Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A "Cupa Pro Aktiv Focsani" - 24 mai 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU A "Cupa Pro Aktiv Focsani" - 24 mai 2014

    LOCALITATEA: FOCSANI - jud. VRANCEA
    DATA: sambata 24 mai 2014
    SALA: Sala Sporturilor a Municipiului Focsani, adresa Bd. Unirii,nr 12

    Sala Sporturilor Vrancea din Focșani este singura sala de sport polivalenta din judetul Vrancea care îndeplineste toate conditiile pentru buna desfasurare a meciurilor oficiale de nivel judetean, national si international. Este sala polivalenta de competitii si antrenamente, omologata pentru sporturile de echipa (handbal, baschet, volei, fotbal în sala) si sporturi individuale (judo, arte martiale, tenis, tenis de masa, box, gimnastica, sah). Aceasta este compusa din 2 corpuri: corpul A: suprafata de joc de 1012 mp, tribuna cu 1.400 locuri pe scaune, hol, cabina transmisie tv, case de bilete si grupuri sanitare; corpul B: Sala de încalzire, sala de forta, sala de sedinte, sauna, bazin de recuperare, grupuri sanitare, vestiare, dusuri, hol, birou arbitri, cabinet medical si anexe.

    INDICATII ACCES: http://maps.google.ro/maps?oe=utf-8&...ed=0CH4Q_BIwAw
    Din directia Bucuresti: se intra in oras, se merge numai inainte circa 1km,la sensul giratoriu se face la dreapta,la aproximativ 100 m se face la stanga pe straduta dintre blocuri,apoi in capatul stradutei se ajunge in parcarea salii polivalente;

    Din directia Adjud,Bacau: Nu intrati in oras. Se merge pe centura ocolitoare spre Bucuresti, treceti de giratoriul de la Carrefur, apoi inainte la intersectia semaforizata,la urmatorul giratoriu se face la dreapta,apoi ajungeti la un alt giratoriu unde faceti la stanga(pe langa Kaufland), apoi mergeti inainte circa 400 m, faceti dreapta pe a 3-a strada, la 50 m faceti stanga,50 m dreapta si ati ajuns in parcarea salii.


    NR. MESE: 22 (ITTF approved);
    Se asigura apa si mingi de joc.

    MATERIAL DE PREMIERE: cupe, diplome, medalii pentru primii 4 clasati la fiecare categorie, diplome locurile V-VIII
    Sistemul de joc:
    - clasic (grupe inferioare, superioare, eliminatorii),
    - grupe inferioare de 6-7 jucatori - dupa locul in clasament, regula sarpelui(se califica in superioare 4 juc)
    - stabilirea capilor de serie se face conform clasamentului AmaTur la zi;
    - grupe superioare de 4 jucatori(se califica mai departe 2 juc.) - se vor selecta cate un loc 1, 2, 3 ,4 din fiecare grupa inferioara, dupa o schema aleatorie;
    - eliminatorii - locurile 1 dupa numarul grupei superioare, locurile 2 trag la sorti;
    - se va juca 3 din 5 seturi.


    INSCRIERI/RETRAGERI:
    Pe forum sau telefonic pina vineri 23 mai ora 18.00

    SE VOR ORGANIZA 3 TURNEE:

    TURNEU COPII: se vor face 2 categorii

    1. categoria copii pana in 10 ani(fete si baieti amestecat)
    2. categoria copii 10-14 ani (fete si baieti amestecat)

    OPEN:(ora de incepere: 13.00)(Confirmare inscrieri 12-12.45) Participa jucatorii cu media turneelor de minim 18p.,jucatorii legitimati in divizia B precum si jucatorii amatori cu MA 13-18 care sunt rugati sa-si anunte optiunea la OPEN. Numarul maxim de jucatori: 72

    AMATORI:Ora de incepere 9.00 (Confirmare inscrieri 8.00-8.45) Numarul maxim de jucatori: 120

    Se va respecta regula primilor inscrisi.
    La inscriere va rog sa precizati unde doriti sa jucati.


