Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa "INTERTENIS BOTOSANI" - Turneu A - 28 martie 2015

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa "INTERTENIS BOTOSANI" - Turneu A - 28 martie 2015

    Localitatea: Botosani, jud. Botosani
    DATA: sambata 28 martie 2015
    SALA: Sala Polivalenta "Elisabeta Lipa", b-dul Eminescu.
    INDICATII ACCES: Vizavi de Spitalul de Copii https://www.google.ro/maps/place/Sal...51f0a6cb?hl=ro


    Organizatori:
    Nistorica Misu – ORGANIZATOR C.S. INTERTENIS Botosani
    Chirap Dan -
    Corneanu Sorin – 0744 544 024
    Balauca Cornel – 0756 337 103


    Cu sprijinul:

    S.C. MAXIM SPECIAL CONSTRUCT S.R.L.
    www.credit-imob.ro


    Se vor organiza turneele:

    - Amatori: ora 9.00
    - Open: ora 9.00
    - Turnee pentru copii care vor incepe imediat ce se vor da drumul la meciurile de la open respectiv amatori. Se vor organiza 3 categorii: 1-copii clasele I-IV (cupe, medalii si diplome pentru locurile 1-4, locurile 5-8 medalii si diplome; 2-copii clasele V-VIII (cupe, medalii si diplome pentru locurile 1-4, locurile 5-8 medalii si diplome; 3-un concurs care se adreseaza doar copiilor incepatori (pana in clasa a-IV-a) care nu au mai participat in competitiile AmaTur (cupe, medalii primele 3 locuri, 4-8 diplome).
    Copiii nu vor putea participa la 2 sectiuni (ex. clasele V-VIII si amatori).
    - Turneu de dublu (maxim 16 echipe) in sistem eliminatoriu. Inscrierile la dublu se pot face pe forum sau la sala pana la ora 11.00. Fiecare echipa poate avea doar un jucator de Open.
    Pentru concursul de dublu se va percepe 10 lei/echipa (5 lei de participant).
    Cupe si medalii pentru primele 3 clasate.


    Numarul de mese: 16-22 (Donic Walder 25, Yasaka) toate aprobate ITTF.
    Multumim Asociatiei Judetene de Tenis de Masa Botosani prin amabilitatea domnului profesor Volodia pentru sprijinul acordat (4 mese aprobate ITTF + despartitoare). http://www.ajtmbotosani.ro


    Ora de incepere: 9:00 (inregistrarea participantilor pana la orele 8,30).
    Inscrierile la acest concurs se fac in ordinea ,,Primul inscris & primul servit'' totul conform regulamentului AmaTur.
    Intrucat dorim sa facem si turneul de dublu va rugam pe cat posibil sa fiti prezenti la ora propusa ca sa nu ne intarziem prea mult. Multumim.


    Sistemul de joc:
    - clasic (grupe inferioare, superioare, eliminatorii) sau 2 grupe de 4 jucatori/masa.

    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 96 Amatori cu grupa inferioara de 6 sau 112 amatori cu grupe inferioare de 4 (2gr/masa) + 24 OPEN cu grupa inferioara de 6 sau 32 OPENISTI cu grupe inferioare de 4 (2gr/masa).
    Vom alege sistemul de joc in functie de numarul de participanti astfel incat sa eliminam pe cat se poate timpii morti si sa multumim pe toata lumea.
    - stabilirea capilor de serie se face dupa clasamentul AmaTur la zi;
    - eliminatorii - locurile 1 dupa numarul grupei superioare, locurile 2 trag la sorti (se vor putea intalni doar in finala cu locurile 1 corespondente din grupele superioare).
    - se va juca 3 din 5 seturi.



    Taxa de participare: 25 RON.
    Pentru copii sub 14 ani taxa este 10 RON.
    Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.
    Taxa de 2 RON/participant (mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) va fi achitata de organizatori catre Amatur.

    Se asigura:
    - apa, cafea, gustare
    - mingi de joc 3*
    - material de premiere: cupe,medalii, diplome


    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic - pana vineri, 27.03.2015, orele 20,00.

    Retragerile ulterioare nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.

