Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Cetății Neamțului", Târgu Neamț - 09.04.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Cetății Neamțului", Târgu Neamț - 09.04.2016

    Turneu A "Cupa Cetății Neamțului" Ediția a I-a - Sâmbătă 9 Aprilie 2016

    LOCALITATEA: Târgu Neamț
    DATA: Sâmbătă 9 Aprilie 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați + Începători;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    AVANSAȚI - 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 13.00 - 13.45 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Sala de Sport a Colegiului Național Ștefan cel Mare, str. Ștefan cel Mare, nr. 67, Târgu Neamț;
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF (Donic, Butterfly) + 4 mese PIV Sport, mingi Butterfly G40+;
    SPAȚIU DE JOC: 840 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: material sintetic multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 10 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură:
    - apă plată 2 litri;
    - sandwich;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locul 1 – cupă + diplomă + materiale sportive în valoare de 250 lei;
    - Locul 2 – cupă + diplomă + materiale sportive în valoare de 150 lei;
    - Locul 3 – cupă + diplomă + materiale sportive în valoare de 100 lei;
    - Locul 4 – cupă + diplomă + materiale sportive în valoare de 50 lei;
    ÎNSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere Joi 7 Aprilie 2016, ora 21,00;
    - ultima retragere Vineri 8 Aprilie 2016, ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:
    Începători
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
    - Număr maxim de participanţi: 60;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1352;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul de Începători;
    Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 60;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1645;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 60;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16 sau 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    În funcție de numărul jucătorilor înscriși sistemul de joc poate suferi modificări, modificări ce vor fi anunțate în timp util pe forum.
    ORGANIZATORI:
    - Eugen Pintrijel, tel. 0751.083.105;
    - Cătălin Cozma, tel. 0744.544.610;
    PARTENERI:
    Primăria Târgu Neamț, prin Dl. Primar Vasilica Harpa.
    SPONSORI:
    Coca Cola HBC
    SC Panamarom SRL
    Class Meister - Case din lemn ecologice
    www.classmeister.ro

    ECHIPAMENT:
    Dl. Rasvan Crișan, reprezentantul Butterfly România.

    Facebook: AmaTur Romania.
    Ultima editare de marcelgiosan; 07.apr.2016, 14:28.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 08.04.2016 at 21:23:19

    1. Corcoz Costin, Focsani, 21 - 30,4 - OL
    2. Cozma Catalin, Falticeni, 28 - 28,3 - OLW
    3. Morosanu Vasile, Suceava, 41 - 26,78 - OW
    4. Nemaciuc Mihai, Suceava, 45 - 37,13 - OL
    5. Hasna Cosmin, Straja, 49 - 28,39 - O
    6. Axinte Bogdan, Iasi, 57 - 23,78 - O
    7. Albu Catalin, Pascani, 64 - 23,75 - O
    8. Coroiu Andrei, Roman, 68 - 26,75 - O
    9. Marola Mihai, Bacau, 74 - 23,33 - OJ
    10. Valcu Alin, Botosani, 88 - 24,75 - O
    11. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 92 - 24,97 - O
    12. Sumanaru Catalin, Iasi, 94 - 23,08 - O
    13. Rojnita Sebastian, Bacau, 106 - 21,58 - O
    14. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 109 - 20,75 - O
    15. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 116 - 19,84 - O
    16. Ticu Dorin, Bacau, 122 - 19,9 - O
    17. Ilies Ioan, Radauti, 128 - 25,25 - O
    18. Ursulean Vasile, Straja, 132 - 19,13 - O
    19. Nistor Florin, Comanesti, 134 - 20,63 - O
    20. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 136 - 19,9 - O
    21. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 167 - 18,2 - A
    22. Dan Andrei, Piatra Neamt, 177 - 18,95 - AW
    23. Ivanov Sorin, Piatra Neamt, 184 - 21,25 - O
    24. Marcu Vasile, Vatra Dornei, 217 - 21,25 - OW
    25. Mosneagu Marius, Falticeni, 265 - 25,2 - OL
    26. Ungureanu Adrian, Suceava, 283 - 21,54 - O
    27. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 284 - 21,42 - O
    28. Barsa Ioan, Moinesti, 298 - 20,68 - O
    29. Meszar Razvan, Arad, 302 - 22,41 - O
    30. Rosca Niculai, Galanesti, 345 - 19,08 - O
    31. Fazakas Attila, Toplita, 349 - 20,68 - O
    32. Rusti Catalin, Suceava, 385 - 24,81 - O
    33. Bujoreanu Neculai, Falticeni, 403 - 21,55 - OW
    34. Carnu Eugen Jr, Bacau, 479 - 18,67 - A
    35. Parascuta Daniel, Iasi, 525 - 21,95 - O
    36. Ursan Viorel, Radauti, 526 - 19,81 - O
    37. Carnu Eugen, Bacau, 565 - 14,54 - AW
    38. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 598 - 13,75 - A
    39. Gasner Paul, Iasi, 601 - 12,34 - A
    40. Surmei Boby, Bacau, 610 - 22,63 - O
    41. Ticala Vasile Jr, Viseu, 632 - 21,38 - O
    42. Subcinski Alexandru, Suceava, 671 - 20,58 - O
    43. Dirlau Ionut, Bacau, 681 - 11,56 - A
    44. Rusu Radu, Falticeni, 1027 - 12,25 - A
    45. Irimia Ilinca, Moinesti, 1226 - 18,75 - AF
    46. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 2314 - 0 - O

