Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A Targu Mureș 13 septembrie 2014 O+A - CUPA TT CONCEPT - editia a-II-a

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Super - tare turneul !...S-au mobilizat cele mai importante forte, de la est la vest si de la nord la sud... Ce-i mina pe ei in lupta ?!... Samsungul ...Pe mine m-a minat gulasul si ,,Ciucul "...A meritat, desi, o portie de gulas mi-a pus-o prietenul Bela, pe adidasii cei noi si verzi...si, ca sa ma razbun, i-am tras un 11-0 in superioare, sau, poate ca m-a lasat el sa-l bat, drept consolare, pentru ca, dupa aceea m-au batut toti.
    Multumim organizatorilor, care au fost la inaltime ! Felicitari celor doi ,,chinezi" care ne-au oferit spectacolul din finala de la amatori.

    Sa ne revedem sanatosi !

    Comentariu


    • Felicitari Domn Doctor Ciobanu pentru locul I.
      Blade: Mizutani ZLC
      FH Nittaku Fastarc G1
      BH Xiom Sigma II Euro

      Comentariu


      • asta datorită domnului Lică de la Eforie, care i-a „m?ng?iat” amorul propriu când a fost acolo în sejur

        Comentariu


        • Iata si seria a doua de fotografii, promisa:

          Comentariu


          • asteptam filmul cu finala de la Open
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • In primul rand tin sa le multumesc gazdelor pentru ospitalitate,pentru mancarea (gulasul)foarte bun,bauturile acordate(cafea,apa minerala si bere la discretie) si nu in ultimul rand pentru frumoasele premii acordate.A fost un turneu puternic,obositor,foarte solicitant mai ales pentru mine.Cel mai greu meci pentru mine a fost de departe cel din sferturile de finala cu domnul Ciurca Sorin,care s-a incheiat in 5 seturi cel final fiind 13-11.Finala a fost cum au constatat si altii,poate prima data in istoria Amaturului disputata intre doi”chinezi”,o premiera.Adversarul meu a fost sustinut frenetic de o multime de lume ,eu am fost sustinut de vesnicul tanar bistritian GARAZ MIRCEA,de BOBY SIMION si MOCEAN LAURIAN,carora si cu aceasta ocazie tin sa le multumesc foarte mult.De laudat scoala de tenis de masă din TARNAVENI,care s-a prezentat la concurs cu cei mai valorosi jucatori,am avut ocazia pe parcursul turneului sa joc cu 3 dintre ei,meciurile fiind foarte disputate.Felicitari Târnaveni.Am cautat sa reprezint cat mai bine Bucovina,orasul Vatra-Dornei(fiind singurul participant la amatori),iar sloganul domnului Dan Chirap ”Hai ai nostri”sa se faca auzit si in Transilvania,prin concretizarea stiuta.Aici as mai adauga la acest slogan ”Hai BUCOVINA,Hai DORNENII”.Speram ca pe viitor noi cei de aici sa reprezentam meleagurile noastre cat mai demn in concursuri si sa obtinem locuri fruntase.In incheiere le multumesc si celor care l-au incurajat in finala pe domnul Andone si sa stie ca nu sunt suparat deloc pe ei,nefiind o fire ranchiunoasa.Sper sa ne revedem si in turneele viitoare si sa fim cat mai placuti si intelegatori unii cu altii.Va doresc tuturor o seara placuta si linistita.
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

              Comentariu


              • asteptam si filmul cu semifinalele open in care a fost deasemenea spectacol

                Comentariu


                • Pana la postarea filmuletelor cu finalale, mai postez un rand de poze:

                  Comentariu


                  • Va multumim tuturor.
                    Semifinala Simon-Roman :
                    https://www.youtube.com/watch?v=8UGh...ature=youtu.be
                    https://www.youtube.com/watch?v=RLOb...ature=youtu.be
                    Ultima editare de mandelafree; 14.sep.2014, 20:25.
                    Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                    https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                    Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                    Comentariu


                    • Niste poze:
                      Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                      https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                      Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                      Comentariu







                      • Finala amatori Ciobanu Gabriel vs. Andone Claudiu ---


                        Puteam sa jur ca este finala la Open nu la Amatori, nu stiu ce cauta asa jucatori buni la Amatori ?... si nu sunt singuri am mai vazut inca vre-o 30 de persoane care nu au ce cauta sa joace la Amatur petruca sunt de categoria Open si nimeni nu face nimic, si foarte multe persoane care vin de la cluburi, sau de la csm, sau care au jucat ceva ani pe acolo, teoretic nici aceste persoane nu au ce cauta aici... nu cred ca acest lucru inseamna Amatur...


                        Sau cel mai bine cred ca trebuie sa mai facem o categorie de jucatori adica ,, Incepatori ,, care sunt cei mai multi dintre noi care am invatat in fata blocului sau la scoala, care nu am jucat niciodata la club sau la csm, pentru mine acest lucru inseamna Amatur...

