Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A "Cupa ARIA editia II " Sibiu 16.05.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am plecat sâmbătă la 9 din Craiova si am ajuns acasa la 2 , dar a meritat efortul pt o asa locatie si asa oameni primitori.De apreciat efortul organizatorilor de a reduce condesul care pt a apărători a fost un mic avantaj.Felicitări tuturor participantilor,organizatorilor dar mai ales lui Răzvan Marinescu pt locul 1si a nu imi pare rau k m-am oprit in primii 8 pt ca ma scos castigatorul concursului. Sa ne vedem cu bone si sănătoși.

    Comentariu


    • Cu bine scuze nu cu BONE telefonul bată-l vina.

      Comentariu


      • Un turneu de amatori organizat de super profesionisti,intr-un cadru de prietenie adevarata.Felicitari !

        Comentariu


        • O sambata minunata in mijlocul prietenilor amaturisti este o binecuvantare pentru trup dar mai ales pentru suflet . Sa mai multumesc lui Alex Mureșan sau lui Adonis ar fi banal deoarece toti stim ca ceea ce fac ei e "profi" si pentru ei acest lucru e ceva normal . Totusi ma inclin in fata lor , cum o mai fac si la masa de joc cand "ma intind" fara mila . Apropo de intins , ii multumesc lui Mihai Stoica din Mioveni pentru sedinta de fitness in 5 seturi la care m-a supus ( ha,ha,ha ) si lui Marin Floricel din Brașov pentru sfaturile date in privinta imbunatatirii jocului meu . Am si o satisfactie personala prin faptul ca am fost singurul care am reusit sa ii "fur" victoria in inferioare celui care a castigat concursul ( felicitari Razvan Lunca pentru locul 1 ) . Felicitari si pentru Nelutu Negrean , cel mai bine clasat dintre sibieni la acest concurs . Si cum prietenii trebuie imortalizati in exercitiul functiunii pentru a putea demonstra nevestelor si sotilor ca au fost SI pe unde au zis , le ofer cateva dovezi prin imagini mai clare sau mai difuze ( sa nu se vada pe cine au in spate ) :
























          Ultima editare de marius1964; 17.mai.2015, 08:21.

          Comentariu


          • Din nou Sibiul e la ?nălțime!! Organizare impecabila ,atmosfera plăcută ,oameni minunați într un cuv?nt EXCELENT !!!.Felicitări tuturor !

            Comentariu


            • FINALA AMATORI
              SIBIU 16.05.2015


              Comentariu


              • Bogdan Raducan : "Sa ne vedem cu bone si sănătoși."

                Cei care au copii mici se pot vedea si cu bone , dar sanatosi raman doar daca nu afla nevestele . Cateodata telefonul adevar tasteaza ( hi,hi ) .

                Comentariu


                • Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                  Fara sa dau nume, si cu mentiunea ca stiu ca am jucat prost, si adversarul poate merita sa castige! Dar ma simt furat, sa servesti un meci intreg contre...cateodata o taietura, doar doar il surprinzi...sa vina adversarul cu iarba pe toata masa...chiar e o placere pentru un ierbar sa.si suceasca mana in extralateralul de fh numai ca sa scoata cu iarba...urat! Si mai sunt servele adversarului...vi se pare fair play sa stai cu paleta sub masa, si sa o schimbi in mana incat sa nu vada adversarul daca servesti cu soft sau cu iarba? Si cand o scoti de sub masa o scoti putin mai mult decat ai nevoie ca serviciul ala din mana sa treaca peste fileu? Mai e sau nu oblivatoriu sa arunci mingea din mana la serve?! Faceti o liga de tacaneli si de servicii drepte din mana...ca asta tenis nu e...puteti sari cu comentariile, tot furat ma simt...
                  " Pt. a ajunge un mare invingator , trebuie sa inveti sa pierzi..." ......cel fara de nume" a castigat , cu lovituri decisive de atac , mai multe puncte decat tine...asa cum singur ti-ai reprosat in timpul jocului. Apropos ai tot dreptul sa te simti FRUSTRAT nici-un caz =furat=...meciul a fost aprig disputat de doi parteneri cu atitudini diferite.....sa auzim numai de bine .

