Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Iernii - Moș Crăciun" ediția a VIII-a, Fălticeni - 19.12.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Iernii - Moș Crăciun" ediția a VIII-a, Fălticeni - 19.12.2015

    Concurs organizat cu sprijinul Consiliului Judetean Suceava.
    Le multumim si pe aceasta cale oficialitatilor judetului ca sunt alaturi de noi in promovarea acestui frumos sport

    Localitate: Fălticeni, Sala Sporturilor "Gabriel Udișteanu" -Concursul Avansati +Incepatori-
    Sala de Sport a Colegiului "Mihai Bacescu"- Concursul Open- ;
    Data: Sâmbătă 19 Decembrie 2015;
    Categorii: Open +Avansati+ Incepatori;
    Numar total maxim de jucatori: 160 la Incepatori +Avansati -Sala Udisteanu
    .......64 la Open-Sala de Sport a Colegiului Bacescu
    .
    Ora de începere: 08.30 - 09.30 ? validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;
    Logistică: 20 mese in Sala Udisteanu din care 17 ITTF(Donic Waldner,Joola) ,3 Active ranforsate
    8 mese Donic Waldner 25 in sala Bacescu ,
    mingi XIOM grupe + Donic 3* eliminatorii;
    Spatiu de joc: 1400 mp, încălzire;
    Suprafața de joc: Material sintetic multistrat;
    Taxa: Adulți: 15 lei, copiii sub 14 ani, doamnele si domnisoarele: 10 lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Înscrierea participanților:
    - pe forum sau telefonic;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    Se asigură:apa, vin , țuică, afinată, un croissant, un Kebab XL, mere, alune,dulciuri;
    Fiecare adult platitor de taxa va primi un Calendar AmaTur 2016 (tip FRTM 2015), format A1 pe hartie super-lucioasa
    Materiale de Premiere:
    -Open: Locurile 1÷4 ? cupe + medalii + diplome + o pungă cu cadouri;
    -Amatori: Locurile 1÷4 ? cupe + medalii + diplome + o pungă cu cadouri;
    -Începatori: Locurile 1÷4 ? cupe + medalii + diplome + o pungă cu cadouri.
    Vom organiza o tombola pentru toti participantii cu premii deosebite:2 lemne de paleta Nittaku Acustic,3 fetze de paleta Xiom Sigma Pro,4 fetze de paleta Xiom Vega Pro
    SISTEMUL DE JOC:
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP <19 (care sunt rugati să-şi anunte optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile, prioritate la această categorie având OPEN-iştii;
    - Număr maxim de participanţi: 64;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1475;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 19, de preferat între limitele de MP 12-19;
    - Număr maxim de participanţi: 80;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători aranjati după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică toti 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1589;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Începători
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 12 ;
    - Număr maxim de participanţi: 80;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători aranjati după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică toti 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1378;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    - Finalele la Amatori și Open se transmit LiveText pe forum (Refresh la fiecare 15s).

    Organizator: Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    Directori tehnici - Dl. Paul Gassner si Dl. Marcel Giosan;
    Vor fi acolo gata sa dea o mana de ajutor Dl. Tokos Pal și .......lista ramane deschisa.

    Posibilitati cazare:
    -Hotel Turist 3 stele -
    -Hotel Miraj 3 stele - acces la bazin olimpic 24/24 și salina incluse în pret (voi reveni cu un pret pentru amândouă hotelurile, care sunt învecinate)

    La turneu vor fi prezenți Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU, cu un stand cu produse profesionale de tenis de masă și care vor asigura mingile necesare concursului.




    www.tenismasa.ro

    Calendar AmaTur 2016
    Ultima editare de cata_60; 26.apr.2016, 21:11.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Rezervat Clasamente

