Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "CUPA DORNELOR - EMI-TT", Vatra Dornei - 20-21.06.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ceva noutati ? La open cine a castigat?
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • Eliminatorii Open
      1. Farcas Vlad
      ------------------------- Farcas Vlad 3-0
      16. Bye
      -------------------------------------------------- Aga Alexandru 0-3
      9. Parnica Leonid
      ------------------------- Aga Alexandru 2-3
      8. Aga Alexandru
      --------------------------------------------------------------------------- Nemaciuc Mihai 2-3
      5. Simion Boby
      ------------------------- Nemaciuc Mihai 0-3
      12. Nemaciuc Mihai
      -------------------------------------------------- Nemaciuc Mihai 3-0
      13. Bye
      ------------------------- Valcu Alin 0-3
      4. Valcu Alin

      . ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Farkas Gabor 2-3

      3. Onufrei Ciprian
      ------------------------- Onufrei Ciprian 3-0
      14. Bye
      -------------------------------------------------- Hasna Cosmin 0-3
      11. Mocean Dan
      ------------------------- Hasna Cosmin 2-3
      6. Hasna Cosmin
      --------------------------------------------------------------------------- Farkas Gabor 0-3
      7. Maxim Valentin
      ------------------------- Tiganas Mihai 0-3
      10. Tiganas Mihai
      -------------------------------------------------- Farkas Gabor 1-3
      15. Bye
      ------------------------- Farkas Gabor 0-3
      2. Farkas Gabor
      Dan Chirap
      www.sportdakiro.com
      email: contact@sportdakiro.com

      Comentariu


      • Finala mica - Open

        Aga Alexandru
        ------------------------- Hasna Cosmin 2-3
        Hasna Cosmin
        Dan Chirap
        www.sportdakiro.com
        email: contact@sportdakiro.com

        Comentariu


        • Clasament Open

          1. Farkas Gabor - Targu Mureș
          2. Nemaciuc Mihai - Suceava
          3 -- 4
          Hasna Cosmin - Straja
          Aga Alexandru - Botoșani
          5 -- 8
          Tiganas Mihai - Rădăuți
          Valcu Alin - Botoșani
          Onufrei Ciprian - Botoșani
          Farcas Vlad - Cluj Napoca
          9 -- 12
          Mocean Dan - Cluj Napoca
          Simion Boby - Cluj Napoca
          Maxim Valentin - Cluj Napoca
          Parnica Leonid - Moinesti
          13 -- 20 1v gr.sup.
          Farkas Bence - Targu Mureș
          Hagatis Andrei - Vatra Dornei
          Suciu Cristian - Dej
          Ilies Ioan - Rădăuți
          Carpovici Boris - Fălticeni
          Toporas Cosmin - Suceava
          Duceac Catalin - Botoșani
          Barsa Ioan - Moinesti
          21 -- 24 0v gr.sup.
          Ursulean Vasile - Straja
          Pop Danut - Dej
          Mironescu Adrian - Botoșani
          Georgiu Dragos - Vatra Dornei
          25 -- 2v gr.inf.
          Spanu Vasile - Vicovu de Jos
          26 -- 28 1v gr.inf.
          Marcu Vasile - Vatra Dornei
          Pop Zoltan - Dej
          Ungureanu Adrian - Suceava
          29 -- 33 0v gr.inf.
          Balauca Cornel - Botoșani
          Chirap Dan - Gura Humorului
          Rosca Niculai - Galanesti
          Popescu Mihai Sorin - Straja
          Nica Valerica - Iași
          Dan Chirap
          www.sportdakiro.com
          email: contact@sportdakiro.com

          Comentariu


          • Daca lupti poti sa pierzi , bla bla bla. Eu stiu ca la lupta mai si ataci. Mai ales cand ai 24 de ani. Mie mi-ar fi rusine sa joc cu iarba la varsta asta. Ce-o sa-ti pui la 50 de ani? Sunt curios ce le vei spune copiilor tai peste cativa ani. Parca te aud. Dragii mei copii,ma duc la un concurs unde vin niste fraieri sa joace tenis de masă, pe care voi incerca sa nu-i las sa castige.De fapt nu-i voi lasa nici sa joace tenis. Le vei spune si lor lozinca bla bla bla,dupa care,mandru de loviturile tale ucigatoare cu iarba,te vei da exemplu de urmat,iar cand vor creste, le vei pune paletele defensive in maini, incercand sa-i convingi ca asta-i viitorul in tenis, si vei veni cu propuneri de modificare a regulamentului, printre care, ungerea suprafetei de joc cu ulei. Daca nu-ti place tenisul de masa, nu juca.Daca nu poti juca,invata. Daca te intereseaza mai mult scorul decat tenisul,ai o problema. Nu vreau sa se inteleaga ca am ceva cu aparatorii. Chiar nu am.Nu am cu cei care din motive INTEMEIATE folosesc iarba.

