Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Valurile Dunării" ediţia a II-a, Brăila - 9 August 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Valurile Dunării" ediţia a II-a, Brăila - 9 August 2014

    Turneu A "Valurile Dunării" ediția a II-a - Brăila, Sâmbătă 09.08.2014 ? O + A



    LOCALITATEA: Brăila, str. Ștefan cel Mare, nr. 218;
    DATA: Sâmbătă 09 August 2014;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 ? validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 13.00 - 13.45 ? validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Lipan Sport Arena, Brăila;
    Web: CS Lipan Tenis de Masa, e-mail: cslipantenisdemasa(at)yahoo.ro
    LOGISTICĂ: 12 mese (Butterfly, Joola, Tibhar) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 650 mp, aer condiționat/încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Grabo Rocket;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 10 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată ? 2 litri;

    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Amatori: Locurile 1÷4 ? cupe + diplome;
    - Open: Locurile 1÷4 ? cupe + diplome.

    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - în cazul completării locurilor la Amatori grupele vor fi alcătuite de vineri seara, pe baza listei de înscrieri de la ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;

    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 18;
    - Număr maxim de participanţi: 72 (70 + 2 wild-card-uri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6-7 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1324;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 18 precum si jucatorii amatori cu MP 11-18 (care sunt rugati să-şi anunte optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile, prioritate la această categorie având OPEN-iştii;
    - Număr maxim de participanţi: 36 (35 + 1 wild-card);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6-7 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1324;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;

    NEW:
    Meciurile din grupele 1 şi 2 - grupe inferioare Amatori, grupe inferioare Open, semifinalele şi finalele vor fi transmise live audio video aici
    - Deasemenea finalele la Amatori și Open se transmit LiveText pe forum (Refresh la fiecare 15s).

    MASĂ PRÂNZ:
    - Firmă de catering: felul 1+ felul 2 + desert la numai 12 lei!

    ORGANIZATORI:
    - Marcel Giosan - tel. 0723.283.701;
    - Mihai Giol - tel. 0756.699.614;
    - Gabriel Pascu - tel. 0722.504.954.

    Domnul Valentin Mircea (ValiGTI) va fi prezent cu un stand cu produse profesionale de tenis de masa si va furniza mingile de joc.
    www.ttsport.ro



    Valurile Dunării nu se termină aici.
    Vă invităm şi Duminică 10 August 2014 la Master Cup "Valurile Dunării - Reloaded", competiţie de tip Masters, unde puteţi sta faţă în faţă la masa de tenis cu jucători profesionişti, legitimaţi în Divizia A şi SuperLiga României.

    Later Edit:
    Pentru doritorii de cazare sunt disponibile 4 camere x 2 locuri = 8 locuri la Hotel Sport, Braila cu 31 Ron pe noapte.
    Doritorii sunt rugati sa-l contacteze pe Dl. Dan Plesoianu (tel. 0771.763.116) pentru rezervare.
    Ultima editare de marcelgiosan; 03.oct.2014, 07:23.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri şi clasament

    Inscrieri Open - on 09.08.2014 at 09:10:11

    1. Roman Iulian, Brasov, 3 - 35,17 - OL
    2. Lukasz Klimas, Ploiesti, 92 - 31,67 - O
    3. Enciu Alexandru, Slobozia, 7 - 29,15 - OL
    4. Petrescu Liviu, Pitesti, 21 - 28,84 - OW
    5. Anghel Alexandru, Iasi, 732 - 28,5 - O
    6. Calin Mihai, Barlad, 29 - 27,05 - O
    7. Giol Mihai, Braila, 14 - 26,54 - OL
    8. Corcoz Costin, Focsani, 16 - 25,4 - O
    9. Radu Costica, Galati, 26 - 24,66 - OL
    10. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 35 - 23,36 - OL
    11. Bularda Iulian, Barlad, 32 - 23,16 - O
    12. Pizlaru Ionel, Focsani, 78 - 21,33 - O
    13. Vaduva Gabriel, Mioveni, 93 - 20,4 - OLJ
    14. Zainescu Corneliu, Galati, 514 - 20 - OW
    15. Wischegg Robert, Galati, 100 - 19,83 - O
    16. Axinte Bogdan, Iasi, 193 - 19,58 - O
    17. Dumbrava Daniel, Focsani, 63 - 19,49 - O
    18. David Madalina, Barlad, 69 - 18,82 - OLF
    19. Vlase Gheorghe, Slobozia, 132 - 18,76 - O
    20. Voinea Emil, Braila, 507 - 18,5 - O
    21. Stanciu Alin, Calarasi, 84 - 18,42 - OJ
    22. Pintilie Nela, Galati, 824 - 17,5 - ALF
    23. Patap Vladimir, Braila, 1258 - 15 - A
    24. Munteanu Octavian, Tecuci, 129 - 14,62 - AW
    25. Staicu Adrian, Galati, 423 - 14,33 - A
    26. Vlase Dorin, Adjud, 905 - 13,67 - A
    27. Preda Emilian, Bucuresti, 1844 - 10 - A
    28. Axinte Tiberiu, Iasi, 1940 - 9 - A
    29. Fodoroiu Marius, Ramnicu Sarat, 1944 - 9 - A
    30. Cojocaru Mitica, Braila, 1193 - 0 - A
    31. Nastasa Sergiu, Iasi, nou - 0 - A


