Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU "A " - 4 octombrie 2014- CUPA TT Bacau

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU "A " - 4 octombrie 2014- CUPA TT Bacau

    Datorita multitudinii de cuvinte frumoase primite feedback la organizarea primului turneu A de tenis de masa din judet (Cupa TT Bacau 2013 ), avem deosebita placere de a va invita din nou , intr-un spirit prietenesc ,sa luati parte la o confruntare fair-play a abilitatilor vocationale de latura sportiva sub deviza: „Cel mai bun sa castige ! ’’.
    Asa cum v-am obisnuit , vom pregati multe surprize pentru a fi niste gazde primitoare si calduroase .




    LOCALITATEA: Bacau ,judetul Bacau
    Turneul se va desfasura pe 2 categorii OPEN + AMATORI
    DATA: 4 Octombrie 2014
    ORA: 9.30 AMATORI (grupe alcatuite in functie de clasament)
    ........13.30 OPEN ......(grupe alcatuite dupa MP)

    SALA: AMATUR si OPEN : Sala de sport a scolii nr. 2, strada 9 Mai nr.64, Bacau, 600026.
    Indicatii suplimentare : aproximativ vis-a-vis de Piata Centrala Bacau ,
    -Din directia Iasi ,dupa ce treceti podul peste Bistrita la al doilea sens giratoriu virati la stanga si mai mergeti aproximativ 150 de metri si gasiti sala pe partea stanga ;
    -Din directia Bucuresti : mergeti pana la intersectia cu Mc Donald's apoi pastrati drumul principal pe partea dreapta iar dupa al 4-lea semafor o sa gasiti sala pe partea dreapta
    Parcarea este libera in fata salii

    NR. MESE: 16 Donic Waldner 25 ITTF
    SPATIU DE JOC : Taraflex
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 8,00 - pana se termina
    PREZENTA: La sala pt inscrieri obligatoriu ora 9:00-9:15 Ora inceperii: 09:30
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 108 (2 wild card) Amatori + 48(2 wild card) OPEN
    In cazul in care numarul participantilor este foarte mare atunci organizatorii vor cauta optiuni si pentru o a doua sala)

    SISTEMUL DE JOC:grupe inferioare de 6 (maxim 7) jucatori si se califica primii 4 + grupe superioare se califica primii 2 + eliminatorii;
    Pentru ambele categorii se va aplica schema aleatorie pentru trecerea in grupele superioare ; iar eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasati din superioare in ordinea grupelor asa cum de altfel vor fi pozitionati pe tabelul eliminatoriu.
    Locurile 2 din gr superioare trag la sorti din urne diferite pentru a nu se intalni cu adversarul din superioare decat/eventual in finala.


    -Orice lipsa a unor participanti sau intarziati, NU afecteaza inceperea jocurilor, iar la sfarsitul partidelor se vor puncta absentii cu zero victorii, sigur se trec si in lista nemotivatilor;

    TAXA PARTICIPARE:
    - 25 lei / jucator( 2 Ron se virează/doneaza către Amatur);
    -10 lei / copiii sub 14 ani.
    -Persoanele cu dizabilitati locomotorii sunt scutite de plata taxei de participare.
    -Se va asigura apa si cafea .

    LOC 1 :cupa + diploma + premii surpriza
    LOC 2: cupa + diploma + premii surpriza
    LOC 3: cupa + diploma + premii surpriza
    LOC 4: diploma

    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR : obligatoriu pe forum, telefonic pana vineri ORELE 20 (3 Octombrie 2014). Cei care se inscriu si nu mai pot ajunge sunt rugati sa anunte din timp pe forum sau telefonic.

    Firma Androgir Bucuresti http://www.tenismasa.ro reprezentata de Domnul Gelu Popescu are exclusivitate la acest turneu. Va fi prezenta cu un stand bogat in echipament pentru tenis de masa si va asigura mingile de concurs DONIC 3* - oferite gratuit, plus alte premii atractive.

    ORGANIZATORI:

    Rojnita Sebastian 0742 910 126
    Berbece Bianca 0749 699 111
    Corcoz Costin 0760 541 264
    Ultima editare de Corcoz Costin; 02.mar.2015, 12:23.

