Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A ? CUPA DE VINt VINTU DE JOS - ALBA 12 12 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU A ? CUPA DE VINt VINTU DE JOS - ALBA 12 12 2015

    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Dacă și Dl. Pralea Constantin, alături de ajutoarele locale, este mulțumit de modul în care s-a desfășurat competiția și dorește ca Turneul "Cupa de VinȚ" să devină tradiție, ar trebui să propună printr-unul dintre coordonatori o dată de desfășurare și pentru anul ce stă să vină.
    Felicitări!
    Nici nu se accepta sa nu devina o traditie in AmaTur, turneele A de la Vintu.
    Jos palaria domnule Pralea!
    Ati ridicat destul de sus stacheta in organizarea de turnee Amatur
    Sa vedem cine se incumeta sa va ajunga, macar!

    Comentariu


    • Felicitări prietenilor Banu Nicolae(Cule) si Lupsa Bogdan.Se pare ca a fost un turneu de exceptie FELICITĂRI tuturor oamenilor implicati in acest turneu.

      Comentariu


      • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
        Cule, Cule, ai intors lumea pe dos ! Zi drept, ai baut din cupa ?





        nu..nu am baut din cupa..(sunt un pic racit ,altfel as fi baut)..(scuze sibienilor pt poza cu susul in jos)
        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
        Pe spate: Tenergy 80
        Pe fata.: Tenergy 64

        Comentariu


        • Am pierdut o paleta,daca a gasit-o cineva si vrea sa mi-o inapoieze ii tare multumesc!Daca a gasit-o cineva si nu vrea sa mi-o inapoieze e ce va normal ca traim in Romania

          - - - Actualizat - - -

          Am pierdut o paleta,daca a gasit-o cineva si vrea sa mi-o inapoieze ii tare multumesc!Daca a gasit-o cineva si nu vrea sa mi-o inapoieze e ceva normal ca traim in Romania

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Eliminatorii Open

            1. Apian Florin
            ------------------------- Apian Florin 3-0
            16. Bye
            -------------------------------------------------- Apian Florin 3-2
            9. Sufletel Radu
            ------------------------- Sufletel Radu 3-1
            8. Andone Claudiu
            --------------------------------------------------------------------------- Sicoe Rodica 1-3
            5. Sicoe Rodica
            ------------------------- Sicoe Rodica 3-0
            12. Gheorghe Nicu
            -------------------------------------------------- Sicoe Rodica 3-0
            13. Bye
            ------------------------- Baciu Gabriel 0-3
            4. Baciu Gabriel

            . ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Sicoe Rodica 3-1

            3. Govoreanu Florin
            ------------------------- Govoreanu Florin 3-0
            14. Bye
            -------------------------------------------------- Zbancu Leo 0-3
            11. Aron Darie
            ------------------------- Zbancu Leo 0-3
            6. Zbancu Leo
            --------------------------------------------------------------------------- Mocean Dan 1-3
            7. Firu Marian
            ------------------------- Mocean Dan 0-3
            10. Mocean Dan
            -------------------------------------------------- Mocean Dan 3-1
            15. Bye
            ------------------------- Gogu Gabriel 0-3
            2. Gogu Gabriel




            Finala mica - Open

            Apian Florin
            ------------------------- Zbancu Leo 2-3
            Zbancu Leo
            - - - Actualizat - - -

            buna seara ,

            sper sa fie o greseala scorul dintre Rodica Sicoe si Dan Mocean = 3-1 , am castigat cu 3 - 0 ........

            - - - Actualizat - - -

            buna seara ,
            Un turneu de nota 10 , nu am ce sa comentez , doar pot sa spun FELICITARI d-lui Pralea si sponsoriilor si celorlanti care au pus suflet ...si se poate .....pot lua un exemplu si alti organizatori...trebuie un pic sa se puna suflet si nu doar ....se stie cam ce as vrea sa zic....Turneul a fost echilibrat , cu multe meciuri frumoase si surprize .. si voi revenii cu mare placere si la un alt Turneu....la Vintu de Jos ( Alba ) ....Sarbatori Fericite !

