Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A -CUPA DORNELOR - 19.-20.09.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A -CUPA DORNELOR - 19.-20.09.2015

    Concurs ,, A- CUPA DORNELOR - EMI. TT- 19-20.09.2015 Vatra Dornei

    Denumirea turneului: Turneu A "CUPA DORNELOR” –EMI-TT 19-20.09.2015
    Categoria turneului: "A", Open + Amatori + Copii I-IV si V-VIII -incepatori.
    Localitatea:VATRA DORNEI.
    Locatia: SALA DE SPORT A MUNICIPIULUI VATRA DORNEI(langa stadionul municipal)
    Data ; 19.09.2015 ora 09.15 amatur validarea inscrierilor 9.30 incepe concursul.
    ora 13.15 open ,validarea inscrierilor 13.30 inceperea concursului
    20.09.2015 ora 09.30 copiii toate categoriile validarea inscrierilor , ora 10.00 inceperea concursului
    Numar mese: 12 ( Joola ITTF) in sala municipala (la nevoie suplimentam)
    La amatori avansati participa orice jucator cu media < 18, in afara celor legitimati in divizia B .
    La open participa orice jucator cu media de 18 si peste 18 + jucatorii legitimati care au drept de joc in AmaTur.

    SE FAC INSCRIERI SI LA CATEGORIA AMATORI INCEPATORI (M.P.<11)
    Concurentii sunt rugati sa se inscrie la o singura categorie, fie in categoria de baza, fie in categoria superioara, conform Regulamentului AmaTur pe anul 2015.

    Sistemul de joc:
    - Grupe inferioare de cate 6-7 jucatori dupa regula sarpelui si MP dat de clasamentul AmaTur la zi, cu eventuale modificari in functie de localitati (locul 1 nu se schimba) – se califica primii 4;
    - Grupe superioare de cate 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare; se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara) – se califica primii 2;
    - Ordine favoriti eliminatorii (inclusiv pentru eventualele bye-uri) – conform numar de ordine grupe superioare;
    - Locurile II vor trage la sorti din doua urne separate (partea inferioara, respectiv superioara a tabloului, astfel incat locurile 1 si 2 dintr-o grupa superioara sa nu se intalneasca decat in finala)
    Numarul maxim de jucatori: 72 la amatori , 36 la open. La copiii- 36 I-IV si 36 V-VIII

    Taxa de participare: 25 RON
    Pentru copii sub 14 ani taxa este 15 RON.
    Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.

    Se asigura:
    - apa,
    - mingi de joc JOOLA 3*
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-3 open + amatori+copiii, medalii si diplome pentru locurile 4-8.
    Taxa de 2 RON/participant (mai putin copiii si persoanele cu dizabilitati) se va achita catre AmaTur.

    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic - pana vineri,18.09.2015 orele 20,00.
    Inscrierile si retragerile ulterioare nu vor fi luate in considerare, iar absentii vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.

    Pentru cei ce vin din BISTRITA ,intrarea in oras pe dreapta pensiunea CASA BUCOVINEANA imediat tot pe dreapta SALA DE SPORT tip NASTASE langa stadion
    Pentru cei ce vin prin Gura Humorului , intrarea in oras sensul giratoriu magazin UNICARM faceti dreapta,treceti linia ferata mergeti inainte 1,5 km ,faceti usor stanga treceti podul raului DORNA ,in fata stadionul parcarea in fata salii de sport
    Pentru cei ce vin prin CRUCEA ,ZUGRENI adica VALEA BISTRITEI intrarea in oras inainte pana la catedrala faceti dreapta apoi stanga treceti prin statiune ,inainte spre stadion ,parcarea in fata salii de sport.


