Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Pescarul AmaTur" - Brăila, 1 Noiembrie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de faurlaurentiu Vezi post
    Faur Laurentiu -open -CL. daca mai este loc
    Laurențiu, te-așteptăm la Dunărea de Jos chiar dacă momentan ești pe lista de așteptare - mai lipsește o confirmare 100% de la favoritul nr. 2. (avem și un wild-card la dispoziție)
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Amatori: Podasca Traian - Galați.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Nascut in Brăila pe 10 August 1884, al doilea copil (nelegitim) al unei spalatorese - Joita Istrate - si al lui Gheorghios Valsamis, negustor si contrabandist grec, Panait Istrati trece prin mai multe meserii (carciumar, brutar, vanzator, carbunar) si orase (București, Constantinopol, Alexandria, Cairo, Napoli, Paris, Lausanne) pe calea devenirii scriitorului, care publica la Paris, in franceza Chira Chiralina (mic premiu brăilean fruntasilor Amatori si Open-isti de maine), carte despre care Nicolae Iorga avea sa spuna in stil puritan ca:
        "Opera lui Panait Istrati ne arată elocvent că avem de-a face cu un hamal din portul Brăilei. D-nul Panait Istrati mi-a trimis Kyra Kyralina cu dedicație. Am încercat să o citesc, dar am fost nevoit să arunc cartea imediat; asemenea lucruri nu se pot citi. [...] Eu nu-i găsesc absolut nici o calitate. Am spus: avem de a face cu un hamal din portul dunărean"."
        Timpul l-a contrazis: "Tragică, romantică, exotică, fermecătoare, plină de aventuri și de pasiuni interzise, ?mpletind viciul și virtutea, abjecția și noblețea, Chira Chiralina este una dintre cele mai tulburătoare scrieri din literatura română și o neobosită pledoarie pentru libertate."
        Cu speranta ca v-am deschis apetitul lecturii pentru o poveste orientala de tip boccacian, o ultima de dedicatie va facem inainte de a purcede la drum:
        Cosmin Vaman - castigatorul Festivalului de Folk "Chira Chiralina'' 2011.

        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Se retrage, Chetronie Liviu - Tecuci.

          Comentariu


          • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
            Mai sunt încă 8 locuri la Amatori.
            Am scos din nou lotcile pe Dunăre pentru suplimentarea rezervelor federale de pește.


            Daca tot ai scos lotcile pe Dunare ai reusit sa pescuiesti pachetul ce ti l-am trimis din Passau pe Dunare in jos Marcele.

            Comentariu


            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Daca tot ai scos lotcile pe Dunare ai reusit sa pescuiesti pachetul ce ti l-am trimis din Passau pe Dunare in jos Marcele.
              Au ajuns, am inscriptionat premiile si le vom prezenta oficial dimineata pe forum (Parte din ele au ajuns deja in presa sub forma de stenograme. )
              Multumim Emi!
              Ultima editare de marcelgiosan; 31.oct.2014, 20:30.
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • Din Brăila-Dobrila Petru,amatori

                Comentariu


                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  "Tragică, romantică, exotică, fermecătoare, plină de aventuri și de pasiuni interzise, ?mpletind viciul și virtutea, abjecția și noblețea, Chira Chiralina este una dintre cele mai tulburătoare scrieri din literatura română și o neobosită pledoarie pentru libertate."
                  ..Tot respectul pentru felul in care promovati turneele organizate in frumosul oras Brăila ! ...

                  Am citit Chira Chiralina in anii de liceu si pot sa va spun ca si astazi am in memorie "vraja" lasata de lectura acestei "minunate scrieri din literatura romana".
                  De atunci am ramas cu un obicei: in drumul spre mare intotdeauna trec prin Brăila si fac o mica oprire inaine de a trece Dunarea cu bacul; Imi pare nespus de rau ca nu pot participa la turneul organizat de dumneavoastra; mereu mi-am dorit raman cateva zile ca sa pot vizita orasul...

                  Comentariu


                  • Postat în original de Dan12 Vezi post
                    ..Tot respectul pentru felul in care promovati turneele organizate in frumosul oras Brăila ! ...

                    Am citit Chira Chiralina in anii de liceu si pot sa va spun ca si astazi am in memorie "vraja" lasata de lectura acestei "minunate scrieri din literatura romana".
                    De atunci am ramas cu un obicei: in drumul spre mare intotdeauna trec prin Brăila si fac o mica oprire inaine de a trece Dunarea cu bacul; Imi pare nespus de rau ca nu pot participa la turneul organizat de dumneavoastra; mereu mi-am dorit raman cateva zile ca sa pot vizita orasul...

