Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU " A+ " Cupa Bacău TT - 6 iunie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • A fost bine , insa am simtit cu adevarat lipsa antrenamentelor pe care nu le-am facut de ceva vreme .... daar pregati-va de .... Next Mario .... ))

    Comentariu


    • Concursul A+ de la Bacău a fost unul foarte reușit,multumesc organizatorilor!!!!!

      Comentariu


      • Felicitări organizatorilor, un turneu impecabil! Nu vreau să-i nominalizez pe organizatori, atât pe partea de logistică dar și cea tehnică, ?i cunoaște toată lumea - oameni dedicați aceste mișcări. Pentru mine a fost cea mai buna sală pe care am întâlnit-o în Amatur până acum.
        Felicitări tuturor participanților, a fost un turneu foarte echilibrat și cu partide pe muchie de cuțit. Se pare că oboseala acumulată în ultimele săptăm?ni s-a transpus și în rezultatele obținute (cel puțin așa vreu să cred , mi s-a întâmplat să uit și scorul de mai multe ori). Mulțumesc pentru oportunitatea de a (re)întâlni oameni deosebiți și de a-mi face noi prieteni!
        TB ZLF & T05/T05FX

        Comentariu


        • Felicitari organizatorilor, de departe totul s-a vazut la superlativ; conditii deosebite de concurs, atentie maxima fata de amanuntele organizatorice, fata de concurenti si fata de telespectatorii din fotoliile de acasa!
          In privinta inscrierii la sala a d-lui Surmei si a celorlalti participanti, cred ca au fost luate deciziile potrivite. Pozitionarea sa ca favorit a fost corelata cu rezultatele gasite in istoricul clasamentului Amatur! Chapeau bas lui Marcel, Pali, Bianca, Sebi, Costi!
          Felicitari participantilor, castigatorilor si o mentiune speciala pentru rezultatele lui Vladut si Andrei, pe care astept sa-i vad cat mai curand jucand o finala A+!

          Comentariu


          • Un turneu foarte reusit.felicitari echipei Bacău. dar si lui marcel,costi,pali.la open un turneu cu jucatori foarte buni.insa nu am nimic de reproșat despre conditii.voi reveni cu cea mai mare plăcere la Bacău!

            Comentariu


            • Ceva amintiri....

              Comentariu


              • Buna ziua,

                Chiar daca au trecut doar cateva ore de la finalul acestui turneu, am avut deosebita placere de a gasi aici, pe forum, multi oameni dornici de a-si exprima punctul de vedere si de a felicita echipa organizatoare. Va multumim din suflet pentru atentia pe care ne-ati oferit-o, si acum as dori sa punctez cateva aspecte:

                Desi in momentul de fata a devenit o disputa, topicul "Lorand" pentru noi reprezinta mai mult o frustrare personala decat un subiect de atata interes pe forum. Nu voi reveni cu acele aspecte tehnice pe care le-a prezentat si dl Marcel Giosan referitor la alegerea grupei in care a fost pus Surmei Boby pentru ca a fost foarte concis in expunerea motivelor pentru alegerea facuta. Cert este ca dl Lorand a fost nemultumit pentru faptul ca nu a trecut de inferioare. Iar acest lucru l-a semnalat dupa ce a terminat meciurile si s-a clasat pe ultimul loc. Cu toate astea, i-au fost restituiti banii din taxa de participare si am purtat nenumarate discutii pe aceasta tema din care ultimul cuvant al dl Lorand, inainte de a-mi intoarce spatele cu nonsalanta, a fost " sa vezi ce scandal va fac eu pe forum" . Din pacate am vazut ca dl Lorand nu a specificat aceste "detalii" in posturile dumnealui iar daca se plange de timpul pierdut, noi i-am recomanda sa-l petreaca in sala de antrenament, iar in felul asta nu va mai avea nevoie de topicuri dinastea pe forum.

