Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa FIT.FEEL?, Odorheiu Secuiesc, 30.05.2015., Open+Amatori

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa FIT.FEEL?, Odorheiu Secuiesc, 30.05.2015., Open+Amatori

    Denumirea turneului: Turneu A "Cupa FIT.FEEL?, 30.05.2015.
    Categoria turneului: "A", Open + Amatori.
    Localitatea: Odorheiu Secuiesc.
    Locatia: Fit.Feel Sport & Wellness Club, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.
    Data: 30 mai 2015.
    Numar mese: 12 (Butterfly, Joola, si Donic ITTF).
    Spatiul de joc: excelent.
    Ora de incepere la amatori: 9:15 (inregistrarea participantilor pana la orele 9,00).
    La amatori participa orice jucator cu media mai mica de 18, in afara celor legitimati in divizia B masculin.
    Ora de incepere la open: 14:00 (inregistrarea participantilor pana la orele 13,15).
    La open participa orice jucator cu media de 18 si peste 18 + jucatorii legitimati care au drept de joc in AmaTur.
    Concurentii sunt rugati sa se inscrie la o singura categorie, fie in categoria de baza, fie in categoria superioara, conform Regulamentului AmaTur pe anul 2015.

    Sistemul de joc:
    - Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cate 6-7 jucatori dupa regula sarpelui si MP dat de clasamentul AmaTur la zi, cu eventuale modificari in functie de localitati (locul 1 nu se schimba) ? se califica primii 4;
    - Grupe superioare de cate 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare; se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara) ? se califica primii 2;
    - Schemele pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1749 la amatori si 1432 la open;
    - Ordine favoriti eliminatorii (inclusiv pentru eventualele bye-uri) ? conform numar de ordine grupe superioare;
    - Locurile II vor trage la sorti din doua urne separate (partea inferioara, respectiv superioara a tabloului, astfel incat locurile 1 si 2 dintr-o grupa superioara sa nu se intalneasca decat in finala)

    Numarul maxim de jucatori: 72 la amatori, 36 la open.
    Taxa de participare: 25 RON.
    Pentru copii sub 14 ani taxa este 15 RON.
    Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.

    Se asigura:
    - apa,
    - mingi de joc Andro 3*,
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4 open + amatori, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
    Taxa de 2 RON/participant (mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) se va achita catre AmaTur.

    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic - pana joi, 28.05.2015, orele 23,00.
    Inscrierile si retragerile ulterioare nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.

    Organizator:
    Gorgenyi Levente: 0740766087
    Suport tehnic:
    Tokos Pal: 0742257995
    Sponsori: Clubul Sportiv Fit.Feel si O.VE.CO S.R.L.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  • #2
    Informatii utile:

    Posibilitati de cazare:

    Pensiunea Lilla - Str. Tompa László 23
    http://www.lillapanzio.ro/index_ro.html

    Pensiunea Petofi - Str. Petofi 2
    http://www.petofipanzio.ro/index.php/ro/contact

    Pensiunea Boroka - Str. Beclean 113
    http://www.borokapanzio.ro/

    Primele doua pensiuni sunt situate in centrul orasului, iar cea de a treia la circa 1,5 km de centru.

    + tot in centru este Pensiunea Korona
    http://koronapanzio.ro/ro/h/41/lista-de-preturi

    si Hotel Tranzit
    http://hotel-tranzit.ro/kapcsolatro.php

    iar la intrarea dinspre Targu-Mures este Pensiunea Gizi Csarda
    http://www.gizicsarda.ro/pret/ro

    + la intrarea dinspre Miercurea Ciuc este Pensiunea Romantika
    http://romantika.ro/ro/servicii/preturi_de_recepcie

    Mai sunt si 3 hoteluri de calitate:
    septimia.ro, gonduzo.ro, kukullo.ro


    Parking info:

    Postat în original de tokosp Vezi post
    Pentru cine n-a mai fost pana acum la noi la Fit.Feel, aveti cateva poze cu posibilitatile de parcare.
    Parcarea de la intrarea din spate a centrului comercial Merkur, sala Fit.Feel fiind in capatul parcarii:
    [ATTACH=CONFIG]6389[/ATTACH]
    Venind dinspre Sighisoara sau Baraolt, aici trebuie sa intrati la stanga:
    [ATTACH=CONFIG]6390[/ATTACH]
    Venind dinspre Targu Mures sau Miercurea Ciuc, aici trebuie sa intrati la dreapta:
    [ATTACH=CONFIG]6392[/ATTACH]
    Iar pentru openisti, daca nu mai gasesc loc de parcare aici , este si o parcare la intrarea principala a compexului Merkur:
    [ATTACH=CONFIG]6393[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]6391[/ATTACH]
    In ce priveste masa de pranz, le vom facilita concurentilor posibilitatea de a comanda pizza cu ajutorul receptionistelor de la Fit.Feel - am si achizitizonat si cateva exemplare din meniul pizzeriei respective -, iar pentru cei care vor avea timp, este un restaurant la 300 de metri (Broadway) de Fit.Feel, la receptie veti gasi harta cu drumul de acces spre locatie.

    Youtube: (daca nu prea merge postimage-ul zilele acestea, musai sa punem si ceva videouri)



    +

    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...543#post231543


    Poze despre sala: (2015)
    Fișiere atașate
    Ultima editare de PaliHR; 19.mai.2015, 07:21.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #3
      Rezervat inscrieri si clasament:

      Clasament Open

      1. Macovei Liviu - Brasov
      2. Apian Florin - Bistrita
      3 -- 4
      Tecuschi Dan - Brasov
      Bauer Lajos - Targu Mures
      5 -- 8
      Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
      Moldovan Alexandru - Tarnaveni
      Farkas Gabor - Targu Mures
      Irsai Istvan - Targu Mures
      9 -- 12
      Moldovan Cristian - Tarnaveni
      Denes Ferenc - Praid
      Bodin Ion - Tecuci
      Muntean Alin - Tarnaveni
      13 -- 2v gr.sup.
      Marton Zoltan - Odorheiu Secuiesc
      14 -- 19 1v gr.sup.
      Marcu Vasile - Vatra Dornei
      Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
      Lunca Razvan - Tarnaveni
      Farkas Lorant - Miercurea Ciuc
      Laszlo Zsolt - Odorheiu Secuiesc
      Vida Attila - Cristuru Secuiesc
      20 -- 24 0v gr.sup.
      Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc - org
      Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
      Munteanu Octavian - Tecuci
      Biro Attila - Miercurea Ciuc
      Jozsa Zoltan - Odorheiu Secuiesc
      25 -- 2v gr.inf.
      Oprea Nicolae - Brasov
      26 -- 30 1v gr.inf.
      Fazakas Attila - Toplita
      Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
      Marandici Adrian - Brasov
      Toader George - Agnita
      Losoncz Laszlo - Dealu
      31 -- 33 0v gr.inf.
      Petho Mihaly - Racosu de Sus
      Sass Imre - Miercurea Ciuc
      Katona Sandor - Odorheiu Secuiesc

      medie primii 16 inscrisi open: 23,36
      punctaj turneu (= puncte primite pentru cei clasati pe 9-12) : 23+1 = 24

