Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B ''Winter Cup'' Miercurea-Ciuc 20 februarie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • laky
    a răspuns
    Un MEGA B organizat de „Asociatia sportiva Sportul pentru toti” cum rar se vede, cu 90 de participanti! Pál Zoli a facând apel la trecutul sau in media locala, a asigurat turneului un suport mediatic extrem de puternic, fiind prezenta o adevarata armata : postul local „Székely TV”, postul de televiziune online „Harghita TV”, Radio Fun FM , Retro Radio, ziarele „Hargita Népe” si „Csiki Hírlap”. Directia judeteana pentru sport si tineret a fost si ea prezenta, asigurand materialul de premiere. Cele ale gurii au fost asigurate de PERLA HARGHITEI cu sucurile si apa minerala , HARMOPAN cu cornurile si de remarcat deliciosul suc de mere adus de inimosul nostru coleg Fancsali Kálmán (facut din mere productie proprie).
    Suportul organizatoric al lui Pali a fost din nou fara cusur, a existat o fluenta remarcabila in desfasurarea jocurilor, fara timpi morti. Am salutat cu aceasta ocazie prezenta copiilor de la scoala sportiva din Targu Secuiesc, care prin ambitia si determinarea lor au adus o pata de culoare concursului, demonstrand ca pe drumul construit de regretatul antrenor Aladár bácsi la Targu Secuiesc, pasesc in continuare multi copii talentati. Pe de alta parte, confratii pensionari s-au indarjit sa demonstreze ca desi anii au cam trecut, cel putin din punctul de vedere al motivarii si ambitiei ei raman in continuare tineri.
    In ciuda logisticii care din pacate inca nu se poate ridica la nivelul altor turnee, totusi au fost multe meciuri frumoase, darz disputate, intr-un cuvant a fost un turneu pe masura ambitiilor organizatorilor.
    Va asteptam cu drag la turneul A din iulie!

    Lasă un comentariu:


  • Tibi68
    a răspuns
    Excelente poze, profesionale chiar. ..exemplifica bine atmosfera plăcută a turneului. Va salut

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    D-ale carnavalului ciucan de sambata:



    Poze din amabilitatea lui Laszlo Robert, unul dintre membrii staffului de organizare.

    Pentru mai multe poze:
    https://www.facebook.com/media/set/?...8458157&type=3

    Lasă un comentariu:


  • zoltikaa
    a răspuns
    Am gasit o paleta veche in sala. Daca lipseste cuiva este la noi. Va rog sa ne anuntati sa vi-l putem inapoia.

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Postat în original de tokosp Vezi post
    O sa diferentiez un pic mai tarziu jucatorii cu 0 victorii in superioare:
    Iata clasamentul final promis adineauri:

