Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A, Topoloveni, 18 octombrie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Aveti dreptate cu discutiile pe forum.O sa ma limitez la a comenta strict ceea ce priveste desfasurarea turneelor.De acord, in grupa 2 picau 2 brasoveni.
    In schimb permutarile nu au implicat schimbarea unui singur jucator.Au fost mutate prea multe grupuri de jucatori.Mai multe nu mai comentez.Ramane doar gustul amar pe care l ai cand stii ca esti valoric in primii 10 amatori si pe urma te trezesti la sfarsitul clasamentului.

    Comentariu


    • Salut!
      Nu sunt avocatul lui Sorin, dar totusi cred ca "REGULAMENTELE VOASTRE" inseamna prea mult față de simplu fapt, recunoscut de tine, ca nu ti-ai jucat sansa până la final, relaxandu-te pe motiv ca oricum aveai trei victorii.

      Daca tot suntem forumisti te indrum spre pagina regulamentelor noastre unde la postul doi, in anexa V, vei gasi modul de compunere al grupelor inferioare(spre sfarsitul postului 2). Dupa ce studiezi atent acest "paragraf" vezi daca-ti mai ies grupele cum ti-au iesit mai sus. Eu cred ca nu.
      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...egulament-2014

      Este simplu de acuzat,... sau crezi ca esti singurul care nu te-ai calificat. Eu am plecat dimineata la 4,50 spre Topoloveni cu speranta cea mare, dar cum sa ma calific cand in grupa mea au fost deja patru calificati. (Dl.Toma F., Valceanu, Vaduva, iar pe locul 6 un baiat cu pretentii -din Craiova).
      M-am resemnat,...si de la capat!
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Asta e pana la urma.Am jucat tenis de masă si atat. Le dau dracului de puncte si de clasamente.Nu reflecta in nici un fel valoarea nici punctele, nici clasamentele.Nu inseamna nimic.

        Comentariu


        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
          Aveti dreptate cu discutiile pe forum.O sa ma limitez la a comenta strict ceea ce priveste desfasurarea turneelor.De acord, in grupa 2 picau 2 brasoveni.
          In schimb permutarile nu au implicat schimbarea unui singur jucator.Au fost mutate prea multe grupuri de jucatori.Mai multe nu mai comentez.Ramane doar gustul amar pe care l ai cand stii ca esti valoric in primii 10 amatori si pe urma te trezesti la sfarsitul clasamentului.
          Parerea mea e ca ratati lectia din aceasta experienta: nu va mai relaxati si castigati va meciurile.

          Comentariu


          • Pe viitor am sa joc numai la Open.Important e sa joc sa ma distrez chiar daca iau bataie si mi scade Mp ul la 10 sau la 8 , chiar daca pic pe locul 2000 in clasament.Important este ca sunt turnee, important este ca sunt jucatori buni si avem cu cine juca.

            Comentariu


            • Grupe inferioare AMATORI

              1. Banescu Dragos, Marin Floricel, Diaconescu Lucian, Butan Marius, Pandele Ionel, Nenciu Catalin, Florescu Mihnea
              2. On Ho, Ivan Valentin, Moise Mihai, Ene Diana, Tarau Vasile, Dinescu Mihai, Matei Alexandru
              3. Trocan Nicolae, Bacanu Paulian, Stancalie Doru, Rizea Cristina, Ispas Victor, Ciuca Gabriel

              Dupa clasament, cu regula sarpelui.
              Grupa 1;Banescu Dragos,Moise Mihai, Diaconescu Lucian,Pandele Ionel,Rizea Cristina, Nenciu Catalin,Matei Alexandru.
              Grupa 2;Onofrei Horia,Marin Floricel,Bacanu Paulian, Ene diana, Ispas Victor, Ciorgan Valeriu, Florescu Mihnea
              Grupa 3;Trocan Nicolae, Ivan Valentin,Stancalie Doru,Vacaroiu Sorin, Tarau vasile, Ciuca Gabriel

              Si totusi, Mihai are dreptate. Permutari, sa fie, dar intre aceleasi locuri din grupa, permutati locurile 2 intre ele, nu 2 cu 3.
              Cu toata credibilitatea lui Sorin si a lui Gelu, aici este o greseala de greseala. Mai corect era sa va asumati aceasta. E treaba lui Mihai cum a pierdut calificarea, poate ca a fost scos din fire sau ceva de genul acesta.

