Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU "A" ZILELE ORASULUI SFANTU GHEORGHE Open+ Amatori si Copii 03.05.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de laky Vezi post
    ...Orice altceva sunt speculatii, abureli, explicatii fortate!
    ...
    Asa sa fie!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Si eu am jucat cu domnul Roman Iulian atat in grupele inferioare cat si in cele superioare. Nu pot spune ca nu mi-a facut placere , dar conform regulamentului se puteau face permutari pentru a se evita aceasta situatie.
      BLADE:Kreanga Aeros
      BH:Tibhar Torpedo
      FH: Globe National

      Comentariu


      • Postat în original de johny_b Vezi post
        Si eu am jucat cu domnul Roman Iulian atat in grupele inferioare cat si in cele superioare. Nu pot spune ca nu mi-a facut placere , dar conform regulamentului se puteau face permutari pentru a se evita aceasta situatie.
        Daca sa plecat de la respectarea celor 5 meciuri minime si s-au facut 3 grupe inferioare din care au rezultat 16 calificati pt 4 grupe superioare,pura matematica ne duce acolo unde gasim ca dintr-o grupa inf s-au calificat 6 jucatori si din celelalte 2 -5 jucatori si ii distribui in 4 grupe,deci 2 sau 3 juc trebuie sa se intalneasca oricite permutari am face(sau poate trecem la matrice ).Concluzie ..organizatori trebuie sa tina cont de prea multi factori si atunci i-au primordial primele obligatii si dupa aceea trebuie sa improvizeze.Legea celor 5 meciuri in grupele inferioare este primordiala.

        Comentariu


        • Pentru cei mai grei de cap (ca mine...) sau pentru cei care nu au gasit raspunsul in litera regulamentului, te rog sa indici articolul care prevede aceste trei scenarii si sa ne explici clar logica fiecaruia din acestea.Mai ales ce inseamna "s-a optat pentru pastrarea numarului de ordine al grupei superioare". Scuze pentru insistenta, dar cred ca 99% din participantii la un turneu nu au habar ce e cu bye-ul! Stiu doar ca unii din castigatorii grupelor superioare se califica fara meci in turul doi eliminatoriu. Dar cum? Mister...
          In paragraful citat de domnul Giosan, subt titlul numit "Eliminatorii" exista doar trei precizari a), b), c) care insa nu au nicio legatura cu stabilirea bye-ului. Acestea ar fi cele trei scenarii? In continuare raman la impresia ca la acest punct arbitrariul inlocuieste (cu foarte putin succes) un regulament incomplet.
          Repet intrebarea. Conform carei logici castigatorii de grupe superiore, ocupanti ai locurilor 135, 212, 1390 sunt indreptatiti la bye iar 113, de exemplu nu?
          Rog un raspuns clar si fara ocolisuri.
          Ultima editare de laky; 04.mai.2014, 17:17.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • Fealcitari Mihai Olteanu ! Am vazut potentialul tau si m-am intrebat daca nu esti un castigator la Sf. Gheorghe. Nu m-am inselat !
            Bravo Sinaia ! Azuga se mai antreneaza ...

            Comentariu


            • Postat în original de johny_b Vezi post
              Si eu am jucat cu domnul Roman Iulian atat in grupele inferioare cat si in cele superioare. Nu pot spune ca nu mi-a facut placere , dar conform regulamentului se puteau face permutari pentru a se evita aceasta situatie.

              Aveti dreptate, in ce priveste interpretarea regulamentului - aici am exact aceeasi parere ca si Dvs (de fapt, cred ca si in privinta chestiunii ridicate de domnul Lakatos o sa cadem la acord dupa ce punem una langa alta reglementarile din regulament care sunt mai mult decat clare in interpretarea mea).

              Insa, dintre cei 16 calificati in superioare presupun ca Dvs. ar fi trebuit sa intelegeti cel mai bine varianta aleasa.
              De ce? Initial organizatorul a anuntat ca la open se vor califica din inferioare cate 5 concurenti - astfel ar fi fost 3 grupe superioare de cate 5, dar si aici s-ar fi reintalnit colegi de grupa inferioara pentru ca altfel nu este posibil...* -, dar, la sugestia catorva participanti s-a luat decizia ca sa se califice din grupa I si un al saselea concurent, astfel cu 16 calificati putandu-se forma 4 grupe de 4, cu cate doi calificati in eliminatoriu, ajungand pe tabloul de 8.
              In grupa I Dvs. v-ati clasat pe locul 6, astfel ati prins ultima pozitie de calificat in superioare.
              Nici in acest caz (3 grupe inferioare si 4 grupe superioare, numarul inferioarelor fiind mai mic dacat cel al superioarelor) nu se poate evita ca sa nu se intalneasca colegi din grupele inferioare.
              In grupa I v-ati reintalnit Dvs. cu Roman Iulian.
              in grupa II Sukosd Roland cu Bedo Norbert,
              in grupa III Welker Ivan cu Farkas Lorant
              iar in grupa IV Biro Attila cu Dombi Hunor.
              Cum v-am spus, matematic nu este posibil altfel...

              Va salut cu respect, dar va marturisesc ca mi-am programat pentru dupa-masa aceasta realizarea altor statistici si analize despre turneu pentru dliciul cititorilor.

              *In cazul formarii a trei grupe superioare de 5 persoane tot s-ar fi reintalnit colegi de grupa inferioara - de exemplu dupa ce se aranjeaza primele trei pozitii in modul urmator
              I 1, II 2, III 3,
              II 1, III 2, I 3,
              III 1, I 2 III 3,
              deja fiecare dintre pozitiile 4 din grupe se vor reintalni cu cineva din grupa inferioara, si tot asa si in cazul pozitiilor 5.
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Postat în original de laky Vezi post
                Pentru cei mai grei de cap (ca mine...) sau pentru cei care nu au gasit raspunsul in litera regulamentului, te rog sa indici articolul care prevede aceste trei scenarii si sa ne explici clar logica fiecaruia din acestea.Mai ales ce inseamna "s-a optat pentru pastrarea numarului de ordine al grupei superioare". Scuze pentru insistenta, dar cred ca 99% din participantii la un turneu nu au habar ce e cu bye-ul! Stiu doar ca unii din castigatorii grupelor superioare se califica fara meci in turul doi eliminatoriu. Dar cum? Mister...
                Iata un prim raspuns scurt:

                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Anexa V .
                Modul de desfasurare al turneelor va fi prezentata in mai multe variante, iar organizatorul va alege una din acestea pe care o prezinta in anuntul turneului.
                Respectiv cele citate cu cateva posturi mai sus de domnul Giosan:

                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...907#post209907

                Iata ce zice aici despre eliminatorii:

                1. Locurile 1 dupa clasament...
                ...
                2. Locurile 1 dupa numarul grupei superioare...
                ...
                3. Locurile 1 dupa numarul grupei superioare...