    Clasament Miercurea Ciuc – C………a

    1. Farkas Gabor - Targu Mures
    2. Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
    3 -- 4
    Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    5 -- 8
    Kiss Janos - Miercurea Ciuc
    Dombi Tihamer - Miercurea Ciuc
    Farkas Bence - Targu Mures
    Farkas Lorant - Miercurea Ciuc
    9 -- 16
    Laszlo Zsolt - Odorheiu Secuiesc
    Petho Mihaly - Racosu de Sus
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Barabas Sandor - Toplita
    Bardocz Szilard - Capeni
    Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
    Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
    17 -- 32
    Orosz Attila - Miercurea Ciuc
    Stekbauer Arpad - Miercurea Ciuc
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Keresztes Zoltan - Gheorgheni
    Denes Ferenc - Praid
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Cocean Valer - Baraolt
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    Sass Imre - Miercurea Ciuc
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Miklos Imre - Bradesti
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
    Vida Attila - Cristuru Secuiesc
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    33 -- 44
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    Fazakas Attila - Toplita
    Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
    Kezdi Janos - Corund
    Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
    Craciun Gheorghe - Miercurea Ciuc
    Elekes Hunor - Valea Scurta
    Persa Florin - Sfantu Gheorghe
    Babics Tamas - Gheorgheni
    Bartha Laszlo - Valea Scurta
    Kovacs Szilvia - Targu Secuiesc
    Popov Szabolcs - Targu Secuiesc
    45 -- 46 2v gr.sup.
    Farkas Yvett Bernadett - Sfantu Gheorghe
    Marton Adam - Sfantu Gheorghe
    47 -- 68 1v gr.sup.
    Movileanu Neculae - Brasov
    Colcer Nicolae - Toplita
    Trandafir Vasile - Targu Mures
    Cotfas Gabriel - Toplita
    Campean Zoltan - Toplita
    Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
    Elekes Csaba - Valea Scurta
    Konczei Jozsef - Targu Secuiesc
    Eigel Csaba - Toplita
    Demeter Arpad - Miercurea Ciuc
    Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
    Stefan Patrick - Brasov
    Elekes Szilard - Valea Scurta
    Bartha Laszlo Sr - Valea Scurta
    Papp Sandor - Cristuru Secuiesc
    Toma Adrian - Sfantu Gheorghe
    Toma Dan - Sfantu Gheorghe
    Vegh Barbara - Miercurea Ciuc
    Kopacz Andras - Miercurea Ciuc
    Andras Zoltan - Miercurea Ciuc
    Borbely Karoly - Miercurea Ciuc
    Debreczi Adrienn - Targu Secuiesc
    69 -- 70 2v gr.inf.
    Bodor Tibor - Lunca de Sus
    Olah Kriszta - Targu Secuiesc
    71 -- 79 1v gr.inf.
    Raduly Ovidiu - Fantanele
    Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
    Kustan Barna - Sfantu Gheorghe
    Chelmus Ionut - Targu Secuiesc
    Pap Gyula - Gheorgheni
    Szakali Csaba - Miercurea Ciuc
    Popa Csosz Alexandru - Sfantu Gheorghe
    Koszta Mark - Gheorgheni
    Molnar Arnold - Targu Secuiesc
    80 -- 90 0v gr.inf.
    Kelemen Gabor - Miercurea Ciuc
    Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
    Heja Zoltan - Gheorgheni
    Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
    Canea Kocsis Andras Jr. - Targu Secuiesc
    Dobai Helen - Miercurea Ciuc
    Bartha Ferenc - Baraolt
    Papp Rebeka - Targu Secuiesc
    Persa Tudor - Sfantu Gheorghe
    Ilyes Balazs - Sfantu Gheorghe
    Fulop Laszlo - Targu Mures

    Lasă un comentariu:


  • barabassandor
    a răspuns
    Echipa din Toplița felicită organizatorii acestui turneu care au fost foarte promti și amabili și pe toți cei care au participat la acest turneu

    Lasă un comentariu:


  • iuliu zedler
    a răspuns
    Stefane, ma uimesti !
    Bineeee, Bence !
    Gobi dragam, mai ai loc de trofee in vitrina ?
    (Romanii au talent: lupiiiiii, maaaaa !)
    Multzumim vesnicului tanar si nelinistit, proaspat aniversat, Pali !

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    O sa diferentiez un pic mai tarziu jucatorii cu 0 victorii in superioare:

    Clasament Open / Amatori

    1. Farkas Gabor - Targu Mures
    2. Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
    3 -- 4
    Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    5 -- 8
    Kiss Janos - Miercurea Ciuc
    Dombi Tihamer - Miercurea Ciuc
    Farkas Bence - Targu Mures
    Farkas Lorant - Miercurea Ciuc
    9 -- 16
    Laszlo Zsolt - Odorheiu Secuiesc
    Petho Mihaly - Racosu de Sus
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Barabas Sandor - Toplita
    Bardocz Szilard - Capeni
    Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
    Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
    17 -- 32
    Orosz Attila - Miercurea Ciuc
    Stekbauer Arpad - Miercurea Ciuc
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Keresztes Zoltan - Gheorgheni
    Denes Ferenc - Praid
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Cocean Valer - Baraolt
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    Sass Imre - Miercurea Ciuc
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Miklos Imre - Bradesti
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
    Vida Attila - Cristuru Secuiesc
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    33 -- 44
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    Fazakas Attila - Toplita
    Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
    Kezdi Janos - Corund
    Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
    Craciun Gheorghe - Miercurea Ciuc
    Elekes Hunor - Valea Scurta
    Persa Florin - Sfantu Gheorghe
    Babics Tamas - Gheorgheni
    Bartha Laszlo - Valea Scurta
    Kovacs Szilvia - Targu Secuiesc
    Popov Szabolcs - Targu Secuiesc
    45 -- 46 2v gr.sup.
    Farkas Yvett Bernadett - Sfantu Gheorghe
    Marton Adam - Sfantu Gheorghe
    47 -- 68 1v gr.sup.
    Movileanu Neculae - Brasov
    Colcer Nicolae - Toplita
    Trandafir Vasile - Targu Mures
    Cotfas Gabriel - Toplita
    Campean Zoltan - Toplita
    Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
    Elekes Csaba - Valea Scurta
    Konczei Jozsef - Targu Secuiesc
    Eigel Csaba - Toplita
    Demeter Arpad - Miercurea Ciuc
    Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
    Stefan Patrick - Brasov
    Elekes Szilard - Valea Scurta
    Bartha Laszlo Sr - Valea Scurta
    Papp Sandor - Cristuru Secuiesc
    Toma Adrian - Sfantu Gheorghe
    Toma Dan - Sfantu Gheorghe
    Vegh Barbara - Miercurea Ciuc
    Kopacz Andras - Miercurea Ciuc
    Andras Zoltan - Miercurea Ciuc
    Borbely Karoly - Miercurea Ciuc
    Debreczi Adrienn - Targu Secuiesc
    69 -- 90 0v gr.sup.
    Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
    Raduly Ovidiu - Fantanele
    Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
    Heja Zoltan - Gheorgheni
    Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
    Fulop Laszlo - Targu Mures
    Kustan Barna - Sfantu Gheorghe
    Popa Csosz Alexandru - Sfantu Gheorghe
    Bartha Ferenc - Baraolt
    Persa Tudor - Sfantu Gheorghe
    Molnar Arnold - Targu Secuiesc
    Ilyes Balazs - Sfantu Gheorghe
    Koszta Mark - Gheorgheni
    Papp Rebeka - Targu Secuiesc
    Szakali Csaba - Miercurea Ciuc
    Pap Gyula - Gheorgheni
    Dobai Helen - Miercurea Ciuc
    Canea Kocsis Andras Jr. - Targu Secuiesc
    Chelmus Ionut - Targu Secuiesc
    Olah Kriszta - Targu Secuiesc
    Bodor Tibor - Lunca de Sus
    Kelemen Gabor - Miercurea Ciuc

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Finalai

    Farkas Gabor
    -------------------------
    Welker Ivan

    1-0, 2-0, 3-0, 3-1, 4-1. 5-1, 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 7-4, 8-4, 9-4, 9-5, 10-5, 10-6, 11-6
    1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 6-1, 7-1, 8-1, 9-1, 10-1, 10-2, 10-3, 11-3
    1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 7-5, 7-6, 8-6, 9-6, 10-6, T.O. Gabi, 10-7, 11-7.
    Ultima editare de PaliHR; 20.feb.2016, 18:12.

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Semifinale - Open / Amatori
    Farkas Gabor
    ------------------------- Farkas Gabor 3-1
    Pal Zoltan
    --------------------------------------------------
    Welker Ivan
    ------------------------- Welker Ivan 3-2
    Polotca Stefan

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Semifinala 1

    1. Farkas Gabor
    5. Pal Zoltan

    1-0, 1-1, 2-1, 3-1

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Eliminatorii Open / Amatori
    1. Farkas Gabor
    ------------------------- Farkas Gabor 3-0
    64. Bye
    -------------------------------------------------- Farkas Gabor 3-0
    33. Craciun Gheorghe
    ------------------------- Orosz Attila 1-3
    32. Orosz Attila
    --------------------------------------------------------------------------- Farkas Gabor 3-2
    17. Laszlo Zsolt
    ------------------------- Laszlo Zsolt 3-0
    48. Bye
    -------------------------------------------------- Laszlo Zsolt 3-2
    49. Bye
    ------------------------- Predescu Levente 0-3
    16. Predescu Levente

    A. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Farkas Gabor 3-0

    9. Denes Ferenc
    ------------------------- Denes Ferenc 3-0
    56. Bye
    -------------------------------------------------- Kiss Janos 2-3
    41. Bartha Zsolt Attila
    ------------------------- Kiss Janos 0-3
    24. Kiss Janos
    --------------------------------------------------------------------------- Kiss Janos 3-1
    25. Babics Tamas
    ------------------------- Lakatos Zsolt 0-3
    40. Lakatos Zsolt
    -------------------------------------------------- Barabas Sandor 2-3
    57. Bye
    ------------------------- Barabas Sandor 0-3
    8. Barabas Sandor