            - - - Actualizat - - -

            Aceasta postare este adresata bravului fundas ionut roseti care a luat o diploma dar n-a castigat nimic.

            Comentariu


            • Bravoooo, Mihaita ! Felicitari ! Performanta mare !

              Comentariu


              • Balanescu Florin din Botoșani de la amatori avansati a avut o victorie in grupa superioara la Boicu Gabriel(3-2).
                Va roagă sa rectificati rezultatul.Multumesc.

                Comentariu


                • Postat în original de marin bada Vezi post
                  Daca lupti poti sa pierzi , bla bla bla. Eu stiu ca la lupta mai si ataci. Mai ales cand ai 24 de ani. Mie mi-ar fi rusine sa joc cu iarba la varsta asta. Ce-o sa-ti pui la 50 de ani? Sunt curios ce le vei spune copiilor tai peste cativa ani. Parca te aud. Dragii mei copii,ma duc la un concurs unde vin niste fraieri sa joace tenis de masă, pe care voi incerca sa nu-i las sa castige.De fapt nu-i voi lasa nici sa joace tenis. Le vei spune si lor lozinca bla bla bla,dupa care,mandru de loviturile tale ucigatoare cu iarba,te vei da exemplu de urmat,iar cand vor creste, le vei pune paletele defensive in maini, incercand sa-i convingi ca asta-i viitorul in tenis, si vei veni cu propuneri de modificare a regulamentului, printre care, ungerea suprafetei de joc cu ulei. Daca nu-ti place tenisul de masa, nu juca.Daca nu poti juca,invata. Daca te intereseaza mai mult scorul decat tenisul,ai o problema. Nu vreau sa se inteleaga ca am ceva cu aparatorii. Chiar nu am.Nu am cu cei care din motive INTEMEIATE folosesc iarba.

                  - - - Actualizat - - -

                  Aceasta postare este adresata bravului fundas ionut roseti care a luat o diploma dar n-a castigat nimic.
                  Multumesc pentru felicitari in primul rând!
                  Data viitoare promit ca o sa va las sa treceti de 3 puncte pe set..sa numai fiti supărat.
                  Stiti ce am castigat cel mai mult astăzi??
                  -Am avut ocazia de a juca intr-un turneu foarte bine organizat unde am fost 8!!! Ierbari! Din 50.aprox.
                  -Am avut ocazia de a cunoste jucători si stiluri diferite, ca cel din finala.(priza tok)
                  -Si am avut marea plăcere ca sa aud tipetele dumneavoastră de încurajare a oricărui adversar al meu.
                  -Si nu in ultimul rând am avut ambitia sa nu va las sa respirati.

                  Daca dumneavoastră credeti ca am venit 600 de km doar pentru diplome si medalii, va inselati amarnic, puteam linistit sa merg la Severin sau Timișoara.
                  DA am 24 de ani, multi înainte mie, dar joc de 5/6 luni tenis de masă, soft si iarba.
                  In caz ca nu stiti 14% din jucătorii lumii joaca cu iarba.

                  Sper sa dormiti linistit si îmi pare rau ca intervin la acest post cu asemenea răspunsuri.
                  Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                  Comentariu


                  • Pentru cei interesati,ceva poze de la concurs...

                    Comentariu


                    • Felicitari organizatorilor,invingatorlor si invinsilor !
                      Un turneu greu ,o lupta cu vicisitudinile datorate conditiilor de joc - ploaie,condens, lipsa unei aerisiri adecvate,spatiu de joc .
                      M-am ales si cu o intindere ,datorata alunecarii suprafetei de joc.Bine ca nu s-a accidentat nimeni mai grav !!!
                      Poate si datorita acestor conditii ,invingatorii merita de doua ori felicitati .
                      Bravo Gabi Farkas ,care s-a luptat cu pleiada de tineri jucatori talentati din Moldova-Aga,Nemaciuc,Hasna,tineri care ar face fata chiar si in Divizia A.
                      Bravo Ilies- ajusteaza-ti spiritul de fair-play !
                      Felicitari Chirap,Marcu ,Beltechi !!!

