Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

    cateva poze
    Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
    Fh: Xiom Omega II euro black
    Bh: Xiom Omega I euro max red
    Glue: Xiom i-bond
    http://www.okclub.lx.ro

    Comentariu


    • #77
      Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

      poze
      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
      Fh: Xiom Omega II euro black
      Bh: Xiom Omega I euro max red
      Glue: Xiom i-bond
      http://www.okclub.lx.ro

      Comentariu


      • #78
        Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

        poze
        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
        Fh: Xiom Omega II euro black
        Bh: Xiom Omega I euro max red
        Glue: Xiom i-bond
        http://www.okclub.lx.ro

        Comentariu


        • #79
          Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

          poze
          Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
          Fh: Xiom Omega II euro black
          Bh: Xiom Omega I euro max red
          Glue: Xiom i-bond
          http://www.okclub.lx.ro

          Comentariu


          • #80
            Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

            poze
            Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
            Fh: Xiom Omega II euro black
            Bh: Xiom Omega I euro max red
            Glue: Xiom i-bond
            http://www.okclub.lx.ro

            Comentariu


            • #81
              Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

              poze
              Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
              Fh: Xiom Omega II euro black
              Bh: Xiom Omega I euro max red
              Glue: Xiom i-bond
              http://www.okclub.lx.ro

              Comentariu


              • #82
                Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                Alex te inteleg perfect, numai ca in conditiile date eu unul nu puteam face separarea intre jucatorii de Open si jucatorii de Amatori. Nu exista criterii destul de bine definite pentru delimitarea intre Amatori si Open. Indiferent cum o gandim la nivelul Amatur intotdeauna vor fi discutii. Fiecare are o opinie proprie si trebuie respectata ca atare.
                Fiecare jucator de la Amatori are aspiratia de a ajunge la Open, dar am auzit si jucatori care erau la Open in urma ajungerii la Turneul precedent in semifinale si care se plangeau ca sunt "carne de tun" pentru Openisti si ar fi vrut in continuare sa fie lasati sa joace la Amatori. Ca sa nu mai vorbim de alt tip de Amatori care vin sa vaneze premiile puse in joc.
                Eu cred ca la momentul asta fiecare dintre jucatorii din Amatur ar trebui sa poate la inceputul concursului sa aleaga sa joace la ce categorie vrea, in functie de anumiti factori: daca e jucator de Open sa poata juca la Amatori ori de cate ori vrea; daca e jucator la Amatori, sa poata juca la Open daca vrea el (eventual, pentru a preveni inscrierea jucatorilor foarte slabi la Open putem aduce conditii suplimentare: sa fie situati in primii 200 in Amatur sau sa fi ajuns in primii 4 sau 8 la un concurs A sau A+ sau sa fie fost jucator de tenis de masă sau eventual recomandarea jucatorului respectiv de catre alt Openist, etc...). Toate aceste criterii trebuie stabilite de la bun inceput.
                Si eu as vrea sa separam cele 2 categorii, dar la acest turneu nu s-a putut face!
                Cu permisiunea tuturor, urmatorul turneu A de la Topoloveni se va face pe Amatori si Open, respectand criteriile de valoare pe care le-am expus mai sus, fara a restrictiona accesul unor Openisti la Amatori sau invers.
                Personal, cred ca fiecare dintre noi are un obiectiv atunci cand participa la aceste turnee. In functie de acest obiectiv, exista dorinta de a participa la o categorie sau alta.
                Segmentarea trebuie facuta si datorita faptului ca intensitatea meciurilor difera: doi Amatori joaca un meci si mai pot juca inca 10 fara probleme, deoarece consumul fizic si psihic este diferit fata de doi Openisti pe care 2-3 meciuri cu adversari de calibru ii extenueaza destul de mult.
                Ramane in analiza tuturor organizatorilor de turnee aceasta problema si poate n-ar fi rau sa o dezbatem deschis toti!
                N-am apucat sa definitivez clasamentul dar promit ca cel tarziu maine il pun pe site complet.
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • #83
                  Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                  da Sorin dar gandeste-te ca daca lasi la libera alegere...or sa fie unii OPEN-isti....care pt o soseta, o minge, tricou, fața, se vor inscrie la amatori...Se cunoaste zic eu deja valoarea a 90 % din jucatorii care participa in circuit. Asa ca X (care are valoare de open) nu o sa poata sa joace la Amatori pt ca o sa-i sara lumea in cap ...si la fel e si pt Y (care desi are valoare de amatori) nu are dreptul sa joace la Open. Ti-am zis ...eu chiar nu vreau sa fiu inteles gresit si sa zica lumea ca sufar de mine sau ca mai stiu eu ce ...dar sunt de parere ca e mai bine sa se faca separarea asta o data pt totdeauna. Plus ca nu cred ca ii convine unuia care vine de la 300 de km distanta (amator) sa cada in grupa cu 2 openisti ...(asta scazandu-i sansele de calificare) si deasemenea nici openistilor nu cred ca se simt ei mari si tari cand castiga cu unu mai slab. Au mai fost turnee OPEN si AMATORI ..si totul a fost bine..si lumea multumita. Jucatorii care participa la Open sunt deja cunoscuti (majoritatea) iar amatorii care vor sa joace la Open trebuie sa dovedeasca prin rezultate la un turneu A. Asa ca , Sorine, eu zic ca nu e o alegere buna sa lasi pe fiecare sa joace UNDE VREA.
                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                    - de acord si eu cu cele spuse de Alex si Sorin..
                    Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                    Fh: Xiom Omega II euro black
                    Bh: Xiom Omega I euro max red
                    Glue: Xiom i-bond
                    http://www.okclub.lx.ro

