Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Arad 28.03.2015 open + amatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eliminatorii Amatori

    1. Istrate Samir
    ------------------------- Istrate Samir 3-0
    32. Bye
    -------------------------------------------------- Istrate Samir 3-
    17. Popa Octavian
    ------------------------- Popa Octavian 3-
    16. Codau Vlad
    --------------------------------------------------------------------------- Meszar Razvan 1-3
    9. Lacatis Ghita
    ------------------------- Fabian Wilhelm 1-3
    24. Fabian Wilhelm
    -------------------------------------------------- Meszar Razvan 0-3
    25. Bye
    ------------------------- Meszar Razvan 0-3
    8. Meszar Razvan

    A. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Meszar Razvan 3-1

    5. Mihalescu Dinu
    ------------------------- Mihalescu Dinu 3-0
    28. Bye
    -------------------------------------------------- Olariu Dorin 1-3
    21. Olariu Dorin
    ------------------------- Olariu Dorin 3-0
    12. Curpas Ioan
    --------------------------------------------------------------------------- Olariu Dorin 3-1
    13. Sava Petru
    ------------------------- Sava Petru 3-1
    20. Veres Francisc
    -------------------------------------------------- Sava Petru 3-0
    29. Bye
    ------------------------- Schiopulescu Ion 0-3
    4. Schiopulescu Ion



    3. Bekesi Zsolt
    ------------------------- Bekesi Zsolt 3-0
    30. Bye
    -------------------------------------------------- Bekesi Zsolt 3-0
    19. Jusca Sorin
    ------------------------- Jusca Sorin 3-0
    14. Liontescu Cezar
    --------------------------------------------------------------------------- Bekesi Zsolt 3-1
    11. Bercea Sorin
    ------------------------- Bercea Sorin 3-2
    22. Munteanu Sorin
    -------------------------------------------------- Bercea Sorin 3-2
    27. Bye
    ------------------------- Melnicenco Beniamin 0-3
    6. Melnicenco Beniamin

    B. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Bekesi Zsolt 3-0

    7. Bulibasa Tiberiu
    ------------------------- Bulibasa Tiberiu 3-0
    26. Bye
    -------------------------------------------------- Cotca Dacian 0-3
    23. Lita Daniel
    ------------------------- Cotca Dacian 1-3
    10. Cotca Dacian
    --------------------------------------------------------------------------- Cotca Dacian 3-1
    15. Ticu Sorin
    ------------------------- Ticu Sorin 3-
    18. Mirza Sorin
    -------------------------------------------------- Murgu Ioan 2-3
    31. Bye
    ------------------------- Murgu Ioan 0-3
    2. Murgu Ioan
    Ultima editare de FlorinBN; 28.mar.2015, 20:24.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Finala - Open

      Sorescu Deian - Avram Victor 3-0


      Finala mica - Open

      Roman Bogdan
      ------------------------- Roman Bogdan 3-0
      Kovacs Ferenc
      Ultima editare de FlorinBN; 28.mar.2015, 19:51.
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Clasament Open

        1. Sorescu Deian - Resita
        2. Avram Victor - Arad
        3 -- 4
        Roman Bogdan - Arad (org)
        Kovacs Ferenc - Ungaria
        5 -- 8
        Budes Alin - Timișoara
        Creinicean Liviu - Oravita
        Prundaru Horia - Arad
        Boata Edgar - Arad
        9 -- 14 1v gr.sup.
        Put Gabriel - Oravita
        Curut Gabriel - Timișoara
        Frant Nicusor - Resita
        Birtalan Robert - Oradea
        Tic Ioan - Oradea
        Balogh Attila - Oradea
        15 -- 16 0v gr.sup.
        Bulz Ovidiu - Arad
        Popa Bogdan - Timișoara
        17 -- 2v gr.inf.
        Sferlea Marius - Oradea
        18 -- 22 1v gr.inf.
        Ciublea Vichente - Oravita
        Parfenie Constantin - Resita
        Tanc Florin - Oradea
        Szeles Gergo - Ungaria
        Schreiber Carina - Arad
        23 -- 25 0v gr.inf.
        Spatariu Daniel - Arad
        Crisanov Aurel - Timișoara
        Doana Victor - Lugoj
        Ultima editare de FlorinBN; 28.mar.2015, 19:50.
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Finala - Amatori

