Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Dunărea Noastră", Galați - 27.06.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Dunărea Noastră", Galați - 27.06.2015

    Turneu A "Cupa Dunărea Noastră" - Galați, Sâmbătă 27.06.2015

    Avem deosebita plăcere să vă invităm la Galați pentru a petrece împreună o nouă Sâmbătă AmaTur, la un Turneu A, care vrea să reînnoade tradiția întâlnirilor desfășurate la mal de Dunăre în prima sală privată specializată de tenis de masă din țară - ADR Galați - vestită în perioada de pionierat a AmaTur-ului.
    Vom încerca cu ocazia acestui turneu să îmbinăm câteva din tradițiile Bucovinene, în cinstea călătorilor din Țara Fagilor ce au descălecat deseori la turneele gălățene, cu ospitalitatea dunărenilor, care-au primit cu căldură printre ei un etern nostalgic al Albastrului de Voroneț și al pădurilor de la poalele Rarăului.


    LOCALITATEA: Galați, str. Cloșca, nr. 2;
    DATA: Sâmbătă 27 Iunie 2015;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 9.00 - 9.45 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;
    SALA: Siderurgistul, Galați;
    LOGISTICĂ: 25 mese (Butterfly, Donic, Joola, Tibhar) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC:
    AMATORI - Sală: 1575 mp, Spațiu util: 840 mp;
    OPEN - Sală: 900 mp, Spațiu util: 648 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC:
    AMATORI - Pardoseală de lemn, Spațiu de joc "National League" 10 x 5 m;
    OPEN - Gerflor, Spațiu de joc "National tournaments" 12 x 6 m;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 10 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Amatori:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    Locurile 5÷8 – plachete + medalii + diplome + ...;
    - Open:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    Locurile 5÷8 – plachete + medalii + diplome + ...;
    - ...Premii surpriză - Le vom prezenta pe parcursul înscrierilor.
    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere/retragere: Vineri 26 Iunie 2015, ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 18;
    - Număr maxim de participanţi: 96 (94 + 2 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1579;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 18 precum si jucatorii amatori cu MP 11-18 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile, prioritate la această categorie având OPEN-iştii;
    - Număr maxim de participanţi: 54 (53 + 1 wild-card);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6-7 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1342;
    - Tablou eliminatoriu de 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    LIVE
    - Finalele la Amatori și Open se transmit LiveText pe forum (Refresh la fiecare 15s).
    MASĂ PRÂNZ:
    - Firmă de catering;
    ORGANIZATORI:
    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701;
    - Robert Wischegg, tel. 0752.155.898;
    - Marius Ion, tel. 0725.063.355;
    CAZARE:
    Doritorii de cazare sunt rugati să contacteze organizatorii pentru informații despre posibilități accesibile de cazare.
    PARTENERI:
    -CS Activ Galați;
    -CS Lipan Tenis de Masă, Brăila;
    -CS Pro Aktiv Focșani;
    -TT Bacău;
    -Emi TT Joola Sibiu;
    -Nazarcea Grup, Bucuresti;
    -SC Tancrad SRL, Galați;
    -SC Diamar Instalații SRL, Galați;
    -SC CT Enache Instalații SRL, Brăila;
    -SC Albserv Instal SRL, Brăila;
    -SC Expertize*Proiectare*Consulting SRL, Galați.
    PARTENERI MEDIA:
    -Viața Liberă, Galați;
    -Monitorul de Galați.
    ECHIPAMENT:
    La turneu va fi prezent Dl. Dumitru Beltechi - Emi TT, care va pune la dispoziția participanților un stand cu produse profesionale de tenis de masă.


    Emi TT - Pentru campionul din tine!