                      Comentariu


                      • Recunoaste ca esti un mare colectionar de diplome fara valoare.Nu te-ai dus la Timișoara pentru ca acolo era open si amatori la gramada,la Severin la fel,iar la Sighet nu era categorie de incepatori.Doar la Vatra Dornei ai gasit deschisa usa de la sala unde jucau incepatorii, carora bineinteles ca nu le place sa joace cu ierbari.Oricum ti-au prins bine sfaturile referitor la faptul ca dornenii de la aceasta categorie se pricep mai bine la sporturile de iarna, pentru ca IARBA sta pe la noi mai putin decat zapada.Pune-ti diploma undeva la vedere ca doar nu-s concursuri pe trei nivele de valoare tot timpul.Vreau sa vad ce faci la Arad pe 4 iulie.Daca o sa mergi.Probabil ca daca apare pe la Constanța vreun concurs din cele pe care le vanezi, o sa te retragi din motive intemeiate.Asta daca nu cumva vei merge la amandoua in aceeasi zi.Daca joci de 5 luni cu doua feluri de palete atunci poti si asta.

                        Comentariu


                        • Si noi suntem obligati sa va citim tampeniile? De ce mazgaliti topicul cu astfel de discutii si nu va trimiteti aceste mesaje pe privat ?

                          Felicitari invingatorilor !
                          Bravo Botoșani pentru rezultate, felicitari dornenilor pentru desfasurarea concursului. N-a fost vina nimanui ca a plouat si ca acoperisul salii s-a deteriorat. Se intampla. Important e ca marea majoritate s-a simtit bine, ca autoritatile locale au pus la dispozitie aceasta sala ca sa va puteti reintalni, ca gazdele au incercat sa multumeasca pe toata lumea,...
                          Imi pare rau ca n-am putut participa din cauza programului incarcat dar sper ca data viitoare va voi putea onora cu prezenta.

                          Respect.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Blade: lemn off...ce lemn !
                          Bh: cu tepi
                          Fh: fara tepi

                          Comentariu


                          • Si inca ceva domnule Roseti Ionut. Felicita-te singur, pentru ca daca te-as felicita s-ar spune ca-s ironic. Cu aceasta ocazie vreau sa-i invit pe toti cei care citesc asta sa te felicite.Curaj domnilor.Daca nu primeste si felicitari,degeaba a primit diploma.

                            Comentariu


                            • de la Dej numai de bine concurs puternic la open jucatori f buni moldovenii ,ma bucur ca am putut sa ma calific in superioare la prima participare oficiala la open !! voi revenii cu drag la Dorna !!
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • https://www.youtube.com/watch?v=8nVZ...ature=youtu.be

                                Comentariu


                                • Pentru mine a fost un turneu interesant , pe cat de greu ,cu nervii intinsi aproape la maxim , pe atat de placut .... BRAVOOO tuturor participantilor si celor implicati cumva in acest turneu , fie si cel care face curat dupa noi ... )) bravo tuturor.

                                  Comentariu


                                  • Haideti domnilor ca e penibil!!!! domnule Marin cred ca mai bine la-ti spune personal, sau pe mp lui Ionut ce va doare, aveti cont de nici o luna pe forum si aruncati cu noroi in oameni? Aveti o varsta comportati-va ca atare, si eu sunt jucator cu iarba, dar in 6 ani nimeni nu mi-a adresat cuvinte de genul asta. Omu a avut dreptul sa joace la incepatori datorita mediei, nu este de condamnat. Stima

                                    ps: NU PATATI BUCOVINA! ACOLO SUNT NISTE OAMENI DE MILIOANE, SI EU MA TRAG TOT DE ACOLO!
                                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                    Comentariu


                                    • Cu regretul ca nu am putut participa,felicit pe:

                                      -prof Romeo Colesniuc,pt al doilea titlu cucerit prin munca si daruire(personal,anul viitor il vad la Rio)
                                      -prof Farkas Gabor,pt titlu,modestie si onestitate
                                      -elev Ionut Roseti pt titlu si frumoasa lui iubita.Ai putea sa-mi multumesti ca nu am venit.
                                      -prof Vasile Marcu pt titlu (acordat de mine) de cel mai bun si frumos barbat din Bucovina.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de daviris Vezi post
                                        prof Vasile Marcu pt titlu (acordat de mine) de cel mai bun si frumos barbat din Bucovina.
                                        Binenteles ,dupa dumneavoastra sunt cel mai frumos.Multumesc iubirea mea ,sa fiti sanatos si frumos cu toata stima
                                        Blade . PHOTINO
                                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                        Comentariu


                                        • Finala Open

                                          https://www.youtube.com/watch?v=0mQG...ature=youtu.be

                                          Vor mai urma cateva meciuri .....

