Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Baicoi 07 martie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de red_lucky Vezi post
    Oameni buni, daca sunt 16 mese, de ce nu faceti grupe de cate 7 (regulamentar) ca sa faceti fericiti si pe cei de lista de asteptare? Daca exista interes, pasiune, dorinta, atunci haideti sa incurajam/cultivam/promovam acest fenomen care a devenit in ultimi de ani tenisul de masa, bineinteles in limita regulamentului si a posibilitatilor.
    Poate o sa fie 16 fericiti,dar nemultumiti cati or fi?

    Comentariu


    • Postat în original de red_lucky Vezi post
      Oameni buni, daca sunt 16 mese, de ce nu faceti grupe de cate 7 (regulamentar) ca sa faceti fericiti si pe cei de lista de asteptare?.....
      La TF s-a intamplat sa-i "fericim" pe cei din lista de asteptare si i-am nefericit pe toti, inclusiv pe cei pe care-i fericisem odata pe forum.)))

      7 pe o masa, este cea mai proasta alegere, ...sunt convins ca nu se poate, pt ca la pranz trebuie sa inceapa categ Open.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Postat în original de GeluBv Vezi post
        La TF s-a intamplat sa-i "fericim" pe cei din lista de asteptare si i-am nefericit pe toti, inclusiv pe cei pe care-i fericisem odata pe forum.)))

        7 pe o masa, este cea mai proasta alegere, ...sunt convins ca nu se poate, pt ca la pranz trebuie sa inceapa categ Open.
        Organizatorii stiu de ce!
        YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

        Comentariu


        • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
          Necajit ? Particip in Amatur din 2006 cu minim 2o de prezente anual. La Amatori, la Open - pt. nestiutori, am luat trenul de Câmpulung Moldovenesc in miezul iernii, Bistrița-Nasaud sau Constanța, Galați, Oradea, Drobeta Tr.Severin, Cluj , Suceava, Botoșani, Gura Humorului, Salina Turda etc, etc.
          Daca promiti ca nu mai dai cu ulei pe paleta te las in locul meu

          Comentariu


          • Va rog nu disperati cautam o solutie in spiritul si litera regulamentului sa-i facem fericiti pe toti.Voi reveni cu detalii maine.Multumesc

            Comentariu


            • Postat în original de BOZGANU Vezi post
              Va rog nu disperati cautam o solutie in spiritul si litera regulamentului sa-i facem fericiti pe toti.Voi reveni cu detalii maine.Multumesc
              Lucian, patesti exact ca noi la TF....sase pe-o masa si 16 mese in sala este de departe cea mai buna varianta,...de altfel asa cum s-a anuntat. Te rog nu ceda!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Nu vei putea multimii pe toata lumea, dar vei avea constiinta ?mpăcată ca ai facut tot posibilul.
                Am participat cu totii la f multe turnee cu 7 pe masa, chiar si B-uri... in săli mici, iar A-uri cu 7 pe masa si Open-ul dupa amiaza cred ca au fost sute...si nu au fost nemulțumiți cat sunt acum... Cred, din contră ca jucători precum Klimas sau Roman, Uta, Fodoran vor face din turneu unul mult mai competitiv decat daca nu au loc sa joace...
                Decizia va apartine si o vom respecta.
                Stima

                Comentariu


                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Lucian, patesti exact ca noi la TF....sase pe-o masa si 16 mese in sala este de departe cea mai buna varianta,...de altfel asa cum s-a anuntat. Te rog nu ceda!
                  Scuze, am atins "Nu-mi place" din greșeală. în chestiunea asta sunt foarte de acord cu tine.

                  Comentariu


                  • din motive medicale se retrage
                    Poenaru Adrian din București,amatori
                    Ps. pt. d-ul Mihai (Mioveni),SA NU MAI STEA IN TENSIUNE

                    Comentariu


                    • Pt organizatori... in general ...
                      Oricum cineva tot va fi nemultumit... pana la urma. De exp daca se suplimenteaza la amatori cu 16 jucatori
                      (grupe de 7) se pune intrebarea daca acestia nu au fost avantajati si de ce 16 si nu toti din lista de asteptare
                      (poate se face un eliminatoriu intre toti pt cateva locuri eligibile (4, 8, 12 ...) = un fel de turneu de calificare pt
                      tabloul principal). Cei deja aflati pe tablou vor fi probabil si ei nemultumiti pt ca poate si-au facut niste calcule legate
                      timp, de timpii de asteptare intre meciuri sau de ora de inchidere a turneului. Inclusiv cei de la OPEN vor avea probleme
                      legate de timpul de incepereal turneului. POATE vor fi probleme (oameni multi) legate de CONDENS.... Daca am vorbit de
                      OPEN sa spun ca mi se pare (poate de discutat ... mai sus) ca un jucator cu medie de OPEN(care are interzis la Amatori)
                      este dezavantajat la inscriere din cauza celor inscrisi pt tabloul de OPEN cu medie sub 18 (si aici nu discut de divizionari
                      care nu ar avea dreptul sa participe la Amatori). Poate amatorii ce doresc sa participe la OPEN ar trebui trecuti la turneele
                      cu regula ”primul venit ......” dupa cei eligibili la OPEN.
                      ORICUM cred ca solutia (daca nu sunt alte ”ordine”) se gaseste la organizatori care isi vor asuma toaaaaaaate
                      (NE)MULTUMIRILE la sfarsitul turneului !!!
                      Ultima editare de george60; 03.mar.2015, 09:20. Motiv: corectare - continuare