                Si ne mai ajuta in ghidare, mai precis, exact formularile de sub punctul 1:
                "b) în cazul în care pe tablou nu se completeaza toate pozitiile de favorit 1, cele care raman vor fi introduse în urne si trase la sorti, put?nd fi ocupate de orice loc 2, indiferent de clasament;
                c) daca printre c?stigatorii grupelor superioare se afla jucatori noi (fara loc în clasament) vor trage la sorti pozitiile de favorit 1 ramase libere;"

                In cazul in care locurile 1 sunt departajate de clasament, dar dupa asezarea lor pe tablou mai raman libere locuri cu bye (ni s-a intamplat in februarie la Odorhei), aliniatul b) citat mai sus interzice departajarea locurilor doi pe baza de clasament - astfel ultimele pozitii de bye fiind castigate prin tragere la sorti.
                Alineatul c) este valabil numai in cazul departajarii locurilor 1 dupa clasament - in celelalte 2 cazuri nu este nevoie de specificarea aceasta, jucatorii noi primindu-si pozitiile de favorit 1 aferente numarului grupei superioare castigate.
                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                Tel : 0742 257 995

                Comentariu


                • Postat în original de laky Vezi post
                  In paragraful citat de domnul Giosan, subt titlul numit "Eliminatorii" exista doar trei precizari a), b), c) care insa nu au nicio legatura cu stabilirea bye-ului. Acestea ar fi cele trei scenarii? In continuare raman la impresia ca la acest punct arbitrariul inlocuieste (cu foarte putin succes) un regulament incomplet.
                  Aici fac si eu un comentariu.

                  Bye-ul nu se stabileste, el rezulta automat prin neocuparea intregului tablou. Daca s-ar califica si cateva locuri 3, cum de altfel se mai obisnuieste, n-ar mai exista bye deloc.
                  In mod evident, daca nu se ocupa intregul tablou cei care stau primul tur sint jucatorii aflati pe pozitiile 1,2,3,4 etc - mai multi sau mai putini in functie de numarul de grupe superioare.
                  Aceste pozitii (1,2,3,4 etc) pot fi atribuite dupa clasament (pozitia 1 - jucatorul cel mai bine clasat etc) sau dupa numarul grupei superioare (pozitia 1 - castigatorul grupei superioare nr.1 etc).
                  Personal prefer varianta 1, dupa clasament, dar n-am nimic impotriva celei de-a doua sau a treia.
                  Ultima editare de FlorinBN; 04.mai.2014, 17:48.
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Postat în original de laky Vezi post
                    In paragraful citat de domnul Giosan, subt titlul numit "Eliminatorii" exista doar trei precizari a), b), c) care insa nu au nicio legatura cu stabilirea bye-ului. Acestea ar fi cele trei scenarii? In continuare raman la impresia ca la acest punct arbitrariul inlocuieste (cu foarte putin succes) un regulament incomplet.
                    Repet intrebarea. Conform carei logici castigatorii de grupe superiore, ocupanti ai locurilor 135, 212, 1390 sunt indreptatiti la bye iar 113, de exemplu nu?
                    Rog un raspuns clar si fara ocolisuri.
                    Adineauri am raspuns la prima parte a postului, pe care am citit-o inainte de actualizare, acum observ ca a aparut si aceasta parte citata.

                    Incerc sa completez cele scrise de mine adineauri:

                    In cele citate de domnul Giosan la "Eliminatorii" exista trei precizari principale: I., II. si III.
                    Aici apar doua formulari:
                    "Locurile 1 dupa clasament" si "Locurile 1 dupa numarul grupei superioare".
                    Aici cred ca e musai sa fie un consens intre noi, in urmatorul sens:
                    "Locurile 1 dupa clasament" inseamna - si incerc sa formulez pe baza unei postari anterioare -: "criteriul de departajare este LOCUL OCUPAT IN CLASAMENTUL LA ZI"
                    "Locurile 1 dupa numarul grupei superioare" inseamna - si incerc sa formulez pe baza unei alte postari anterioare -: "numerele de ordine de favorit 1 de pe tabloul eliminatoriilor se aloca celor care au castigat grupele superioare pe baza numarului de ordine al grupei superioare castigate" - respectiv "jucatorul isi pastreaza pastrarea numarului de ordine al grupei superioare si pe tabloul eliminatoriilor".
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • Ce bun era acum nea Ion Dinicescu

                      Comentariu


                      • Postat în original de dantim Vezi post
                        Ce bun era acum nea Ion Dinicescu
                        Vrei gaz pe foc,unde ubli,ai o absenta !

                        Comentariu


                        • Postat în original de dantim Vezi post
                          Ce bun era acum nea Ion Dinicescu
                          Mda, argumentul principal ar fi fost ca varianta 3 este singura regulamentara ... si ar mai fi spus ceva de un sarpe.
                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Istoricul turneului, in special pentru amatorii de statistici:

                            Inscrieri Amatori - on 03/05/2014 at 09:00:00

                            1. Vladoiu Gelu, Brașov, 91 - 17.21 - AW
                            2. Hutanu Alin, Brașov, 94 - 17.63 - A
                            3. Tutoveanu Razvan, Brașov, 112 - 16.56 - AW
                            4. Nistor Iosif, Siculeni, 113 - 16.56 - A
                            5. Anita Dorel, Brașov, 124 - 15.68 - A
                            6. Antal Denes, Brașov, 125 - 16.77 - AW
                            7. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 135 - 15.34 - A
                            8. Padurariu Costel, Brașov, 138 - 15.1 - A
                            9. Farkas Bence, Targu Mureș, 139 - 15.1 - AJ
                            10. Laur Boro, Sinaia, 143 - 17.94 - A
                            11. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 146 - 17.76 - AW
                            12. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 153 - 14.72 - A
                            13. Nica Ionut, Brașov, 154 - 17.34 - A
                            14. Popa Mircea, Brașov, 165 - 14.03 - AW
                            15. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 168 - 17.52 - A
                            16. Dracea Gabriel, Sinaia, 173 - 17.1 - A
                            17. Marandici Adrian, Brașov, 185 - 17.73 - AW
                            18. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 196 - 13.6 - AW
                            19. Marin Floricel, Brașov, 202 - 14.04 - AW
                            20. Cocean Valer, Baraolt, 205 - 17.17 - A
                            21. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 212 - 15.63 - A
                            22. Serban Liviu, Onesti, 223 - 14.22 - A
                            23. Ivan Catalin, Fagaras, 262 - 12.03 - A
                            24. Nistor Florin, Comănești, 295 - 14.68 - A
                            25. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 317 - 11.02 - AW
                            26. Bulubasa Nicusor, Comănești, 322 - 14.64 - A
                            27. Munteanu Ion, Comănești, 329 - 14 - A
                            28. Grama Mihai, Azuga, 335 - 15.13 - AW
                            29. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 355 - 11.89 - A
                            30. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 406 - 14 - A
                            31. Rus Andrei, Brașov, 419 - 15.46 - AW
                            32. Bardocz Szilard, Capeni, 420 - 10.78 - A
                            33. Tarau Vasile, Brașov, 457 - 10.8 - A
                            34. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 470 - 9.22 - A
                            35. Dima Victor, Azuga, 483 - 13.97 - A
                            36. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 491 - 12.33 - A
                            37. Ciky Cornel, Fagaras, 505 - 8.2 - AW
                            38. Moldovan Alexandru, Târnaveni, 528 - 10.33 - A
                            39. Marica Dan, Brașov, 563 - 9.71 - A
                            40. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 565 - 7.88 - A
                            41. Matei Mirel, Brașov, 568 - 12.2 - A
                            42. Parvu Nicolae, Cornu, 599 - 10.83 - A
                            43. Olteanu Mihai, Brașov, 618 - 16.3 - A
                            44. Martz Sebastian, Comănești, 653 - 14.25 - A
                            45. Butnar Bogdan, Brașov, 658 - 7.67 - A
                            46. Movileanu Neculae, Brașov, 707 - 7.67 - A
                            47. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 732 - 10.75 - A
                            48. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 771 - 14.73 - A
                            49. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 783 - 7.2 - A
                            50. Dumitrescu Sorin, Brașov, 823 - 6.29 - A
                            51. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 840 - 11.5 - A
                            52. Chibulcutean Ioan, Târnaveni, 846 - 6.86 - A
                            53. Peter Laszlo, Brașov, 855 - 9.93 - A
                            54. Miklos Imre, Bradesti, 916 - 8.33 - A
                            55. Marocico Marius, Fagaras, 955 - 6.24 - A
                            56. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 1053 - 10.67 - A
                            57. Zelariu Petru, Târnaveni, 1137 - 13.5 - A
                            58. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 1161 - 10 - A
                            59. Konczei Jozsef, Targu Secuiesc, 1165 - 8.67 - A
                            60. Lorincz Laszlo, Aita Mare, 1250 - 8.4 - A
                            61. Malene Petru, Fagaras, 1274 - 8 - A
                            62. Niculescu Marin, București, 1359 - 5.67 - A
                            63. Stanciulescu Bogdan, Brașov, 1390 - 7 - A
                            64. Becsei Gyula, Sfantu Gheorghe, 1421 - 9 - A
                            65. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc, 1427 - 7.5 - A
                            66. Cojocaru Nicusor, Brașov, 1434 - 5 - AH
                            67. Movileanu Adrian, Brașov, 1435 - 5 - A
                            68. Bitoiu Horia, Azuga, 1889 - 5 - A
                            69. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 2217 - 7 - A
                            70. Kovacs Attila, x, 2234 - 7 - A
                            71. Kelemen Laszlo, Miercurea Ciuc, 2689 - 0 - A
                            72. Panta Darius, Mediaș, 2987 - 0 - A
                            73. Popa Cristian, Mediaș, 2988 - 0 - A
                            74. Mag Jozsef, Odorheiu Secuiesc, 2994 - 0 - A
                            75. Oancea Ionut Adrian, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            76. Tanko Gabor, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            77. Farkas Janos , Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            78. Barsanu Bogdan, Brașov, nou - 0 - A
                            79. Kustan Barna Zsolt, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            80. Csiszer Gabriel, Brașov, nou - 0 - A
                            81. Kiss Istvan, Brașov, nou - 0 - A
                            82. Balint Attila, Sfantu Gheorghe, nou - 0 – A

                            Grupe inferioare Amatori

                            1. Vladoiu Gelu,91 Nistor Florin,295 Imecs Attila,317 Movileanu Neculae,707 Lovasz Vilmos,783 Mag Jozsef,2994
                            2. Hutanu Alin,94 Ivan Catalin,262 Bulubasa Nicusor,322 Laszlo Levente,732 Dumitrescu Sorin,823 Bitoiu Horia,1889
                            3. Tutoveanu Razvan,112 Serban Liviu,223 Munteanu Ion,329 Fazakas Gergely,771 Persa Florin,840 Movileanu Adrian,1435 Popa Cristian,2988
                            4. Nistor Iosif,113 Petho Mihaly,212 Grama Mihai,335 Butnar Bogdan,658 Chibulcutean Ioan,846 Toma Dan,2217 Panta Darius,2987
                            5. Anita Dorel,124 Cocean Valer,205 Tobosaru Gheorghe,355 Martz Sebastian,653 Peter Laszlo,855 Kelemen Laszlo,2689 Oancea Ionut Adrian,
                            6. Antal Denes,125 Marin Floricel,202 Keresztes Zoltan,406 Olteanu Mihai,618 Miklos Imre,916 Kovacs Attila,2234 Tanko Gabor,
                            7. Tokos Pal,135 Fancsali Kalman,196 Rus Andrei,419 Parvu Nicolae,599 Marocico Marius,955 Cojocaru Nicusor,1434 Farkas Janos ,
                            8. Padurariu Costel,138 Marandici Adrian,185 Bardocz Szilard,420 Matei Mirel,568 Sass Imre,1053 Zakarias Szabolcs,1427 Kustan Barna Zsolt,
                            9. Farkas Bence,139 Dracea Gabriel,173 Tarau Vasile,457 Bartha Zsolt Attila,565 Zelariu Petru,1137 Becsei Gyula,1421 Barsanu Bogdan,
                            10. Laur Boro,143 Olah Oliver,168 Bartha Istvan Zsolt,470 Marica Dan,563 Konczei Jozsef,1165 Stanciulescu Bogdan,1390 Csiszer Gabriel,
                            11. Lakatos Zsolt,146 Popa Mircea,165 Dima Victor,483 Moldovan Alexandru,528 Pal Attila,1161 Malene Petru,1274 Kiss Istvan,
                            12. Predescu Levente,153 Nica Ionut,154 Gyorfi Szabolcs,491 Ciky Cornel,505 Lorincz Laszlo,1250 Niculescu Marin,1359 Balint Attila,

                            Calificati in superioare

                            1 VLADOIU GELU,91 NISTOR FLORIN,295 IMECS ATTILA,317 LOVASZ VILMOS,783
                            2 HUTANU ALIN,94 IVAN CATALIN,262 LASZLO LEVENTE,732 BULUBASA NICUSOR,322
                            3 TUTOVEANU RAZVAN,112 MUNTEANU ION,329 PERSA FLORIN,840 FAZAKAS GERGELY,771
                            4 PETHO MIHALY,212 NISTOR IOSIF,113 GRAMA MIHAI,335 CHIBULCUTEAN IOAN,846
                            5 ANITA DOREL,124 COCEAN VALER,205 MARTZ SEBASTIAN,653 KELEMEN LASZLO,2689
                            6 OLTEANU MIHAI,618 KERESZTES ZOLTAN,406 ANTAL DENES,125 MARIN FLORICEL,202
                            7 TOKOS PAL,135 RUS ANDREI,419 FANCSALI KALMAN,196 PARVU NICOLAE,599
                            8 PADURARIU COSTEL,138 BARDOCZ SZILARD,420 MARANDICI ADRIAN,185 SASS IMRE,1053
                            9 ZELARIU PETRU,1137 DRACEA GABRIEL,173 FARKAS BENCE,139 TARAU VASILE,457
                            10 LAUR BORO,143 STANCIULESCU BOGDAN,1390 BARTHA ISTVAN ZSOLT,470 KONCZEI JOZSEF,1165
                            11 LAKATOS ZSOLT,146 DIMA VICTOR,483 POPA MIRCEA,165 PAL ATTILA,1161
                            12 NICA IONUT,154 GYORFI SZABOLCS,491 PREDESCU LEVENTE,153 CIKY CORNEL,505