                        Stiu multe persoane care merge tot timpul la concursuri si de fiecare data este vin dezamagite, ami spune ca nici n-a apucat prea mult să joace ca persoane cu care a jucat a fost atat de buna ca la batut numai din serve, sau un altul au facut 2, 3 puncte... Acest lucru nu este bine, aceste persoane mi-au spus ca nu mai merg nicodata la concusuri, sa mergi 200,sau 400 de km si in loc sa joci cu o persoana la fel de buna ca si tine sau poate putin mai buna ca si tine este ok, dar nu este asa te trezesti ca joci cu o persona care este de categoria Open dar care joca la categoria Amatur acest lucru este trist si nu este deloc placut, trebuie facut ceva in acest sens...
                        Ultima editare de leo33; 14.sep.2014, 21:09.

                        Comentariu


                        • Fain de tot ,sper sa schimbati titulatura Amaturului(cel putin la open)IN AZILUL JUCATORILOR PROFESIONISTI

                          - - - Actualizat - - -

                          Nici macar la turnee fara premii nu mai ai loc de ei,de exemplu astazi in Bucale la top tenis arena au participat Miki Manescu si Mihai Pirvu fosti jucatori in super liga

                          - - - Actualizat - - -

                          Pai sintem amatori sau nu mai sintem


                          - - - Actualizat - - -

                          Chiar propun pentru sedinta de sfirsit de an sa nu mai joace nici un jucator legitimat la federatie

                          Comentariu


                          • https://www.youtube.com/watch?v=cOeA...ature=youtu.be
                            Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                            https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                            Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                            Comentariu


                            • Turneu foarte tare, meciuri incredibile, jucatori excelenti si organizatori pe masura! Asta a fost turneul TTConcept din 2014. Felicitari si la mai multe!

                              Comentariu


                              • inca un rand de poze :


                                That's all Folks !
                                Noapte buna !

                                Comentariu


                                • Alte poze:
                                  Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                  https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                  Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                  Comentariu


                                  • Nice.

                                    Na, ca l-am pus de doua ori. Oboseala.
                                    Ultima editare de mandelafree; 14.sep.2014, 21:20.
                                    Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                    https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                    Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de stefan70 Vezi post





                                      Finala amatori Ciobanu Gabriel vs. Andone Claudiu ---


                                      Puteam sa jur ca este finala la Open nu la Amatori, nu stiu ce cauta asa jucatori buni la Amatori ?... si nu sunt singuri am mai vazut inca vre-o 30 de persoane care nu au ce cauta sa joace la Amatur petruca sunt de categoria Open si nimeni nu face nimic, si foarte multe persoane care vin de la cluburi, sau de la csm, sau care au jucat ceva ani pe acolo, teoretic nici aceste persoane nu au ce cauta aici... nu cred ca acest lucru inseamna Amatur...


                                      Sau cel mai bine cred ca trebuie sa mai facem o categorie de jucatori adica ,, Incepatori ,, care sunt cei mai multi dintre noi care am invatat in fata blocului sau la scoala, care nu am jucat niciodata la club sau la csm, pentru mine acest lucru inseamna Amatur...

                                      Stiu multe persoane care merge tot timpul la concursuri si de fiecare data este vin dezamagite, ami spune ca nici n-a apucat prea mult să joace ca persoane cu care a jucat a fost atat de buna ca la batut numai din serve, sau un altul au facut 2, 3 puncte... Acest lucru nu este bine, aceste persoane mi-au spus ca nu mai merg nicodata la concusuri, sa mergi 200,sau 400 de km si in loc sa joci cu o persoana la fel de buna ca si tine sau poate putin mai buna ca si tine este ok, dar nu este asa te trezesti ca joci cu o persona care este de categoria Open dar care joca la categoria Amatur acest lucru este trist si nu este deloc placut, trebuie facut ceva in acest sens...

                                      Comentariu


                                      • Cine a cumparat ceva de la Androgir si a lasat pentru pastrare la bar, este rugat sa-l sune pe Andrei. Multumim.
                                        Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                        https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                        Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                        Comentariu


                                        • Felicitari Doctore, pentru locul 1, dar nu pot sa-ti urez sa o tii tot asa pentru ca probabil te paste Open-ul din nou.!!!!!!

                                          Comentariu


                                          • Vreau sa multumesc si eu lui Ovidiu si "trupei' de organizatori pentru conditiile oferite participantilor, atentia deosebita aratata oaspetilor, generozitatea premiilor acordate la tombola, dar si bucatarilor pentru "ceaun", sponsorilor pentru bere.
                                            Ne-am simtit bine la Tg.Mureș si sigur vom reveni cu placere.
                                            Vreau sa felicit pe toti participantii la turneu pentru inspiratia de a alege sa onoreze cu prezenta editia a doua a Cupei TT Concept, dar mai ales pe protagonistii finalelor, Gabi Ciobanu si Claudiu Andone - la amatori; Csaba Simon si Gh. Litovcenco - la open, pentru rezultate si maiestria aratata.

