Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul national de juniori si veterani

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Campionatul national de juniori si veterani

    Daca vreo localitate doreste sa organizeze aceste turnee va rog sa anuntati, datele disponibile ar fi 1 noe sau 15. As prefera sa fie mai prin centrul tarii pentru a putea participa cati mai multi dar daca nu avem de ales o facem unde se doreste.

  • #2
    Re: Campionatul national de juniori si veterani

    n-ar fi bine acu pe 25 oct. la Bistrița ?...ca tot sunt mai multe mese , si se pot face mai multe grupe...
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Re: Campionatul national de juniori si veterani

      Postat în original de ursuleanvasile
      n-ar fi bine acu pe 25 oct. la Bistrița ?...ca tot sunt mai multe mese , si se pot face mai multe grupe...
      Eu in principiu sunt de acord, trebuie sa fie de acord sa-l faca in primul rand organizatorii locali, si trebuie sa avem participarea necesara unui turneu de acest tip.

      Comentariu


      • #4
        Re: Campionatul national de juniori si veterani

        Veteran pe forum sau la buletin ??? Under....cati ani?
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Re: Campionatul national de juniori si veterani

          Postat în original de filo
          Daca vreo localitate doreste sa organizeze aceste turnee va rog sa anuntati, datele disponibile ar fi 1 noe sau 15. As prefera sa fie mai prin centrul tarii pentru a putea participa cati mai multi dar daca nu avem de ales o facem unde se doreste.
          Stimati colegi,
          Referitor la Turneul de veterani va pot spune ca am in plan in cooperare cu dl. Liviu Petrescu sa organizam un Open al Veteranilor. Cea mai probabila data va fi 23 noiembrie 2008, competitie urmand a se organiza la Topoloveni. Vor fi competitii separate pe categorii de varsta: 30-40; 40-50; 50-60; 60-60+; Ceea ce este bine de stiut este ca este un concurs tip Open, adica participa si jucatori legitimati din orice divizie, singura conditie fiind cea legata de varsta. Se vrea astfel a se suplini disparitia Concursului national al veteranilor disparut anul acesta din calendarul FRTM din lipsa fondurilor. Am sa revin in scurt timp cu un anunt al concursului si cu permisiunea lui Claudiu si Florin, am sa-i dedic un topic special desi nu va fi un concurs in cadrul circuitului AmaTur din cauza faptului ca este deschis si legitimatilor.
          Sorin Botirca
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: Campionatul national de juniori si veterani

            Poate ar fi buna o limitare la diviziile A si B, deci fara superliga (sau asta se subintelege?)
            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • #7
              Re: Campionatul national de juniori si veterani

              Postat în original de FlorinBN
              Poate ar fi buna o limitare la diviziile A si B, deci fara superliga (sau asta se subintelege?)
              Se doreste a fi Open, deci va fi deschis oricui. Oricum valorile jucatorilor de Divizia A sau Superliga sunt sensibil apropiate. Sincer, nu cred ca vor fi foarte multi jucatori de Superliga atrasi de ideea unui Open al Veteranilor. Cred ca grosul jucatorilor de Superliga sunt undeva pana in 40 de ani, deci bataia mare va fi la categoria 30-40. Din punctul meu de vedere participarea nu trebuie restrictionata; din contra, este cumva o provocare extraordinara ca noi AmaTuristii sa ne masuram fortele cu legitimatii. Sunt unii dintre noi care vor face fata cu brio. Am avut la Topoloveni la un concurs A, doi legitimati in Divizia A, pe care Bogdan Trifu i-a invins, deci se poate. HAI SA DOVEDIM CA AMATUR ESTE NU NUMAI O FORTA ORGANIZATORICA CI SI O FORTA DE JOC!
              www.clubarena08.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: Campionatul national de juniori si veterani

                Asta am zis si eu mai demult, ca unii profesionisti din diviziile A si B mai bine s-ar apuca de altceva, dar la superliga deja e altceva.
                In fine, eu n-am nimic impotriva sa vina cine vrea, o sa fie mai interesant asa.
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Re: Campionatul national de juniori si veterani

                  22 nov este ocupat de turneul A de la Fălticeni. Desi e putin probabil ca numarul jucatorilor care ar vrea sa participe la ambele turnee sa fie semnificativ,mi se pare ciudat ca doua turnee A(sau echivalent A,cum pare ca este acesta)sa fie organizate simultan de Amatur.
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Campionatul national de juniori si veterani

                    Postat în original de cata_60
                    22 nov este ocupat de turneul A de la Fălticeni. Desi e putin probabil ca numarul jucatorilor care ar vrea sa participe la ambele turnee sa fie semnificativ,mi se pare ciudat ca doua turnee A(sau echivalent A,cum pare ca este acesta) sa fie organizate simultan de Amatur.
                    Am precizat mai sus foarte clar si am subliniat ca:
                    1. Turneul nu este in circuitul AmaTur din moment ce vin si jucatori legitimati. Indiferent de clasare, niciun jucator nu va lua puncte AmaTur
                    2. Se tine pe 23 noiembrie 2008 (duminica).
                    In consecinta, nu cred ca exista vreo concurenta intre cele 2 turnee.
                    Eu am pus aici anuntul in ideea ca exista AmaTuristi interesati de acest Turneu. Tocmai in acest sens le cerusem permisiunea lui Claudiu si lui Florin sa-mi permita sa pun un topic special dupa ce se lamuresc celelalte aspecte organizatorice.
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Campionatul national de juniori si veterani