    Firma Androgir Bucuresti http://www.tenismasa.ro reprezentata de Domnul Gelu Popescu are exclusivitate la acest turneu. Va fi prezenta cu un stand bogat in echipament pentru tenis de masa si va asigura mingile de concurs DONIC 3* - oferite gratuit, plus alte premii atractive.



    Organizatori:


    CORCOZ COSTIN -0760541264
    VLADOIU GELU
    DUMBRAVA DANIEL-0723385534

    Cu sprijinul DIRECTIEI JUDETENE PENTRU SPORT SI TINERET VRANCEA


    In incinta salii este un restaurant in care se poate servi atat masa de pranz (o sa incerc sa negociez un meniu complet: felul I si II in jurul sumei de 12-13 ron de persoana) cat si toata gama de bauturi .De asemenea in jurul salii sunt mai multe terase care au un meniu foarte bun.
    1.Hotel Pandora Sport http://pandorasport.ro/
    2. Hotel Ambasador http://www.hrambasador.ro/
    3. Hotel Vrancea http://www.hotel-vrancea.ro/
    4. Hotel Unirea http://www.hotelunireafocsani.ro/
    5. Pensiunea Dana http://www.pensiunidana.ro/
    6. Pensiunea Monte Carlo http://montecarlodiverti.ro/pensiune...carlo-focsani/

    7. Pensiunea SARA 4 stele: http://pensiuneasara.eu/index.html

    CEI CARE DORESC CAZARE sunt rugati sa ma contacteze pentru recomandarea celor mai bune hoteluri si pensiuni.La fata locului se poate negocia,preturile ajugand la 60% din valoarea afisata pe site-urile oficiale ale hotelurilor. In functie de numarul de doritori de cazare,ma pot deplasa si negocia cu hotelierii.
    Ultima editare de Corcoz Costin; 25.sep.2014, 15:36.