  • #2
    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Albu Catalin - Pascani
    Ditu Daniel - Onesti
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Alexiu Andrei - Falticeni
    5 -- 8
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Bodin Ion - Tecuci
    Volostiuc Marius - Suceava
    9 -- 16
    Rojnita Sebastian - Bacau (org)
    Toporas Cosmin - Suceava
    Corneanu Sorin - Botosani
    Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
    Valeanu Vlad - Bacau
    Nistor Florin - Comanesti
    Panaite Ionel - Mangalia
    Ciubotaru Carmen - Iasi
    17 -- 32
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    Stamate Eduard - Tecuci
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Carnu Eugen - Bacau
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Marola Dan - Bacau
    Maximus Gabriel - Bacau
    Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc
    Marola Mihai - Bacau
    Vasiliu Dan - Panciu
    Ureche Ioan - Botosani
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Mahu Bogdan - Pascani
    Berbece Bianca - Bacau (org)
    Parascuta Daniel - Iasi
    33 -- 48 loc 3 gr.sup.
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Sofian Corneliu - Suceava
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    Motoroiu Marcel - Dej
    Socaci Sorin - Panciu
    Mironescu Adrian - Botosani
    Pascu Paul - Tecuci
    Robu Valentin - Botosani
    Lucic Corneliu - Suceava
    Sava Sinel - Focsani
    Cocea Catalin - Iasi
    Iacob Gabriel - Iasi
    Hetriuc Petrica - Suceava
    Baisan Paul - Roman
    Stefan Alexandru - Iasi
    49 -- 64 loc 4 gr.sup.
    Kezdi Janos - Corund
    Chetronie Liviu - Tecuci
    Serban Liviu - Onesti
    Salavastru Petru - Botosani
    Morosan Marian - Suceava
    Munteanu Gheorghe - Piatra Neamt
    Martz Sebastian - Comanesti
    Petenchi Edmond - Roman
    Bodea Vasile - Panciu
    Condrea Emil - Iasi
    Mereuta Rares - Bucuresti
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Vinachi Valentin - Iasi
    Bolohan Tudor - Moinesti
    Balan Alexandru - Iasi
    Aprodu Lucian - Bacau
    65 -- 3v gr.inf.
    Pintilie Vlad - Iasi
    66 -- 70 2v gr.inf.
    Robu Mihai - Mogosesti
    Vieru Costica - Botosani
    Balaita Mihai - Bacau
    Braniste George - Bacau
    Popescu Constantin - Bacau
    71 -- 84 1v gr.inf.
    Ticu Dorin - Bacau
    Oancea Marian - Bacau
    Berila Radu - Bacau
    Tanu Mihai - Tecuci
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Padurariu Ciprian - Roman
    Paduraru Andi - Piatra Neamt
    Alupoaie Dumitru - Iasi
    Catana Vasile - Bacau
    Stoian Mircea - Bacau
    Gontariu Florin - Bacau
    Romila Emanuel - Iasi
    Gheorghe Iorga - Iasi
    Darlau Ionut - Bacau
    85 -- 98 0v gr.inf.
    Iordachi Adrian - Adjud
    Balan Constantin - Suceava
    Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
    Sisca Nicusor - Comanesti
    Munteanu Costicuta - Bacau
    Darie Gabriel - Comanesti
    Cozma Gelu - Bacau
    Chiurtu Viorel - Mangalia
    Motoianu Maria - Mangalia
    Dumitriu Vasile - Bacau
    Dobrincu Vlad - Iasi
    Brateanu Liviu - Bacau
    Ciocan Ionut-Cristian - Bacau
    Chiriac Felician - Mangalia


    Clasament Open

    1 -- 4
    Sterea Viorel - Constanta
    Corcoz Costin - Focsani (org)
    Bularda Iulian - Barlad
    Hasna Cosmin - Straja
    5 -- 8
    Irimia Sorin - Moinesti
    Pizlaru Ionel - Focsani
    Ilies Ioan - Radauti
    Sengoz Mehmet - Botosani
    9 -- 14
    David Dorin - Barlad
    Duceac Catalin - Botosani
    Axinte Bogdan - Iasi
    Vlaisan Vasile - Vicovu De Jos
    Capusa Bogdan - Bacau
    Tiganisteanu Adrian - Bacau
    15 -- 21 loc 3 gr.sup.
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Polocoser Cristian - Suceava
    Rusti Catalin - Suceava
    Ursulean Vasile - Straja
    Malache Raluca - Moinesti
    Ciubotariu Mihaela - Moinesti
    22 -- 23 loc 4 gr.sup.
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Ursulean Florin - Straja
    24--26 1 v gr.sup
    Carnu Eugen Jr - Bacau
    Barsa Ioan - Moinesti
    Cretu Florin - Iasi
    27--29 0v gr inf
    Buruiana Petru - Piatra Neamt
    Irimia Ilinca - Moinesti