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de marin bada Vezi post
                                            Daca lupti poti sa pierzi , bla bla bla. Eu stiu ca la lupta mai si ataci. Mai ales cand ai 24 de ani. Mie mi-ar fi rusine sa joc cu iarba la varsta asta. Ce-o sa-ti pui la 50 de ani? Sunt curios ce le vei spune copiilor tai peste cativa ani. Parca te aud. Dragii mei copii,ma duc la un concurs unde vin niste fraieri sa joace tenis de masă, pe care voi incerca sa nu-i las sa castige.De fapt nu-i voi lasa nici sa joace tenis. Le vei spune si lor lozinca bla bla bla,dupa care,mandru de loviturile tale ucigatoare cu iarba,te vei da exemplu de urmat,iar cand vor creste, le vei pune paletele defensive in maini, incercand sa-i convingi ca asta-i viitorul in tenis, si vei veni cu propuneri de modificare a regulamentului, printre care, ungerea suprafetei de joc cu ulei. Daca nu-ti place tenisul de masa, nu juca.Daca nu poti juca,invata. Daca te intereseaza mai mult scorul decat tenisul,ai o problema. Nu vreau sa se inteleaga ca am ceva cu aparatorii. Chiar nu am.Nu am cu cei care din motive INTEMEIATE folosesc iarba.

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Aceasta postare este adresata bravului fundas ionut roseti care a luat o diploma dar n-a castigat nimic.
                                            marin bada esti nebuun , dar nebuun ,la fel de bun,cat as vrea eu sa compun,sau sa scriu la fel de bine,sa-nteleaga orsicine,ca iarba-i o lasitate,la tenis si-n, "inspirate".Eu cu mintea ce o am,pe "iarba" n-as da un ban, sii cu mintea altora ,pe "iarba" as u...a , daar, asa din mic respect ,continui sa va accept,in urcarea dealului, cuu "paleta lasului". ...{paleta lasului=echivalent la paleta de ping-pong[ca tenis n-are cum] in franta unde mai ajung si joc tenis de masăaa...
                                            Ultima editare de iscusitulnik; 22.iun.2015, 02:15.

                                            Comentariu


                                            • Participand in sala ca simplu spectator,am remarcat un lucru zic eu interesant.In finalele de la categoria amatori(incepatori si avansati)in finala au fost 3 jucatori ierbari si unul care ma ”copiaza”cu priza toc.Ierbarii au castigat.Va rog sa trageti singuri concluziile de rigoare.Foarte puternic concursul de la open,cu meciuri stanse ,mai ales semifinalele si finala.Un mare bravo castigatorilor si totodata tuturor participantilor si organizatorilor acestui turneu.
                                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                              Comentariu


                                              • Domnule doctor,ce trebuie sa facem in consecinta ?Sa aruncam fetele cu iarba la gunoi?O fi si asta o varianta ,numai sa fie oficiala si reglementata.Sa fie stipulata in Regulament.Si asa lumea ne face lasi ,profitori, vanatori de cupe si in toate felurile posibile.Cum apuca, ne jigneste.
                                                PS.Eu am fost softist, numai in Amatur am invatzat munca cu Iarba.Pana atunci nu stiam de ea.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                  Domnule doctor,ce trebuie sa facem in consecinta ?Sa aruncam fetele cu iarba la gunoi?O fi si asta o varianta ,numai sa fie oficiala si reglementata.Sa fie stipulata in Regulament.Si asa lumea ne face lasi ,profitori, vanatori de cupe si in toate felurile posibile.Cum apuca, ne jigneste.
                                                  PS.Eu am fost softist, numai in Amatur am invatzat munca cu Iarba.Pana atunci nu stiam de ea.
                                                  Raspunsul este unul simplu.
                                                  Iebarii sa arunce la gunoi fetele interzise si sa joace NUMAI cu cele aprobate,iar softistii sa se antreneze temeinic cu ierbarii,sa invete sa joace impotriva lor ,pentru ca ulterior sa-i poata invinge.Prin aceste momente de suparare am trecut si eu pana am invatat sa joc impotriva ierbarilor.Si-i sfatuiesc pe softistii care inca nu stiu sa joace impotriva ierbarilor,sa faca antrenamente tematice cu ei,sa deprinda ”raspunsul corect”.Si mai este nevoie si de rabdare,care trebuie educata in meciul cu ei,ierbarii.
                                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                  Comentariu


                                                  • Felicitari domnului profesor Colesniuc Romeo, locul I la Amatori Avansati si de acum openist cred,colegul meu de paleta,o iarba de vis, cu blocuri incredibile la fileu, stanga, dreapta, si un om de mare caracter pe care l am cunoscut la Pitești la A+,in grupa inferioara a mortii-Colesniuc, Pitac, Moise , Iacob, Florea si un absent.Din grupa de 5 insi, fiecare cu 3 victorii, au mers 4 jucatori mai departe si s a facut setaveraj intre toti cinci!!!!!!

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    De ce ati devenit spectator domnule doctor?Un jucator de valoarea dvs. , sa stea cu punga de seminte in tribuna si sa aplaude?lucrul asta nu l inteleg.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X