Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Cupa ,, Vaii Muresului" - Deda, jud.Mures, 19.07.2014 editia a IV a

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A - Cupa ,, Vaii Muresului" - Deda, jud.Mures, 19.07.2014 editia a IV a

    Turneu "A" - CUPA VAII MURESULUI - Open + Amatori -editia a IV-a - Deda -19.07.2014

    LOCALITATEA: DEDA, jud. Mures la 15 km de la Reghin spre Toplita
    Concursul este organizat cu sprijinul Primariei comunei DEDA si Asociatia ,,Vaii Muresului'' cu ocazia Festivalului Vaii Muresului (festival de datini si obiceiuri traditionale)

    Locatia: Sala de Sport tip "Sovata" - la marginea drumului principal la intrarea in comuna Deda, dinspre Reghin.
    Nr. de mese: 22 ( 16 amatori + 6 open ), Butterfly, Donic, Yasaka, PIV, Reghin
    Taxa de inscriere: 25 (din care 2 lei pt. Amatur) + 5 lei pentru gulas, bere etc.
    Copiii sub 14 ani si persoanele cu dizabilitati (RITTO) NU platesc taxa.

    Se asigura: 1 portie gulas + castraveti murati traditionali, produse de panificatie, apa minerala si plata, tuica si afinata, dozator bere la liber.

    SISTEMUL DE JOC:
    - doua turnee, open si amatori.
    - numar maxim de participanti: Amatori - 112, Open - 36
    - grupe inferioare (6-7 jucatori) -?? dupa MP, regula sarpelui, cu ceva permutari intre localitati unde este cazul (locul 1 nu se schimba) - se califica primii 4;
    - grupe superioare - cate un loc 1,2,3,4 din inferioare, dupa o schema aleatoare - se califica primii 2;
    - eliminatorii - locurile 1 dupa numarul grupei superioare, locurile 2 trag la sorti. In cazul in care se joaca pe tablou incomplet, primii castigatori de grupe superioare au 'bye' in primul tur, ordinea fiind data de numarul grupei.

    Ora de incepere: 9.00 - pentru ambele categorii.
    Incercam terminarea turneului cat mai repede posibil pentru a face o vizita si la festival.
    Inscrierile se fac pe forum si telefonic pana in data de 18.07.2014 ora 20 pentru a efectua grupele de seara.
    In cazul in care nu se inscriu la open minim 16 jucatori, se va juca impreuna open+amatori.

    Premii:
    Locurile 1-4: Diplome si cupe.
    Locurile 5-8: Diplome si medalii.

    Pentru cei care doresc sa vina mai repede se asigura cazare la Pensiunea MONTANA din com. Morareni la (la 4 km. de sala).
    Tarife cazare:
    - camere cu 2 paturi - 60 lei
    - camere cu 3-4 paturi - 20 lei/pat, cu mentiunea pentru Turneul de tenis de masa.

    In data de 18.07.2014 se organizeaza un concurs judetean de tenis de masa pentru silvicultori la care pot participa bineinteles numai silvicultorii din toata tara.

    Organizatori:
    Marian Florin - 0745-869928
    Kantor Imre-Zoltan - 0741-908006
    Invitat special: Toth Laszlo (Shuni)
    Ultima editare de Gress; 15.iul.2014, 17:34.

  • #2
    Clasament Open

    1 -- 4
    Sorescu Deian - Resita
    Sicoe Rodica - Cugir
    Farcas Vlad - Cluj Napoca
    Frant Nicusor - Resita
    5 -- 8
    Apian Florin - Bistrita
    Nistor Dorel - Bistrita
    Sufletel Radu - Alba Iulia
    Hudusan Andreea - Targu Mures
    9 -- 12
    Mocean Dan - Cluj Napoca
    Andone Claudiu - Cugir
    Simon Csaba - Targu Mures
    Carpaci Alexandru - Ludus
    13 -- 18 loc 3 gr.sup.
    Zidar Victor - Reghin
    Muntean Alin - Tarnaveni
    Hotico Ciprian - Sighetu Marmatiei
    Ordog Zoltan - Reghin
    Kiss Zoltan - Targu Mures
    Muresan Iulian - Victoria
    19 -- 24 loc 4 gr.sup.
    Simion Boby - Cluj Napoca
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Sipos Ferenc - Targu Mures
    Moldovan Ioan - Cluj Napoca
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Spaller Tiberiu - Nasaud
    25 -- 2v gr.inf.
    Oroszlan Richard - Targu Mures
    26 -- 29 1v gr.inf.
    Tira Viorel - Bistrita
    Kantor Imre Zoltan - Reghin (org)
    Baciu Gabriel - Tarnaveni
    Opris Dora - Ludus
    30 -- 34 0v gr.inf.
    Meszar Razvan - Arad
    Parfenie Constantin - Resita
    Suciu Cristian - Dej
    Sandulescu Adrian - Targu Mures
    Nechiti Dumitru - Nasaud