                                            Comentariu


                                            • Un turneu excelent, jucatori de mare valoare si gazde ospitaliere la valoarea turneului!!!!Jocuri foarte bune... si un lucru important, vine generatia tanara din urma. La OPEN am observat in primii opt jucatori 6 talente tinere!!!!Raman cu aprecieri deosebite la adresa D-lui Corburean care la varsta lui ne-a aratat TENIS DE MASA, dar care a fost invins de un Litovcenco mai tanar si mai in fortza. Pentru LULU ROMAN un La multi ani din partea Reghinenilor!!! Despre organizatori( D-l Andrei si d-l Ovidiu) putem vorbi numai la superlativ!!! Toti jucatorii au fost de nota 10+++. Asteptam editia a 3-a. Sa ne revedem sanatosi la anul!!!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de stefan70 Vezi post
                                                PUteam sa jur ca este finala la Open nu la Amatori, nu stiu ce cauta asa jucatori buni la Amatori ?... si nu sunt singuri am mai vazut inca vre-o 30 de persoane care nu au ce cauta sa joace la Amatur petruca sunt de categoria Open si nimeni nu face nimic, si foarte multe persoane care vin de la cluburi, sau de la csm, sau care au jucat ceva ani pe acolo, teoretic nici aceste persoane nu au ce cauta aici... nu cred ca acest lucru inseamna Amatur...

                                                Sau cel mai bine cred ca trebuie sa mai facem o categorie de jucatori adica ,, Incepatori ,, care sunt cei mai multi dintre noi care am invatat in fata blocului sau la scoala, care nu am jucat niciodata la club sau la csm, pentru mine acest lucru inseamna Amatur...
                                                Din pacate adevarul este pe la mijloc. La urma urmei, da, poate ca, alegerea numelui de "Amatur" este un pic nepotrivita miscarii care ia amploare tot mai mare.
                                                Ca si eu -la inceput- am facut aceeasi eroare cand am auzit de aceste turnee si am zis -hai sa vad cum ma descurc cu alti amatori de teapa mea (care am invatat sa joc la mesele alea de beton din curtea scolilor) - si nu m-am intalnit cu mingea decat cand serveam.
                                                Dar hai sa fim seriosi - ca fara aceste "persoane care vin de la cluburi, sau de la csm, sau care au jucat ceva ani pe acolo cu antrenori specializati", eu zic ca NU AR FI EXISTAT MISCAREA "AMATUR". Ca eu sau altii ca mine, care mai jucam si astazi prin parcuri, nu am fi fost in stare sa organizam aceste concursuri, ca nu am fi stiut "cu ce se mananca" si am fi continuat sa ne plictisim intre noi prin parcuri.
                                                Asa ca putem zice ca totusi din punctul nostru de vedere al adevaratilor amatori, ca ei -fostii profesionisti- sunt UN RAU NECESAR.
                                                Si chestia cu infiintarea a inca unei categorii (incepatori) - hai sa fim seiosi, ca e clar ca ar fi foarte dificil (organizatoric) si daca nu altfel decat - cum diferentiem jucatorii din aceasta noua categorie? Ca e clar ca multi dintre noi "adevaratii amatori" pe care ne-a prins "microbul", jucam cel putin de trei ori pe saptamana - asa ca am progresat mult. Si noi ne-am cam "plictisi" cu cei care joaca numai prin parcuri. Si poate ca ei vor deveni nemultumiti de noi.
                                                Asta este. Nu prea avem ce face.

                                                Comentariu


                                                • Un turneu cu adevarat frumos atat dpdv organizatoric cat mai ales a valorii participantilor. In opinia mea la acest turneu au fost de fapt 3 categorii de participanti: amatori sadea, openisti printre care sunt si andone, ciobanu, vitan , ciurca sorin si inca vreo cativa care desi au participat la amatori sunt in mod batator la ochisori de nivel open apoi categoria masters unde au fost mai mul?i jucători de superliga plus un fost vicecampion na?ional care în mod absolut evident nu au treabă nici măcar în cele mai crunte co?maruri ale lor cu no?iunea de amator. Asa încât trebuie segmentate mai bine nivele de joc ?inând cont de mp ?i trebuie totu?i 3 categorii la turneele cu participare numeroasă cum a fost acum 2-3 ani la Cluj. Cele bune tuturor.
                                                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                                  Comentariu


                                                  • Felicitari domnule doctor Ciobanu Gabriel-Priza Tok pentru locul I la Amatori.
                                                    Un lucru exceptional;sa joci cu priza tok si sa dai topspin de rever-o chestie rara.
                                                    Bafta!!!Sa colectionati cat mai multe cupe!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X