                  Comentariu


                  • Finala OPEN



                    un adevărat spectacol
                    mulțumim celor doi jucători

                    Comentariu


                    • Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                      " Pt. a ajunge un mare invingator , trebuie sa inveti sa pierzi..." ......cel fara de nume" a castigat , cu lovituri decisive de atac , mai multe puncte decat tine...asa cum singur ti-ai reprosat in timpul jocului. Apropos ai tot dreptul sa te simti FRUSTRAT nici-un caz =furat=...meciul a fost aprig disputat de doi parteneri cu atitudini diferite.....sa auzim numai de bine .
                      1 multumesc pentru mesaj, il apreciez si in mare aveti dreptate! 2 fara nici o referire directa, iarba, si iarba bagata pe toata masa, fura din frumusetea acestui sport! 3 daca nu voi fi nevoit sa stau cu capul sub masa ca sa vad cu ce fata serviti, adica daca paleta aia va iesi de sub masa la serve, si veti arunca 10-15 cm mingea la serva, mi.ar face placere daca.mi veti acorda revansa! Ieri cand am scris eram nervos dupa meci, astazi va apreciez mesajul diplomatia si luciditatea. De acum si din meci; schimbati serva cel putin cu mine, ca sa nu ma simt...si ramanem prieteni!
                      ZJ-SZLC
                      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                      Comentariu


                      • In numele bucurestenilor prezenti pot spune: multumim Sibiu! Organizare ireprosabila, spatiu de joc ok, prieteni peste tot, atmosfera ca la începuturile Amaturului! Si cativa tineri jucatori foarte buni care ar avea loc si in Divizia B!

                        Felicitari!

                        Comentariu


                        • Nu-mi pare rau ca a trebuit sa particip la concurs fiind deja obosit din cauza distantei parcurse. Organizarea si desfasurarea turneului mi-a dat energie sa particip la un nivel cat de cat onorabil, chiar daca i-am suparat pe unii jucatori incepatori care nu sunt obisnuiti cu materialele. Felicitari pentru organizatori si participanti. A fost un turneu foarte reusit. Iata si cateva imagini surprinse din desfasurare.
                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                          FH: Butterfly - Dignics 80
                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                          Comentariu






                          • Comentariu


                            • Postat în original de boby Vezi post
                              Postat în original de Zosim1 Vezi post
                              Dupa cum am spus ai loc si pe podium deci stai linistit.

                              Comentariu


                              • Remarcabil clasarea seniorilor Vasile TARAU si Mircea POPA in 5-8 la valoatea turneului, BRAVO!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                  Remarcabil clasarea seniorilor Vasile TARAU si Mircea POPA in 5-8 la valoatea turneului, BRAVO!
                                  Asta pentru ca "l-am lasat" sa ma bata in inferioare, nea Deni. I-am vazut "potentialul ... verde" si am zis ca este pacat sa nu continue ... asa ca i-am facut culoar ...cum dealtfel si prietenului Nelutu Negrean, caruia i-am creat emotii, pentru prima data decand joc cu el, semn ca sunt pe drumul cel bun, dar mai am mult de lucrat.


                                  Mai baieti, copilul asta va juca finala ! Am zis !
                                  ... Si aveti grija, este prietenul meu, sa nu care cumva sa ziceti ca nu v-am spus !

                                  Comentariu


                                  • Vom ramane recunoscatori pana la adaci batraneti pentru gestul tau.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      Vom ramane recunoscatori pana la adaci batraneti pentru gestul tau.
                                      Ei, lasa nea Deni, mi-a facut placere ! Stiam ca este in trupa domniei tale, si, cum am un mare respect fata de dumneata, am transferat respectul si fata de coleg...
                                      A doua oara insa, il avertizez, o sa-i fie mult mai greu ...

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                        Asta pentru ca "l-am lasat" sa ma bata in inferioare, nea Deni. I-am vazut "potentialul ... verde" si am zis ca este pacat sa nu continue ... asa ca i-am facut culoar ...cum dealtfel si prietenului Nelutu Negrean, caruia i-am creat emotii, pentru prima data decand joc cu el, semn ca sunt pe drumul cel bun, dar mai am mult de lucrat.


