Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu a -dej - cupa primaverii-open -amatori 25 aprile 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu a -dej - cupa primaverii-open -amatori 25 aprile 2015

    Turneu A - DEJ - Cupa Primaverii - open si amatori - 25 aprilie 2015

    INTRAREA LA SALA NU SE MAI FACE PRIN SCOALA CI PRIN LATERAL PRINTRE BLOCURI , PE LA CAPATUL SALII UITATIVA DUPA STATUIA LUI MIHAI EMINESCU SI VEDETI COLTUL SALII !!!
    Sambata 25 APRILIE 2015 DEJ, jud. Cluj
    SALA CS TENIS DEJ DIN INCINTA liceului TEHNOLOGIC DEJ ! sau grup scolar somes dej
    OPENUL INCEPE LA ORA 14 ultima inscriere 13 .45!!
    NUMAR DE AMATORI FIX 66 !!
    OPEN MAX 24JUCATORI
    Ora ACCES LA SAL ORA 8 - inscrieri 8.30-09.15 , la 9.30 incep meciurile
    Numar mese: 11 Stiga, Tibhar, Butterfly
    Taxa inscriere: 25 ron SE VA PLATI COTIZATIA DE 2 RON CATRE AMATOUR!
    Mod de desfasurare: Open + Amatori, grupe inferioare, superioare, eliminatorii - 3 din 5 seturi
    - selectie jucatori - dupa clasamentul Amatur si regulile obisnuite;
    Materiale de premiere: cupe, medalii si diplome - locurile 1-4 open si amatori.
    Organizatori CS TENIS CLUB DEJ, POP DANUT - 0748 352369, DEZSO ATTILA - Apian Florin 0748 143566

    Inscrieri: preferabil pe forum sau telefonic pana vineri ora 20.00, la sala pana la 09.30

    Va asteptam!
    SE ASIGURA APA MINERALA SI PLATA .CAFEA CEAI !

    pt copii se va percepe o taxa de 10 RON

    nu se poate juca si la amatori si la open !!


    VA ASTEPTAM CU DRAG !
    ORICE FIRMA DORESTE SA VINDA MATETRIALE IN INCINTA SALII ESTE BINEVENTA !

    PT MENIU DE MANCARE SE VA PREZENTA LA SALA O FIRMA DE CATERING CARE VA VA LUA COMENZILE !


    indicatii de acces !!
    pt cei ce vin dinspre Cluj ,dupa ce treceti de gara ajungeti la primul bloc pe care e pictata o sticla uriasa de pepsi blocul se afla la prima intersectie la intrare an cartierul 1Mai faceti stanga spre oras si dupa 5 sute metri aveti primul sens giratoriu unde tineti tot inainte circa 800m unde veti da de al 2 sens giratoriu iar pe partea dreapa este biserica Greco-catolica cea din poze in aceasta zona gasiti locuri de parcare si sala se vede daca va uitai spre statuia lui Eminescu intrarea se face prin scoala !!
    pt cei din directia BM si Bn dupa ce treceti podul rutier peste Somes veniti inainte pana la sensul giratoriu cu fantana arteziana fata in fata cu tribunalul faceti la stanga si dupa cateva sute de metri treceti un pod peste vale iar la finisul podului pe dreapta se afla scoala In incinta carea se afla sala !! va astept!!!


    http://postimg.cc/image/pdx3e07vf/
    http://postimg.cc/image/glg4qbmqj/
    http://postimg.cc/image/cqcqnr3kr/
    http://postimg.cc/image/oed4kf56f/
    http://postimg.cc/image/xuwloxckb/

    invitati de onoare la dej !! dl Florin apian
    dl Rusu stefan - cj
    DLOR VA ASTEPT CU DRAG !
    Ultima editare de Dan Universal; 22.apr.2015, 12:08.
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

  • #2
    Sistem de joc

    Daca nu apar retrageri masive in ultima zi, sistemul de joc va fi urmatorul:

    Amatori: 66 jucatori
    - ora incepere turneu 09.30, ultima confirmare la sala 09.15
    - 11 inferioare de 6 dupa MP, se califica primii 4;
    - 11 superioare de 4, se califica primii 2 si inca doua locuri 3 - cele mai bune stabilite prin meci-averaj, set-averaj (numar de seturi castigate, in caz de egalitate la set-averaj);
    - eliminatoriu de 24 pe tablou de 32:
    - pozitiile 1-11 sint ocupate de locurile 1 din superioare in ordinea grupelor, 1-8 au bye;
    - poz. 12-22 - locurile 2 prin tragere la sorti;
    - poz. 23-24 - cele doua locuri 3;

    - inferioarele se joaca pe 11 mese, iar superioarele si eliminatoriile pe 6 mese;
    - schema de joc in superioare: 1-4-7-5


    Open: 30 jucatori
    - ora incepere turneu 14.00, ultima confirmare la sala 13.45
    - 5 inferioare de 6 dupa MP, se califica primii 4;
    - 5 superioare de 4, se califica primii 2 si inca doua locuri 3 - cele mai bune stabilite prin meci-averaj, set-averaj (numar de seturi castigate, in caz de egalitate la set-averaj);
    - eliminatoriu de 12 pe tablou de 16:
    - pozitiile 1-5 sint ocupate de locurile 1 din superioare in ordinea grupelor, 1-4 au bye;
    - poz. 6-10 - locurile 2 prin tragere la sorti;
    - poz. 11-12 - cele doua locuri 3;

    - schema de joc in superioare: 1-4-2-3
    Ultima editare de FlorinBN; 22.apr.2015, 11:35.
    TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

    Rule no.1 - The ball must reach the table
    Rule no.2 - The ball will return on the table


    Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri

      Inscrieri Amatori - on 24-Apr-15 at 19:57:07

      1. Puscas Arpad, Gherla - 338 - 17.43 - A
      2. Camarasiu Tiberiu, Cluj Napoca - 576 - 17 - A
      3. Vita Istvan, Reghin - 330 - 16.94 - A
      4. Beica Florin, Gherla - 286 - 16.83 - A
      5. Dezso Lorand, Dej - 548 - 16.75 - A
      6. Pop Danut, Dej - 119 - 16.04 - A
      7. Barabas Sandor, Toplita - 194 - 16.02 - A
      8. Muntean Mircea, Baia Mare - 279 - 15.91 - A
      9. Rozenfeld Cristian, Cluj Napoca - 252 - 15.82 - A
      10. Anitei Marcel, Cluj Napoca - 247 - 15.53 - A
      11. Suciu Cristian, Dej - 150 - 15 - A
      12. Kantor Imre Zoltan, Reghin - 183 - 14.76 - A
      13. Hruban Andrei, Dej - 562 - 14.75 - A
      14. Teleki Zsolt, Cluj Napoca - 226 - 14.66 - A
      15. Hodis Andrei, Gherla - 466 - 14.14 - A
      16. Moldovan Doru, Dej - 358 - 14.08 - A
      17. Scurtu Nicolae, Bistrita - 431 - 13.5 - AW
      18. Ban Peter, Cluj Napoca - 333 - 13.16 - A
      19. Popa Gheorghe, Aiud - 909 - 13 - A
      20. Pavel Calin, Hunedoara - 1614 - 13 - A
      21. Vass Alexander, Beclean - 440 - 12.86 - A
      22. Dirlea Ioan, Aiud - 763 - 12.75 - AH
      23. Cont Cosmin, Gherla - 485 - 12.57 - A
      24. Dezso Attila, Dej - 554 - 12.08 - AW
      25. Horvath Mircea, Orastie - 516 - 11.86 - A
      26. Chira Anghel, Baia Mare - 607 - 11.71 - A
      27. Botea Fabian, Hunedoara - 657 - 11.57 - A
      28. Garaz Mircea, Bistrita - 517 - 11.4 - AW
      29. Vana Florin, Turda - 797 - 11.33 - A
      30. Singeorzan Traian, Nasaud - 1147 - 11 - A
      31. Joldes Adrian, Bistrita - 541 - 10.83 - A
      32. Bucur Alin Adrian, Targu Mures - 535 - 10.71 - A
      33. Zavaski Ioan, Dej - 477 - 10.3 - A
      34. Fulop Attila, Aiud - 571 - 10.17 - A
      35. Coroian Claudiu, Gherla - 619 - 10.17 - A
      36. Barabas Claudiu, Bistrita - 503 - 9.75 - A
      37. Pralea Constantin, Alba Iulia - 395 - 9.36 - AW
      38. Ujica Marin, Toplita - 808 - 9.24 - A
      39. Chira Lucian, Baia Mare - 700 - 9.14 - A
      40. Vass Sandor, Beclean - 544 - 8.8 - A
      41. Colcer Nicolae, Toplita - 1153 - 8.73 - A
      42. Flore Claudiu, Bistrita - 864 - 8.5 - A
      43. Vaduva Dan, Bistrita - 865 - 8.5 - AW
      44. Luca Eugen, Aiud - 1312 - 8.5 - A
      45. Iliescu Lucian, Toplita - 1224 - 8.33 - A
      46. Radulescu Eugeniu, Turda - 866 - 8.25 - A
      47. Palfi Ferencz, Cluj Napoca - 1253 - 7.5 - A
      48. Ghioc Stefan, Nasaud - 1062 - 6.25 - A
      49. Maksutovici Gelcu, Cluj Napoca - 1295 - 5.75 - A
      50. Damian Vasile, Nasaud - 1080 - 5.33 - A
      51. Albert Csenge Lila, Cluj Napoca - 2410 - 5 - A
      52. Kocsis Laszlo, Toplita - 2487 - 5 - A
      53. Vita Emil, Toplita - 2488 - 5 - A
      54. Miclos Andrei, Dej - 2177 - 0 - A
      55. Campean Eugen, Dej - 2308 - 0 - A
      56. Marica Adrian, Dej - 4116 - 0 - A
      57. Motofelea Calin, Nasaud - nou - 0 - A
      58. Tudor Emil, Dej - nou - 0 - A
      59. Sicoe Ioan, Turda - nou - 0 - A
      60. Uifelean Adrian, Dej - nou - 0 - A
      61. Chira Camelia, Baia Mare - nou - 0 - A


      Inscrieri Open - on 24-Apr-15 at 19:57:29

      1. Gogu Gabriel, Cluj Napoca - 6 - 31.89 - O
      2. Nistor Dorel, Bistrita - 9 - 29.16 - O
      3. Sicoe Rodica, Cugir - 40 - 27.89 - OFW
      4. Apian Florin, Bistrita - 22 - 24.33 - O
      5. Sufletel Radu, Alba Iulia - 38 - 23.89 - OL
      6. Simion Boby, Cluj Napoca - 28 - 23.69 - OH
      7. Zidar Victor, Reghin - 52 - 22.48 - O
      8. Daneliuc Gabi, Sibiu - 156 - 21.93 - O
      9. Pop Cosmin, Turda - 328 - 21.4 - O
      10. Maxim Valentin, Cluj Napoca - 79 - 21.14 - O
      11. Pop Zoltan, Dej - 62 - 20.8 - O
      12. Fazakas Attila, Toplita - 83 - 20.76 - O
      13. Muresan Iulian, Cluj Napoca - 64 - 20.6 - O
      14. Koloman Todor, Dej - 1084 - 20 - O
      15. Moldovan Liviu, Sighetu Marmatiei - 412 - 19.6 - O
      16. Marian Florin, Reghin - 95 - 18.74 - O
      17. Tira Viorel, Bistrita - 280 - 18.29 - OW
      18. Cherhat Dumitru, Cluj Napoca - 100 - 18.22 - O
      19. Iaru Horatiu, Cluj Napoca - 214 - 16.22 - A
      20. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei - 282 - 15.22 - A
      21. Mican Nicolae, Dej - 386 - 15.14 - A
      22. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul - 191 - 14.86 - A
      23. Marian Calin, Reghin - 416 - 13.33 - A
      24. Janosi Attila, Targu Mures - 343 - 12.78 - A
      25. Pascu Adrian, Cluj Napoca - 668 - 12.4 - A
      26. Dragan Mihai, Bistrita - 480 - 12.17 - A
      27. Spaller Tiberiu, Nasaud - 292 - 11.68 - A
      Ultima editare de FlorinBN; 24.apr.2015, 18:57.
      TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
      When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