  • #2
    Inscrieri Amatori - on 5/23/2014 at 6:57:48 PM

    1. Vladoiu Gelu, Brasov, 84 - 17.85 - AW
    2. Stanciu Alin, Calarasi, 132 - 16.31 - AJ
    3. Corneanu Sorin, Botosani, 136 - 15.95 - A
    4. Ivan Valentin, Campina, 178 - 16.24 - A
    5. Lefter Costel, Galati, 195 - 15.86 - AW
    6. Arion Costel, Marasesti, 211 - 15.73 - A
    7. Rusea Gheorghe, Breaza, 220 - 13.67 - A
    8. Holban Dumitru, Buzau, 231 - 17.66 - A
    9. Sofian Corneliu, Suceava, 236 - 12.51 - AW
    10. Colesniuc Romeo, Botosani, 250 - 14 - AW
    11. Stanciu Stelian, Calarasi, 254 - 12.61 - A
    12. Mihalcea Dumitru, Slobozia, 259 - 15.94 - A
    13. Volostiuc Marius, Suceava, 260 - 14.09 - A
    14. Nitu Victor, Slobozia, 293 - 17.33 - A
    15. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 302 - 10.62 - A
    16. Carnu Eugen Jr, Bacau, 312 - 15.26 - A
    17. Rojnita Sebastian, Bacau, 322 - 13.48 - A
    18. Chetronie Liviu, Tecuci, 328 - 13.13 - A
    19. Ursulescu Ioan, Bacau, 329 - 12.29 - AW
    20. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 334 - 15.9 - A
    21. Sava Sinel, Focsani, 340 - 11.98 - A
    22. Ticu Dorin, Bacau, 353 - 11.96 - A
    23. Iordaniu Aurel, Panciu, 355 - 17.52 - A
    24. Staicu Adrian, Galati, 408 - 14 - A
    25. Morosan Marian, Suceava, 412 - 8.93 - A
    26. Socaci Sorin, Panciu, 429 - 11.03 - A
    27. Pascu Gabriel, Braila, 450 - 9.13 - AW
    28. Pascu Paul, Tecuci, 465 - 16.5 - A
    29. Ionita Valentin, Galati, 489 - 15.75 - A
    30. Robu Valentin, Botosani, 503 - 11.57 - AW
    31. Carnu Eugen, Bacau, 522 - 11.27 - A
    32. Purcileanu Liviu, Piatra Neamt, 537 - 8.99 - A
    33. Chiscop Bogdan, Braila, 563 - 11.44 - AJ
    34. Martz Sebastian, Comanesti, 566 - 14 - A
    35. Iordachi Adrian, Adjud, 601 - 12.8 - A
    36. Muresan Ioan, Galati, 657 - 8.8 - AW
    37. Voinea Sorin, Galati, 706 - 14.5 - A
    38. Pusca Sergiu, Braila, 766 - 14.5 - A
    39. Dutu Constantin, Galati, 780 - 6.8 - AW
    40. Vasiliu Dan, Panciu, 783 - 16.67 - A
    41. Florea Gigi, Galati, 811 - 9.67 - AW
    42. Vlase Dorin, Adjud, 843 - 15 - A
    43. Roscan Nicusor, Braila, 859 - 12.5 - A
    44. Panait Adrian, Braila, 864 - 7.75 - A
    45. Radu George, Marasesti, 912 - 16 - A
    46. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 913 - 12 - A
    47. Lungu Cristian, Bacau, 919 - 15 - A
    48. Dodu Costica, Focsani, 921 - 11.33 - A
    49. Neculai Radu, Focsani, 930 - 6.75 - A
    50. Stoica Sandel, Focsani, 943 - 11.8 - A
    51. Simulescu Adrian, Focsani, 956 - 13 - A
    52. Tigla Liviu, Focsani, 987 - 8.33 - AW
    53. Antohe Viorel, Focsani, 1024 - 16.5 - A
    54. Busuioc Bogdan, Panciu, 1034 - 6 - A
    55. Anghel Adrian, Braila, 1047 - 9 - A
    56. Bodea Vasile, Panciu, 1059 - 13 - A
    57. Oancea Vasile, Buzau, 1078 - 8 - A
    58. Dumbrava Ovidiu, Focsani, 1148 - 10.5 - A
    59. Preda Sile, Focsani, 1183 - 8.33 - A
    60. Ciornulet Cosmin, Marasesti, 1205 - 14 - A
    61. Coclea Ionel, Braila, 1278 - 5 - A
    62. Oancea Marian, Bacau, 1300 - 10 - A
    63. Chirila Viorel, Panciu, 1362 - 14 - A
    64. Vasiloiu Mihai, Focsani, 1420 - 6.5 - A
    65. Nastase Neculai, Focsani, 1456 - 6.5 - A
    66. Isaic Radu, Bacau, 1464 - 5.67 - A
    67. Fatu Dragos, Bacau, 1488 - 10 - A
    68. Dragan Romeo, Marasesti, 1489 - 10 - A
    69. Dobre Neculai, Focsani, 1550 - 8 - A
    70. Oanes Gabriel, Focsani, 1587 - 14 - A
    71. Hanganu George, Focsani, 1655 - 8 - A
    72. Poiana Marian, Focsani, 1721 - 9 - A
    73. Spoiala Cristinel, Focsani, 1770 - 11 - A
    74. Lazar Ionel, Pufesti, 2305 - 0 - A
    75. Anton Dragos, Focsani, 2353 - 0 - A
    76. Dinu Ionel, Focsani, 3578 - 0 - A
    77. Munteanu Constantin, Ramnicu Sarat, nou - 0 - A
    78. Lucec Corneliu, Suceava, nou - 0 - A


