Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Giurgiu 12 Martie 2016-------------- "Cupa Prieteniei"--------------

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu "A" Giurgiu 12 Martie 2016-------------- "Cupa Prieteniei"--------------

    Turneu "A" "Cupa Prieteniei"
    LOCALITATEA: Giurgiu
    DATA: 12 Martie 2016 , Ziua Sâmbătă
    ORA:9,30 AMATORI; ora 13,30 OPEN

    Locul de desfasurare:
    Sala de sport tip Nastase, complexul sportiv Astra Giurgiu
    Logistica: 12-16 mese ITTF
    SPATIU DE JOC: conditii foarte bune
    - iluminat artificial

    INDICATII DE ACCES: Se intra in oras dinspre Bucuresti si se merge pana la parcul central Mihai Viteazul (Spitalul municipal). Aici se face stanga la sensul giratoriu si se merge drept pana la stadionul Astra Giurgiu. Se intra pe partea dinspre oras, pe langa terenul de antrenament.

    TAXA de participare pentru ambele categorii este de: 25 lei - din care 2 ron cotizatie, se vireaza catre Amatur;

    Se asigura –masa de pranz (snitel de pui, piure, salata, chifla), apa plata.


    Turneul AMATORI- Ora de incepere - 09.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 9:15 )


    Participa orice jucator amator cu media turneelor MP mai mica de 19. Numarul maxim de participanti la Amatori 96. Se va respecta regula primilor inscrisi.

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(7) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)

    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.


    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Amatori: Locurile 1÷4 – cupe, diplome ;



    Turneul OPEN- Ora de incepere - 13.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 13:15 )


    Participa jucatorii amatori sau legitimati in divizia B cu media turneelor A de minim 19p, precum si jucatorii amatori cu MP <19(care sunt rugati sa-si anunte optiunea la OPEN); Numarul maxim de participanti la OPEN: 48. Se va respecta regula primilor inscrisi.

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(7) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.

    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Open: Locurile 1÷4 – cupe, diplome.

    Absentii Nemotivati vor fi inregistrati in clasament cu N



    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic-SMS-(Nume, Prenume, Localitate) - Pentru o buna desfasurare Va rugam sa va inscrieti pe forum sau telefonic


    Se va asigura asistenta medicala.

    ORGANIZATORI:
    Dena Corneliu – 0721225463
    Badulescu Rafael - 0722137002

    Organizator Tehnic*:
    Vranceanu Mihai - 0724005554 -ptr inscriere SMS cu numele, prenumele, localitatea

    Organizator Tehnic-responsabil cu intocmirea listelor de inscrieri, intocmirea grupelor inferioare, a grupelor superioare si a eliminatoriilor, intocmirea clasamentului
    Ultima editare de sevraj; 08.mar.2016, 10:59.

  • #2
    Clasament Amatori

    1. Pandele Ionel - Giurgiu
    2. Papacu Bejoli - Bucuresti
    3 -- 4
    Solcan Florin - Constanta
    Badulescu Rafael - Giurgiu
    5 -- 8
    Badulescu Mario - Giurgiu
    Musat Catalin - Alexandria
    Mocanu Adrian - Targoviste
    Bratescu Adrian - Targoviste
    9 -- 16
    Scraba Marius - Alexandria
    Carabulea Dragos - Giurgiu
    Chiripuci Ramona - Giurgiu
    Raportaru Viorel - Bucuresti
    Dumitrache Gabriel - Giurgiu
    Stoica Mihnea - Giugiu
    Tudor Emil - Bucuresti
    Ropotan Iulian - Bucuresti
    17 -- 18 2v gr.sup.
    Visan Bogdan - Targoviste
    Pavel Alexandra - Giurgiu
    19 -- 25 1v gr.sup.
    Ivan Sorin Ioan - Targoviste
    Dospinescu George - Bucuresti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Nicola Marian - Constanta
    Moraru Constantin - Bucuresti
    Barca George - Pitesti
    Banaru Marina - Giurgiu
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Buta Radu - Bucuresti
    Hutanu Adrian - Slobozia
    Aden Erduan - Constanta
    Trandafir Catalin - Slobozia
    Todi Dumitru - Slobozia
    Minica Rares - Giurgiu
    Mihalache Ana Maria - Giurgiu
    33 -- 34 2v gr.inf.
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    Dica Constantin - Craiova
    35 -- 39 1v gr.inf.
    Milos Gianni - Alexandria
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Mocanu Diana - Giurgiu
    Nicula Florin - Constanta
    Ficleanu Gabriel - Giurgiu
    40 -- 46 0v gr.inf.
    Velcea Cristina - Bucuresti
    Sufletel Emil Sr - Alba Iulia
    Delimart Alexiana - Targoviste
    Sufletel Margareta - Alba Iulia
    Pavel Andreea - Giurgiu
    Ontoiu Catalin - Pitesti
    Ristea Relu - Giurgiu