      Rule no.1 - The ball must reach the table
      Rule no.2 - The ball will return on the table


      Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

      Comentariu


      • #4
        Clasament Open

        1. Gogu Gabriel - Cluj Napoca
        2. Nistor Dorel - Bistrita
        3 -- 4
        Sufletel Radu - Alba Iulia
        Sicoe Rodica - Cugir
        5 -- 8
        Muresan Iulian - Cluj Napoca
        Pop Cosmin - Turda
        Apian Florin - Bistrita
        Zidar Victor - Reghin
        9 -- 12
        Simion Boby - Cluj Napoca
        Maxim Valentin - Cluj Napoca
        Tira Viorel - Bistrita
        Mican Nicolae - Dej
        13 -- 17 1v gr.sup.
        Pop Zoltan - Dej
        Marian Florin - Reghin
        Daneliuc Gabi - Sibiu
        Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
        Moldovan Liviu - Sighetu Marmatiei
        18 -- 20 0v gr.sup.
        Cherhat Dumitru - Cluj Napoca
        Iaru Horatiu - Cluj Napoca
        Janosi Attila - Targu Mures
        21 -- 22 1v gr.inf.
        Spaller Tiberiu - Nasaud
        Pascu Adrian - Cluj Napoca
        23 -- 27 0v gr.inf.
        Fazakas Attila - Toplita
        Tintas Adrian - Sighetu Marmatiei
        Marian Calin - Reghin
        Dragan Mihai - Bistrita
        Koloman Todor - Dej

        Clasament Amatori

        1. Dezso Lorand - Dej
        2. Barabas Sandor - Toplita
        3 -- 4
        Camarasiu Tiberiu - Cluj Napoca
        Pop Danut - Dej
        5 -- 8
        Ban Peter - Cluj Napoca
        Puscas Arpad - Gherla
        Suciu Cristian - Dej
        Muntean Mircea - Baia Mare
        9 -- 16
        Vita Istvan - Reghin
        Cont Cosmin - Gherla
        Beica Florin - Gherla
        Garaz Mircea - Bistrita
        Rozenfeld Cristian - Cluj Napoca
        Pavel Calin - Hunedoara
        Teleki Zsolt - Cluj Napoca
        Popa Gheorghe - Aiud
        17 -- 24
        Kantor Imre Zoltan - Reghin
        Anitei Marcel - Cluj Napoca
        Scurtu Nicolae - Bistrita
        Vass Alexander - Beclean
        Hodis Andrei - Gherla
        Horvath Mircea - Orastie
        Hruban Andrei - Dej
        Colcer Nicolae - Toplita
        25 -- 30 1v gr.sup.
        Coroian Claudiu - Gherla
        Botea Fabian - Hunedoara
        Chira Lucian - Baia Mare
        Dirlea Ioan - Aiud
        Vaduva Dan - Bistrita
        Miclos Andrei - Dej
        31 -- 40 0v gr.sup.
        Pralea Constantin - Alba Iulia
        Zavaski Ioan - Dej
        Barabas Claudiu - Bistrita
        Bucur Alin Adrian - Targu Mures
        Joldes Adrian - Bistrita
        Dezso Attila - Dej
        Fulop Attila - Aiud
        Singeorzan Traian - Nasaud
        Luca Eugen - Aiud
        Motofelea Calin - Nasaud
        41 -- 49 1v gr.inf.
        Chira Anghel - Baia Mare
        Vana Florin - Turda
        Ujica Marin - Toplita
        Radulescu Eugeniu - Turda
        Damian Vasile - Nasaud
        Iliescu Lucian - Toplita
        Palfi Ferencz - Cluj Napoca
        Marica Adrian - Dej
        Sicoe Ioan - Turda
        50 -- 58 0v gr.inf.
        Vass Sandor - Beclean
        Flore Claudiu - Bistrita
        Ghioc Stefan - Nasaud
        Maksutovici Gelcu - Cluj Napoca
        Albert Csenge Lila - Cluj Napoca
        Kocsis Laszlo - Toplita
        Vita Emil - Toplita
        Uifelean Adrian - Dej
        Chira Camelia - Baia Mare
        Ultima editare de FlorinBN; 27.apr.2015, 11:59.
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          Széles Gergő - Ungaria - Open