    Anunț important! - 23.06.2015 -

    Având în vedere abundența de înscrieri de la Amatori și lista oarecum compactă și stabilă de la Open se modifică parametrii înscrierilor astfel:

    Open: 54 - 12 = 42
    Amatori: 96 + 12 = 108
    Total Open + Amatori = 150

    Numărul maxim de locuri este fix (150) datorită logisticii, programului și pregătirilor specifice.
    Ultima editare de marcelgiosan; 23.iun.2015, 16:39.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 26.06.2015 at 20:37:22

    1. Enciu Alexandru, Slobozia - 8 - 30,93 - OL
    2. Corcoz Costin, Focsani - 10 - 29,65 - O
    3. Uta Adrian, Bucuresti - 11 - 32,5 - OL
    4. Calin Mihai, Barlad - 15 - 30,22 - OL
    5. Bularda Iulian, Barlad - 16 - 27,32 - OL
    6. Ion Marius, Braila - 17 - 28,62 - OL
    7. Wischegg Robert, Galati - 29 - 25,04 - O
    8. Radu Costica, Galati - 36 - 26,56 - OL
    9. Giol Mihai, Braila - 43 - 33,2 - OL
    10. Ceacarescu Cristian, Slobozia - 48 - 24,66 - OL
    11. Fratea Aurel, Constanta - 62 - 20,16 - OW
    12. Dumbrava Daniel, Focsani - 68 - 20,7 - OW
    13. Axinte Bogdan, Iasi - 71 - 24,33 - O
    14. Rojnita Sebastian, Bacau - 89 - 19,82 - O
    15. Pintilie Nela, Galati - 90 - 18,36 - OLF
    16. Bodin Ion, Tecuci - 92 - 20,86 - OW
    17. Pizlaru Ionel, Focsani - 122 - 23,23 - O
    18. Munteanu Octavian, Tecuci - 136 - 17,22 - AW
    19. Vlase Gheorghe, Slobozia - 140 - 18 - O
    20. Ionita Valentin, Galati - 164 - 19,18 - O
    21. Coroiu Andrei, Roman - 165 - 24,43 - O
    22. Zelenciuc Serghei, Slobozia - 170 - 18,6 - O
    23. Leolea Andrei, Constanta - 175 - 16,71 - AW
    24. Iordaniu Aurel, Panciu - 180 - 20,89 - O
    25. Macarenco Mario, Bucuresti - 194 - 24,33 - OL
    26. Chiscop Bogdan, Galati - 197 - 16,38 - AJ
    27. Voinea Sorin, Galati - 228 - 21,47 - O
    28. Pascu Paul, Tecuci - 289 - 20,14 - O
    29. David Madalina, Barlad - 291 - 15,6 - ALF
    30. Lungu Sandel, Braila - 440 - 15,84 - AW
    31. Barsa Ioan, Moinesti - 567 - 23 - O
    32. Staicu Adrian, Galati - 588 - 11,76 - A
    33. Neagu Mircea, Constanta - 721 - 25,5 - O
    34. Wild Card, Romania - nou - 0 - A
    35. Nechita Ionut, Tecuci - nou - 0 - A

    Medie turneu: MT=27
    Punctaj turneu: P=MT+1=28
    Punctaj maxim turneu: P+11=39


    Clasament Open

    1. Calin Mihai - Barlad
    2. Enciu Alexandru - Slobozia
    3 -- 4
    Giol Mihai - Braila
    Uta Adrian - Bucuresti
    5 -- 8
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Bularda Iulian - Barlad
    Wischegg Robert - Galati
    Coroiu Andrei - Roman
    9 -- 12
    Corcoz Costin - Focsani
    Fratea Aurel - Constanta
    Axinte Bogdan - Iasi
    Neagu Mircea - Constanta
    13 -- 14 2v gr.sup.
    Ion Marius - Braila
    Dumbrava Daniel - Focsani
    15 -- 18 1v gr.sup.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Ionita Valentin - Galati
    Macarenco Mario - Bucuresti
    David Madalina - Barlad
    19 -- 24 0v gr.sup.
    Radu Costica - Galati
    Bodin Ion - Tecuci
    Pizlaru Ionel - Focsani
    Iordaniu Aurel - Panciu
    Pascu Paul - Tecuci
    Barsa Ioan - Moinesti
    25 -- 31 1v gr.inf.
    Pintilie Nela - Galati
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Zelenciuc Serghei - Slobozia
    Leolea Andrei - Constanta
    Chiscop Bogdan - Galati
    Voinea Sorin - Galati
    Lungu Sandel - Braila
    32 -- 36 0v gr.inf.
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Staicu Adrian - Galati
    Predescu Adrian - Braila
    Enache Sorin - Braila
    Nechita Ionut - Tecuci
    Ultima editare de marcelgiosan; 28.iun.2015, 13:38.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Amatori

