Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "Cupa Floriilor" - Comănești, 4 Aprilie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Floriilor" - Comănești, 4 Aprilie 2015

    Turneu B "Cupa Floriilor" ? Comănești (județul Bacău), Sâmbătă 4.04.2015

    Dragi prieteni vă invităm să petrecem împreună sâmbăta dinaintea Duminicii Foriilor la un nou turneu de tenis de masă marca Comănești.
    LOCALITATEA: Comănești; str. Republicii, nr. 86;
    SALA: Sala de sport a școlii gimnaziale Ciprian Porumbescu;
    DATA: Sâmbătă 4 Aprilie 2015;
    CATEGORII: Open/Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.30 - 09.15 ? validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    LOGISTICĂ: 9 mese (Donic Waldner 25) aprobate ITTF, mingi ***;
    SUPRAFAȚA DE JOC: tartan;
    TAXA: 10 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată (de izvor), cafea, un șpriț mic și-o măslină americană;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 ? cupe + diplome;
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - dimineața la sală în limita locurilor disponibile.
    SISTEMUL DE JOC:
    - Amestecat Open + Amatori ? maxim 54 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători - se califică primii 2;
    - Tablou eliminatoriu de 16/32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform numărului grupei superioare;
    - Locurile II se trag la sorți;
    ORGANIZATORI:
    - Roșu Gabriel, tel. 0745.361.676;
    - Anastasiu Constantin, tel. 0740.042.710.
    ORGANIZATOR TEHNIC - de la distanță ≈1/8 și de la fața locului ≥7/8
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;
    - Tokos Pali, tel. 0741.308.148;


    Pentru că turneul de dublu asociat turneelor B începe să suscite interesul amaturiștilor vă propunem și:
    "Cupa Patimilor!"
    -turneu de dublu care se va desfășura după următoarele reguli:
    -număr maxim de echipe: 16;
    -componenți: 1 Open-ist + 1 Amator sau 2 Amatori;
    -sistem de joc: Tablou eliminatoriu de 8 - 3 din 5 seturi;
    -favoriți tablou eliminatoriu: Conform mediei aritmetice a MP-urilor celor doi jucători - primii 8, ultimii 8 se trag la sorți;
    -turul I și II: se joacă în pauza dintre grupele inferioare și grupele superioare;
    -turul III și IV: se joacă în pauza dintre grupele superioare și eliminatorii;
    -taxă de înscriere: free;
    -premii: diplome;

    UP-DATE Sistem de Joc
    SISTEMUL DE JOC:
    - Amestecat Open + Amatori ? maxim 48 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători - se califică primii 2;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform numărului grupei superioare;
    - Locurile II se trag la sorți;
    Ultima editare de marcelgiosan; 03.apr.2015, 14:57.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament

    Inscrieri Open + Amatori - on 04.04.2015 at 09:55:17

    1. Tiganisteanu Adrian, Bacau - 424 - 23,33 - O
    2. Coroiu Andrei, Roman - 290 - 22,33 - O
    3. Grosan Nicu, Piatra Neamt - 56 - 20,74 - O
    4. Parnica Leonid, Moinesti - 530 - 20,67 - OW
    5. Bobarnac Gheorghe, Bacau - 91 - 20,47 - O
    6. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc - 64 - 19,13 - O
    7. Rojnita Sebastian, Bacau - 111 - 19,07 - O
    8. Craciun Gheorghe, Miercurea Ciuc - 1026 - 18 - O
    9. Marola Dan, Bacau - 630 - 16,67 - A
    10. Barsa Ioan, Moinesti - 315 - 15,94 - A
    11. Rosu Gabriel, Comanesti - 379 - 15,9 - A
    12. Nistor Florin, Comanesti - 353 - 14,93 - A
    13. Ticu Dorin, Bacau - 220 - 14,78 - A
    14. Irimia Sorin, Moinesti - 695 - 14,75 - A
    15. Munteanu Ion, Comanesti - 479 - 14,67 - A
    16. Irimia Ilinca, Moinesti - 1010 - 14,5 - AF
    17. Ursulescu Ioan, Bacau - 244 - 14,28 - AW
    18. Bulubasa Nicusor, Comanesti - 350 - 14 - A
    19. Valeanu Vlad, Bacau - 596 - 13,5 - AJ
    20. Martz Sebastian, Comanesti - 377 - 13,25 - A
    21. Serban Liviu, Onesti - 239 - 12,88 - A
    22. Petenchi Edmond, Roman - 443 - 11,86 - A
    23. Iordachi Adrian, Adjud - 518 - 11,71 - A
    24. Chirila Viorel, Panciu - 742 - 10,75 - A
    25. Paduraru Andi, Piatra Neamt - 434 - 10,48 - A
    26. Irimia Sorin Jr, Moinesti - 1108 - 10 - A
    27. Valeanu Cosmin, Bacau - 833 - 9,67 - AJ
    28. Bolohan Tudor, Moinesti - 1139 - 8,5 - AJ
    29. Darlau Ionut, Bacau - 934 - 8,25 - A
    30. Balaita Mihai, Bacau - 879 - 8 - AJ
    31. Oancea Marian, Bacau - 609 - 7,73 - A
    32. Ciobica Teodora, Bacau - 1163 - 7,5 - AJF
    33. Isaic Radu, Bacau - 950 - 7,2 - A
    34. Teris Valeriu, Comanesti - 2110 - 7 - A
    35. Sisca Nicusor, Comanesti - 977 - 6,8 - AW
    36. Gontariu Florin, Bacau - 1516 - 6 - A
    37. Darie Gabriel, Comanesti - 1037 - 5,5 - A
    38. Iordache Catalin, Comanesti - 1927 - 5 - A
    39. Filip Dan, Comanesti - 2531 - 0 - A
    40. Negrea Petrut, Comanesti - 2532 - 0 - A
    41. Maftei Catalin Doru, Comanesti - 3989 - -
    42. Ailioaie Gheorghe, Comanesti - 3990 - -
    43. Cojocaru Andrei Ionut, Roman - 3992 - -


