Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ Regional, Ziua Națională AmaTur - Zona 6, Sibiu, 5.09.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna ziua draji "nebuni frumosi" ai tenisului de masa amaturistic.
    Iata ca au trecut 10 Ani in Circuitul Amatur.Frumos,foarte frumos!Un circuit care a adunat intr-o singura zi aproape 800 de jucatori amatori.Nu cred ca exista un alt sport de amatori care sa adune atatia pasionati.Felicit pe initiatorii acestui proiect Ziua Nationala Amatur -10 Ani,Palli si Gelu.A fost de bun augur.
    Turneul de la Sibiu a fost unul in nota obisnuita a turneelor Alex&Adonis.Am incercat,ca de fiecare data, sa ne ridicam la pretentiile unei astfel de competitii.Sala de tenis AriaSportTDM ne-a ajutat prin conditiile oferite:spatiu de joc/masa,suprafata de joc,mese de joc aprobate ITTF,climatizare/dezumidificare.Cu alte cuvinte conditii optime de joc.
    Multumim conducerii Aria ,care a depus eforturi ca ,competitia sa aiba de toate.
    Multumim Dechatlon pentru premierea in produse a castigatorilor.
    Multumim EmiTT pentru mingi si sustinere ca de fiecare data.
    Multumim Nutzu,Radu pentru sustinere.
    Multumim Amatur ca existi!

    Felicitari celor 2 castigatori de la ambele sectiuni.Cum am mai spus-o asta-i fain in amatur ,ca sexul si varsta nu conteaza.Atilla ,Govo ati batut orice prognostic.Felicitari si respectul meu!
    Felicitari Beches,Somlea.Ati fost la un pas de...Istorie!Continuati si ve-ti ajunge si acolo sus.Se pare ca deocamdata aerul este rarefiat...
    Felicitari tuturor participantilor.

    Sibiul va multumeste pentru tot!

    P.S.A fost un mic incident care nu merita discutat aici.Gestul unei primate va fi penalizat si voi face totul ca aceste exemplare sa nu mai participe niciodata!!!Amaturul nu are nevoie de ele.

    Cu stima si respect,
    Alex Mureșanu
    Adonis Filea

    Comentariu


    • Cateva poze de la turneu

      Comentariu


      • Fara a fi o adresa-sablon, multumim organizatorilor pentru inca un turneu organizat fara repros. In concret, adresam multumiri dlui. Alex Mureșanu, pentru pasiunea pe care o investeste in mod neconditionat in cadrul fenomenului Amatur; dlui. Filea Adonis, pentru efortul pe care il depune in mod necontenit la butoane (si nu numai) si pentru faptul ca isi pastreaza joviabilitatea chiar si dupa cele multe ore de efort din ziua turneului; si dlor. coordonatori, prezenti sambata, Tokos Pal si Kantor Imre.

        Felicitari celor doi sibieni care au fost foarte aproape sa ofere o finala 100% sibiana. Din pacate, Somlea Darian si Beches Andrei s-au oprit "doar" in semifinale.
        Felicitari castigatorului turneului: Imecs Attila. A reusit, prin experienta pe care o detine, sa depaseasca momente critice in setul decisiv din semifinala, terminat 18-16.

        La rugamintea dlui. Adonis, mai jos am postat secventele de deznodamant din ultimul set al finalei de la amatori: Lorincz Attila - Imecs Attila.
        Este un clip de mica intindere, dar important este ca a fost captata bucuria castigatorului turneului.

        Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

        Comentariu


        • inca ma bantuie setul de 18/16! Sper sa pot sa.mi iau revansa, dar neaparat de la semifinala in sus!
          ZJ-SZLC
          fh/bh- Btf Tenergy o5fx

          Comentariu


          • Andrei , iar ai avut ghinion , ca daca d-nul Imecs in setul 5 in jocul cu mine la 10-10 nu ar fi dat un netz care s-a dovedit decisiv , scapai de dansul si dadeai peste un adversar pe care il spulberai . Se pare ca nea Attila a fost sambata sub o stea norocoasa , castigand in eliminatorii 3 meciuri in 5 seturi din care 2 chiar dupa prelungiri in setul decisiv - insa trebuie sa recunoastem ca norocul tine in general cu cei mai indrazneti (sau mai experimentati) . Felicitari castigatorului care a stiut sa gestioneze situatia foarte bine pana la final , si cu stapanire de sine a triumfat . Jos palaria nea Imecs .