            Comentariu


            • Bravo Radu! Numai pe podium iti mai sufera de la o vreme.

              Comentariu


              • Domnule profesor va multumesc pentru o zi de sarbatoare exceptionala.Va doresc sanatate ,sarbatori fericite ,iar domnei Pralea multa iubire si dragoste , va imbratisez cu drag
                Blade . PHOTINO
                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                Comentariu


                • Lucrurile mari se fac cu dragoste si pasiune, iar aici, inegalabilul globetrottes (diagnosticat: iremedibil virusat de tenis de masă) PRALEA Constantin, ne-a dovedit-o cu prisosinta. La mai multe turnee organizate si reusite, prietene, incununate cu succes, dar si recunostinta.
                  Multumiri doamnei Pralea, turista amaturista prin voia sortii, pentru suportul, implicarea si ... rabdarea de care da dovada. Lucrurile mari se fac in echipa !
                  Multumiri Vint !
                  SARBATORI FERICITE tuturor familiilor de amaturisti !

                  Comentariu


                  • Dom' Profesor, ai făcut-o ,, lata '', adică...MAGNIFICA. îmi pare rău,dar tot caut in Dicționar si nu mai găsesc cuvinte de apreciere care sa nu fi fost folosite sau gindite de către cei ce au fost prezenți la ,,NUNTA " anului.
                    Mulțumim prietene Costica ! De asemenea, mulțumim lui Florin si Emy si nu in ultimul rind, tuturor sponsorilor si celor care au ajutat in orice fel la buna desfășurare a turneului!
                    Sa fiți sănătoși !

                    Comentariu


                    • Multumesc tuturor participantilor la turneul de la Vintu de Jos si in mod special lui Emi,neobosit si lucid in tot ceea ce face.Multumesc lui Florin Apian,pt ajutorul acordat. Fara cei doi nu m-as fi descurcat.Felicit pe toti laureatii si pe toti participantii,de la mese si din tribune, care au contribuit la o buna atmosfera .Am dorit,cu sprijinul neconditionat al consiliului local,al primariei si al AS MURESUL ,sa creem o atmosfera de sarbatoare si daca,considerati ca am reusit, va multumim.Imi cer scuze pt disconfortul creat de navalirea soarelui la unele mese.Luam masurile cuvenite dar,cu o seara inainte,vorbisem cu Busu de la pro TV,si mi-a garantat ca sala de la Vint,va fi scaldata de culoarea cenusie adusa de un front atmosferic de aceasi culoare.El e vinovat.In urma incheierii competitiei,am trecut la deschiderea unei licitatii cu produse lasate la sala:
                      -paleta profesionista in husa XIOM (adjudecata deja de Pacurar Cosmin din Blaj)
                      -echipament de finalist(tricou galben,sort rosu,pantofi albastri, marca Daniel Ciobanu .Bonus un tricou roze.Toate putind a transpiratie.)Se liciteaza in continuare.
                      -prosop bej,se liciteaza in continuare.

                      Comentariu


                      • Am vorbit cu Dan Ciobanu si a zis ca echipamentul echipamentul uitat la sala nu este al lui.Multumesc mult pentru gasirea paletei!

                        Comentariu


                        • Postat în original de daviris Vezi post
                          .In urma incheierii competitiei,am trecut la deschiderea unei licitatii cu produse lasate la sala:
                          -paleta profesionista in husa XIOM (adjudecata deja de Pacurar Cosmin din Blaj)
                          -echipament de finalist(tricou galben,sort rosu,pantofi albastri, marca Daniel Ciobanu .Bonus un tricou roze.Toate putind a transpiratie.)Se liciteaza in continuare.
                          -prosop bej,se liciteaza in continuare.
                          Am gasit un toc cu ochelari intr-un scorer la stransul logistici,dar din pacate la ora 1 noaptea cand am terminat nu am mai avut cui il lasa si se afla in posesea mea ,revin in tara pe data de 24 Decembrie.