    Inscrieri Amatori - on 08.08.2014 at 21:00:00

    1. Toma Iulian, Braila, 94 - 17,09 - AW
    2. Bodin Ion, Tecuci, 140 - 16,87 - AW
    3. Lefter Costel, Galati, 168 - 14,6 - AW
    4. Arion Costel, Marasesti, 187 - 15,6 - A
    5. Brulea Petre, Ploiesti, 226 - 11,76 - A
    6. Faur Laurentiu, Calarasi, 231 - 16,35 - A
    7. Stanciu Stelian, Calarasi, 255 - 12,72 - A
    8. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 260 - 11,1 - A
    9. Serban Liviu, Onesti, 265 - 12,7 - A
    10. Berbece Bianca, Bacau, 275 - 13 - AF
    11. Chetronie Liviu, Tecuci, 291 - 14,25 - A
    12. Munteanu Ion, Comanesti, 304 - 14,88 - A
    13. Socaci Sorin, Panciu, 329 - 12,2 - A
    14. Rojnita Sebastian, Bacau, 333 - 13,18 - A
    15. Ursulescu Ioan, Bacau, 341 - 12,02 - AW
    16. Stolearenco Igor, Galati, 342 - 10,62 - A
    17. Avram Nicolae, Nedelea, 381 - 12,84 - A
    18. Giosan Marcel, Galati, 405 - 9,42 - A
    19. Ionita Valentin, Galati, 443 - 15,2 - A
    20. Rosu Gabriel, Comanesti, 482 - 17,6 - A
    21. Pascu Gabriel, Braila, 524 - 7,7 - AW
    22. Munteanu Gheorghe, Piatra Neamt, 569 - 9,03 - A
    23. Stamate Eduard, Tecuci, 574 - 11,08 - A
    24. Iacob Gabriel, Iasi, 584 - 9,86 - AW
    25. Tihan Silviu, Braila, 607 - 7,63 - A
    26. Muresan Ioan, Galati, 648 - 9,6 - AW
    27. Florea Gigi, Galati, 745 - 9,25 - AW
    28. Panait Adrian, Braila, 758 - 8 - A
    29. Pusca Sergiu, Braila, 785 - 14,5 - A
    30. Peiu Cosmin, Tulcea, 810 - 13,5 - A
    31. Roscan Nicusor, Braila, 815 - 10,67 - A
    32. Miculescu Alexandru, Piatra Neamt, 829 - 15 - A
    33. Ilie Octavel, Braila, 875 - 13,5 - A
    34. Mitu Manuel, Galati, 908 - 11 - A
    35. Coclea Ionel, Braila, 959 - 6,33 - A
    36. Constantinescu Rares, Braila, 974 - 7 - AJ
    37. Samoila Ion, Tulcea, 1082 - 13 - A
    38. Apostu Ionel, Braila, 1095 - 14 - A
    39. Sterie Georgiana, Filipesti Targ, 1129 - 5,8 - AJF
    40. Banica Flavius, Filipesti Targ, 1150 - 8,33 - AJ
    41. Zarinschi Catalin, Galati, 1161 - 10 - A
    42. Podasca Traian, Galati, 1223 - 6 - A
    43. Pavel Nicolae, Braila, 1265 - 9 - A
    44. Condrea Emil, Iasi, 1271 - 7,07 - A
    45. Oancea Vasile, Buzau, 1322 - 7,5 - A
    46. Munteanu Stefan Alin, Ramnicu Sarat, 1338 - 0 - AJ
    47. Plesoianu Daniel, Braila, 1636 - 8 - A
    48. Munteanu Constantin, Ramnicu Sarat, 1638 - 8 - A
    49. Ionescu Vlad, Braila, 1973 - 0 - AJ
    50. Enache Dan Alexandru, Bucuresti, 2165 - 7 - A
    51. Vasile Bogdan, Braila, 2241 - 0 - A
    52. Pui Daniel, Miercurea Ciuc, 2295 - 6 - A
    53. Adam Cristian, Babadag, 2625 - 0 - A
    54. Stoian Nicolae, Braila, 2639 - 0 - A
    55. Budescu Marian, Galati, 2684 - 0 - A
    56. Toma Andrei, Braila, 2798 - 0 - AJ
    57. Sandu Mihai, Braila, 2920 - 0 - A
    58. Lipan Miruna, Braila, 3147 - 0 - AJF
    59. Susnea Catalin, Tecuci, nou - 0 - A
    60. Bencu Paul, Babadag, nou - 0 - A
    61. Adam Nicolae, Babadag, nou - 0 - A
    62. Baceanu Constantin, Buzau, nou - 0 - A
    63. Adam Teodor, Buzau, nou - 0 - A
    64. Grujan Paul Adrian, Braila, nou - 0 - A
    65. Serban Felix, Panciu, nou - 0 - A