    MT16=27,56
    Punctaj turneu: P=MT+2=30
    Punctaj maxim turneu: P+11=41


    MT46=21,17

    Clasament Open

    1. Nemaciuc Mihai - Suceava
    2. Hasna Cosmin - Straja
    3 -- 4
    Cozma Catalin - Falticeni
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    5 -- 8
    Mosneagu Marius - Falticeni
    Corcoz Costin - Focsani
    Morosanu Vasile - Suceava
    Axinte Bogdan - Iasi
    9 -- 16
    Ungureanu Adrian - Suceava
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Surmei Boby - Bacau
    Fazakas Attila - Toplita
    Coroiu Andrei - Roman
    Valcu Alin - Botosani
    Rusti Catalin - Suceava
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    17 -- 18 2v gr.sup.
    Marola Mihai - Bacau
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    19 -- 25 1v gr.sup.
    Albu Catalin - Pascani
    Ilies Ioan - Radauti
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Meszar Razvan - Arad
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Parascuta Daniel - Iasi
    Subcinski Alexandru - Suceava
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Ticu Dorin - Bacau
    Nistor Florin - Comanesti
    Marcu Vasile - Vatra Dornei
    Barsa Ioan - Moinesti
    Rosca Niculai - Galanesti
    Carnu Eugen Jr - Bacau
    33 -- 34 2v gr.inf.
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    Maximus Gabriel - Bacau
    35 -- 41 1v gr.inf.
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Dirlau Ionut - Bacau
    Rusu Radu - Falticeni
    Irimia Ilinca - Moinesti
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    42 -- 47 0v gr.inf.
    Ursulean Vasile - Straja
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Ursan Viorel - Radauti
    Carnu Eugen - Bacau
    Gasner Paul - Iasi
    Ticala Vasile Jr - Viseu

    Nu au fost absenți nemotivați!
    Ultima editare de marcelgiosan; 10.apr.2016, 10:05.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Avansați