    Organizator: C.S.M. DORNA –Vatra Dornei ,PRIMARIA VATRA DORNEI
    EMI-TT
    MARCU VASILE tel. 0756 258 169
    Suport tehnic:
    DAN CHIRAP - 0749 475 893


    LOGISTICA ESTE ASIGURATA DE CATRE d-nul DUMITRU BETELCHI alias EMI-TT MULTUMIM PE ACEASTA CALE PENTRU SPRIJIN

    Sponsori: - COLOANA CENTER
    - EMI-TT

    DACA MAI SUNT DORITORI PENTRU SPONSORIZAREA ACESTUI CONCURS SUNT RUGATI SA SUNE LA TELEFON 0756258169
    EU VA MULTUMESC ANTICIPAT

    Posibilitati de cazare
    HOTEL BUCOVINA C.F.R. Vatra Dornei tel. 0743/ 155 211 - 45 lei patul (200 m de sala de sport)-fara restaurant
    PENSIUNEA CASA BUCOVINEANA tel. 0731/ 133 399 cu pret redus un single 50 lei - o dubla 70 lei - masa la restaurant reducere 10% pentru toti participantii la concurs. ( 50 m de sala de sport)- Cafeaua in loc de 4 lei se da cu 3lei trebuie sa spuneti ca sunteti la concursul de tenis.


    Posibilitati de SERVIT HRANA ;o firma de catering va primi comenzi de la dumneavoastra ,nr. de telefon de la organizator.

    VA ASTEPTAM CU DRAG SA NE CALCATI PRAGUL FRUMOSULUI NOSTRU ORAS VATRA DORNEI


    La turneu va fi prezent și Dl. Dumitru Beltechi care va pune la dispoziția participanților un stand cu produse profesionale de tenis de masă.



    Emi TT - Pentru campionul din tine!
    Ultima editare de marcu vasile; 14.sep.2015, 12:47.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

  • #2
    [COLOR=red]
    Inscrieri OPEN - on 9/17/2015 at 9:41:07 AM

    1. Farkas Gabor, Targu Mures - 12 - 30.62 - O
    2. Coroiu Andrei, Roman - 97 - 28.48 - O
    3. Hagatis Andrei, Vatra Dornei - 44 - 25.36 - O
    4. Valcu Alin, Botosani - 218 - 23.47 - O
    5. Moldovan Liviu, Sighetu Marmatiei - 322 - 23.43 - O
    6. Georgiu Dragos, Vatra Dornei - 113 - 22.62 - O
    7. Polocoser Cristian, Suceava - 374 - 22.6 - O
    8. Farkas Bence, Targu Mures - 61 - 22.3 - OJ
    9. Duceac Catalin, Botosani - 178 - 21.98 - O
    10. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 84 - 21.72 - OW
    11. Fazakas Attila, Toplita - 190 - 21.53 - O
    12. Moldovan Ovidiu, Sighetu Marmatiei - 350 - 21.43 - O
    13. Barabas Sandor, Toplita - 196 - 20.07 - O
    14. Chirap Dan, Gura Humorului - 111 - 19.96 - O


    Inscrieri Amatori - on 9/17/2015 at 9:48:31 AM

    1. Vaculisteanu Ionut, Suceava - 298 - 17.8 - A
    2. Volostiuc Marius, Suceava - 163 - 17.52 - A
    3. Gugles Marius, Campulung Mold - 688 - 17.47 - A
    4. Morosan Marian, Suceava - 221 - 15.64 - A
    5. Corocaescu Cristian, Suceava - 244 - 14.72 - A
    6. Boicu Gabriel, Vatra Dornei - 371 - 14.18 - A
    7. Grosu Octavian, Botosani - 565 - 14.03 - A
    8. Dirlea Ioan, Aiud - 516 - 13.65 - AH
    9. Lacatus Samuel, Vatra Dornei - 1158 - 13.5 - AJ
    10. Marcean Ovidiu, Botosani - 432 - 13.37 - A
    11. Balanescu Florin, Iasi - 581 - 13.28 - A
    12. Spaller Tiberiu, Nasaud - 315 - 12.84 - A
    13. Bogza Dragos, Iasi - 484 - 12.6 - A
    14. Lucic Corneliu, Suceava - 321 - 12.58 - AW
    15. Tipu Vlad, Iasi - 812 - 12.4 - A