    Inscrieri Amatori - on 10/3/2014 at 9:58:59 PM

    1. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 86 - 17.07 - AW
    2. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 94 - 16.07 - A
    3. Chirap Dan, Gura Humorului, 95 - 16.52 - A
    4. Corneanu Sorin, Botosani, 115 - 15.52 - A
    5. Bodin Ion, Tecuci, 119 - 17.31 - AW
    6. Kezdi Janos, Corund, 137 - 14.42 - A
    7. Colesniuc Romeo, Botosani, 153 - 14.78 - AW
    8. Toporas Cosmin, Suceava, 168 - 16 - A
    9. Sofian Corneliu, Suceava, 181 - 13.36 - AW
    10. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 192 - 16.07 - A
    11. Berbece Bianca, Bacau, 197 - 13.18 - AF
    12. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 229 - 11.05 - A
    13. Chetronie Liviu, Tecuci, 232 - 15.88 - A
    14. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 243 - 13.62 - AW
    15. Mahu Bogdan, Pascani, 244 - 12.02 - A
    16. Rojnita Sebastian, Bacau, 250 - 13.62 - A
    17. Serban Liviu, Onesti, 258 - 12.67 - A
    18. Salavastru Petru, Botosani, 259 - 10.52 - AW
    19. Ungureanu Adrian, Suceava, 262 - 14.34 - AJ
    20. Ursulescu Ioan, Bacau, 264 - 12.2 - AW
    21. Motoroiu Marcel, Dej, 277 - 11.62 - AW
    22. Socaci Sorin, Panciu, 282 - 12.83 - A
    23. Volostiuc Marius, Suceava, 285 - 14.28 - A
    24. Mironescu Adrian, Botosani, 299 - 14.03 - A
    25. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 305 - 13.4 - A
    26. Morosan Marian, Suceava, 312 - 10.44 - A
    27. Ticu Dorin, Bacau, 348 - 12.13 - A
    28. Albu Catalin, Pascani, 350 - 12.15 - A
    29. Nistor Florin, Comanesti, 363 - 13.15 - A
    30. Pascu Paul, Tecuci, 367 - 16.6 - A
    31. Robu Valentin, Botosani, 382 - 10.44 - AW
    32. Lucic Corneliu, Suceava, 413 - 9.93 - AW
    33. Barsa Ioan, Moinesti, 437 - 14.43 - A
    34. Sava Sinel, Focsani, 441 - 11.77 - A
    35. Carnu Eugen, Bacau, 461 - 9.9 - A
    36. Stamate Eduard, Tecuci, 471 - 11.07 - A
    37. Munteanu Gheorghe, Piatra Neamt, 474 - 9.13 - A
    38. Cocea Catalin, Iasi, 496 - 9.55 - A
    39. Iacob Gabriel, Iasi, 503 - 11 - AW
    40. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc, 531 - 10.43 - A
    41. Hetriuc Petrica, Suceava, 539 - 11 - A
    42. Robu Mihai, Mogosesti, 547 - 10 - A
    43. Baisan Paul, Roman, 549 - 15.3 - A
    44. Vasiliu Dan, Panciu, 567 - 16 - A
    45. Panaite Ionel, Mangalia, 620 - 16.33 - A
    46. Martz Sebastian, Comanesti, 623 - 13.2 - A