      Inscrieri Avansați - on 08.04.2016 at 21:22:28

      1. Colesniuc Romeo, Botosani, 126 - 18,92 - AW
      2. Corocaescu Cristian, Suceava, 137 - 18,55 - A
      3. Chirap Dan, Gura Humorului, 141 - 17,98 - A
      4. Ciortescu Cristi, Iasi, 144 - 18,68 - A
      5. Morosan Marian, Suceava, 180 - 17,43 - A
      6. Ursulescu Ioan, Bacau, 183 - 17,38 - AW
      7. Sofian Corneliu, Suceava, 189 - 16,68 - AW
      8. Rosu Gabriel, Comanesti, 240 - 16,33 - A
      9. Bogza Dragos, Iasi, 244 - 15,14 - A
      10. Spoiala Cristinel, Focsani, 258 - 16,43 - A
      11. Marola Dan, Bacau, 292 - 14,93 - A
      12. Braniste George, Bacau, 312 - 15,8 - A
      13. Valeanu Vlad, Bacau, 327 - 15,28 - A
      14. Lucic Corneliu, Suceava, 330 - 13,5 - AHW
      15. Petenchi Edmond, Roman, 338 - 16,88 - A
      16. Serban Liviu, Onesti, 354 - 13,93 - A
      17. Balauca Cornel, Botosani, 357 - 18,08 - A
      18. Iacob Gabriel, Iasi, 381 - 15,18 - AW
      19. Robu Valentin, Botosani, 387 - 13,18 - AW
      20. Socaci Sorin, Panciu, 390 - 14,35 - A
      21. Marcean Ovidiu, Botosani, 410 - 12,69 - A
      22. Balanescu Florin, Iasi, 411 - 12,2 - A
      23. Martz Sebastian, Comanesti, 440 - 14,44 - A
      24. Atomei Armand, Piatra Neamt, 448 - 15,63 - A
      25. Vieru Costica, Botosani, 465 - 12,63 - AW
      26. Oancea Marian, Bacau, 504 - 12,25 - A
      27. Condur Iulian, Suceava, 507 - 16,15 - A
      28. Ungureanu Florin, Suceava, 518 - 16,4 - A
      29. Baisan Paul, Roman, 522 - 15,82 - A
      30. Filip Dan, Comanesti, 542 - 15,96 - A
      31. Grosu Octavian, Botosani, 566 - 13,11 - A
      32. Chiriac Marius, Botosani, 590 - 10,36 - A
      33. Alexandru Liviu, Botosani, 608 - 11,57 - A
      34. Berila Radu, Bacau, 615 - 12,83 - AJ
      35. Leteanu Marius, Bacau, 673 - 9,97 - A
      36. Colcer Nicolae, Toplita, 679 - 12,25 - A
      37. Cojocaru Adrian, Suceava, 689 - 9,68 - A
      38. Pelin Dumitru, Iasi, 750 - 10,83 - A
      39. Romila Emanuel, Iasi, 766 - 12,17 - A
      40. Miklos Imre, Bradesti, 788 - 14,58 - A
      41. Rosca Adela, Galanesti, 798 - 10 - AF
      42. Aldea Nelu, Falticeni, 813 - 9,8 - A
      43. Ghilan Romeo, Targu Neamt, 911 - 11,75 - A
      44. Maximus Gabriel, Bacau, 1004 - 13,08 - A
      45. Miculescu Alexandru, Piatra Neamt, 1076 - 16,5 - A
      46. Tocariu Sebastian, Botosani, 1122 - 7,45 - A
      47. Sandulean Rares, Vatra Dornei, 1191 - 5,15 - AJ
      48. Gatea Marius, Piatra Neamt, 1195 - 13,5 - AW
      49. Purcileanu Liviu, Piatra Neamt, 1277 - 12 - A
      50. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei, 1307 - 4,5 - AF
      51. Stroe Ionel, Bacau, 1470 - 11 - A
      52. Anton Florin, Campulung Mold, 1799 - 12,75 - A
      53. Posteuca Lucian, Botosani, 2281 - 5,75 - A
      54. Bompa Cristi, Targu Neamt, 3286 - 0 - A
      55. Bejan Alexandru, Tecuci, 3287 - 0 - A
      56. Cazanel Gheorghe, Comanesti, 3288 - 0 - A
      57. Ticala Vasile Sr., Viseu, 3289 - 0 - A


      MT16=17,02
      Punctaj turneu: P=MT+2=19
      Punctaj maxim turneu: P+9=28


      MT57=12,62

      Clasament Avansați

      1. Rosu Gabriel - Comanesti
      2. Sofian Corneliu - Suceava
      3 -- 4
      Petenchi Edmond - Roman
      Valeanu Vlad - Bacau
      5 -- 8
      Spoiala Cristinel - Focsani
      Miculescu Alexandru - Piatra Neamt
      Marola Dan - Bacau
      Miklos Imre - Bradesti
      9 -- 16
      Gatea Marius - Piatra Neamt
      Filip Dan - Comanesti
      Corocaescu Cristian - Suceava
      Iacob Gabriel - Iasi
      Colcer Nicolae - Toplita
      Martz Sebastian - Comanesti
      Balauca Cornel - Botosani
      Baisan Paul - Roman
      17 -- 18
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Anton Florin - Campulung Mold
      19 -- 2v gr.sup.
      Ursulescu Ioan - Bacau
      20 -- 31 1v gr.sup.
      Colesniuc Romeo - Botosani
      Chirap Dan - Gura Humorului
      Lucic Corneliu - Suceava
      Socaci Sorin - Panciu
      Marcean Ovidiu - Botosani
      Vieru Costica - Botosani
      Condur Iulian - Suceava
      Chiriac Marius - Botosani
      Romila Emanuel - Iasi
      Aldea Nelu - Falticeni
      Ghilan Romeo - Targu Neamt
      Stroe Ionel - Bacau
      32 -- 36 0v gr.sup.
      Atomei Armand - Piatra Neamt
      Oancea Marian - Bacau
      Ungureanu Florin - Suceava
      Grosu Octavian - Botosani
      Leteanu Marius - Bacau
      37 -- 41 2v gr.inf.
      Morosan Marian - Suceava
      Braniste George - Bacau
      Robu Valentin - Botosani
      Balanescu Florin - Iasi
      Alexandru Liviu - Botosani
      42 -- 43 1v gr.inf.
      Bogza Dragos - Iasi
      Ticala Vasile Sr - Viseu
      44 -- 52 0v gr.inf.
      Serban Liviu - Onesti
      Cojocaru Adrian - Suceava
      Pelin Dumitru - Iasi
      Purcileanu Liviu - Piatra Neamt
      Posteuca Lucian - Botosani
      Bompa Cristi - Targu Neamt
      Bejan Alexandru - Tecuci
      Cazanel Gheorghe - Comanesti
      Apostol Constantin - Targu Neamt