                            Grupe superioare Amatori

                            1. Vladoiu Gelu, Cocean Valer, Popa Mircea, Parvu Nicolae
                            2. Hutanu Alin, Keresztes Zoltan, Predescu Levente, Sass Imre
                            3. Tutoveanu Razvan, Rus Andrei, Imecs Attila, Tarau Vasile
                            4. Petho Mihaly, Bardocz Szilard, Laszlo Levente, Konczei Jozsef
                            5. Anita Dorel, Dracea Gabriel, Persa Florin, Pal Attila
                            6. Olteanu Mihai, Stanciulescu Bogdan, Grama Mihai, Ciky Cornel
                            7. Tokos Pal, Dima Victor, Martz Sebastian, Lovasz Vilmos
                            8. Padurariu Costel, Gyorfi Szabolcs, Antal Denes, Bulubasa Nicusor
                            9. Zelariu Petru, Nistor Florin, Fancsali Kalman, Fazakas Gergely
                            10. Laur Boro, Ivan Catalin, Marandici Adrian, Chibulcutean Ioan
                            11. Lakatos Zsolt, Munteanu Ion, Farkas Bence, Kelemen Laszlo
                            12. Nica Ionut, Nistor Iosif, Bartha Istvan Zsolt, Marin Floricel

                            Calificati in eliminatorii

                            1. Vladoiu Gelu, Cocean Valer
                            2. Hutanu Alin, Sass Imre
                            3. Rus Andrei, Tutoveanu Razvan
                            4. Petho Mihaly, Bardocz Szilard
                            5. Anita Dorel, Dracea Gabriel
                            6. Stanciulescu Bogdan, Olteanu Mihai
                            7. Tokos Pal, Dima Victor
                            8. Gyorfi Szabolcs, Padurariu Costel
                            9. Zelariu Petru, Fancsali Kalman
                            10. Marandici Adrian, Laur Boro
                            11. Lakatos Zsolt, Munteanu Ion
                            12. Nistor Iosif, Marin Floricel

                            Eliminatorii Amatori
                            1 VLADOIU GELU,91
                            ------------------------- VLADOIU GELU,91 3-0
                            32 bye
                            -------------------------------------------------- OLTEANU MIHAI,618 1-3
                            17 TUTOVEANU RAZVAN,112
                            ------------------------- OLTEANU MIHAI,618 0-3
                            16 OLTEANU MIHAI,618
                            --------------------------------------------------------------------------- OLTEANU MIHAI,618 3-2
                            9 ZELARIU PETRU,1137
                            ------------------------- ZELARIU PETRU,1137 3-2
                            24 MUNTEANU ION,329
                            -------------------------------------------------- ZELARIU PETRU,1137 3-0
                            25 bye
                            ------------------------- GYORFI SZABOLCS,491 0-3
                            8 GYORFI SZABOLCS,491

                            A ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 OLTEANU MIHAI,618 3-1

                            5 ANITA DOREL,124
                            ------------------------- ANITA DOREL,124 3-0
                            28 bye
                            -------------------------------------------------- NISTOR IOSIF,113 1-3
                            21 SASS IMRE,1053
                            ------------------------- NISTOR IOSIF,113 0-3
                            12 NISTOR IOSIF,113
                            --------------------------------------------------------------------------- LAUR BORO,143 2-3
                            13 DIMA VICTOR,483
                            ------------------------- LAUR BORO,143 1-3
                            20 LAUR BORO,143
                            -------------------------------------------------- LAUR BORO,143 3-0
                            29 bye
                            ------------------------- PETHO MIHALY,212 0-3
                            4 PETHO MIHALY,212



                            3 RUS ANDREI,419
                            ------------------------- RUS ANDREI,419 3-0
                            30 bye
                            -------------------------------------------------- RUS ANDREI,419 3-2
                            19 MARIN FLORICEL,202
                            ------------------------- PADURARIU COSTEL,138 1-3
                            14 PADURARIU COSTEL,138
                            --------------------------------------------------------------------------- COCEAN VALER,205 1-3
                            11 LAKATOS ZSOLT,146
                            ------------------------- COCEAN VALER,205 2-3
                            22 COCEAN VALER,205
                            -------------------------------------------------- COCEAN VALER,205 3-0
                            27 bye
                            ------------------------- STANCIULESCU BOGDAN,1390 0-3
                            6 STANCIULESCU BOGDAN,1390

                            B ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 2 COCEAN VALER,205 3-1

                            7 TOKOS PAL,135
                            ------------------------- TOKOS PAL,135 3-0
                            26 bye
                            -------------------------------------------------- TOKOS PAL,135 3-1
                            23 FANCSALI KALMAN,196
                            ------------------------- FANCSALI KALMAN,196 3-1
                            10 MARANDICI ADRIAN,185
                            --------------------------------------------------------------------------- DRACEA GABRIEL,173 1-3
                            15 BARDOCZ SZILARD,420
                            ------------------------- DRACEA GABRIEL,173 0-3
                            18 DRACEA GABRIEL,173
                            -------------------------------------------------- DRACEA GABRIEL,173 3-2
                            31 bye
                            ------------------------- HUTANU ALIN,94 0-3
                            2 HUTANU ALIN,94

                            Finala de la Amatori:

                            OLTEANU MIHAI,618 - COCEAN VALER,205 3-0.