                    Daca este sa impletim ,precum valurile Dunarii, hobby-urile lui Marcel ,putem sa-l numim fara pic de modestie DJ AMATUR



                    P.S.Vali si Iuliu sory,si voi suneti DJ nostri,dar acuma e randul Moldovei sa preia mixerul

                    EMI
                    Ultima editare de Zosim1; 01.nov.2014, 10:20.

                    Comentariu


                    • Noapte linistita!

                      înainte de a merge la odihnă echipa de organizatori a întâlnirii amicale de sâmbătă vă urează Somn liniștit (hmm, somn...crap...morun...lipan...caras...novac, etc.) și drum bun m?ine dimineață.
                      Și ca să fim în ton cu noile sărbători importate din Vestul sălbatic vă urăm și Halloween fericit! (All Hallow`s Even - Sărbătoarea tuturor sfinților)




                      P.S.1 Bostanul (așa i se spune la Dovleac în Bucovina) l-am sculptat astă-noapte între 1 și 3 folosindu-mă de bisturiul cu care tai fețele. Bună ustensilă!
                      P.S.2 Stai liniștit Gigi. Am schimbat lama când am tăiat Tenergy-ul pentru Jhang Jike ALC.
                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Marcele, sa aveti un turneu reusit, meciuri frumoase, rezultate scontate, succces deplin, ... o masa bogata ... stropita cu vin !
                        Imi pare rau ca nu am putut veni ..

                        Comentariu


                        • Grupe inferioare Amatori
                          1. Voinea Sorin, Holbura Alexandra, Oancea Nicolae, Pascu Gabriel, Hutanu Adrian, Bolocan Daniel
                          2. Mos Florin, Cojocaru Mitica, Zdrobeu Stefan, Anghel Adrian, Tihan Silviu, Carp Catalin
                          3. Panaite Ionel, Stanciu Stelian, Sava Sinel, Tudorache Alexandru, Panait Adrian, Vasile Razvan
                          4. Mihalcea Dumitru, Roscan Valerica, Florea Gigi, Manea Mihaita, Plaeasu Razvan, Barac Andreea
                          5. Arion Costel, Brulea Petre, Samoila Ion, Pavel Nicolae, Zamfirache Ioan, Mitrofan Camelia
                          6. Niculae Dan, Staicu Adrian, Zarinschi Catalin, Nicola Marian, Vasile Marian, Gaitan Tiberiu
                          7. Pusca Sergiu, Staicu Dan, Ionescu Vlad, Roscan Nicusor, Podasca Traian, Ciurusniuc Costel
                          8. Peiu Cosmin, Avram Nicolae, Vasile Daniel, Dinu Adrian, Tofan Marius, Stoian Nicolae
                          9. Vestineanu Ionut, Manea Octavian, Salavastru Petru, Mureșan Ioan, Budescu Marian, Dobrila Petru
                          10. Lefter Costel, Dudescu Andreea, Presura Marin, Mitu Manuel, Coclea Ionel, Morun Marian
                          11. Berbece Bianca, Apostu Ionel, Manu Daniel, Giosan Marcel, Vasile Bogdan, Toma Andrei
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Pictorial 1

                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Gr.inf. in toi.ceaunul la parpalit,se anunta lupte crancene pe toate fronturile!

                              Comentariu


                              • ... si "masa" pregatita, frumos aranjata. Multumiri sponsorilor ! Felicitari lui Marcel pentru ideile ... culturale si culinare !

                                Comentariu


                                • Rezultate inferioare Amatori

                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Grupe inferioare Open
                                    1. Sterea Viorel, Wischegg Robert, Bularda Iulian, Toma Iulian, Munteanu Octavian, Medeleanu Stefan
                                    2. Enciu Alexandru, Tomica Andrei, Dinca Dorinel, Pintilie Nela, David Madalina, Postudor Andreea
                                    3. Calin Mihai, Radu Costica, Zaharia Elena, Fratea Aurel, Patap Vladimir, Predescu Adrian
                                    4. Ion Marius, Nicolae Alexandru, Stanciu Alin, Dumbrava Daniel, Seikamet Hakan, Uzuneanu Costica
                                    5. David Dorin, Stanciu Silviu, Pizlaru Ionel, Tomica Silviu, Lungu Sandel, Chiscop Bogdan
                                    6. Corcoz Costin, Vina Sebastian, Faur Laurentiu, Culpedin Emir, Ionita Valentin, Enache Sorin
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • rezultatele pentru toate grupele inferioare amatori le puteti publica?

