Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B Ploiești 21.06.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumesc nea Mihai si felicitari ptr locul de la Sacele

    Comentariu


    • Ce au facut colegii mei de paleta -ierbarii de la Campina si Paulesti?
      Nu vedem clasamentul.

      Comentariu


      • Felicitari organizatorilor si castigatorilor!!!

        - - - Actualizat - - -

        Felicitari, fiului meu Miron Andrei!!!

        Comentariu


        • Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Ce spuneti?

          Comentariu


          • Postat în original de Cristi I Vezi post
            Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Ce spuneti?
            Ar fi interesant, dar nu se poate decat in afara turneelor AmaTur.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • o husa de paleta de culoare albastra a ramas la sala,va asteptam sa o recuperati.

              Comentariu


              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                Ar fi interesant, dar nu se poate decat in afara turneelor AmaTur.
                De acord !

                Comentariu


                • Postat în original de Cristi I Vezi post
                  De acord !
                  Si eu as incerca ...
                  Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                  FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                  BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • poze + video 21.06.2014 https://www.facebook.com/indoortennisclub?ref=hl

                    Comentariu


                    • Postat în original de Cristi I Vezi post
                      Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Cespuneti?
                      Si cu ce marca de fete sa fie?
                      Ce fete soft/max/fx/etc.
                      Cred ca nu se poate sa-i potrivesti pe toti.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                        Si cu ce marca de fete sa fie?
                        Ce fete soft/max/fx/etc.
                        Cred ca nu se poate sa-i potrivesti pe toti.
                        No coment!
                        Imi cer scuze! Va respect prea mult sa dau un raspuns neadecvat, o zi buna!

                        Comentariu


                        • Turneu B Ploiești 21.06.2014

                          Postat în original de Cristi I Vezi post
                          Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Ce spuneti?
                          Paleta cu iarba are un principiu de baza;Ideea jocului este ca nu stie adversarul sa atace asa cum stie ierbarul sa se apere.Principiul acesta nu este valabil pentru toti jucatorii.Unii chiar reusesc sa atace mai bine decat se asteapta ierbarul.Pentru asta se pregatesc softistii.Unii reusesc,altii nu.
                          Eu (ierbar)- jucand cu openistii in grupa inferioara nu am reusit sa ma apar.Au atacat mai bine ei.Ideea este ca nu puteam sa stau nici macar in picioare cu o paleta soft.De aceea am revenit la iarba.Iarba nu e asa periculoasa pentru jucatori antrenati.Pentru jucatori mai slabi e o arma letala.Si eu am militat mult impotriva ierburilor.Neputand ataca cu softuri a trebuit sa devin ierbar.E alegerea fiecaruia ce devine.toti isi doresc progresul.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Cristi I Vezi post
                            Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Ce spuneti?
                            La Ploiești ai jucat cu mine cu iarba

                            Comentariu


                            • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                              La Ploiești ai jucat cu mine cu iarba
                              Si ti-a placut????

                              Comentariu


                              • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                                La Ploiești ai jucat cu mine cu iarba
                                Si cine a castigat meciul?

                                Comentariu


                                • Nu mai stiu.....intreaba-l pe Petrica><

                                  Comentariu


                                  • Turneu B Ploiești 21.06.2014

                                    Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                    Postat în original de Cristi I Vezi post
                                    Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Ce spuneti?
                                    Paleta cu iarba are un principiu de baza;Ideea jocului este ca nu stie adversarul sa atace asa cum stie ierbarul sa se apere.Principiul acesta nu este valabil pentru toti jucatorii.Unii chiar reusesc sa atace mai bine decat se asteapta ierbarul.Pentru asta se pregatesc softistii.Unii reusesc,altii nu.
                                    Eu (ierbar)- jucand cu openistii in grupa inferioara nu am reusit sa ma apar.Au atacat mai bine ei.Ideea este ca nu puteam sa stau nici macar in picioare cu o paleta soft.De aceea am revenit la iarba.Iarba nu e asa periculoasa pentru jucatori antrenati.Pentru jucatori mai slabi e o arma letala.Si eu am militat mult impotriva ierburilor.Neputand ataca cu softuri a trebuit sa devin ierbar.E alegerea fiecaruia ce devine.toti isi doresc progresul.
                                    Cristi, dupa cum spune si mmroglobalnet este optiunea fiecaruia dintre noi ce vrem sa devenim si cu ce alegem sa jucam.
                                    In ceea ce ma priveste voi continua cu soft si voi incerca sa inteleg jocul ierbarilor sau al celor care folosesc anti-spin sau anti-power sau super-block, etc.
                                    Cu un antrenament adecvat poti sa invingi astfel de jucatori chiar daca jocul pe care trebuie sa il faci nu va mai fi la fel de spectaculos.