                            Clasament Amatori

                            1 -- 4
                            Olteanu Mihai - Brașov
                            Cocean Valer - Baraolt
                            Laur Boro - Sinaia
                            Dracea Gabriel - Sinaia
                            5 -- 8
                            Zelariu Petru - Târnaveni
                            Rus Andrei - Brașov
                            Nistor Iosif - Siculeni
                            Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc (org.)
                            9 -- 16
                            Vladoiu Gelu - Brașov
                            Stanciulescu Bogdan - Brașov
                            Petho Mihaly - Racosu de Sus
                            Hutanu Alin - Brașov
                            Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
                            Padurariu Costel - Brașov
                            Anita Dorel - Brașov
                            Fancsali Kalman - Lunca de Sus
                            17 -- 24
                            Tutoveanu Razvan - Brașov
                            Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
                            Marandici Adrian - Brașov
                            Marin Floricel - Brașov
                            Munteanu Ion - Comănești
                            Bardocz Szilard - Capeni
                            Dima Victor - Azuga
                            Sass Imre - Miercurea Ciuc
                            25 -- 36 loc 3 gr.sup.
                            Farkas Bence - Targu Mureș
                            Nica Ionut - Brașov
                            Popa Mircea - Brașov
                            Ivan Catalin - Fagaras
                            Nistor Florin - Comănești
                            Bulubasa Nicusor - Comănești
                            Grama Mihai - Azuga
                            Keresztes Zoltan - Gheorgheni
                            Tarau Vasile - Brașov
                            Martz Sebastian - Comănești
                            Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
                            Pal Attila - Sfantu Gheorghe
                            37 -- 48 loc 4 gr.sup.
                            Antal Denes - Brașov
                            Predescu Levente - Miercurea Ciuc
                            Imecs Attila - Miercurea Ciuc
                            Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
                            Ciky Cornel - Fagaras
                            Parvu Nicolae - Cornu
                            Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
                            Lovasz Vilmos - Gheorgheni
                            Persa Florin - Sfantu Gheorghe
                            Chibulcutean Ioan - Târnaveni
                            Konczei Jozsef - Targu Secuiesc
                            Kelemen Laszlo - Miercurea Ciuc
                            49 -- 3v gr.inf.
                            Peter Laszlo - Brașov
                            50 -- 58 2v gr.inf.
                            Serban Liviu - Onesti
                            Marica Dan - Brașov
                            Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
                            Butnar Bogdan - Brașov
                            Miklos Imre - Bradesti
                            Lorincz Laszlo - Aita Mare
                            Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
                            Toma Dan - Sfantu Gheorghe
                            Farkas Janos - Sfantu Gheorghe (CV)
                            59 -- 71 1v gr.inf.
                            Tobosaru Gheorghe - Brașov
                            Moldovan Alexandru - Târnaveni
                            Matei Mirel - Brașov
                            Marocico Marius - Fagaras
                            Malene Petru - Fagaras
                            Becsei Gyula - Sfantu Gheorghe
                            Bitoiu Horia - Azuga
                            Kovacs Attila - x
                            Mag Jozsef - Odorheiu Secuiesc
                            Barsanu Bogdan - Brașov (BV)
                            Kustan Barna Zsolt - Sfantu Gheorghe (CV)
                            Csiszer Gabriel - Brașov (BV)
                            Balint Attila - Sfantu Gheorghe (BV)
                            72 -- 82 0v gr.inf.
                            Olah Oliver - Sfantu Gheorghe (org.)
                            Movileanu Neculae - Brașov
                            Dumitrescu Sorin - Brașov
                            Niculescu Marin - București
                            Cojocaru Nicusor - Brașov
                            Movileanu Adrian - Brașov
                            Panta Darius - Mediaș
                            Popa Cristian - Mediaș
                            Oancea Ionut Adrian - Sfantu Gheorghe (CV)
                            Tanko Gabor - Sfantu Gheorghe (CV)
                            Kiss Istvan - Brașov (BV)

                            ****

                            Inscrieri Open - on 03/05/2014 at 09:00:00

                            1. Roman Iulian, Brașov, 3 - 36.51 - O
                            2. Farkas Gabor, Targu Mureș, 9 - 28.65 - O
                            3. Boaca Valentin, București, 12 - 32.47 - OL
                            4. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc, 56 - 20.89 - OW
                            5. Miron Liviu, Campina, 84 - 18.61 - O
                            6. Suditu Andrei, Campina, 100 - 20.23 - O
                            7. Miron Andrei, Campina, 160 - 14.98 - A
                            8. Biro Attila, Miercurea Ciuc, 163 - 18.79 - O
                            9. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 179 - 21.31 - O
                            10. Macovei Liviu, Brașov, 227 - 25.26 - O
                            11. Tecuschi Dan, Brașov, 248 - 22.62 - OW
                            12. Lorincz Jozsef, Sfantu Gheorghe, 297 - 19.37 - O
                            13. Barsa Ioan, Bacău, 423 - 17.17 - A
                            14. Szasz Erno, Sfantu Gheorghe, 427 - 22.2 - O
                            15. Bedo Norbert, Sfantu Gheorghe, 479 - 29.63 - OL
                            16. Nagy Magor Istvan, Sfantu Gheorghe, 555 - 15.4 - AJ
                            17. Mureșan Iulian, Victoria, 676 - 22.9 - O
                            18. Kocsis Balazs, Sfantu Gheorghe, 824 - 23.5 - OL
                            19. Farkas Lorant, Miercurea Ciuc, 887 - 18 - O
                            20. Pop Alexandru, Campina, 2664 - 0 - O
                            21. Sukosd Roland, Targu Secuiesc, nou - 0 - A
                            22. Dombai Hunor, Targu Secuiesc, nou - 0 - A

                            Grupe inferioare Open

                            1. Roman Iulian,3 Suditu Andrei,100 Biro Attila,163 Lorincz Jozsef,297 Barsa Ioan,423 Kocsis Balazs,824 Pop Alexandru,2664 Dombai Hunor,
                            2. Farkas Gabor,9 Miron Liviu,84 Welker Ivan,179 Tecuschi Dan,248 Szasz Erno,427 Mureșan Iulian,676 Farkas Lorant,887
                            3. Boaca Valentin,12 Tamas Nagy Jeno,56 Miron Andrei,160 Macovei Liviu,227 Bedo Norbert,479 Nagy Magor Istvan,555 Sukosd Roland,

                            Calificati in superioare

                            1 ROMAN IULIAN,3 KOCSIS BALAZS,824 LORINCZ JOZSEF,297 BIRO ATTILA,163 DOMBAI HUNOR, BARSA IOAN,423
                            2 FARKAS GABOR,9 TECUSCHI DAN,248 SZASZ ERNO,427 WELKER IVAN,179 FARKAS LORANT,887
                            3 BOACA VALENTIN,12 MACOVEI LIVIU,227 TAMAS NAGY JENO,56 SUKOSD ROLAND, BEDO NORBERT,479

                            Grupe superioare Open

                            1. Roman Iulian, Szasz Erno, Tamas Nagy Jeno, Barsa Ioan
                            2. Farkas Gabor, Lorincz Jozsef, Sukosd Roland, Bedo Norbert
                            3. Boaca Valentin, Kocsis Balazs, Welker Ivan, Farkas Lorant
                            4. Macovei Liviu, Tecuschi Dan, Biro Attila, Dombai Hunor

                            Calificati in eliminatorii

                            1. Roman Iulian, Tamas Nagy Jeno
                            2. Bedo Norbert, Farkas Gabor
                            3. Kocsis Balazs, Welker Ivan
                            4. Macovei Liviu, Biro Attila

                            Eliminatorii Open
                            1 ROMAN IULIAN,3
                            ------------------------- ROMAN IULIAN,3 3-1
                            8 FARKAS GABOR,9
                            -------------------------------------------------- ROMAN IULIAN,3 3-1
                            5 WELKER IVAN,179
                            ------------------------- WELKER IVAN,179 3-1
                            4 MACOVEI LIVIU,227
                            --------------------------------------------------------------------------- ROMAN IULIAN,3 3-1
                            3 KOCSIS BALAZS,824
                            ------------------------- KOCSIS BALAZS,824 3-0
                            6 TAMAS NAGY JENO,56
                            -------------------------------------------------- BEDO NORBERT,479 0-3
                            7 BIRO ATTILA,163
                            ------------------------- BEDO NORBERT,479 0-3
                            2 BEDO NORBERT,479