      Absenți nemotivați:
      1. Berilă Radu - Bacău;
      Retrași după ora 21,00:
      1. Roșca Adela - Galanesti.
      Ultima editare de marcelgiosan; 10.apr.2016, 10:05.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament Începători

        Inscrieri Începători - on 08.04.2016 at 21:08:04

        1. Hanganu George, Focsani, 420 - 10,95 - A
        2. Anton Dragos, Focsani, 432 - 11,83 - A
        3. Robu Mihai, Mogosesti, 433 - 11,45 - A
        4. Pinzar Alin, Suceava, 458 - 11 - A
        5. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 477 - 11,4 - A
        6. Volosciuc Tiberiu, Vatra Dornei, 501 - 11,15 - A
        7. Pralea Constantin, Alba Iulia, 531 - 8,83 - AW
        8. Poturu Ioan, Pascani, 555 - 10,14 - AW
        9. Pralea Marius, Botosani, 624 - 8,59 - A
        10. Grosu Alexandru, Botosani, 726 - 8,19 - AJ
        11. Darie Gabriel, Comanesti, 762 - 7,58 - A
        12. Ianos Valentin, Suceava, 770 - 8,5 - A
        13. Stefanachi Bogdan, Botosani, 782 - 8,7 - AJ
        14. Balaita Mihai, Bacau, 790 - 11,38 - AJ
        15. Maftei Catalin Doru, Comanesti, 791 - 8,61 - A
        16. Cotfas Gabriel, Toplita, 809 - 7,54 - A
        17. Buzila Ioan, Botosani, 821 - 7,19 - A
        18. Sisca Nicusor, Comanesti, 829 - 6,63 - AW
        19. Donisan Costel, Pascani, 866 - 8,82 - A
        20. Cristofor Razvan, Moinesti, 880 - 7 - A
        21. Laic Mihai, Roman, 912 - 9,38 - A
        22. Aparaschivei Marcel, Botosani, 1017 - 10,75 - AW
        23. Dragan Dan, Pascani, 1033 - 7,05 - A
        24. Eigel Csaba, Toplita, 1071 - 7,5 - A
        25. State Constantin, Targu Neamt, 1086 - 8,35 - A
        26. Caltea Liviu, Pascani, 1107 - 6,44 - A
        27. Ticala Sebastian, Viseu, 1198 - 8,5 - AJ
        28. Grapina Florin, Roman, 1207 - 11,25 - A
        29. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 1279 - 11,5 - A
        30. Macovei Cristi, Iasi, 1289 - 7,25 - A
        31. Faraon Catalin, Targu Neamt, 1314 - 6,75 - A
        32. Borcea Viorel, Roman, 1385 - 8,25 - A
        33. Pintrijel Eugen, Targu Neamt, 1390 - 6 - A
        34. Nutu Catalin, Targu Neamt, 1405 - 7,92 - A
        35. Butacu Dan, Bacau, 1438 - 6 - A
        36. Balau Laurentiu, Falticeni, 1474 - 7 - A
        37. Popescu Doru Viorel, Botosani, 1510 - 4,25 - A
        38. Tofan Florin, Targu Neamt, 1550 - 5,92 - A
        39. Aldea Andrei, Roman, 1573 - 9 - A
        40. Dior Dorin, Iasi, 1664 - 7,5 - A
        41. Grigor Fabian, Viseu, 1735 - 5,25 - AJ
        42. Petcu Doru Eduard, Barlad, 1776 - 6 - A
        43. Darea Ovidiu, Botosani, 2013 - 8,75 - A
        44. Berariu Nicusor, Targu Neamt, 2150 - 3 - A
        45. Lipan Florin, Vatra Dornei, 2309 - 2,75 - A
        46. Mosneagu Mihnea, Falticeni, 2312 - 2 - A
        47. Buzila Tamara, Botosani, 3271 - 0 - A
        48. Pralea Horia Serban, Botosani, 3272 - 0 - A
        49. Petraru Cezar, Suceava, 3273 - 0 - A
        50. Fedot Valentin, Tulcea, 3274 - 0 - A
        51. Grosu Gheorghita, Tarrgu Neamt, 3275 - 0 - A
        52. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 3276 - 0 - A
        53. Harpa Daniel, Targu Neamt, 3277 - 0 - A
        54. Iosif Radu, Barlad, 3278 - 0 - A
        55. Paraschiv Mihai, Targu Neamt, 3279 - 0 - A
        56. Pralea Gianina, Botosani, 3280 - 0 - A
        57. Pandele Marian Andrei, Targu Neamt, 3286 - 0 - A
        58. Patras Victor, Iasi, 3287 - 0 - A
        59. Rus Laura, Viseu, 3288 - 0 - A
        60. Moscaliuc Cezar, Suceava, 3289 - 0 - A
        -----------------------------------------
        Lista de asteptare:
        1. Iordachi Adrian, Adjud, - -