            - - - Actualizat - - -

            Si cateva poze de la acest turneu frumos si echilibrat :

            Comentariu


            • Adonis, copiez aci clasamentele din prima pagina, fiind sesizat ca-s prea departe acolo.

              Postat în original de adof Vezi post

              Clasament OPEN

              Turneu - A+ - Sibiu - Open - 05.09.2015

              "Locurile
              Nume prenume - Localitatea"

              LOCUL 1
              Govoreanu Florin - Cisnadie


              LOCUL 2
              Anca Octavian - Ludus

              LOCURILE 3 - 4
              Farkas Gabor - Targu Mureș
              Macovei Liviu - Brașov

              LOCURILE 5 - 8
              *
              Irsai Istvan - Targu Mureș
              Farkas Bence - Targu Mureș
              Moldovan Cristian - Târnaveni

              LOCURILE 9 - 10
              Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
              Zelariu Petru - Târnaveni

              LOCURILE 11 - 16 -- Grupe Sup. 1 vic.
              Daneliuc Gabi - Sibiu
              Muntean Alin - Târnaveni
              Cocean Valer - Baraolt
              Sipos Ferenc - Targu Mureș
              Oprea Nicolae - Brașov
              Pinzar Andrei - Mediaș

              LOCURILE 17 - 20 -- Grupe Sup. 0 vic.
              Zidar Victor - Reghin
              Aron Darie - Sibiu
              Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
              Nica Ionut - Brașov

              LOCURILE 21 - 22 -- Grupe Inf. 2 vic.
              Mitzea Alexandru - Sibiu
              Todarcea Ioan - Sibiu

              LOCURILE 23 - 26 -- Grupe Inf. 1 vic.
              Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc - Organizator
              Petho Mihaly - Racosu de Sus
              Iancu Sorin - Sibiu
              Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc

              LOCURILE 27 - 31 -- Grupe Inf. 0 vic.
              Denes Ferenc - Praid
              Marandici Adrian - Brașov
              Zedler Csaba - Agnita
              Ivan Catalin - Fagaras
              Toader George - Agnita



              * acest jucator a fost scos din clasament
              pentru comportament nesportiv





              Clasament AMATORI

              Turneu - A+ - Sibiu - Amatori - 05.09.2015

              "Locurile
              Nume prenume - Localitatea"

              LOCUL 1
              Imecs Attila - Miercurea Ciuc


              LOCUL 2
              Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul

              LOCURILE 3 - 4
              Beches Andrei - Sibiu
              Somlea Darian - Cisnadie

              LOCURILE 5 - 8
              Marin Floricel - Brașov
              Padurariu Costel - Brașov
              Groza Alexandru - Cisnadie
              Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul

              LOCURILE 9 - 16
              Barac Marius - Sibiu
              Radu Constantin - Sibiu
              Bucur Alin Adrian - Targu Mureș
              Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
              Pitac Ovidiu - Brașov
              Bardocz Szilard - Capeni
              Zoltan Tibor - Targu Mureș
              Bartha Zsolt Attila - Aita Mare

              LOCURILE 17 - 24
              Daniel Istvan - Targu Mureș
              Matei Mirel - Brașov
              Dragomir Mitica - Sibiu
              Benyovski Bela - Sibiu
              Predescu Levente - Miercurea Ciuc
              Fancsali Kalman - Lunca de Sus
              Dordea Lucian - Mediaș
              Derzsi Lorand - Targu Mureș

              LOCUL 25 -- Grupe Sup. 2 vic.
              Ratiu Valer - Sibiu

              LOCURILE 26 - 38 -- Grupe Sup. 1 vic.
              Antal Denes - Brașov
              Kantor Imre Zoltan - Reghin - Organizator
              Negrean Ioan - Sibiu
              Tarau Vasile - Brașov
              Nicula Dumitru - Agnita
              Timaru Ilie - Ocna Sibiului
              Dragos Florin - Brașov
              Veres Janos - Targu Mureș
              Filea Adonis - Sibiu -Organizator
              Popa Paul - Sibiu
              Sutoris Cornel - Mediaș
              Mihu Dorel - Mediaș
              Sipos Levente - Sibiu

