Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Gura Humorului Tabara " Tenis de masa in Bucovina" ed.II Open+Amatori 26.07

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Si totusi, un clasament final exista? A filmat cineva finala sau alte meciuri? Care sunt primii clasati?
    Nittaku Acoustic
    FH - Xiom Omega V Tour
    BH - Xiom Omega V Tour

    Comentariu


    • Tinand cont ca azi au jucat copiii, probabil ca maine sau marti se vor afisa si rezultatele. Un piculet de rabdare.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Ca de obicei ,organizare la inaltime,atmosfera la fel.Felicitari tuturor celor prezenti.

        Comentariu


        • S-a terminat si turneul copiilor.Multumiri domnului Emi pentru contributia esentiala in ceea ce priveste buna desfasurare a taberei cat si a celor doua concursuri de sambata si duminica.Spor la treaba in continuare Dane.Cu toate ca oboseala a venit tare de tot peste tine s-ar parea ca te-ai invatat sa lucrezi in asemenea conditii.Asteptam cu placere sa venim si la urmatoare concursuri organizate de tine.

          Nu cunosc decat numele castigatorilor de la baieti.Alte detalii cu siguranta ca vor aparea ceva mai tarziu.

          Blanariu Dionisie cl I-IV
          Farkas Bence cl V-VIII

          Am surprins si concursul de azi in cateva poze...

          Ultima editare de cornelus3; 27.iul.2014, 17:16.

          Comentariu


          • Postat în original de Dan Universal Vezi post
            locul 2 a pelcat la dej !! bravoo zoli pop care a intors cateva meciuri de la 2-0 pt adversari si a castigat iar in finala a fost un meci foarte disputat fiind condus cu 2-0 si cu 10 -6 de 2 ori a reusit prin eforturi extraordinare sa revina si sa faca 2-2 insa epuizarea atator meciuri si-a spus cuvantul in setul 5 nu a mai reusit sa se concentreze si adversarul a reusit sa castige meciul !!! oricum un concurs frumos un oras frumos , dejenii va multumesc pt organizare lui Dan si Emi si ne vedem la anul fratilor !!
            Locul 1 si 3 au ramas la Suceava , felicitari Dan si Zoli sunteti Fair-Play

            Comentariu


            • Un turneu excelent, felicitări organizatorilor și participanților! în ciuda oboselii acumulate după o săptăm?nă de tabără organizarea a fost impecabilă. Clasamentul va apărea cât de curând, când dl. Dan va reuși să aibă un minut liber
              S-a întâmplat să asist la cateva meciuri ale copiilor la concursul de duminică și am rămas impresionat de calitatea acestora, partide foarte spectaculoase, disputate și deschise cum rar se întâlnesc chiar și în circuitele de open de la AmaTur.
              încă o dată felicitări lui Dan și lui Emi, și mii de mulțumiri!
              Ultima editare de macocco; 27.iul.2014, 20:25.
              TB ZLF & T05/T05FX

              Comentariu


              • Postat în original de Dan Universal Vezi post
                locul 2 a pelcat la dej !!
                Felicitari, d-le Pop, si tine-o tot asa!!
                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                Tel : 0742 257 995

                Comentariu


                • Un turneu reusit....felicitari , am doar o mica nelamurire....sistemul de joc implementat de domnul Emi, ne-am calificat dupa grupele superioare 10, cum de am ajuns eu de pe primul loc sa joc impotriva unui jucator, care s-a calificat tot de pe locul 1? , chiar castigatorul concursului
                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                  BH : Tenergy 05Fx
                  FH : Tenergy 05Fx

                  Comentariu


                  • Postat în original de Ben Vezi post
                    Un turneu reusit....felicitari , am doar o mica nelamurire....sistemul de joc implementat de domnul Emi, ne-am calificat dupa grupele superioare 10, cum de am ajuns eu de pe primul loc sa joc impotriva unui jucator, care s-a calificat tot de pe locul 1? , chiar castigatorul concursului
                    ...ai fost mai ghinionist !
                    Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu


                    • Postat în original de Ben Vezi post
                      felicitari , am doar o mica nelamurire....sistemul de joc implementat de domnul Emi, ne-am calificat dupa grupele superioare 10, cum de am ajuns eu de pe primul loc sa joc impotriva unui jucator, care s-a calificat tot de pe locul 1? , chiar castigatorul concursului
                      Ar fi o explicatie logica, dar nefiind la fata locului, trebuie sa-l lasam pe Emi sa explice. (Eu presupun ca s-a intamplat exact cum trebuie, si in acest caz 20% din locurile 1 a trebuit sa intalneasca tot un loc 1...)