    Clasament Open

    1. Aga Alexandru - Botosani
    2. Nemaciuc Mihai - Suceava
    3 -- 4

    Cretu Florin - Iasi
    Vasilache Sebastian - Iasi
    5 -- 8
    Cocinschi Emanuel - Vatra Dornei
    Anghel Alexandru - Iasi
    Carpovici Boris - Falticeni
    Coroiu Andrei - Roman
    9 -- 16
    Capusa Bogdan - Bacau
    Orza Catalin - Suceava
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    Albu Catalin - Pascani
    Alexiu Andrei - Falticeni
    Ilies Ioan - Radauti
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Ursulean Florin - Straja
    17 -- 28
    Corcoz Costin - Focsani
    Mosneagu Marius - Falticeni
    Morosanu Vasile - Suceava
    Axinte Bogdan - Iasi
    Hasna Cosmin - Straja
    Toporas Cosmin - Suceava
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Polocoser Cristian - Suceava
    Ipate Giovani - Iasi
    Ciobotaru Gigi - Iasi
    29 -- 2v gr.sup.
    Marola Mihai - Bacau
    30 -- 42 1v gr.sup.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Duceac Catalin - Botosani
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Firu Marian - Vatra Dornei
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    Ciobanu Gabriel - Vatra Dornei
    Rosca Mihai - Galanesti
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Carnu Eugen - Bacau
    Ciubotariu Ioan - Preutesti
    Surdu Marcel - Iasi
    43 -- 47 0v gr.sup.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Mironescu Adrian - Botosani
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Munteanu Ion - Comanesti
    Irimia Sorin Jr - Moinesti
    48 -- 55 0v gr.inf.
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Ursulean Vasile - Straja
    Balauca Cornel - Botosani
    Ursan Viorel - Radauti
    Dranca Ana Maria - Vatra Dornei
    Butnaru Madalina - Vatra Dornei
    Carpovici Sergiu - Falticeni

    Clasament Avansați

    1. Nistor Florin - Comanesti
    2. Rosca Niculai - Galanesti
    3 -- 4
    Lacatus Samuel - Vatra Dornei

    Ticu Dorin - Bacau
    5 -- 8
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Hetriuc Petrica - Suceava
    Cojocaru Stefan - Suceava
    9 -- 16
    Petenchi Edmond - Roman
    Mihai Alex - Botosani
    Sofian Corneliu - Suceava
    Macari Ion - Iasi
    Volostiuc Marius - Suceava
    Blanariu Dionisie - Baisesti
    Atomei Armand - Piatra Neamt
    Morosan Marian - Suceava
    17 -- 32
    Dragan Petru Ioan - Iasi
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Filip Dan - Comanesti
    Ciortescu Cristi - Iasi
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Cotca Dacian - Oradea
    Barbalata Lorin - Suceava
    Corneanu Sorin - Botosani
    Ungureanu Florin - Suceava
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Baisan Paul - Roman
    Rosca Adela - Galanesti
    Rusu Radu - Falticeni
    Martz Sebastian - Comanesti
    Constantinovici Ciprian - Liteni
    Munteanu Silviu - Suceava
    33 -- 38
    Serban Liviu - Onesti
    Salavastru Petru - Botosani
    Bogza Dragos - Iasi
    Robu Valentin - Botosani
    Nicu Constantin - Iasi
    Marcean Ovidiu - Botosani
    39 -- 42 2v gr.sup.
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Marola Dan - Bacau
    Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    Stefan Alexandru - Iasi
    43 -- 57 1v gr.sup.
    Lucic Corneliu - Suceava
    Giosan Marcel - Galati
    Balanescu Florin - Iasi
    Iacob Gabriel - Iasi
    Vieru Costica - Botosani
    Robu Mihai - Mogosesti
    Grosu Octavian - Botosani
    Gasner Paul - Iasi
    Cojocaru Adrian - Suceava
    Aparaschivei Marcel - Botosani
    Duman Iulian - Halaucesti
    Plamada Lucian - Iasi
    Aldea Nelu - Falticeni
    Nutu Catalin - Targu Neamt
    Nastasa Gheorghita - Falticeni
    58 -- 63 0v gr.sup.
    Mahu Bogdan - Pascani
    Poturu Ioan - Pascani
    Aldea Iulian - Falticeni
    Ghilan Romeo - Targu Neamt
    Tofan Florin - Targu Neamt
    Mihalea Lucian - Suceava
    64 -- 76 0v gr.inf.
    Albu Constantin - Suceava
    Ghiurea Viorel - Piatra Neamt
    Cotoara Toader - Suceava
    Grigoriu Vlad - Suceava
    Biserica Loredana - Suceava
    State Constantin - Targu Neamt
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Faraon Catalin - Targu Neamt
    Martinica Ciprian Paul - Gheraiesti
    Miron Vasile - Targu Neamt
    Brandusan Lucian - Radauti
    Tancau Sergiu - Bacau - N
    Cucolas Laurentiu - Falticeni

