Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A+ ''Cupa de toamna TT '' Focșani 11 octombrie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • [QUOTE=mateidumitru;227968]A fost un turneu de amatori super tare, cistigat de un favorit de-al meu. Dar nici ceilalti competitori n-au fost mai prejos.
    Felicitari Ionut. !Felicitari Cristi ! Multumim organizatorilor ( Costi si Paly ) care au reusit o organizare de exceptie !


    Multumesc pentru sustinere Nea Titi. La un momentdat in timpul finalei auzeam "Hai Ionut" din tribuna si nu stiam cine e ... dupa aia am realizat


    Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
    FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
    BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

    Comentariu


    • Felicitari pentru organizare si felicitari lui ”Bobo”, (Bobarnac) din Bacău, pentru locul ocupat!
      Nittaku Acoustic
      FH - Xiom Omega V Tour
      BH - Xiom Omega V Tour

      Comentariu


      • Felicitari pentru organizare
        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SAM_0569.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,4 KB 
ID:	771510

        Comentariu


        • Sincere feliciri pentru un turneu asa mare si frumos , Costi , am apreciat ca ai o echipa pe care te poti baza, domnul Pal a fost mereu foarte organizat si a facut ca turneul sa aiba o cursivitate naturala , acaparand un numar atat de mare de participant iar ora finalizarii sa fie rezonabila. Meciurile au fost cu adevarat spectaculoase , iar ospitalitatea ca intotdeauna la ea acasa , in sufletul Moldovei . Suntem foarte intantati de reusita acestui turneu iar noi promitem ca vom fi prezenti si la urmatorul.Cu mult drag, Echipa Bacău.

          Comentariu


          • Nedreptate reparata !???????!

            Postat în original de GeluBv Vezi post
            Este mult de scris,...daca ma suni iti explic....daca nu, ramane asa cum cred eu ca este de bine.
            PS. ...m-am orientat la fața locului pentru a indrepta o mare nedreptate,...de altfel se practica si la alte turnee de 10+10,... Merci!

            Comentariu


            • Cateva poze de la turneu:

              Comentariu


              • Echipa de la Focșani impreuna cu Vladoiu Gelu,Tokos Pal, Sebi Rojnita, Emi multumesc tuturor celor prezenti la acest turneu(spectatori,participanti,personal auxilar,etc).Consideram ca a fost un turneu reusit si speram ca toti cei prezenti s-au simtit bine la noi si ne vor onora cu prezenta si la turneele viitoare organizate aici.

                Comentariu


                • "Georgica",ti-ai facut un user numai pentru atat? Ok, am spus ca este mult de scris, si "cine cunoaste stie", pe altii (interesati) care sunt in cauza i-am lamurit personal, si totusi....
                  ...mi-e teama ca se pune la indoiala ca nu stiu ce fac (sau ca am luat spaga ),....si totusi ma bazez pe ratiune, permitandu-mi sa fac sistemul asa cum trebuie , si pentru a nu-mi bate joc de un concurent care a facut 1000 km si care a luat locul doi in grupa sup, dar din pacate a ajuns pe trei, am studiat (desi stiam) si am gasit o portita , repet, pentru a indrepta aceasta nedreptate.

                  Nu vreau sa dau nume pentru ca ajungem sa vorbim de probe (anticipez) si nu cred ca mai am nervi, si totusi am sa fac un mic efort sa clarific "logica" sau "ca sa ce?"

                  Acum sa va recapitulez ca in anuntul turneului se arata ca locul 2 se califica.... si binenteles trage la sort...., dar tot in anuntul turneului scrie si faptul ca "Bye" se acorda locurilor celor mai bine clasati in gr sup.

                  Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                  TURNEUL A+ "Cupa de toamna TT "
                  ALTE INFORMATII :
                  [B]Pentru ambele categorii ..................... iar eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
                  Locurile 2 din grupele superioare trag la sorți din urne diferite pentru a nu se întâlni cu adversarul din superioare decât in finală.
                  ..............
                  Ce inseamna locurile cele mai bune din superioare?...inseamna locurile 1...pai daca am 10 locuri 1, si 10 locuri 2 inseamna ca intru pe tablou de 32 cu 20 jucatori, deci mai am si 12 Bye-uri.

                  Ce fac cu cele 12 Bye-uri?...le acord primilor 10 din sup (asa am promis in anunt) si mai raman 2 Bye-uri, care se pot atribui catre cine?...pai am de ales, adica sa le arunc in urna celor 10 clasati pe locul 2, sau sa iau doi din cei mai bine clasati (locul 3) .

                  Facand socotelile pentru cei mai bine clasati (locul 3) am avut "norocul" ca unul dintre cei doi sa fie tocmai cel nedreptatit la grupa din care a facut parte. Stiam ca nu toata lumea cunoaste "ca sa ce?" dar mi-am asumat raspunderea redresand din mers o situatie care nu avea sa loveasca in regulile de bun simt.