                            Clasament Open

                            1 -- 4
                            Roman Iulian - Brașov
                            Bedo Norbert - Sfantu Gheorghe
                            Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
                            Kocsis Balazs - Sfantu Gheorghe
                            5 -- 8
                            Farkas Gabor - Targu Mureș
                            Biro Attila - Miercurea Ciuc
                            Macovei Liviu - Brașov
                            Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
                            9 -- 12 loc 3 gr.sup.
                            Boaca Valentin - București
                            Tecuschi Dan - Brașov
                            Lorincz Jozsef - Sfantu Gheorghe
                            Barsa Ioan - Bacău
                            13 -- 16 loc 4 gr.sup.
                            Szasz Erno - Sfantu Gheorghe
                            Farkas Lorant - Miercurea Ciuc
                            Sukosd Roland - Targu Secuiesc
                            Dombai Hunor - Targu Secuiesc
                            17 -- 18 2v gr.inf.
                            Miron Liviu - Campina
                            Suditu Andrei - Campina
                            19 -- 1v gr.inf.
                            Nagy Magor Istvan - Sfantu Gheorghe
                            20 -- 22 0v gr.inf.
                            Miron Andrei - Campina
                            Mureșan Iulian - Victoria
                            Pop Alexandru - Campina

                            ****


                            Inscrieri Copii (Fete) - on 03/05/2014 at 09:00:00

                            1. Balan Claudia, Brașov, 2144 - 7 - AF
                            2. Farkas Yvett Bernadett, Sfantu Gheorghe, 2772 - 4 - AJF
                            3. Olah Kriszta, Targu Secuiesc, nou - 0 - A
                            6. Demko Hanna, Targu Secuiesc, nou - 0 - A
                            7. Szabo Kincso, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            8. Simon Teodora, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A


                            Inscrieri Copii (Baieti) - on 03/05/2014 at 09:00:00

                            1. Chibulcutean Bogdan, Târnaveni, 858 - 6,71 - AJ
                            2. Mako Richard, Sfantu Gheorghe, 1146 - 6,75 - A
                            3. Bokor Zoltan Jr, Brașov, 1258 - 6 - AJ
                            4. Butnar Daniel, Brașov, 1358 - 5,67 - AJ
                            5. Veltan Victor, Fagaras, 1578 - 6 - AJ
                            6. Stoica Mihnea, Sfantu Gheorghe, 1948 - 9 - AJ
                            7. Raduly Eduard, Sfantu Gheorghe, 2215 - 7 - AJ
                            8. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 2216 - 7 - AJ
                            9. Kiraly Armin, Sfantu Gheorghe, 2773 - 4 - AJ
                            10. Babics Tamas, Gheorgheni, 2983 - 0 - A
                            11. Pal Abel, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            12. Persa David, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            13. Hassa Davanian, Brașov, nou - 0 - A
                            14. Marton Adam, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            15. Ilyes Balazs, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            16. David Erik, Targu Secuiesc, nou - 0 - A
                            17. David Mark, Targu Secuiesc, nou - 0 - A
                            18. Rosu Mihai, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            19. Isar Robert, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            20. Bara Tamas, Sfantu Gheorghe, nou - 0 - A
                            21. Popov Szabolcs, Targu Secuiesc, nou - 0 - A

                            Clasament Fete

                            1 -- 4
                            Demko Hanna - Targu Secuiesc – 5v
                            Olah Kriszta - Targu Secuiesc – loc 2. (3v)
                            Farkas Yvett Bernadett - Sfantu Gheorghe – loc 3. (3v)
                            Balan Claudia - Brașov – loc 4. (3v)
                            5 -- 6
                            Simon Teodora - Sfantu Gheorghe – loc 5. (1v)
                            Szabo Kincso - Sfantu Gheorghe – loc 6. (0v)

                            Clasament Baieti 6-10 ani

                            1 -- 4
                            Bokor Zoltan Jr - Brașov – 2v gr. sup.
                            Popov Szabolcs- Targu Secuiesc – loc 2. (2v gr. sup.)
                            Mako Richard - Sfantu Gheorghe – loc 3. (2v gr. sup.)
                            Kiraly Armin - Sfantu Gheorghe – loc 4. (0v gr. sup.)
                            5 -- 6
                            Bara Tamas - Sfantu Gheorghe – 2v gr. inf.
                            Rosu Mihai - Sfantu Gheorghe – 2v gr. inf.
                            7 -- 8
                            Marton Adam - Sfantu Gheorghe – 1v gr. inf.
                            Persa David - Sfantu Gheorghe – 1v gr. inf.
                            9 -- 10
                            Pal Abel - Sfantu Gheorghe – 0v gr. inf.
                            Ilyes Balazs - Sfantu Gheorghe – 0v gr. inf.

                            Clasament Baieti 11-14 ani

                            1 -- 4
                            David Erik - Targu Secuiesc – 3v gr. sup.
                            David Mark - Targu Secuiesc – loc 2. (2v gr. sup.)
                            Toma Adrian - Sfantu Gheorghe – loc 3. (1v gr. sup.)
                            Stoica Mihnea - Sfantu Gheorghe – loc 4. (0v gr. sup.)
                            5
                            Chibulcutean Bogdan - Târnaveni – 3v gr. inf.
                            6 -- 7
                            Veltan Victor - Fagaras – 2v gr. inf.
                            Raduly Eduard - Sfantu Gheorghe – 2v gr. inf.
                            8 -- 9
                            Babics Tamas - Gheorgheni – 1v gr. inf.
                            Isar Robert - Sfantu Gheorghe – 1v gr. inf.
                            10 -- 11
                            Hasa Davanian, Brașov – 0v gr. inf.
                            Butnar Daniel - Brașov – 0v gr. inf.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • Si, era sa uit, pentru evidenta lui Gelu: numar absenti nemotivati: 0.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu




                              • - - - Actualizat - - -

                                A lipsit nea Ion Dinicescu

                                Comentariu


                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                  Ce bun era acum nea Ion Dinicescu
                                  Domnu' Petrov, ma gandesc ca si tu esti sigur de ceva pentru care as baga si eu mana-n foc...
                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                  Tel : 0742 257 995

                                  Comentariu


                                  • Pentru amatorii de statistici - partea II.:

                                    Am facut si un clasament pe baza listei de inscrieri sau o lista de inscrieri pe baza clasamentului turneului...
                                    (Cred ca este interesant numai la amatori, de aia nu m-am uitat spre "inaltimile" openului.)