    Clasament Începători

    1. Miklos Imre - Bradesti
    2. Anton Dragos - Focsani
    3 -- 4
    Dumea Lucian - Bacau

    Chiriac Marius - Botosani
    5 -- 8
    Andronic Ioan - Suceava
    Gherghel Petru - Bacau
    Galatanu Silviu - Bacau
    Capra Arthur - Vatra Dornei
    9 -- 16
    Badaluta Marian - Vatra Dornei
    Donisan Costel - Pascani
    Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
    Durac Cosmin - Iasi
    Popa Bogdan - Bucuresti
    Pralea Marius - Botosani
    Ianos Valentin - Suceava
    Pelin Dumitru - Iasi
    17 -- 32
    Zaharia Catalin - Pascani
    Macovei Cristi - Iasi
    Anastasiu Constantin - Comanesti
    Zepciuc Marius - Granicesti
    Grosu Alexandru - Botosani
    Bacosca Catalin - Bacau
    Dirlau Ionut - Bacau
    Ghet Ionut - Bacau
    Balau Laurentiu - Falticeni
    Laic Mihai - Roman
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Nicolaiciuc Ovidiu - Iasi
    Havris Rares - Botosani
    Bordianu Bogdan - Falticeni
    Dior Dorin - Iasi
    Enachi Ionel Gabriel - Suceava
    33 -- 38
    Morosan Ionel - Granicesti
    Buzila Ioan - Botosani
    Ailioaie Gheorghe - Comanesti
    Blanariu Ioan - Baisesti
    Macovei Bogdan - Suceava
    Hretu Cornel - Pascani
    39 -- 2v gr.sup.
    Alexandru Liviu - Botosani
    40 -- 58 1v gr.sup.
    Darie Gabriel - Comanesti
    Pinzar Alin - Suceava
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
    Portariuc Gheorghe - Botosani
    Dragan Dan - Pascani
    Rosu Livia - Suceava
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Maftei Catalin Doru - Comanesti
    Ciobanu Cosmin - Bacau
    Tocariu Andrei - Botosani
    Aungurencei Miruna - Iasi
    Kolbai Gyula - Miercurea Ciuc
    Pintrijel Eugen - Targu Neamt
    Muraru Ioana - Vatra Dornei
    Cotca Diana - Oradea
    Lozniceru Constantin - Falticeni
    Benone Mihut - Pascani
    Parasca Ionel - Liteni
    Grigore Eugen - Falticeni
    59 -- 65 0v gr.sup.
    Husarciuc Beniamin - Suceava
    Tocariu Sebastian - Botosani
    Ursulean Daniel - Straja
    Lupu Bogdan - Bacau
    Aungurencei Ovidiu - Iasi
    Maruneac Daniel - Granicesti
    Constantinescu Medana - Iasi
    66 -- 76 0v gr.inf.
    Simionese Ovidiu - Granicesti
    Vaculisteanu Ana - Suceava
    Cotca Rares - Oradea
    Hrusca Radu - Pascani
    Robciuc Doru - Suceava
    Aursulesei David - Botosani
    Voinea Razvan - Bacau
    Hretu Dumitru - Pascani
    Pinzariu Teodor - Botosani
    Mosneagu Mihnea - Falticeni
    Musca Andrei - Falticeni
    Ultima editare de cata_60; 21.dec.2015, 16:41.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri Open