    Inscrieri Incepatori - on 9/17/2015 at 9:52:09 AM

    1. Capra Arthur, Vatra Dornei - 631 - 10.73 - A
    2. Badaluta Marian, Vatra Dornei - 545 - 10.38 - A
    3. Butnaru Madalina, Vatra Dornei - 853 - 9.4 - AJF
    4. Dranca Ana Maria, Vatra Dornei - 814 - 9.04 - AJF
    5. Pralea Constantin, Alba Iulia - 506 - 9.02 - AW
    6. Singeorzan Traian, Nasaud - 712 - 8.83 - A
    7. Pralea Marius, Botosani - 884 - 8.36 - A
    8. Buzila Ioan, Botosani - 1053 - 8.33 - A
    9. Iliescu Lucian, Toplita - 1244 - 7.75 - A
    10. Sufletel Emil Sr, Alba Iulia - 739 - 7.38 - AW
    11. Grosu Alexandru, Botosani - 906 - 6.8 - AJ
    12. Apalamarita Mara, Vatra Dornei - 1097 - 6.67 - AJF
    13. Husarciuc Beniamin, Suceava - 928 - 6.53 - A
    14. Damian Vasile, Nasaud - 876 - 6.33 - A
    15. Botezatu Ioana, Vatra Dornei - 1249 - 6 - AJF
    16. Campean Zoltan, Toplita - 1451 - 6 - A
    17. Ghioc Stefan, Nasaud - 1365 - 5.5 - A
    18. Sufletel Margareta, Alba Iulia - nou - 0 - A
    19. Ortuanu Radu, Vatra Dornei - nou - 0 - A



    20.09.2015 ora 09.30 copiii toate categoriile validarea inscrierilor , ora 10.00 inceperea concursului


    Inscrieri Clasa I-IV - on 9/15/2015 at 11:39:57 AM

    1. Grosu Alexandru, Botosani - 906 - 6.8 - AJ
    2. Sanduleanu Rares, Vatra Dornei - 1707 - 5 - AJ
    3. Sanduleanu Ruxandra, Vatra Dornei - 2030 - 5 - AF
    4. Vieru Teodora, Vatra Dornei - 2699 - 4 - AJF
    5. Grosu Misu, Botosani - 2787 - 3 - AJ
    6. Rusu Mara Georgiana, Vatra Dornei - 2776 - 0 - AJF
    7. Ciubotaru Raluca, Vatra Dornei - 2889 - 0 - AJF
    8. Muraru Ioana, Vatra Dornei - 2891 - 0 - AJF
    9. Vacariuc Mariana, Vatra Dornei - 2892 - 0 - AJF
    10. Boiarinof Andra, Vatra Dornei - 4524 - 0 - AJF
    11. Honciuc Alexia, Vatra Dornei - 4542 - 0 - AJF
    12. Pardau Adina, Vatra Dornei - 4554 - 0 - AJF
    13. Tereja David, Vatra Dornei - 4562 - 0 - AJ
    14. Cahal Alexia, Vatra Dornei - nou - 0 - A
    15. Gruia Denisa, Vatra Dornei - nou - 0 - A
    16. Rosca Narcisa, Vatra Dornei - nou - 0 - A