                          Emi

                          P.S.Impresile la prima vedere au fost pozitive,munca din spatele acestui eveniment a fost enorma dar cred ca aprecierile majoritatii v-a face ca acest turneu sa recidiveze.Felicitari Domnului Pralea pentru coordonarea intregii echipe.

                          Comentariu


                          • Domnule Pralea, v-ati intrecut pe dumneavoastra.
                            Acest turneu a fost cat toate cele 48 de turnee, la care ati participat anul acesta, la un loc.
                            As dori sa ma inscrieti la urmatoarea editie, de pe acum. Va multumesc!

                            Comentariu


                            • Toti sportivii in general,au parte de nenumarate bucurii prin rezultatele si performantele in sportul care-l fac dar si bucurii de la fanii lor si de la organizatorii competitiilor prin conditiile si primirile excelent create in gazduirea pe timpul desfasurarii unei competitii sportive.
                              Daar,ca sa fii practicant amator al unui sport si sa ti se dea o importanta deosebita ca onorezi chiar si cu prezenta un edificiu al sportului respectiv o sala de sport, dintr-o localitate cum este VINTU DE JOS,este deja o bucurie imensa care o simti cu o emotie mare.
                              Asta am simtit eu ieri,cand,special pentru noi amaturistii prezenti la turneul de la VINTU DE JOS,zeci de copii frumosi imbracati in costume populare, ne-au cantat ,ne-au colindat,au jucat si ne-au zambit in permanenta de pe scena.
                              Daa,pentru ei,noi care am venit din diferite localitati din ROMANIA,a fost o onoare ca am venit sa jucam tenis in urbea lor,VINTU DE JOS, ei toti,acei copii frumosi,localnicii prezenti,ospatarii care ne-au servit copioasa masa "ca la mama acasa",oficialitatile locale care ne-au primit,primar, consilieri si special Domnul Pralea,pentru mine, repet, a fost o onoare,sa-i privesc,sa-i ascult si sa-i aplaud.A fost o sarbatoare unde s-a jucat si tenis de masă.
                              Felicitarile mele Domnule Pralea si tuturor celor implicati in sarbatoarea ce ne-ai oferit-o , felicitari pentru organizarea turneului de tenis lui EMI si FLORIN si bineinteles D-lui Pralea.
                              Felicit deasemenea castigatorii si absolut ,pe toti protagonistii acestui turneu-sarbatoare.

                              Comentariu


                              • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Ce sa ma zic? Atata inima/ suflet/ pasiune in anticamera si "scena" unui turneu (de orice fel si de oriunde am participat) nu am mai intalnit. Ospitalitate maxima! Gazde fara cusur! Domnule Pralea, nu ati pus Vintul de Jos doar pe harta Amatur, ci si pe cea a Romaniei (la modul practic). De asemenea, efortul dumneavoastra a ajuns fara niciun fel de echivoc si pe harta noastra interioara. Mai precis, pe cea a trairilor interne... trairi pe care le exteriorizam - acum - sub forma unor sincere si bogate aprecieri la adresa dumneavoatrea. Multumim! Respect!

                                    Bineinteles, nu trecem cu vederea nici efortul depus de dl. Emi si dl. Florin. Multumim! Respect!

                                    Sa aveti parte de sarbatori in tihna!
                                    Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