      Inscrieri Open - on 19.12.2015 at 0:29:45

      1. Nemaciuc Mihai, Suceava - 35 - 35,36 - OLJ
      2. Anghel Alexandru, Iasi - 1030 - 32,75 - OL
      3. Vasilache Sebastian, Iasi - 828 - 32 - O
      4. Cretu Florin, Iasi - 1273 - 29,75 - OM
      5. Aga Alexandru, Botosani - 18 - 29,7 - O
      6. Corcoz Costin, Focsani - 17 - 28,21 - OL
      7. Mosneagu Marius, Falticeni - 58 - 27,67 - OL
      8. Carpovici Boris, Falticeni - 45 - 26,67 - OLW
      9. Coroiu Andrei, Roman - 73 - 26,42 - O
      10. Hasna Cosmin, Straja - 74 - 26,06 - O
      11. Morosanu Vasile, Suceava - 59 - 24,45 - OW
      12. Orza Catalin, Suceava - 320 - 24 - O
      13. Axinte Bogdan, Iasi - 61 - 23,68 - O
      14. Ilies Ioan, Radauti - 125 - 23,61 - O
      15. Cocinschi Emanuel, Vatra Dornei - 422 - 23,35 - OJ
      16. Valcu Alin, Botosani - 109 - 23,13 - O
      17. Onufrei Ciprian, Botosani - 431 - 23 - O
      18. Surdu Marcel, Iasi - 1163 - 22,75 - O
      19. Nemtoi Gabriel, Suceava - 876 - 22,5 - O
      20. Ursulean Florin, Straja - 437 - 22,35 - O
      21. Sumanaru Catalin, Iasi - 163 - 22,25 - OJ
      22. Duceac Catalin, Botosani - 141 - 21,83 - O
      23. Firu Marian, Vatra Dornei - 188 - 21,75 - O
      24. Georgiu Dragos, Vatra Dornei - 97 - 21,65 - O
      25. Marola Mihai, Bacau - 89 - 21,43 - OJ
      26. Albu Catalin, Pascani - 92 - 21,42 - O
      27. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 98 - 21,18 - OW
      28. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc - 90 - 21,13 - O
      29. Polocoser Cristian, Suceava - 423 - 20,75 - O
      30. Bujoreanu Neculai, Falticeni - 340 - 20,67 - OW
      31. Mironescu Adrian, Botosani - 118 - 20,63 - O
      32. Rojnita Sebastian, Bacau - 108 - 20,52 - O
      33. Ciobanu Gabriel, Vatra Dornei - 389 - 20,45 - OW
      34. Ursulean Vasile, Straja - 120 - 20,05 - O
      35. Irimia Sorin Jr, Moinesti - 531 - 20 - O
      36. Balauca Cornel, Botosani - 415 - 19,8 - O
      37. Ungureanu Adrian, Suceava - 241 - 19,78 - OJ
      38. Toporas Cosmin, Suceava - 194 - 19,56 - O
      39. Subcinski Alexandru, Suceava - 514 - 19,55 - O
      40. Vaculisteanu Ionut, Suceava - 250 - 19,5 - O
      41. Alexiu Andrei, Falticeni - 944 - 19,5 - O
      42. Munteanu Ion, Comanesti - 328 - 19,32 - O
      43. Colesniuc Romeo, Botosani - 122 - 19,27 - OW
      44. Ivanov Sorin, Piatra Neamt - 266 - 18,94 - A
      45. Dan Andrei, Piatra Neamt - 199 - 18,85 - AW
      46. Ursan Viorel, Radauti - 461 - 18 - A
      47. Munteanu Octavian, Tecuci - 221 - 17,95 - AW
      48. Ipate Giovani, Iasi - 766 - 17,75 - A
      49. Ciobotaru Gigi, Iasi - 931 - 17,58 - AW
      50. Ciubotariu Ioan, Preutesti - 1127 - 16,75 - A
      51. Rosca Mihai, Galanesti - 452 - 15,79 - AJ
      52. Carnu Eugen, Bacau - 552 - 13,11 - A
      53. Carpovici Sergiu, Falticeni - 1075 - 11,33 - A
      54. Dranca Ana Maria, Vatra Dornei - 635 - 9,28 - AJF
      55. Butnaru Madalina, Vatra Dornei - 720 - 9 - AJF
      56. Capusa Bogdan, Bacau - 3093 - 0 - O


      MT16=27,30
      Punctaj turneu: P=MT+2=29
      Punctaj maxim turneu: P+11=40


      MT56=21,14
      Ultima editare de marcelgiosan; 18.dec.2015, 23:30.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri Avansati