                      Comentariu


                      • Ca si organizatori aveti o mare responsabilitate legat de acest fenomen sportiv si anume incotro il indreptati: limitati in timp turneele la un circuit inchis pentru confortul unora sau il dezvoltati in continuare ca un sport de masa pentru amatori. Multumiti sau nemultumiti bineinteles ca trebuie tinut cont de limitarile spatiului si aici intervine abilitatile organizatorului de a gasi solutia optima care nu are legatura cu cedarea sa nu fata de opinia unora sau altora.
                        P.S. Daca acum 10 ani te rugai sa ai participanti la turnee se pare ca de acum problema s-a inversat si intr-un an de zile inscrierea la turnee o sa se ajunga sa se faca in cateva ore de la postare care va creea o alta "nebunie" si alte discutii aprinse, iar organizatorii vor avea noi provocari (sau zeci de telefoane pentru a anunta cand se va face postarea)

                        Comentariu


                        • Postat în original de george60 Vezi post
                          Poate amatorii ce doresc sa participe la OPEN ar trebui trecuti la turneele
                          cu regula ”primul venit ......” dupa cei eligibili la OPEN.

                          Comentariu


                          • Daca numarul de jucatori ce vor dori sa participe la turnee se va mari in viitorul apropiat, nu exista decat o singura solutie: turneele de open si amatori sa se tina in zile diferite. In acest caz nu va mai fi o problema grupele de 7 sau 8 jucatori.
                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                            FH: Butterfly - Dignics 80
                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                            Comentariu


                            • Se retrage Miloș Cristian - Alexandria

                              Comentariu


                              • Se retrage Neacsu Gabriel din motive obiective. Bafta Licica la organizare si saluta toti prietenii nostrii amaturisti din partea mea! Din pacate, statutul si ocupatia mea ma obliga sa raman la Cocorasti sambata, unde am de organizat o actiune importanta pentru doamne si domnisoare! Va astept in luna mai la Cocorasti cu drag!

                                Comentariu


                                • Din Comarnic-Manea Alexandru-amatorii

                                  Comentariu


                                  • Mare bucurie pt Lucian atunci cand se retrage cineva de la turneu, dovada .... putin mai sus !

                                    Comentariu


                                    • Scuze din greseala am dat nu-mi place la postarea lui Sevraj

                                      Comentariu


                                      • Cu parere de rau se retrage Dondera Marius-Open din TG-JIU

                                        Comentariu


                                        • Se retrage Lukasz Klimas Open din lista de asteptare

                                          Comentariu


                                          • Pentru ca toti cei care s-au inscris la turneu sa aiba locul asigurat, organizatorii (adica Lucian ) suplimenteaza numarul maxim de participanti la 120 pt AMATORI si 54 pentru OPEN. Astfel, se suplimenteaza si numarul de mese la 20, prin montarea a 4 mese in incinta salii de sport, aflata la mica distanta de sala.
                                            Asadar, noile date:

                                            -20 mese disponibile
                                            -120 Amatori -ora de incepere 9,30
                                            - 54 OPEN-isti - ora de incepere 13,30.

                                            Daca sunt jucatori inscrisi la OPEN, care doresc sa se transfere la Amatori, sunt rugati sa anunte pana joi seara.

                                            Va asteptam cu drag!
                                            Ultima editare de Dan2; 04.mar.2015, 12:18.

                                            Comentariu


                                            • Dane vezi ca ai o mica greseala in anunt
                                              Rindul doi

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Ai emotii

                                              Comentariu


                                              • Staicu Dan - Constanța - Open
                                                Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                                Comentariu


                                                • Dane poate reusesti azi o lista cu inscrierile celor doua categorii dupa noul clasament
                                                  Asa ca sa moara Gigi (spinosu uleiosu de ciuda)ca el a facut valuri

                                                  Comentariu


                                                  • Lista actualizata pe prima pagina.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X