                  Sincer, mie-mi pare rau ca David Dumitra a reusit sa faca doua-trei "victime" cu clasarea de care a beneficiat, ... acestor persoane/"victime" le cer scuze, cu mentiunea ca Dl Florin Toma desi face parte din acestia are un caracter de invidiat, spunand ca NU are nimic impotriva.

                  Faza cu 10 locul 1, 10 locul 2, plus 2 din locurile trei (cei mai buni prin staveraj) s-a practicat si se va mai practica si la alte turnee, iar organizatorul decide si poate sa anunte acest aspect, dar nu numai ca nu este contrar regulamentului AmaTur ci sunt si situatii in care "da cu virgula" si nu se poate opri un turneu pentru a intreba "sesizanti" daca sunt de acord, ....iar daca se pune la indoiala ca nu stiu ce fac, pot da un test, si daca nu-l trec ma retrag....

                  Acum in incheiere sunt de parere ca asa cum eu mi-am apelat cunostintele (in caz de ceva), orientandu-i catre ce este mai bine, asa am si eu speranta ca se intampla in situatii de genul acesta. Apropo! Nr meu de telefon personal este public, dar il amintesc 0722315757.
                  Ultima editare de GeluBv; 15.oct.2014, 09:01.
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • + 1000 de like-uri

                    Comentariu


                    • Sunt user din 2009 si in Amatur din 2006 Am renuntat sa postez in urma unui protest

                      Postat în original de GeluBv Vezi post
                      "Georgica",ti-ai facut un user numai pentru atat? Ok, am spus ca este mult de scris, si "cine cunoaste stie", pe altii (interesati) care sunt in cauza i-am lamurit personal, si totusi....
                      ...mi-e teama ca se pune la indoiala ca nu stiu ce fac (sau ca am luat spaga ),....si totusi ma bazez pe ratiune, permitandu-mi sa fac sistemul asa cum trebuie , si pentru a nu-mi bate joc de un concurent care a facut 1000 km si care a luat locul doi in grupa sup, dar din pacate a ajuns pe trei, am studiat (desi stiam) si am gasit o portita , repet, pentru a indrepta aceasta nedreptate.

                      Nu vreau sa dau nume pentru ca ajungem sa vorbim de probe (anticipez) si nu cred ca mai am nervi, si totusi am sa fac un mic efort sa clarific "logica" sau "ca sa ce?"

                      Acum sa va recapitulez ca in anuntul turneului se arata ca locul 2 se califica.... si binenteles trage la sort...., dar tot in anuntul turneului scrie si faptul ca "Bye" se acorda locurilor celor mai bine clasati in gr sup.



                      Ce inseamna locurile cele mai bune din superioare?...inseamna locurile 1...pai daca am 10 locuri 1, si 10 locuri 2 inseamna ca intru pe tablou de 32 cu 20 jucatori, deci mai am si 12 Bye-uri.

                      Ce fac cu cele 12 Bye-uri?...le acord primilor 10 din sup (asa am promis in anunt) si mai raman 2 Bye-uri, care se pot atribui catre cine?...pai am de ales, adica sa le arunc in urna celor 10 clasati pe locul 2, sau sa iau doi din cei mai bine clasati (locul 3) .

                      Facand socotelile pentru cei mai bine clasati (locul 3) am avut "norocul" ca unul dintre cei doi sa fie tocmai cel nedreptatit la grupa din care a facut parte. Stiam ca nu toata lumea cunoaste "ca sa ce?" dar mi-am asumat raspunderea redresand din mers o situatie care nu avea sa loveasca in regulile de bun simt.

                      Sincer, mie-mi pare rau ca David Dumitra a reusit sa faca doua-trei "victime" cu clasarea de care a beneficiat, ... acestor persoane/"victime" le cer scuze, cu mentiunea ca Dl Florin Toma desi face parte din acestia are un caracter de invidiat, spunand ca NU are nimic impotriva.

                      Faza cu 10 locul 1, 10 locul 2, plus 2 din locurile trei (cei mai buni prin staveraj) s-a practicat si se va mai practica si la alte turnee, iar organizatorul decide si poate sa anunte acest aspect, dar nu numai ca nu este contrar regulamentului AmaTur ci sunt si situatii in care "da cu virgula" si nu se poate opri un turneu pentru a intreba "sesizanti" daca sunt de acord, ....iar daca se pune la indoiala ca nu stiu ce fac, pot da un test, si daca nu-l trec ma retrag....

                      Acum in incheiere sunt de parere ca asa cum eu mi-am apelat cunostintele (in caz de ceva), orientandu-i catre ce este mai bine, asa am si eu speranta ca se intampla in situatii de genul acesta. Apropo! Nr meu de telefon personal este public, dar il amintesc 0722315757.

