Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CUPA ROMANIEI AMATUR - Turneu A+ TARGOVISTE 22.03.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

MUSATESCU MUGUREL - TARGOVISTE, AMATOR

Comentariu

Clapa Danut, Bucuresti, Open

Comentariu

Viciu Dragos - Pitesti - amatori

Comentariu

Dinu Gheorghe, Bucuresti - poz. 128, Amatori.

Comentariu

Eu sunt de parere ca ar trebuii sa fie organizate grupe de minim 7 , pentru a fii multumiti si cei care nu se califica si care poate strabat sute de km. (astfel vor juca 6 meciuri) iar functie de timp se vor organiza sau nu grupe superioare
            - Nu este decat o parere ,eu nefiind organizator ,este posibil sa fie nerealista.

Vreau sa spun doar ca trebuie sa incepem sa ne concentram atentia ceva mai mult asupra celor care joaca un numar minim de jocuri si care platesc totusi aceeasi taxa de participare.
            Adi
            Ultima editare de kdt123; 25.feb.2014, 15:25. Motiv: Am uitat ceva
            T05-ALC-T05
            Adrian Gorum

Comentariu

bruchiu doru-open
              iancu george-open
              blade: xiom strato
              fh: omega IV asia
              bh: vega asia

Comentariu

Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                Daaaaa.....sunt ok gr superioare , chiar foarte , ca asa am "crescut' in Amatur , dar sustin initiativa lui Adi....la atata lume e de preferat sa scurtam perioada de activitate....Titi draga pt cei ca noi ar fi cel mai bine.....
                Da Mircea, dar daca tot fac pe drum vreo 700 km si mai cheltuiesc bani si pe la hotel, macar sa joc de toti banii

Comentariu

Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Da Mircea, dar daca tot fac pe drum vreo 700 km si mai cheltuiesc bani si pe la hotel, macar sa joc de toti banii
                  Sunt sperante sa treci de inferioare?
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Comentariu

Popa Vicentiu - amatori - Bucuresti

Comentariu

• Postat în original de kdt123 Vezi post
                      Eu sunt de parere ca ar trebuii sa fie organizate grupe de minim 7 , pentru a fii multumiti si cei care nu se califica si care poate strabat sute de km. (astfel vor juca 6 meciuri) iar functie de timp se vor organiza sau nu grupe superioare
                      - Nu este decat o parere ,eu nefiind organizator ,este posibil sa fie nerealista.

Vreau sa spun doar ca trebuie sa incepem sa ne concentram atentia ceva mai mult asupra celor care joaca un numar minim de jocuri si care platesc totusi aceeasi taxa de participare.
                      Adi
                      Singurul sistem care ofera un echilibru in numarul de jocuri aproximativ identic al jucatorilor este sistemul turneului de pozitionare.Grupe mici de 4,3 trec mai departe, cei care ramin joaca pt locurile x pina la ultimul,sup de 3 ,2 trec mai departe cei ce ramin joaca pt locurile y-x,eliminatori,cistigatori trec mai departe,pierzatori joaca pt locurile z-y,si atunci exista un echilibru de meciuri disputate intre ultimul loc care a platit aceeasi taxa si finalistul,dar am mai repetat de multe ori este nevoie de o organizare asistata de instrumente audio si o oarecare disciplina sportiva.

Grupele de 7 creeaza o oboseala nejustificata sportivilor ce se califica in prima parte a clasamentului turneului(semifinalisti,finalisti 12-15 meciuri)

Comentariu

• Se pare totusi ca amatorul nu agreaza turneele de pozitionare (sau de consolare) ,ci prefera sa viseze la utopica stralucire a cupelor puse in joc
                        Cred ca la Open se pot face astfel de turnee, fiind mai putini jucatori se poate gestiona mai usor
                        Ultima editare de kdt123; 25.feb.2014, 17:26.
                        T05-ALC-T05
                        Adrian Gorum

Comentariu

• Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Daca nu trece de inferioare, la prima tabara la care va participa Nea TITI ,ii promit ca ma voi ocupa personal de dinsul.Cel putin la conditia fizica(coreene,flotari,trasu la bara etc.)Si dupa aia sa vedeti ce va faceMacar va ia la bataie

Comentariu

• kdt123 poate ai dreptate ca toti viseaza la cupe si putini sunt realisti si adevarati amatori care isi doresc prieteni noi si jocuri cat mai multe si cu adversari cat mai apropiati lor , dar totusi si parerea mea este ca Emil (zosim) are dreptate cu acel sistem mult mai realist .

Comentariu

• Postat în original de kdt123 Vezi post
                              Se pare totusi ca amatorul nu agreaza turneele de pozitionare (sau de consolare) ,ci prefera sa viseze la utopica stralucire a cupelor puse in joc
                              Cred ca la Open se pot face astfel de turnee, fiind mai putini jucatori se poate gestiona mai usor
                              Domnul Gorum,ca organizator am incercat sa testez mai multe variante si a turneului de consolare si a turneului de pozitionare,si si ceilalti organizatori care au testat asa ceva au fost multumiti de reactia participantiilor.La un turneu de copii(Gura Humorului 9-10nov)am vazut copii cu lacrimi in ochii(de tristete) in prima faza dupa ce nu s-au calificat si apoi tot cu lacrimi in ochii (de fericire)jucind pentru pozitionare.Sa stiti ca si copiii sunt fiinte umane ,dar spre deosebire de noi oameni maturi ei isi exteriorizeaza sentimentele ,noi reusim sa ni-le stapinim dar suntem la fel cuprinsi de aceleasi sentimente.Iar la turneele de consolare am avut parte sa vad adevarata fata a amatorului,cea de buna dispozitie si de placerea de a juca,combinind-o cu un gratar sau ceaun la iarba verde.

Comentariu

• Postat în original de GeluBv Vezi post
                                S-ar putea, daca-as fi cu tine in grupa si-mi vinzi meciul

- - - Actualizat - - -

Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                Daca nu trece de inferioare, la prima tabara la care va participa Nea TITI ,ii promit ca ma voi ocupa personal de dinsul.Cel putin la conditia fizica(coreene,flotari,trasu la bara etc.)Si dupa aia sa vedeti ce va faceMacar va ia la bataie
                                De acord, daca toate alea le faci tu in locul meu si eu sa stau si sa beau bere impreuna cu Berov

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X