    Inscrieri Dublu - on 04.04.2015 at 12:10:39

    1. Tiganisteanu Adrian - Marola Dan, Bacau/Bacau - nou - 20 - A
    2. Bobarnac Gheorghe - Ticu Dorin, Bacau/Bacau - nou - 17,62 - A
    3. Parnica Leonid - Martz Sebastian, Moinesti/Comanesti - nou - 16,96 - A
    4. Rojnita Sebastian - Ursulescu Ioan, Bacau/Bacau - nou - 16,67 - A
    5. Grosan Nicu - Paduraru Andi, Piatra Neamt/Piatra Neamt - nou - 15,61 - A
    6. Bulubasa Nicusor - Nistor Florin, Comanesti/Comanesti - nou - 14,47 - A
    7. Iordachi Adrian - Munteanu Ion, Adjud/Comanesti - nou - 13,19 - A
    8. Petenchi Edmond - Serban Liviu, Roman/Onesti - nou - 12,37 - A
    9. Valeanu Vlad - Valeanu Cosmin, Bacau/Bacau - nou - 11,51 - A
    10. Rosu Gabriel - Darie Gabriel, Comanesti/Comanesti - nou - 10,7 - A
    11. Oancea Marian - Dirlau Ionut, Bacau/Bacau - nou - 7,99 - A
    12. Balaita Mihai - Ciobica Teodora, Bacau/Bacau - nou - 7,5 - A
    13. Sisca Nicusor - Bucurel Ion, Comanesti/Comanesti - nou - 3,4 - A
    14. Negrea Petrut - Filip Dan, Comanesti/Comanesti - nou - 0 - A


    Clasament Open + Amatori - Cupa Floriilor

    1. Parnica Leonid - Moinesti
    2. Ticu Dorin - Bacau
    3 -- 4
    Tiganisteanu Adrian - Bacau
    Nistor Florin - Comanesti
    5 -- 8
    Paduraru Andi - Piatra Neamt
    Irimia Sorin Jr - Moinesti
    Munteanu Ion - Comanesti
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    9 -- 16
    Valeanu Vlad - Bacau
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Coroiu Andrei - Roman
    Irimia Sorin - Moinesti
    Iordachi Adrian - Adjud
    17 -- 22
    Petenchi Edmond - Roman
    Balaita Mihai - Bacau
    Craciun Gheorghe - Miercurea Ciuc
    Teris Valeriu - Comanesti
    Filip Dan - Comanesti
    Ailioaie Gheorghe - Comanesti
    23 -- 2v gr.sup.
    Serban Liviu - Onesti
    24 -- 32 1v gr.sup.
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc - org.
    Martz Sebastian - Comanesti
    Rosu Gabriel - Comanesti - org.
    Chirila Viorel - Panciu
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Isaic Radu - Bacau
    Irimia Ilinca - Moinesti
    Darie Gabriel - Comanesti
    Ciobica Teodora - Bacau
    33 -- 34 2v gr.inf.
    Marola Dan - Bacau
    Darlau Ionut - Bacau
    35 -- 1v gr.inf.
    Sisca Nicusor - Comanesti
    36 -- 42 0v gr.inf.
    Gontariu Florin - Bacau
    Maftei Catalin Doru - Comanesti
    Negrea Petrut - Comanesti
    Bolohan Tudor - Moinesti
    Iordache Catalin - Comanesti
    Oancea Marian - Bacau
    Cojocaru Andrei Ionut - Roman

