Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Călărași - 13 iunie 2015-

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Forta GIOL !
    Blade : Butterfly Timo Boll W7
    FH: Cornileau Target GT
    BH:
    Cornileau Target GT
    Tel : 0752 155 898



    Comentariu


    • Castigator Uta Adrian
      Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

      Comentariu


      • Bravo Serghei! Antrenamentele dau roade! Hai si cu al treilea loc I!!!
        Vesti mai joaca si tu din cand in cand daca vrei sa prinzi podiumul!
        In ceea ce priveste mesele pot spune ca, in trecut, si eu am fost incomodat de trecerea de la grupe inferioare jucate pe o masa buna la alta masa hobby in superioare sau eliminatorii. Poate ca din mesele Amatur ar prinde bine cateva macar imprumutate la un concurs de categorie A cum este cel de la Călărași.
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • Felicitari Zelenciuc Serghei ! Munca la sala si seriozitatea au fost rasplatite in final (a) ! Psihicul bun si taria de caracter au invins pana la urma. Felicitari pentru frumosul trofeu si la cat mai multe. E loc in vitrina, slava Domnului ! Hai cu urmatoarea cupa ! Merita felicitari pentru efortul depus si pentru tentativa de a cuceri trofeul la ''Amatori'' si dl. Dena Corneliu. La un alt concurs, cu putina sansa si cu un culoar mai bun, poate cine stie... Numai de bine tuturor participantilor si celor care s-au ostenit sa organizeze acest turneu !
          Când vulturii tac, papagalii încep să trăncănească.

          Comentariu


          • Postat în original de silvinio13 Vezi post
            Castigator Uta Adrian
            Felicitari Adi!!!

            La fiecare turneu joci mai bine. Tine asa!!!

            Comentariu


            • Acum cand mi-am mai revenit putin din oboseala,imi permit si eu sa imi exprim cateva opinii despre concurs.In primul rand sa incep cu singura bila neagra a acestui concurs,situatia meselor,intr-adevar a fost o idee proasta faptul ca am decis sa nu mai aduc mese de la viva ,desi am avut motivele mele, de aceea imi cer scuze fata de participanti si promit ca la turneul din octombrie,toate mesele vor fi de caltate,ori va fi asa ,ori nu mai fac concursul.Aici fac o paranteza si spun ca conducerea Amatur ne abureste de mult timp ca ne repartizeaza si noua doua mese,dar cand e vorba de neplata cotizatiilor de la concurs,au grija sa ne spuna sa le platim.Asteptam anul asta ca bani vad ca se strang destui?Trecand peste situatia aceasta cu mesele care nu se va mai repeta,eu zic ca concursul a decurs foarte bine ,cu timpul am fost in grafic,conditiile au fost foarte bune. Apropo nustiu cate locatii din tara ofera spatiu decent la mese si in sala,aer conditionat care a mers non stop ,vestiare ultramoderne si posibilitatea de a face dus dupa meci.Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care m-au ajutat sa organizez acest concurs.Referitor la meciurile din concurs au fost jocuri disputate,frumoase ,calculul hartiei s-a respectat ,favoritii au ajuns in primii 4 la ambele categorii..V a multumesc pentru intelegere si va spun ca in octombrie turneul se va numi ?Memorialul Ioan Ceparu?, in amintirea domnului notar ,un om deosebit care a jucat tenis de masă si a sprijinit acest sport.De saptamana viitoare incepem pregatirile si promitem ca totul va fi la superlativ.O zi buna!
              Ultima editare de stanciusilviu; 14.iun.2015, 06:09. Motiv: compl
              Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

              Comentariu


              • Sala superba din Călărași merita cu prisosinta cele doua mese de care aminteste Silviu, ba poate chiar mai multe. Intradevar, conditiile de joc de acolo eu nu le-am mai intalnit nicaieri, pacat de situatia cu mesele. Sper sa se tina cat mai multe turnee aici, de o amploare cat mai mare, merita.

                Comentariu


                • Multumim Cornel,ieri ai demonstrat ca,desi au fost lucruri care te-au nemultumit,daca ai caracter poti trece peste,asta si apropo de alti ,vorba vine prieteni de la noi de aici,care au inceput sa tipe de la primul meci...
                  Am uitat sa il felicit si aici pe Stelica Stanciu,un om deosebit,care a luat locul 3 la amatori,cea mai mare surpriza din concurs...
                  Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                  Comentariu


                  • Vreau sa il felicit pe Silviu pentru buna organizare , conditiile excelente si efortul depus pentru ca noi sa avem o zi minunata petrecuta cu amicii la o partida de tenis.