              Scuze,, Gelu, am inteles ca nu ai fost implicat in alcatuirea grupelor.
              Ultima editare de Emil Tudor; 20.oct.2014, 10:06. Motiv: Corectie pentru Gelu
              TsE

              Comentariu


              • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                ....
                Cu toata credibilitatea lui Sorin si a lui Gelu, aici este o greseala de greseala. Mai corect era sa va asumati aceasta...
                Sa-mi asum, ce?...daca trebuie, o fac si p'asta.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                  Pe viitor am sa joc numai la Open.Important e sa joc sa ma distrez chiar daca iau bataie si mi scade Mp ul la 10 sau la 8 , chiar daca pic pe locul 2000 in clasament.Important este ca sunt turnee, important este ca sunt jucatori buni si avem cu cine juca.

                  Cred ca acum ati exprimat spiritul Amatur.

                  Oricum CASTIGAM ca ne intalnim cu oameni cu o pasiune comuna, cu din ce in ce mai multi prieteni, facem miscare, transpiram, mancam sarmale, poate bem si o bere, o tuica, o apa plata .... mie imi place din ce in ce mai mult.
                  Cum se fac grupele prea putin ma intereseaza - oricum nu putem sa fim toti campioni.

                  Felicitari neobositilor organizatori.
                  Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                    Grupe inferioare AMATORI

                    1. Banescu Dragos, Marin Floricel, Diaconescu Lucian, Butan Marius, Pandele Ionel, Nenciu Catalin, Florescu Mihnea
                    2. On Ho, Ivan Valentin, Moise Mihai, Ene Diana, Tarau Vasile, Dinescu Mihai, Matei Alexandru
                    3. Trocan Nicolae, Bacanu Paulian, Stancalie Doru, Rizea Cristina, Ispas Victor, Ciuca Gabriel

                    Dupa clasament, cu regula sarpelui.
                    Grupa 1;Banescu Dragos,Moise Mihai, Diaconescu Lucian,Pandele Ionel,Rizea Cristina, Nenciu Catalin,Matei Alexandru.
                    Grupa 2;Onofrei Horia,Marin Floricel,Bacanu Paulian, Ene diana, Ispas Victor, Ciorgan Valeriu, Florescu Mihnea
                    Grupa 3;Trocan Nicolae, Ivan Valentin,Stancalie Doru,Vacaroiu Sorin, Tarau vasile, Ciuca Gabriel

                    Si totusi, Mihai are dreptate. Permutari, sa fie, dar intre aceleasi locuri din grupa, permutati locurile 2 intre ele, nu 2 cu 3.
                    Cu toata credibilitatea lui Sorin si a lui Gelu, aici este o greseala de greseala. Mai corect era sa va asumati aceasta. E treaba lui Mihai cum a pierdut calificarea, poate ca a fost scos din fire sau ceva de genul acesta.

                    Scuze,, Gelu, am inteles ca nu ai fost implicat in alcatuirea grupelor.
                    Grupe inferioare Amatori

                    1. Banescu Dragos, Marin Floricel, Moise Mihai, Rizea Cristina, Pandele Ionel, Nenciu Catalin, Florescu Mihnea
                    2. On Ho, Ivan Valentin, Diaconescu Lucian, Ene Diana, Ispas Victor, Ciorgan Valentin, Matei Alexandru
                    3. Trocan Nicolae, Bacanu Paulian, Stancalie Doru, Butan Marius, Tarau Vasile, Ciuca Gabriel
                    4. Padurariu Costel, Staicu Dan, Pribeagu Claudiu, Vacaroiu Sorin, Lupsa Bogdan, Matusescu Alin
                    5. Petrov Dan, Vladu Nicolae, Ionica Maria, Muntoiu Gabriel, Stanescu Raluca, Sultana Denis
                    6. Darmaz Ion, Cucu Cristin, Preda Nicolae, Doba Vasile, Mihaescu Marian, Ileanu Bogdan
                    7. Anita Dorel, Stoica Mihai, Muntoiu Theodor, Mihai Bianca, Apostol Cerasela, Stanescu Briana
                    8. Niculescu Gabriel, Bucsan Romeo, Birloveanu Viorel, Bratescu Adrian, Rosu Alexandru, Anescu Andu
                    9. Popa Mircea, Bradusca Cornel, Parvu Nicolae, Stan Catalin, Preda Vasilica, Dinescu Mihai