      Inscrieri Amatori - on 26.06.2015 at 23:43:18

      1. Lefter Costel, Galati - 124 - 17,56 - AW
      2. Ticu Dorin, Bacau - 144 - 16,02 - A
      3. Darmaz Ion, Targoviste - 149 - 15,4 - AW
      4. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt - 151 - 15,47 - A
      5. Zarinschi Catalin, Galati - 212 - 16,22 - A
      6. Nistor Florin, Comanesti - 230 - 17,08 - A
      7. Firu Marian, Vatra Dornei - 232 - 17,78 - A
      8. Stamate Eduard, Tecuci - 241 - 16,53 - A
      9. Ursulescu Ioan, Bacau - 247 - 14,52 - AW
      10. Chetronie Liviu, Tecuci - 248 - 13,74 - A
      11. Serban Liviu, Onesti - 259 - 12,74 - A
      12. Arion Costel, Marasesti - 261 - 16,95 - A
      13. Socaci Sorin, Panciu - 282 - 12,58 - A
      14. Florea Gigi, Galati - 283 - 12,52 - AW
      15. Giosan Marcel, Galati - 296 - 11,62 - A
      16. Rosu Gabriel, Comanesti - 304 - 15,51 - A
      17. Dan Andrei, Piatra Neamt - 313 - 17,53 - AW
      18. Martz Sebastian, Comanesti - 329 - 14,74 - A
      19. Peiu Cosmin, Babadag - 330 - 14,66 - A
      20. Vestineanu Ionut, Slobozia - 352 - 14,95 - A
      21. Corocaescu Cristian, Suceava - 367 - 12,83 - A
      22. Samoila Ion, Babadag - 383 - 13,37 - A
      23. Iordachi Adrian, Adjud - 394 - 13,45 - A
      24. Braniste George, Bacau - 404 - 12,94 - A
      25. Iacob Gabriel, Iasi - 405 - 12,49 - AW
      26. Sorescu Mircea, Paulesti - 410 - 11,33 - A
      27. Atomei Armand, Piatra Neamt - 436 - 10,48 - A
      28. Turcu Viorel, Piatra Neamt - 443 - 13,87 - AW
      29. Carjan Dumitru, Bucuresti - 455 - 9,58 - AW
      30. Gasner Paul, Iasi - 461 - 12,2 - A
      31. Panait Adrian, Braila - 489 - 8,82 - AW
      32. Damian Ioana, Barlad - 490 - 8,66 - AF
      33. Hanganu George, Focsani - 500 - 9,75 - A
      34. Nicu Constantin, Iasi - 505 - 11,89 - A
      35. Muresan Ioan, Galati - 524 - 9,53 - AW
      36. Oancea Marian, Bacau - 529 - 8,62 - A
      37. Mitu Manuel, Galati - 546 - 11,17 - A
      38. Nicola Marian, Constanta - 556 - 9,97 - A
      39. Dirlau Ionut, Bacau - 584 - 9,5 - A
      40. Ivanov Sorin, Piatra Neamt - 605 - 13,55 - A
      41. Budescu Marian, Galati - 632 - 7,26 - A
      42. Dodu Costica, Focsani - 638 - 12,36 - A
      43. Gutu Victor, Galati - 656 - 17 - A
      44. Spoiala Cristinel, Focsani - 659 - 12,8 - A
      45. Pascu Gabriel, Braila - 681 - 8,37 - AW
      46. Anton Dragos, Focsani - 706 - 9,92 - A
      47. Isaic Radu, Bacau - 720 - 7,83 - A
      48. Uzuneanu Costica, Galati - 734 - 13 - AW
      49. Manea Mihaita, Tulcea - 743 - 15,33 - A
      50. Neculai Radu, Focsani - 787 - 7,43 - A
      51. Avram Matei, Barcea - 800 - 9,2 - A
      52. Ciurusniuc Costel, Galati - 808 - 13,33 - A
      53. Darie Gabriel, Comanesti - 847 - 6 - A
      54. Solcan Florin, Constanta - 849 - 14 - A
      55. Postelnicu Ciprian, Tecuci - 888 - 14 - A
      56. Podasca Traian, Galati - 909 - 7 - AW