                    Comentariu


                    • Urmeaza sa postez fotografii surprinse in timpul turneului. A fost un turneu reusit, cu neajunsurilor explicate de organizator si ceilalti competitori. Felicitari castigatorilor!
                      FH: GoldArc 8, 2.1
                      STIGA XU XIN
                      BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                      Comentariu


                      • Postat în original de Rafael Vezi post
                        Au venit openistii sa dam amatorii la o parte de la mesele bune , amatorii sa joace la mese de grătar (ketler , sponeta, active , joola outdoor etc) . Cum se pune problema ? Banii lor valorează mai mult ? Nu mai exista egalitate în drepturi ? Noi venim de la 7 de pe drum si ei vin la ora 1 ? Cine raspunde de organizare , să organizeze de acum incolo turneul strict pentru cele 5 mese bune .
                        Rafael am fost in aceeasi grupa inferioara-amatori si repartizati pe una din "mesele cu probleme". Am decis atunci sa trecem peste asta si sa ne bucuram de tenis. Organizatorul si-a cerut scuze isi asuma aceast inconvenient, dar hai sa vedem si lucrurile pozitive care pot rezulta de aici...poate tocmai repartitia si catre Călărași a 2 mese din partea AMATUR. Sala este una de A++, toate conditiile indeplinite. Cat despre reorganizarea pe mese cand au venit cei de la open, eu nu cred ca ei ar fi fost foarte afectati daca ar fi jucat pe sponeta sau joola outdoor.
                        Sunt sigur ca acest lucru nu se va mai intampla si va asteptam la urmatorul turneu in octombriela Călărași.
                        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                        Comentariu


                        • Postat în original de raducu Vezi post
                          Hai, Batlane, simt ca e turneul tau !!
                          Felicitari, Mihai! Ai fost aproape de previziunea mea, dar n-a fost sa fie... Felicitari, Adi !

                          Comentariu


                          • Postat în original de silvinio13 Vezi post
                            Multumim Cornel,ieri ai demonstrat ca,desi au fost lucruri care te-au nemultumit,daca ai caracter poti trece peste,asta si apropo de alti ,vorba vine prieteni de la noi de aici,care au inceput sa tipe de la primul meci...
                            Am uitat sa il felicit si aici pe Stelica Stanciu,un om deosebit,care a luat locul 3 la amatori,cea mai mare surpriza din concurs...
                            Da eu am fost unul... pentru ca nu mi sa parut corect. Cand ceri ceva trebuie sa si oferi in schimb. Dar am trecut peste asta si am mers mai departe. Cum pe tine te-a deranjat ca eu am facut galagie, acelasi lucru a fost si la mine, ca prieten, uite asa... RESPECTUL SE CASTIGA.
                            Ultima editare de emipeter; 14.iun.2015, 12:15.
                            FH: GoldArc 8, 2.1
                            STIGA XU XIN
                            BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                            Comentariu


                            • Sala este excelenta , conditii foarte bune , mai putin mesele ,organizare buna . Sper sa se indrepte situatia cu mesele respective . Daca in octombrie o sa avem mese ok atunci cu cea mai mare placere revin in acest frumos oras . Silviu felicitari pentru concurs care a fost unul frumos cu meciuri tari aprig disputate. Sala este clar de turneu A +.
                              Lemn - Donic Waldner AR
                              FH - Focus Snipe III
                              BH - MilkyWay-Neptune

                              Comentariu


                              • Trageam sperante la locul 1 ...hai poate 2 ...da n-am avut noroc de o masa de calitate
                                Bine ca n-am trecut de inferioare ca altfel ma suparam rau.
                                Nea Silviu , de la Slobozia numai de bine !

                                Comentariu


                                • https://www.facebook.com/14842650418...type=2&theater

                                  https://www.facebook.com/14842650418...type=2&theater

                                  https://www.facebook.com/14842650418...type=2&theater

                                  Dati pe HD pentru o vizualizare mai buna.

                                  Pentru fotografii, intrati aici: https://www.facebook.com/home.php
                                  Ultima editare de emipeter; 14.iun.2015, 13:26. Motiv: Vizualizare HD
                                  FH: GoldArc 8, 2.1
                                  STIGA XU XIN
                                  BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                  Comentariu


                                  • In afara de problema cu mesele, pe care organizatorii si-au insusit-o, totul a decurs perfect. Sala este foarte frumoasa iar conditiile de joc sunt foarte bune. Felicitari!
                                    Felicitari lui Adi Uta pentru locul 1 la Open si lui Cornel Dena pentru locul 2 la Amatori!

