Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B-Falticeni-05.03.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B-Falticeni-05.03.2016

    Concursul are aprobarea Comitetului de Conducere Amatur si a organizatorilor turneului A+ de la Targoviste.
    Cei interesati vor putea urmari inainte de inceperea concursului Amatur meciul tur al semifinale play-offului de calificare in divizia A dintre ACS Somuz Falticeni si CS Farul Constanta, incepand de la orele 10.00 la sala de sport a Colegiului M Bacescu. Veti avea ocazia sa urmariti la lucru jucatori de mare valoare, cu stagii in Superliga (Postudor, Simion) sau in Nationala de tineret a Rep Moldova (Danilov) contra tinerilor Nemaciuc, Hurloi si a juniorului Mosneagu Marius
    Deci, prezentarea concursului:

    DATA: Sâmbătă 5 Martie 2016;

    CONCURSUL DE OPEN
    -ora inceperii: 12,00 - Sala de Sport a Colegiului Mihai Bacescu
    -nr maxim de participanti: 32
    -nr.mese: 4 Donic Waldner 25 mm
    -mod de desfasurare: 8 grupe inferiore de cate 4 ,locurile 1-2 respectiv3-4 din fiecare grupa vor juca in concursuri separate,direct in eliminatorii.se asigura minimul de 5 meciuri/jucator. NU SE JOACA GRUPE SUPERIOARE
    -taxa de participare: 15 lei. copii - 10 lei, doamnele si domnisoarele -0 lei.
    -Premii-diplome locurile 1-8...o sacosa cu cadouri consistente-locurile 1-4
    Se asigura: alune, dulciuri, vin, tuica, afinata, apa.

    CONCURSUL DE AMATORI
    -ora inceperii: 12.00 Sala Colegiului mihai Bacescu Falticeni
    -nr maxim de concurenti: 24 ..incercam 32 daca ne strangem
    -nr mese: 4 mese 1 ITTF Ysaka,3 Active ranforsate
    -mod de desfasurare:4 grupe inferioare de 6 jucatori ..daca se strang 32 adoptam acelasi sistem de joc ca la Open.NU SE JOACA GR SUPERIOARE
    -taxa de participare: 15 lei, copii - 10 lei, doamnele si domnisoarele - 0 lei.
    -Premii-diplome locurile 1-8...o sacosa cu cadouri -locurile 1-4 si locurile 1-2 din sectiunea 2 a cls
    Se asigura: alune, dulciuri,mere, tuica, afinata, apa

    Mingi de joc: Butterfly 3 stele celuloid (sper sa ne ajunga,)pentru ambele sectiuni

    In cele ce urmeaza aducem clarificari asupra sistemului de joc:
    Ambele concursuri se vor desfasura identic si simultan,dupa cum urmeaza:
    -8 gr inf de cate 4 conf cls martie 2016
    -primii 2 clasati si ultimii 2 clasati din fiecare grupa joaca in continuare concursuri separate,primii pt locurile 1-16 a sectiunii respective,ceilalti pt locurile 17-32,pe tablouri diferite:

    Tablou eliminatoriu loc 1-16:


    [/COLOR][/B]
    1. 1-1
    ------------------------- -meci nr1
    16. 2-(2,3,6,7)
    --------------------------------------------------
    9. 2-(2,3,6,7)
    ------------------------- -meci nr2
    8. 1-8
    --------------------------------------------------------------------------- MASA 1
    5. 1-5
    ------------------------- -meci nr 3
    12. 2-(2,3,6,7,)
    --------------------------------------------------
    13. 2-(2,3,6,7,)
    ------------------------- meci nr 4
    4. 1-4

    . ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    3. 1-3
    ------------------------- -meci nr 1
    14. 2-(1,4,5,8
    --------------------------------------------------
    11. 2-(1,4,5,8
    ------------------------- -meci nr 2
    6. 1-6
    --------------------------------------------------------------------------- MASA NR 2
    7. 1-7
    ------------------------- -meci nr 3
    10. 2-(1,4,5,8
    --------------------------------------------------
    15. 2-(1,4,5,8
    ------------------------- -meci nr 4
    2. 1-2

    La fel stau lucrurile si pt cealalt tabel de la Open


    Tablou eliminatoriu loc 17-32


    1. 3-1
    ------------------------- meci nr 1
    16. 4-(2,3,6,7)
    --------------------------------------------------
    9. 4-(2,3,6,7)
    ------------------------- meci nr 2
    8. 3-8
    --------------------------------------------------------------------------- MASA NR 3
    5. 3-5
    ------------------------- meci nr 3
    12. 4-(2,3,6,7)
    --------------------------------------------------
    13. 4-(2,3,6,7)
    ------------------------- meci nr 4
    4. 3-4

    . ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    3. 3-3
    ------------------------- meci nr 1
    14. 4-(1,4,5,8
    --------------------------------------------------
    11. 4-(1,4,5,8
    ------------------------- meci nr 2
    6. 3-6
    --------------------------------------------------------------------------- MASA 4
    7. 3-7
    ------------------------- meci nr 3
    10. 4-(1,4,5,8
    --------------------------------------------------
    15. 4-(1,4,5,8
    ------------------------- meci nr 4
    2. 3-2