                                    Inscrieri Amatori - on 03/05/2014 at 09:00:00

                                    1. Vladoiu Gelu, Brașov, 91 - 17.21 – AW - loc 9 -- 16
                                    2. Hutanu Alin, Brașov, 94 - 17.63 – A - loc 9 -- 16
                                    3. Tutoveanu Razvan, Brașov, 112 - 16.56 – AW - loc 17 -- 24
                                    4. Nistor Iosif, Siculeni, 113 - 16.56 – A - loc 5 -- 8
                                    5. Anita Dorel, Brașov, 124 - 15.68 – A - loc 9 -- 16
                                    6. Antal Denes, Brașov, 125 - 16.77 – AW - loc 37 -- 48
                                    7. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 135 - 15.34 – A - loc 5 -- 8
                                    8. Padurariu Costel, Brașov, 138 - 15.1 – A - loc 9 -- 16
                                    9. Farkas Bence, Targu Mureș, 139 - 15.1 – AJ - loc 25 -- 36
                                    10. Laur Boro, Sinaia, 143 - 17.94 – A - loc 3 -- 4
                                    11. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 146 - 17.76 – AW - loc 17 -- 24
                                    12. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 153 - 14.72 – A - loc 37 -- 48
                                    13. Nica Ionut, Brașov, 154 - 17.34 – A - loc 25 -- 36
                                    14. Popa Mircea, Brașov, 165 - 14.03 – AW - loc 25 -- 36
                                    15. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 168 - 17.52 – A - loc 72 -- 82
                                    16. Dracea Gabriel, Sinaia, 173 - 17.1 – A - loc 3 -- 4
                                    17. Marandici Adrian, Brașov, 185 - 17.73 – AW - loc 17 -- 24
                                    18. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 196 - 13.6 – AW - loc 9 -- 16
                                    19. Marin Floricel, Brașov, 202 - 14.04 – AW - loc 17 -- 24
                                    20. Cocean Valer, Baraolt, 205 - 17.17 – A - loc 2
                                    21. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 212 - 15.63 – A - loc 9 -- 16
                                    22. Serban Liviu, Onesti, 223 - 14.22 – A - loc 50 -- 58
                                    23. Ivan Catalin, Fagaras, 262 - 12.03 – A - loc 25 -- 36
                                    24. Nistor Florin, Comănești, 295 - 14.68 – A - loc 25 -- 36
                                    25. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 317 - 11.02 – AW - loc 37 -- 48
                                    26. Bulubasa Nicusor, Comănești, 322 - 14.64 – A - loc 25 -- 36
                                    27. Munteanu Ion, Comănești, 329 - 14 – A - loc 17 -- 24
                                    28. Grama Mihai, Azuga, 335 - 15.13 – AW - loc 25 -- 36
                                    29. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 355 - 11.89 – A - loc 59 -- 71
                                    30. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 406 - 14 – A - loc 25 -- 36
                                    31. Rus Andrei, Brașov, 419 - 15.46 – AW - loc 5 -- 8
                                    32. Bardocz Szilard, Capeni, 420 - 10.78 – A - loc 17 -- 24
                                    33. Tarau Vasile, Brașov, 457 - 10.8 – A - loc 25 -- 36
                                    34. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 470 - 9.22 – A - loc 37 -- 48
                                    35. Dima Victor, Azuga, 483 - 13.97 – A - loc 17 -- 24
                                    36. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 491 - 12.33 – A - loc 9 -- 16
                                    37. Ciky Cornel, Fagaras, 505 - 8.2 – AW - loc 37 -- 48
                                    38. Moldovan Alexandru, Târnaveni, 528 - 10.33 – A - loc 59 -- 71
                                    39. Marica Dan, Brașov, 563 - 9.71 – A - loc 50 -- 58
                                    40. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 565 - 7.88 – A - loc 50 -- 58
                                    41. Matei Mirel, Brașov, 568 - 12.2 – A - loc 59 -- 71
                                    42. Parvu Nicolae, Cornu, 599 - 10.83 – A - loc 37 -- 48
                                    43. Olteanu Mihai, Brașov, 618 - 16.3 – A - loc 1
                                    44. Martz Sebastian, Comănești, 653 - 14.25 – A - loc 25 -- 36
                                    45. Butnar Bogdan, Brașov, 658 - 7.67 – A - loc 50 -- 58
                                    46. Movileanu Neculae, Brașov, 707 - 7.67 – A - loc 72 -- 82
                                    47. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 732 - 10.75 – A - loc 25 -- 36
                                    48. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 771 - 14.73 – A - loc 37 -- 48
                                    49. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 783 - 7.2 – A - loc 37 -- 48
                                    50. Dumitrescu Sorin, Brașov, 823 - 6.29 – A - loc 72 -- 82
                                    51. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 840 - 11.5 – A - loc 37 -- 48
                                    52. Chibulcutean Ioan, Târnaveni, 846 - 6.86 – A - loc 37 -- 48
                                    53. Peter Laszlo, Brașov, 855 - 9.93 – A - loc 49
                                    54. Miklos Imre, Bradesti, 916 - 8.33 – A - loc 50 -- 58
                                    55. Marocico Marius, Fagaras, 955 - 6.24 – A - loc 59 -- 71
                                    56. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 1053 - 10.67 – A - loc 17 -- 24
                                    57. Zelariu Petru, Târnaveni, 1137 - 13.5 – A - loc 5 -- 8
                                    58. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 1161 - 10 – A - loc 25 -- 36
                                    59. Konczei Jozsef, Targu Secuiesc, 1165 - 8.67 – A - loc 37 -- 48
                                    60. Lorincz Laszlo, Aita Mare, 1250 - 8.4 – A - loc 50 -- 58
                                    61. Malene Petru, Fagaras, 1274 - 8 – A - loc 59 -- 71
                                    62. Niculescu Marin, București, 1359 - 5.67 – A - loc 72 -- 82
                                    63. Stanciulescu Bogdan, Brașov, 1390 - 7 – A - loc 9 -- 16
                                    64. Becsei Gyula, Sfantu Gheorghe, 1421 - 9 – A - loc 59 -- 71
                                    65. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc, 1427 - 7.5 – A - loc 50 -- 58
                                    66. Cojocaru Nicusor, Brașov, 1434 - 5 – AH - loc 72 -- 82
                                    67. Movileanu Adrian, Brașov, 1435 - 5 – A - loc 72 -- 82
                                    68. Bitoiu Horia, Azuga, 1889 - 5 – A - loc 59 -- 71
                                    69. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 2217 - 7 – A - loc 50 -- 58
                                    70. Kovacs Attila, x, 2234 - 7 – A - loc 59 -- 71
                                    71. Kelemen Laszlo, Miercurea Ciuc, 2689 - 0 – A - loc 37 -- 48
                                    72. Panta Darius, Mediaș, 2987 - 0 – A - loc 72 -- 82
                                    73. Popa Cristian, Mediaș, 2988 - 0 – A - loc 72 -- 82
                                    74. Mag Jozsef, Odorheiu Secuiesc, 2994 - 0 – A - loc 59 -- 71
                                    75. Oancea Ionut Adrian, Sfantu Gheorghe, nou - 0 – A - loc 72 -- 82
                                    76. Tanko Gabor, Sfantu Gheorghe, nou - 0 – A - loc 72 -- 82
                                    77. Farkas Janos , Sfantu Gheorghe, nou - 0 – A - loc 50 -- 58
                                    78. Barsanu Bogdan, Brașov, nou - 0 – A - loc 59 -- 71
                                    79. Kustan Barna Zsolt, Sfantu Gheorghe, nou - 0 – A - loc 59 -- 71
                                    80. Csiszer Gabriel, Brașov, nou - 0 – A - loc 59 -- 71
                                    81. Kiss Istvan, Brașov, nou - 0 – A - loc 72 -- 82
                                    82. Balint Attila, Sfantu Gheorghe, nou - 0 – A - loc 59 -- 71
                                    Ultima editare de PaliHR; 04.mai.2014, 19:25.
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de tokosp Vezi post
                                      "Locurile 1 dupa numarul grupei superioare" inseamna - si incerc sa formulez pe baza unei alte postari anterioare -: "numerele de ordine de favorit 1 de pe tabloul eliminatoriilor se aloca celor care au castigat grupele superioare pe baza numarului de ordine al grupei superioare castigate" - respectiv "jucatorul isi pastreaza pastrarea numarului de ordine al grupei superioare si pe tabloul eliminatoriilor".
                                      De ce e mai breaz cel de pe locul 1390 ( avand mp de 7!!!)decat cel de pe locul 113, de ce merita EL sa sara peste un adversar???? Daca pe baza acestui criteriu absolut ABERANT veti putea explica acest anacronism, imi mananc paleta cu iarba cu tot!!!
                                      Ultima editare de laky; 04.mai.2014, 21:05.
                                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                      Comentariu