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009



                      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                      Fh: Xiom Omega II euro black
                      Bh: Xiom Omega I euro max red
                      Glue: Xiom i-bond
                      http://www.okclub.lx.ro

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                        - pentru cei care nu au cont si vor sa vada pozele apasati pe linkul urmator: http://picasaweb.google.com/marianpuiu2 ... directlink
                        - pentru video: http://www.youtube.com/user/puiu023
                        http://www.youtube.com/watch?v=t2eN5e-UBXU&
                        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                        Fh: Xiom Omega II euro black
                        Bh: Xiom Omega I euro max red
                        Glue: Xiom i-bond
                        http://www.okclub.lx.ro

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                          E IN SPIRITUL AMATURULUI SA JOACE FIECARE UNDE VREA, ALTFEL CE ROST MAI ARE ACEASTA MISCARE TENISISTICA? DACA INCEPEM SA FACEM DIVIZIA A,B,C, D ETC. O SA AVEM F. MULTI NEMULTUMITI. DACA UNII VOR SA JOACE NUMAI CU ALTII DE ACELASI NIVEL CU EI SA FACA TURNEE SEPARATE, PANA ATUNCI AMATURUL AR TREBUI SA RAMANA UN TURNEU PENTRU AMATORI. SAU UN COMPROMIS: CINE VREA SA SE INSCRIE LA OPEN SA SE INSCRIE, DACA O IA RAU DE TOT VA ASIGUR CA NU MAI VREA A DOUA OARA! SI VICEVERSA! PROPUN SA VOTAM...
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                            Exista mai multe categorii de jucatori in Amatur pe care eu i-am clasificat in functie de valoare si obiectivul personal pentru care participa la Turneele de Amatori:
                            1. Jucatori cu un joc de nivel scazut si mediu, care vin de dragul de a face sport si de a participa la o manifestatie de masa. (Vor ramane tot timpul la stadiul de Amatori)
                            2. Jucatori cu un joc de nivel mediu si scazut, care vin pentru a-si imbunatati jocul si a capata experienta de concurs. (Pot trece la Open cu timpul prin antrenamente sustinute)
                            3. Jucatori cu un nivel de joc bun, care se antreneaza frecvent si care vin la concursuri din placere sau din dorinta de a-si imbunatati jocul. (Sunt si la Open si la Amatori).
                            4. Jucatori cu un nivel de joc bun si care vin la concursuri doar pentru premii, faima, etc.
                            5. Jucatori cu un nivel de joc exceptional (de obicei fosti jucatori profesionisti) care vin din dorinta de competitie si de revedere a celor cu care au jucat in diverse competitii oficiale cu ceva timp in urma.
                            Si cred ca mai putem gasi si alte categorii.
                            PROBLEMA RAMANE PENTRU ORGANIZATORI CUM IMPACA CEI MAI MULTI JUCATORI, PENTRU CA PE TOTI ESTE APROAPE IMPOSIBIL, ASTA CRED CA ESTE DESTUL DE CLAR!
                            ORICUM SE VA REZOLVA ACEST LUCRU, TREBUIE SA FACEM TOTUL CA DURATA CONCURSURILOR SA SE REDUCA. CRED CA ORICE CONCURS TREBUIE SA SE TERMINE LA MAXIM ORA 20.00!!!
                            www.clubarena08.ro

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                              Sper sa dormiti bine in asta noapte cei care credeti ca numai pentru voi s-a infiintat turneul de amatori si sa va treziti dimineata cu idei mai comune vis-a-vis de regulamentul acestei asociatii!
                              P.S. Sa stiti ca daca aveti cosmaruri cu amatori pansati care dau cu paleta in masa si va castiga meciuri, aveti o alternativa:retrageti-va din concurs inainte ca aceasta chiar sa se intample sau alcatuiti cate Openuri doriti!
                              lemn: Banda Gemini OFF
                              FH: Stiga Innovo ultra light
                              BH: Stiga Carbo sound

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                ..subiectul a fost discutat pe toate partile cu argumente si contrargumente plus voturi intr-un topic mai vechi deschis de George C-ta si s-a convenit ca jucatori cu verde in clasament merg la open, ca si cei care joaca finala in categoria amatori, urmand sa retrogradeze ultimii clasati la open, trebuie doar stabilita culoarea cand se reactualizeaza clasamentul, de obicei cand organizatorul unui concurs anunta ca se joaca pe 2 categori fiecare la inscriere specifica si unde se incadreaza, deja ne cunoastem si nu se fac intercalari, cei noi veniti intra in prima faza la amatori iar pentru fosti profesionisti exista deja reglementari in regulamentul Amatur..