    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Ciurca Sorin - Tarnaveni
    Neamtu Adrian - Gherla
    Pop Zoltan - Dej
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    5 -- 8
    Marian Florin - Reghin (org)
    Nistor Iosif - Siculeni
    Farkas Bence - Targu Mures
    Beica Florin - Gherla
    9 -- 16
    Ban Peter - Cluj Napoca
    Cherhat Dumitru - Cluj Napoca
    Puscas Arpad - Gherla
    Antohi Ioan - Sighetu Marmatiei
    Pascu Adrian - Cluj Napoca
    Keresztes Zoltan - Gheorgheni
    Trifu Ioan - Bistrita
    Pop Danut - Dej
    17 -- 32
    Fazakas Attila - Toplita
    Toncean Mircea - Reghin
    Nagy Endre - Reghin
    Zoltan Tibor - Targu Mures
    Marin Floricel - Brasov
    Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
    Kezdi Janos - Corund
    Florea Vasile - Sighetu Marmatiei
    Moldovan Doru - Dej
    Vita Istvan - Reghin
    Roman Ovidiu - Nasaud
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Biro Istvan - Reghin
    Rozenfeld Cristian - Cluj Napoca
    Medve Mihai - Reghin
    Parcalab Mihai - Bistrita
    33 -- 48 loc 3 gr.sup.
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Tintas Adrian - Sighetu Marmatiei
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    Marian Calin - Reghin
    Matei Dumitru - Deva
    Stefan Andrei - Tarnaveni
    Grecu Gheorghe - Bistrita
    Veres Janos - Targu Mures
    Moldovan Alin - Sighetu Marmatiei
    Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc
    Muresan Dorel - Cluj Napoca
    Cont Cosmin - Gherla
    Moldovan Cristian - Tarnaveni
    Hruban Andrei - Dej
    Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul
    Ungvari Evelyn - Targu Mures
    49 -- 64 loc 4 gr.sup.
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    Muntean Mircea - Baia Mare
    Anitei Marcel - Cluj Napoca
    Vass Alexander - Beclean
    Teleki Zsolt - Cluj Napoca
    Motorga Dorin - Targu Mures
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
    Ticala Sorin - Aiud
    Nagy Mihaly - Reghin
    Cseke Alexandru - Targu Mures
    Sabau Gheorghe - Tarnaveni
    Strugar Ioan - Deda
    Szanto Lajos - Santimbru
    Pall Jozsef Attila - Sanpaul
    65 -- 66 3v gr.inf.
    Cristea Virgil - Cugir
    Ujica Marinel - Toplita
    67 -- 71 2v gr.inf.
    Vass Sandor - Beclean
    Lovasz Vilmos - Gheorgheni
    Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
    Ciurca Ovidiu - Targu Mures
    Oncioiu Gabriel - Toplita
    72 -- 88 1v gr.inf.
    Kromek Iulian - Cugir
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Fulop Attila - Aiud
    Joldes Adrian - Bistrita
    Barabas Claudiu - Bistrita
    Szilagyi Bela - Targu Mures
    Tintas Cristian - Sighetu Marmatiei
    Opris Olivia - Ludus
    Lorinczi Bela - Gheorgheni
    Adorjani Csilla - Targu Mures
    Spermezan Dorel - Nasaud
    Eigel Csaba - Toplita
    Gered Ferenc - Santimbru
    Vajda Erno - Reghin
    Aros Istvan - Toplita
    Hudusan Daniel - Targu Mures
    Soos Gyula - Targu Mures
    89 -- 103 0v gr.inf.
    Zedler Iuliu - Blaj
    Sarcani Andrei - Targu Mures
    Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
    Vaduva Dan - Bistrita
    Ghioc Stefan - Nasaud
    Sabau Alex Aurelian - Tarnaveni
    Teglas Andreea - Ludus
    Muresan Teodor - Toplita
    Pui Daniel - Miercurea Ciuc
    Marcel Cabuz - Deda
    Tornea Daniel - Toplita
    Ungvari Bela - Targu Mures
    Dobre Danut - Focsani
    Pop Vasile - Reghin
    Vaida Mihai - Targu Mures
    Ultima editare de FlorinBN; 20.iul.2014, 13:00.