    Inscrieri Open - on 5/23/2014 at 6:58:46 PM

    1. Roman Iulian, Brasov, 3 - 38.01 - O
    2. Enciu Alexandru, Slobozia, 8 - 29.78 - OL
    3. Leorda Rares, Reghin, 13 - 26.04 - O
    4. Corcoz Costin, Focsani, 21 - 25.36 - O
    5. Nemaciuc Mihai, Suceava, 23 - 24.44 - OJ
    6. Mosneagu Marius, Falticeni, 26 - 26.8 - O
    7. Carpovici Boris, Falticeni, 30 - 23.96 - OW
    8. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 37 - 23.35 - OL
    9. Bularda Iulian, Barlad, 41 - 23.15 - O
    10. Giol Mihai, Braila, 50 - 25.23 - OL
    11. Mostovoi Andrei, Campina, 64 - 20.12 - OW
    12. Dumbrava Daniel, Focsani, 67 - 19.57 - O
    13. Munteanu Octavian, Tecuci, 78 - 18.13 - OW
    14. Balauca Cornel, Botosani, 81 - 21.42 - O
    15. Pizlaru Ionel, Focsani, 83 - 20.18 - O
    16. Vlase Gheorghe, Slobozia, 107 - 18.35 - O
    17. Bodin Ion, Tecuci, 119 - 18.32 - OW
    18. Mihaila Nicolae, Breaza, 155 - 16.64 - A
    19. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 224 - 20.17 - O
    20. Barsa Ioan, Bacau, 376 - 18 - O
    21. Capusa Bogdan, Bacau, 377 - 17.43 - A
    22. Botezatu Onelus, Galati, 833 - 21 - O
    23. Voinea Emil, Braila, 853 - 19 - O
    24. Uzuneanu Costica, Galati, 1430 - 0 - OW
    25. Fodoroiu Marius, Ramnicu Sarat, nou - 0 - A
    26. Serbanescu Razvan, Ramnicu Sarat, nou - 0 - A


    Inscrieri Copii < 10 ani - on 5/23/2014 at 6:59:12 PM

    1. Valeanu Cosmin, Bacau, 1265 - 7.33 - AJ
    2. Constantinescu Rares, Braila, 1460 - 6 - AJ
    3. Ionescu Vlad, Braila, 2921 - 0 - AJ
    4. Vasile Bogdan, Braila, 2924 - 0 - A
    5. Miscoveanu Madalina, Cotesti, nou - 0 - A
    6. Maftei Iulia , Cotesti, nou - 0 - A
    7. Ilinoiu Mirabela, Cotesti, nou - 0 - A
    8. Iusein Erol, Braila, nou - 0 - A
    9. Lipan Miruna , Braila, nou - 0 - A
    10. Toma Andrei, Braila, nou - 0 - A
    11. Balaita Gabriel, Bacau, nou - 0 - A
    12. Smochina Andrei, Ramnicu Sarat, nou - 0 - A


    Inscrieri Copii 10-14 ani - on 5/23/2014 at 6:59:38 PM

    1. Marola Mihai, Bacau, 1111 - 14 - A
    2. Valeanu Vlad, Bacau, 1221 - 8 - AJ
    3. Balaita Mihai, Bacau, 1338 - 10 - AJ
    4. Nechifor Madalin, Cotesti, 1995 - 8 - AJ
    5. Alexe Valentin, Cotesti, 2266 - 6 - AJ
    6. Muntean Stefan Alin, Ramnicu Sarat, 2387 - 0 - A
    7. Maftei Iulia , Cotesti, nou - 0 - A
    8. Capatoiu Ana, Cotesti, nou - 0 - A
    9. Durlea Teodora, Cotesti, nou - 0 - A
    10. Savin Florentina, Cotesti, nou - 0 - A
    11. Mocanu Anca, Braila, nou - 0 - A
    12. Ciobaca Teodora, Bacau, nou - 0 - A
    Ultima editare de Corcoz Costin; 23.mai.2014, 18:00.

