Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" "Cupa Pinguinul Vesel" 20 Februarie 2016 - Bucuresti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu "A" "Cupa Pinguinul Vesel" 20 Februarie 2016 - Bucuresti

    Turneu "A" "Cupa Pinguinul Vesel"
    LOCALITATEA: Bucuresti
    DATA: 20 Februarie 2016 , Ziua Sâmbătă
    ORA:9,30 AMATORI; ora 13,30 OPEN

    Locul de desfasurare:
    Top Tenis Arena
    Logistica: 16 mese ITTF
    SPATIU DE JOC: conditii foarte bune
    - iluminat artificial
    - pe jos tarket table tenis

    INDICATII DE ACCES: de la Statia de metrou Petrache Poenaru (fosta Semanatoarea) se merge pe cheiul Dimbovitei spre Grozavesti (Carefour Orhideea) aprox 50m, pina la strada care intra in SEMA PARC cu bariere auto. Se urmaresc panourile indicatoare cu directia. Puncte de reper : service-ul auto Mechanikus, Pagini Aurii.
    FACILITATI: Vestiare si dusuri ultramoderne, garderoba, spatiu dedicat (inchis) pt fumatori, minibar complet.

    TAXA de participare pentru ambele categorii este de: 25 lei - din care câte 2 ron cotizantie, se vireaza catre Amatur;
    - pentru copii 10 lei
    - persoane cu dizabilitati fără taxă
    Se asigura - apa plata.

    Turneul AMATORI- Ora de incepere - 09.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 9:15 )


    Participa orice jucator amator cu media turneelor MP mai mica de 19. Numarul maxim de participanti la Amatori 72. Se va respecta regula primilor inscrisi.

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(7) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)

    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.


    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Amatori: Locurile 1÷4 – cupe, diplome ;



    Turneul OPEN- Ora de incepere - 13.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 13:15 )


    Participa jucatorii amatori sau legitimati in divizia B cu media turneelor A de minim 19p, precum si jucatorii amatori cu MP <19(care sunt rugati sa-si anunte optiunea la OPEN); Numarul maxim de participanti la OPEN: 36. Se va respecta regula primilor inscrisi.

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(7) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.

    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Open: Locurile 1÷4 – cupe, diplome.

    Absentii Nemotivati vor fi inregistrati in clasament cu N



    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic-SMS-(Nume, Prenume, Localitate) - Pentru o buna desfasurare Va rugam sa va inscrieti pe forum sau telefonic


    Se va asigura asistenta medicala de catre domnul Bocaniala Norocel & CO

    ORGANIZATOR:
    Top Tenis Arena

    Organizator Tehnic*:
    Vranceanu Mihai - 0724005554 -ptr inscriere SMS cu numele, prenumele, localitatea

    Organizator Tehnic-responsabil cu intocmirea listelor de inscrieri, intocmirea grupelor inferioare, a grupelor superioare si a eliminatoriilor, intocmirea clasamentului
    Ultima editare de sevraj; 18.feb.2016, 14:56.

  • #2
    Clasament Open

    1. Stanciu Alin - Calarasi
    2. Enciu Alexandru - Slobozia
    3 -- 4
    Bocaniala Norocel - Bucuresti
    Toma Florin - Pitesti
    5 -- 8
    Doncea Catalin - Giurgiu
    Neagu Mircea - Constanta
    Panea Ovidiu - Bucuresti
    Banaru Ioan Andrei - Moreni
    9 -- 16
    Macelaru Eugen - Bucuresti
    Constantin Teodor - Bucuresti
    Cionoiu Cristian - Bucuresti
    Iacob Bogdan - Bucuresti
    Gorum Adrian - Topoloveni
    Aftenii Daniel - Bucuresti
    Popa Cristian - Bucuresti
    Popescu Ionut - Bucuresti
    17 -- 26 1v gr.sup.
    Banescu Dragos - Pitesti
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Ciuca Dan - Pitesti
    Luta Petre - Bucuresti
    Sinita Eugen - Bucuresti
    Arabagiu Marius - Bucuresti
    Nitu Victor - Slobozia
    Dutu Daniel - Bucuresti
    Radu Daniel - Bucuresti
    Rada Catalin - Bucuresti
    27 -- 32 0v gr.sup.
    Mereuta Rares - Bucuresti
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Dascalasu Viorel - Bucuresti
    Ivan Valentin - Campina
    Vasile Gelu Iulian - Bucuresti
    Barbu Ana - Bucuresti
    33 -- 37 2v gr.inf.
    Vranceanu Mihai - Bucuresti
    Dumitru Gheorghe - Bucuresti
    Stancalie Doru - Craiova
    Dena Corneliu - Giurgiu
    Ilie Ciprian - Giurgiu
    38 -- 43 1v gr.inf.
    Popescu Valentin - Bucuresti
    Fratea Aurel - Constanta
    Acatrinei Lucian Marian - Bucuresti
    Nicola Marian - Constanta
    Macarenco Andrei - Bucuresti
    Carabulea Dragos - Giurgiu
    44 -- 48 0v gr.inf.
    Grigore Alexandru - Campina
    Bradatan Lenuta - Bucuresti
    Leolea Andrei - Constanta
    Staicu Dan - Constanta
    Voin Doru - Bucuresti




