Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa ,, INTERTENIS BOTOSANI '' - Turneu A -12 aprilie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa ,, INTERTENIS BOTOSANI '' - Turneu A -12 aprilie 2014

    Cupa INTERTENIS BOTOSANI- Turneu A -12 aprilie 2014

    LOCALITATEA: Botosani
    DATA: sambata 12 aprilie 2014
    SALA: Sala Polivalenta Elisabeta Lipa a Municipiului Botosani, adresa Bd. Eminescu (vis-a-vis de Spitalul de copii – Str.Vanatori)

    Organizatori:

    Nistorica Misu – ORGANIZATOR C.S. INTERTENIS Botosani

    Corneanu Sorin – 0744 544 024
    Balauca Cornel – 0756 337 103

    Cu sprijinul:
    MAXIM SPECIAL CONSTRUCT
    S.C. OTI IMPEX S.R.L. (www.oticomputers.ro )


    NR. MESE: 16-20 ;
    TAXA PER JUCATOR: 25 ron.
    Pentru copii sub 14 ani taxa este de 10 lei .
    Persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Se asigura apa, ceva gustare, cafea si mingi de joc, si pentru ? cunoscatorii peste 18 ani ? ceva buuun.
    Taxa de 2 RON/participant(mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) va fi achitata de organizatori catre Amatur.

    INSCRIERI:
    Pe forum sau telefonic pina vineri 11 aprilie ora 20.00

    OBLIGATORIU INCALTAMINTE SPORT. Organizatorii roaga participantii sa nu faca naveta sala-afara cu aceiasi incaltaminte.

    OPEN: (ora de incepere: 14.00) Participa jucatorii clasati pe primele 60 de locuri,cei cu media turneelor de minim 18p.,jucatorii legitimati in divizia B precum si jucatorii amatori cu MA 13-18 care sunt rugati sa-si anunte optiunea la OPEN.

    AMATORI: (ora de incepere: 09:00) Numarul maxim de jucatori: 140
    Se va respecta regula primilor inscrisi.
    La inscriere va rog sa precizati unde doriti sa jucati.

    Separat se va organiza si un turneu pentru copii : clasele I-IV / clasele V-VIII.
    Concursul copiilor de la clasele I-IV si V-VIII va incepe la 09.00,aceasi ora cu cel de la amatori.

    MATERIAL DE PREMIERE: cupe, diplome, medalii pentru primii 4 clasati la fiecare categorie, diplome si medalii locurile V-VIII
    Sistemul de joc:
    - clasic (grupe inferioare, superioare, eliminatorii),
    - grupe inferioare de 6-7 jucatori - dupa locul in clasament, regula sarpelui;
    - stabilirea capilor de serie se face conform clasamentului AmaTur la zi;
    - grupe superioare de 4 jucatori
    - eliminatorii
    - se va juca 3 din 5 seturi.

    Firma ANDRO GIR S.R.L. va oferi gratuit mingi de concurs DONIC 3* si va avea EXCLUSIVITATE la vanzarea de materiale sportive in interiorul salii de sport.

    Domnul Dan Chirap va asigura logistica (mese, computer, etc) pentru buna desfasurare a acestui turneu fapt pentru care-i adresam multumiri.

    Se va folosi clasamentul la data publicarii anuntului , adica cel din 24 Martie 2014.

    Cei interesati de cazare rugam sa ne contacteze din timp pentru a gasi o solutie optima in functie de pretentiile fiecaruia.
    Ultima editare de Dakiro; 11.apr.2014, 14:50.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Clasament Open

    1 - 4.
    Mosneagu Marius - Falticeni
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Tiganas Mihai - Radauti
    Aga Alexandru - Botosani
    5 - 8.
    Cozma Catalin - Falticeni
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    Sengoz Mehmet - Botosani
    Nemaciuc Mihai - Suceava
    9 - 12 loc 3 gr.sup.
    Morosanu Vasile - Suceava
    Ursulean Florin - Straja
    Hasna Cosmin - Straja
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    13 - 16 loc 4 gr.sup.
    Ursulean Vasile - Straja
    Ilies Ioan - Radauti
    Orza Catalin - Suceava
    Rusti Catalin - Suceava
    17 - 19 3v gr.inf.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Ciubotariu Ioan - Preutesti
    Purdila Dan - Falticeni
    20 - 23 2v gr.inf.
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Axinte Bogdan - Iasi
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Balauca Cornel - Botosani
    24 1v gr.inf.
    Nica Valerica - Iasi
    25 - 28 0v gr.inf.
    Popescu Mihai Sorin - Straja
    Vlaisan Vasile - Vicovu De Jos
    Mironescu Adrian - Botosani
    Ursan Viorel - Radauti