                                    Comentariu


                                    • Anul acesta am participat la 20 de turnee foarte reusite din toate punctele de vedere , dar ceea ce s-a intamplat la VinTul de Jos nu are termen de comparatie . Nu a fost un simplu turneu de tenis de masă , a fost o sarbatoare a comunitatii respective , iar noi "cei veniti de pe drumuri" ne-am simtit cu adevarat invitati de onoare al lor . Si incerc sa rememorez cronologic ziua de ieri :
                                      - o ora de amorteala in masina s-a incheiat cand am intrat in sala de sport din Vint unde am strans primele maini ale prietenilor pe ritmuri de colinde care rasunau din boxe in sincron cu placuta melodie ping si pong a mingilor de celuloid .
                                      - in timpul incalzirii am primit o brosura in care este prezentata comuna Vintu de Jos , partenerii organizarii sarbatorii ce avea sa se desfasoare si spre surprinderea mea si numele participantilor la turneu - o amintire scrisa ce va ramane in biblioteca personala printre cele mai dragi tiparituri .
                                      - cateva cuvinte ale amfitrionului competitiei urmate de intonarea imnului national a dat o solemnitate si mai mare evenimentului .
                                      - au inceput grupele inferioare si am remarcat timpii morti foarte redusi - e adevarat ca am avut o grupa de 6 participanti la 2 mese incat aproape ca nu am "shomat" deloc incat nici aparatul foto nu am avut cand sa il scot din rucsac ( imi fac acum "mea culpa" ca nu am deloc fotografii din timpul desfasurarii turneului ) .
                                      - intre orele 12,50 - 14,00 am socializat in caminul cultural in iz de coniac de Blaj si tuica de Vint asezonate cu ciorba la cazan cat cuprinde si ardei iuti pt marirea vitezei de executie ; fara timpi morti si aici am trecut la friptura de porc cu piure si castraveti murati inecati in vin alb de MAI ADA marca VinT - iar ca acestea sa nu cada greu la stomac alunecau pe ritmuri de colinzi interpretate de copiii frumosi ai urbei imbracati in minunate costume populare si in ritmul de zurgalai ai calusarilor ce ne-au umplut inimile de bucuria mare a sarbatorii "unui neinsemnat turneu de tenis" .
                                      - inceperea grupelor superioare a coincis cu aparitia soarelui , dar faptul ca el crea impedimente la cateva mese de joc ( la una si eu participam ) a fost nesemnificativ fata de faptul ca si natura zambea impreuna cu noi pt. ceea ce se intampla - asta ca sa nu mai spunem ca aveam nevoie de stralucirea soarelui care sa estompeze incetosarea privirilor datorita licorilor consumate . Nici acum nu am scos aparatul foto de frica sa nu se "inverzeasca" - nu puteam garanta calitatea imaginilor din cauza operatorului .
                                      - totul sa incheiat la ceas de seara dar la o ora decenta ( in jur de 20,15 ) cu niste semifinale si finale spectaculoase si cu o premiere intr-o atmosfera destinsa si calda , asa cum a fost intreaga zi . La premiere a catadicsit sa ma insoteasca si aparatul foto , asta pt a nu imi strica total reputatia de "imagine-man" .
                                      Si in final vreau sa aduc felicitarile si multumirile mele si ale sibienilor participanti la turneu urmatorilor : - NASULUI COMPETITIEI ( stima si respect PRALEA CONSTANTIN ) - La Multi Ani sa traiasca si sa mai organizeze editiile viitoare , apoi OMULUI bun la toateEMI BELTECHI , OMULUI de la butoane FLORIN APIAN ( cu un sistem care in eliminatorii ne-a scutit sa mai tragem biletele ca la 6 din 49 ) si nu in ultimul rand SPONSORILOR : primar VLAD GHEORGHE , viceprimar JOSAN ION IOSIF si intreaga lor echipa + AS Mureșul Vintu de Jos ( noroc cu brosura pt improspatarea memoriei ) . Nu pot uita nici partenerul media AB SPORT.RO care ne-a facut sa ne simtim si noi putin mai sportivi ca in alte dati .
                                      SANATATE SI SARBATORI FERICITE TUTUROR AMATURISTILOR SI FAMILIILOR LOR ! Si cele cateva imagini realizate :









                                      Comentariu


                                      • Incep prin a multumi celor care sau retras dandu-ne noua cei de pe lista de asteptare sa intram pe lista principala..(au pierdut un turneu adevarat regal)..
                                        Multumim domnului Pralea,domnului Primar,consilierilor si tuturor cei implicati in desfasurarea turneului..Felicitari..masa,muzica si colindele au fost muult peste asteptarile noastre..iata domnule Pralea ca toate aceste peste 40 de turnee nu au fost trecute pur si simplu de catre dumneavostra..ai "luat" tot ce au fost mai bun din toate aceste turnee..asemenea turnee, memorabile de acum incolo,am mai simtit la Mangalia..aceste turnee raman in mintea si inima noastra mult timp de acum incolo..
                                        Felicit de asemenea pe sibienii care au fost prezenti si in special cei din locurile fruntase..(la mai multe)..felicit si pe Varadi Calin..care desi cu o victorie in inferioare , calificandu-se la setaveraj ,a reusit sa castige turneul la incepatori..Bravo..
                                        Felicitari de asemenea lui Florin si lui Emi pt inepuizabilul efort si aport pe care-l aduc amaturului.