    Clasament Open

    1 -- 4
    Roman Iulian - Brasov
    Anghel Alexandru - Iasi
    Calin Mihai - Barlad
    Petrescu Liviu - Pitesti
    5 -- 8
    Enciu Alexandru - Slobozia
    Corcoz Costin - Focsani
    Giol Mihai - Braila
    Bularda Iulian - Barlad
    9 -- 10
    Radu Costica - Galati
    Stanciu Alin - Calarasi
    11 -- 15 loc 3 gr.sup.
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Dumbrava Daniel - Focsani
    Lukasz Klimas - Ploiesti
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Axinte Bogdan - Iasi
    16 -- 20 loc 4 gr.sup.
    David Madalina - Barlad
    Pizlaru Ionel - Focsani
    Vaduva Gabriel - Mioveni
    Wischegg Robert - Galati
    Pintilie Nela - Galati
    21 -- 3v gr.inf.
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    22 -- 26 1v gr.inf.
    Staicu Adrian - Galati
    Voinea Emil - Braila
    Zainescu Corneliu - Galati
    Cojocaru Mitica - Braila
    Patap Vladimir - Braila
    27 -- 31 0v gr.inf.
    Vlase Dorin - Adjud
    Preda Emilian - Bucuresti
    Axinte Tiberiu - Iasi
    Botea Mihai - Braila
    Nastasa Sergiu - Iasi

    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Toma Iulian - Braila
    Faur Laurentiu - Calarasi
    Munteanu Ion - Comanesti
    Berbece Bianca - Bacau
    5 -- 8
    Ilie Octavel - Braila
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Bodin Ion - Tecuci
    Arion Costel - Marasesti
    9 -- 16
    Lefter Costel - Galati
    Chetronie Liviu - Tecuci
    Ionita Valentin - Galati
    Pusca Sergiu - Braila
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Brulea Petre - Ploiesti
    Pui Daniel - Miercurea Ciuc
    Avram Nicolae - Nedelea
    17 -- 22
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Peiu Cosmin - Tulcea
    Roscan Valerica - Braila
    Apostu Ionel - Braila
    Sandu Mihai - Braila
    23 -- 33 loc 3 gr.sup.
    Stanciu Stelian - Calarasi
    Socaci Sorin - Panciu
    Stolearenco Igor - Galati
    Stamate Eduard - Tecuci
    Roscan Nicusor - Braila
    Miculescu Alexandru - Piatra Neamt
    Coclea Ionel - Braila
    Zarinschi Catalin - Galati
    Munteanu Stefan Alin - Ramnicu Sarat
    Adam Teodor - Buzau
    Oancea Nicolae - Galati
    34 -- 44 loc 4 gr.sup.
    Serban Liviu - Onesti
    Pascu Gabriel - Braila
    Iacob Gabriel - Iasi
    Muresan Ioan - Galati
    Florea Gigi - Galati
    Samoila Ion - Tulcea
    Condrea Emil - Iasi
    Oancea Vasile - Buzau
    Munteanu Constantin - Ramnicu Sarat
    Ionescu Vlad - Braila
    Serban Felix - Panciu
    45 -- 3v gr.inf.
    Tihan Silviu - Braila
    46 -- 47 2v gr.inf.
    Mitu Manuel - Galati
    Pavel Nicolae - Braila
    48 -- 58 1v gr.inf.
    Giosan Marcel - Galati
    Munteanu Gheorghe - Piatra Neamt
    Panait Adrian - Braila
    Dutu Constantin - Galati
    Sterie Georgiana - Filipesti Targ
    Banica Flavius - Filipesti Targ
    Plesoianu Daniel - Braila
    Lipan Miruna - Braila
    Susnea Catalin - Tecuci
    Adam Nicolae - Babadag
    Baceanu Constantin - Buzau
    59 -- 68 0v gr.inf.
    Constantinescu Rares - Braila
    Podasca Traian - Galati
    Enache Dan Alexandru - Bucuresti
    Vasile Bogdan - Braila
    Adam Cristian - Babadag
    Budescu Marian - Galati
    Toma Andrei - Braila
    Grujan Paul Adrian - Braila
    Eftim Laurentiu - Braila
    Benko Paul - Babadag
    Ultima editare de marcelgiosan; 10.aug.2014, 21:55.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Vin și yo, cu Dumbrava!