    Comentariu


    • #3
      pop danut si familia din dej +1 camera cu 3 paturi
      pop zoltan
      moldovan doru toti la amatori
      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

      Comentariu


      • #4
        Motorga Dorin-Tg. Mures- Amatori

        Comentariu


        • #5
          Fancsali Kalman din Lunca de Sus

          Comentariu


          • #6
            Muntean Mircea Baia Mare amatori

            Comentariu


            • #7
              Buna dimineata!

              Se inscriu la amatori:
              - Mihaly Eva, Zakarias Szabolcs si Szabo Szilard din Odorheiu Secuiesc.
              - Kezdi Janos din Corund.
              Respectiv ma inscriu si eu (la categoria indicata de clasamentul din 1 iulie): Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc.

              Fortza Deda!
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • #8
                Nistor Iosif din Siculeni

                Comentariu


                • #9
                  se anscrie losonczi denes si polotca stefan din sangeorgiu de padure la amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Nasaud la open:
                    Spaller Tiberiu

                    Comentariu


                    • #11
                      La amatori:
                      Petho Mihaly - Racosul de Sus
                      Cocean Valer - Baraolt
                      Bartha Istvan-Zsolt - Aita Mare
                      Bartha Zsolt-Attila - Aita Mare
                      Lorincz Laszlo - Aita Mare
                      Bardocz Szilard - Capeni

                      Comentariu


                      • #12
                        Imecs Attila - Miercurea Ciuc - amatori
                        BL = Levi Sintech ALL-
                        FH = Joola Badman reloaded
                        BH = Tibhar Super Defense 40

                        Comentariu


                        • #13
                          Matei Dumitru - Deva - amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Inscrieri amator - on 17.07.2014 at 00:39:46