    Firma Andro Gir S.R.L. reprezentata de domnul Gelu Popescu va fi prezenta la acest turneu cu un stand bogat in echipament pentru tenis de masa - http://www.tenismasa.ro - si va oferi gratuit mingi de concurs DONIC 3*. De asemenea, va organiza o tombola si va avea EXCLUSIVITATE pentru vanzarea de materiale sportive in interiorul salii de sport.
    Ultima editare de sorin_client; 19.mar.2015, 22:50.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

  • #2
    Clasament Open

    1 -- 4
    Aga Alexandru - Botosani
    David Dorin - Barlad
    Corcoz Costin - Focsani
    Tiganas Mihai - Radauti
    5 -- 8
    Orza Catalin - Suceava
    Carpovici Boris - Falticeni
    Mosneagu Marius - Falticeni
    Nemaciuc Mihai - Suceava
    9 -- 12
    Ursulean Vasile - Straja
    Ilies Ioan - Radauti
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    Epure George - Botosani
    13 -- 18 loc 3 gr.sup.
    Morosanu Vasile - Suceava
    Cozma Catalin - Falticeni
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Corneanu Sorin - Botosani
    Rusti Catalin - Suceava
    Polocoser Cristian - Suceava
    19 -- 24 loc 4 gr.sup.
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Axinte Bogdan - Iasi
    Ursulean Florin - Straja
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Acsinia Catalin - Suceava
    25 -- 30 2v gr.inf.
    Bularda Iulian - Barlad
    Avram Gabriel - Radauti
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Duceac Catalin - Botosani
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Coroiu Andrei - Roman
    31 -- 33 1v gr.inf.
    Albu Catalin - Pascani
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Munteanu Octavian - Tecuci
    34 -- 38 0v gr.inf.
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Balauca Cornel - Botosani
    Ursan Viorel - Radauti
    Sengoz Mehmet - Botosani
    Corneanu Gabriel - Iasi

    Clasament Amatori

    1 -- 4
    Juravle Florin - Suceava
    Mironescu Adrian - Botosani
    Toporas Cosmin - Suceava
    Rojnita Sebastian - Bacau
    5 -- 8
    Valcu Alin - Botosani
    Sofian Corneliu - Suceava
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Marola Dan - Bacau
    9 -- 16
    Ticu Dorin - Bacau
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Cocea Catalin - Iasi
    Ungureanu Florin - Suceava
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    Volostiuc Marius - Suceava
    Marcu Rares - Iasi
    17 -- 32
    Spaller Tiberiu - Nasaud
    Ciuca Sorin - Iasi
    Liahu Doru - Botosani
    Poturu Ioan - Pascani
    Aparaschivei Marcel - Botosani
    Munteanu Silviu - Suceava
    Ureche Ioan - Botosani
    Robu Valentin - Botosani
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Turcu Viorel - Piatra Neamt
    Marcean Ovidiu - Botosani
    Paduraru Andi - Piatra Neamt
    Darlau Ionut - Bacau
    Grosu Octavian - Botosani
    Pintilie Vlad - Iasi
    Salavastru Petru - Botosani
    33 -- 56
    Morosan Marian - Suceava
    Petenchi Edmond - Roman
    Vieru Costica - Botosani
    Robu Mihai - Mogosesti
    Boicu Gabriel - Vatra Dornei
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    Ianos Valentin - Suceava
    Chiriac Marius - Botosani
    Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    Cotoara Toader - Suceava
    Valeanu Vlad - Bacau
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Cojocaru Adrian - Suceava
    Barbalata Lorin - Suceava
    Cretu Cristian - Piatra Neamt
    Cojocaru Stefan - Suceava
    Condur Iulian - Suceava
    Gafitescu Andrei - Radauti
    Posteuca Lucian - Botosani
    Mesinschi Radu - Botosani
    Mihai Gheorghe - Botosani
    Durac Cosmin - Iasi
    Balanescu Florin - Botosani
    Mihai Alex - Botosani
    57 -- 84 loc 3 gr.sup.
    Mahu Bogdan - Pascani
    Lucic Corneliu - Suceava
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Iacob Gabriel - Iasi
    Gasner Paul - Iasi
    Duman Iulian - Halaucesti
    Capra Arthur - Vatra Dornei
    Grigoriu Vlad - Suceava
    Cioban Cornel - Suceava
    Isaic Radu - Bacau
    Isac Daniel - Iasi
    Plamada Lucian - Iasi
    Singeorzan Traian - Bistrita
    Andronic Ioan - Suceava
    Horeanu Lucian - Botosani
    Mihalea Lucian - Suceava
    Portariuc Gheorghe - Botosani
    Gavriliuc Eduard - Botosani
    Lupu Cristian - Botosani
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
    Timpau Ninel - Botosani
    Andriesi Bianca - Botosani
    Bostan Bianca - Botosani
    Bostan Luiza - Botosani
    Fagaras Cristian - Suceava
    Varasciuc Dan - Suceava
    Havrisciuc Catalin - Suceava
    Chihai Nicu - Suceava
    85 -- 110 loc 4 gr.sup.
    Tocariu Sebastian - Botosani
    Albu Constantin - Suceava
    Alexandru Liviu - Botosani
    Husarciuc Beniamin - Suceava
    Nistorica Misu - Botosani
    Rosu Livia - Suceava
    Stefan Narcis - Botosani
    Buzila Ioan - Botosani
    Cohal Catalin Florin - Botosani
    Morosan Ionel - Granicesti
    Aparaschivei Iulian - Botosani
    Iacob Petrica - Botosani
    Leuciuc Stefan - Suceava
    Ujeniuc Dan - Suceava
    Popa Alin - Suceava
    Iriciuc Iulian - Suceava
    Timpau Cristian - Botosani
    Baitanciuc Sergiu - Botosani
    Vaculisteanu Ana - Suceava
    Orosanu Marius Leonardo - Botosani
    Panzariu Sorin - Botosani
    Sanduc Teofil - Dorohoi
    Constantin Sebastian - Frumusica/ Botosani
    Valeanu Robert - Bacau
    Catuna Vlad - Botosani
    Leampar Tudor - Botosani
    Ultima editare de Dakiro; 30.mar.2015, 01:08.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      Clasament final copii



