Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Gura Humorului Tabara " Tenis de masa in Bucovina" ed.II Open+Amatori 26.07

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A Gura Humorului Tabara " Tenis de masa in Bucovina" ed.II Open+Amatori 26.07

    Turneu A AmaTur la Gura Humorului Cupa " Tenis de masa in Bucovina" ed.II Open+Amatori Sambata 26.07.2014, Copii Duminica 27.07.2014

    Organizatori : Emi- tt : www.mesedetenis.ro si Clubul Sportiv Dakiro : www.sportdakiro.com

    Turneul va fi precedat de Tabara ,, Tenis de masa in Bucovina '' ed. II . Logistica taberei :20- 24 mese aprobate ITTF Jolla, Donic, Butterfly, mantinele, roboti de antrenament, cutii de mingi .Vor fi 2 antrenori Durdun George si Razvan Marinescu ,jucatori activi ai Clubului Viva Sport in Superliga Romaniei respectiv Divizia A, cu pregatirea tactica a taberei , baza de date cu teme,planuri,scheme de joc dupa care vom lucra se va ocupa antrenorul principal al renumitei scolii de tenis TT-xpert din Germania, Werner Nowey
    Inscrierile pentru tabara se pot face aici : http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...Gura-Humorului

    Localitate : Gura Humorului
    Numar de mese : 20-24 - Jolla, Donic, Butterfly apribate ITTF

    Data :
    26.07.2014 Categorii: Open+ Amatori
    27.07.2014 Copii : 4 categorii cl. I- IV respectiv V- VIII baieti/ fete
    Materiale de premiere pentru toate categoriile.
    Sistemul : Conform regulamentului amatur grupe inferioare, superioare, eliminatorii, totul 3 din 5 seturi.
    In alcatuirea grupelor se va folosi clasamentul la zi
    Program turneu:
    10.00 inceperea turneului:
    10.00 Amatori
    10.00 Open
    Se acorda minimul de 5 jocuri garantat.
    Va rugam sa fiti prezenti inainte de ora 10.00 pentru validarea inscrierilor pentru amatori si copii, 13.00 pentru Open
    LOCATIE: Sala de sport din incinta Complexului Arinis
    Se asigura :cafea si apa.
    Se poate lua masa la terasa de langa sala.
    TAXA PER JUCATOR: Amatur + Open 25 RON , Copii 10 lei
    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe locul 1-3 O,A,J, medalii locurile 1-3 diplome locurile I-VIII
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: se va face pe forum ,mail sau telefonic pana Vineri 25.07.2014 ora 20.00 .
    POSIBILITATI CAZARE:
    Hotel Simeria http://hotelsimeria.ro
    In ziua concursului NU se mai fac inscrieri !
    Grupele vor fi facute de vineri seara 25.07.2014.
    Nu in ultimul rand veti putea sa va distrati si sa socializati. Varsta de participare 6 -99 ani...
    Posibilitati de petrecere a timpului liber:
    Vis-a-vis de sala este o piscina acoperita si doua descoperite dintre care una pentru copii.
    Parcul Aventura aflat in vecinatate. http://parc-aventuri.ro/ro/
    Poligonul de tir cu arcul . http://tircuarcul.com/
    Paintball, Airsoft
    Plimbari cu biciclete, cu 2-6 locuri, triciclete electrice
    Watter ball
    Faptul ca ne aflam in inima Bucovinei ne va da posibilitatea de a vizita manastirile aflate in apropiere :Voronet, M-rea Humorului, Moldovita, Sucevita.

    Hai ai nostri !!!


    Atentie !!! Modificare de program . Datorita faptului ca avem la dispozitie suficiente mese turneul de Sambata va incepe la ora 10. oo la ambele categorii. Deci la ora 10.oo va incepe si openul.
    Ultima editare de Dakiro; 18.iul.2014, 08:45.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Clasament Open

    1 -- 4
    Anghel Alexandru - Iasi
    Morosanu Vasile - Suceava
    Farkas Gabor - Targu Mures
    Hasna Cosmin - Straja
    5 -- 8
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Balauca Cornel - Botosani
    Muresan Iulian - Victoria
    Nemaciuc Mihai - Suceava
    9 -- 10
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Motoroiu Marcel - Dej
    11 -- 15 loc 3 gr.sup.
    Tiganas Mihai - Radauti
    Ursulean Florin - Straja
    Ilies Ioan - Radauti
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Surdu Marcel - Iasi
    16 -- 20 loc 4 gr.sup.
    Ursulean Vasile - Straja
    Aga Alexandru - Botosani
    Axinte Bogdan - Iasi
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Rusti Catalin - Suceava
    21 -- 23 2v gr.inf.
    Vranceanu Mihai - Bucuresti
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Gherasim Florin - Iasi
    24 -- 25 1v gr.inf.
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    Volostiuc Catalin - Suceava
    26 -- 30 0v gr.inf.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Rosca Nicolae - Galanesti
    Corneanu Gabriel - Iasi
    Axinte Tiberiu - Iasi