                            1. Parcalab Mihai, Bistrita, 471 - 17,5 - A
                            2. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 82 - 17,35 - A
                            3. Cocean Valer, Baraolt, 153 - 17,33 - A
                            4. Puscas Arpad, Gherla, 165 - 16,84 - A
                            5. Nistor Iosif, Siculeni, 97 - 16,78 - A
                            6. Denes Ferenc, Praid, 149 - 16,67 - A
                            7. Padurariu Costel, Brasov, 102 - 16,31 - A
                            8. Fazakas Attila, Toplita, 415 - 15,8 - A
                            9. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 169 - 15,49 - A
                            10. Kezdi Janos, Corund, 129 - 15,36 - A
                            11. Marian Florin, Reghin, 288 - 15,23 - A
                            12. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 340 - 15,14 - A
                            13. Farkas Bence, Targu Mures, 140 - 15,1 - AJ
                            14. Beica Florin, Gherla, 359 - 15,08 - A
                            15. Toncean Mircea, Reghin, 237 - 14,93 - AW
                            16. Pascu Adrian, Cluj Napoca, 299 - 14,93 - A
                            17. Antohi Ioan, Sighetu Marmatiei, 201 - 14,89 - AW
                            18. Pop Zoltan, Dej, 300 - 14,88 - A
                            19. Cherhat Dumitru, Cluj Napoca, 202 - 14,87 - A
                            20. Muntean Mircea, Baia Mare, 301 - 14,83 - A
                            21. Vita Istvan, Reghin, 347 - 14,8 - A
                            22. Rozenfeld Cristian, Cluj Napoca, 259 - 14,69 - A
                            23. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 355 - 14,57 - A
                            24. Kromek Iulian, Cugir, 290 - 14,5 - A
                            25. Nagy Endre, Reghin, 647 - 14,25 - A
                            26. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 157 - 14,22 - A
                            27. Pop Danut, Dej, 321 - 14,2 - A
                            28. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 330 - 14,18 - A
                            29. Hruban Andrei, Dej, 1010 - 14 - A
                            30. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 238 - 13,96 - AW
                            31. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 262 - 13,82 - A
                            32. Marin Floricel, Brasov, 229 - 13,54 - AW
                            33. Trifu Ioan, Bistrita, 618 - 13,5 - A
                            34. Moldovan Doru, Dej, 442 - 13,14 - A
                            35. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 443 - 13,14 - A
                            36. Neamtu Adrian, Gherla, 291 - 12,91 - A
                            37. Ban Peter, Cluj Napoca, 273 - 12,87 - A
                            38. Matei Dumitru, Deva, 404 - 12,75 - AW
                            39. Cont Cosmin, Gherla, 766 - 12,67 - A
                            40. Szabo Szilard, Odorheiu Secuiesc, 573 - 12,6 - A
                            41. Florea Vasile, Sighetu Marmatiei, 219 - 12,5 - A
                            42. Veres Janos, Targu Mures, 499 - 12,5 - A
                            43. Bardocz Szilard, Capeni, 361 - 12,43 - A
                            44. Ciurca Sorin, Tarnaveni, 732 - 12,33 - A
                            45. Marian Calin, Reghin, 308 - 12,31 - A
                            46. Moldovan Alin, Sighetu Marmatiei, 518 - 12,14 - A
                            47. Stefan Andrei, Tarnaveni, 444 - 12 - A
                            48. Kulcsar Lorand, Sanpaul, 884 - 12 - A
                            49. Lorincz Ferenc Attila, Sanpaul, 1101 - 12 - A
                            50. Vass Alexander, Beclean, 531 - 11,57 - A
                            51. Muresan Dorel, Cluj Napoca, 700 - 11,5 - AH
                            52. Anitei Marcel, Cluj Napoca, 489 - 11,43 - A
                            53. Roman Ovidiu, Nasaud, 664 - 11,2 - A
                            54. Medve Mihai, Reghin, 554 - 11 - A
                            55. Joldes Adrian, Bistrita, 801 - 11 - A
                            56. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 303 - 10,88 - AW
                            57. Teleki Zsolt, Cluj Napoca, 532 - 10,86 - A
                            58. Nagy Mihaly, Reghin, 887 - 10,5 - A
                            59. Motorga Dorin, Targu Mures, 543 - 10,43 - A
                            60. Zoltan Tibor, Targu Mures, 672 - 10,33 - AW
                            61. Moldovan Alexandru, Tarnaveni, 555 - 10 - A
                            62. Biro Istvan, Reghin, 897 - 10 - A
                            63. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 436 - 9,78 - A
                            64. Grecu Gheorghe, Bistrita, 452 - 9,62 - AW
                            65. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 679 - 9,6 - A
                            66. Vass Sandor, Beclean, 527 - 9,28 - A
                            67. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc, 748 - 9 - A
                            68. Farcas Silviu, Targu Mures, 898 - 9 - A
                            69. Barabas Claudiu, Bistrita, 949 - 9 - A
                            70. Tintas Cristian, Sighetu Marmatiei, 995 - 8,75 - A
                            71. Cristea Virgil, Cugir, 529 - 8,68 - A
                            72. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 536 - 8,63 - A
                            73. Sutu Dorel, Bistrita, 950 - 8,5 - A
                            74. Cseke Alexandru, Targu Mures, 997 - 8,33 - A
                            75. Fulop Attila, Aiud, 793 - 8 - A
                            76. Adorjani Csilla, Targu Mures, 2017 - 8 - AF
                            77. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 681 - 7,86 - A
                            78. Moldovan Cristian, Tarnaveni, 805 - 7,75 - AJ
                            79. Ciurca Ovidiu, Targu Mures, 682 - 7,67 - A
                            80. Ticala Sorin, Aiud, 838 - 7,67 - A
                            81. Sabau Gheorghe, Tarnaveni, 1152 - 7,67 - A
                            82. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 657 - 7,57 - A
                            83. Zedler Iuliu, Blaj, 595 - 7,43 - AW
                            84. Szilagyi Bela, Targu Mures, 954 - 7,4 - A
                            85. Pralea Constantin, Alba Iulia, 495 - 7,28 - AW
                            86. Buta Denisa, Tarnaveni, 830 - 7,25 - AF
                            87. Sarcani Andrei, Targu Mures, 727 - 7,17 - A
                            88. Lorincz Laszlo, Aita Mare, 974 - 7,15 - A
                            89. Vaduva Dan, Bistrita, 1071 - 7 - A
                            90. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1072 - 7 - A
                            91. Spermezan Dorel, Nasaud, 2162 - 7 - A
                            92. Ghioc Stefan, Nasaud, 1633 - 6,5 - A
                            93. Dirlea Ioan, Aiud, 977 - 6 - A
                            94. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc, 1039 - 6 - AF
                            95. Sabau Alex Aurelian, Tarnaveni, 1719 - 6 - A
                            96. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 1183 - 5,33 - AJF
                            97. Daniel Istvan Sr, Targu Mures, 1869 - 5 - A
                            98. Luca Eugen, Aiud, 2396 - 5 - A
                            99. Strugar Ioan, Deda, 2488 - 5 - A
                            100. Eigel Csaba, Toplita, 2561 - 5 - A
                            101. Muresan Teodor, Toplita, 2562 - 5 - A
                            102. Gered Ferenc, Santimbru, 2690 - 0 - A
                            103. Oncioiu Gabriel, Toplita, nou - 0 - A
                            104. Vajda Erno, Reghin, nou - 0 - A
                            105. Marcel Cabuz, Deda, nou - 0 - A
                            106. Tornea Daniel, Toplita, nou - 0 - A
                            107. Szanto Lajos, Santimbru, nou - 0 - A
                            108. Aros Istvan, Toplita, nou - 0 - A
                            109. Ujica Marinel, Toplita, nou - 0 - A
                            110. Saplacan Sorin, Reghin, nou - 0 - A
                            111. Pall Jozsef Attila, Sanpaul, nou - 0 - A
                            112. Puscas Iosif, Gherla, nou - 0 - A
                            --------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Opris Olivia, Ludus