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Emil, Link-ul pentru poze e corect?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
                                      In afara de problema cu mesele, pe care organizatorii si-au insusit-o, totul a decurs perfect. Sala este foarte frumoasa iar conditiile de joc sunt foarte bune. Felicitari!
                                      Felicitari lui Adi Uta pentru locul 1 la Open si lui Cornel Dena pentru locul 2 la Amatori!

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Emil, Link-ul pentru poze e corect?
                                      Da, este pagina de facebook si gasiti acolo tot ce am fotografiat eu. Imi cer scuze ca nu ti-a placut paleta mea...
                                      FH: GoldArc 8, 2.1
                                      STIGA XU XIN
                                      BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                      Comentariu


                                      • Too Much Ain't Enough Love

                                        Postat în original de emipeter
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Rafael Vezi post
                                          Au venit openistii sa dam amatorii la o parte de la mesele bune , amatorii sa joace la mese de grătar (ketler , sponeta, active , joola outdoor etc) . Cum se pune problema ? Banii lor valorează mai mult ? Nu mai exista egalitate în drepturi ? Noi venim de la 7 de pe drum si ei vin la ora 1 ? Cine raspunde de organizare , să organizeze de acum incolo turneul strict pentru cele 5 mese bune .
                                          "Numarul de mese: 10 ( YASAKA ITTF + DONIC ITTF+BTY-ITTF ,KETLER+SPONETA)."

                                          In Regulamentul Amatur nu se prevede calitatea meselor,de altfel nu este nici o competitie sub egida ITTF ,de aceea omologarea ITTF nu cred ca este necesara pt astfel de turnee.Omologarea ITTF este de fapt o taxa platita de catre producator catre ITTF si nici decum stampila de calitate a produsului.Dar in anuntul turneului este foarte clar mentionata denumirea meselor si fiecare participant stia lucrul acesta.De aceea comentarile acestea nu sunt bine venite si nici constructive.
                                          Nu a mentionat nimeni ca In regulament sunt prevazute obligatoriu 12 mese si astfel este incalcat regulamentul.Imi cer scuze ca poluez acest topic dar la o analiza a ultimelor turnee din Amatur aproape la fiecare nu s-a respectat Regulamentul cu ceva.Deci nu stiu daca mai intereseaza pe cineva sa respecte ceva atata timp cat nu se i-au masuri de nici un fel.

                                          EMI

                                          Comentariu


                                          • O clipa de tandrețeClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	EPV_6088 (Medium).jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,9 KB 
ID:	773381
                                            Ultima editare de emipeter; 14.iun.2015, 16:05.
                                            FH: GoldArc 8, 2.1
                                            STIGA XU XIN
                                            BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                              "Numarul de mese: 10 ( YASAKA ITTF + DONIC ITTF+BTY-ITTF ,KETLER+SPONETA)."

                                              In Regulamentul Amatur nu se prevede calitatea meselor,de altfel nu este nici o competitie sub egida ITTF ,de aceea omologarea ITTF nu cred ca este necesara pt astfel de turnee.Omologarea ITTF este de fapt o taxa platita de catre producator catre ITTF si nici decum stampila de calitate a produsului.Dar in anuntul turneului este foarte clar mentionata denumirea meselor si fiecare participant stia lucrul acesta.De aceea comentarile acestea nu sunt bine venite si nici constructive.
                                              Nu a mentionat nimeni ca In regulament sunt prevazute obligatoriu 12 mese si astfel este incalcat regulamentul.Imi cer scuze ca poluez acest topic dar la o analiza a ultimelor turnee din Amatur aproape la fiecare nu s-a respectat Regulamentul cu ceva.Deci nu stiu daca mai intereseaza pe cineva sa respecte ceva atata timp cat nu se i-au masuri de nici un fel.

                                              EMI
                                              Multumesc,asa este, dar nu am vrut sa gasesc o scuza in asta......
                                              Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                              Comentariu


                                              • FOTOGRAFII TURNEU
                                                https://www.facebook.com/media/set/?...1844486&type=3
                                                Ultima editare de emipeter; 14.iun.2015, 16:03.
                                                FH: GoldArc 8, 2.1
                                                STIGA XU XIN
                                                BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                                Comentariu


                                                • https://www.facebook.com/media/set/?...1844486&type=3

                                                  POZE TURNEU......
                                                  Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de emipeter Vezi post
                                                    Imi cer scuze ca nu ti-a placut paleta mea...
                                                    Joaca fiecare cu fetele care i se potrivesc cel mai bine. Mi-a facut placere sa joc cu tine, ai fost mai bun. Daca eram eu mai bun, as fi stiut sa te bat. Felicitari!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X