Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A, Topoloveni, 10 ianuarie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cruceru Sergiu
    a răspuns
    Cruceru sergiu open tg jiu

    Lasă un comentariu:


  • darmaz ion
    a răspuns
    Din Targoviște urmatorii amatori:Mocanu Adrian , Bica Gheorghe ,Darmaz Ion.

    Lasă un comentariu:


  • grizly1973
    a răspuns
    Virgil nedelea
    Alexandria,amatori

    Lasă un comentariu:


  • mihais mioveni
    a răspuns
    Din Mioveni, Rizescu Gheorghe si Rosu Alexandru - Amatori.

    Lasă un comentariu:


  • pribeagu
    a răspuns
    Se reinscrie la amatori :
    Pribeagu Claudiu

    Lasă un comentariu:


  • Titus Dobre
    a răspuns
    Dobre Titus , amatori , București .
    Multumesc frumos!

    Lasă un comentariu:


  • Sorin Botirca
    a răspuns
    Irina si Gelu Popescu ne onoreaza cu standul firmei Andro Gir!

    Lasă un comentariu:


  • Fodoran Cosmin
    a răspuns
    Din București la Open :
    -Uta Adrian

    Lasă un comentariu:


  • CLAUDIA-TTT
    a răspuns
    Macarenco Andrei - București (Open)

    Lasă un comentariu:


  • Sorin Botirca
    a răspuns
    Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    Daca nici sa faci propuneri pentru a se acorda tuturor acelorasi sanse nu mai ai voie ..... Ne mai miram ca apar reprosuri dupa concursuri.

    - - - Actualizat - - -

    Propunerea pe care am facut-o are un caracter general, iar legatura cu concursul de la Topoloveni este ca aici se tine primul concurs A din 2015. Probabil ca pentru un concurent tanar si cu nivel de OPEN nu prea exista mare diferenta intre conditiile dintre diferite mese.
    Probabil ca si cel care a inventat mingea de pinpong a luat-o in freza, ba ca e prea mica si se rostogoleste repede, ....., o fi avut si el prea mult timp liber!
    Parerea mea este ca o astfel de propunere trebuia pusa pe alt topic si nu aici. Raspunsurile la problema ridicata de dvs. au poluat topicul concursului (si a degenerat intr-un fight care nu aduce niciun fel de valoare) si a lasat sa se inteleaga ca aveti ceva cu lumina din sala de la Topoloveni. Daca chiar este asa, va rog sa-mi spuneti punctual si vedem ce este de facut, altfel daca s-a dorit abordarea unei probleme de ordin general, o spun din nou, trebuia sa apara la un alt topic si nu aici. Multumesc!
    Ultima editare de Sorin Botirca; 08.ian.2015, 18:24.

    Lasă un comentariu:


  • dan.niculae
    a răspuns
    Dan Niculae, București, amatori

    Lasă un comentariu:


  • Bogdan Raducan
    a răspuns
    Din Craiova la amatori se inscrie Cretu Marian

    Lasă un comentariu:


  • mihais mioveni
    a răspuns
    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
    Eu chiar nu inteleg de ce s-a pus problema luminii, pentru ca la Topoloveni (din cate cunosc eu!) este singura sala de tip Udrea unde s-a refacut integral instalatia de lumini si am si acoperit o mare parte din geamuri cu panel de termopan tocmai pentru a crea cat mai multa lumina artificiala si credeti-ma ca este in regula. Vorba unei colege de-a mea: "Unii oameni au prea mult timp liber!"
    Daca nici sa faci propuneri pentru a se acorda tuturor acelorasi sanse nu mai ai voie ..... Ne mai miram ca apar reprosuri dupa concursuri.

    - - - Actualizat - - -

    Propunerea pe care am facut-o are un caracter general, iar legatura cu concursul de la Topoloveni este ca aici se tine primul concurs A din 2015. Probabil ca pentru un concurent tanar si cu nivel de OPEN nu prea exista mare diferenta intre conditiile dintre diferite mese.
    Probabil ca si cel care a inventat mingea de pinpong a luat-o in freza, ba ca e prea mica si se rostogoleste repede, ....., o fi avut si el prea mult timp liber!

    Lasă un comentariu:


  • remusica74
    a răspuns
    Din Rm. Vlacea:Amatori

    Lupsa Bogdan
    Mihaescu Marian
    Popescu Remus
    Melinte Eleodor
    Ciobanu Laurentiu
    Orac Tedor
    Timoceanu Marius
    Buzatu Gabriel

    Lasă un comentariu:


  • Sorin Botirca
    a răspuns
    Eu chiar nu inteleg de ce s-a pus problema luminii, pentru ca la Topoloveni (din cate cunosc eu!) este singura sala de tip Udrea unde s-a refacut integral instalatia de lumini si am si acoperit o mare parte din geamuri cu panel de termopan tocmai pentru a crea cat mai multa lumina artificiala si credeti-ma ca este in regula. Vorba unei colege de-a mea: "Unii oameni au prea mult timp liber!"