    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Pop Zoltan - Dej
    Polocoser Cristian - Suceava
    Ciubotariu Ioan - Preutesti
    5 -- 8
    Hutanu Cezar - Botosani
    Avram Gabriel - Radauti
    Popescu Mihai Sorin - Straja
    Volostiuc Marius - Suceava
    9 -- 16
    Farkas Bence - Targu Mures
    Mironescu Adrian - Botosani
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Baisan Paul - Roman
    Bizgan Ciprian - Volovat
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Gugles Marius - Campulung Mold
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    17 -- 32
    Ciubotaru Carmen - Iasi
    Carnu Eugen Jr - Bacau
    Toporas Cosmin - Suceava
    Sofian Corneliu - Suceava
    Ursescu Iuliu - Radauti
    Halip Rares - Botosani
    Acatrinei Lucian Marian - Roman
    Duceac Catalin - Botosani
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Vlaisan Vasile - Vicovu De Jos
    Grosu Octavian - Botosani
    Mahu Bogdan - Pascani
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Valcu Alin - Botosani
    Cocea Catalin - Iasi
    Pop Danut - Dej
    33 -- 48 loc 3 gr.sup.
    Berbece Bianca - Bacau
    Salavastru Petru - Botosani
    Aldea Nelu - Falticeni
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Blanar Marian - Baisesti
    Hetriuc Petrica - Suceava
    Munteanu Gheorghe - Piatra Neamt
    Blanariu Dionisie - Baisesti
    Rosca Adela - Galanesti
    Rosca Nicolae - Galanesti
    Gasner Paul - Iasi
    Majeru Gabriel - Radauti
    Robu Mihai - Mogosesti
    Cocinschi Emanuel - Vatra Dornei
    Cotca Dacian - Oradea
    Serban Liviu - Onesti
    49 -- 64 loc 4 gr.sup.
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Suciu Cristian - Dej
    Albu Catalin - Pascani
    Giosan Marcel - Galati
    Aldea Iulian - Falticeni
    Constantinovici Ciprian - Liteni
    Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
    Blanariu Ioan - Baisesti
    Butnaru Madalina - Vatra Dornei
    Popescu Doru Viorel - Botosani
    Chiriac Marius - Botosani
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Aparaschivei Marcel - Botosani
    Plugaru Oleg - Iasi
    Plamada Lucian - Radauti
    Pomirleanu Radu - Iasi
    65 -- 3v gr.inf.
    Rosca Mihai - Galanesti
    66 -- 72 2v gr.inf.
    Morosan Marian - Suceava
    Robu Valentin - Botosani
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Munteanu Silviu - Suceava
    Florea Ionut - Vatra Dornei
    Irimia Valer - Bucuresti
    Iorga Gheorghe - Iasi
    73 -- 86 1v gr.inf.
    Carnu Eugen - Bacau
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Georgescu Cristi - Radauti
    Majeru Adrian - Radauti
    Ianos Valentin - Suceava
    Ursulean Daniel - Straja
    Odochean Razvan - Vatra Dornei
    Mihalea Lucian - Suceava
    Velniciuc Liviu - Suceava
    Condrea Emil - Iasi
    Padurariu Ciprian - Roman
    Romascan Victor - Patrauti
    Tocariu Andrei - Botosani
    Marginean Stefan - Botosani
    87 -- 100 0v gr.inf.
    Iacob Gabriel - Iasi
    Zedler Iuliu - Blaj
    Apalamarita Mara - Vatra Dornei
    Mironica Radu - Botosani
    Duman Iulian - Halaucesti
    Constantinescu Rares - Braila
    Tocariu Sebastian - Botosani
    Arhip Sorin - Suceava
    Marginean Florin - Victoria
    Husarciuc Beniamin - Suceava
    Marginean Alexandru - Victoria
    Pal Marius - Halaucesti
    Panaite Marinel - Vatra Dornei
    Irimia Pavel - Bucuresti