    Clasament Dublu - Cupa Patimilor

    1.Tiganisteanu Adrian - Marola Dan - Bacau/Bacau
    2.Parnica Leonid - Martz Sebastian - Moinesti/Comanesti
    3 -- 4
    Bobarnac Gheorghe - Ticu Dorin - Bacau/Bacau
    Rojnita Sebastian - Ursulescu Ioan - Bacau/Bacau
    5 -- 8
    Petenchi Edmond - Serban Liviu - Roman/Onesti
    Bulubasa Nicusor - Nistor Florin - Comanesti/Comanesti
    Iordachi Adrian - Munteanu Ion - Adjud/Comanesti
    Valeanu Vlad - Valeanu Cosmin - Bacau/Bacau
    9 -- 16
    Negrea Petrut - Filip Dan - Comanesti/Comanesti
    Balaita Mihai - Ciobica Teodora - Bacau/Bacau
    Oancea Marian - Dirlau Ionut - Bacau/Bacau
    Rosu Gabriel - Darie Gabriel - Comanesti/Comanesti
    Irimia Ilinca - Bolohan Tudor - Moinesti/Moinesti
    Ailioaie Gheorghe - Craciun Gheorghe - Comanesti/Miercurea Ciuc
    Irimia Sorin Jr - Teris Valeriu - Moinesti/Comanesti
    Grosan Nicu - Paduraru Andi - Piatra Neamt/Piatra Neamt
    Ultima editare de marcelgiosan; 06.apr.2015, 08:13.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Daca e vorba despre "maslina americana" vin si eu!
      Sa mai spargem o data gheata pe anul asta! Deci, se inscrie, cu mare bucurie, Oancea Marian din Bacau.
      Avand in vedere ca acesta este deja al treilea concurs pe 2015 organizat in judetul de domiciliu, adresez inca de pe acum felicitari organizatorilor pentru ca ne dau prilejul de a ne reuni in aceasta minunata familie si comunitate a tenisului de masa!
      Succes tuturor participantilor !
      Ultima editare de marian oancea; 24.mar.2015, 18:52.
      Nittaku Septear
      FH - Rakza 7
      BH - Rakza 7

      Comentariu


      • #4
        Din zona folclorica Moinesti-Comanesti, la categoria micii invatacei in tainele ascunsului mingii, cu o fata neagra best anti, cu bentita nelipsita, Martz Sebastian.
        Blade: Timo Boll Spirit FL
        FH: Tenergy05
        BH: Tenergy05

        Comentariu


        • #5
          Nu te primesc decât la dublu cu panarama Sebi,si sper ca ramai pana la finaaaaaal.doar ai si tu ceva de spus la turneul acesta.
          Ultima editare de rogerpustiu; 24.mar.2015, 19:32.
          Blade: Xiom Strato
          FH: Tenergy 05
          BH: Tenergy 05

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de sebastianbach100 Vezi post
            Din zona folclorica Moinesti-Comanesti, la categoria micii invatacei in tainele ascunsului mingii, cu o fata neagra best anti, cu bentita nelipsita, Martz Sebastian.
            Gabi lui Sebi pregătește-i o Sârbă de la Moinești și-atunci să te ții joc!

            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Acestia-s de la noi.
              Blade: Xiom Strato
              FH: Tenergy 05
              BH: Tenergy 05

              Comentariu


              • #8
                Cu mare placere se inscrie din Bacau Marola Mihai!

                Comentariu


                • #9
                  Teris Valeriu-Comanesti(nou?)
                  Blade-Xiom Stradivarius
                  Fh+Bh Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Bine ati revenit domnule în elita turneelor.Vă astept si la turneul de dublu cu prietenul-a.
                    Blade: Xiom Strato
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Până încep în forță înscrierile să aruncăm o privire aeriană asupra orașului gazdă a Cupei Floriilor. La minutul 5,48 Palatul Ghica proiectat de arhitectul francez Albert Galleron, cel care a proiectat și Ateneul Român din București, iar la minutul 6,50 se întrezărește și sala de sport a Școlii Ciprian Porumbescu.

                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • #12
                        Dimitrie Ghika a fost explorator în Africa, aducând câteva trofee unele fiind la muzeul Antipa.
                        Blade: Xiom Strato
                        FH: Tenergy 05
                        BH: Tenergy 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Se înscrie rogerpustiu la simplu si la dublu
                          Blade: Xiom Strato
                          FH: Tenergy 05
                          BH: Tenergy 05

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                            Lista de înscrieri va fi afișată după Clasament să-i vedem și noi pe cei care au tras de-a lungul anului la multe turnee și-au acumulat ceva puncte.
                            Vineri vom posta și lista funcție de MP ca să putem vedea cum șerpuiesc jucătorii înainte de a fi așezați în grupele inferioare.

                            Inscrieri Open + Amatori - on 26.03.2015 at 20:34:07

                            1. Martz Sebastian, Comanesti - 379 - 13,25 - A
                            2. Rosu Gabriel, Comanesti - 383 - 15,9 - A
                            3. Oancea Marian, Bacau - 603 - 7,83 - A
                            4. Marola Mihai, Bacau - 748 - 13 - AJ
                            5. Teris Valeriu, Comanesti - 2094 - 7 - A


                            Inscrieri Dublu - on 26.03.2015 at 20:36:01

                            1. Rosu Gabriel - Roger Pustiu, Comanesti - Comanesti - 7,95 - A/A
                            Misto, deci la dublu va juca echipa formata din Rosu Gabriel si Roger Pustiu, super tare, deja anticipez ca va castiga!
                            Succes ambilor!
                            Nittaku Septear
                            FH - Rakza 7
                            BH - Rakza 7

                            Comentariu


                            • #15
                              Isaic Radu, Bacau. Multumesc

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X