                                      Comentariu


                                      • Calificati in superioare
                                        VOINEA SORIN,396 OANCEA NICOLAE,988 HOLBURA ALEXANDRA,1630 BOLOCAN DANIEL,
                                        MOS FLORIN,299 ZDROBEU STEFAN,1636 ANGHEL ADRIAN,792 TIHAN SILVIU,563
                                        TUDORACHE ALEXANDRU,1857 PANAITE IONEL,405 STANCIU STELIAN,258 PANAIT ADRIAN,597
                                        MANEA MIHAITA,1237 FLOREA GIGI,461 MIHALCEA DUMITRU,342 ROSCAN VALERICA,841
                                        ARION COSTEL,140 BRULEA PETRE,184 SAMOILA ION,724 MITROFAN CAMELIA,3278
                                        GAITAN TIBERIU,3151 STAICU ADRIAN,367 ZARINSCHI CATALIN,647 NICULAE DAN,155
                                        STAICU DAN,229 PUSCA SERGIU,626 ROSCAN NICUSOR,825 CIURUSNIUC COSTEL,2578
                                        AVRAM NICOLAE,142 DINU ADRIAN,330 PEIU COSMIN,612 TOFAN MARIUS,2096
                                        VESTINEANU IONUT,399 MANEA OCTAVIAN,1532 DOBRILA PETRU,2529 SALAVASTRU PETRU,272
                                        DUDESCU ANDREEA,1531 LEFTER COSTEL,141 MITU MANUEL,781 PRESURA MARIN,319
                                        BERBECE BIANCA,177 APOSTU IONEL,851 GIOSAN MARCEL,356 MANU DANIEL,1631
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Grupe superioare Amatori
                                          1. Voinea Sorin, Brulea Petre, Stanciu Stelian, Tihan Silviu
                                          2. Mos Florin, Staicu Adrian, Mihalcea Dumitru, Panait Adrian
                                          3. Tudorache Alexandru, Pusca Sergiu, Samoila Ion, Roscan Valerica
                                          4. Manea Mihaita, Dinu Adrian, Zarinschi Catalin, Mitrofan Camelia
                                          5. Arion Costel, Manea Octavian, Roscan Nicusor, Niculae Dan
                                          6. Gaitan Tiberiu, Lefter Costel, Peiu Cosmin, Ciurusniuc Costel
                                          7. Staicu Dan, Apostu Ionel, Dobrila Petru, Tofan Marius
                                          8. Avram Nicolae, Oancea Nicolae, Mitu Manuel, Salavastru Petru
                                          9. Vestineanu Ionut, Zdrobeu Stefan, Giosan Marcel, Presura Marin
                                          10. Dudescu Andreea, Panaite Ionel, Holbura Alexandra, Manu Daniel
                                          11. Berbece Bianca, Florea Gigi, Anghel Adrian, Bolocan Daniel
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Multumim frumos.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de iulitof Vezi post
                                              rezultatele pentru toate grupele inferioare amatori le puteti publica?
                                              Avem ceva probleme cu net-ul si nu pot atasa photo. Cum se dezmorteste latimea de banda le publicam. Multumim pentru interes!
                                              Pina atunci ne puteti urmari live la adresa: Pescarul AmaTur - Live
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                Avem ceva probleme cu net-ul si nu pot atasa photo. Cum se dezmorteste latimea de banda le publicam. Multumim pentru interes!
                                                Pina atunci ne puteti urmari live la adresa: Pescarul AmaTur - Live
                                                user si parola..?
                                                ce trebuie sa introduc?
                                                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                                                  user si parola..?
                                                  ce trebuie sa introduc?
                                                  user: user
                                                  parola: (fara parola)
                                                  Trebuie instalat plugin-ul cerut. Vizionare placuta!
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                    user: user
                                                    parola: (fara parola)
                                                    Trebuie instalat plugin-ul cerut. Vizinare placuta!
                                                    am descarcat plugin-ul si tot nu vrea.Zice: "Please install control with Windows Administrator,then refresh or reopen browser". Adica ce sa mai instalez,ce control?
                                                    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                                    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                                    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X