                            In numele organizatorilor se mareste lista de jucatori in felul urmator :
                            amatori - 112 jucatori
                            open - 36 jucatori
                            dar si mesele vor fi in numar de 22 de mese.
                            Ultima editare de toth laszlo; 16.iul.2014, 23:39.

                            Comentariu


                            • #15
                              Inscrieri open - on 17.07.2014 at 00:38:38

                              1. Nistor Dorel, Bistrita, 40 - 28,88 - O
                              2. Frant Nicusor, Resita, 9 - 28,26 - O
                              3. Sicoe Rodica, Cugir, 42 - 27,95 - OF
                              4. Simon Csaba, Targu Mures, 338 - 26,75 - O
                              5. Parvu Nicolae, Resita, 387 - 26,67 - O
                              6. Apian Florin, Bistrita, 11 - 25,82 - O
                              7. Mocean Dan, Cluj Napoca, 15 - 25,8 - O
                              8. Sufletel Radu, Alba Iulia, 202 - 23,67 - OL
                              9. Farcas Vlad, Cluj Napoca, 29 - 23,29 - OJ
                              10. Hudusan Andreea, Targu Mures, 86 - 23,1 - OLJF
                              11. Govoreanu Florin, Cisnadie, 35 - 22,72 - O
                              12. Sorescu Deian, Resita, 31 - 22,54 - OJ
                              13. Tira Viorel, Bistrita, 144 - 22,43 - OW
                              14. Muntean Alin, Tarnaveni, 217 - 21,43 - O
                              15. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc, 53 - 21,38 - OW
                              16. Hotico Ciprian, Sighetu Marmatiei, 225 - 21,3 - O
                              17. Zidar Victor, Reghin, 70 - 20,69 - O
                              18. Varga Krisztina, Targu Mures, 179 - 20,57 - OLJF
                              19. Oroszlan Richard, Targu Mures, 458 - 20,5 - O
                              20. Opris Dora, Ludus, 486 - 20,5 - OJF
                              21. Baciu Gabriel, Tarnaveni, 402 - 19,4 - O
                              22. Andone Claudiu, Cugir, 72 - 19,36 - O
                              23. Carpaci Alexandru, Ludus, 691 - 19 - OLW
                              24. Sipos Ferenc, Targu Mures, 74 - 18,96 - OW
                              25. Irsai Istvan, Targu Mures, 246 - 18,67 - O
                              26. Moldovan Ioan, Cluj Napoca, 247 - 18,57 - OW
                              27. Ordog Zoltan, Reghin, 240 - 18,17 - O
                              28. Sandulescu Adrian, Targu Mures, 1197 - 18 - O
                              29. Kiss Zoltan, Targu Mures, 257 - 17,75 - A
                              30. Muresan Iulian, Victoria, 627 - 16,2 - A
                              31. Meszar Razvan, Arad, 108 - 15,92 - A
                              32. Zelariu Petru, Tarnaveni, 505 - 14,6 - A
                              33. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 254 - 12,71 - A
                              34. Spaller Tiberiu, Nasaud, 368 - 11,02 - A
                              35. Parfenie Constantin, Resita, 378 - 10,36 - AW
                              36. Nechiti Dumitru, Nasaud, nou - 0 - A


                              In numele organizatorilor se mareste lista de jucatori in felul urmator :
                              amatori - 112 jucatori
                              open - 36 jucatori
                              dar si mesele vor fi in numar de 22 de mese.
                              Ultima editare de toth laszlo; 16.iul.2014, 23:38.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X