                    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post

                    Grupe inferioare AMATORI

                    1. Banescu Dragos, Marin Floricel, Diaconescu Lucian, Butan Marius, Pandele Ionel, Nenciu Catalin, Florescu Mihnea
                    2. On Ho, Ivan Valentin, Moise Mihai, Ene Diana, Tarau Vasile, Dinescu Mihai, Matei Alexandru
                    3. Trocan Nicolae, Bacanu Paulian, Stancalie Doru, Rizea Cristina, Ispas Victor, Ciuca Gabriel
                    4. Padurariu Costel, Staicu Dan, Pribeagu Claudiu, Doba Vasile, Lupsa Bogdan, Matusescu Alin
                    5. Petrov Dan, Cucu Cristin, Ionica Maria, Muntoiu Gabriel, Stanescu Raluca, Ileanu Bogdan
                    6. Darmaz Ion, Vladu Nicolae, Preda Nicolae, Vacaroiu Sorin, Apostol Cerasela, Sultana Denis
                    7. Anita Dorel, Stoica Mihai, Muntoiu Theodor, Mihai Bianca, Mihaescu Marian, Stanescu Briana
                    8. Niculescu Gabriel, Bucsan Romeo, Birloveanu Viorel, Stan Catalin, Rosu Alexandru, Anescu Andu
                    9. Popa Mircea, Bradusca Cornel, Parvu Nicolae, Bratescu Adrian, Preda Vasilica, Ciorgan Valentin
                    Inscrieri Amatori - on 10/20/2014 at 2:27:41 PM

                    1. Banescu Dragos, Pitești, 74 - 17.48 - A
                    2. ON HO, București, 86 - 17.54 - A
                    3. Trocan Nicolae, Mioveni, 94 - 16.33 - AW
                    4. Padurariu Costel, Brașov, 100 - 16.54 - A
                    5. Petrov Dan, Timișoara, 111 - 15.72 - A
                    6. Darmaz Ion, Targoviște, 123 - 15.4 - AW
                    7. Anita Dorel, Brașov, 144 - 16.09 - A
                    8. Niculescu Gabriel, București, 161 - 14.1 - AH
                    9. Popa Mircea, Brașov, 169 - 14.5 - AW
                    10. Bradusca Cornel, Targu Jiu, 170 - 16.73 - AW
                    11. Bucsan Romeo, Pitești, 172 - 14.4 - AW
                    12. Stoica Mihai, Mioveni, 191 - 13.07 - AW
                    13. Cucu Cristin, Targoviște, 205 - 12.56 - AW
                    14. Vladu Nicolae, Pitești, 222 - 15.97 - AW
                    15. Staicu Dan, Constanța, 229 - 13.78 - AW
                    16. Bacanu Paulian, Brașov, 237 - 14.46 - A
                    17. Ivan Valentin, Campina, 238 - 14.22 - A
                    18. Marin Floricel, Brașov, 265 - 13.11 - AW
                    19. Moise Mihai, Alexandria, 285 - 12.7 - A
                    20. Diaconescu Lucian, Targoviște, 286 - 10.48 - A
                    21. Stancalie Doru, Craiova, 355 - 12.6 - A
                    22. Pribeagu Claudiu, Pitești, 359 - 14.6 - A
                    23. Ionica Maria, Pitești, 363 - 14.76 - AJF
                    24. Preda Nicolae, Curtea de Argeș, 386 - 14.1 - AW
                    25. Muntoiu Theodor, Pitești, 401 - 11.34 - AJ
                    26. Birloveanu Viorel, București, 402 - 9.83 - A
                    27. Parvu Nicolae, Cornu, 410 - 11.33 - A
                    28. Stan Catalin, Curtea de Argeș, 414 - 15.08 - A
                    29. Bratescu Adrian, Targoviște, 467 - 14.08 - AW
                    30. Mihai Bianca, Pitești, 474 - 12.12 - AJF
                    31. Doba Vasile, Pitești, 513 - 13 - AW
                    32. Muntoiu Gabriel, Pitești, 555 - 9.84 - A
                    33. Vacaroiu Sorin, Targu Jiu, 562 - 10.67 - A
                    34. Butan Marius, Stefanesti Argeș, 571 - 9.2 - AW
                    35. Ene Diana, Pitești, 594 - 7.37 - AF
                    36. Rizea Cristina, Pitești, 598 - 7.43 - AJF
                    37. Pandele Ionel, Giurgiu, 656 - 13.3 - A
                    38. Ispas Victor, Turnu Magurele, 691 - 13.4 - AW
                    39. Tarau Vasile, Brașov, 735 - 9.85 - A
                    40. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 754 - 6.71 - A
                    41. Stanescu Raluca, Pitești, 795 - 7.7 - AJF
                    42. Mihaescu Marian, Ramnicu Valcea, 956 - 6.5 - A
                    43. Apostol Cerasela, Pitești, 1006 - 9 - ALF
                    44. Rosu Alexandru, Mioveni, 1060 - 9 - AJ
                    45. Preda Vasilica, Curtea de Argeș, 1087 - 6.5 - A
                    46. Dinescu Mihai, Curtea de Argeș, 1314 - 16 - A
                    47. Anescu Andu, Drăgășani, 1410 - 7 - A
                    48. Stanescu Briana, Pitești, 1457 - 0 - AJF
                    49. Ileanu Bogdan, Targu Jiu, 1473 - 10 - A
                    50. Sultana Denis, Mioveni, 1521 - 0 - AJ
                    51. Matusescu Alin, Mioveni, 1580 - 9 - A
                    52. Ciuca Gabriel, Mioveni, 1677 - 0 - AJ
                    53. Ciorgan Valentin, București, 2069 - 7 - A
                    54. Nenciu Catalin, București, 2072 - 7 - A
                    55. Florescu Mihnea, Craiova, nou - 0 - A
                    56. Matei Alexandru, Pitești, nou - 0 - A
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • In concluzie, Mihai Moise este bine "plasat" pe loc 3.
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Sa avem pardon.Bacanu paulian este locul 20 pozitia 323 in clasament