    Clasament Amatori

    1. Scraba Marius - Alexandria
    2. Badulescu Mario - Giurgiu
    3 -- 4
    Micuda Mihai - Bucuresti
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    5 -- 8
    Ropotan Iulian - Bucuresti
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Cucu Cristin - Targoviste
    Trocan Alexa - Mioveni
    9 -- 16
    Oprea Luca - Bucuresti
    Secu Valeriu - Bucuresti
    Balaban Catalin - Bucuresti
    Zaharia Puiu - Bucuresti
    Poenaru Adrian - Bucuresti
    Pavunev Dan - Bucuresti
    Rasnoveanu Daniel - Bucuresti
    Ionel Mircea - Ploiesti
    17 -- 32
    Serban Bogdan - Bucuresti
    Sorescu Mircea - Paulesti
    Marin Adrian - Bucuresti
    Dospinescu George - Bucuresti
    Niculescu Gabriel - Bucuresti
    Brulea Petre - Ploiesti
    Ileanu Bogdan - Targu Jiu
    Musat Catalin - Alexandria
    Banuta Dumitru - Ploiesti
    Stoica Mihai - Mioveni
    Ionascu Gabriel - Bucuresti
    Sarbu Dan - Ploiesti
    Papacu Bejoli - Bucuresti
    Viciu Dragos - Pitesti
    Moraru Constantin - Bucuresti
    Badulescu Rafael - Giurgiu
    33 -- 35 1v gr.sup.
    Rosu Marius Lucian - Bucuresti
    Matei Razvan - Bucuresti
    Tache Petre - Bucuresti
    36 -- 48 0v gr.sup.
    Solcan Florin - Constanta
    Bratescu Adrian - Targoviste
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Stancescu Sebastian - Ploiesti
    Pricop Dan - Bucuresti
    Trandafir Radu Catalin - Giurgiu
    Presura Marin - Slobozia
    Velcea Cristina - Bucuresti
    Pantelimon Andi - Bucuresti
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Catana Claudiu - Bucuresti
    Moraru Marius - Bucuresti
    Belinsca Romeo - Bucuresti
    49 -- 51 2v gr.inf.
    Firica Lucian - Constanta
    Mitrea Silviu - Navodari
    Ghizdavescu Adrian - Constanta
    52 -- 61 1v gr.inf.
    Vestineanu Ionut - Slobozia
    Dumitrache Gabriel - Giurgiu
    Babus Liviu - Ploiesti
    Haralambescu Andrei - Bucuresti
    Niculescu Marin - Bucuresti
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Constantin Sandu - Bucuresti
    Tianu Gabriel - Bucuresti
    Craciun David - Bucuresti
    Ropotan Alin - Bucuresti
    62 -- 68 0v gr.inf.
    Carjan Dumitru - Bucuresti
    Barbu Silvia - Bucuresti
    Rosoga Ana - Constanta
    Rosca Sorin - Bucuresti
    Daia Cristina - Bucuresti
    Paunescu Gabriel - Bucuresti
    Pana Bogdan Victor - Bucuresti



    Absenti nemotivati:
    Constantin Eduard-http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post290372


    Stefan Mihaela-http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post290372

    Ptr cei doi am vorbit cu Alex, s au inscris la receptie la Viva Sport amandoi, vin rar pe la tenis

    Sarbu Romulus-http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post290086
    Ultima editare de sevraj; 21.feb.2016, 18:50.

    Comentariu


    • #3
      Din Mioveni: Stoica Mihai, Trocan Nicolae și Trocan Alexa - Amatori.

      Comentariu


      • #4
        Cristofor Razvan - Moinesti - amatori

        Comentariu


        • #5
          Pralea Marius - Botoșani - amatori .

          Comentariu


          • #6
            Lovin Eusebiu - Comanesti - Amatori

            Comentariu


            • #7
              Ptr.tine Sevraj, vin desCult ca papAcu !
              Poți vorbi neîntrebat dar nu întreba nevorbit.

              Comentariu


              • #8
                Barbu Ana - Bucuresti - Open

                Comentariu


                • #9
                  Ivan Sorin Ioan, Darmaz Ion, Diaconescu Lucian, Cucu Cristin din Targoviste la amatori
                  Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                  FH: Donic Bluefire JP 01 max
                  BH:Yasaka Rakza X max

                  Comentariu


                  • #10
                    irimia sorin jr - moinesti - open

                    Comentariu


                    • #11
                      Rosca Sorin-Bucuresti-amatori
                      blade:butterfly korbel SK 7
                      FH:victas limber
                      BH:rakza 7 soft

                      Comentariu


                      • #12
                        Dena Corneliu-Giurgiu-Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Bradatan Lenuta Open Bucuresti.
                          Popescu Vali
                          Zamfir Ionel
                          Aftenii Daniel
                          Vranceanu Mihai

                          Comentariu


                          • #14
                            Moraru Marius - Bucuresti - Amatori

                            Haralambescu Andrei - Bucuresti - Amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Banuta Dumitru amator!

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X