      57. Sandu Mihai, Braila - 948 - 13 - A
      58. Bogza Dragos, Iasi - 986 - 10 - A
      59. Anghel Adrian, Braila - 997 - 9 - A
      60. Leteanu Marius, Bacau - 1013 - 9 - A
      61. Negrea Petrut, Comanesti - 1091 - 12 - A
      62. Barac Andreea, Braila - 1142 - 7 - AF
      63. Manu Daniel, Constanta - 1177 - 11,5 - AJ
      64. Filip Dan, Comanesti - 1193 - 15 - A
      65. Mocanu Delia, Galati - 1264 - 8,8 - AJF
      66. Neagu Cristian, Slobozia - 1345 - 6,33 - A
      67. Lupoaie Ionut, Barcea - 1366 - 7,33 - A
      68. Tufa Gigi, Galati - 1398 - 6,2 - A
      69. Dragan Petru Ioan, Iasi - 1414 - 9,6 - A
      70. Buhlea George, Galati - 1907 - 0 - AW
      71. Anghele Cristinel, Galati - 1913 - 0 - A
      72. Moise Viorel, Braila - 1981 - 5 - A
      73. Carp Catalin, Galati - 1984 - 5 - A
      74. Pascu Paul, Focsani - 2462 - 5 - A
      75. Sava Raduca Dan, Focsani - 2464 - 5 - A
      76. Anastasiu Constantin, Comanesti - 2675 - 0 - A
      77. Petrin Mitica, Galati - 2683 - 0 - A
      78. Hulpan Cristian, Galati - 3607 - 0 - A
      79. Preoteasa Marian, Braila - nou - 0 - A
      80. Stan Mihai, Galati - nou - 0 - A
      81. Marcosanu Dan, Galati - nou - 0 - A
      82. Gurita Ionut, Babadag - nou - 0 - A
      83. Samoila Catalin, Babadag - nou - 0 - A
      84. Suru Sandu, Galati - nou - 0 - A
      85. Gherasim Iulian, Tulcea - nou - 0 - A
      86. Ivan Adrian , Tulcea - nou - 0 - A
      87. Pana Remus, Tulcea - nou - 0 - A
      88. Anton Cristian, Tulcea - nou - 0 - A
      89. Suster Andrei Manuel, Tulcea - nou - -
      90. Oprea Sorin, Galati - nou - -
      91. Haulica Alexandru, Galati - nou - -
      92. Wild Card 1, Romania - nou - -
      93. Bucurel Ion, Comanesti - nou - -
      94. Toader Nicolae, Tulcea - nou - -
      95. Dumitrescu Alexandru, Galati - nou - -
      96. Drambei Constantin Mihail, Galati - nou - -
      97. Amarinei Sorin, Galati - nou - -
      98. Chiosa Remus Daniel, Galati - nou - -
      99. Pintilie Gheorghe, Galati - nou - -
      100. Mocanu Gabriel, Galati - nou - -
      101. Stanciu Valentin, Galati - nou - -
      102. Padurescu Vlad, Galati - nou - -
      103. Roca Iosif, Galati - nou - -
      104. Vlad Andrei Emilian, Galati - nou - -
      105. Negru Petrus, Galati - nou - -
      106. Socianu Cristian, Galati - nou - -
      107. Diaconu Stefan, Galati - nou - -
      108. Stan Pavel, Galati - nou - -
      109. Costescu Cezar, Galati - nou - -
      110. Oranceanu Andrei Dumitru, Galati - nou - -
      111. Tudose Iulian, Galati - nou - -
      112. Profir Iulian, Galati - nou - -
      113. Matei Leonard Florian, Galati - nou - -
      114. Fuica Benone, Galati - nou - -
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Margarit Ionut Stefan, Galati - - -

      Medie turneu: MT=16
      Punctaj turneu: P=MT+4=20
      Punctaj maxim turneu: P+9=29