    5. Pal Zoltan
    ------------------------- Pal Zoltan 3-0
    60. Bye
    -------------------------------------------------- Pal Zoltan 3-0
    37. Bartha Istvan Zsolt
    ------------------------- Bartha Istvan Zsolt 3-0
    28. Elekes Hunor
    --------------------------------------------------------------------------- Pal Zoltan 3-0
    21. Persa Florin
    ------------------------- Tamas Nagy Jeno 0-3
    44. Tamas Nagy Jeno
    -------------------------------------------------- Tamas Nagy Jeno 3-0
    53. Bye
    ------------------------- Laszlo Levente 0-3
    12. Laszlo Levente

    B. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Pal Zoltan 3-2

    13. Vida Attila
    ------------------------- Vida Attila 3-0
    52. Bye
    -------------------------------------------------- Zakarias Szabolcs 0-3
    45. Bye
    ------------------------- Zakarias Szabolcs 0-3
    20. Zakarias Szabolcs
    --------------------------------------------------------------------------- Farkas Bence 2-3
    29. Cocean Valer
    ------------------------- Cocean Valer 3-1
    36. Fancsali Kalman
    -------------------------------------------------- Farkas Bence 2-3
    61. Bye
    ------------------------- Farkas Bence 0-3
    4. Farkas Bence



    3. Welker Ivan
    ------------------------- Welker Ivan 3-0
    62. Bye
    -------------------------------------------------- Welker Ivan 3-0
    35. Stekbauer Arpad
    ------------------------- Stekbauer Arpad 3-0
    30. Kovacs Szilvia
    --------------------------------------------------------------------------- Welker Ivan 3-1
    19. Sass Imre
    ------------------------- Sass Imre 3-0
    46. Bye
    -------------------------------------------------- Petho Mihaly 1-3
    51. Bye
    ------------------------- Petho Mihaly 0-3
    14. Petho Mihaly

    C. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Welker Ivan 3-1

    11. Nistor Iosif
    ------------------------- Nistor Iosif 3-0
    54. Bye
    -------------------------------------------------- Bardocz Szilard 1-3
    43. Fazakas Attila
    ------------------------- Bardocz Szilard 0-3
    22. Bardocz Szilard
    --------------------------------------------------------------------------- Dombi Tihamer 1-3
    27. Bartha Laszlo
    ------------------------- Gyorfi Szabolcs 0-3
    38. Gyorfi Szabolcs
    -------------------------------------------------- Dombi Tihamer 1-3
    59. Bye
    ------------------------- Dombi Tihamer 0-3
    6. Dombi Tihamer



    7. Farkas Lorant
    ------------------------- Farkas Lorant 3-0
    58. Bye
    -------------------------------------------------- Farkas Lorant 3-0
    39. Popov Szabolcs
    ------------------------- Tokos Pal 0-3
    26. Tokos Pal
    --------------------------------------------------------------------------- Farkas Lorant 3-1
    23. Olah Oliver
    ------------------------- Imecs Attila 0-3
    42. Imecs Attila
    -------------------------------------------------- Fazakas Gergely 1-3
    55. Bye
    ------------------------- Fazakas Gergely 0-3
    10. Fazakas Gergely

    D. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Polotca Stefan 1-3

    15. Keresztes Zoltan
    ------------------------- Keresztes Zoltan 3-0
    50. Bye
    -------------------------------------------------- Polotca Stefan 2-3
    47. Bye
    ------------------------- Polotca Stefan 0-3
    18. Polotca Stefan
    --------------------------------------------------------------------------- Polotca Stefan 3-1
    31. Miklos Imre
    ------------------------- Miklos Imre 3-0
    34. Kezdi Janos
    -------------------------------------------------- Irsai Istvan 1-3
    63. Bye
    ------------------------- Irsai Istvan 0-3
    2. Irsai Istvan

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Postat în original de tokosp Vezi post
    5. Pal Zoltan
    4. Farkas Bence
    3-2...

    Astfel, semifinala 1 va fi:

    Farkas Gabi - Pal Zolika

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Primul finalist, favoritul 3, Welker Ivan (Ivan Welker)

    Postat în original de tokosp Vezi post
    Welker - Polotca: 5-11, 11-5, 11-13, 11-7, 11-6.

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Postat în original de tokosp Vezi post
    5. Pal Zoltan
    4. Farkas Bence
    2-2
    (1-0, 1-1, 2-1)

    Lasă un comentariu:

Cine a citit topicul
Procesare...
X