    Lasă un comentariu:


  • geluvro
    a răspuns
    Se retrage Paun Daniel, iar Vasile Gelu se muta la amatori. Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • Corcoz Costin
    a răspuns
    Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
    Cu părere de rău se retrag Bularda Iulian și David Dorin.
    In locul lor vin Dumbrava Daniel și Pizlaru Ionel -open.

    Lasă un comentariu:


  • Kantor Imre-Zoltan
    a răspuns
    Postat în original de adriannn Vezi post
    este foarte bine cum zice.ti dvs.de ce sa joc eu ,depinde unde ma repartizeaza la masa cu lumina f slaba(offf lucsi astia NU I-Am inteles niciodata,la fizica am lipsit)

    si cine o fi d-l gpopescu de acorda unlike.are dreptul?mars ma gunoiule de aici !!!!!!!!!!!!!!!!rog adm sa ia masuri.....
    Nici nu a inceput anul competitional si se improsca cu mizerie. Turneele organizate de Sorin Botarca merita mai mult respect !!! Sorin este o gazda foarte ospitaliera si prin aceste cuvinte murdare il jigniti personal pe El. Cred ca ar fi mai sanatos pentru intreg circuitul Amatur cat si pentru acest concurs sa faceti o mobilizare mai mare si nu sa veniti cu tot felul de murdarii!!! Respectuos solicit toti participantii sa respecte organizatorii si sa accepte conditiile care li se ofera!!! Sunt probleme care nu se datoreaza organizatorilor si nu imputati aceste nereguli pe seama lor. Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • Corcoz Costin
    a răspuns
    Cu părere de rău se retrag Bularda Iulian și David Dorin.

    Lasă un comentariu:


  • Dorin Toma
    a răspuns
    Dorin Toma -Pitești -OPEN

    Lasă un comentariu:


  • mihais mioveni
    a răspuns
    Oricine are dreptul sa nu fie de acord cu mine si poate sa-mi dea "Nu-mi place mesajul". Mie mi se pare propunerea mea ca fiind o masura pentru a stinge unele nemultumiri ce apar dupa concurs in legatura cu conditiile de joc. Daca se introduce un factor aleator, nemultumitul poate da vina pe "ghinion"! Doar am intrat in epoca celui care s-a referit la o anumita situatie cu raspunsul halucinant GHINION!
    Nu e bine sa inflamam atmosfera cu termeni jignitori. Daca cineva nu are contraargumente, dar vrea sa dea "Nu-mi place mesajul" foarte bine, asa e democratic, nu trebuie sa avem toti aceeasi parere!

    Lasă un comentariu:


  • adriannn
    a răspuns
    Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    PROPUNERE: Dat fiind faptul ca mai avem ceva timp pana cand toate mesele de joc vor beneficia de aceeasi lumina si nu vor fi mese mai bune sau mai rele d.p.d.v. al conditiilor de mediu, propun ca in momentul in care seful de grupa ia foaia, pixul si mingea, sa traga si un biletel in care este scris numarul mesei, numar pe care il va scrie pe foaia de concurs. Acest lucru este valabil pentru cazul in care numarul de grupe este egal cu numarul de mese.
    In cazul in care numarul de mese este mai mare (de exemplu 2 grupe la 3 mese), biletele vor contine cate 3 numere (mese alaturate) si vor fi in dublu exemplar (pentru fiecare din cele 2 grupe).
    In cazul in care numarul de mese este mai mic decat numarul de grupe (de exemplu sunt cu 5 grupe mai multe decat mese), in "urna" vor mai fi introduse si 5 bilete pe care vor fi scrise numerele de mese pentru grupele "netitulare".
    Prin aceasta procedura se niveleaza oarecum sansele de a juca pe o masa mai buna pentru grupe indiferent de situarea lor pe lista. Dupa modul actual de functionare, primele 4 grupe si ultimile 4 prind mese la margine de sala, iar celelalte mai la mijloc in functie de situarea capilor de serie in lista de participanti.
    Dupa parerea mea, ar fi ideal ca aceasta procedura sa se aplice la grupele inferioare, grupele superioare si open cand programul de open incepe mai tarziu.
    este foarte bine cum zice.ti dvs.de ce sa joc eu ,depinde unde ma repartizeaza la masa cu lumina f slaba(offf lucsi astia NU I-Am inteles niciodata,la fizica am lipsit)

    EDITAT ADMIN:
    Nu aveti nici o scuza pentru limbajul folosit! Am dat "nu-mi place" pentru asta si am cenzurat mesajul.

    Lasă un comentariu:


  • Sorin Botirca
    a răspuns
    Datorita numarului mic de jucatori, ambele concursuri incep la ora 09.00!

    Lasă un comentariu:


  • daviris
    a răspuns
    Din Alba Iulia, la amatori, Pralea Constantin.

    Lasă un comentariu:


  • kdt123
    a răspuns
    Am glumit evident ,daca puneam numerele asa ,aranjam si mesele intr-un mod "labirint" ca sa fie mai hazliu !

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X