Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A " Focsani - 21 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu "A " Focsani - 21 mai 2016

    "Turneu "A" Focsani - 21 mai 2016 " Avansați + Open + OPEN Plus

    LOCALITATEA: Focșani;
    DATA: Sâmbătă 21 MAI 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați + OPEN Plus ;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.00 - 09.15 ? validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    SALA I: Sala Polivalenta, B-dul Unirii, nr. 12, Focșani;

    LOGISTICĂ: 20 mese (Butterfly, Joola,DONIC ) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 960 mp, aer condiționat/încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC:
    Sala Polivalentă: parchet stratificat pentru competitii;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 35 Lei, copii 20 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată la 2 litri și masa de prânz;
    Pe toata durata competitiei la sala va fi prezent un Echipaj de la Ambulanta.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locul I: Cupă + medalie + diplomă
    Locul II: Cupă + medalie + diplomă
    Locurile III: Cupă + medalie + diplomă
    Locurile V - VIII: Medalie + diplomă


    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere vineri 20 mai 2016 , ora 19,00;
    - ultima retragere vineri 20 mai 2016 , ora 18,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;

    Important!

    SISTEMUL DE JOC:

    OPEN

    - SALA: Sala Polivalenta, B-dul Unirii, nr. 12, Focșani
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP <19 (care sunt rugati să-şi anunte optiunea la OPEN),
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători(două grupe pe masă) după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: ......;
    - Tablou eliminatoriu de 16 ;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;

    AVANSAȚI:

    -SALA: Sala Polivalenta , B-dul Unirii, nr. 12, Focșani ;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 96 ;
    - 12 mese
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucatori(doua grupe pe masa) după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: .......;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Avansati;

    OPEN PLUS

    - SALA: Sala Polivalenta, B-dul Unirii, nr. 12, Focșani
    - Participă jucătorii cu MP cel mai mare
    - Număr maxim de participanţi: 12 (10 + 2 wild card);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători, după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 2 in semifinale ;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;

    Pentru fluiditatea concursului schemele de joc și pozițiile din tabloul eliminatoriu vor fi trase la sorți în dimineața concursului de către cel mai tânăr participant la turneu.


    Finalele la Avansați și Open se transmit LiveText pe forum (Refresh la fiecare 15s).

    ORGANIZATORI:
    -Corcoz Costin - tel. 0760.541 264;
    -Dumbravă Daniel - tel. 0723.385.534;


    PARTENERI:
    D.J.S.T. Focsani
    CSM 2007 Focsani
    Primaria Municipiului Focșani
    A.C.S. PRO AKTIV FOCSANI


    ECHIPAMENT:

    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.



    www.tenismasa.ro
    Ultima editare de Corcoz Costin; 01.mai.2016, 20:41.