                      Parerea mea este ca ar fi fost mai bine sa faceti 2 categorii una de open general in care sa aibe drept de participare oricine si una de amatori punctata in circuit, pe o data care sa nu coincida cu alt turneu A. Si pentru fiecare categorie (la amatori) sa acceptati un minim de jucatori pentru ca categoria sa fie punctata (minim 20) iar daca nu sunt destui categoriile sa poata fi modificate astfel incat sa se poata respecta criteriul de numar cerut. In acest sistem nu ati fi avut probleme cu participarea.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Campionatul national de juniori si veterani

                        Postat în original de filo
                        Parerea mea este ca ar fi fost mai bine sa faceti 2 categorii una de open general in care sa aibe drept de participare oricine si una de amatori punctata in circuit, pe o data care sa nu coincida cu alt turneu A. Si pentru fiecare categorie (la amatori) sa acceptati un minim de jucatori pentru ca categoria sa fie punctata (minim 20) iar daca nu sunt destui categoriile sa poata fi modificate astfel incat sa se poata respecta criteriul de numar cerut. In acest sistem nu ati fi avut probleme cu participarea.
                        Am spus mai sus ca se vrea suplinirea Turneului veteranilor organizat de FRTM in trecut. Initiativa a apartinut d-lui Liviu Petrescu in ideea continuarii unei traditii frumoase, care intrase in impas datorita lipsei de finantare. Pentru cei care au participat vreodata la acest turneu stiu ca este o mare bucurie sa se revada si sa joace. Ultimul turneu s-a organizat la Chiajna. Eu am facut cunoscut intentia noastra, in ideea de a permite si unor jucatori dintre Amaturisti, care au mai jucat la aceste turnee in trecut (sunt destui din cate stiu eu) sa participe si anul acesta. Oricum inchei aici acest subiect, pentru ca vad ca deja sunt mai multi contra decat pro, cu mentiunea (numai pentru cei interesati) ca detalii despre turneu vor aparea dupa 01 noiembrie pe www.clubarena08.ro
                        Cu scuzele de rigoare ca am tulburat buna desfasurare a lucrurilor in AmaTur.
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Campionatul national de juniori si veterani

                          Nu se supara nimeni ca nu il faceti in AMATuR....ne mai dadeam si noi cu parerea...

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Campionatul national de juniori si veterani

                            Ideea este extraordinara!! Daca poate fi legata in vreun fel de AmaTTouR, castigul este dublu!
                            Nu neaparat trebuie primite puncte (desi nu este imposibil), dar sa nu uitam ca profesionistii sunt pana la cel mult 40 de ani, in Romania cred ca se numara pe degetele unei singure maini cei care depasesc 40 de ani! Participantii peste 40 de ani se incadreaza 99% in conditiile impuse de regulament.
                            Si in fond, ce ne impiedica sa consideram fiecare categorie ca un turneu separat? Profesionistii, cati or fi ,nu vor primi puncte...
                            Am atrage catre AmaTTouR multe persoane initiate si de valoare, care se incadreaza in conditiile impuse amatorilor si care pot creste calitatea turneelor. Turneele pentru veterani, chiar si fosti profesionisti sunt mult mai aproape de amatorism decat de performanta!
                            Organizatorii turneelor ar avea o anumita autoritate de a reprezenta si inscrie veteranii in concursurile internationale... Nu asta ne dorim?
                            NU trebuie pierduta ocazia de a prelua in AmaTTouR un turneu care are prestanta si vechime si care tocmai a fost aruncat de FRF ca o masea stricata. Oricum, sunt convins ca daca nu o face Amatur, cineva tot o va face...
                            Felicitari Lui Sorin si asociatiei din Topoloveni, precum si D-lui Petrescu pentru initiativa! Dati-i drumul!
                            PS Site-ul se numeste tenis de masă... si este pentru toti...un singur topic se numeste AMATuR. daca nu sunteti primiti, deschideti alt capitol pt Veterani!

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Campionatul national de juniori si veterani

                              Noi ii primim fara probleme cu turneul dar este la latitudinea organizatorului daca inscrie turneul in circuit sau nu. Nu este un lucru care sa il putem impune.

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Campionatul national de juniori si veterani 23.nov.2008

                                Din Brașov se inscrie:
                                Categ.de vârsta
                                1.Bacanu Paulian 50-60
                                2.Popa Mircea 50-60
                                3.Marin Floricel 50-60
                                4.??r?u Vasile 50-60
                                TuRama II

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Campionatul national de juniori si veterani

                                  Din Brașov se mai inscrie:
                                  Tecuschi Dan 40-50
                                  Mitrofan Petric? 50-60
                                  Paslaru Adrian 50-60
                                  Antal Denes 40-50
                                  TuRama II

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X