              LOCURILE 39 - 48 -- Grupe Sup. 0 vic.
              Mureșanu Alex - Sibiu - Organizator
              Decean Darian - Sibiu
              Tobosaru Gheorghe - Brașov
              Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
              Botian Radu - Sibiu
              Bucur Dan - Cisnadie
              Puiulet Iosif - Agnita
              Barbu Vasile - Brașov
              Dragomir Ioan - Cristian SB
              Olah Oliver - Sfantu Gheorghe

              LOCURILE 49 - 50 -- Grupe Inf. 2 vic.
              Motorga Dorin - Targu Mureș
              Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure

              LOCURILE 51 - 61 -- Grupe Inf. 1 vic.
              Muscan Ioan - Sibiu
              Movileanu Neculae - Brașov
              Manitiu Florin - Sibiu
              Dumitrescu Sorin - Brașov
              Mitrofan Petrica - Brașov
              Rosianu Nicolae - Sibiu
              Roghina R.Cosmin - Sibiu
              Kondort Arpad - Agnita
              Popa Rares - Mediaș
              Mureșan Andrei - Sibiu
              Bogdan Alexandru - Cisnadie

              LOCURILE 62 - 72 -- Grupe Inf. 0 vic.
              Chibulcutean Ioan - Târnaveni
              Gligor George - Sibiu
              Kondort Dan - Sibiu
              Chibulcutean Bogdan - Târnaveni
              Banea Radu - Sibiu
              Movileanu Adrian - Brașov
              Kis Istvan - Brașov
              Crisan Casian - Agnita
              Vintila Marius - Sibiu
              Cioca Raul - Agnita
              Ilie Octavian Marius - Brașov





              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Un jubileu reusit aici la Sibiu din toate punctele de vedere,motiv pentru care se cuvin felicitari tuturor celor implicatirganizatori,parteneri si sponsori si,nu in ultimul rand,participanti.Felicitari speciale se cuvin invingatorilor celor doua categorii(Govo si Attila bacsi) care au stiut sa gestioneze mai bine situatiile dificile de-a lungul intregului turneu.
                A fost un turneu al confirmarilor,pentru unii,si al marilor deceptii,pentru altii,o experienta din care avem numai de invatat fiecare dintre noi!
                Asaltul tinerei generatii a fost stavilit (de aceasta data cu succes) de experienta invingatorilor insa,fara-ndoiala,invinsii de azi(Andrei,Cristi,Bence,Fruzsina,la Open:Casian,Bogdan,Arpi,Raul,Szilard si ceilalti copii de la Amatori) se inscriu de pe-acum pe lista castigatorilor de "maine" ai turneelor din amatur,semn ca stafeta e pe maini bune!
                Hai ai nostri!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • P.S.A fost un mic incident care nu merita discutat aici.Gestul unei primate va fi penalizat si voi face totul ca aceste exemplare sa nu mai participe niciodata!!!Amaturul nu are nevoie de ele.
                  Daca nu doriti dumneavoastra sa deschideti subiectul, doresc eu, PRIMATA, cea care a rupt diploma de locul V si a scuipat apoi pe o masa de tenis de masă, gesturi golanesti pentru care doresc sa imi cer scuze, stiu ca nu pot fi justificate in absolut niciun fel, dar in peste o suta de concursuri din acest circuit si nu numai nu am mai avut niciodata o asemenea iesire.
                  Sambata am fost provocat pe parcursul intregii competitii, eu si colegul meu Anca Octavian, de catre Farkas Gabor. Prima data ne a reprosat faptul ca am venit exact la o competitie A+ ca sa ii f****m lui planurile, deoarece el se bate in clasament cu alti jucatori din diferite zone ale tarii pe care nu ii deranjeaza nimeni si ei acum vor urca in clasament. Pana la meciul din semifinale cu Anca Octavian nu a mai interactionat cu noi, iar in timpul meciului, cand a vazut ca e incapabil sa il bata la masa de tenis de masă pe Octavian, a trantit paleta de pamant, facand o tandari, lucru total ignorat de organizatori, dupa care timp de minute bune ne a injurat intr una si l a amenintat pe acesta ca daca va participa la concursul de saptamana viitoare de la Targu Mureș va cadea accidental pe mana lui si va pune el niste oameni care sa se ocupe de el(ulterior Octavian s a retras din concurs), iarasi un gest ignorat. Totul a culminat cu festivitatea de premiere cand a refuzat sa dea mana cu mine, spunand ca Ludusul nu exista pentru el si m a injurat direct, spunand "sugi p**a", inca un gest ignorat, iar cand tatal meu mi a luat apararea,un organizator a sarit in apararea instigatorului. Eu nu am ripostat in absolut niciun fel impotriva abuzurilor lui dar nu am mai putut rezista cand am vazut ca lumea ii mai ia si apararea.
                  Am vrut sa intelegeti ce a dus la gesturile mele cu toate ca stiu ca nu ar fi trebuit sa procedez in acest fel.

