  Din punctul meu de vedere, momentul serii a fost cel in care, mergand pe principiul "orice nas isi are nasul", statia de amplificare a salii (mult prea des folosita ieri) a fost depasita de Daniel, care a cerut putina liniste.
                                  Cateva poze, cu iz personal:

                                  TsE

                                  Comentariu


                                  • Un turneu reusit, dar si foarte obositor pentru mine, avand in vedere ora la care am ajuns la Targoviște si ora la care am iesit din sala respectiv 08:15-00:20. Sa nu se inteleaga gresit, Lucas a meritat din plin sa castige final a fost mai in forma de aceasta data si de aceea tin sa-l felicit si bineinteles felicitari Adrian Lazaroiu and company! Sa ne revedem cu bine la urmatorul turneu!
                                    Lemn GERGELY
                                    TIBHAR EVOLUCION MX-P
                                    TIBHAR EVOLUCION MX-P

                                    Comentariu


                                    • Ceausescu este inca iubit de multi, este ?

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Precizez - Ceausescu este ... pentru toti Amatorii si Openistii, nici mai mult, nici mai putin, stimatul si dragul meu prieten - Dl. ........ Nica Ionut, d.le Tudor.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                        Ceausescu este inca iubit de multi, este ?

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Precizez - Ceausescu este ... pentru toti Amatorii si Openistii, nici mai mult, nici mai putin, stimatul si dragul meu prieten - Dl. ........ Nica Ionut, d.le Tudor.
                                        Ma uit si eu la poza respectiva nea Gigi si nu il vad prea fericit, pare un picut stresat, probabil ca asocierea Ceausescu-Targoviște ii crea ceva neplaceri mai ales ca Emil l-a cam strans destul de tare cu bratul.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de razvan marinescu Vezi post
                                          Un turneu reusit, dar si foarte obositor pentru mine, avand in vedere ora la care am ajuns la Targoviște si ora la care am iesit din sala respectiv 08:15-00:20. Sa nu se inteleaga gresit, Lucas a meritat din plin sa castige final a fost mai in forma de aceasta data si de aceea tin sa-l felicit si bineinteles felicitari Adrian Lazaroiu and company! Sa ne revedem cu bine la urmatorul turneu!
                                          Aceasta minunata miscare Amatur ma impresionat de la inceputuri,ca jucator ,ca organizator si in ultimul ca spectator.Imi face in continuare placere sa fiu un spectator fidel,si in acelasi timp un observator neutru al acestor turnee(A+,A),dar calitatea de organizator ma face din ce in ce mai mult sa nu stau indiferent la problemele multor participanti, ce sunt tot mai des semnalate,durata desfasurarii turneelor,timpi de asteptare si acumularea unei oboseli excesive.

                                          Patima si dorinta tot mai mare de a practica acest sport si de a participa la aceste festivale (turnee A+ si A),forteaza organizatori sa accepte tot mai multi participanti ,ceea ce ingreuneaza desfasurarea turneului.Punerea la dispozitie a doua locatii diferite,si automat mai multi responsabili organizatori rezolva ,pe deoparte aceste neajunsuri,dar in cazul unei locatii si a numarului mare de participanti face ca,gestionarea sa fie mai dificila ,tot odata aparind inerentele surprize,si neajunsurile locatiei(condens,sonorizare,frig,caldura,lumina etc),iar eforturile organizatorilor(care sunt extrem de solicitante,credeti-ma)nu reusesc sa le compenseze.

                                          De aceea cred ca este necesar imperios,de a cauta impreuna cu organizatori si participantii ,solutii care sa elimine aceste neajunsuri(bine inteles intr-o post anume),durata prelungita,timpi de asteptare etc.Unele solutii au fost propuse(grupe inf mici 4-5 juc,grupe sup de 3,eliminarea grup sup,separarea amatori-open in 2 salii etc).

                                          EMI

                                          Comentariu


                                          • S-a teleportat !!!???
                                            Postat în original de dantim Vezi post
                                            Magie da chiar a fost acolo

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Marian Florea Vezi post
                                              S-a teleportat !!!???
                                              Mariane i-ai dat si lui licoare magica la pachet ca a ajuns si la turneu repede dar sa ales si cu o cupa

                                              Comentariu


                                              • Multumesc mult tuturor ,am incercat altceva...nu stiu daca mi-a reusit! Trageti d_vs concluziile si actionati in consecinta.Proverbul ,,roata mare s-envarte greu,,sa adeverit ! Personal sunt epuizat dar...va multumesc!

                                                Comentariu


                                                • https://www.youtube.com/watch?v=JXOy...ature=youtu.be

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=y1I4...ature=youtu.be

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=IQX-...ature=youtu.be

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=RV9v...ature=youtu.be

                                                  Comentariu


                                                  • Felicitari organizatorilor!Cu mici probleme de sonorizare un turneu reusit.De aceea am tinut sa felicit organizatorii pentru ca-mi dau seama cat de greu este sa organizezi asa ceva.Felicitari castigatorilor si invinsilor!bafta la antrenamente!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X