          Comentariu


          • #6
            va asteptam cu drag!
            Ultima editare de Dan Universal; 15.apr.2015, 17:12.
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #7
              Dorel Nistor -open

              Comentariu


              • #8
                gelcu maksutovici - amatori
                cluj-napoca
                Lemn:Xiom Zeta
                Fete:MX-P

                Comentariu


                • #9
                  La amatori din Bistrita:

                  -Grecu gheorghe
                  -Maxim Cristian
                  -Maierean Claudiu
                  -Scurtu Nicolae
                  -Joldes Adrian
                  -Vaduva Dan
                  -Barabas Claudiu
                  -FloreClaudiu
                  -Dragan Mihai
                  -Istrate Adrian

                  La amatori din Nasaud:

                  -Roman Ovidiu
                  -Spaller Tiberiu
                  -Singeorzan Traian
                  -Damian Vasile

                  La open din Bistrita

                  -Tira Viorel
                  -Pircalab Mihai
                  Ultima editare de dennis; 14.apr.2015, 22:27.

                  Comentariu


                  • #10
                    La Open Florea Vasile si Tintas Adrian Sighetu Marmatiei !!!!!!!!!!!!
                    Lemn:Levi Off Fh:Xiom Vega Def,Bh: Xiom Vega LPO
                    http://www.tenismasa.ro/

                    Comentariu


                    • #11
                      Kriszta Arpad Lorand- Sanpaul- open
                      Lemne: DHS Hurricane Long W997
                      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                      BH: DHS GoldArc 8

                      Comentariu


                      • #12
                        Cu tot alaiul se inscriu:

                        ALBERT Csenge Lilla Cluj- amatori
                        TELEKY Zsolt Cluj-amatori
                        BAN Peter Cluj-amatori
                        CAMARASIU Tiberiu Cluj-amatori

                        PASCU Adrian Cluj-open

                        - - - Actualizat - - -

                        Postat în original de Dan Universal Vezi post
                        INSCRIERI AMATORI!
                        Pop danut -dej
                        moldovan doru -dej
                        dezso attila -dej
                        dezso lorand dej
                        hruban andrei-dej
                        suciu cristian -dej
                        muntean mircea -bm
                        coroian claudiu -gherla
                        puscas arpad-gherla
                        cont cosmin -gh
                        hodis andrei -gh
                        beica florin -gh
                        anitei marcel -cj
                        pascu adrian -cj
                        ZAVASKI IOAN -DEJ

                        INSCRIERI OPEN
                        pop zoltan -dej
                        moldovan ovidiu -sighet
                        moldovan liviu -sighet
                        cherhat dumitru -cj
                        koloman todor -dej
                        mican nicolae -dej
                        Széles Gergő - Ungaria

                        7 locuri rezervate de org
                        Danut...te rog pe mine sa ma treci la open! Multumesc.
                        Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                        Comentariu


                        • #13
                          Bucur Alin Adrian, Tg.Mures

                          Comentariu


                          • #14
                            Pralea Constantin-Alba Iulia-amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Maxim Valentin
                              Iaru Horatiu

                              Cluj Napoca, Open, amandoi
                              Globe999 BS/ DHS Skyline II
                              TBS/Avalox C555-Ma Wenge Carbon
                              T05

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X