                  P.S. PRIM?T2, primate, s.n. (La pl.) Ordin de mamifere superioare, plantigrade, cu degetul mare opozabil, cu mamele pectorale, cu CREIERUL FOARTE DEZVOLTAT, din care fac parte omul și maimuța. In caz ca ati dorit sa ma jigniti...
                  Ultima editare de Mathex; 08.sep.2015, 13:16.
                  Blade: Photino
                  FH: Yanus DF
                  BH: Grass D.Tecs

                  Comentariu


                  • Postat în original de Mathex Vezi post
                    Daca nu doriti dumneavoastra sa deschideti subiectul, doresc eu, PRIMATA, cea care a rupt diploma de locul V si a scuipat apoi pe o masa de tenis de masă, gesturi golanesti pentru care doresc sa imi cer scuze, stiu ca nu pot fi justificate in absolut niciun fel, dar in peste o suta de concursuri din acest circuit si nu numai nu am mai avut niciodata o asemenea iesire.
                    Sambata am fost provocat pe parcursul intregii competitii, eu si colegul meu Anca Octavian, de catre Farkas Gabor. Prima data ne a reprosat faptul ca am venit exact la o competitie A+ ca sa ii f****m lui planurile, deoarece el se bate in clasament cu alti jucatori din diferite zone ale tarii pe care nu ii deranjeaza nimeni si ei acum vor urca in clasament. Pana la meciul din semifinale cu Anca Octavian nu a mai interactionat cu noi, iar in timpul meciului, cand a vazut ca e incapabil sa il bata la masa de tenis de masă pe Octavian, a trantit paleta de pamant, facand o tandari, lucru total ignorat de organizatori, dupa care timp de minute bune ne a injurat intr una si l a amenintat pe acesta ca daca va participa la concursul de saptamana viitoare de la Targu Mureș va cadea accidental pe mana lui si va pune el niste oameni care sa se ocupe de el(ulterior Octavian s a retras din concurs), iarasi un gest ignorat. Totul a culminat cu festivitatea de premiere cand a refuzat sa dea mana cu mine, spunand ca Ludusul nu exista pentru el si m a injurat direct, spunand "sugi p**a", inca un gest ignorat, iar cand tatal meu mi a luat apararea,un organizator a sarit in apararea instigatorului. Eu nu am ripostat in absolut niciun fel impotriva abuzurilor lui dar nu am mai putut rezista cand am vazut ca lumea ii mai ia si apararea.
                    Am vrut sa intelegeti ce a dus la gesturile mele cu toate ca stiu ca nu ar fi trebuit sa procedez in acest fel.

                    P.S. PRIM?T2, primate, s.n. (La pl.) Ordin de mamifere superioare, plantigrade, cu degetul mare opozabil, cu mamele pectorale, cu CREIERUL FOARTE DEZVOLTAT, din care fac parte omul și maimuța. In caz ca ati dorit sa ma jigniti...
                    Salut tinere.

