Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa MitSoft" - Tecuci, 13.09.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa MitSoft" - Tecuci, 13.09.2014

    Turneu A "Cupa MitSoft" - Tecuci, Sâmbătă 13.09.2014 ? O + A

    LOCALITATEA: Tecuci, str. Aleea Ștrandului, nr. 1;
    DATA: Sâmbătă 13 Septembrie 2014;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.30 - 09.15 ? validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 8.30 - 9.15 ? validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile;
    SALA: Sala de sport a Școlii Sportive, Tecuci;
    INDICAŢII ACCES:
    Dinspre Galati: La primul semafor stânga pe str. Transilvaniei şi apoi a doua alee la stânga (din fața autogării);
    Dinspre Bucuresti: Se merge pe direcția Galati și dupa primul semafor (pe str. Transilvaniei) prima alee pe dreapta (din fata autogării);
    Google Maps
    LOGISTICĂ: 18 mese (Joola) aprobate ITTF, mingi Joola;
    SPAȚIU DE JOC: 1400 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Material sintetic multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 10 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură sandwich, cafea, apă plată ? 2 litri;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Cupa MitSoft (transmisibilă);

    - Numele câştigătorilor de la Open şi Amatori vor fi inscripţionate pe soclul trofeului, lângă cel al lui Ion Marius - câştigătorul de anul trecut;
    - Amatori: Locurile 1÷4 ? diplome + premii surpriză;
    - Open: Locurile 1÷4 ? diplome + premii surpriză.
    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere Vineri la ora 21,00;
    - ultima retragere Sâmbătă la ora 9,00;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 18;
    - Număr maxim de participanţi: 96;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1576;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 18 precum si jucatorii amatori cu MP 11-18 (care sunt rugati să-şi anunte optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile, prioritate la această categorie având OPEN-iştii;
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1765;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    - Finalele la Amatori și Open se transmit LiveText pe forum (Refresh la fiecare 15s).
    MASĂ PRÂNZ:
    - Firmă de catering;
    ORGANIZATORI:
    - Romi Dumitriu;
    - Octavian Munteanu - tel. 0722.176.487;
    - Marcel Giosan - tel. 0723.283.701.
    Logistica turneului este asigurată prin bunăvoința Dl. Dumitru Beltechi (Emi) care va fi prezent cu un stand cu produse profesionale de tenis de masa si va furniza mingile de joc.
    Emi TT - Pentru campionul din tine!
    Ultima editare de marcelgiosan; 09.sep.2014, 09:11.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament

    Inscrieri Open - on 12.09.2014 at 23:48:55

    1. Ion Marius, Braila, 34 - 29,37 - OL
    2. Beltechi Paul, Victoria, 1002 - 23 - O
    3. Bocaniala Norocel, Galati, 208 - 22,88 - O
    4. Wischegg Robert, Galati, 147 - 22,53 - O
    5. Maresi Ion, Focsani, 982 - 22 - O
    6. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 89 - 21,78 - O
    7. Motoroi Costin, Bucuresti, 39 - 21,5 - OL
    8. Pizlaru Ionel, Focsani, 73 - 21 - O
    9. Axinte Bogdan, Iasi, 173 - 19,95 - O
    10. Dumbrava Daniel, Focsani, 64 - 19,7 - O
    11. Iordaniu Aurel, Panciu, 365 - 19,3 - O
    12. Antohe Viorel, Focsani, 922 - 18 - O
    13. Munteanu Octavian, Tecuci, 110 - 15,36 - AW
    14. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 335 - 14,17 - A
    15. Lungu Sandel, Braila, 479 - 13,2 - AW
    16. Beltechi Dumitru, Victoria, 553 - 12,72 - A
    17. Chiscop Bogdan, Galati, 475 - 11,07 - AJ
    18. Cristovici Viorel, Tecuci, 1328 - 0 - A
    19. Ciobotaru Gigi, Iasi, 3294 - 0 - AW
    20. Buruiana Petru, Piatra Neamt, nou - 0 - A