      Clasament Amatori

      1. Odochean Razvan - Vatra Dornei
      2. Sipos Ferenc - Targu Mures
      3 -- 4
      Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc
      Imecs Attila - Miercurea Ciuc
      5 -- 8
      Pitac Ovidiu - Brasov
      Barabas Sandor - Toplita
      Miko Istvan - Targu Mures
      Cocinschi Emanuel - Vatra Dornei
      9 -- 16
      Ciobanu Daniel - Blaj
      Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
      Antal Denes - Brasov
      Marin Floricel - Brasov
      Kezdi Janos - Corund
      Popa Mircea - Brasov
      Keresztes Zoltan - Gheorgheni
      Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
      17 -- 24
      Padurariu Costel - Brasov
      Meszar Razvan - Arad
      Zoltan Tibor - Targu Mures
      Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
      Motorga Dorin - Targu Mures
      Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul
      Palamaru Emil - Vatra Dornei
      Colcer Nicolae - Toplita
      25 -- 36 1v gr.sup.
      Pelaghie Ioan - Targu Mures
      Tipser Gabriel - Sighisoara
      Stefan Andrei - Tarnaveni
      Dragos Florin - Brasov
      Veres Janos - Targu Mures
      Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
      Fulop Attila - Aiud
      Derzsi Lorand - Targu Mures
      Samoila Florin - Sighisoara
      Bartha Levente - Odorheiu Secuiesc
      Raduly Ovidiu - Fantanele
      Stekbauer Arpad - Miercurea Ciuc
      37 -- 48 0v gr.sup.
      Tarau Vasile - Brasov
      Lovasz Vilmos - Gheorgheni
      Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
      Onet Nicolae - Sighisoara
      Ciurca Ovidiu - Targu Mures
      Puiulet Iosif - Agnita
      Peter Laszlo - Brasov
      Simon Robert - Gheorgheni
      Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
      Bokor Zoltan Jr - Brasov
      Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
      Kulcsar Lorand - Sanpaul
      49 -- 51 2v gr.inf.
      Pacurar Cornel - Blaj
      Chibulcutean Ioan - Tarnaveni
      Erdo Istvan - Vanatori
      52 -- 56 1v gr.inf.
      Zedler Iuliu - Blaj
      Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
      Babics Tamas - Gheorgheni
      Iliescu Lucian - Toplita
      Campean Zoltan - Toplita
      57 -- 68 0v gr.inf.
      Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
      Ujica Marin - Toplita
      Sarcani Andrei - Targu Mures
      Mitrofan Petrica - Brasov
      Bokor Zoltan - Brasov // de modificat in clasament in Bokor Zoltan Sr
      Bardas Nelutu - Sighisoara
      Kis Istvan - Brasov
      Rusz Eva - Odorheiu Secuiesc
      Cotfas Gabriel - Toplita
      Szekely Gheorghe - Blaj
      Medrea Mihai - Sighisoara
      Bogdan Horatiu - Sighisoara

      medie primii 16 inscrisi amatori: 15,65
      punctaj turneu: 16+2 = 18
      (18-1 = 17 puncte primesc cei clasati pe 9-16)

      ---

      Inscrieri Open - on 28/05/2015 at 23:00:00

      1. Bauer Lajos, Targu Mures - 517 - 27.33 - OW
      2. Farkas Gabor, Targu Mures - 16 - 26.64 - O
      3. Macovei Liviu, Brasov - 84 - 25.58 - O
      4. Apian Florin, Bistrita - 22 - 25.51 - O
      5. Pal Zoltan, Miercurea Ciuc - 788 - 25 - O
      6. Laszlo Zsolt, Odorheiu Secuiesc - 1015 - 24 - O
      7. Vida Attila, Cristuru Secuiesc - 1016 - 23 - O
      8. Tecuschi Dan, Brasov - 630 - 22.87 - OW
      9. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc - 56 - 22.48 - OW
      10. Moldovan Cristian, Tarnaveni - 53 - 22.09 - O
      11. Fazakas Attila, Toplita - 85 - 21.36 - O
      12. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 52 - 21.34 - OW
      13. Muntean Alin, Tarnaveni - 208 - 21.29 - O
      14. Petho Mihaly, Racosu de Sus - 176 - 21.28 - O
      15. Denes Ferenc, Praid - 94 - 21.09 - OW
      16. Bodin Ion, Tecuci - 130 - 20.64 - OW
      17. Irsai Istvan, Targu Mures - 160 - 19.5 - O
      18. Lunca Razvan, Tarnaveni - 244 - 19.43 - O
      19. Marandici Adrian, Brasov - 141 - 19.08 - OW
      20. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc - 137 - 18.98 - O
      21. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc - 82 - 18.72 - O
      22. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc - 151 - 18.67 - OW
      23. Bacanu Paulian, Brasov - 178 - 18.42 - O
      24. Sass Imre, Miercurea Ciuc - 445 - 18.4 - O
      25. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc - 790 - 18 - O
      26. Munteanu Octavian, Tecuci - 223 - 16.33 - AW
      27. Moldovan Alexandru, Tarnaveni - 332 - 14.73 - A
      28. Toader George, Agnita - 532 - 12 - A
      29. Losoncz Laszlo, Dealu - 836 - 10.9 - A
      30. Katona Sandor, Odorheiu Secuiesc - 1542 - 6.5 - A
      31. Oprea Nicolae, Brasov - 1372 - 0 - O
      -----------------------------------------
      Invitati Open:
      1. Biro Attila, Miercurea Ciuc - - -
      2. FarkasLorant, Miercurea Ciuc - - -
      3. Vladoiu Gelu, Brasov - - -