    In ambele tabele prima cifra reprezinta locul ocupat in gr.inf ,a doua nr.grupei (unde sunt mai multe cifre va fi vorba de tragere la sorti dintre grupele respective)
    Pierzatorii din primul tur vor juca un meci intre ei,in ordinea grupelor,pentru a stabili cls intre locurile 9-12 si 13 -17,respectiv 25-28 si 29-32.Acest lucru este necesar pentru a respecta cerinta regulamentara ca fiecare jucator sa joace un ne minim de 5 meciuri
    Celor cu mai putina experienta de concurs li se pare complicat,dar nu este.
    Speram ca maxim la orele 18.00 sa terminam tot
    Ultima editare de cata_60; 03.mar.2016, 14:46.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Rezervat înscrieri + clasament

    Clasament OPEN

    1. Nemaciuc Mihai - Suceava
    2. Hurloi Vlad - Bistrita
    3 -- 4
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Axinte Bogdan - Iasi
    5 -- 8
    Duceac Catalin - Botosani
    Carpovici Boris - Falticeni
    Ilies Ioan - Radauti
    Cozma Catalin - Falticeni
    9 -- 16
    Polocoser Cristian - Suceava
    Buruiana Petru - Piatra Neamt
    Ticu Dorin - Bacau
    Onufrei Ciprian - Botosani
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Mironescu Adrian - Botosani
    Mosneagu Marius - Falticeni
    Macovei Bogdan - Suceava
    17 -- 25 1v gr.sup.
    Ursulean Vasile - Straja
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Ursulean Florin - Straja
    Ursan Viorel - Radauti
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Costea Sabin - Piatra Neamt
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Balaita Mihai - Bacau
    Aungurencei Miruna - Iasi
    Vlasceanu Ionut - Piatra Neamt
    Purdila Dan - Falticeni
    Patulan Gabriel - Giurgiu
    Purdila Vali - Falticeni


    Clasament Amatori

    1. Valeanu Cosmin - Bacau
    2. Valeanu Vlad - Bacau
    3 -- 4
    Hurloi Gelu - Cluj Napoca
    Miculescu Alexandru - Piatra Neamt
    5 -- 8
    Braniste George - Bacau
    Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    Robu Mihai - Mogosesti
    Ianos Valentin - Suceava
    9 -- 16
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Aldea Iulian - Falticeni
    Volostiuc Catalin - Suceava
    Munteanu Silviu - Suceava
    Badaluta Marian - Vatra Dornei
    Ungureanu Florin - Suceava
    Barbalata Lorin - Suceava
    Turcu Viorel - Piatra Neamt
    17 -- 24 1v gr.sup.
    Albu Constantin - Suceava
    Cotfas Gabriel - Toplita
    Aldea Nelu - Falticeni
    Rosu Livia - Suceava
    Iliescu Lucian - Toplita
    Romascan Constantin - Suceava
    Zepciuc Marius - Granicesti
    Balau Laurentiu - Falticeni
    25 -- 32 0v gr.sup.
    Ujeniuc Dan - Suceava
    Husarciuc Beniamin - Suceava
    Romascan Victor - Suceava
    Aungurencei Ovidiu - Iasi
    Vaculisteanu Ana - Suceava
    Vita Emil - Toplita
    Valeanu Robert - Bacau
    Hurloi Isabela - Cluj Napoca


    Nu au fost jucatori nemotivati
    ..2 jucatori si au anunta absenta dupa expirarea timpului regulamentar.Acesti doi jucatori vor avea "ban"la urmatorul concurs (A sau B) care se va desfasura la Falticeni
    Ultima editare de cata_60; 06.mar.2016, 12:32.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Din Piatra-Neamt:
      Vlasceanu Ionut-open
      Buruiana Petru-open
      Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
      "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

      Comentariu


      • #4
        badaluta marian vatra dornei

        Comentariu


        • #5
          Din Straja Ursulean Vasile
          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
          FH: Tenergy 05 FX
          BH: Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Aldea Iulian si Aldea Nelu din Falticeni.
            Va asteptam cu drag la Falticeni.
            Blade : Butterfly Photino ST
            Bh : Xion Yanus DF 1,5
            Fh : Tibhar Evolution MX-P 2,1

            Comentariu


            • #7
              Vaculisteanu Ionut Sv

              Comentariu


              • #8
                se inscriu Marola Mihai-Bacau-open si Marola Dan -bacau -amatori

                Comentariu


                • #9
                  Din Bacau Rojnita Sebastian, Ticu Dorin, Ursulescu Ioan.

                  Comentariu


                  • #10
                    Husarciuc Beniamin, Suceava. Multumesc!
                    Lemn Animus VULCANUS, Andro Rasanter R50.

                    Comentariu


                    • #11
                      Hagatis Andrei - Open
                      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                      BH : Tenergy 05Fx
                      FH : Tenergy 05Fx

                      Comentariu


                      • #12
                        SOFIAN CORNELIU din SUCEAVA la AMATORI

                        Comentariu


                        • #13
                          Adi Mironescu, open.

                          - - - Actualizat - - -

                          Adi Mironescu, open.
                          Ciprian Onufrei, open.

                          Comentariu


                          • #14
                            Duceac Catalin open

                            Meciul de playoff in ce sala v-a avea loc?

                            Comentariu


                            • #15
                              La sala (unde jucam de obicei) colegiului Bacescu.Am specificat acum si in post no 1
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X