    Clasament Open

    1. Neagu Mircea - Constanta
    2. Aftenii Daniel - Bucuresti
    3 -- 4
    Doncea Catalin - Giurgiu
    Panea Ovidiu - Bucuresti
    5 -- 8
    Enciu Alexandru - Slobozia
    Sinita Eugen - Bucuresti
    Chireceanu Denisa - Giurgiu
    Tigau Dan - Bucuresti
    9 -- 10
    Pantelimon Andrea - Giurgiu
    Mirea Bianca - Giurgiu
    11 -- 2v gr.sup.
    Zamfir Ionel - Bucuresti
    12 -- 15 1v gr.sup.
    Dinca Daniel - Bucuresti
    Vranceanu Mihai - Bucuresti
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Mocanu Marius - Bucuresti
    16 -- 20 0v gr.sup.
    Popescu Valentin - Bucuresti
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Viciu Dragos - Pitesti
    Ciulica Teodora - Giurgiu
    Dimitrov Jordan - Bulgaria
    21 -- 2v gr.inf.
    Dascalasu Viorel - Bucuresti
    22 -- 26 1v gr.inf.
    Niculae Dan - Bucuresti
    Arabagiu Marius - Bucuresti
    Macarenco Andrei - Bucuresti
    Ilie Ciprian - Giurgiu
    Anghel Catalin - Giurgiu
    27 -- 30 0v gr.inf.
    Dena Corneliu - Giurgiu
    Trandafir Radu Catalin - Giurgiu
    Visan Alexandra - Giurgiu
    Sima Andreea - Giurgiu




    Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
    Absent nemotivat open: Sorica Cristian
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post292811
    Ultima editare de sevraj; 19.mar.2016, 09:19.

    Comentariu


    • #3
      Hutanu Adrian, Slobozia - Amatori. Multumesc frumos.
      Când vulturii tac, papagalii încep să trăncănească.

      Comentariu


      • #4
        Visan Bogdan, Targoviste, la Amatori.

        Comentariu


        • #5
          Doncea Catalin - Giurgiu - open

          Comentariu


          • #6
            Craciun David Mihai din Bucuresti - Amatori

            Comentariu


            • #7
              Ciulica Teodora
              Pantelimon Andreea
              Chireceanu Denisa

              Giurgiu-Open

              Comentariu


              • #8
                Ivan Sorin Ioan din Targoviste la amatori in orasul natal al tatalui meu -Giurgiu
                Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                FH: Donic Bluefire JP 01 max
                BH:Yasaka Rakza X max

                Comentariu


                • #9
                  Dumitru Traian se înscrie la open

                  Comentariu


                  • #10
                    Tudor Emil, Bucuresti, la Amatori.
                    TsE

                    Comentariu


                    • #11
                      Jaouir khaled bucuresti amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Balaban Catalin Bucuresti amatori

                        Comentariu


                        • #13
                          Mocanu Marius, Bucuresti, Open
                          TsE

                          Comentariu


                          • #14
                            Vasile Gelu, Bucuresti - Open. Daca voi avea loc la turneul de la Targoviste, ma voi retrage de la Giurgiu in timp util. In caz contrar, voi veni cu placere!

                            Comentariu


                            • #15
                              Pandele Ionel - Giurgiu - Amatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X