          Meszar Razvan
          ------------------------- Bekesi Zsolt 0-3
          Bekesi Zsolt


          Finala mica - Amatori

          Olariu Dorin
          ------------------------- Olariu Dorin 3-1
          Cotca Dacian
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Clasament Amatori

            1. Bekesi Zsolt - Arad
            2. Meszar Razvan - Arad (org)

            3 -- 4
            Olariu Dorin - Timișoara
            Cotca Dacian - Oradea
            5 -- 8
            Bercea Sorin - Resita
            Istrate Samir - Arad
            Sava Petru - Cluj Napoca
            Murgu Ioan - Oravita
            9 -- 16
            Jusca Sorin - Lugoj
            Fabian Wilhelm - Oradea
            Mihalescu Dinu - Timișoara
            Bulibasa Tiberiu - Arad
            Melnicenco Beniamin - Timișoara
            Popa Octavian - Oradea
            Schiopulescu Ion - Lugoj
            Ticu Sorin - Lugoj
            17 -- 24
            Curpas Ioan - Oradea
            Lacatis Ghita - Arad
            Veres Francisc - Oravita
            Codau Vlad - Oradea
            Mirza Sorin - Arad
            Lita Daniel - Oravita
            Munteanu Sorin - Arad
            Liontescu Cezar - Arad
            25 -- 2v gr.sup.
            Csaky Tiberiu - Resita
            26 -- 40 1v gr.sup.
            Birtalan Laszlo - Oradea
            Kaposta Victor - Arad
            Dani Leo - Arad
            Matei Dumitru - Deva
            Lungu Marius - Oravita
            Stancu Tiberiu - Deva
            Ghile Ioan - Oradea
            Botea Fabian - Hunedoara
            Tisza Iosif - Arad
            Ardelean Raul - Arad
            Matusan Florin - Timișoara
            Paladuta Victor - Timișoara
            Ignuta Sebastian - Voiteg
            Cecan Vasile - Timișoara
            Pavel Calin - Hunedoara
            41 -- 48 0v gr.sup.
            David Cosmin - Hunedoara
            Rus Nicolae - Oradea
            Nagy Iosif - Arad
            Jurje Alexandru - Oradea
            Fekete Istvan - Arad
            Tutudan Nicu - Arad
            Marisca Darius - Arad
            Oprea Adrian - Lugoj
            49 -- 60 1v gr.inf.
            Aberle Ildiko - Oradea
            Olah Remus - Arad
            Oancea Ovidiu - Arad
            Demian Daniel - Arad
            Drinceanu Lilian - Oravita
            Lazar Dorin - Timișoara
            Dabica Gheorghe - Arad
            Jichici Svetozar - Timișoara
            Bornea Valentin - Arad
            Constantinescu Victor - Timișoara
            Stoica Ioan Florin - Lugoj
            Turcanu Irina - Arad
            61 -- 69 0v gr.inf.
            Neamț Doru - Arad
            Boros Amalia - Oradea
            Sabau Victor - Arad
            Hant Alexandru - Arad
            Pelau Dacian - Arad
            Iancu Marinel - Timișoara
            Papp Levente - Timișoara
            Cioveie Marian - Oravita
            Birzu Victor - Timișoara
            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Felicitari pentru castigatori Deian si Zsolt, deasemenea il felicit si pe colegul meu Dacian pentru locul 4!

              Comentariu


              • Felicitari Deian pentru locul 1! In sfarsit ai castigat la D-l Roman Bogdan.
                Blade: Mizutani ZLC
                FH Nittaku Fastarc G1
                BH Xiom Sigma II Euro

                Comentariu


                • Felicitari COTCA DACIAN ptr performanta

                  Comentariu


                  • Postat în original de liviut12 Vezi post
                    Felicitari pentru castigatori Deian si Zsolt, deasemenea il felicit si pe colegul meu Dacian pentru locul 4!
                    Liviu, tu te dai numa cu invingatorii???