                                    Comentariu


                                    • "Paleta cu iarba are un principiu de baza;Ideea jocului este ca nu stie adversarul sa atace asa cum stie ierbarul sa se apere.Principiul acesta nu este valabil pentru toti jucatorii.Unii chiar reusesc sa atace mai bine decat se asteapta ierbarul.Pentru asta se pregatesc softistii.Unii reusesc,altii nu.
                                      Eu (ierbar)- jucand cu openistii in grupa inferioara nu am reusit sa ma apar.Au atacat mai bine ei.Ideea este ca nu puteam sa stau nici macar in picioare cu o paleta soft.De aceea am revenit la iarba.Iarba nu e asa periculoasa pentru jucatori antrenati.Pentru jucatori mai slabi e o arma letala.Si eu am militat mult impotriva ierburilor.Neputand ataca cu softuri a trebuit sa devin ierbar.E alegerea fiecaruia ce devine.toti isi doresc progresul"

                                      Nu trebuie sa va justificati, aveti dreptul sa jucati cu ce doriti , suntem f.multi care jucam cu ierbari doar la turnee, daca va place sa "caftiti" dintr-astia ca mine ... spor la treaba
                                      Mircea_db72, tenisul de masa pt mine este un hobby, nimic mai mult, crede-ma ca joc doar de placere
                                      Ultima editare de Cristi I; 22.iun.2014, 21:29.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                        Paleta cu iarba are un principiu de baza;Ideea jocului este ca nu stie adversarul sa atace asa cum stie ierbarul sa se apere.Principiul acesta nu este valabil pentru toti jucatorii.Unii chiar reusesc sa atace mai bine decat se asteapta ierbarul.Pentru asta se pregatesc softistii.Unii reusesc,altii nu.
                                        Eu (ierbar)- jucand cu openistii in grupa inferioara nu am reusit sa ma apar.Au atacat mai bine ei.Ideea este ca nu puteam sa stau nici macar in picioare cu o paleta soft.De aceea am revenit la iarba.
                                        Ai explicat foarte sugestiv, .. dar nu intotdeauna drumul ocolit este cel bun. Adica, cu tot respectul, spun ca este posibil progresul, dar cu indelunga rabdare.. vorba americanilor: NO PAIN, NO GAIN.
                                        Oare nu este mai bine sa castigi cu jucand cu soft?

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan12 Vezi post
                                          Ai explicat foarte sugestiv, .. dar nu intotdeauna drumul ocolit este cel bun. Adica, cu tot respectul, spun ca este posibil progresul, dar cu indelunga rabdare.. vorba americanilor: NO PAIN, NO GAIN.
                                          Oare nu este mai bine sa castigi cu jucand cu soft?

                                          cand o sa intelegeti principiul ierbii o sa vedeti ca va veti dorii sa jucati impotriva ei... (nu ma refer sa o "fumati" :P )
                                          Ideea este ca sunt putin ierbari care si ataca (ex.:Familia Miron, brovo lor), si atunci ei sunt la mila voastra, cat de bine poti ataca!!! Rabdare, tutun si antrenament fratilor.!!
                                          Stima
                                          Ultima editare de mike29; 22.iun.2014, 21:56.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mike29 Vezi post
                                            cand o sa intelegeti principiul ierbii o sa vedeti ca va veti dorii sa sucati impotriva ei... (nu ma refer sa o "fumati" :P )
                                            Ideea este ca sunt putin ierbari care si ataca (Familia Miron, brovo lor), si atunci ei sunt la mila voastra, cat de bine poti ataca!!! Rabdare, tutun si antrenament fratilor.!!
                                            Stima
                                            Cred ca nu s-a inteles ideea mea, hai s-o lasam asa . Dupa mine este o lupta inegala.Punct!
                                            Mircea ,unde este clasamentul promis????

                                            Comentariu


                                            • [QUOTE=mircea_db72;215465]
                                              Postat în original de mmroglobalnet Vezi post