                    Nu as mai fi vrut sa deschid acest subiect niciodata.Dar totusi iti dau un raspuns.
                    Ca si om accept scuzele tale si te iert,desi cineva a sters dupa tine!!!Gestul tau este incalificabil,iar pe viitor vei intelege ca, gura bate fundul!
                    In orice competitie sportiva exista sicane,frustrari,nervi,ambitii,tehnici de a infuenta adversarul sa greseasca.Important este sa sti sa reactionezi si sa reusesti sa-l invingi la masa de joc.Asta il v-a durea cel mai mult.Anca Octavian de aceea a pierdut finala.Nu a stiut sa se detaseze de sicanari si ,desi are cateva clase(tenismenic vorbind) peste d-nul Govoreanu nu a reusit sa-l invinga.Cu timpul va ve-ti maturiza si sper sa nu mai aveti asfel de reactii.
                    Desi aceste randuri nu fac bine oamenilor ce sprijina acest fenomen si care vad aceste randuri,orice problema ivita pe parcursul competitiei trebuia raportata organizatorilor.
                    Nu am luat la cunostinta aceste fapte ,drept pentru care gestul tau incalificabil a umbrit ceea ce insemna o festivitate de premiere.Pentru cei de pe podium este incununarea unei zile ,obositoare si lungi,de efort,emotie,transpiratie ...Iar tu ti-ai batut joc de ei,binemerituosii castigatori,de organizatori!!!Ma bucur ca unul din sponsorii turneului nu a mai putut ramane la premierea Openului.Oameni fara de care Amaturul ar fi mai sarac!Ce ar fi vazut el?Cum sa mai sprijine o astfel de competitie!!!
                    Ar fi multe sa-ti spun dar nu am timpul necesar.
                    In concluzie,ca si organizator de competitie,gestul va fi sanctionat de conducerea Amatur,conform regulamentului Amatur, la care am sa fac o cerere sa fi exclus!
                    Oricum,indiferent de decizia conducerii Amatur, la Sibiu ,usa competitiilor Amaturistice este inchisa pentru tine.
                    Si ar trebui sa-ti ceri scuze,nu fata de mine, ci celor care le-ai luat bucuria de a savura victoria pe podium.
                    Iti urez multa bafta si intelepciune in ceea ce faci!

                    Acelasi,
                    Alex Mureșanu

                    Comentariu


                    • Postat în original de Mathex Vezi post
                      P.S. PRIM?T2, primate, s.n. (La pl.) Ordin de mamifere superioare, plantigrade, cu degetul mare opozabil, cu mamele pectorale, cu CREIERUL FOARTE DEZVOLTAT, din care fac parte omul și maimuța. In caz ca ati dorit sa ma jigniti...
                      Sal
                      Nu vrea nimeni sa te jignească , încercăm să nu facem astfel de lucruri
                      dar suntem suparti că ceea ce ai FOARTE DEZVOLTAT nu ai folosit atunci când era nevoie

                      sunt de acord cu tot ceea ce a scris ALEX

                      Scuzele sunt acceptate

                      Adonis

                      Comentariu


                      • când rupi o diplomă, ?nseamnă că spiritul competiției nu ?nseamnă nimic pentru tine. ai rupt diploma de locul 5. cum ar trebui să se simtă în situația asta cei de pe locul 4, respectiv 6? pentru că gestul tău se leagă fără să vrei tu și de acești oameni. dacă nu voiai diploma, de ce ai mai luat-o?

                        dacă cineva te-a agasat în timpul zilei, trebuia să-ți rezolvi problema cu acea persoană direct. mai precis, lu?nd atitudine exact în momentul în care s-a întâmplat ceva ce nu ți s-a părut în regulă. organizatorii nu sunt puși acolo să facă poze. de ce nu te-ai dus imediat la ei să reclami ce era de reclamat?

                        când ai scuipat pe masa de tenis, în nici un caz nu i-ai demonstrat domnului Farkas că ești mai bun decât el. pe masa aceea pe care ai scuipat tu au jucat ceilalți participanți la turneu. și vor mai juca și alții. scuipatul e un obicei des întâlnit mai ales la fotbaliștii din diviziile inferioare. mulți îl preiau însă și mai sus. cu părere de rău spun asta, dar am văzut și la Hagi câteodată. n-ar trebui să existe obiceiul ăsta în sport. nu dă bine deloc.