    Comentariu


    • #3
      Clasament Amatori
      1--4
      Stanciu Alin -Calarasi
      Voinea Sorin-Galati
      Iordaniu Aurel - Panciu
      Mihalcea Dumitru - Slobozia
      5--8
      Antohe Viorel - Focsani
      Ticu Dorin - Bacau
      Vladoiu Gelu - Brasov (org)
      Pascu Paul - Tecuci
      9--16
      Vasiliu Dan-Panciu
      Carnu Eugen Jr.-Bacau
      Colesniuc Romeo-Botosani
      Sofian Corneliu-Suceava
      Chetronie Liviu-Tecuci
      Ionita Valentin-Galati
      Rojnita sebastian-Bacau
      Dumitrescu Dan-Piatra Neamt
      17 -- 24
      Martz Sebastian - Comanesti
      Ivan Valentin - Campina
      Socaci Sorin -Panciu
      Radu George-Marasesti
      Pusca Sergiu-Braila
      Holban Dumitru-Buzau
      Iordachi Adrian-Adjud
      Bobarnac Gheorghe-Bacau
      25 -- 36 loc 3 gr.sup.
      Corneanu Sorin - Botosani
      Lefter Costel - Galati
      Arion Costel - Marasesti
      Rusea Gheorghe - Breaza
      Serban Liviu - Onesti
      Volostiuc Marius - Suceava
      Nitu Victor - Slobozia
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Lucic Corneliu - Suceava
      Vlase Dorin - Adjud
      Lungu Cristian - Bacau
      Anghelache Nicusor - Focsani
      37 -- 48 loc 4 gr.sup.
      Stanciu Stelian - Calarasi
      Staicu Adrian - Galati
      Morosan Marian - Suceava
      Robu Valentin - Botosani
      Muresan Ioan - Galati
      Gheorghe Nicolae - Calarasi
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Dodu Costica - Focsani
      Stoica Sandel - Focsani
      Bodea Vasile - Panciu
      Oanes Gabriel - Focsani
      Spoiala Cristinel - Focsani
      49 -- 52 3v gr.inf.
      Stolearenco Igor - Galati
      Simulescu Adrian - Focsani
      Chirila Laurentiu - Braila
      Anton Dragos - Focsani
      53 -- 58 2v gr.inf.
      Sava Sinel - Focsani
      Carnu Eugen - Bacau
      Florea Gigi - Galati
      Oancea Vasile - Buzau
      Ciornulet Cosmin - Marasesti
      Munteanu Constantin - Ramnicu Sarat
      59 -- 71 1v gr.inf.
      Pascu Gabriel - Braila
      Chiscop Bogdan - Braila
      Roscan Nicusor - Braila
      Panait Adrian - Braila
      Tigla Liviu - Focsani
      Anghel Adrian - Braila
      Preda Sile - Focsani
      Coclea Ionel - Braila
      Oancea Marian - Bacau
      Chirila Viorel - Panciu
      Vasiloiu Mihai - Focsani
      Isaic Radu - Bacau
      Dragan Romeo - Marasesti
      72 -- 81 0v gr.inf.
      Purcileanu Liviu - Piatra Neamt
      Dutu Constantin - Galati
      Neculai Radu - Focsani
      Dumbrava Ovidiu - Focsani
      Fatu Dragos - Bacau
      Dobre Neculai - Focsani
      Hanganu George - Focsani
      Poiana Marian - Focsani
      Dinu Ionel - Focsani
      Tanase Alin - Focsani