    Clasament Amatori

    1 - 4.
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Firu Marian - Vatra Dornei
    Ureche Ioan - Botosani
    5 - 8.
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Toporas Cosmin - Suceava
    Corneanu Sorin - Botosani
    Valcu Alin - Botosani
    9 - 16.
    Rosca Neculai - Galanesti
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Volostiuc Marius - Suceava
    Morosan Marian - Suceava
    Duceac Catalin - Botosani
    Sofian Corneliu - Suceava
    Avram Gabriel - Radauti
    Berbece Bianca - Bacau
    17 - 28.
    Sava Sinel - Focsani
    Ticu Dorin - Bacau
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Pogorevici Mircea - Gura Humorului
    Anton Florin - Campulung Mold
    Albu Catalin - Pascani
    Baisan Paul - Roman
    Grosu Octavian - Botosani
    Cojocaru Adrian - Suceava
    Vinachi Valentin - Iasi
    Nistorica Misu - Botosani
    Vieru Costica - Botosani
    29 - 42 loc 3 gr.sup.
    Salavastru Petru - Botosani
    Acatrinei Lucian Marian - Roman
    Petenchi Edmond - Roman
    Robu Valentin - Botosani
    Cotoara Toader - Suceava
    Horeanu Lucian - Botosani
    Ungureanu Florin - Suceava
    Vieru Carmen - Vatra Dornei
    Nicu Constantin - Iasi
    Condur Iulian - Suceava
    Harasim Dan - Botosani
    Posteuca Lucian - Botosani
    Balan Constantin - Suceava
    Popa Andreea - Iasi
    43 - 56 loc 4 gr.sup.
    Blanar Marian - Baisesti
    Iacob Gabriel - Iasi
    Lucic Corneliu - Suceava
    Cocea Catalin - Iasi
    Georgescu Cristi - Radauti
    Chiriac Marius - Botosani
    Filip Gerald - Iasi
    Marcean Ovidiu - Botosani
    Gavriliuc Eduard - Botosani
    Stefan Narcis - Botosani
    Velniciuc Liviu - Suceava
    Aparaschivei Marcel - Botosani
    Mesinschi Radu - Botosani
    Lupu Cristian - Vorona- Botosani
    57 - 59 2v gr.inf.
    Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
    Hetriuc Petrica - Suceava
    Mihai Gheorghe - Botosani
    60 - 67 1v gr.inf.
    Alexandru Liviu - Botosani
    Corneanu Gabriel - Iasi
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Burduja Ciprian - Botosani
    Cohal Catalin Florin - Botosani
    Donciu Marian - Botosani
    Serac Octavian - Botosani
    Portariuc Gheorghe - Botosani
    68 - 81 0v gr.inf.
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Gheorghe Marian - Gura Humorului
    Tocariu Sebastian - Botosani
    Puha Vasile - Bilca
    Aparaschivei Iulian - Botosani
    Puiu Dan - Botosani
    Amataese Daniel - Botosani
    Palamada Victor - Vicovul de Sus
    Brumaru Flavius - Botosani
    Batir Ionut - Botosani
    Mariciuc Adrian - Botosani
    Puiu Andrei - Botosani
    Iosub Mihai - Hudesti
    Timpau Ninel - Botosani

    Clasament Cl. V-VIII

    1 - 4.
    Sinculet Radu - Radauti
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Sumanaru Catalin George - Iasi
    Bostan Bianca - Botosani
    5 - 8.
    Foca Ciprian - Radauti
    Rosca Nicolae - Galanesti
    Blanariu Ioan - Baisesti
    Foca Stefan - Radauti
    10 - 13 loc 3 gr.sup.
    Mironica Radu - Botosani
    Ursulean Daniel - Straja
    Halip Rares - Botosani
    Andriesi Bianca - Botosani
    14 - 17 loc 4 gr.sup.
    Ureche Iustina - Botosani
    Bostan Luiza - Botosani
    Bujdei Monica - Suceava
    Lupascu Stefan - Suceava
    18 - 20 1v gr.inf.
    Amoraritei Cristiana - Suceava
    Tocariu Tudor - Botosani
    Stancescu Serban - Botosani
    21 - 24 0v gr.inf.
    Vida Stefana - Suceava
    Martin Stefan - Suceava
    Martin Vasile - Suceava
    Atodiresei Matei - Botosani