                        când scuipi, ?nseamnă că ai rămas fără argumente. eu nu cred că tu ai rămas fără argumente în cazul discutat aici. doar ți-a fost lene, poate, să le folosești. și ți s-a părut mai comod un scuipat. care n-a folosit nimănui. în nici un caz ție.

                        Comentariu


                        • Govo, esti mare !!!!! Felicitari !

                          Comentariu


                          • Postat în original de adimucu Vezi post
                            când rupi o diplomă, ?nseamnă că spiritul competiției nu ?nseamnă nimic pentru tine. ai rupt diploma de locul 5. cum ar trebui să se simtă în situația asta cei de pe locul 4, respectiv 6? pentru că gestul tău se leagă fără să vrei tu și de acești oameni. dacă nu voiai diploma, de ce ai mai luat-o?

                            dacă cineva te-a agasat în timpul zilei, trebuia să-ți rezolvi problema cu acea persoană direct. mai precis, lu?nd atitudine exact în momentul în care s-a întâmplat ceva ce nu ți s-a părut în regulă. organizatorii nu sunt puși acolo să facă poze. de ce nu te-ai dus imediat la ei să reclami ce era de reclamat?

                            când ai scuipat pe masa de tenis, în nici un caz nu i-ai demonstrat domnului Farkas că ești mai bun decât el. pe masa aceea pe care ai scuipat tu au jucat ceilalți participanți la turneu. și vor mai juca și alții. scuipatul e un obicei des întâlnit mai ales la fotbaliștii din diviziile inferioare. mulți îl preiau însă și mai sus. cu părere de rău spun asta, dar am văzut și la Hagi câteodată. n-ar trebui să existe obiceiul ăsta în sport. nu dă bine deloc.

                            când scuipi, ?nseamnă că ai rămas fără argumente. eu nu cred că tu ai rămas fără argumente în cazul discutat aici. doar ți-a fost lene, poate, să le folosești. și ți s-a părut mai comod un scuipat. care n-a folosit nimănui. în nici un caz ție.
                            Pacat.Am jucat la Sibiu un turneu A+ anul acesta si m am simtit extraordinar.Nimeni nu e usa de biserica,uneori conduita se mai poate interpreta.Sigur ca inversunarea jocului si tensiunea ,te mai scoate uneori din calm.Insa asa ceva e incalificabil si intolerabil.Ce ar urma sa faci?Sa te iei la bataie in sala?

                            Ar trebui suspendati oamenii acestia un an.Sa se invete minte.

                            Comentariu


                            • DUPA CARE TIMP DE MINUTE BUNE NE A INJURAT INTR UNA SI L A AMENINTAT PE ACESTA CA DACA VA PARTICIPA LA CONCURSUL DE SAPTAMANA VIITOARE DE LA TARGU MURES VA CADEA ACCIDENTAL PE MANA LUI SI VA PUNE EL NISTE OAMENI CARE SA SE OCUPE DE EL
                              Cred sau cel putin sper ca ati omis aceasta parte sau sa inteleg ca asemenea gesturi sunt normale intr o sala de tenis de masă deoarece inversunarea jocului si tensiunea te mai scoate uneori din calm?
                              Nu am pretins in niciun moment ca eu nu am gresit, probabil ca sunt eu subiectiv dar vad ca cel de la care a pornit scandalul este sustinut in continuare.
                              Eu ma opresc aici, nu are absolut niciun rost sa continuam aceasta polemica, eu am relatat faptele exact cum s au intamplat, acum fiecare are dreptul sa aleaga pe cine "sustine" .
                              Blade: Photino
                              FH: Yanus DF
                              BH: Grass D.Tecs

                              Comentariu


                              • Chiar in momentul ala trebuia sa semnalezi problema organizatorului.Pe loc,imediat ce ai sesizat ca esti injurat.