    Inscrieri Amatori - on 13.09.2014 at 10:02:13

    1. Corneanu Sorin, Botosani, 114 - 15,52 - A
    2. Bodin Ion, Tecuci, 121 - 17,31 - AW
    3. Toma Iulian, Braila, 153 - 17,91 - AW
    4. Colesniuc Romeo, Botosani, 165 - 14,18 - AW
    5. Lefter Costel, Galati, 166 - 14,1 - AW
    6. Arion Costel, Marasesti, 168 - 15,85 - A
    7. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 188 - 16,18 - A
    8. Berbece Bianca, Bacau, 199 - 13,18 - AF
    9. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 222 - 11,13 - A
    10. Chetronie Liviu, Tecuci, 231 - 16 - A
    11. Munteanu Ion, Comanesti, 237 - 15,33 - A
    12. Rojnita Sebastian, Bacau, 243 - 13,84 - A
    13. Mahu Bogdan, Pascani, 279 - 11,42 - A
    14. Ursulescu Ioan, Bacau, 285 - 11,7 - AW
    15. Mironescu Adrian, Botosani, 326 - 13,74 - A
    16. Dan Andrei, Piatra Neamt, 329 - 12,48 - AW
    17. Stolearenco Igor, Galati, 331 - 10,02 - A
    18. Socaci Sorin, Panciu, 332 - 12,94 - A
    19. Rosu Gabriel, Comanesti, 350 - 17 - A
    20. Ticu Dorin, Bacau, 372 - 11,9 - A
    21. Pascu Paul, Tecuci, 381 - 15,8 - A
    22. Ionita Valentin, Galati, 404 - 15,2 - A
    23. Giosan Marcel, Galati, 405 - 9,98 - A
    24. Nistor Florin, Comanesti, 429 - 12,74 - A
    25. Pascu Gabriel, Braila, 439 - 8,58 - AW
    26. Zainescu Corneliu, Galati, 448 - 16,25 - AW
    27. Staicu Adrian, Galati, 487 - 13,6 - A
    28. Munteanu Gheorghe, Piatra Neamt, 502 - 8,36 - A
    29. Sava Sinel, Focsani, 516 - 11,32 - A
    30. Iacob Gabriel, Iasi, 522 - 10,43 - AW
    31. Cocea Catalin, Iasi, 537 - 9,2 - A
    32. Stamate Eduard, Tecuci, 540 - 10,88 - A
    33. Muresan Ioan, Galati, 587 - 10,4 - AW
    34. Robu Mihai, Mogosesti, 605 - 10 - A
    35. Voinea Sorin, Galati, 621 - 16,5 - A
    36. Vasiliu Dan, Panciu, 648 - 16,67 - A
    37. Bodea Vasile, Panciu, 698 - 12,5 - A
    38. Panait Adrian, Braila, 715 - 7,8 - A
    39. Iordachi Adrian, Adjud, 731 - 13,67 - A
    40. Vlase Dorin, Adjud, 752 - 12,5 - A
    41. Coclea Ionel, Braila, 762 - 7,75 - A
    42. Panaite Ionel, Mangalia, 775 - 15,5 - A
    43. Chiriac Marius, Botosani, 804 - 8,44 - A
    44. Constantinescu Rares, Braila, 847 - 6,5 - AJ
    45. Dutu Constantin, Galati, 848 - 6,25 - AW
    46. Zarinschi Catalin, Galati, 881 - 11 - A
    47. Anghel Adrian, Braila, 886 - 8,33 - A
    48. Mitu Manuel, Galati, 902 - 9,5 - A
    49. Oancea Marian, Bacau, 904 - 8 - A
    50. Uzuneanu Costica, Galati, 944 - 9 - AW
    51. Condrea Emil, Iasi, 963 - 8,05 - A
    52. Ivanov Sorin, Piatra Neamt, 969 - 17 - A
    53. Cretu Cristian, Piatra Neamt, 999 - 8,13 - A
    54. Gutu Victor, Galati, 1065 - 14 - A
    55. Plesoianu Daniel, Braila, 1085 - 7,67 - A
    56. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 1093 - 11 - A
    57. Miculescu Alexandru, Piatra Neamt, 1173 - 12 - A
    58. Hanganu George, Focsani, 1275 - 6,5 - A
    59. Anton Dragos, Focsani, 1309 - 9 - A
    60. Sisca Nicusor, Comanesti, 1311 - 8,5 - A
    61. Beltechi Razvan, Victoria, 1384 - 12 - A
    62. Chirila Laurentiu, Braila, 1425 - 9 - A
    63. Padurariu Ciprian, Roman, 1429 - 8,5 - A
    64. Tanu Mihai, Tecuci, 1569 - 0 - A
    65. Oancea Nicolae, Galati, 1646 - 12 - A
    66. Nastase Neculai, Focsani, 1670 - 8 - A
    67. Danila Mihai, Focsani, 1796 - 10 - A
    68. Paduraru Andi, Piatra Neamt, 2153 - 0 - A
    69. Hodorogea Nicu, Tecuci, 2185 - 0 - A
    70. Rosu Vasile, Tecuci, 2664 - 0 - A
    71. Darie Gabriel, Comanesti, 2854 - 0 - A
    72. Zaharia Mihaita, Draganesti, 2869 - 0 - A
    73. Ramfu Tudor, Tecuci, 2988 - 0 - A
    74. Avram Matei, Barcea, nou - 0 - A
    75. Lupoaie Ionut, Barcea, nou - 0 - A
    76. Sandu Danut, Ramnicu Sarat, nou - 0 - A
    77. Sandu Octav Emilian, Ramnicu Sarat, nou - 0 - A
    78. Batranu Vlad, Iasi, nou - 0 - A
    79. Dumitriu Romi, Tecuci, nou - 0 - A