    Clasament Cl. I- IV Baieti

    1 -- 4
    Blanariu Dionisie - Baisesti
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Racolta Nicolae - Vatra Dornei
    Constantinescu Rares - Braila
    5 -- 8
    Vlad Teodor - Vatra Dornei
    Cristescu Radu - Botosani
    Donisa David - Vatra Dornei
    Grosu Alexandru - Botosani
    9 -- 2v gr.inf.
    Balaita Gabriel - Bacau
    10 -- 11 1v gr.inf.
    Vornicu Catalina - Vatra Dornei
    Havris Rares - Botosani
    12 -- 13 0v gr.inf.
    Sasu Alexandra - Vatra Dornei
    Ceciu Marcovici Tudor - Vatra Dornei

    Clasament Cl. V- VIII Baieti

    1 -- 4
    Farkas Bence - Targu Mures
    Toporas Cosmin - Suceava
    Valeanu Vlad - Bacau
    Halip Rares - Botosani
    5 -- 8
    Cocinschi Emanuel - Vatra Dornei
    Blanariu Ioan - Baisesti
    Balaita Mihai - Bacau
    Mironica Radu - Botosani
    12 -- 15 loc 3 gr.sup.
    Berila Radu - Bacau
    Bizom Silviu - Vatra Dornei
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Tampau Cristian - Agnita
    16 -- 19 loc 4 gr.sup.
    Butnaru Madalina - Vatra Dornei
    Donisa Cosmina - Vatra Dornei
    Odochean Razvan - Vatra Dornei
    Lazarovici Serban - Botosani
    20 -- 1v gr.inf.
    Ciobica Teodora - Bacau
    21 -- 23 0v gr.inf.
    Ciobanu Georgiana - Prelipca
    Tocariu Andrei - Botosani
    Stefanica Bogdan - Botosani

    Clasament Cl .V- VIII Fete

    1 -- 4
    Apalamarita Mara - Vatra Dornei
    Butnaru Madalina - Vatra Dornei
    Dranca Ana Maria - Vatra Dornei
    Donisa Cosmina - Vatra Dornei
    5 -- 6
    Ciobanu Georgiana - Prelipca
    Ciobica Teodora - Bacau

    Clasament Cl. I- IV Fete

    1 -- 2
    Vornicu Catalina - Vatra Dornei
    Sasu Alexandra - Vatra Dornei
    Ultima editare de Dakiro; 29.iul.2014, 20:43.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      Munteanu Octavian Tecuci Open
      Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

      Comentariu


      • #4
        astai nea Tavy. primul inscris!!! sper sa pot veni si eu

        Comentariu


        • #5
          Al doilea inscris la open, Axinte Bogdan - Iasi
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #6
            Polocoser Cristian--Suceava --Amatori

            Comentariu


            • #7
              Buna ziua,nu pot lipsi de la Gura Humorului,in Bucovina aceasta minunata,cu toate facilitatile care ni se ofera,nu mai insist,toata lumea stie,hai cu totii in Bucovina.Mahu Bogdan din Pascani la amatori.doamne ajuta,haide ieseanule cu mic cu mare.

              Comentariu


              • #8
                Din Suceava Toporas Cosmin -amatori si pentru duminica la cl V-VIII
                Blade: Butterfly Primorac
                FH: Butterfly Sriver G3
                BH: Butterfly Roundell

                Comentariu


                • #9
                  Grosan Nicu....din Piatra Neamt.... open....
                  Blade Dr. NEUBAUER COMBI
                  Forhand Yasaka 7 soft
                  Backhand JOOLA BADMAN RELOADED

                  Comentariu


                  • #10
                    Andone Claudiu - Cugir - open
                    4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                    Comentariu


                    • #11
                      Pralea Cconstantin-Alba Iulia-amatori

                      - - - Actualizat - - -

                      Pralea Constantin-Alba Iulia-amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Mihai Nemaciuc - Open .
                        Blade: Butterfly Timo Boll ALC
                        Bh: Tenergy 64
                        Fh: Tenergy 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Maxim Valentin, Cluj, Open
                          Globe999 BS/ DHS Skyline II
                          TBS/Avalox C555-Ma Wenge Carbon
                          T05

                          Comentariu


                          • #14
                            Mi-am rezervat de multă vreme această dată în calendar, din păcate în tabără nu pot veni...
                            Se înscrie la amatori Paul Gasner din Iași.
                            TB ZLF & T05/T05FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Vad ca prietenii si colegii mei din echipa Top Spin Arena s-au inscris si m-au uitat asa ca trebuie sa ma inscriu singur, Gabriel Iacob din Iasi - amatori
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X