                                        p.s. domnu' Pralea..sper sa schimbati localitatea ca locatie ..dumneavostra reprezentati Vintu De Jos,si nu Alba Iulia..de acum incolo trebe sa va mandriti cu localitatea dumneavoastra ..si anume Vintu De Jos..
                                        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                        Pe spate: Tenergy 80
                                        Pe fata.: Tenergy 64

                                        Comentariu


                                        • Pe absport.ro gasiti inregistrari si fotografii de la turneu.

                                          Comentariu


                                          • La sfarsitul turneului am gasit o husa de paleta ratacita in sala pe care scrie Baciu Cristian . Cunoscand un Baciu Gabriel din Târnaveni am luat-o si daca e a ta o sa ti-o poti recupera dupa primul turneu de anul viitor unde te voi intalni pe tine sau prietenii din Târnaveni . Daca e vorba de altcineva care a uitat-o atunci contactati-ma pe forum pt a o recupera .

                                            Comentariu


                                            • Pasiunea lui pentru tenisul de masa este incomensurabila!
                                              Respectul fata de sport si colegi il defineste ca persoana!
                                              Ambitia fara egal il caracterizeaza in munca si sport!
                                              Lupta corect si cinstit,cu cartile pe fata!
                                              Elanul tineresc si pofta permanenta de joc il fac de invidiat!
                                              Amaturul a descoperit un OM de inalta valoare morala!.....
                                              ......Costica,CHAPEAU"!!!!!

                                              Felicitari organizatorilor si participantilor pentru contributia adusa la reusita acestui adevarat eveniment cultural-sportiv!
                                              Ultima editare de csabazedler; 14.dec.2015, 08:57.
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • Dincolo de toate cuvintele frumoase aduse organizatorilor din Vintu, la care ma raliez si eu, sa nu uitam eforturile organizatorilor tehnici care nu au avut o misiune deloc usoara, dar pe care au dus-o la capat cu bine. Felicitari d-le Beltechi pentru tot ce ati facut sambata ca turneul sa se desfasoare in cele mai bune conditii! Multumim pentru rabdare si intelegere! De asemenea il felicit pe dl Apian care a luptat pe doua planuri si il felicit si pentru rezultatul obtinut la masa de tenis si pentru asigurarea partii tehnice. Domnilor aveti tot respectul meu! Daca s-ar putea as face si eu ca Dan Moceanu si m-as inscrie de pe acum la urmatorul turneu!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                  Pasiunea lui pentru tenisul de masa este incomensurabila!
                                                  Respectul fata de sport si colegi il defineste ca persoana!
                                                  Ambitia fara egal il caracterizeaza in munca si sport!
                                                  Lupta corect si cinstit,cu cartile pe fata!
                                                  Elanul tineresc si pofta permanenta de joc il fac de invidiat!
                                                  Amaturul a descoperit un OM de inalta valoare morala!.....
                                                  ......Costica,CHAPEAU"!!!!!

                                                  Felicitari organizatorilor si participantilor pentru contributia adusa la reusita acestui adevarat eveniment cultural-sportiv!
                                                  Numai Mihai Eminescu in Epigonii si Grigore Alexandrescu in Satira duhului meu, au mai scris despre mine.Tu esti al treilea si iti multumesc din suflet.

                                                  Comentariu


                                                  • Da, este husa mea. Sunt Soroiu Claudiu din Târnaveni.(este o husa pe care am primit-o de la Baciu Gabriel, deaceea scrie pe ea numele Baciu). Va multumesc ca a-ti gasit-o !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X