                                - - - Actualizat - - -

                                Sigur ca asta nu l scoate din culpa pe cel care te a injurat.Sunt mizerabile gesturile lui.
                                Isi bate joc de echipa de organizatori care se straduieste sa faca sa iasa totul bine,unii mai scot si bani din buzunar,cateodata,ca sa se simta lumea bine si sa fie un concurs frumos.Daca asta e respectul vostru pentru ei,mai bine jucati la voi acasa , injurati si urlati cat vreti.Acolo e liber sa faceti ce vreti.

                                Comentariu


                                • Greu de explicat si mai greu de perceput asa ceva!
                                  Ce-ar fi realizat,chiar daca anunta organizatori,ce s-ar fi intamplat?
                                  Este foarte greu pentru organizatori sa-i inpace pe toti!
                                  Gestul lui Mate ramane incalificabil pentru ca l-a facut la momentul nepotrivit!
                                  P.S. Este foarte greu de gestionat astfel de sicane,am avut parte de ceva asemanator la Targoviște,am anuntat organizatori si cu asta am ramas si cu un gust amar + 3 mingii calcate intentionat de sustinatori cu care am jucat!!!

                                  Comentariu


                                  • ...prea multă încordare. activitățile astea ar trebui să fie mai relaxate.

                                    e rău că sunt oameni care vin la turnee cu planurile făcute de acasă. n-ar trebui.

                                    nu știu cum s-ar putea realiza așa ceva, dar eu aș organiza niște mastersuri. iar jucătorii foarte buni (oricum ?i știe deja toată lumea) să joace numai la aceste mastersuri.
                                    ?n felul ăsta, cei mai slăbuți nu le-ar mai strica socotelile.

                                    Comentariu


                                    • I-mi pare rau a s-a ajuns aici. Nu a vrut sa comentez cele de mai sus (si nu pentru ca ma simt vinovat ).Cred ca organizatorii sunt si asa destul de suparati. Insa incepe sa se ingroase treaba, Adevarul este undeva la mijloc. Stand de vorba cu cei doi baieti si parintii lor ( inca in timpul grupelor inferioare), mi-am exprimat parerea ca nu consider lucru corect ca cineva care participa la 2-3 turnee in ultimii doi trei ani sa participe la un turneu A+ (indiferent de valoarea jucatorului dar mai ales al unor jucatori de divizie, care dupa afirmatiilor lor au venit doar pentru pregatire la meciurile de divizie) .Aceasta parere mi-o sustin incontinuare.Dupa aceste cateva propozitii schimbate nici n-am mai discutat cu cei doi , inspecial cu Mahte chiar deloc.Am ajuns pana la urma sa joc semifinala cu Anca Octavian.E mai tanar , joaca mai mult i-a intrat tot, asta este. Insa deja in primul set la minge care s-a scurs de pe fileu pe masa mea el striga bine , chole.Asta nu este demn de un jucator de divizie. M-am enervat in setul doi am dat mana si am coborat de la masa. (este drept ca mi-am aruncat de nervi paleta dar nu cred ca nu s-a mai intamplat cu nimeni in amatur).In acest timp Mathe sustinatorul coechipierului sau i-a zis "Bine ma Octi ai batut pe cine trebuia". Acest lucru n-a fost sesizat nici de propriul sau tata. Acesta a fost motivul pentru care la premiere nu am dat mana cu copilul, la care tatal sau a strigat la mine ca sunt de o nesimtire nevazuta.Dupa ce toti incercau sa-i astampere sa nu strice tot concursul chiar la premiere Mathe a facut gestul amintit . Eu cu si despre el n-am vorbit chiar nimic in timpul concursului , am vorbit doar cu tatal lui Octavian, Intr-un moment necugetat am zis ce am zis dar nu am injurat pe nimeni in special nu pe Mathe.Nici nu stiu de ce s-a bagat in cearta, de ce a fost fustrat .I-mi pare rau de tot scandalul produs, dar probabil ca daca Mathe nu se baga, (pentru ca nu era vizat) rezolvam problema cu familia Anca in conditii normale. Intotdeauna am apreciat eforturile organizatorilor de la Sibiu, si am venit cu placere la aceste turnee.Din partea mea as dori sa inchid aici subiectul, am scris aceste randuri doar pentru ca am vazut ca incep sa-si dea cu paperea si cei care nu au fost defata si au vazut lucrurile doar prin relatarea unilaterala al lui Mathe Mihai.
                                      blade:timo boll tamca 5000
                                      fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                      bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Mathex Vezi post
                                        Daca nu doriti dumneavoastra sa deschideti subiectul, doresc eu, PRIMATA, cea care a rupt diploma de locul V si a scuipat apoi pe o masa de tenis de masă, gesturi golanesti pentru care doresc sa imi cer scuze, stiu ca nu pot fi justificate in absolut niciun fel, dar in peste o suta de concursuri din acest circuit si nu numai nu am mai avut niciodata o asemenea iesire.
                                        Sambata am fost provocat pe parcursul intregii competitii, eu si colegul meu Anca Octavian, de catre Farkas Gabor. Prima data ne a reprosat faptul ca am venit exact la o competitie A+ ca sa ii f****m lui planurile, deoarece el se bate in clasament cu alti jucatori din diferite zone ale tarii pe care nu ii deranjeaza nimeni si ei acum vor urca in clasament. Pana la meciul din semifinale cu Anca Octavian nu a mai interactionat cu noi, iar in timpul meciului, cand a vazut ca e incapabil sa il bata la masa de tenis de masă pe Octavian, a trantit paleta de pamant, facand o tandari, lucru total ignorat de organizatori, dupa care timp de minute bune ne a injurat intr una si l a amenintat pe acesta ca daca va participa la concursul de saptamana viitoare de la Targu Mureș va cadea accidental pe mana lui si va pune el niste oameni care sa se ocupe de el(ulterior Octavian s a retras din concurs), iarasi un gest ignorat. Totul a culminat cu festivitatea de premiere cand a refuzat sa dea mana cu mine, spunand ca Ludusul nu exista pentru el si m a injurat direct, spunand "sugi p**a", inca un gest ignorat, iar cand tatal meu mi a luat apararea,un organizator a sarit in apararea instigatorului. Eu nu am ripostat in absolut niciun fel impotriva abuzurilor lui dar nu am mai putut rezista cand am vazut ca lumea ii mai ia si apararea.
                                        Am vrut sa intelegeti ce a dus la gesturile mele cu toate ca stiu ca nu ar fi trebuit sa procedez in acest fel.