      Inscrieri Amatori - on 28/05/2015 at 23:00:00

      1. Sipos Ferenc, Targu Mures - 292 - 17.71 - AW
      2. Barabas Sandor, Toplita - 148 - 17.62 - A
      3. Stefan Andrei, Tarnaveni - 365 - 17 - A
      4. Pitac Ovidiu, Brasov - 263 - 16.35 - AW
      5. Tipser Gabriel, Sighisoara - 255 - 16.28 - A
      6. Ciobanu Daniel, Blaj - 225 - 15.89 - A
      7. Keresztes Zoltan, Gheorgheni - 420 - 15.86 - A
      8. Antal Denes, Brasov - 158 - 15.71 - AW
      9. Popa Mircea, Brasov - 188 - 15.54 - AW
      10. Meszar Razvan, Arad - 296 - 15.3 - A
      11. Miko Istvan, Targu Mures - 602 - 15 - AW
      12. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure - 221 - 14.8 - A
      13. Kezdi Janos, Corund - 272 - 14.56 - A
      14. Imecs Attila, Miercurea Ciuc - 276 - 14.56 - AW
      15. Padurariu Costel, Brasov - 214 - 14.32 - A
      16. Dragos Florin, Brasov - 371 - 14 - A
      17. Tarau Vasile, Brasov - 309 - 13.74 - A
      18. Marin Floricel, Brasov - 260 - 13.58 - AW
      19. Zoltan Tibor, Targu Mures - 347 - 13.58 - AW
      20. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni - 472 - 13.5 - A
      21. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc - 403 - 13.45 - A
      22. Lorincz Ferenc Attila, Sanpaul - 621 - 13.25 - A
      23. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc - 1122 - 13 - A
      24. Raduly Ovidiu, Fantanele - 1021 - 12.5 - A
      25. Szabo Szilard, Odorheiu Secuiesc - 692 - 12.25 - A
      26. Kulcsar Lorand, Sanpaul - 1695 - 12 - A
      27. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare - 478 - 11.88 - A
      28. Samoila Florin, Sighisoara - 596 - 11.8 - A
      29. Bartha Levente, Odorheiu Secuiesc - 781 - 11.75 - A
      30. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare - 597 - 11.71 - A
      31. Veres Janos, Targu Mures - 410 - 11.7 - A
      32. Pacurar Cornel, Blaj - 551 - 11.57 - A
      33. Puiulet Iosif, Agnita - 869 - 11.2 - A
      34. Motorga Dorin, Targu Mures - 411 - 11.11 - A
      35. Erdo Istvan, Vanatori - 1524 - 11 - A
      36. Stekbauer Arpad, Miercurea Ciuc - 1774 - 11 - A
      37. Lovasz Vilmos, Gheorgheni - 581 - 10.86 - A
      38. Palamaru Emil, Vatra Dornei - 792 - 10.75 - A
      39. Fulop Attila, Aiud - 541 - 10.71 - A
      40. Derzsi Lorand, Targu Mures - 552 - 10.67 - A
      41. Colcer Nicolae, Toplita - 803 - 10.44 - A
      42. Onet Nicolae, Sighisoara - 635 - 10.17 - A
      43. Peter Laszlo, Brasov - 1005 - 10 - A
      44. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure - 506 - 9.75 - A
      45. Simon Robert, Gheorgheni - 1062 - 9.67 - A
      46. Ciurca Ovidiu, Targu Mures - 695 - 9.6 - A
      47. Bokor Zoltan, Brasov - 1109 - 9.5 - AJ
      48. Mitrofan Petrica, Brasov - 845 - 9 - AW
      49. Bokor Zoltan Jr, Brasov - 1228 - 8.67 - AJ
      50. Ujica Marin, Toplita - 696 - 8.6 - A
      51. Babics Tamas, Gheorgheni - 951 - 8.5 - A
      52. Zedler Iuliu, Blaj - 688 - 8.25 - AW
      53. Iliescu Lucian, Toplita - 1094 - 8 - A
      54. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc - 1291 - 7.5 - A
      55. Kis Istvan, Brasov - 1369 - 7 - A
      56. Tornea Daniel, Toplita - 1420 - 6.33 - A
      57. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc - 838 - 6 - AF
      58. Rusz Eva, Odorheiu Secuiesc - 1578 - 6 - A
      59. Cotfas Gabriel, Toplita - 1722 - 6 - A
      60. Sarcani Andrei, Targu Mures - 840 - 5.8 - A
      61. Todor Csaba, Gheorgheni - 1115 - 5.6 - A
      62. Bardas Nelutu, Sighisoara - 1235 - 5.33 - A
      63. Campean Zoltan, Toplita - 2511 - 5 - A
      64. Kolozsi Laszlo, Odorheiu Secuiesc - 2706 - 0 - A
      65. Szekely Gheorghe, Blaj - 3092 - 0 - AW
      66. Medrea Mihai, Sighisoara - nou - 0 - A
      67. Bogdan Horatiu, Sighisoara - nou - 0 - A
      Ultima editare de PaliHR; 31.mai.2015, 10:26.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #4
        Se inscriu la amatori:
        Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
        Motorga Dorin - Targu Mures
        Raduly Ovidiu - Fantanele
        Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
        Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
        Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
        iar la open:
        Denes Ferenc - Praid
        Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