                    Eu ii felicit pe toti participantii, au jucat cat au putut de bine, au luptat, unii au reusit mai mult, altii mai putin, in final toti au avut de castigat.
                    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                    Dalai Lama

                    Comentariu


                    • Felicitari tuturor pentru contributia la acest Turneu de la Arad, atat pentru organizare , cat si pentru joc. Am reusit sa-mi trag suflul dupa 2 zile de munca , carat , mutat ( mese ) , joc , bere ... si altele. Una peste alta a iesit totul bine si frumos. Sambata s-a scris o pagina noua pentru mine, o amintire frumoasa , o usa deschisa sa revin cu placere la turnee si sa mai am ambitie pentru a merge mai sus ( am ajuns la un moment dat sa cred ca am vazut totul dar se pare ca nu... si mai am multe de castigat inainte ). Ma bucur ca mi-am revazut prietenii( de la Oravita, Resita si Oradea.. care sunt o gasca de milioane.... ) , colegii , amicii din restul tarii etc.

                      Felicitari Meszar( ursul ursilor ) pentru locul 2 obtinut. Nu cred ca s-a asteptat nimeni la tine... deoarece toti stiu ca ai probleme cu materialistii, care au fost prezenti in numar mare la acest turneu. "Le-ai dat ceaiu" si la cei cu gura rea... si ai ajuns sus, dupa un culoar nu tocmai usor ce l-ai avut. Si ca sa ne laudam si noi putin, s-a vazut inca o data ca Aradul ii fruntea cel putin pe zona Vestica.... dupa ocuparea a 4 din 6 locuri fruntase.. bv si tie jolty si tie Deian( joci f bine , poate "scapam" la anul de tine daca mergi in A) .. glumesc
                      sper sa ramai cat mai mult in AmaTuR sa ridici nivelul prin jocul tau.Bravo si tie Romane ( ursocul ) pentru joc si organizare, impreuna cu Meszar ati facut din nou o echipa tare grea ( si la propriu si la figurat) .

                      Sper ca incetul cu incetul, o sa ne mobilizam tot mai multi , sa cutreiaram tara si sa nu lasam spiritul AmaTuR sa dispara din noi, sa devenim tot mai lenesi.. Intradevar intervin costuri, probleme personale etc. este mult mai comod sa ne deplasam la noi in oras sa lasam pe altii sa vina la noi acasa sa jucam cu ei, decat sa batem noi atata drum... amintirile frumoase pana la urma ni le-a oferit tot AmaTuR-ul in mare parte noi tenismenii si cred eu ca putem sa trecem peste unele probleme si sa lasam nevasta, copii sa ne revedem unii cu altii sa vedem fiecare ce mai face si ce a mai invatat. Va salut dragi prietenii... si sper sa ne revedem cu bine si sanatosi la urmatoarele turnee prin tara.

                      Comentariu


                      • Postat în original de victor.arad Vezi post
                        Felicitari tuturor pentru contributia la acest Turneu de la Arad, atat pentru organizare , cat si pentru joc. Am reusit sa-mi trag suflul dupa 2 zile de munca , carat , mutat ( mese ) , joc , bere ... si altele. Una peste alta a iesit totul bine si frumos. Sambata s-a scris o pagina noua pentru mine, o amintire frumoasa , o usa deschisa sa revin cu placere la turnee si sa mai am ambitie pentru a merge mai sus ( am ajuns la un moment dat sa cred ca am vazut totul dar se pare ca nu... si mai am multe de castigat inainte ). Ma bucur ca mi-am revazut prietenii( de la Oravita, Resita si Oradea.. care sunt o gasca de milioane.... ) , colegii , amicii din restul tarii etc.

