Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B AmaTur la Gura Humorului Cupa " Dakiro" ed.III 02.05.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B AmaTur la Gura Humorului Cupa " Dakiro" ed.III 02.05.2015

    Turneu B AmaTur la Gura Humorului Cupa " Dakiro" ed.III 02.05.2015
    Localitate : Gura Humorului

    Data : 02.05.2015

    Numar de mese :16 -Jolla , Donic, Butterfly

    Categorii:
    In prima faza LA GRAMADA dupa inferioare Open si Amatori
    Copii cl. I- IV
    Copii cl. V- VIII
    Dublu eliminatoriu pe grila de 32. Maxim 32 de echipe.

    Materiale de premiere pentru toate categoriile. Cupe 1- 3, medalii 1-3, diplome 1- 8

    Sistemul LA GRAMADA : CATE 4 JUCATORI IN GRUPELE INFERIOARE . Din grupele inferioare se califica 2 la OPEN ceilalti 2 se califica la AMATORI , superioare de 4 din care se califica 2 , eliminatorii, totul 3 din 5 seturi LA AMBELE CATEGORII . Jucatorii cu MP mai mare de 18 care nu se califica din inferioare isi pierd dreptul de joc la amatori.
    Premierea ca cele 2 categorii se va face separat, insa clasamentul final va fi unul singur.. Locul 1 la Amatori va fi in continuarea ultimului loc loc de la Open.
    Se asigura un minim de 5 jocuri garantat.
    In alcatuirea grupelor se va folosi clasamentul la zi .

    Program turneu:

    09.30 inceperea turneului La Gramada + Juniori
    Turneul de dublu dupa superioarele la Open si Amatori

    Va rugam sa fiti prezenti inainte de ora 09.15 pentru validarea inscrierilor.

    LOCATIE: Sala de sport din incinta Complexului Arinis.
    Parcarea in complex este chiar langa sala .
    Daca veniti dinspre Bucuresti dupa ce ati intrat in oras si ati trecutde Marketul Penny,la primul semafor o luati la stanga ,treceti calea ferata ,imediat la dreapta apoi prima strada la stanga . O sa aveti indicatoare .
    Daca veniti dinspre Bistrita treceti de sensul giratoriu din centrul orasului , tineti drumul spre Suceava apoi la semafor faceti dreapta ,apoi dreapta si imediat stanga.
    Coordonate GPS: 47°32?46″ N ; 25°53?16″ E

    SPATIU DE JOC: conditii de joc foarte bune.
    Se asigura :cafea si apa.

    TAXA PER JUCATOR: Amatur + Open 20 RON
    1 lei vor merge la Asociatia Amatur.
    Copii 10 lei
    Dublu 5 lei/ persoana.

    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe locul 1-3 O,A,J, medalii locurile 1-3 diplome locurile I-VIII

    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: se va face pe forum ,mail sau telefonic pana Vineri 01.05 ora 20.00 .
    Se asigura apa si cafea.
    La terasa de langa sala veti putea servi pizza la pret promotional de 15 lei pentru toti participantii la concurs precum si pentru insotitorii acestora.

    Puteti petrece clipe de neuitat in Gura Humorului nu numai la concurs ci si vizitand zona (5km Voronet, 5km Manastirea Humorului ), partia de schi Soimul de unde puteti privi o frumoasa panorama a orasului ) , iar daca vreti sa va ?racoriti?, luati-va si costumele de baie cu voi !
    Program piscina acoperita: 10- 13; 14-17; 18- 21. Copiii sub 7 ani insotiti- gratuit.
    Puteti sa aveti parte si de distractie la parcul de aventuri ''Escalada '', precum si la poligonul de tir cu arcul. Nu uitati manastirile: Voronet, M-rea Humorului, Moldovita, Sucevita.
    .
    Posibilitati cazare:

    Hotel Simeria camera dubla pret 80 lei .Rezervari telefonice: 0721776093 / 0230230227 http://hotelsimeria.ro/ Pentru a putea beneficia de reduceri sa precizati pentru turneul de tenis de masa.

    Va rog anuntati telefonic sau pe site de eventualele intarzieri sau neprezentari in timp util !!!
    Acest sistem mi se pare unul din cele mai bune pentru a ne vedea adevarata valoare, de a socializa dar si de a juca cu parteneri de aceeasi valoare.

    Hai ai nostri !!!
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Clasament GRAMADA ORGANIZATA