      P.S: Nu pot sa nu observ ce operativ este organizatorul principal al turneului.
      Ultima editare de Corcoz Costin; 21.iul.2014, 21:58.

      Comentariu


      • #4
        Marcel Giosan şi Gabriel Pascu - Amatori;
        Mihai Giol - Open;
        Wild-cardul de la Open reţinut pentru Ion Marius care intră în concediu în August şi-l aşteptăm la un Vals: "Valurile Dunării".
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Aaaaa.... Am uitat. Il luam si pe Pizlaru.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
            P.S: Nu pot sa nu observ ce operativ este organizatorul principal al turneului.
            Organizatorul principal al turneului este CS Lipan Tenis de Masa. Eu doar încerc să-mi fac treaba bine la butoane.
            Merci oricum Costi!
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
              Organizatorul principal al turneului este CS Lipan Tenis de Masa. Eu doar încerc să-mi fac treaba bine la butoane.
              Merci oricum Costi!
              Marcele,din punctul meu de vedere tu girezi turneul asta...,si crede-ma ca stiu ca suntem pe maini bune!

              Comentariu


              • #8
                Bravo lui MARCEL pentru ca a pus concursul pe tapet , este deja editia a 2 a . Sala C S LIPAN are pe langa tenis si alte activitati placute , dar toate sportive...Asteptam desantul pasionatilor de tenis...

                - - - Actualizat - - -

                SURPRIZE PLACUTE AU FOST MEREU LA BRAILA...DACA VINE SI MARIUS E PERFECT...

                - - - Actualizat - - -

                URMARITI SI FILMUL DE PREZENTARE A LUI MARCEL IMPRESIONANT...

                Comentariu


                • #9
                  Munteanu Octavian Tecuci Open
                  Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                  Comentariu


                  • #10
                    Stanciu Silviu,Stanciu Alin-open Stanciu Stelian,Faur Laurentiu-amatori,toti din Calarasi.
                    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 FX - 2,1 BH : Nitakku Beautry-2,0

                    Comentariu


                    • #11
                      Lefter Costel, Galati, amatori.
                      blade: Zhang Jike Super ZLC
                      fh: Butterfly Tenergy 05
                      bh: Dr. Neubauer Killer

                      Comentariu


                      • #12
                        Grosan Nicu din Piatra Neamt - open...
                        Blade Dr. NEUBAUER COMBI
                        Forhand Yasaka 7 soft
                        Backhand JOOLA BADMAN RELOADED

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Nicu Grosan Vezi post
                          Grosan Nicu din Piatra Neamt - open...
                          Presupun ca asta e doar ... avangarda!
                          Asteptam si restul trupei de commando din Piatra Neamt!
                          Nu mai zic ca ne-ar face placere s-avem musafiri si din ţara fagilor (Bucovina).
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Tecuci,la amatori:
                            Bodin Ion
                            Pascu Paul

                            Comentariu


                            • #15
                              Wischegg Robert - Galati
                              Pintilie Nela - Galati
                              Ambii la Open !
                              Blade : Butterfly Timo Boll W7
                              FH: Cornileau Target GT
                              BH:
                              Cornileau Target GT
                              Tel : 0752 155 898



                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X