                        - - - Actualizat - - -

                        Moise Mihai este in fata lui cu locul 285 in clasament

                        - - - Actualizat - - -

                        Inseamna ca e o eroare undeva.OK am verificat eroarea este la mine.Cer scuze.
                        Aveti dreptate eram 3.

                        - - - Actualizat - - -

                        Cred ca am avut pozitia lui neactualizata din clasament si de aceea aveam 323.

                        Comentariu


                        • Daca cineva crede ca se distreaza la open luand niste batai sora cu moartea, e problema lui. Openul e altceva decat turneul de amatori. E diferenta de cateva clase. Infrangerile de la amatori reprezinta adevarata oglinda. Pe de alta parte si norocul are partea lui. Daca mi-ar fi aratat cineva clasamentul final de la amatori inainte de turneu, as fi crezut ca ma ia la misto. Dar uite ca norocul si concentrarea (desi toata saptamana nu m-am antrenat deloc fiind racit) m-a dus destul de sus. A avut grija d-l Darmaz sa nu ma suprasolicit intr-o semifinala. Daca eram inspirat sa rog pe cineva cu multa experienta sa ma indrume in pauzele dintre seturi la meciul cu d-l Darmaz, POATE as fi jucat si o semifinala. Dar prea mult noroc intr-un singur turneu strica! Mai las si pentru alte turnee ....
                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                          FH: Butterfly - Dignics 80
                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                          Comentariu


                          • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post

                            Inseamna ca e o eroare undeva.OK am verificat eroarea este la mine.Cer scuze.
                            Aveti dreptate eram 3.
                            Asta este important,...locul tau in grupa conteaza! Lasa-l pe Bacanu , ca el a jucat semifinala, i-am pus o vorba buna la organizatori si nu m-a facut de ras
                            Pana la urma si Bacanu P este pe locul 2 in grupa , adica in fața ta care esti pe 3 (in alta grupa),...pai este mai bine clasat (237) iar Mihai Moise (285),...ce nu-i bine?

                            Hai sa sa incetam, ce-l putin eu zic PASS ,...mi-am facut norma pe ziua de astazi.