      Copii incepatori

      1-4
      Panzariu Teodor - Botosani
      Chiriac Amalia - Botosani
      Puscasu Calin - Botosani
      Branzii Cristian - Botosani

      5-6
      Martin Richard - Suceava
      Clipa Teodora - Granicesti

      7-9(1 v sup)
      Bejenar Alexandra - Suceava
      Aparaschivei Paul - Botosani
      Constantinica Silviu - Botosani

      10-12(0 v sup)
      Stefan Claudiu - Botosani
      Panzariu Iustina - Botosani
      Simionese Ovidiu - Granicesti

      13-15(0 v inf)
      Corduneanu Malina - Botosani
      Grosu Misu - Botosani
      Ivanov Vladimir - Botosani



      Copii I-IV

      1-4
      Blanariu Dionisie - Baisesti
      Grosu Alexandru - Botosani
      Cristescu Radu - Botosani
      Cazacut Fabian - Botosani

      5-8
      Lazar Lavinia - Prelipca
      Miron Sara - Prelipca
      Tarcau Andrei - Bacau
      Catargiu Anastasia - Suceava

      9-10(1 v inf)
      Suhareanu Francisc - Botosani
      Coman Delia - Granicesti

      11-12(0 v inf)
      Isac Agnes - Botosani
      Nichitean Mihnea - Suceava



      Copii V-VIII

      1-4
      Halip Rares - Botosani
      Stefanachi Bogdan - Botosani
      Ciobica Teodora - Bacau
      Blanariu Ioan - Baieseti

      5-8
      Gagea Claudiu - Botosani
      Ursulean Daniel - Straja
      Vida Stefana - Suceava
      Martiniuc Vasile - Botosani

      9-13(1 v sup)
      Aursulesei David - Botosani
      Gagea Marian - Botosani
      Ciobanu Giorgiana - Prelipca
      Tocariu Andrei - Botosani
      Iosub Miriam - Prelipca

      14-16(0 v sup)
      Liahu Cosmin - Botosani
      Lascu Ana-Maria - Botosani
      Tarcau Tiberiu - Bacau

      17-19(2 v inf)
      Cibotariu Andrei - Suceava
      Gavrilovici Ioan - Suceava
      Nistor Andreea - Botosani

      20-25(1 v inf)
      Ungureanu Sabina - Prelipca
      Varasiuc Adrian - Suceava
      Chiriac Marius - Botosani
      Rosca Alexandru - Botosani
      Havrici Rares - Botosani
      Gavril Vlad - Botosani

      26-27(o v inf)
      Secrieru Alexandru - Botosani
      Morosan Stefan - Botosani


      17-19(2 v inf)
      Ultima editare de cornelus3; 31.mar.2015, 00:31.