    47. Bartha Fruzsina, Odorheiu Secuiesc, 625 - 12.25 - AJF
    48. Vaculisteanu Ionut, Suceava, 641 - 13.33 - A
    49. Iordachi Adrian, Adjud, 643 - 13.25 - A
    50. Petenchi Edmond, Roman, 651 - 12.4 - A
    51. Bodea Vasile, Panciu, 655 - 11.6 - A
    52. Balan Constantin, Suceava, 689 - 10.2 - A
    53. Alexiu Andrei, Falticeni, 761 - 14.5 - A
    54. Oancea Marian, Bacau, 795 - 8.5 - A
    55. Marola Mihai, Bacau, 813 - 14 - AJ
    56. Condrea Emil, Iasi, 836 - 8.44 - A
    57. Mereuta Rares, Bucuresti, 848 - 12 - A
    58. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc, 899 - 6 - AF
    59. Valeanu Vlad, Bacau, 970 - 8 - AJ
    60. Berila Radu, Bacau, 1015 - 11.5 - AJ
    61. Tanu Mihai, Tecuci, 1028 - 16 - A
    62. Vieru Costica, Botosani, 1089 - 14 - A
    63. Valeanu Cosmin, Bacau, 1102 - 7.5 - AJ
    64. Balaita Mihai, Bacau, 1118 - 12 - AJ
    65. Sisca Nicusor, Comanesti, 1159 - 7.33 - A
    66. Marola Dan, Bacau, 1195 - 9.5 - A
    67. Padurariu Ciprian, Roman, 1201 - 8 - A
    68. Sumanaru Catalin, Iasi, 1225 - 11.5 - A
    69. Vinachi Valentin, Iasi, 1226 - 11.5 - A
    70. Ciubotaru Carmen, Iasi, 1312 - 14 - AF
    71. Ditu Daniel, Onesti, 1455 - 16 - A
    72. Bolohan Tudor, Moinesti, 1510 - 6 - AJ
    73. Paduraru Andi, Piatra Neamt, 1539 - 7 - A
    74. Munteanu Costicuta, Bacau, 1710 - 7 - A
    75. Balan Alexandru, Iasi, 1775 - 10 - A
    76. Braniste George, Bacau, 1913 - 8 - A
    77. Darie Gabriel, Comanesti, 1973 - 5 - A
    78. Popescu Constantin, Bacau, 2043 - 7 - A
    79. Cozma Gelu, Bacau, 2330 - 5 - A
    80. Maximus Gabriel, Bacau, 2492 - 0 - A
    81. Alupoaie Dumitru, Iasi, 2557 - 0 - A
    82. Chiurtu Viorel, Mangalia, 2844 - 0 - A
    83. Motoianu Maria, Mangalia, 2845 - 0 - AF
    84. Parascuta Daniel, Iasi, nou - 0 - A
    85. Dumitriu Vasile, Bacau, nou - 0 - A
    86. Catana Vasile, Bacau, nou - 0 - A
    87. Dobrincu Vlad, Iasi, nou - 0 - A
    88. Aprodu Lucian, Bacau, nou - 0 - A
    89. Stoian Mircea, Bacau, nou - 0 - A
    90. Gontariu Florin, Bacau, nou - 0 - A
    91. Brateanu Liviu, Bacau, nou - 0 - A
    92. Florescu George, Bacau, nou - 0 - A
    93. Romila Emanuel, Iasi, nou - 0 - A
    94. Stefan Alexandru, Iasi, nou - 0 - A
    95. Ciocan Ionut-Cristian, Bacau, nou - 0 - A
    96. Pintilie Vlad, Iasi, nou - 0 - A
    97. Gheorghe Iorga, Iasi, nou - 0 - A
    98. Chiriac Felician, Mangalia, nou - -
    99. Marcu Lorin, Bacau, nou - -