                      A propos, cine a castigat openul?
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • Anghel , un jucator foarte bun din iasi
                        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                        BH : Tenergy 05Fx
                        FH : Tenergy 05Fx

                        Comentariu


                        • Postat în original de Ben Vezi post
                          Un turneu reusit....felicitari , am doar o mica nelamurire....sistemul de joc implementat de domnul Emi, ne-am calificat dupa grupele superioare 10, cum de am ajuns eu de pe primul loc sa joc impotriva unui jucator, care s-a calificat tot de pe locul 1? , chiar castigatorul concursului
                          Salut Ben,din pacate acest in acest turneu nu am intervenit deloc cu sistemul de joc care l-am testat la VICTORIA,deoarece sunt mai multi pasi ce trebuiesc pregatiti si consider ca este bine sa fie testat pe turnee mici unde se pot studia avantajele si dezavantajele fara a periclita buna desfasurare a turneului.
                          Turneul open s-a desfasurat conform regulamentelor Amatur in vigoare,si a intrunit toate conditiile impuse.Au fost 5 grupe de 6 jucatori,deci conditia de 5 meciuri minime a fost intrunita,de unde s-au calificat 4 din grupa si au format 5 grupe superioare de 4 jucatori de unde s-au calificat 2 jucatori din fiecare grupa,deci in total 10 jucatori,care au format un sistem eliminatoriu de 16 cu 8 meciuri dintre care 6 meciuri cu Bye ,si 2 meciuri cu jucatori de pe pozitia 1(sau 2) si pozitia 2,iar tu ai intrat in turul 2 unde au ramas inevitabil 5 jucatori de pe pozitia 1 si 3 de pe pozitia 2(sau casticatori din turul 1),deci inevitabil(ma repet) in sferturi se intalnesc jucatori de pe pozitile 1.Infrangerea ta de catre castigatorul concursului te-a propulsat pe pozitia 5 in clasamentul general.
                          Felicitari pentru prestatia ta.

                          EMI

                          Comentariu


                          • Postat în original de tokosp Vezi post
                            Ar fi o explicatie logica, dar nefiind la fata locului, trebuie sa-l lasam pe Emi sa explice. (Eu presupun ca s-a intamplat exact cum trebuie, si in acest caz 20% din locurile 1 a trebuit sa intalneasca tot un loc 1...)

                            A propos, cine a castigat openul?
                            Multumesc de sprijin,am fost mai incet dar este explicabil.La ora asta o explicatie mai eficienta ca a ta nu am fost instare sa o concep .Scurt si la subiect.
                            Multumesc EMI

                            Comentariu


                            • TURNEUL DE COPII O REUSITA .FELICITARI TUTUROR COPIILOR SUNTETI TARI .Va dati seama cum se va juca la amatori sau open peste ,sa spunem ,5 ani.Noi cei mari de acum vom fi buni doar la strans mingile.FELICITARI DANE ,FELICITARI RALUCA si tuturor celor implicati.

                              Blade . PHOTINO
                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                              Comentariu


                              • Impresii despre ambele turnee (Amatur si copii) precum si despre tabara, cu nelipsitele fotografii, mai spre seara, in masura in care timpul imi va permite iar materialul "cules" va fi fost atent selectat. Deci, pana atunci, putintica rabdare.
                                Multumiri gazdelor si pe aceasta cale.
                                O zi buna tuturor !

                                Comentariu


                                • Felicitari pentru reusita turneului si pentru decizia de a finaliza grupele in dimineata turneului!

                                  Totusi, din respect fata de sutele de cititori interesati de desfasurarea turneului si mai ales pentru nea Deni, care asteapta intotdeauna rezultatele "la minut" , ar fi bine sa oferiti - daca nu desfasurarea grupelor si a eliminatoriilor, macar clasamentele la cele doua categorii.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                    Felicitari pentru reusita turneului si pentru decizia de a finaliza grupele in dimineata turneului!

                                    Totusi, din respect fata de sutele de cititori interesati de desfasurarea turneului si mai ales pentru nea Deni, care asteapta intotdeauna rezultatele "la minut" , ar fi bine sa oferiti - daca nu desfasurarea grupelor si a eliminatoriilor, macar clasamentele la cele doua categorii.
                                    Exact. Si daca sunt filmulete cu meciuri ar fi interesant de vazut.
                                    Nittaku Acoustic
                                    FH - Xiom Omega V Tour
                                    BH - Xiom Omega V Tour

                                    Comentariu


                                    • Buna ziua oameni buni,felicit organizatorii pentru inca o tabara de tenis reusita si pentru un concurs reusit,jucatori din ce in ce mai buni,felicitari castigatorilor,cinste invinsilor,sa ne vedem sanatosi