  • #2
    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Wischegg Robert - Galati
    Costache Claudiu - Calarasi
    Bodin Ion - Tecuci
    Carnu Eugen Jr - Bacau
    5 -- 8
    Maresi Ion - Focsani
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Ionita Valentin - Galati
    Tanase Horia - Bucuresti
    9 -- 16
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Ivan Valentin - Campina
    Dobre Titus - Bucuresti
    Niculae Dan - Bucuresti
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Iordaniu Aurel - Panciu
    Arion Costel - Marasesti
    Berbece Bianca - Bacau
    17 -- 32
    Sava Sinel - Focsani
    Stanciu Stelian - Calarasi
    Staicu Dan - Constanta
    Radu George - Marasesti
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Antohe Viorel - Focsani
    Iacob Gabriel - Iasi
    Vasiliu Dan - Panciu
    Palaghita Remus - Onesti
    Rosca Neculai - Galanesti
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Bodea Vasile - Panciu
    Miron Liviu - Campina
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc (org.)
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    33 -- 54
    Serban Liviu - Onesti
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Rusea Gheorghe - Breaza
    Nistor Florin - Comanesti
    Mironescu Adrian - Botosani
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Chetronie Liviu - Tecuci
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Barsa Ioan - Bacau
    Albu Catalin - Pascani
    Chiscop Bogdan - Braila - AJ
    Iordachi Adrian - Adjud
    Martz Sebastian - Comanesti
    Vlase Dorin - Adjud
    Zelenciuc Serghei - Slobozia
    Dumitrescu Victor - Onesti
    Lungu Cristian - Bacau
    Robu Mihai - Mogosesti
    Oanes Gabriel - Focsani
    Chirila Viorel - Panciu
    Ciornulet Cosmin - Marasesti
    Radu Cosmin - Galati - AJ
    55 -- 81 loc 3 gr.sup.
    Grigore Alexandru - Campina
    Medeleanu Stefan - Constanta
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Munteanu Ion - Comanesti
    Mahu Bogdan - Pascani
    Ticu Dorin - Bacau
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Staicu Adrian - Galati
    Socaci Sorin - Panciu
    Rosca Mihai - Galanesti - AJ
    Diaconescu Lucian - Targoviste
    Rosca Adela - Galanesti
    Panait Adrian - Braila
    Mitu Manuel - Galati
    Manta Viorel - Baicoi
    Mircea Ionel - Ploiesti
    Florea Gigi - Galati
    Dodu Costica - Focsani
    Stoica Sandel - Focsani
    Cocea Catalin - Iasi
    Simulescu Adrian - Focsani
    Dumbrava Ovidiu - Focsani
    Gasner Paul - Iasi
    Bodoc Marius - Dumitresti
    Spoiala Cristinel - Focsani
    82 -- 106 loc 4 gr.sup.
    Lefter Costel - Galati
    Stolearenco Igor - Galati
    Pascu Gabriel - Braila
    Tihan Silviu - Braila
    Rosca Nicolae - Galanesti - AJ
    Stamate Eduard - Tecuci
    Carnu Eugen - Bacau
    Hutanu Adrian - Slobozia
    Tigla Liviu - Focsani
    Neculai Radu - Focsani
    Preda Sile - Focsani
    Anghel Adrian - Braila
    Mitrofan Petrica - Brasov
    Mocanu Delia - Galati - AJF
    Danila Mihai - Focsani
    Geamanu Pompiliu - Adjud
    Berila Radu - Bacau - AJ
    Radu Valentin - Tecuci
    Zarinschi Catalin - Galati
    Oancea Marian - Bacau
    Porosnicu Catalin - Onesti
    Fatu Dragos - Bacau
    Paval Florin - Onesti
    Stanciu Robert - Panciu
    Dragan Romeo - Marasesti
    107 -- 109 2v gr.inf.
    Avram Nicolae - Nedelea
    Poiana Marian - Focsani
    Vinachi Valentin - Iasi
    110 -- 123 1v gr.inf.
    Brulea Petre - Ploiesti
    Munteanu Gheorghe - Piatra Neamt
    Muresan Ion - Galati
    Dutu Constantin - Galati
    Banica Flavius - Filipesti Targ - AJ
    Duman Iulian - Halaucesti
    Nastase Neculai - Focsani
    Dobre Neculai - Focsani
    Stan Flavius - Tecuci
    Dragus Auras - Dumitresti
    Hanganu George - Focsani
    Petrisor Adriana - Focsani - AFH
    Tudorache Ionut - Focsani
    Nechifor Madalin - Cotesti - AJ
    124 -- 158 0v gr.inf.
    Popa Vicentiu - Bucuresti - N
    Papacu Bejoli - Bucuresti - N
    Ion Cristian - Cocorasti
    Corocaescu Cristian - Suceava - N
    Paduret Catalin - Panciu - N
    Busuioc Bogdan - Panciu
    Grosu George - Focsani - N
    Sterie Georgiana - Filipesti Targ
    Calinoiu Radu - Focsani - N
    Anghelache Nicusor - Focsani- N
    Vasiloiu Mihai - Focsani
    Sarbu Dan-Ploiesti- N
    Isaic Radu - Bacau
    Cozma Gelu - Bacau - N
    Grama Victor - Adjud - N
    Dobre George - Focsani - N
    Tataru Dan - Focsani - N
    Mistodinis Robert - Focsani
    Zaharia Catalin - Adjud - N
    Palamariuc Mihai - Onesti
    Lupascu Danut - Onesti
    Lucaci Viorel - Onesti
    Vrabie Vasile - Adjud - N
    Paval Alexandru - Onesti
    Chirita Laurentiu - Panciu
    Radulescu Ionel - Focsani
    Negoita Larisa - Bacau - AJF
    Constantinescu Rares - Braila - AJ
    Buruiana Mihai - Marasesti - N
    Catalin George-Robert - Focsani - AJ
    Sisca Nicusor - Comanesti
    Visinescu Adrian - Focsan - N
    Stefan Alexandru - Pitesti - N
    Maftei Iulia - Cotesti - AJF
    Alexe Valentin - Cotesti - AJ
    Ultima editare de Corcoz Costin; 14.apr.2014, 14:09.