                            O zi faina!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Postul 112 -raspuns si am incheiat si eu discutia.
                              Decat sa ma distrez la Amatori luand bataie in grupa inferioara, mai bine ma distrez la Open.Si acolo voi pierde, probabil tot grupa inferioara. Dar acolo stiu macar de ce am pierdut.

                              Comentariu


                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Asta este important,...locul tau in grupa conteaza! Lasa-l pe Bacanu , ca el a jucat semifinala, i-am pus o vorba buna la organizatori si nu m-a facut de ras
                                Pana la urma si Bacanu P este pe locul 2 in grupa , adica in fața ta care esti pe 3 (in alta grupa),...pai este mai bine clasat (237) iar Mihai Moise (285),...ce nu-i bine?

                                Hai sa sa incetam, ce-l putin eu zic PASS ,...mi-am facut norma pe ziua de astazi.

                                O zi faina!
                                Multumim Gelu,
                                Problema vine din faptul ca a aparut un clasament pe 15.10, si dupa acela a fost facut turneul de pe 18.10. Mihai se uita la anteriorul clasament...si-si pregatise lectiile prea din timp.
                                TsE

                                Comentariu


                                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                  Pe viitor am sa joc numai la Open.Important e sa joc sa ma distrez chiar daca iau bataie .
                                  Un pelerinaj la sfantul Open nu strica nimanui , te purifica vrei-nuvrei !
                                  T05-ALC-T05
                                  Adrian Gorum

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                                    Multumim Gelu,
                                    Problema vine din faptul ca a aparut un clasament pe 15.10, si dupa acela a fost facut turneul de pe 18.10. Mihai se uita la anteriorul clasament...si-si pregatise lectiile prea din timp.
                                    In postul cu nr. 43 eu am scris: "Lista de inscrieri actualizata in prima pagina conform ultimului clasament publicat de Florin Apian!"

                                    A aparut miercuri un clasament nou si daca nu actualizam inscrierile conform noului clasament sareau altii in sus ca sunt dezavantajati. Mereu e cineva nemultumit! C-asa e-n tenis! (vorba marelui Tomita Caragiu)
                                    www.clubarena08.ro

                                    Comentariu


                                    • Un turneu organizat foarte bine de Sorin, sa-l felicitam pentru găzduire si La cat mai multe.

                                      Comentariu


                                      • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	10689437_959914620692016_5653439310534647792_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	22,1 KB 
ID:	771534

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Turneele de la Topoloveni sint enervant de faine

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Poate participam si noi anul viitor la un turneu final marca Topoloveni ca loc ar fi

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                          , mai bine ma distrez la Open.Si acolo voi pierde, probabil tot grupa inferioara. Dar acolo stiu macar de ce am pierdut.
                                          Si la Amatori ai pierdut tot din aceeasi cauza ,pentru ca adversarii au fost mai buni ,sau pt. ca ai fost mai slab decat ei (acelasi lucru)
                                          Cand pierdem suntem obisnuiti sa inventam motive (agenturi straine ,etc...)
                                          Ultima editare de kdt123; 21.oct.2014, 10:11.
                                          T05-ALC-T05
                                          Adrian Gorum

                                          Comentariu


                                          • Vad ca ti place sa te bagi singur in seama.
                                            Lasa ca ai castigat tu la Open tot. I ai spart pe toti.

                                            Comentariu


                                            • Ma bag in seama pt. ca este pe aici un baietas care se plange ca organizatorii l-au repartizat intr-o grupa din care nu s-a calificat si ar fi vrut in alta grupa!
                                              Si daca-mi aduc bine aminte acelasi baietel se plangea ca adversarii joaca cu iarba si nu poate si el sa castige, iar acum cu ce joaca oare ?
                                              Apropo ,eu sparg mingi nu adversari !
                                              T05-ALC-T05
                                              Adrian Gorum

                                              Comentariu


                                              • Inchid aici aceste discutii.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                  Inchid aici aceste discutii.


                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Mihaita o dedicatie pentru tine

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                    Inchid aici aceste discutii.
                                                    Eu nu am terminat
                                                    Asa ca hai se ne-mpacam la o bere ,cu prima ocazie. Fac cinste
                                                    Adi
                                                    T05-ALC-T05
                                                    Adrian Gorum

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X