    Inscrieri Open - on 10/3/2014 at 9:37:10 PM

    1. Sterea Viorel, Constanta, 3 - 40.15 - OL
    2. Corcoz Costin, Focsani, 12 - 26.13 - O
    3. David Dorin, Barlad, 25 - 25.31 - OL
    4. Malache Raluca, Moinesti, 679 - 24.5 - OLF
    5. Buruiana Petru, Piatra Neamt, 1176 - 24 - O
    6. Hasna Cosmin, Straja, 59 - 22.91 - O
    7. Cretu Florin, Iasi, 565 - 22.67 - O
    8. Onufrei Ciprian, Botosani, 60 - 22.42 - O
    9. Ursulean Florin, Straja, 63 - 22.29 - O
    10. Bularda Iulian, Barlad, 37 - 21.78 - OL
    11. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc, 40 - 21.51 - OW
    12. Sengoz Mehmet, Botosani, 454 - 21.5 - O
    13. Pizlaru Ionel, Focsani, 70 - 21.44 - O
    14. Ilies Ioan, Radauti, 122 - 21.23 - O
    15. Ursulean Vasile, Straja, 76 - 21.07 - O
    16. Axinte Bogdan, Iasi, 151 - 20.83 - O
    17. Rusti Catalin, Suceava, 248 - 20.36 - O
    18. Tiganisteanu Adrian, Bacau, 499 - 20.33 - O
    19. Polocoser Cristian, Suceava, 223 - 18.1 - O
    20. Capusa Bogdan, Bacau, 379 - 17.83 - A
    21. Duceac Catalin, Botosani, 82 - 17.14 - A
    22. Carnu Eugen Jr, Bacau, 281 - 16.23 - A
    23. Ciubotariu Mihaela, Moinesti, 926 - 15 - ALF
    24. Munteanu Octavian, Tecuci, 148 - 14.06 - AW
    25. Vlaisan Vasile, Vicovu De Jos, 220 - 13.73 - A
    26. Irimia Ilinca, Moinesti, 1467 - 10 - AF
    27. Irimia Sorin, Moinesti, 1196 - 9.5 - A
    Ultima editare de Corcoz Costin; 13.oct.2014, 17:23.

    Comentariu


    • #3
      Din Tecuci Chetronie Liviu la amatori.

      Comentariu


      • #4
        Munteanu Octavian Tecuci open
        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

        Comentariu


        • #5
          Corneanu Sorin - amatori
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #6
            si eu si eu si eu ) Albu Catalin din Pascani. amatori

            Comentariu


            • #7
              din bacau- Marola Mihai si Marola Dan la amatori

              Comentariu


              • #8
                TURNEU "A " - 4 octombrie 2014- CUPA TT Bacau

                Postat în original de Catalin Albu Vezi post
                si eu si eu si eu ) Albu Catalin din Pascani. amatori
                Asa ca si eu la Bacau,Mahu Bogdan(alias Oblio din Pascani)si haide cu mic cu mare,ieseanule,sa le luam cupa odata...multumesc de intelegere

                - - - Actualizat - - -

                se inscrie Robu Mihai din Mogosesti la amatori...

                Comentariu


                • #9
                  din Straja,

                  Ursulean Vasile-open
                  Ursulean Florin-open
                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                  FH: Tenergy 05 FX
                  BH: Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Cu deosebita placere se inscriu Nicu Constantin, Filip Gerald si Precu Sergiu, toti din Iasi, la amatori.
                    Mult succes organizatorilor.

                    Comentariu


                    • #11
                      Bineinteles ca incep prin a adresa FELICITARI organizatorilor, in special Biancăi Berbece dar si lui Sebastian Rojnita !!!
                      Sigur, cu totii suntem constienti de faptul ca a organiza un turneu presupune un mare efort si o munca deosebita, insa sper ca sunt si in asentimentul altor concitadini cand afirm ca este extrem de placut sa avem organizat si la nivelul municipiului Bacau, adica ?acasa?, nu in deplasare, macar 1-2 concursuri pe an. Sustin acest lucru si datorita faptului ca multi dintre cei pe care-i cunosc si cu care mai joc tenis isi doreau sa participe la concursuri, (chiar daca unii nu au mai fost niciodata), insa spuneau ca, daca se organizeaza in Bacau vin si ei, altfel nu.
                      Asadar, FELICITARI BACAU !!!
                      Ultima editare de marian oancea; 13.sep.2014, 21:00.
                      Nittaku Septear
                      FH - Rakza 7
                      BH - Rakza 7

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Botoșani, Adi Mironescu, la amatori.

                        Comentariu


                        • #13
                          Oancea Marian, din Bacau, se inscrie cu drag, la amatori . Multumesc!
                          Ultima editare de marian oancea; 13.sep.2014, 23:10.
                          Nittaku Septear
                          FH - Rakza 7
                          BH - Rakza 7

                          Comentariu


                          • #14
                            Asa cum am promis si anul trecut cand ne-am simtit excelent, revenim cu mare placere la turneul ( singurul deocamdata) din Bacau.
                            Din Iasi Gabriel Iacob - Amatori
                            Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                            FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                            BH : Spinlord Sternenfall OX

                            Comentariu


                            • #15
                              Dumbrava Daniel si Pizlaru Ionel - open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X