                      Comentariu


                      • Postat în original de george60 Vezi post
                        Sunt user din 2009 si in Amatur din 2006 Am renuntat sa postez in urma unui protest
                        Am vz, dar stiam ca am vb la Focșani,....am si dat mp imediat, inainte sa-mi spuneti..asta m-a derutat,...oricum am dat explicatii si verbale si scrise, sper ca este ok.

                        Asa cum m-ati intrebat dvs pe mine "!?????!", asa va intreb si eu pe dvs, ce s-a intamplat de "am renuntat sa postez in urma unui protest"!!!!?????!!!
                        Multumesc!
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Am vz, dar stiam ca am vb la Focșani,....am si dat mp imediat, inainte sa-mi spuneti..asta m-a derutat,...oricum am dat explicatii si verbale si scrise, sper ca este ok.

                          Asa cum m-ati intrebat dvs pe mine "!?????!", asa va intreb si eu pe dvs, ce s-a intamplat de "am renuntat sa postez in urma unui protest"!!!!?????!!!
                          Multumesc!
                          La turneul final Chiajna, in grupele superioare Iancu George l-a invins pe Rusu Cristian. Rusu Cristian s-a lasat invins de o fetita de 14 ani, Nicoleta pt a beneficia de locul 1 din grupa superioara!!!
                          Dupa turneu, George Iancu a anuntat ca se retrage din Amatur, in semn de protest, revenind apoi asupra deciziei dupa ce amaturistii i-au dat dreptate si l-au rugat sa nu renunte la ceea ce inseamna AMATUR!!!

                          Comentariu


                          • O eroare a site-ului nu-i permite userulul george60 (George Iancu) sa posteze mesajul pe care il doreste, ci numai titlul acstuia (poate reuseste Florin sau Clau sa dezlege misterul).
                            De aceea m-a sunat si m-a rugat sa-i postez acest raspuns:

                            Postat în original de george60
                            Daca ”ai ales”, nu inteleg(in sens regulamentar) de ce 2 si nu 3 sau 4 sau 10(adica la toate locurile 3
                            din superioare cu by la favoritii 1 si 2). Revin, poate sti, eu nu as fi putut juca nici un meci in eliminatoriu fiind
                            accidentat in ultimul meci din grupa, asa ca...

                            Comentariu


                            • Am privit si eu rezultatele grupelor inferioare si am constatat ca George ar fi fost primul indreptatit sa primeasca acea calificare, daca ar fi fost neaparat necesar..
                              Rezultatele primilor 3 in grupa sa superioara au fost identice si a contat rezultatul cu cel de-al patrulea participant, iar setaverajul era superior celorlalti doi participanti, David Dumitra si Mocean Dan.
                              Logica cum ca din 12 bye-uri trebuiau acoperite obligatoriu doua (si numai doua), mie imi scapa,,,
                              Eu inclin sa cred ca a fost o decizie luata la fata locului, in graba, fara a analiza si consecintele.
                              La un turneu de amatori, insa, astfel de greseli sunt de inteles...
                              Ultima editare de Dan2; 15.oct.2014, 13:51.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                Am privit si eu rezultatele grupelor inferioare si am constatat ca George ar fi fost primul indreptatit sa primeasca acea calificare, daca ar fi fost neaparat necesar..
                                Rezultatele primilor 3 in grupa sa superioara au fost identice si a contat rezultatul cu cel de-al patrulea participant, iar setaverajul era superior celorlalti doi participanti, David Dumitra si Mocean Dan.
                                Logica cum ca din 12 bye-uri trebuiau acoperite obligatoriu doua (si numai doua), mie imi scapa,,,
                                Eu inclin sa cred ca a fost o decizie luata la fata locului, in graba, fara a analiza si consecintele.
                                La un turneu de amatori, insa, astfel de greseli sunt de inteles...
                                Daca-ti "scapa" nu te mai baga...
                                Lumea chiar te crede...
                                Au fost trei cu cate doua victorii, ...nici nu se terminase meciul din grupa domnului Iancu, care era singura varianta sa mai aibe 2v si toata lumea stia ca s-a accidentat, dupa cum i-ai reprodus si textul de mai sus.
                                Eu am vorbit cu domnul Iancu si mi-a zis ca oricum nu mai joaca,...mi-a ramas sa-i bag pe cei doi,...aveam doua Bye-uri la dispozitie fața de cele 10 atribuite primilor din grupe sup.
                                Esti pe aratura, NU am zis ca "din 12 bye-uri trebuiau acoperite obligatoriu doua(si numai doua)", dar zece erau dedicate primilor 10...daca 10+2 nu inseamna 12 atunci socoteste la turneele organizate de tine.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • într-adevăr după ce George Iancu s-a accidentat, cei mai bine clasați au fost cei doi ( Dumitra și Mocean). Treaba cu acordarea de bye-uri a mai fost aplicată și pe la alte turnee și a fost ok. Părerea mea este sa discutăm în privat dacă exista nelămuriri ca sa nu creadă cumva -cineva -altceva !

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X