Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A, Topoloveni, 18 octombrie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Felicitari trupei din Brașov,prestatie cu care ne mandrim !
    In special premiantilor Dorel A. si Paul B.

    Comentariu


    • #77
      Felicitari Nea Nae (Darmaz Ion) pentru locul 2 la Amatori ! Hai ai nostri ca sa repet vorba unui coleg amaturist !
      Felicitari si pentru castigatorul de la Amatori ANITA DOREL care m-a eliminat in grupele superioare , el fiindu-mi net superior .
      Un turneu foarte bine organizat , FELICITARI ORGANIZATORILOR , meciurile au fost palpitante si viu disputate , sarmalutele extraordinare !
      O sa revin cu placere la Topoloveni si la alte turnee de tenis de masă .
      Blade: XIOM Feel ZX3
      Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
      Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

      Comentariu


      • #78
        Sorine, multe felicitari! Un turneu bine organizat, mese bune, fara condens....si sarmalutele sa fie primite.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de cristicp Vezi post
          Felicitări Sergiu și nea Toma! Ceva rezultate de la eliminatorii și semifinale?
          Multumesc Cristi, pacat ca nu ai venit.
          Veteranii nu s-au lasat in fata tinerilor Adrian Uta,Bogdan Cristian si Marius Radoi, si au reusit sa joace finala.
          De data aceasta, a cistigat Sergiu.
          Apropo: are Sorin niste sarmalute.....te lingi pe degete.
          Ca sa nu mai vorbesc de vinul vechi de 10 ani, sau de borcanul cu magiun....

          Comentariu


          • #80
            Cateva imagini de la Turneu:

            Fișiere atașate
            Ultima editare de Sorin Botirca; 18.oct.2014, 20:21.
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #81
              multumesc pt. felicitari si in viitor sa jucam finala amandoi!

              Postat în original de luci_rac Vezi post
              Felicitari Nea Nae (Darmaz Ion) pentru locul 2 la Amatori ! Hai ai nostri ca sa repet vorba unui coleg amaturist !
              Felicitari si pentru castigatorul de la Amatori ANITA DOREL care m-a eliminat in grupele superioare , el fiindu-mi net superior .
              Un turneu foarte bine organizat , FELICITARI ORGANIZATORILOR , meciurile au fost palpitante si viu disputate , sarmalutele extraordinare !
              O sa revin cu placere la Topoloveni si la alte turnee de tenis de masă .

              Comentariu


              • #82
                Si eu cu un comentariu scurt ,fain turneul ca de obicei bravo Sorine

                Comentariu


                • #83
                  Va multumesc in numele echipei de la Topoloveni pentru aprecieri si va asteptam cu drag si data viitoare!
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                    Va multumesc in numele echipei de la Topoloveni pentru aprecieri si va asteptam cu drag si data viitoare!
                    Pe Andrei baga-l la Masterchef daca tot nu mai vrea sa joace tenis

                    Comentariu


                    • #85
                      Multumesc organizatorilor si participantilor pentru un turneu asa de reusit. Felicitari castigatorilor, chiar au muncit din greu. Si cei care nu au castigat au muncit din greu, dar nu a fost ziua lor! Iata cateva imagini ..... vor mai urma si altele.

                      - - - Actualizat - - -



                      - - - Actualizat - - -

                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                      FH: Butterfly - Dignics 80
                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                      Comentariu


                      • #86
                        Acest Turneu a fost o "INTAMPLARE " excelenta ,Sorin e campion la organizare iar brasovenii se simt "protejati" (am convigerea ca nu numai ei !!) -dovada- e castigatorul Dorel Anitei ....felicitari Doreleeee !!!!

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de Antal Denes Vezi post
                          Felicitari trupei din Brașov,prestatie cu care ne mandrim !
                          In special premiantilor Dorel A. si Paul B.
                          Felicitari premiantilor,iar Dorel dupa locul 3 la Focșani unde s-a miscat mai putin in semifinala acum cred ca a trecut peste acest impediment(adidasi noi) si se vede diferenta .BRAVO

                          EMI

                          Comentariu


                          • #88
                            un turneu la care am salivat de la distanta(de sarmale era vorba..mai putin vin,tuica.. ) .
                            Felicitari oltenilor din Tg.Jiu care au prins gustul podiumului de ceva timp si la open(Argeșul le prieste in acest sens) precum si celorlalti premianti,participanti,etc.
                            Sunt convins ca brandul Sorin de Botircani de Topoloveni a fost la inaltime ca de fiecare data unde a participat si influenta lui organizatorica si-a lasat amprenta si totul a mers snur.(ca de obicei )
                            Felicitari Sorin !

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de Zosim1 Vezi post
                              Felicitari premiantilor,iar Dorel dupa locul 3 la Focșani unde s-a miscat mai putin in semifinala acum cred ca a trecut peste acest impediment(adidasi noi) si se vede diferenta .BRAVO

                              EMI
                              Cu Joola a zburat spre victoria finala!