        Inscrieri Avansați - on 19.12.2015 at 0:20:07

        1. Cotca Dacian, Oradea - 148 - 18,6 - A
        2. Ticu Dorin, Bacau - 155 - 17,77 - A
        3. Nistor Florin, Comanesti - 160 - 18,84 - A
        4. Corneanu Sorin, Botosani - 168 - 17,44 - A
        5. Volostiuc Marius, Suceava - 189 - 16,55 - A
        6. Corocaescu Cristian, Suceava - 211 - 15,66 - A
        7. Morosan Marian, Suceava - 216 - 14,85 - A
        8. Rosca Niculai, Galanesti - 232 - 18,19 - A
        9. Bulubasa Nicusor, Comanesti - 233 - 15,85 - A
        10. Rosu Gabriel, Comanesti - 234 - 15,8 - A
        11. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt - 252 - 15,02 - A
        12. Marola Dan, Bacau - 275 - 15,13 - A
        13. Mahu Bogdan, Pascani - 285 - 14,73 - A
        14. Serban Liviu, Onesti - 296 - 14,27 - A
        15. Lucic Corneliu, Suceava - 302 - 13,73 - AW
        16. Martz Sebastian, Comanesti - 311 - 15,23 - A
        17. Sofian Corneliu, Suceava - 313 - 13,32 - AW
        18. Giosan Marcel, Galati - 314 - 12,94 - A
        19. Salavastru Petru, Botosani - 319 - 13,13 - AW
        20. Petenchi Edmond, Roman - 342 - 17 - A
        21. Bogza Dragos, Iasi - 345 - 14,13 - A
        22. Robu Valentin, Botosani - 357 - 13,68 - AW
        23. Ciortescu Cristi, Iasi - 362 - 15,86 - A
        24. Ungureanu Florin, Suceava - 363 - 16,16 - A
        25. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos - 399 - 15,68 - A
        26. Balanescu Florin, Iasi - 409 - 12,1 - A
        27. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari - 411 - 15,38 - A
        28. Cojocaru Stefan, Suceava - 412 - 13,63 - AJ
        29. Nicu Constantin, Iasi - 416 - 13,53 - A
        30. Iacob Gabriel, Iasi - 425 - 13,08 - AW
        31. Marcean Ovidiu, Botosani - 426 - 12,56 - A
        32. Atomei Armand, Piatra Neamt - 434 - 14,38 - A
        33. Baisan Paul, Roman - 442 - 14,96 - A
        34. Vieru Costica, Botosani - 443 - 12,83 - AW
        35. Poturu Ioan, Pascani - 474 - 11,92 - AW
        36. Robu Mihai, Mogosesti - 484 - 11,15 - A
        37. Grosu Octavian, Botosani - 516 - 13,82 - A
        38. Constantinovici Ciprian, Liteni - 518 - 15,6 - A
        39. Nemaciuc Ovidiu, Suceava - 528 - 11,71 - A
        40. Dragan Petru Ioan, Iasi - 529 - 11,18 - A
        41. Stefan Alexandru, Iasi - 554 - 11,31 - A
        42. Gasner Paul, Iasi - 572 - 12,61 - A
        43. Cojocaru Adrian, Suceava - 617 - 9,82 - A
        44. Albu Constantin, Suceava - 655 - 9,54 - A
        45. Aparaschivei Marcel, Botosani - 690 - 11,33 - AW
        46. Barbalata Lorin, Suceava - 744 - 11,81 - A
        47. Rosca Adela, Galanesti - 770 - 9,75 - AF
        48. Hetriuc Petrica, Suceava - 785 - 15 - A
        49. Munteanu Silviu, Suceava - 792 - 12,25 - A
        50. Ghiurea Viorel, Piatra Neamt - 795 - 10,15 - A
        51. Duman Iulian, Halaucesti - 810 - 8,19 - A
        52. Plamada Lucian, Iasi - 879 - 11,31 - A
        53. Filip Dan, Comanesti - 886 - 13,25 - A
        54. Aldea Iulian, Falticeni - 956 - 13,5 - A
        55. Cotoara Toader, Suceava - 971 - 8,92 - A
        56. Blanariu Dionisie, Baisesti - 976 - 11,25 - AJ
        57. Grigoriu Vlad, Suceava - 997 - 9,5 - A
        58. Lacatus Samuel, Vatra Dornei - 1167 - 13,5 - AJ
        59. Rusu Radu, Falticeni - 1180 - 11,25 - A
        60. Aldea Nelu, Falticeni - 1183 - 10,63 - A
        61. Ghilan Romeo, Targu Neamt - 1295 - 13,5 - A
        62. Mihai Alex, Botosani - 1342 - 12,5 - A
        63. Macari Ion, Iasi - 1364 - 9,75 - A
        64. Biserica Loredana, Suceava - 1407 - 5,5 - AF
        65. State Constantin, Targu Neamt - 1521 - 8,5 - A
        66. Cristofor Razvan, Moinesti - 1602 - 4,5 - A
        67. Faraon Catalin, Targu Neamt - 1625 - 7 - A
        68. Nutu Catalin, Targu Neamt - 1657 - 6,5 - A
        69. Martinica Ciprian Paul, Gheraiesti - 1800 - 10,75 - A
        70. Miron Vasile, Targu Neamt - 1900 - 4 - A
        71. Tofan Florin, Targu Neamt - 1901 - 4 - A
        72. Mihalea Lucian, Suceava - 1977 - 8,75 - A
        73. Berariu Nicusor, Targu Neamt - 2091 - 3 - A
        74. Brandusan Lucian, Radauti - 2391 - 1,75 - A
        75. State Cristi, Targu Neamt - 3208 - 0 - A
        76. Paraschiv Mihai, Targu Neamt - 3209 - 0 - A
        77. Nastasa Gheorghita, Falticeni - 3210 - 0 - A
        78. Tancau Sergiu, Bacau - 3211 - 0 - A