                                      • Ma de ce va certat-i intre voi ,ca mai dureaza putin si o sa cerem autonomie si voi si noi,dar la rusi

                                        Comentariu


                                        • Nu e cearta, este o problema pur tehnica, in care numele in cauza nu conteaza. Cat despre autonomia la rusi, fereasca Cel de Sus!!!
                                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                          Comentariu


                                          • Da dle Laky aveti perfecta dreotate eu trebuia sa am bye nu altul.....

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de nistoriosif Vezi post
                                              Da dle Laky aveti perfecta dreotate eu trebuia sa am bye nu altul.....
                                              tu dupa meciul cu domnul Laur, ai avut byebye-ul
                                              BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                                              FH: Andro Rasant Grip 1,9
                                              BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de laky Vezi post
                                                Felicitari organizatorilor pentru operativitatea disputarii jocurilor, pentru tot efortul depus dar...mai putin pentru interpretarea unor aspecte din regulamentul de desfasurare al amaturului neprecizate in Regulamentul valabil pe 2014.
                                                Postat în original de tokosp Vezi post
                                                (de fapt, cred ca si in privinta chestiunii ridicate de domnul Lakatos o sa cadem la acord dupa ce punem una langa alta reglementarile din regulament care sunt mai mult decat clare in interpretarea mea).
                                                Buna dimineata!

                                                Incepe sa-mi para rau ca am contribuit si eu ca sa avem o discutie mai lunga pe aceasta tema a bye-urilor in acest topic. Sper ca am ajuns la un punct in care putem conchide ca varianta de desfasurare a turneului de sambata a fost una dintre cle trei descrise in Anexa V a Regulamentului Circuitului Individual de Tenis de Masa 2014.
                                                Daca e asa, te rog, Laky, ca unul dintre noi sa-i transmita si amicului nostru Nistor ca a fost perfect regulamentar ca la acest concurs el nu a beneficiat de bye. OK? Multumesc anticipat.

                                                Postat în original de laky Vezi post
                                                Nu e cearta, este o problema pur tehnica, in care numele in cauza nu conteaza. Cat despre autonomia la rusi, fereasca Cel de Sus!!!
                                                Asa consider si eu, si din pacate si mie-mi place sa discut detaliile chestiunilor care ma intereseaza. Insa acum in acest topic isi aveau rostul numai primele opinii. Daca cineva din noi considera ca trebuie sa continuam si sa dezbatem daca e OK ca forul decizional a hotarat in decembrie ca sa fie mai multe variante de desfasusare, respectiv daca in cazul eliminatoriilor punctele 2 si 3 din anexa sunt etice, logice, etc., etc., sunt diverse locuri pe forumul AmaTuR unde se poate desfasura discutia viitoare: Regulament 2014, Fight, undeva in Organizare Amatur, sau intr-unn ou topic.

                                                In ce ma priveste, eu nu pot sa ma cert cu regulamentul. Imi pare rau. Asa am procedat si cand regulamentul pe 2013 n-a fost – in mod dureros - de partea noastra la Corund, asa am procedat cand ne-am exprimat si eu si Laky opinii asemanatoare la „Sondaj jucatori divizia A”, precum si in alte cazuri.

                                                Deci nu pot sa va spun mai multe in aceasta chestiune.

                                                Insa, fiind de vineri de la pranz pana luni dimineata la Sf. Gheorghe as putea sa spun mai multe despre efortul imens depus de Oliver, de familia sa, precum si de Doru, Lorincz, Pal Atti, Szasz Erno si sotia, si de alti membrii ai comunitatii pingpongistice din Sfantu, cu ajutorul celorlalti implicati in sprijinirea turneului cu mese, etc.
                                                82 de amatori, 22 de openisti, 21 de baietei, 6 fete. Cam aceasta a fost turneul echipei lui Oliver si Doru.
                                                Sfantu Gheorghe fiind unul din orasele mele de suflet, ind rum spre casa am planuit sa scriu mai muilte despre experientele mele de sambata, si-mi tot veneau in minte cuvintele a doi colegi dragi din AmaTuR: Chapeau si Hai ai nostri!
                                                Insa acum dupa multele discutii nu mai am nici chef de detalii.
                                                Nu pot sa spun deci altceva lui Oli si compania decat: FELICITARI si MULTUMIRI! Pentru foarte multi dintre cei prezenti ati fost gazde de nota 10+.

                                                Cu prietenie:

                                                Pali
                                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                Tel : 0742 257 995

                                                Comentariu


                                                • Felicitari, nea MISU!!!!

                                                  Comentariu


                                                  • Propun sa schimbam subiectul, cu mentiunea ca la prima ocazie cand regulamentului i se va aduce propuneri/modificari am sa ridic aceasta problema.
                                                    Sunt de acord cu toate aspectele semnalate ("ce lasa loc de interpretari in regulament") si nu cred ca organizatorul a gresit cu ceva cand a acordat bye celor mai bine clasati din ziua respectiva (atentie, nu celor mai bine clasati in clasamentul la zi), asadar cred ca se merita o astfel de mentiune in regulament, cu supunere la vot din cele doua conditii.
                                                    Poate se merita sa avem un singur tip de organizare turneu, NU la alegere, care iarasi ar ajuta la eliminarea suspiciunilor.
                                                    In decembrie a fost un sondaj/vot pentru asa ceva, era pus mai mult pt TF, acum se pare ca ar merita un nou sondaj care sa ajute la rezolvarea acestor probleme.
                                                    Trebuie sa mentionez ca regulamentul avea un singur tip de organizare si totusi pentru unele discutii/propuneri ale organizatorilor (in ianuarie 2014) din dorinta de flexibilitate s-a recurs la trei tipuri de formare a grupelor,...elim, s.a.m.d.
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X