      Clasament Open

      1 -- 4
      Roman Iulian - Brasov
      Serbanescu Razvan - Ramnicu Sarat
      Giol Mihai - Braila
      Nemaciuc Mihai - Suceava
      5 -- 8
      Leorda Rares - Reghin
      Bularda Iulian - Barlad
      Corcoz Costin - Focsani (org)
      Mostovoi Andrei - Campina
      9 -- 12 loc 3 gr.sup.
      Enciu Alexandru - Slobozia
      Carpovici Boris - Falticeni
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Dumbrava Daniel - Focsani (org)
      13 -- 16 loc 4 gr.sup.
      Balauca Cornel - Botosani
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Capusa Bogdan - Bacau
      Voinea Emil - Braila
      17 -- 18 2v gr.inf.
      Mosneagu Marius - Falticeni
      Pizlaru Ionel - Focsani
      19 -- 20 1v gr.inf.
      Munteanu Octavian - Tecuci
      Mihaila Nicolae - Breaza
      21 -- 24 0v gr.inf.
      Bodin Ion - Tecuci
      Barsa Ioan - Bacau
      Uzuneanu Costica - Galati
      Fodoroiu Marius - Ramnicu Sarat


      CLASAMENT COPII pana la 10 ani:

      1. Valeanu Cosmin - Bacau
      2. Constantinescu Rares - Braila
      3. Smochina Andrei - Ramnicu Sarat
      4. Ionescu Vlad - Braila
      5. Miscoveanu Madalina - Cotesti
      6. Toma Andrei - Braila
      7. Vasile Bogdan - Braila
      8. Balaita Gabriel - Bacau
      9. Lipan Miruna - Braila
      10. Iusein Erol - Braila

      Copii 10 - 14 ani

      1. Valeanu Vlad - Bacau
      2. Marola Mihai - Bacau
      3. Munteanu Stefan - Ramnicu Sarat
      4. Balaita Mihai - Bacau
      5. Mocanu Anca - Braila
      6. Nechifor Madalin - Cotesti
      7. Maftei Iulia - Cotesti
      8. Ciobica Teodora - Bacau
      9. Capatoiu Ana - Cotesti
      10. Alexe Valentin - Cotesti
      11. Durlea Teodora - Cotesti
      12. Savin Florentina - Cotesti
      13. Manolache Andreea - Cotesti
      Ultima editare de Corcoz Costin; 25.mai.2014, 19:24.

      Comentariu


      • #4
        Primul venit , primul servit , la Focsani intre buni prieteni ai tenisului , deci clar Pascu Gabriel - Braila .

        Comentariu


        • #5
          Munteanu Octavian Tecuci Open
          Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

          Comentariu


          • #6
            Lefter Costel, Galati, amatori.
            blade: Zhang Jike Super ZLC
            fh: Butterfly Tenergy 05
            bh: Dr. Neubauer Killer

            Comentariu


            • #7
              Pentru inscriere , din Galati , Muresan Ioan si Florea Gigi , ambii la amatori.
              Va multumim

              Comentariu


              • #8
                TIGLA LIVIU Focsani - amatori
                Blade: Xiom Fuga
                FH: Xiom Vega Europe 2.0
                BH: Xiom Vega Pro 2.0

                Comentariu


                • #9
                  Sava Sinel, Stoica Sandel, Preda Sile, Simulescu Adrian, Poiană Marian - din Focșani, la amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Spoiala Cristinel - Focșani, amatori.

                    Comentariu


                    • #11
                      La OPEN: Pizlaru Ionel si Dumbrava Daniel

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Tecuci Chetronie Liviu la amatori

                        Comentariu


                        • #13
                          Dinu Ionel (nou) - Focsani, amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Constantinescu Rares din Braila la amatori si copii daca se va vor tine ambele și daca se va putea

                            Comentariu


                            • #15
                              Din pacate nu pot ajunge la acest turneu organizat de acesti oameni minunati Nu ne dau liber astia cu alegerile lor parlamentare ! Asadar, succes tuturor participantilor !
                              Blade : Butterfly Timo Boll W7
                              FH: Cornileau Target GT
                              BH:
                              Cornileau Target GT
                              Tel : 0752 155 898



                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X