        MT16=16,60
        Punctaj turneu: P=MT+2=19
        Punctaj maxim turneu: P+9=28


        MT78=11,70
        Ultima editare de marcelgiosan; 18.dec.2015, 23:21.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri Începători

          Inscrieri Începători - on 19.12.2015 at 0:16:55

          1. Anton Dragos, Focsani - 417 - 11,03 - A
          2. Volosciuc Tiberiu, Vatra Dornei - 485 - 10,75 - A
          3. Badaluta Marian, Vatra Dornei - 492 - 10,5 - A
          4. Capra Arthur, Vatra Dornei - 553 - 11,89 - A
          5. Pralea Marius, Botosani - 614 - 8,65 - A
          6. Dirlau Ionut, Bacau - 623 - 11,56 - A
          7. Zamfirache Ioan, Botosani - 652 - 7,75 - AW
          8. Darie Gabriel, Comanesti - 674 - 7,81 - A
          9. Alexandru Liviu, Botosani - 708 - 11,4 - A
          10. Ianos Valentin, Suceava - 713 - 8,68 - A
          11. Pinzar Alin, Suceava - 769 - 9,94 - A
          12. Grosu Alexandru, Botosani - 782 - 6,75 - AJ
          13. Pelin Dumitru, Iasi - 793 - 10,75 - A
          14. Chiriac Marius, Botosani - 811 - 7,92 - A
          15. Anastasiu Constantin, Comanesti - 818 - 10,15 - A
          16. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti - 902 - 6,75 - A
          17. Morosan Ionel, Granicesti - 903 - 6,55 - A
          18. Portariuc Gheorghe, Botosani - 905 - 5,92 - A
          19. Husarciuc Beniamin, Suceava - 953 - 5,21 - A
          20. Macovei Bogdan, Suceava - 958 - 11,13 - A
          21. Buzila Ioan, Botosani - 979 - 5,85 - A
          22. Ailioaie Gheorghe, Comanesti - 1010 - 10,25 - A
          23. Donisan Costel, Pascani - 1024 - 8,15 - A
          24. Laic Mihai, Roman - 1089 - 9,06 - A
          25. Dragan Dan, Pascani - 1091 - 6,88 - A
          26. Miklos Imre, Bradesti - 1098 - 10,5 - A
          27. Tocariu Sebastian, Botosani - 1103 - 7,05 - A
          28. Rosu Livia, Suceava - 1119 - 6,42 - AF
          29. Lovin Eusebiu, Comanesti - 1120 - 6,15 - A
          30. Maftei Catalin Doru, Comanesti - 1187 - 6,42 - A
          31. Simionese Ovidiu, Granicesti - 1189 - 4,63 - AJ
          32. Blanariu Ioan, Baisesti - 1202 - 6 - AJ
          33. Caltea Liviu, Pascani - 1203 - 5,5 - A
          34. Galatanu Silviu, Bacau - 1249 - 8,42 - A
          35. Andronic Ioan, Suceava - 1319 - 8,75 - A
          36. Durac Cosmin, Iasi - 1380 - 11,5 - A
          37. Ciobanu Cosmin, Bacau - 1384 - 6,5 - A
          38. Mihai Gheorghe, Botosani - 1490 - 10,75 - A
          39. Tocariu Andrei, Botosani - 1567 - 4,92 - AJ
          40. Ursulean Daniel, Straja - 1599 - 5 - AJ
          41. Gherghel Petru, Bacau - 1626 - 7 - A
          42. Aungurencei Miruna, Iasi - 1648 - 8,75 - AJF
          43. Vaculisteanu Ana, Suceava - 1704 - 6 - AF
          44. Kolbai Gyula, Miercurea Ciuc - 1712 - 0 - A
          45. Lupu Bogdan, Bacau - 1725 - 5,5 - A
          46. Pintrijel Eugen, Targu Neamt - 1769 - 5 - A
          47. Muraru Ioana, Vatra Dornei - 1775 - 3,5 - AJF
          48. Enachi Ionel Gabriel, Suceava - 2049 - 7,75 - A
          49. Zepciuc Marius, Granicesti - 2100 - 1,75 - A
          50. Cotca Diana, Oradea - 2175 - 2,5 - AF
          51. Cotca Rares, Oradea - 2176 - 2,5 - A
          52. Hrusca Radu, Pascani - 2177 - 2,25 - A
          53. Aungurencei Ovidiu, Iasi - 2261 - 0 - A
          54. Robciuc Doru, Suceava - 2277 - 0 - A
          55. Aursulesei David, Botosani - 2296 - 4,75 - AJ
          56. Macovei Cristi, Iasi - 2354 - 4,75 - A
          57. Lozniceru Constantin, Falticeni - 2549 - 0 - A
          58. Popa Bogdan, Bucuresti - 2663 - 2,75 - A
          59. Havris Rares, Botosani - 2996 - 0 - A
          60. Maruneac Daniel, Granicesti - 3207 - 0 - A
          61. Dumea Lucian, Bacau - 3208 - 0 - A
          62. Voinea Razvan, Bacau - 3209 - 0 - A
          63. Bacosca Catalin, Bacau - 3210 - 0 - A
          64. Ghet Ionut, Bacau - 3211 - 0 - A
          65. Balau Laurentiu, Falticeni - 3212 - 0 - A
          66. Constantinescu Medana, Iasi - 3213 - 0 - A
          67. Nicolaiciuc Ovidiu, Iasi - 3214 - 0 - A
          68. Dior Dorin, Iasi - 3215 - 0 - A
          69. Bordianu Bogdan, Falticeni - 3216 - 0 - A
          70. Benone Mihut, Pascani - 3217 - 0 - A
          71. Hretu Dumitru, Pascani - 3218 - 0 - A
          72. Hretu Cornel, Pascani - 3219 - 0 - A
          73. Ungureanu Silviu, Pascani - 3220 - 0 - A
          74. Zaharia Catalin, Pascani - 3221 - 0 - A
          75. Pinzariu Teodor, Botosani - 3222 - 0 - A
          76. Mosneagu Mihnea, Falticeni - 3223 - 0 - A
          77. Parasca Ionel, Liteni - 3224 - 0 - A
          78. Matache Iulian, Liteni - 3225 - 0 - A
          79. Grigore Eugen , Falticeni - 3226 - 0 - A