    Clasament Open

    1 -- 4
    Ion Marius - Braila
    Motoroi Costin - Bucuresti
    Axinte Bogdan - Iasi
    Bocaniala Norocel - Galati
    5 -- 8
    Wischegg Robert - Galati
    Ciobotaru Gigi - Iasi
    Pizlaru Ionel - Focsani
    Buruiana Petru - Piatra Neamt
    9 -- 12 loc 3 gr.sup.
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Iordaniu Aurel - Panciu
    Maresi Ion - Focsani
    Beltechi Paul - Victoria
    13 -- 16 loc 4 gr.sup.
    Dumbrava Daniel - Focsani
    Beltechi Dumitru - Victoria
    Antohe Viorel - Focsani
    Cristovici Viorel - Tecuci
    17 -- 1v gr.inf.
    Munteanu Octavian - Tecuci
    18 -- 20 0v gr.inf.
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Chiscop Bogdan - Galati
    Lungu Sandel - Braila

    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Voinea Sorin - Galati
    Toma Iulian - Braila
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Bodin Ion - Tecuci
    5 -- 8
    Zainescu Corneliu - Galati
    Postelnicu Ciprian - Tecuci
    Ionita Valentin - Galati
    Panaite Ionel - Mangalia
    9 -- 16
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Beltechi Razvan - Victoria
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Tanu Mihai - Tecuci
    Mironescu Adrian - Botosani
    Pascu Paul - Tecuci
    Lefter Costel - Galati
    Nistor Florin - Comanesti
    17 -- 26
    Mahu Bogdan - Pascani
    Stolearenco Igor - Galati
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Ticu Dorin - Bacau
    Sava Sinel - Focsani
    Vasiliu Dan - Panciu
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    Miculescu Alexandru - Piatra Neamt
    Hodorogea Nicu - Tecuci
    Sandu Danut - Ramnicu Sarat
    27 -- 39 loc 3 gr.sup.
    Corneanu Sorin - Botosani
    Arion Costel - Marasesti
    Berbece Bianca - Bacau
    Chetronie Liviu - Tecuci
    Socaci Sorin - Panciu
    Munteanu Gheorghe - Piatra Neamt
    Iacob Gabriel - Iasi
    Cocea Catalin - Iasi
    Stamate Eduard - Tecuci
    Iordachi Adrian - Adjud
    Mitu Manuel - Galati
    Gutu Victor - Galati
    Danila Mihai - Focsani
    40 -- 52 loc 4 gr.sup.
    Munteanu Ion - Comanesti
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Staicu Adrian - Galati
    Muresan Ioan - Galati
    Robu Mihai - Mogosesti
    Vlase Dorin - Adjud
    Zarinschi Catalin - Galati
    Anghel Adrian - Braila
    Oancea Marian - Bacau
    Condrea Emil - Iasi
    Chirila Laurentiu - Braila
    Oancea Nicolae - Galati
    53 -- 3v gr.inf.
    Batranu Vlad - Iasi
    54 -- 56 2v gr.inf.
    Bodea Vasile - Panciu
    Uzuneanu Costica - Galati
    Hanganu George - Focsani
    57 -- 69 1v gr.inf.
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Giosan Marcel - Galati
    Pascu Gabriel - Braila
    Panait Adrian - Braila
    Coclea Ionel - Braila
    Chiriac Marius - Botosani
    Constantinescu Rares - Braila
    Dutu Constantin - Galati
    Plesoianu Daniel - Braila
    Anton Dragos - Focsani
    Padurariu Ciprian - Roman
    Paduraru Andi - Piatra Neamt
    Rosu Vasile - Tecuci
    70 -- 79 0v gr.inf.
    Cretu Cristian - Piatra Neamt
    Sisca Nicusor - Comanesti
    Nastase Neculai - Focsani
    Darie Gabriel - Comanesti
    Zaharia Mihaita - Draganesti