    Inscrieri Clasa V-VIII - on 9/15/2015 at 12:04:19 PM

    1. Farkas Bence, Targu Mures - 61 - 22.3 - OJ
    2. Sumanaru Catalin, Iasi - 257 - 18.2 - OJ
    3. Tipu Vlad, Iasi - 812 - 12.4 - A
    4. Iepure Teodor Calin, Aiud - 1408 - 10.3 - AJ
    5. Butnaru Madalina, Vatra Dornei - 853 - 9.4 - AJF
    6. Dranca Ana Maria, Vatra Dornei - 814 - 9.04 - AJF
    7. Cristea Andrei Cosmin, Aiud - 2046 - 9 - AJ
    8. Sestac Stefana, Vatra Dornei - 1605 - 7.2 - AJF
    9. Vornicu Catalina, Vatra Dornei - 2286 - 7 - AF
    10. Apalamarita Mara, Vatra Dornei - 1097 - 6.67 - AJF
    11. Botezatu Ioana, Vatra Dornei - 1249 - 6 - AJF
    12. Vlad Teodor, Vatra Dornei - 2033 - 0 - AJ
    Ultima editare de Zosim1; 18.sep.2015, 10:53.

    Comentariu


    • #3
      De data asta santem primii din Nasaud la amatori
      Spaller Tiberiu
      Singeorzan Traian
      Damian Vasile
      Ghioc Stefan.

      Comentariu


      • #4
        Pralea Constantin-Alba Iulia-amatori

        Comentariu


        • #5
          Din Aiud se inscrie Dirlea Ioan amatori si Iepure Teodor Calin ,Cristea Andrei Cosmin copii cls v-viii

          Comentariu


          • #6
            Hagatis Andrei - Open
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • #7
              Morosan Marian - Suceava -

              Comentariu


              • #8
                Corocaescu Cristian Suceava amatori
                Blade: Butterfly Timo Boll Alc
                FH: tenergy 05
                BH: tenergy 05

                Comentariu


                • #9
                  Bălănescu Florin , Iași , și Pralea Marius , Botoșani , pentru amatori .Mulțumesc !

                  Comentariu


                  • #10
                    Kriszta Arpad Lorand- Sanpaul
                    Lemne: DHS Hurricane Long W997
                    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                    BH: DHS GoldArc 8

                    Comentariu


                    • #11
                      Sumanaru Catalin din Iasi la open si a doua zi la clasele V-VIII

                      - - - Actualizat - - -

                      Tipu Vlad din Iasi la amatori si clasele V-VIII

                      Comentariu


                      • #12
                        Va rog sa va anuntati pe site daca vreti cazare sau sa sunati direct la hotel,aveti pus in anunt hoteluri .Va rog sa spuneti ca ,,sunt de la concursul de tenis"pentru a beneficia de reducerea acordata
                        Ultima editare de marcu vasile; 08.sep.2015, 13:15.
                        Blade . PHOTINO
                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                        Comentariu


                        • #13
                          din Tg Mures - Farkas Gabor si Farkas Bence la OPEN, in data de 20.09.2015 Farkas Bence cl. -V-VIII
                          blade:timo boll tamca 5000
                          fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                          bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                          Comentariu


                          • #14
                            Volostiuc Marius...amatori
                            FH:Joola Rhyzm
                            BLADE: Nitaku Septear
                            BH:Joola Rhyzm

                            Comentariu


                            • #15
                              De la VATRA DORNEI se inscriu urmatorii sportivi
                              - amatori-APALAMARITA MARA , BOTEZATU IOANA , BUTNARU MADALINA , DRANCA ANA MARIA ,SUSCIUC IOANA,SANDULEANU RUXANDRA , SANDULEANU RARES,HONCIUC ALEXIA
                              CLASELE V-VIII -APALAMARITA MARA,BOTEZATU IOANA,BUTNARU MADALINA , DRANCA ANA MARIA , SESTAC STEFANA , VLAD TEODOR ,VORNICU CATALINA ,SANDULEANU RUXANDRA.
                              -CLASELE I-IV-BOIARINOF ANDRA , CIUBOTARU RALUCA , CECIU MARCOVICI TUDOR, COHAL ALEXIA , GRUIA DENISA , HONCIUC ALEXIA , MURARU IOANA , PARDAU ADINA , ROSCA NARCISA , RUSU MARA GEORGIANA, SANDULEANU RARES , TEREJA DAVID , VACARIUC MARIANA , VIERU TEODORA
                              Blade . PHOTINO
                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X