                                        P.S. PRIM?T2, primate, s.n. (La pl.) Ordin de mamifere superioare, plantigrade, cu degetul mare opozabil, cu mamele pectorale, cu CREIERUL FOARTE DEZVOLTAT, din care fac parte omul și maimuța. In caz ca ati dorit sa ma jigniti...
                                        Din greseala am dat Like Scuze.

                                        Comentariu


                                        • In acest timp Mathe sustinatorul coechipierului sau i-a zis "Bine ma Octi ai batut pe cine trebuia"
                                          De fapt aceste cuvinte le am spus dupa ce a pierdut finala, dupa ce ne ai injurat pret de minute bune si cred ca ai uitat sa mentionezi acel " sugi p**a" din timpul festivitatii de premiere...
                                          Blade: Photino
                                          FH: Yanus DF
                                          BH: Grass D.Tecs

                                          Comentariu


                                          • Gestul de a rupe diploma acordata in cadrul festivitatii de premiere,reprezinta..
                                            -Ti-ai batut joc de tine,de efortul tau de a ajunge pe locul fruntas nr.5.
                                            -Un afront adus organizatorilor care ti-au rasplatit efortul tau de a ajunge in primii 8 ai turneului.Si nu in ultimul rand de banii(putini cat sunt)pe care organizatorii i-au cheltuit in a cumpara aceasta diploma ca semn de recunostinta pentru efortul tau.
                                            -A scuipa in mod voit(indiferent de imprejurare si unde)este un gest urat si blamat oriunde in lumea civilizata.
                                            In concluzie esti PREA TANAR pentru a face aceste lucruri reprobabile.Fara rautate iti sugerez sa te gandesti sa faci si o consiliere psihica.Sigur nu ti-ar strica acest lucru.Cat despre tenis iti urez un deplin succes in viitor,esti un tanar talentat ,de perspectiva si daca esti serios si perseverent in antrenamente,sigur vei ajunge departe in acest sport.Succes pe viitor.
                                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X