Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B: ?Cupa AmaTur a comunei Corund 2014" ? 09 august.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B: ?Cupa AmaTur a comunei Corund 2014" ? 09 august.

    Denumirea turneului: "Cupa AmaTur a comunei Corund 2014?.
    Categoria turneului: "B", se joaca la gramada.
    Localitatea: Corund.
    Locatia: Sala Sporturilor ?Lorincz Marton?.
    Data: 09 august 2014.
    Numarul de mese: 12 (Butterfly ITTF, Joola ITTF, Andro ITTF).
    Spatiul de joc: excelent.
    Ora de incepere: 9:00 (inregistrarea participantilor pana la orele 8,30).

    Sistemul de joc:
    - Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cate 6-7 jucatori dupa regula sarpelui si MP, cu eventuale modificari in functie de localitati (locul 1 nu se schimba) ? se califica primii 4;
    - Grupe superioare de cate 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare; se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara, in mod aleatoriu) ? se califica primii 2;
    - Schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1749;
    - Tablou eliminatoriu de 32, castigatorii primelor 8 grupe superioare avand bye;
    - Ordine favoriti eliminatorii ? conform numar de ordine grupe superioare;
    - Locurile II vor trage la sorti din doua urne separate (partea inferioara, respectiv superioara a tabloului, astfel incat locurile 1 si 2 dintr-o grupa superioara sa nu se intalneasca decat in finala)

    Numarul maxim de jucatori: 78.
    Taxa de participare: 15 RON.
    Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.
    Se asigura:
    - apa,
    - masa de pranz, facuta la ceaun,
    - mingi de joc,
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
    Taxa de 1 RON/participant (mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) va fi achitata de organizatori catre Amatur.
    Inscrierea/retragerea participantilor: pe forum sau telefonic - pana joi, 07.08.2014, orele 20,00.
    Retragerile ulterioare nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.

    Programul turneului:
    08.30 - 09.00 Inscrieri
    09.10 - 14.00 Grupe inferioare
    14.00 - 14.30 Masa de pranz
    14.45 - 15.30 Grupe superioare
    15.45 - 18.00 Eliminatorii

    Organizatori: Jozsa Gabor, Kezdi Janos: 0749497014
    Suport tehnic: Tokos Pal: 0742257995

    Parteneri si sponsori: PRIMARIA COMUNEI CORUND, FIT.FEEL SPORT & WELLNESS CLUB, MAGDOLNA IMPEX SRL, FORMULA PRIMA SRL, CONSILIUL JUDETEAN HARGHITA, CLUBUL SPORTIV "LORINCZ MARTON" DIN CORUND, ASOCIATIA TRABANT CLUB UDVARHELY
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  • #2
    Informatii utile:

    Localitatea si caile de acces:

    Corund (Korond) este un sat în partea de vest a județului Harghita, în Depresiunea Praid. Este resedinta comunei Corund. Localitatea este cunoscuta ca un vestit centru de ceramica populara.
    Localitatea este situata la o altitudine de 580 m, pe valea Corundului, pe DN13A (Balauseri - Corund ? Miercurea Ciuc), la 18 km distanta de stațiunea balneoclimaterica Sovata (Lacul Ursu), 11 km Praid (Salina Praid) și 29 km de orașul Odorheiu Secuiesc.

    Sala Sporturilor ?Lorincz Marton? se afla langa casa de cultura, in spatele unui bloc cu 3 etaje. Venind dinspre Odorhei, o veti vedea pe dreapta, dupa Primarie, liceu si bloc. Venind dinspre Sovata, blocul va fi pe stanga.

    Oferte de cazare:

    http://www.tourist-informator.info/r...--Romania.html

    Si cateva poze:



    Turneul de anul trecut:

    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-B-10-aug-2013
    Ultima editare de PaliHR; 23.iul.2014, 06:51.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #3
      Rezervat inscrieri si clasament:

      Clasament Open / Amatori

      1 -- 4
      Vladoiu Gelu - Brasov
      Grosan Nicu - Piatra Neamt
      Zidar Victor - Reghin
      Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
      5 -- 8
      Moldovan Cristian - Tarnaveni
      Cocean Valer - Baraolt
      Ciurca Sorin - Tarnaveni
      Irsai Istvan - Targu Mures
      9 -- 16
      Pelaghie Ioan - Targu Mures
      Denes Ferenc - Praid
      Barabas Sandor - Toplita
      Sipos Nandor - Targu Mures
      Biro Attila - Miercurea Ciuc
      Marian Florin - Reghin
      Sipos Ferenc - Targu Mures
      Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
      17 -- 24
      Nistor Iosif - Siculeni
      Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
      Padurariu Costel - Brasov
      Nica Ionut - Brasov
      Janosi Attila - Targu Mures
      Fazakas Attila - Toplita
      Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
      Cotca Dacian - Oradea
      25 -- 36 loc 3 gr.sup.
      Antal Denes - Brasov
      Kezdi Janos - Corund
      Predescu Levente - Miercurea Ciuc
      Marin Floricel - Brasov
      Fancsali Kalman - Lunca de Sus
      Kantor Imre Zoltan - Reghin
      Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
      Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
      Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc
      Motorga Dorin - Targu Mures
      Sass Imre - Miercurea Ciuc
      Daniel Istvan - Targu Mures
      37 -- 48 loc 4 gr.sup.
      Popa Mircea - Brasov
      Toncean Mircea - Reghin
      Imecs Attila - Miercurea Ciuc
      Bardocz Szilard - Capeni
      Veres Janos - Targu Mures
      Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
      Lovasz Vilmos - Gheorgheni
      Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
      Biro Istvan - Reghin
      Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc
      Vida Attila - Cristuru Secuiesc
      Szakacs Marius - Sanpaul
      49 -- 52 2v gr.inf.
      Petho Mihaly - Racosu de Sus
      Kacso Bence - Odorheiu Secuiesc
      Szanto Lajos - Santimbru
      Mag Jozsef - Odorheiu Secuiesc
      53 -- 62 1v gr.inf.
      Miklos Imre - Bradesti
      Sandulescu Adrian - Targu Mures
      Jozsa Gabor - Corund
      Balazs Aron - Corund
      Bartha Levente - Odorheiu Secuiesc
      Moldovan Laszlo - Praid
      Gered Ferenc - Santimbru
      Ujica Marin - Toplita
      Vajda Erno - Reghin
      Paduraru Andi - Piatra Neamt
      63 -- 71 0v gr.inf.
      Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
      Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
      Farcas Silviu - Targu Mures
      Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
      Todor Arpad - Cristuru Secuiesc
      Ilyes Tamas - Odorheiu Secuiesc
      Eigel Csaba - Toplita
      Muresan Teodor - Toplita
      Todor Csaba - Gheorgheni

      Inscrieri Open / Amatori la termenul limita, 78+2 participanti - on 07/08/2014 at 20:05:18