                Cu toate astea, noi ne-am bucurat de o zi in care am revazut prieteni dragi, si va multumim mult de tot celor care ati depus atatea eforturi sa veniti chiar si din cealalte parti ale tarii pentru a fi prezenti la concursul nostru. Meciurile au fost deosebite,cu valori apropiate, iar in cele mai multe cazuri doar o clipa de neatentie a facut diferenta, totul intr-o atmosfera fair-play. Am incercat, pe cat am putut, sa va oferim toate conditiile si chiar daca au fost mici inconveniente ma bucur ca ati fost intelegatori, dar pe care o sa incercam sa nu le mai repetam pe viitor.Am dori sa acordam un mare "Bravo" premiantilor, celor care au putut rezista pana la o ora tarzie,si au luptat pana la capat. Nu pot sa nu-l mentionez pe Roman Iulian care este pentru a 4-a oara campion Open la Bacău, dar si celorlalti care ati construit acest context posibil.

                As dori sa mentionez echipa care a muncit pentru dumneavoastra la acest concurs, de la partea de logistica pana la partea de montat filee si carat mese, si acestia sunt: Sebi Rojnita,Miron Calin, Marcel Giosal, Costin Corcoz, Tokos Pal, dl Puiu(Ursulean Ioan), Ticu Dorin, dl Emi, Ionut Darlau .
                Multumim firmelor participante care au venit la concurs sa va expuna produse sportive din care sa puteti sa cumparati ce va doriti.

                Va multumim din suflet ca ati participat la concursul nostru si va asteptam cu mare drag si la urmatoarele.

                Cu respect,
                ECHIPA BACAU.

                Comentariu


                • Semifinala începători: Boicu Gabriel - Pădurariu Ciprian





                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Finala începători: Boicu Gabriel - Bodea Vasile



                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Photo începători

                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Festivitate de premiere începători

                        https://www.youtube.com/watch?v=VfQZ...ature=youtu.be

                        Full card...din păcate filmarea este incompleta.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • O după amiază la Polivalentă....



                          P.S.
                          Povestea foto-video a turneului se termină aici.
                          Ar fi meritat atât meciurile Avansaților, cât și ale Open-iștilor să fie surprinse pe "16mm" dar din păcate pentru ei, dar și pentru "spectatorii" care au urmărit turneul de acasă, de data asta nu s-a putut.
                          Poate au fost alții mai pe fază decât mine și există și alte meciuri filmate.
                          P?nă data viitoare - toate cele bune!
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • pana la ce loc, la incepatori s-au dat diplome si medalii???

                            Comentariu


                            • Locul 8 inclusiv...daca se dadeau pana la 20, prindeam si eu...
                              TRUST NO ONE !

                              Comentariu


                              • In ajutorul celor care au lipsit ieri-azi din fata calculatorului, am facut trei scurt-metraje (gen care nu necesita prea mult spatiu), prin care cu cateva clickuri se pot "rasfoi" turneele bacauane:

                                Filmul incepatorilor:

                                Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                Grupe inferioare începători
                                Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                Grupa inferioara nr. 1
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Grupa superioara nr. 1
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Calificati in eliminatorii - începători
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Eliminatorii începători
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Finala - începători
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Clasament începători
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Finala începători: Boicu Gabriel - Bodea Vasile
                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                Tel : 0742 257 995

                                Comentariu


                                • Filmul avansatilor:

                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  Grupe inferioare Avansați
                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  Grupe inferioare - avansati:
                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  Calificati in superioare - Avansați
                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  Grupe superioare Avansați
                                  Postat în original de tokosp Vezi post
                                  Grupe superioare - avansati
                                  Postat în original de tokosp Vezi post
                                  Eliminatorii Avansați
                                  Postat în original de tokosp Vezi post
                                  Semifinale - Avansați
                                  Postat în original de tokosp Vezi post
                                  Finala mica - Avansați
                                  Postat în original de tokosp Vezi post
                                  Clasament Avansați
                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                  Tel : 0742 257 995

                                  Comentariu


                                  • Filmul openistilor:

                                    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                    Grupe inferioare Open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Grupe inferioare - open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Grupe superioare Open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Grupe superioare - open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Calificati in eliminatorii - Open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Eliminatorii Open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Finala - Open
                                    Postat în original de tokosp Vezi post
                                    Clasament Open
                                    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                    O după amiază la Polivalentă....
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • Sunt total de acord cu cele spuse despre organizarea turneului ,vreau doar, sa multumesc celor care au avut idea turneelor pt incepatori.La un asemenea turneu, cum a fost cel de la Bacău,nu stiu cati, din cei 53 de incepatori,ar fi prins loc pe lista de concurs.Felicitari Gabi Boicu,felicitari Victor Kaposta,felicitari tuturor,laureati,participanti,organizatori.

                                      Comentariu


                                      • Multumim echipei din Bacău pentru ospitalitate, organizare si conditiile de joc.
                                        Multumim , Marcel pentru felul in care ai gestionat totul de la pupitru si pentru eliminarea timpilor morti.
                                        Felicitari invingatorilor, multumim tuturor participantilor, incepatori, avansati si open fara de care nu ar fi posibil realizarea acestui minunat turneu.
                                        Bravo si Bravo asa cum scria un coleg cateva posturi mai sus.

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Si fiindca nu vreau sa uit niciodata , multumim celor care au fost inplicati in organizare dar care nu se vad, nu se stie numele lor dar fara de care turneul nu ar fi fost la fel de frumos.
                                        blade: Zhang Jike Super ZLC
                                        fh: Butterfly Tenergy 05
                                        bh: Dr. Neubauer Killer

                                        Comentariu


                                        • In afara si in plus fata de multumirile mele adresate organizatorilor, tin in mod special sa le multumesc lui Costi, Rares, Bute, Dan Dumbrava, Dan Nicolae, Marcel Giosan si Babei de la Fălticeni. Fiecare dintre ei stie de ce. Cataline, iti dau prosopul cu prima ocazie. Ti-am spus eu ca daca mi-l dai va trebui sa-l pui in vitrina !

                                          Comentariu


                                          • Cipri, Cipri ! Ai fost la un pas de .. trofeu !

                                            Comentariu


                                            • Nu avem filmari. D-ul Marcel unde sunteti d-voastra sunt si filmari. Asa ne-ati invatat. Asteptam
                                              "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                              Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                              BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                              Comentariu


                                              • - - - Actualizat - - -

                                                Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                                                Nu avem filmari. D-ul Marcel unde sunteti d-voastra sunt si filmari. Asa ne-ati invatat. Asteptam

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post


                                                P.S.
                                                Povestea foto-video a turneului se termină aici.
                                                Ar fi meritat atât meciurile Avansaților, cât și ale Open-iștilor să fie surprinse pe "16mm" dar din păcate pentru ei, dar și pentru "spectatorii" care au urmărit turneul de acasă, de data asta nu s-a putut.
                                                Poate au fost alții mai pe fază decât mine și există și alte meciuri filmate.
                                                P?nă data viitoare - toate cele bune!
                                                D-l Marcel a explicat in ultima sa postare ca de data asta nu s-a putut filma mai mult. Asta e! Ne multumim cu ce avem.
                                                Oricum a facut, ca de obicei, o treaba excelenta! Succese tuturor!
                                                Ultima editare de marian oancea; 08.iun.2015, 12:00.
                                                Nittaku Acoustic
                                                FH - Xiom Omega V Tour
                                                BH - Xiom Omega V Tour

                                                Comentariu


                                                • Vreun "Amator de foto" nu a filmat cu telefon, sau cu vreo camera ceva meciuri frumoase de la turneu? Sunt convins ca au fost multe imagini care meritau prinse, pacat ca nu a reusit Marcel Giosan sa faca niste filmulete .

                                                  Comentariu


                                                  • Am atasat un filmulet cu un meci din grupa inferioara masa nr 9 Botea Vasile - Panait Adrian

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X