    Ramfu Tudor - Tecuci
    Avram Matei - Barcea
    Lupoaie Ionut - Barcea
    Sandu Octav Emilian - Ramnicu Sarat
    Dumitriu Romi - Tecuci
    Ultima editare de marcelgiosan; 14.sep.2014, 19:06.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Din Galati, Lefter Costel, amatori.
      blade: Zhang Jike Super ZLC
      fh: Butterfly Tenergy 05
      bh: Dr. Neubauer Killer

      Comentariu


      • #4
        Avram Matei amatori Barcea nou
        Lupoaie Ionut amatori Barcea nou
        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

        Comentariu


        • #5
          Din Iasi, la Open - Axinte Bogdan
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #6
            Se inscrie Mahu Bogdan din Pascani la amatori,multumesc frumos

            Comentariu


            • #7
              Din Braila-Ion Marius,Open si Chiscop Bogdan Amatori.

              Comentariu


              • #8
                Din Tecuci Chetronie Liviu amatour

                Comentariu


                • #9
                  De la poalele Munților Rarău, unde stau de strajă de veacuri, cu mărire și grație, Pietrele Doamnei, se înscrie la Amatori: Marcel Giosan.




                  P.S.: Ultimele două fotografii îi aparțin lui Ovidiu Ștefeligă (Câmpulung Moldovenesc) care-mi alină cu fotografiile sale, în care surprinde de cele mai multe ori miezul lucrurilor, dorul de Bucovina.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • #10
                    Fotografiile de mai sus m-au convins si pe mine sa ma inscriu: Munteanu Octavian Tecuci Open
                    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                    Comentariu


                    • #11
                      Daca fotografiile cu dl. Giosan fac parte din premiere, ma inscriu si eu : Gabriel Iacob din Iasi , amator ( de gratar desigur !)
                      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                      BH : Spinlord Sternenfall OX

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                        Daca fotografiile cu dl. Giosan fac parte din premiere, ma inscriu si eu: Gabriel Iacob din Iasi, amator (de gratar desigur!)
                        Gratarul arde doar in Bucovina, unde sunteti oricand bineveniti. Pozele erau cu titlul de relaxare pentru traitorii dintre betoanele marilor orase.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu-i nici o problema, ne ajuta Tavy sa gasim un petec de padure la Tecuci sa facem un gratar, nu ?
                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                          Comentariu


                          • #14
                            Am greșit cu ceva și vreți să vă răzbunați? Cum vă trec prin cap astfel de planuri tocmai la turneul la care nu pot veni deși îmi doresc atât de mult?
                            TB ZLF & T05/T05FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Bacau, se inscrie Oancea Marian la cei mai tari amatori .
                              Nittaku Septear
                              FH - Rakza 7
                              BH - Rakza 7

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X