Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Serbarile Toamnei Valenii de Munte, 25 oct 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Eu am mai avut o postare pe tema asta dar nimeni nu m-a luat in seama, ar trebui creata o zona tampon pentru jucători aflați in situația ta si in care am fost si eu, si anume să-ți rămână media peste 18 obligatoriu poate chiar 6 luni indiferent de punctaj pana te acomodezi cu jocul de la open care este cu totul diferit de ce se joaca la amatori. Altminteri toate trecerile astea de la amatori la open si invers care se succed in mod foarte rapid mi se par un circ nefolositor nimănui. Sunt jucători care pierd intenționat jocuri doar ca sa se ?ntoarcă la amatori. Nu ar fi mai simplu ca jucătorii trecuți de o anumita vârstă si care joaca de multi ani la amatori sa rămână la amatori daca asta este opțiunea lor? Adică cei care se ?nv?rt in jurul mediei de 18-19. Si cum spuneam cei care vor sa opteze pentru open sa fie protejați pentru o perioada de gratie de câteva luni sau un număr de concursuri. Daca ne uitam la openisti care provin dintre amatori si care nu au jucat si ?nvățat tenis la FRTM vedem ca sunt foarte putini care au rezistat acolo, majoritatea cad înapoi nauciti de bătăile primite si cu care ei nu sunt obișnuiți. Scuze de postare in afara subiectului.
    cata dreptate aveti,dar asta e,lasatii pe cei competenti in organizarea amaturului sa se consulte si sa dea curs si intrebarilor de acest gen,scuze de interventie,dar cred ca trebuie facut ceva in acest sens

    - - - Actualizat - - -

    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Eu am mai avut o postare pe tema asta dar nimeni nu m-a luat in seama, ar trebui creata o zona tampon pentru jucători aflați in situația ta si in care am fost si eu, si anume să-ți rămână media peste 18 obligatoriu poate chiar 6 luni indiferent de punctaj pana te acomodezi cu jocul de la open care este cu totul diferit de ce se joaca la amatori. Altminteri toate trecerile astea de la amatori la open si invers care se succed in mod foarte rapid mi se par un circ nefolositor nimănui. Sunt jucători care pierd intenționat jocuri doar ca sa se ?ntoarcă la amatori. Nu ar fi mai simplu ca jucătorii trecuți de o anumita vârstă si care joaca de multi ani la amatori sa rămână la amatori daca asta este opțiunea lor? Adică cei care se ?nv?rt in jurul mediei de 18-19. Si cum spuneam cei care vor sa opteze pentru open sa fie protejați pentru o perioada de gratie de câteva luni sau un număr de concursuri. Daca ne uitam la openisti care provin dintre amatori si care nu au jucat si ?nvățat tenis la FRTM vedem ca sunt foarte putini care au rezistat acolo, majoritatea cad înapoi nauciti de bătăile primite si cu care ei nu sunt obișnuiți. Scuze de postare in afara subiectului.
    cata dreptate aveti,dar asta e,lasatii pe cei competenti in organizarea amaturului sa se consulte si sa dea curs si intrebarilor de acest gen,scuze de interventie,dar cred ca trebuie facut ceva in acest sens

    - - - Actualizat - - -

    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Eu am mai avut o postare pe tema asta dar nimeni nu m-a luat in seama, ar trebui creata o zona tampon pentru jucători aflați in situația ta si in care am fost si eu, si anume să-ți rămână media peste 18 obligatoriu poate chiar 6 luni indiferent de punctaj pana te acomodezi cu jocul de la open care este cu totul diferit de ce se joaca la amatori. Altminteri toate trecerile astea de la amatori la open si invers care se succed in mod foarte rapid mi se par un circ nefolositor nimănui. Sunt jucători care pierd intenționat jocuri doar ca sa se ?ntoarcă la amatori. Nu ar fi mai simplu ca jucătorii trecuți de o anumita vârstă si care joaca de multi ani la amatori sa rămână la amatori daca asta este opțiunea lor? Adică cei care se ?nv?rt in jurul mediei de 18-19. Si cum spuneam cei care vor sa opteze pentru open sa fie protejați pentru o perioada de gratie de câteva luni sau un număr de concursuri. Daca ne uitam la openisti care provin dintre amatori si care nu au jucat si ?nvățat tenis la FRTM vedem ca sunt foarte putini care au rezistat acolo, majoritatea cad înapoi nauciti de bătăile primite si cu care ei nu sunt obișnuiți. Scuze de postare in afara subiectului.
    cata dreptate aveti,dar asta e,lasatii pe cei competenti in organizarea amaturului sa se consulte si sa dea curs si intrebarilor de acest gen,scuze de interventie,dar cred ca trebuie facut ceva in acest sens

    Comentariu


    • Felicitari domnilor pentru acest turneu reusit . Pentru mine a fost prima prezenta la Valenii de Munte si pot spune ca mi-ati intrecut asteptarile . Atmosfera prietenoasa si calduroasa (in corcondanta cu frigul de afara ) , meciuri tari si jucatori de valoare , mi-au facut o zi frumoasa , plina de emotie si competitie. Ne-am simtit exceptional si vom reveni cu mult drag si la urmatoarele editii .

      cu drag ,
      Bianca

      Comentariu


      • felicitari Bianca pentru locul 6,i-mi pare rau ca nu am ajuns si eu la turneu,succes in continuare

        Comentariu


        • Felicitari amatorilor Dorel Anita, care a inceput sa ne obisnuiasca cu rezultate foarte bune, si D-lui Razvan Tutoveanu, care a confirmat experienta de joc.
          Nu in ultimul rand bravo si lui Gelu care a inceput sa prinda radacini la Open !