    1 -- 4
    Tiganas Mihai - Radauti
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Avram Gabriel - Radauti
    Hasna Cosmin - Straja
    5 -- 8
    Calenciuc Dumitru - Radauti
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Axinte Bogdan - Iasi
    Albu Catalin - Pascani
    9 -- 16
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    Volostiuc Marius - Suceava
    Spanu Vasile - Vicovu de Jos
    Rusti Catalin - Suceava
    Spaller Tiberiu - Nasaud
    Sofian Corneliu - Suceava
    Toporas Cosmin - Suceava
    17 -- 20
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Gugles Marius - Campulung Mold
    Hurjui Dorel - Fratauti
    21 -- 30 loc 3 gr.sup.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Lucic Corneliu - Suceava
    Rosca Niculai - Galanesti
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Ungureanu Florin - Suceava
    Petenchi Edmond - Roman
    Rosca Mihai - Galanesti
    Nicu Constantin - Iasi
    Condur Iulian - Suceava
    31 -- 38 loc 4 gr.sup.
    Boicu Gabriel - Vatra Dornei
    Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Turcu Viorel - Piatra Neamt
    Cazacu Florin - Vatra Dornei
    Stefan Alexandru - Iasi
    Capra Arthur - Vatra Dornei
    Padurariu Ciprian - Roman
    39 Bogza Dragos - Iasi
    40 Singeorzan Traian - Nasaud
    41 Rosca Adela - Galanesti
    42 Marcean Ovidiu - Botosani
    43 -- 46
    Popescu Adrian - Radauti
    Aungurencei Ovidiu - Iasi
    Ciuca Sorin - Iasi
    Dragan Petru Ioan - Iasi
    47-- 54
    Volostiuc Catalin - Suceava
    Plamada Lucian - Iasi
    Vieru Carmen - Vatra Dornei
    Palamaru Emil - Vatra Dornei
    Damian Vasile - Nasaud
    Grosu Octavian - Botosani
    Ianos Valentin - Suceava
    Florea Ionut - Vatra Dornei
    55 -- 56
    Robu Mihai - Mogosesti
    Times Andrei - Suceava
    57 -- 65 loc 3 gr.sup.
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Albu Constantin - Suceava
    Barbalata Lorin - Suceava
    Isaic Radu - Bacau
    Gafitescu Andrei - Radauti
    Boicu Liviu - Vatra Dornei
    Buzila Ioan - Botosani
    Fagaras Cristian - Suceava
    Ujeniuc Dan - Suceava
    66 -- 73 loc 4 gr.sup.
    Rosca Nicolae - Galanesti
    Buruiana Petru - Piatra Neamt
    Grigoriu Vlad - Suceava
    Ghioc Stefan - Nasaud
    Andronic Ioan - Suceava
    Biserica Loredana - Suceava
    Badaluta Marian - Vatra Dornei
    Pinzar Alin - Suceava

    Clasament Copii V- VIII

    1. Blanariu Ioan - Baisesti3 6v
    2. Stefanachi Bogdan - Botosani 5v
    3.Ciobanu Georgiana - Prelipca 4v .
    4.Aungurencei Miruna - Iasi 2v
    5.Iosub Miriam - Prelipca 2v .
    6.Gavrilovici Ioan - Suceava 1v .
    7.Sestac Stefana - Vatra Dornei 1v.

    Clasament Copii I- IV

    1. Cojocaru Stefan - Suceava
    2. Blanariu Dionisie - Baisesti
    3 -- 4
    Grosu Alexandru - Botosani
    Miron Sara - Prelipca
    5 -- 8
    Botezatu Ioana - Vatra Dornei
    Lazar Lavinia - Prelipca
    Sanduleanu Rares - Vatra Dornei
    Vlad Teodor - Vatra Dornei
    9 -- 10
    Sanduleanu Roxana - Vatra Dornei
    Ceciu Marcovici Tudor - Vatra Dornei
    11 -- 14 1v gr.sup.
    Vieriu Teodora - Vatra Dornei
    Nica Alexandru - Iasi
    Rusu Mara Georgiana - Vatra Dornei
    Paradau Adina - Vatra Dornei
    15 -- 19 0v gr.sup.
    Bodnar Antonia - Vatra Dornei
    Cohal Alexia - Vatra Dornei
    Ciubotaru Raluca - Vatra Dornei
    Muraru Ioana - Vatra Dornei
    Vacariuc Mariana - Vatra Dornei


    Absenti nemotivati : Nastase Gheorghita- Falticeni
    Ultima editare de Dakiro; 04.mai.2015, 11:30.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      Amatori
      Fagaras Cristian
      Ujeniuc Dan
      Suceava

      Comentariu


      • #4
        Axinte Bogdan - Iasi
        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

        Comentariu


        • #5
          Din Suceava
          Varasciuc Dan amatori
          Varasciuc Adrian Copii cl. V- VIII

          Comentariu


          • #6
            Polocoser Cristian --Suceava

            Comentariu


            • #7
              Toporas Cosmin-Suceava
              Blade: Butterfly Primorac
              FH: Butterfly Sriver G3
              BH: Butterfly Roundell

              Comentariu


              • #8
                Ungureanu Adrian - Suceava
                Ungureanu Florin - Suceava
                Ianos Valentin - Suceava
                Bl: Butterfly Timo Boll Spirit
                BH:Joola RHYZM-P
                FH: Butterfly Tenergy 05

                Comentariu


                • #9
                  Din Nasaud la gramada;
                  Spaller Tiberiu
                  Singeorzan Traian.

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Alba Iulia,tot la gramada,Pralea Constantin.specific;gramada organizata.

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Botosani:

                      Grosu Octavian : open + amatori
                      Grosu Alexandru : copii I-IV

                      Comentariu


                      • #12
                        Husarciuc Beniamin, Suceava, pentru gramada.

                        Comentariu


                        • #13
                          Albu Constantin-Suceava

                          Comentariu


                          • #14
                            De la VATRA DORNEI te vom ocupa , zic eu ,din nou si te vom manca cu tot cu fulgi .Ca sa nu fiu rau am sa-l las primul pe PALAMARU EMIL, GEORGIU DRAGOS , MARCU VASILE ,FLOREA IONUT , CAZACU FLORIN,BOICU GABRIEL,iar la copiii am sa-i inscriu atunci inca nu stiu cine va veni.
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Dakiro Vezi post

                              Sistemul LA GRAMADA : CATE 4 JUCATORI IN GRUPELE INFERIOARE . Jucatorii cu MP mai mare de 18 care nu se califica din inferioare isi pierd dreptul de joc la amatori.
                              .................................................. .................................................. .................................................
                              Se asigura un minim de 5 jocuri garantat.
                              Nu vreau sa fiu carcotas,
                              dar daca un jucator cu media peste 18, are o zi in care nu-i merge jocul, si nu reuseste decat locul 3 in inferiore, atunci ce face? ramane cu 3 meciuri?
                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                              FH: Tenergy 05 FX
                              BH: Tenergy 05 FX

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X