      Clasament Amatori

      1. Firu Marian - Vatra Dornei
      2. Ticu Dorin - Bacau
      3 -- 4
      Nistor Florin - Comanesti
      Ivanov Sorin - Piatra Neamt
      5 -- 8
      Zarinschi Catalin - Galati
      Vestineanu Ionut - Slobozia
      Gutu Victor - Galati
      Manea Mihaita - Tulcea
      9 -- 16
      Chetronie Liviu - Tecuci
      Ivan Adrian - Tulcea
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Samoila Ion - Babadag
      Ciurusniuc Costel - Galati
      Lefter Costel - Galati
      Uzuneanu Costica - Galati
      Arion Costel - Marasesti
      17 -- 32
      Dan Andrei - Piatra Neamt
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Socaci Sorin - Panciu
      Anghele Cristinel - Galati
      Filip Dan - Comanesti
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Damian Ioana - Barlad
      Iordachi Adrian - Adjud
      Toader Nicolae - Tulcea
      Braniste George - Bacau
      Dragan Petru Ioan - Iasi
      Mitu Manuel - Galati
      Stamate Eduard - Tecuci
      Manu Daniel - Constanta
      Oancea Marian - Bacau
      Gherasim Iulian - Tulcea
      33 -- 38
      Darmaz Ion - Targoviste
      Serban Liviu - Onesti
      Iacob Gabriel - Iasi
      Dodu Costica - Focsani
      Anton Dragos - Focsani
      Solcan Florin - Constanta
      39 -- 2v gr.sup.
      Corocaescu Cristian - Suceava
      40 -- 60 1v gr.sup.
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Florea Gigi - Galati
      Rosu Gabriel - Comanesti
      Martz Sebastian - Comanesti
      Peiu Cosmin - Babadag
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Carjan Dumitru - Bucuresti
      Gasner Paul - Iasi
      Nicu Constantin - Iasi
      Muresan Ioan - Galati
      Budescu Marian - Galati
      Spoiala Cristinel - Focsani
      Isaic Radu - Bacau
      Bogza Dragos - Iasi
      Leteanu Marius - Bacau
      Negrea Petrut - Comanesti
      Mocanu Delia - Galati
      Anastasiu Constantin - Comanesti
      Gurita Ionut - Babadag
      Anton Cristian - Tulcea
      Bucurel Ion - Comanesti
      61 -- 76 0v gr.sup.
      Giosan Marcel - Galati
      Panait Adrian - Braila
      Hanganu George - Focsani
      Nicola Marian - Constanta
      Dirlau Ionut - Bacau
      Pascu Gabriel - Braila
      Avram Matei - Barcea
      Sandu Mihai - Braila
      Anghel Adrian - Braila
      Barac Andreea - Braila
      Hulpan Cristian - Galati
      Marcosanu Dan - Galati
      Suru Sandu - Galati
      Pana Remus - Tulcea
      Oprea Sorin - Galati
      Tudose Iulian - Galati
      77 -- 2v gr.inf.
      Buhlea George - Galati
      78 -- 95 1v gr.inf.
      Neculai Radu - Focsani
      Darie Gabriel - Comanesti
      Podasca Traian - Galati
      Neagu Cristian - Slobozia
      Lupoaie Ionut - Barcea
      Tufa Gigi - Galati
      Carp Catalin - Galati
      Pascu Paul - Focsani
      Sava Raduca Dan - Focsani
      Petrin Mitica - Galati
      Suster Andrei Manuel - Tulcea
      Dumitrescu Alexandru - Galati
      Amarinei Sorin - Galati
      Pintilie Gheorghe - Galati
      Roca Iosif - Galati
      Costescu Cezar - Galati
      Fuica Benone - Galati
      Margarit Ionut Stefan - Galati
      96 -- 114 0v gr.inf.
      Moise Viorel - Braila
      Preoteasa Marian - Braila - N
      Stan Mihai - Galati
      Samoila Catalin - Babadag
      Oranceanu Andrei Dumitru - Galati - N
      Haulica Alexandru - Galati
      Drambei Constantin Mihail - Galati
      Chiosa Remus Daniel - Galati - N
      Mocanu Gabriel - Galati
      Stanciu Valentin - Galati - N
      Vlad Andrei Emilian - Galati - N
      Negru Petrus - Galati
      Socianu Cristian - Galati - N
      Diaconu Stefan - Galati - N
      Stan Pavel - Galati - N
      Profir Iulian - Galati - N
      Matei Leonard Florian - Galati - N
      Constantinescu Valentin - Braila
      Padurescu Vlad - Galati - N
      Ultima editare de marcelgiosan; 30.iun.2015, 22:45.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Informații utile