          Felicitari !
          Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
          FH - Butterfly Tenergy 05 FX
          BH - Butterfly Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • Buna ziua dragii mei colegi!
            Acest sport minunat care ne-a "imbolnavit" pe toti, a reusit sa ma faca nespus de bucuros. Ca mine acum au fost foarte multi inainte, si sigur vor mai fi si altii dupa. De pe acum ii felicit si le urez sa fie cel putin la fel de fericiti.Daca perseverezi, sigur iti va veni randul la victorii marete. Multumesc din suflet tuturor celor ce mi-au adresat cuvinte frumoase pe acest forum. La Valenii de Munte, poate mai mult ca oriunde, a existat intre competitori un fair-play ce ne face cinste toturor celor care au luat parte la acest turneu.
            Va multumesc si jucati curajos !
            Blade: Photino Light
            FH: Raska 7 Soft
            BH: Raystorm

            Comentariu


            • Turneu reusit,atmosfera speciala,de sarbatoare.Desi afara era frig,in sala,frig,atmosfera s-a incalzit rapid cu carburant de Valeni de calitate,asa incat a rezultat o intrecere de nivel ridicat,cu meciuri spectaculoase si rezultate pe masura.Remarc faptul ca,grupa mea inferioara a dat campionul la amatori,dl Anita,pe care-l felicit.Ma felicit si pe mine ca am ales sa particip pt a doua oara la acest turneu ca sa pot sa-i felicit pe organizatori si pe participanti care,au asigurat in egala masura,o zi minunata.

              Comentariu


              • Postat în original de Anita Dorel Vezi post
                Buna ziua dragii mei colegi!
                Acest sport minunat care ne-a "imbolnavit" pe toti, a reusit sa ma faca nespus de bucuros. Ca mine acum au fost foarte multi inainte, si sigur vor mai fi si altii dupa. De pe acum ii felicit si le urez sa fie cel putin la fel de fericiti.Daca perseverezi, sigur iti va veni randul la victorii marete. Multumesc din suflet tuturor celor ce mi-au adresat cuvinte frumoase pe acest forum. La Valenii de Munte, poate mai mult ca oriunde, a existat intre competitori un fair-play ce ne face cinste toturor celor care au luat parte la acest turneu.
                Va multumesc si jucati curajos !

                Bravo "debutantul", te-ai tinut de cuvant,...hai si declara aici pe forum ce mi-ai spus aseara in masina
                "de acum, cel putin 1 an joc la open, din respect pentru ceilalti participant sunt multumit cu ultimele trei cupe/ultimele trei turnee".
                In felul acesta poate se mai relaxeaza si cei ce declara ca "trantesc meciurile la open" ...poate se regleaza din exemple pozitive, fara regulamente stufoase.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de kux Vezi post
                  ceva instantanee...

                  - - - actualizat - - -

                  justificare in fata consoartelor!

                  Comentariu


                  • Postat în original de tokosp Vezi post
                    Sultane, prietenii-ti tin pumnii... (si pentru ca sa ramai mult si bine la Open)
                    .....e de remarcat corecta exprimare gramaticala a unui nativ maghiar - felicitari -aici ma refer la toate postarile.....cat despre ping-pong aici e loc de mai bine , openul nu are limite de cuprindere !!!!

                    Comentariu


                    • Turneu reusit la care am contribuit cu toti, organizatori si participanti !
                      Multumim Dan si Vali si vom veni de cate ori ne chemati, pentru a ridica nivelul competitiilor.
                      Amaturul merita sa traiasca si prin imbunatatire continua sa se perfectioneze si sa nu se opreasca niciodata, dar mai important, precum olimpismul, trebuie sa apropie si sa modeleze oamenii.
                      Grama Mihai

                      Comentariu


                      • Un turmeu foarte reusit in ciuda frigului.
                        Felicitari tuturor participantilor!
                        Felicitari Andrei Dragoi, in scurt timp vei ajunge la open fara indoiala!
                        Multumesc d-lui Tutoveanu pentru instantaneele reusite cu care ne delecteaza la fiecare turneu la care participa!

                        Comentariu


                        • Postat în original de GRAMA MIHAI Vezi post
                          Turneu reusit la care am contribuit cu toti, organizatori si participanti !
                          Multumim Dan si Vali si vom veni de cate ori ne chemati, pentru a ridica nivelul competitiilor.
                          Amaturul merita sa traiasca si prin imbunatatire continua sa se perfectioneze si sa nu se opreasca niciodata, dar mai important, precum olimpismul, trebuie sa apropie si sa modeleze oamenii.
                          Grama Mihai

                          Dupa cum se vede in poza umblam tare la butoane.....
                          YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                          Comentariu


                          • Felicitari organizatorilor,participantilor si premiantilor pentru reusita !

                            Comentariu


                            • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                              George Bernard Shaw

                              https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                              https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X