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                  ..deoarece sunt multi forumusti noi care nu cunosc cum s-a rezolvat problemele mai deicate iar redeschiderea lor tot timpul risca sa creeze tensiuni cred ca este mai indicata infiintarea unui grup de decizie care sa bata in cuie regulile la inceputul sezonului, probabil o sa fim ca o mica federatie si atunci o sa intelegem mai bine motivatiile deciziilor ITTF..

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                    Postat în original de leordarares
                                    Postat în original de Alex.C
                                    Multa bafta echipei Sport Kombat si asteptam cel putin 2 cupe sambata(nu ca la Brașov insa)
                                    Predictie corecta
                                    Felicitari baieti!!
                                    ...Sport Kombat rulllzzz...

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                      hmm..eu ma retrag o vreme..mai indelungata din circuit...asa ca bafta tuturor !
                                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                        alexe esti mai bun fratelo lasa tenisul hai la disco si sa vii si cu soseta !!!!

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                          ce caterinca)
                                          Blade:Schalager off+
                                          FH:nittaku hammond 2.2mm
                                          BH:nittaku hammond 2.2mm

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                            felicitari si multumiri organizatorilor !!!

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                              Alte cateva poze.

                                              Alex mancandu-si adversarii pe paine

                                              Bogdan foarte nerabdator sa joace urmatorul meci din grupa.
                                              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                                Pentru ca s-a tot discutat in numaroase randuri de costurile turneelor de tenis va detaliez in cele ce urmeaza cheltuielile facute cu ocazia Turneului de la Topoloveni. Trebuie remarcat faptul ca, din fericire, nu avem costuri directe legate de sala si de utilitati ale salii.
                                                Asadar:
                                                1. Cheltuieli de masa (snitel cu cartofi prajiti, salata de varza si paine): 110 jucatori * 12 lei/persoana = 1320
                                                2. Cupe - 100 ron
                                                3. Premii (Fete de paleta, Tricouri, Solutie curatat fete, Mingi, Ghiozdan) - aproximativ 650 ron
                                                4. Cafea - 50 ron
                                                5. Consumabile toaleta (sapun lichid, hartie igienica, saci menajeri, prosoape de hartie) - 40 lei
                                                6. Consumabile birotica (hartie, pixuri, diplome, etc.) - 20 lei
                                                7. Mingi de joc: 30 mingi * 2,5 lei = 75 ron
                                                Total: 2255 ron. Suma stransa din taxa de participare a fost de 2220 ron.
                                                Reluand cele de mai sus, cazul meu este unul fericit, pentru ca nu trebuie sa platim sala, mesele, utilitatile si facem noi mult voluntariat cand organizam. Dar ce se intampla cand trebuie sa platesti si astea, cum e cazul multor colegi din tara?! Probabil ca te certi cu nevasta sau cu parintii. Sau aduci o data, de doua ori, dupa care te lamuresti si incepi sa-ti pui problema asa cum este in realitate! Si tragi concluzia cam in genul colegilor de la Cluj, care au luat-o inaintea altora, dar sunt convins ca mai urmeaza si altii.
                                                De asta e nevoie de for de conducere, de asta e nevoie de Asociatie Nationala, pentru ca altfel ramanem aici, ba mai mult, mai devreme sau mai tarziu, apare si regresul si dispare o frumoasa initiativa !
                                                Nu trag clopotele Amaturului, dar daca nu se iau lucrurile in serios, se va pierde foarte mult. Domnul Bodeanu a tras cateva concluzii foarte pertinente legate de ceea ce trebuie facut!
                                                www.clubarena08.ro

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                                  cred ca daca nu ar exista premii si alte avantaje nu ar mai exista dicutiile despre grupe si atunci fiecare s-ar inscrie unde stie ca ii este locul.eu propun ca la grupa de amatori sa nu existe nici un fel de premiu ca si asa e bataie de cap cu 2 randuri de materiale 2 randuri de cupe.eventual o diploma si o foaie de tabla sa isi faca singur cupa acasa cum vrea el.

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneu A - Topoloveni, 7 februarie 2009

                                                    in rest felicitari pt organizare si tot restul.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X