          MT16=10,62
          Punctaj turneu: P=MT+3=14
          Punctaj maxim turneu: P+6=20


          MT80=4,99
          Ultima editare de marcelgiosan; 18.dec.2015, 23:18.
          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Rezervat pronosticuri Avansați

            Nr. Nume și prenume Oraș Loc 1 Loc 2 Loc 3-4 Loc 3-4
            1 Giosan Marcel Galați Rosca Niculai Ungureanu Florin Ticu Dorin Rosu Gabriel
            2 Corneanu Sorin Botoșani Rosca Niculai Nistor Florin Ticu Dorin Ungureanu Florin
            3 Marola Mihai Bacau Blanariu Dionisie Ticu Dorin Ciortescu Cristi Nistor Florin
            4 Sumanaru Catalin Iasi Rosca Niculai Ciortescu Cristi Ticu Dorin Volostiuc Marius
            5 Toporas Cosmin Suceava Rosca Niculai Volostiuc Marius Rosu Gabriel Ticu Dorin
            6 Vaculisteanu Ionut Suceava Rosca Niculai Volostiuc Marius Nistor Florin Blanariu Dionisie
            7 Tokos Pali Od. Secuiesc Corneanu Sorin Nistor Florin Ticu Dorin Rosca Niculai
            8 Chiriac Marius Botoșani Corneanu Sorin Nistor Florin Rosca Niculai Ticu Dorin
            9 Husarciuc Beniamin Suceava Volostiuc Marius Nistor Florin Ungureanu Florin Corneanu Sorin
            10 Duceac Catalin Botoșani Ticu Dorin Rosca Niculai Corneanu Sorin Nistor Florin
            11 Aldea Nelu Falticeni Rosca Niculai Ungureanu Florin Ticu Dorin Volostiuc Marius
            12 Plamada Lucian Iasi Macari Ion Dragan Ionut Iacob Gabriel Stefan Alexandru
            13 Vieru Costica Botosani Corneanu Sorin Rosca Niculai Ticu Dorin Nistor Florin
            14 Popescu Carmen Iasi Rosca Niculai Macari Ion Bogza Dragos Ungureanu Florin
            15 Nemaciuc Mihai Suceava Rosca Niculai Corneanu Sorin Corocaescu Cristian Ungureanu Florin
            16 Nemaciuc Ovidiu Suceava Rosca Niculai Corneanu Sorin Ticu Dorin Ungureanu Florin
            Ultima editare de marcelgiosan; 17.dec.2015, 21:12.
            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