                                        Mai baieti, copilul asta va juca finala ! Am zis !
                                        ... Si aveti grija, este prietenul meu, sa nu care cumva sa ziceti ca nu v-am spus !
                                        ....daca ai juca ping-pong numai pe jumatate din maiestria cum faci poze....n-ai mai lasa nici o cale libera pt. agitatii 'astia" de amaturisti....si ai avea tot mai putini prieteni , te-am vedea numai prin finale ....hai ca e de bine si asa =

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                                          ....daca ai juca ping-pong numai pe jumatate din maiestria cum faci poze....n-ai mai lasa nici o cale libera pt. agitatii 'astia" de amaturisti....si ai avea tot mai putini prieteni , te-am vedea numai prin finale ....hai ca e de bine si asa =
                                          Ei, vezi prietene ? Ai mare dreptate ! Daca as juca tenis n-as mai avea timp de poze. Daca fac poze n-am timp de tenis. Si, apropos de finale, ai vazut ce putina lume mai ramane la finale, mai ales la open ? Ti se pare corect ? Si atunci de ce sa vreau sa joc finale, ca sa-mi pierd prietenii ?
                                          Vorba sotiei: tu esti cel mai bun - nu batzi niciodata pe nimeni ! Ei, mai fac si eu greseli si mai fur cate 1-2 victorii intr-un turneu. Intotdeauna insa imi cer scuze !
                                          Mi-a facut placere, domnule Popa ! Nu sunt singura victima a ierbarilor (de aceea am si comandat "iarba" pe care ai si testat-o) si nici nu ma plang ...
                                          Sa auzim numai de bine !

                                          Comentariu


                                          • Editia 2a de la AriaSport a fost,inainte de toate (vezi aici obisnuitele "aciditati" legate de ierbari sau condens!),un turneu al confirmarilor,iar cea mai importanta este cea conform careia Sibiul a lansat pe orbita amaturului TRIPLA!!!!!S-a confirmat inca o data ca tripleta AriaSport,Alex(Mureșanu) si Adonis(Filea),adica TRIPLE "A",sau mai pe romaneste,"TRIPLA",a devenit unul dintre cele mai reprezentative teamuri de organizatori de succes din Amatur,iar pentru asta nu am decat un cuvant:CHAPEAU!!!!!!!!In plan sportiv,iata,se confirma (A)saltul tinerei generatii de ping-pongisti din Târnaveni la portile Openului!
                                            Felicitari "Razvanilor" celor doua categorii, Marinescu fiind de altfel pronosticat 100% ca invingator(dar nici Vladut nu a fost mai prejos,Bravo "copile"!),iar Lunca era la egalitate cu Stefan,Kaposta si Mihalescu(fara a pune in discutie condensul!) dar,pana la urma,s-a dovedit cel mai inspirat!Nu au lipsit nici "marile" surprize,adica eliminarile premature si neasteptate ale "Andreilor"(Balogh si Stefan),elemente pline de suspans care au "condimentat" in plus intrecerile si au intregit spectacolul sportiv de la Aria!Felicitari tuturor participantilor pentru contributia lor efectiva la realizarea unei atmosfere de concurs ireprosabile,dominate de sportivitate si fair-play!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • Scurt si foarte obiectiv comentariu domnul Csaba si ma bucur ca am facut un joc frumos in grupe amandoi.Va salut si sunteti un om deosebit.

                                              Comentariu


                                              • cu ceva intarziere

                                                05 Viscaria 05

                                                Comentariu


                                                • Ultima editare de mandelafree; 20.mai.2015, 06:12.
                                                  Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                                  https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                                  Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                                  Comentariu


                                                  • Ups ! What's happened ?

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    No, fii atent ca in replay merge ... al doilea filmuletz, care nu apere in postul lui Ovidiu ! Minune !?!

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    [QUOTE=Dari SD;256411]cu ceva intarziere

                                                    [url=http://postimg.cc/image/p0enlv88l/]

                                                    Excelente fotografii ! Profi ! Felicitari !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X