    Comentariu


    • #3
      Clasament Open

      1 -- 4
      Lungu Cosmin - Bucuresti
      Sterea Viorel - Constanta
      Stoinea Ioana - Bucuresti
      Enciu Alexandru - Slobozia
      5 -- 8
      Uta Adrian - Bucuresti
      Giol Mihai - Braila
      Ion Marius - Braila
      Boaca Valentin - Bucuresti
      9 -- 16
      Axinte Bogdan - Iasi
      Marinescu Razvan - Bucuresti
      Malache Raluca - Moinesti
      Mosneagu Marius - Falticeni
      Constantinescu Marius - Bucuresti
      David Dorin - Barlad
      Litovcenco Gheorghe - Iasi
      Varlan Adrian - Onesti
      17 -- 24 loc 3 gr.sup.
      Carpovici Boris - Falticeni
      Morosanu Vasile - Suceava
      Bularda Iulian - Barlad
      Mostovoi Andrei - Campina
      Dumbrava Daniel - Focsani (org.)
      David Madalina - Barlad
      Capusa Bogdan - Bacau
      Grosan Nicu - Piatra Neamt
      25 -- 32 loc 4 gr.sup.
      Radu Costica - Galati
      Nemaciuc Mihai - Suceava
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Pizlaru Ionel - Focsani
      Stanciu Alin - Calarasi
      Parnica Leonid - Moinesti
      Lungu Sandel - Braila
      Caliman Eduard - Onesti
      33 -- 2v gr.inf.
      Tomica Silviu - Bucuresti
      34 -- 37 1v gr.inf.
      Bozga Lucian - Baicoi
      Iancu George - Ploiesti
      Bozga Razvan - Baicoi
      Irimia Sorin - Moinesti
      38 -- 45 0v gr.inf.
      Toma Iulian - Braila
      Sofian Corneliu - Suceava
      Mos Florin - Filipesti Targ
      Ene Dragos - Ploiesti
      Morosan Marian - Suceava
      Voinea Sorin - Galati
      Ciubotariu Mihaela - Moinesti
      Irimia Ilinca - Moinesti
      Ultima editare de Corcoz Costin; 06.apr.2014, 20:35.

      Comentariu


      • #4
        Felicitări Costi și multă baftă! Va fi cu siguranță un turneu reușit, de aceea mă înscriu pentru a prinde sigur un loc:

        Paul Gasner, Iași, amatori

        Sper din toată inima să pot lipsi de la școală în acea dată, și să pot veni împreună cu cât mai mulți dintre prietenii din Iași.
        TB ZLF & T05/T05FX

        Comentariu


        • #5
          Ion Marius-Braila!

          - - - Actualizat - - -

          Chiscop Bogdan-Amatori

          Comentariu


          • #6
            Bodoc Marius, Rosca Liviu și Dragus Auras din Dumbraveni

            Din Onesti la amatori:

            1. Porosnicu Catalin
            2.Lupascu Dan
            3.Palamariuc Mihai
            Ultima editare de Corcoz Costin; 29.mar.2014, 06:14.

            Comentariu


            • #7
              Venim!!!
              Toma Iulian, Braila
              Tihan Silviu, Braila
              Iulian Toma

              Comentariu


              • #8
                Din Focsani:
                1. Mares Ion,
                2.Dodu Costica,
                3. Nastase Neculai,
                4.Spoiala Cristinel

                Comentariu


                • #9
                  Din Pitesti, Petrescu Liviu-OPEN
                  Liviu Petrescu

                  Comentariu


                  • #10
                    Munteanu Octavian Tecuci amatori
                    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                    Comentariu


                    • #11
                      Mihai Nemaciuc - Suceava - Open
                      Blade: Butterfly Timo Boll ALC
                      Bh: Tenergy 64
                      Fh: Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Axinte Bogdan - Iasi la Open
                        Iacob Gabriel - Iasi Amatori
                        Vinachi Valentin - Iasi Amatori
                        Cocea Catalin - Iasi Amatori
                        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Arion Costel - Marasesti - amatori
                          Bl: Primorac off+
                          fh: Tibhar evolution MX-P
                          bh: Tibhar evolution MX-P

                          Comentariu


                          • #14
                            Wischegg Robert - Galati - Amatori
                            Blade : Butterfly Timo Boll W7
                            FH: Cornileau Target GT
                            BH:
                            Cornileau Target GT
                            Tel : 0752 155 898



                            Comentariu


                            • #15
                              Din Focșani, Poiană Marian și Neculai Radu

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X