    Clasament Cl. I- IV

    1 - 4.
    Cojocaru Stefan - Suceava
    Blanariu Dionisie - Baisesti
    Grosu Alexandru - Botosani
    Chirila Rares - Botosani
    5 - 8.
    Aursulesei David - Botosani
    Cazacut Fabian - Botosani
    Suhareanu Francisc - Botosani
    Nica Alexandru - Iasi
    9 - 3v gr.inf.
    Badale Iulia - Vatra Dornei
    10 - 2v gr.inf.
    Vieru Teodora - Vatra Dornei
    11 - 12 1v gr.inf.
    Havric Rares - Botosani
    Cristescu Radu - Botosani
    13 - 14 0v gr.inf.
    Pinzariu Denysa - Botosani
    Ciobanu Serban - Botosani

    Absenti nemotivati : Iluca Dorel Botosani, Danila Marin Botosani
    Ultima editare de Dakiro; 14.apr.2014, 12:15.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      nu pot ajunge dimineata la amatori,ma pot inscrie la open cu media 11.96?

      - - - Actualizat - - -

      mahu bogdan din pascani,scuze

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Oblio Vezi post
        nu pot ajunge dimineata la amatori,ma pot inscrie la open cu media 11.96?

        Va asteptam la open fara nici o problema.

        Comentariu


        • #5
          Din Iasi, Axinte Bogdan - Open
          Iacob Gabriel - Amatori
          Cocea Catalin - Amatori
          Vinachi Valentin - Amatori
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #6
            Corocaescu Cristian Suceava-amatori
            Blade: Butterfly Timo Boll Alc
            FH: tenergy 05
            BH: tenergy 05

            Comentariu


            • #7
              Din Straja:

              Ursulean Vasile
              Ursulean Florin
              Hasna Cosmin
              Popescu Mihai Sorin

              din Vicov: Vlaisan Vasile
              din Raduti: Tiganas Mihai

              toti la open.
              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
              FH: Tenergy 05 FX
              BH: Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Mihai Nemaciuc - Suceava - open si copii , daca se poate ...
                Blade: Butterfly Timo Boll ALC
                Bh: Tenergy 64
                Fh: Tenergy 05

                Comentariu


                • #9
                  Din Botoșani, Rares Chirila copii clasele 1-4. Multumesc!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Mihai.10 Vezi post
                    Mihai Nemaciuc - Suceava - open si copii , daca se poate ...
                    Regulamentul nu permite participarea la doua categorii simultan.Ramane sa te decizi la ce categorie doresti sa participi Mihai.

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Radauti-Amatori Avram Gabriel
                      -Open Iliesi Ioan
                      Blade: Balsa Carbo x5
                      FH : Sriver G3 Fx
                      BH : Sriver G3 Fx

                      Comentariu


                      • #12
                        Ungureanu Adrian -Suceava-copii cl.V-Vlll
                        Ungureanu Florin-Suceava-amatori

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Oblio Vezi post
                          nu pot ajunge dimineata la amatori,ma pot inscrie la open cu media 11.96?

                          - - - Actualizat - - -

                          mahu bogdan din pascani,scuze
                          Te poti inscrie la open NUMAI in grupa cu mine.Organizatorii sper sa inteleaga acest lucru,deoarece la turneele la care am participat amandoi,OBLIGATOR noi ne intalneam la masa de joc pe timpul desfasurarii competitiei respective.Eu sper sa nu ne strice tocmai acum ,traditia.
                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                          Comentariu


                          • #14
                            Corneanu Gabriel - Iasi - amatori
                            Blade: lemn off...ce lemn !
                            Bh: cu tepi
                            Fh: fara tepi

                            Comentariu


                            • #15
                              nu se mai dau premii surpriza?
                              Blade:Andro Fibercomp
                              Fh:Butterfly Bryce fx
                              Bh:Joola Badman Reloaded ox

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X