      1. Sipos Nandor, Targu Mures, 41 - 26.95 - OL
      2. Muntean Alin, Tarnaveni, 163 - 21.71 - O
      3. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc, 55 - 21.34 - OW
      4. Zidar Victor, Reghin, 68 - 21.13 - O
      5. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 188 - 20.57 - O
      6. Biro Attila, Miercurea Ciuc, 269 - 20.4 - O
      7. Pal Zoltan, Miercurea Ciuc, 680 - 19.4 - O
      8. Daniel Istvan, Targu Mures, 1156 - 19 - OL
      9. Sipos Ferenc, Targu Mures, 81 - 18.76 - OW
      10. Irsai Istvan, Targu Mures, 273 - 17.86 - A
      11. Vladoiu Gelu, Brasov, 72 - 17.8 - AW
      12. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 139 - 17.62 - AW
      13. Nistor Iosif, Siculeni, 88 - 17.51 - A
      14. Cocean Valer, Baraolt, 151 - 17.33 - A
      15. Nica Ionut, Brasov, 116 - 17.1 - A
      16. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 95 - 16.71 - A
      17. Denes Ferenc, Praid, 148 - 16.67 - A
      18. Marian Florin, Reghin, 237 - 16.33 - A
      19. Padurariu Costel, Brasov, 103 - 16.31 - A
      20. Ciurca Sorin, Tarnaveni, 542 - 16.25 - A
      21. Antal Denes, Brasov, 178 - 16 - AW
      22. Fazakas Attila, Toplita, 349 - 15.83 - A
      23. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 173 - 15.49 - A
      24. Kezdi Janos, Corund, 131 - 15.36 - A
      25. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 352 - 15.14 - A
      26. Toncean Mircea, Reghin, 239 - 15.04 - AW
      27. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 429 - 14.14 - A
      28. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 158 - 14.13 - A
      29. Popa Mircea, Brasov, 174 - 14.04 - AW
      30. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 247 - 13.96 - AW
      31. Sandulescu Adrian, Targu Mures, 1047 - 13.5 - A
      32. Marin Floricel, Brasov, 214 - 13.44 - AW
      33. Janosi Attila, Targu Mures, 210 - 13 - A
      34. Stefan Andrei, Tarnaveni, 411 - 12.86 - A
      35. Szabo Szilard, Odorheiu Secuiesc, 495 - 12.83 - A
      36. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 259 - 12.71 - A
      37. Veres Janos, Targu Mures, 475 - 12.71 - A
      38. Barabas Sandor, Toplita, 470 - 12.5 - A
      39. Cotca Dacian, Oradea, 870 - 12.5 - A
      40. Bardocz Szilard, Capeni, 368 - 12.43 - A
      41. Szavuly Attila, Cristuru Secuiesc, 1259 - 12 - A
      42. Szanto Lajos, Santimbru, 1707 - 12 - A
      43. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 293 - 11.78 - AW
      44. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 923 - 11 - A
      45. Kelemen Laszlo, Miercurea Ciuc, 1512 - 11 - A
      46. Motorga Dorin, Targu Mures, 540 - 10.71 - A
      47. Vida Attila, Cristuru Secuiesc, 1003 - 10.5 - A
      48. Jozsa Gabor, Corund, 1205 - 10.5 - A
      49. Losoncz Laszlo, Dealu, 744 - 10.2 - A
      50. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 602 - 10 - A
      51. Ujica Marin, Toplita, 1830 - 10 - A
      52. Nistor Szilard, Siculeni, 1292 - 9.9 - A
      53. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 445 - 9.78 - A
      54. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc, 662 - 9.5 - A
      55. Moldovan Cristian, Tarnaveni, 677 - 9 - AJ
      56. Farcas Silviu, Targu Mures, 911 - 9 - A
      57. Balazs Aron, Corund, 1555 - 9 - A
      58. Bartha Fruzsina, Odorheiu Secuiesc, 884 - 8.67 - AJF
      59. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 547 - 8.63 - A
      60. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 692 - 8 - A
      61. Gered Ferenc, Santimbru, 1639 - 8 - A
      62. Vajda Erno, Reghin, 2033 - 8 - A
      63. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 665 - 7.86 - A
      64. Miklos Imre, Bradesti, 731 - 7.6 - A
      65. Mag Jozsef, Odorheiu Secuiesc, 1874 - 7 - A
      66. Eigel Csaba, Toplita, 1653 - 6.5 - A
      67. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc, 943 - 6 - AF
      68. Todor Arpad, Cristuru Secuiesc, 1130 - 5.5 - A
      69. Muresan Teodor, Toplita, 1801 - 5.5 - A
      70. Ilyes Tamas, Odorheiu Secuiesc, 1488 - 5 - A
      71. Kacso Bence, Odorheiu Secuiesc, 1575 - 5 - AJ
      72. Bartha Levente, Odorheiu Secuiesc, 1577 - 0 - A
      73. Moldovan Laszlo, Praid, 1578 - 0 - A
      74. Dobos Albert, Cristuru Secuiesc, 2117 - 0 - A
      75. Borbely Karoly, Miercurea Ciuc, 2124 - 0 - A
      76. Jozsa Szabolcs, Corund, nou - 0 - A
      77. Todor Csaba, Gheorgheni, nou - 0 - A
      78. Balint Gabor, Odorheiu Secuiesc, nou - 0 - A
      79. Paduraru Andi, Piatra Neamt, nou - 0 - A
      80. Szakacs Marius, Sanpaul, nou - 0 - A
      Ultima editare de PaliHR; 10.aug.2014, 08:22.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #4
        Se inscriu din Targu Mures: Farkas Bence, Irsai Istvan, Sipos Ferenc, Motorga Dorin.
        Din Sanpaul: Kriszta Arpad Lorand.
        Din Reghin: Zidar Victor, Kantor Imre Zoltan, Toncean Mircea.
        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

        Comentariu


        • #5
          Nistor Iosif din Siculeni, Tamas Nagy Jeno, Lakatos Zsolt, Imecs Attila si Predescu Levente din Miercurea Ciuc, Fancsali Kalman din Lunca de Sus.
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #6
            Se inscriu din Brasov Vladoiu Gelu, din Praid Denes Ferenc si Moldovan Laszlo, din Corund Kezdi Janos si Jozsa Szabolcs, din Bradesti Miklos Imre, din Cristuru Secuiesc Todor Arpad, iar din Odorheiu Secuiesc Mihaly Eva, Zakarias Szabolcs, Bartha Fruzsina, Bartha Levente.
            Ultima editare de PaliHR; 05.aug.2014, 06:29.
            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
            Tel : 0742 257 995

            Comentariu


            • #7
              Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
              Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
              Bardocz Szilard – Capeni
              Petho Mihaly - Racosu de Sus
              Cocean Valer – Baraolt
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • #8
                Din Brasov se inscriu
                Marin Floricel
                Popa Mircea
                Padurariu Cosrel
                Antal Denes

                Comentariu


                • #9
                  Din Tg Mures se inscrie Pelaghie Ioan

                  Comentariu


                  • #10
                    Gered Ferenc si Szanto Lajos din Santimbru
                    BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                    FH: Andro Rasant Grip 1,9
                    BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                    Comentariu


                    • #11
                      Mag Jozsef din Odorheiu Secuiesc.
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Tg Mures se inscrie Popescu Dan iar din Sg de Padure se inscrie Loszonczi Denes.

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Gheorgheni:

                          Györfi Szabolcs
                          Lovász Vilmos
                          Lörinczi Béla
                          Bábics Tamás
                          Tódor Csaba

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Tg Mures, se inscrie Sandulescu Adrian.

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Toplita Fazakas Attila,Barabas sandor

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X