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                Felicitari premiantilor,iar Dorel dupa locul 3 la Focșani unde s-a miscat mai putin in semifinala acum cred ca a trecut peste acest impediment(adidasi noi) si se vede diferenta .BRAVO

                                EMI
                                Dorel va multumeste la toti, organizatori, spectatori, sustinatori si binenteles adversarilor care au aratat mult fair play. Mai m-a rugat sa va transmit scuzele lui ca nu a scris, dar citeste tot ce se scrie, si totodata promite ca debuteaza (si)pe acest forum cat de curand.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • #91

                                  ZamBete
                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Felicitari tuturor participantilor,merituosilor premianti si neobositului Sorin B.cu tot staful lui.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de noro Vezi post

                                      ZamBete
                                      "Doamne, ce grupa inferioara am avut."
                                      TuRama II

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de GeluBv Vezi post
                                        Sorine, multe felicitari! Un turneu bine organizat, mese bune, fara condens....si sarmalutele sa fie primite.
                                        I-mi cer scuze, am vrut sa dau click pe "Imi place". Te rog sa ma scuzi Gelu.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Imi pare rau ca nu am putut participa la acest turneu ...... munca este pe primul loc Felicitari colegilor de echipa pentru rezultatele obtinute, stiam ca este doar o chestiune de timp pana sa apara si rezultatele !
                                          Bravo Paul Bacanu si Anita Dorel !!!!
                                          Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                                          FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                                          BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de Marin Floricel Vezi post
                                            "Doamne, ce grupa inferioara am avut."
                                            Vorba colegului nostru,Mircea cineva din Topoloveni ne iubeste,dar probabil nu la fel!
                                            P.S..Nu trebuie luat in mod persona,fiecare cu norocul lui!l

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Apropo de noroc. Multumesc NoroCului pentru traseul pe care l-am avut: la un turneu A, ce a avut loc in judetul Argeș, m-am situat pe cel mai bun loc dintre argeseni! (la amatori) Tare! Nu?
                                              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                              FH: Butterfly - Dignics 80
                                              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                frumoasa interpretarea NORO cred ca te-a inspirat "magiunul" de Topoloveni..?

                                                Postat în original de noro Vezi post

                                                ZamBete

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Un turneu de figuratie si antrenament,bun pentru antrenament pentru ca am fost permutat aleatoriu intr o grupa extrem de valoroasa si am reusit sa pierd greu la jucatori cu MP=17.48 (2-3) MP=14.22 (0-3), reusind sa bat un jucator cu MP=16 (3-2), care de pe pozitia 5 a batut locul 1 din grupa!!!
                                                  Cu trei victorii in grupa inferioara eu nu m am calificat, organizatorii spunand ca victoria directa primeaza,a mers altcineva cu 3 victorii, dar victorie directa -Regulamentele.In ultimul meci am gresit relaxandu ma cu acel jucator , stiindu ma calificat cu 3 victorii si setaveraj.Am pierdut.Greseala mea.
                                                  Bun!!!

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Ca tot invocam Regulamentele, sa revenim la ele.Cum au fost facute grupele inferioare?Pe ce criterii?De ce permutarile astea aiuristice?Dupa pozitia din Clasament?Sau cum?
                                                  Eu tot nu inteleg cum au fost facute.Iata, le am facut si eu.Dupa clasament, cu regula sarpelui.
                                                  Grupa 1;Banescu Dragos,Moise Mihai, Diaconescu Lucian,Pandele Ionel,Rizea Cristina, Nenciu Catalin,Matei Alexandru.
                                                  Grupa 2;Onofrei Horia,Marin Floricel,Bacanu Paulian, Ene diana, Ispas Victor, Ciorgan Valeriu, Florescu Mihnea
                                                  Grupa 3;Trocan Nicolae, Ivan Valentin,Stancalie Doru,Vacaroiu Sorin, Tarau vasile, Ciuca Gabriel

                                                  Cu restul nu mai continui.Nu mai are nici un rost.CARE SUNT REGULAMENTELE VOASTRE?AMATUR sau care din ele?

                                                  Comentariu


                                                  • Stimate domn,

                                                    Va inteleg frustrarea dar dupa cum am discutat si la sala este vina dvs ca v-ati relaxat si ati pierdut ultimul meci ajungand in situatia de a avea 3 victorii ca si invingatorul dvs care a mers mai departe prin victoria directa, fapt pe care vi l-a comunicat de altfel si Gelu Vladoiu. Apoi, ca ati trecut dvs. anterior printr-o situatie de egalitate in 3 si s-a luat in calcul setaverajul nu va scuteste de a cunoaste regula aplicata sambata la Topoloveni si existenta in Regulamentul Amatur.

                                                    Cat priveste intocmirea grupelor inferioare am anuntat inca de la bun inceput ca se vor face la Amatori dupa clasament, iar permutarile intre grupe se realizeaza la fiecare turneu in virtutea principiului de a nu avea jucatori din aceeasi localitate in inferioare. Ca sa va dau un scurt exemplu direct din cele 3 liste postate de dvs mai sus va spun ca in grupa 2 postata de dvs. pe pozitiile 2 si 3 sunt 2 jucatori din Brașov, de aceea unul dintre ei a fost mutat in alta grupa.

                                                    Mai fac un singur comentariu legat de intrebarea cu "REGULAMENTELE VOASTRE". Daca va simtiti cumva in afara miscarii Amatur e treaba dumneavoastra. Altfel, eu va stiu destul de implicat si cu numeroase interventii pe forum, nicidecum un outsider cum va autoapreciati!
                                                    www.clubarena08.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X