      Comentariu


      • #4
        Rezervat inscrieri copii

        Copii incepatori

        1.Chiriac Amalia - Botosani
        2.Stefan Claudiu - Botosani
        3.Panzariu Iustina - Botosani
        4.Panzariu Teo - Botosani
        5.Constantinica Silviu - Botosani
        6.Ivanov Vladimir - Botosani
        7.Corduneanu Malina - Botosani
        8.Grosu Misu - Botosani
        9.Simionese Ovidiu - Granicesti
        10.Clipa Teodor - Granicesti
        11.Aparaschive Paul - Botosani
        12.Puscasu Calin - Botosani
        13.Branzii Cristian - Botosani
        14.Bejinari Alexandra - Suceava
        15.Martin Richard - Suceava

        Copii I-IV

        1.Blanariu Dionisie , Baisesti , 1074 - 8.5
        2.Grosu Alexandru , Botosani , 1810 - 10
        3.Suhareanu Francisc , Botosani - nou
        4.Cristescu Radu , Botosani - nou
        5.Coman Delia , Granicesti - nou
        6.Miron Sara , Prelipca - nou
        7.Lazar Lavinia , Prelipca - nou
        8.Catargiu Anastasia , Suceava - nou
        9.Nichitean Mihnea , Suceava - nou
        10.Tarcau Andrei , Bacau - nou


        Copii V-VIII

        1.Halip Rares , Botosani , 636 - 13.8
        2.Blanariu Ioan , Baisesti , 1356 - 10
        3.Ursulean Daniel , Straja , 1477 - 6
        4.Ciobica Teodora , Bacau , 1681 - 0
        5.Stefanachi Bogdan , Botosani , 2071 - 7
        6.Vida Stefana , Suceava , 2197 - 0
        7.Aursulesei David , Botosani , 2936 - 1
        8.Varasiuc Adrian , Suceava - nou
        9.Chiriac Marius , Botosani - nou
        10.Havrici Rares , Botosani - nou
        11.Gavril Vlad , Botosani - nou
        12.Tocariu Tudor , Botosani - nou
        13.Rosca Alexandru , Botosani - nou
        14.Morosanu Stefan , Botosani - nou
        15.Iosub Mirian , Prelipca - nou
        16.Ciobanu Giorgiana , Prelipca - nou
        17.Ungureanu Sabina , Prelipca - nou
        18.Ciobotariu Andrei , Suceava - nou
        19.Gavrilovici Ioan , Suceava - nou
        20.Gagea Claudiu , Botosani - nou
        21.Lascu Ana-Maria , Botosani - nou
        22.Martiniuc Vasile , Botosani - nou
        23.Nistor Andreea , Botosani - nou
        24.Tarcau Tiberiu , Bacau - nou
        Ultima editare de cornelus3; 28.mar.2015, 00:11.

        Comentariu


        • #5
          Adi Mironescu, amatori.

          Comentariu


          • #6
            ...si visteria noastra !

            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_3047.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	96,9 KB 
ID:	772201


            Pentru cei ce vin din directia Iasi le sugerez ca la intrarea in Botosani la sensul giratoriu dinaintea Statiei Peco Lukoil, sa foloseasca a doua iesire a sensului (stanga) prin B-dul Eminescu dupa care tineti tot inainte si ajungeti la sala.

            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Graphic1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	83,1 KB 
ID:	772202
            Ultima editare de sorin_client; 15.mar.2015, 18:29.
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • #7
              Amatori
              Fagaras Cristian
              Iriciuc Iulian
              Leuciuc Sefan
              Ujeniuc Dan
              Varasciuc Dan
              Havrisciuc Catalin
              Popa Alin
              Copii
              Varasiuc Adrian(clasa V)

              Toti din Suceava,noi
              Ultima editare de tytus88; 15.mar.2015, 19:06.

              Comentariu


              • #8
                Varasiuc Adrian la ce clasa se inscrie ?
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • #9
                  Am modificat scz...clasa 5-a

                  Comentariu


                  • #10
                    Cu o deosebita placere , asa cum v-am promis se inscrie echipa din Suceava : Ungureanu Adrian-Open
                    Ungureanu Florin-Amatori
                    Ianos Valentin-Amatori
                    Zamfiroaia Sorin-Amatori (Dolhestii Mari , SV)
                    Condur Iulian-Amatori
                    Albu Constantin-Amatori
                    Sofian Corneliu-Amatori
                    Grigoriu Vlad-Amatori
                    Andronic Ioan-Amatori
                    Rosu Livia-Amatori
                    Bl: Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH:Joola RHYZM-P
                    FH: Butterfly Tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Cozma ,Mosneagu,Carpovici-Open
                      Un bravo pt implicarea luiVolodea Ivan
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        de la Vatra Dornei, Boicu Gabriel-amatori si Georgiu Dragos-open

                        Comentariu


                        • #13
                          Toporas Cosmin-Open
                          Blade: Butterfly Primorac
                          FH: Butterfly Sriver G3
                          BH: Butterfly Roundell

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Iasi, la open Axinte Bogdan
                            Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                            Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                            Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              Munteanu Octavian Tecuci open
                              Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X