            Comentariu


            • #7
              Rezervat pronosticuri Open

              Nr. Nume și prenume Oraș Loc 1 Loc 2 Loc 3-4 Loc 3-4
              1 Giosan Marcel Galați Vasilache Sebastian Nemaciuc Mihai Mosneagu Marius Cretu Florin
              2 Corneanu Sorin Botoșani Vasilache Sebastian Nemaciuc Mihai Aga Alexandru Axinte Bogdan
              3 Marola Mihai Bacau Vasilache Sebastian Nemaciuc Mihai Aga Alexandru Cretu Florin
              4 Sumanaru Catalin Iasi Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru Cretu Florin
              5 Toporas Cosmin Suceava Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru Cretu Florin
              6 Vaculisteanu Ionut Suceava Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru Mosneagu Marius
              7 Tokos Pali Od. Secuiesc Aga Alexandru Cretu Florin Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian
              8 Chiriac Marius Botosani Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru Cretu Florin
              9 Husarciuc Beniamin Suceava Vasilache Sebastian Nemaciuc Mihai Aga Alexandru Hasna Cosmin
              10 Kralizec Timisoara Nemaciuc Mihai Aga Alexandru Vasilache Sebastian Cretu Florin
              11 Duceac Catalin Botosani Vasilache Sebastian Nemaciuc Mihai Cretu Florin Aga Alexandru
              12 Aga Alexandru Botosani Aga Alexandru Vasilache Sebastian Nemaciuc Mihai Cretu Florin
              13 Aldea Nelu Falticeni Nemaciuc Mihai Aga Alexandru Vasilache Sebastian Cretu Florin
              14 Dan Andrei Piatra Neamt Ivanov Sorin Dan Andrei Ciubotaru Gigi Cozma Catalin
              15 Axinte Bogdan Iasi Aga Alexandru Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Mosneagu Marius
              16 Cozma Catalin Falticeni Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Cocinschi Emanuel Hasna Cosmin
              17 Plamada Lucian Iasi Orza Catalin Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru
              18 Vieru Costica Botosani Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru Mosneagu Marius
              19 Nemaciuc Mihai Suceava Nemaciuc Mihai Aga Alexandru Orza Catalin Morosanu Vasile
              20 Nemaciuc Ovidiu Suceava Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Aga Alexandru Carpovici Boris
              21 Ursulean Vasile Straja Nemaciuc Mihai Vasilache Sebastian Cretu Florin Aga Alexandru
              Ultima editare de marcelgiosan; 18.dec.2015, 04:09.
              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

              Comentariu


              • #8
                Sa dam startul la inscrieri!!!
                Cu deosebita placere, se inscriu Nicu Constantin, Bogza Dragos si Dragan Petru Ioan, toti din Iasi, la avansati.
                Succes si sanatate organizatorilor si tuturor participantilor!

                Comentariu


                • #9
                  Marola Mihai-open-bacau

                  - - - Actualizat - - -

                  Marola Dan-Bacau-Avansati

                  Comentariu


                  • #10
                    Aldea Nelu si Aldea Iulian din Falticeni la avansati, va multumesc.
                    Blade : Butterfly Photino ST
                    Bh : Xion Yanus DF 1,5
                    Fh : Tibhar Evolution MX-P 2,1

                    Comentariu


                    • #11
                      De la Granicesti se inscriu la Incepatori :
                      Simionese Sorin Gabriel
                      Morosan Ionel
                      Simionese Ovidiu
                      Zepciuc Marius
                      Maruneac Daniel

                      Comentariu


                      • #12
                        Duceac Catalin-open

                        Comentariu


                        • #13
                          Plamada Lucian - Iasi, Avansati.

                          Comentariu


                          • #14
                            Volostiuc Marius
                            Vaculisteanu Ionut -amatori
                            Vaculisteanu Ana -incepatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Mosneagu Marius,Bujoreanu Neculai..deocamdata
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X