                                              Cristi, dupa cum spune si mmroglobalnet este optiunea fiecaruia dintre noi ce vrem sa devenim si cu ce alegem sa jucam.
                                              In ceea ce ma priveste voi continua cu soft si voi incerca sa inteleg jocul ierbarilor sau al celor care folosesc anti-spin sau anti-power sau super-block, etc.
                                              Cu un antrenament adecvat poti sa invingi astfel de jucatori chiar daca jocul pe care trebuie sa il faci nu va mai fi la fel de spectaculos.
                                              Imi cer scuze ca intervin ,aceste discutii le-am urmarit si in alte topicuri si am stat de vorba cu mai multe persoane.Trebuie sa fac mai multe precizari .
                                              1. foarte multe probleme apar la jucatorii neexperimenteti,care joaca f putin contra ierbarilor
                                              2. in amatur exista foarte multe fete iarba INTERZISE de federatiile de tenis de masă deoarece aceste materiale creeaza traiectorii si efecte aleatorii si neintuitive.
                                              3.Pe langa aceste materiale INTERZISE mai exista si" prepararea " lor,"masluirea",si imbatrinirea suprafetelor,lucru deasemeni interzis.
                                              4.Aceste lucruri sunt usor de stabilit,si pt aceasta exista cateva regulamente.Preiau din Regulamentul international in limba germana care il am la indemana
                                              """4.6 Beide Schl?gerseiten – unabh?ngig davon, ob ein Belag vorhanden ist oder nicht – m?ssen
                                              matt sein, und zwar auf der einen Seite leuchtend rot, auf der anderen schwarz.
                                              4.7 Das Belagmaterial muss ohne irgendeine physikalische, chemische oder sonstige Behandlung
                                              verwendet werde"""
                                              Si simplu tradus suprafetele trebuie sa fie mate,si o parte rosu deschis si cealalta neagra,iar materialele nu au voie sa fi suportat vreo tratare,fizica,chimica sau orcare alta.(multe fete stralucesc de imbatranire sau coacere in microwele)

                                              5.Am spus si ma repet,in Germania joc cu foarte multi ierbari si este un joc normal si de inteles si anticipat,iar decate ori vin in tara si joc in amatur mi se pare un bambilici de rasul curci cu foarte multi ierbari.Chiar cu riscul de a-mi atrage antipatii,consider pe cei care joaca cu materiale preparate persoane josnice si nu fac parte din breasla sportiviilor si nici decum a tenismeniilor,si pe cei ce joaca cu ierburi interzise ii sfatuiesc daca vor sa fie mandrii de ei insisi sa treaca pe partea legalizata a ierbarilor.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dan12 Vezi post
                                                Ai explicat foarte sugestiv, .. dar nu intotdeauna drumul ocolit este cel bun. Adica, cu tot respectul, spun ca este posibil progresul, dar cu indelunga rabdare.. vorba americanilor: NO PAIN, NO GAIN.
                                                Oare nu este mai bine sa castigi cu jucand cu soft?
                                                Sa va spun de ce am devenit ierbar.
                                                Joc de vreun an jumate destul de frecvent si de vreun an in turnee. Numai cu paleta soft pana acum 4 luni.Am luat cafteala in grupe superioare si eliminatorii de la ierbari.M am enervat rau.Pur si simplu nu reuseam sa lovesc corect in iarba.Reverul meu nu merge grozav.Orice i as face.Poate doar sa mi schimb mana, sa mi fac transplant.Iarba s a potrivit perfect profilului meu de jucator;adica defensiv contraatacant,si bunicel atacant pe forehand.Cu mingi cu mult efect ,taiate.Pun cu iarba din rever pe masa si 5 6 topspinuri la rand.Ce mai puteam face cu o paleta soft?

                                                Recomand sa incercati mai multe feluri de palete.Cea cu care invingeti mai multi jucatori e cea optima.

                                                Comentariu


                                                • [QUOTE=mmroglobalnet;215489]Sa va spun de ce am devenit ierbar.
                                                  Joc de vreun an jumate destul de frecvent si de vreun an in turnee. Numai cu paleta soft pana acum 4 luni.Am luat cafteala in grupe superioare si eliminatorii de la ierbari.M am enervat rau.Pur si simplu nu reuseam sa lovesc corect in iarba.Reverul meu nu merge grozav.Orice i as face.Poate doar sa mi schimb mana, sa mi fac transplant.Iarba s a potrivit perfect profilului meu de jucator;adica defensiv contraatacant,si bunicel atacant pe forehand.Cu mingi cu mult efect ,taiate.Pun cu iarba din rever pe masa si 5 6 topspinuri la rand.Ce mai puteam face cu o paleta soft?"

                                                  "Ce mai puteam face cu o paleta soft?" ,buna intrebare, acelasi lucru ma intreb si eu!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Cristi I Vezi post
                                                    Pote se gandeste cineva sa organizeze un turneu la care sa participe doar jucatori cu fete de paleta soft, n-ar fi rau sa vedem cum stam. Ce spuneti?
                                                    Am vazut ceva asemanator la un fel de turneeu demonstrativ organizat de Hallmark pe 6 mese unde paletele si fetele erau de acelasi producator,interesant era ca paletele ramaneau pe aceasi parte a mesei numai jucatori se shimbau,mai mult meciurile erau programate mereu pe urmatoarea masa.
                                                    Nu stiu daca se mai fac astfel de demonstrati de promovarea marcilor.
                                                    Ar fi distractiv,dar greu de organizat.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X