                                      Comentariu


                                      • Intr-adevar e un minus, ne-anuntarea la timp al clasamentului.
                                        Dar pe langa atatea plusuri merge si un minus.... data viitoare sa-mi amintiti domnule Dakiro sa iau laptopul si internet mobil sa va ajut la postare in timp real.
                                        Totusi va felicit pentru reusita turneului si LA MAI MARE!
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • Aveti putin tica rabdare cu clasamentul,omul acesta pe langa obligatiile pe care le-a avut la sala mai are si obligatii de familii .Sambata si duminica a avut niste evenimente frumoase pe care obligat a trebuit sa le onoreze ,eu personal nu ias da nici un minus (Vasile)numai de plus incontinuu.Avem timp si astazi este o zi si maine tot la fel oricum DAN nu face ce au facut altii care ne-au lasat cu buza-n soare ca nici astazi nu au reusit (neinterati)sa afiseze rezultate.
                                          Credeti ca e foarte greu sa fii si familist si organizator si plus alte activitai pe langa pe care voi de fapt le cunoasteti.
                                          VA SALUTA CU DRAG AL VOSTRU PRITEN VASILE MARCU
                                          Blade . PHOTINO
                                          Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                          Comentariu


                                          • Turneul A Gura Humorului in imagini

                                            Mai presus de toate, inainte sa-mi postez calupul de poze, ma simt dator sa-l "apar" pe Dan Chirap (langa care am stat o saptamana, efectiv)...
                                            A fost o saptamana plina, cu multe evenimente care s-au succedat, multa munca, stres, griji, ganduri: tabara, turneul A -sambata, seara nunta, duminica - turneu copii (care s-a finalizat la orele 16), stransul logisticii si curatenia salii, nunta duminica dupaamiaza,... Nu stiu cum si cand a avut timp sa doarma (totusi este OM). Zambetul permanent al sotiei sale, Raluca (un grand merci !), multumirea citita pe fetele participantilor la tabara si la cele 2 turnee, gandul lucrului bine facut si misiunii indeplinite (si nu este usor sa organizezi, sa tii atitia oameni in "mana", sa le porti grija, sa le oferi un sejur cat mai placut si un concurs cat mai bun) a fost probabil balsamul, stimulentul, energizantul care l-a tinut in priza atata timp. Sigur ca luni si-a permis luxul sa doarma si el macat 8 ore ...
                                            \
                                            Iata si cateva imagini surprinse de aparatul foto la acest turneu:

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                              Felicitari pentru reusita turneului si pentru decizia de a finaliza grupele in dimineata turneului!

                                              Totusi, din respect fata de sutele de cititori interesati de desfasurarea turneului si mai ales pentru nea Deni, care asteapta intotdeauna rezultatele "la minut" , ar fi bine sa oferiti - daca nu desfasurarea grupelor si a eliminatoriilor, macar clasamentele la cele doua categorii.
                                              Adevarat dar m-am asteptat ca pe langa Dan C. sa mai fie 2/3 si pe la butoane,in rest felicitari pentru munca depusa de o saptamana de toti care au cooperat la acest eveniment si meritosilor participanti.
                                              P.S. Emi buna treaba!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                Adevarat dar m-am asteptat ca pe langa Dan C. sa mai fie 2/3 si pe la butoane,in rest felicitari pentru munca depusa de o saptamana de toti care au cooperat la acest eveniment si meritosilor participanti.
                                                P.S. Emi buna treaba!
                                                Ai dreptate nea Deni, insa Emi a fost tare solicitat cu standul, eu mai mult cu pozele si cu ochii pe stand, decat cu gandul la joc (si ce grupa accesibila am avut, cu 2 copii de exceptie: Cosmin Toporas -care m-a batul cel mai crunt- si Madalina Butnaru (mai mare atentie la joc, Mada), cu Ioan Ursulescu pierzand greu, la limita (la 9) cu 3-0 iar cu restul la 2-3, cu meciul in mana), cat despre Dan, cu organizarea si grupele, neavand timp sa si posteze rezultatele. Scuze, deci,... si intelegere. Sunt convins ca azi va gasi timpul sa posteze informatiile atat de asteptate.
                                                Iata alt calup de poze:


                                                Comentariu


                                                • Concurs Gura Humorului 26.07.2014

                                                  Felicitari organizatorilor acestui turneu Dan Chirap si Emi, participare numeroasa, logistica impecabila, o saptamana de tenis de masă plina. Multumim pentru evenimentul creat. De la mine pozele de grup:



                                                  ZORO

                                                  Comentariu


                                                  • Clasamentul pe prima pagina !
                                                    Multumiri tuturor. Scuze de intarziere dar nu am apucat sa butonez mai repede.
                                                    Dan Chirap
                                                    www.sportdakiro.com
                                                    email: contact@sportdakiro.com

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X