                        Felicitari Meszar( ursul ursilor ) pentru locul 2 obtinut. Nu cred ca s-a asteptat nimeni la tine... deoarece toti stiu ca ai probleme cu materialistii, care au fost prezenti in numar mare la acest turneu. "Le-ai dat ceaiu" si la cei cu gura rea... si ai ajuns sus, dupa un culoar nu tocmai usor ce l-ai avut. Si ca sa ne laudam si noi putin, s-a vazut inca o data ca Aradul ii fruntea cel putin pe zona Vestica.... dupa ocuparea a 4 din 6 locuri fruntase.. bv si tie jolty si tie Deian( joci f bine , poate "scapam" la anul de tine daca mergi in A) .. glumesc
                        sper sa ramai cat mai mult in AmaTuR sa ridici nivelul prin jocul tau.Bravo si tie Romane ( ursocul ) pentru joc si organizare, impreuna cu Meszar ati facut din nou o echipa tare grea ( si la propriu si la figurat) .

                        Sper ca incetul cu incetul, o sa ne mobilizam tot mai multi , sa cutreiaram tara si sa nu lasam spiritul AmaTuR sa dispara din noi, sa devenim tot mai lenesi.. Intradevar intervin costuri, probleme personale etc. este mult mai comod sa ne deplasam la noi in oras sa lasam pe altii sa vina la noi acasa sa jucam cu ei, decat sa batem noi atata drum... amintirile frumoase pana la urma ni le-a oferit tot AmaTuR-ul in mare parte noi tenismenii si cred eu ca putem sa trecem peste unele probleme si sa lasam nevasta, copii sa ne revedem unii cu altii sa vedem fiecare ce mai face si ce a mai invatat. Va salut dragi prietenii... si sper sa ne revedem cu bine si sanatosi la urmatoarele turnee prin tara.

                        .............mai Victore io ti-am mai spus ca am vazut pe Discovery.....un somalez mancat de .....'.ursoc'........treaba ta daca vrei sa te risti.........


                        P.S.....dar daca te-ai pus cu binisorul pe langa........'ursul ursilor '....poate scapi.........
                        P.S2............ai grija....chestia cu nevasta si copiii....nu-i valabila pt tine..............sau poate ne ascunzi ....ceva....!!!!!!!..........
                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                        Comentariu


                        • Am trait o experienta frumoasa la Arad din care, cred ca toti am avea doar de invatat:am gasit niste concurenti sportivi cu adevarat, de toate varstele, care au stiut sa piarda demn dar si care au stiut sa castige intr-un deosebit de elegant mod, fara aroganta, fara circ, fara sicane de vreun fel. Ma refer la meciurile pe care le-au avut cu mine,desigur. Le transmit pe aceasta cale sincere felicitari si ii asigur de tot respectul meu.Cam asta ar trebui sa fie sportul pentru toti:un mod de exprimare a propriei personalitati. Doar ca, din nefericire nu totdeauna aceasta este conturata, iar posesorii ei isi exprima ceea ce detin - o educatie precara si o lipsa de bun simt pe masura. Sunt multi oameni deosebiti in acest circuit care sunt convins ca apreciaza aceleasi atitudini sportive ca si mine si dezaproba aceleasi manifestari nepotrivite. Fata de care uneori e mai bine sa luam pozitie, iar alteori poate e mai potrivit sa le toleram. Sunt destule urechi fine care inteleg si o spun raspicat.
                          Nu il voi felicita pe Bogdan - pentru ca m-a invins de fiecare data-, in schimb ii felicit pentru atitudine si victorii pe urmatorii domni:Creinicean Liviu, Frant Nicusor, Bulz Ovidiu. Cu aceleasi ganduri si pentru domnii Birtalan Robert, Ballogh Atillla si Ciublea Vichente...

                          Comentariu


                          • A fost un Turneu frumos,,, Felicitari Organizatorilor!!!


                            Felicitări tuturor participantilor, si premianților!!!



                            ami pare rau mi am uitat acasa aparatul si nu am facut poze....

                            Comentariu


                            • Victore, treaba cu lăsatu nevestei si copii ai dat-o in bara rău , are Sferlea dreptate, aici e categoria noastră, si tu nu intri in ea cel puțin încă 10 ani , oamenii din Somalia sunt mai singuratici pe acolo))
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • Ziceam asa in general ursule.... nu ca as avea nevasta, vorbeam de voi astia mai batranei si insurati , ma dadeam si eu in gasca cu voi ))

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X