        Afiș turneu:



        Model Diplomă:



        P.S.
        Ce să-ți fac Costi, acu` tre` să vii la turneu și să nu mă lași cu diploma.

        Cupe și Blide:



        Premii surpriză:



        Sala de sport Siderurgistul:



        Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2015, 10:37.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Din Piatra Neamt la amatori:
          Dumitrescu Dan
          Dan Andrei
          Atomei Armand
          Turcu Viorel
          Ivanov Sorin
          Tofan Marius
          blade: btf amultart
          fh: acuda blue p1
          bh: rasanter r37

          Comentariu


          • #6
            Din Galați se înscriu dintr-un prim foc:
            Open:
            1.Wischegg Robert;
            2.Pintilie Nela;
            3.Voinea Sorin;
            4.Ionița Valentin;

            Amatori:
            1.Giosan Marcel;
            2.Chiscop Bogdan;
            3.Zarinschi Cătălin;
            4.Mureșan Ioan;
            5.Buhlea George;
            6.Stolearenco Igor;
            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

            Comentariu


            • #7
              Din Brăila, primul contingent:
              Open
              1.Ion Marius;
              2.Giol Mihai;

              Amatori
              1.Ilie Octavel;
              2.Preoteasa Marian;
              3.Pascu Gabriel;
              4.Anghel Adrian;
              5.Pavel Nicolae;
              6.Apostu Ionel;
              7.Bolocan Daniel;
              8.Plesoianu Daniel;
              9.Patap Vladimir;
              10.Morun Marian;
              11.Panait Adrian;
              12.Cojocaru Mitică;
              13.Găitan Tiberiu;
              14.Moise Viorel;
              15.Vasile Răzvan;
              16.Barac Andreea;
              17.Toma Andrei;
              18.Lipan Miruna.
              Ultima editare de marcelgiosan; 08.iun.2015, 23:22.
              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

              Comentariu


              • #8
                Din Iasi , Axinte Bogdan - Open. Sper sa ajung la primul meu turneu din Galati !
                Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                Comentariu


                • #9
                  off..Marcele ..ce amintiri placute imi rascolesti cu organizarea acestu turneu la Galati..nea Nutu,dl.George Buhlea,Nea Paul...multi Altii care m-au facut sa ma simt extraordinar aici !
                  Iti doresc succes in organizare (sunt convins ca ai sa il ai ) , salut toti Galatenii de care imi este foarte dor, bineintels si celor ce vor fi prezenti aici !(chiar daca sunt departe, am sa urmaresc cu drag desfasurarea acestui turneu
                  Numai bine !

                  Comentariu


                  • #10
                    Vali îți mulțumim pentru cuvintele frumoase. Ne onorează!
                    Sperăm să ne "calce pragul" fie la sală, fie aici în topicul turneului, toți cei cărora AmaTur-ul le-a purtat pașii prin partea noastră de țară și printr-un off-topic - încurajat cu aplauze de organizatori - să posteze o amintire foto, video sau orală din vremurile de început ale AmaTur-ului pe "mal de bătrân fluviu", vremuri pe care regret că n-am știut să le petrec alături de mișcarea "AmaTur".
                    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                    Comentariu


                    • #11
                      Dunărea Noastră

                      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                      Comentariu


                      • #12
                        Galati memories

                        Comentariu


                        • #13
                          Gutu Victor si Mitu Manuel din Galati la amatori.

                          Comentariu


                          • #14
                            Munteanu Octavian Tecuci open
                            Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                            Comentariu


                            • #15
                              Primul turneu Amatur la care am participat a fost organizat la ADR
                              Se înscrie din Iași la amatori Paul Gasner.
                              TB ZLF & T05/T05FX

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X