        Comentariu


        • #5
          Pitac Ovidiu...Bv...amatori

          Bacanu Paulian...Bv...open
          Vladoiu Gelu...Bv...open
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Munteanu Octavian Tecuci Open
            Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

            Comentariu


            • #7
              Apian Florin - Bistrita - open
              TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
              When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

              Rule no.1 - The ball must reach the table
              Rule no.2 - The ball will return on the table


              Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

              Comentariu


              • #8
                Kriszta Arpad Lorand, Lorincz Ferenc Attila, Kulcsar Lorand, Pall Jozsef Attila, toti din Sanpaul la amatori
                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                BH: DHS GoldArc 8

                Comentariu


                • #9
                  Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc amatori
                  Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie la amatori:

                    Szabo Szilard - Odorheiu Secuiesc

                    Comentariu


                    • #11
                      La amatori:
                      Bartha Istvan-Zsolt - Aita Mare
                      Bartha Zsolt-Attila - Aita Mare
                      Bardocz Szilard - Capeni
                      Bartha Ferencz - Baraolt
                      La open:
                      Petho Mihaly - Racosul de Sus
                      Cocean Valer - Baraolt

                      Comentariu


                      • #12
                        se inscriu din Sighisoara la amatori
                        ONET NICOLAE
                        TIPSER GABRIEL
                        NELUTU BARDAS
                        ERDO PISTIU

                        Comentariu


                        • #13
                          Imecs Attila - Miercurea Ciuc - amatori
                          BL = Levi Sintech ALL-
                          FH = Joola Badman reloaded
                          BH = Tibhar Super Defense 40

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Gheorgheni la amatori:
                            Keresztes Zoltan
                            Györfi Szabolcs
                            Lőrinczi Béla
                            Tódor Csab
                            Lovász Vilmos
                            Bábics Tamás
                            Simon Róbert

                            Comentariu


                            • #15
                              Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc la open.
                              Lemn Levi SIC Gloria OFF; Fețe - FH:BT Tenergy 05 max black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red
                              Lemn TSP BLACK BALSA 7. OFF: Fețe -FH:Tibhar Evolution Mxp max black+BH Tibhar Grass Dtecs 0,5 mm red

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X