        MT16=10,49
        Punctaj turneu: P=MT+2=12
        Punctaj maxim turneu: P+6=18


        MT60=6,16

        Clasament Începători

        1. Grapina Florin - Roman
        2. Bubulac Cristi - Piatra Neamt
        3 -- 4
        Grosu Alexandru - Botosani
        Pinzar Alin - Suceava
        5 -- 8
        Anton Dragos - Focsani
        Balau Laurentiu - Falticeni
        Donisan Costel - Pascani
        Pralea Marius - Botosani
        9 -- 16
        Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
        Ianos Valentin - Suceava
        Buzila Ioan - Botosani
        Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
        Badaluta Marian - Vatra Dornei
        Robu Mihai - Mogosesti
        Hanganu George - Focsani
        Lipan Florin - Vatra Dornei
        17 -- 20
        Cristofor Razvan - Moinesti
        State Constantin - Targu Neamt
        Faraon Catalin - Targu Neamt
        Patras Victor - Iasi
        21 -- 25 2v gr.sup.
        Poturu Ioan - Pascani
        Darie Gabriel - Comanesti
        Laic Mihai - Roman
        Caltea Liviu - Pascani
        Macovei Cristi - Iasi
        26 -- 30 1v gr.sup.
        Aparaschivei Marcel - Botosani
        Eigel Csaba - Toplita
        Sandulean Rares - Vatra Dornei
        Nutu Catalin - Targu Neamt
        Dior Dorin - Iasi
        31 -- 40 0v gr.sup.
        Pralea Constantin - Alba Iulia
        Stefanachi Bogdan - Botosani
        Maftei Catalin Doru - Comanesti
        Sisca Nicusor - Comanesti
        Butacu Dan - Bacau
        Popescu Doru Viorel - Botosani
        Aldea Andrei - Roman
        Petcu Doru Eduard - Barlad
        Darea Ovidiu - Botosani
        Iosif Radu - Barlad
        41 -- 48 1v gr.inf.
        Cotfas Gabriel - Toplita
        Dragan Dan - Pascani
        Sandulean Ruxandra - Vatra Dornei
        Tofan Florin - Targu Neamt
        Berariu Nicusor - Targu Neamt
        Fedot Valentin - Tulcea
        Paraschiv Mihai - Targu Neamt
        Rus Laura - Viseu
        49 -- 58 0v gr.inf.
        Pintrijel Eugen - Targu Neamt
        Grigor Fabian - Viseu
        Mosneagu Mihnea - Falticeni
        Chiriac Octavian - Botosani
        Buzila Tamara - Botosani
        Pralea Horia Serban - Botosani
        Grosu Gheorghita - Tarrgu Neamt
        Pralea Gianina - Botosani
        Moscaliuc Cezar - Suceava
        Truta Ana - Toplita

        Absenți nemotivați:
        1. Borcea Viorel - Roman;
        2. Pandele Marian Andrei - Târgu Neamț.
        Retrași după ora 21,00:
        1. Petraru Cezar - Suceava;
        2. Balaita Mihai - Bacau.
        Ultima editare de marcelgiosan; 10.apr.2016, 10:02.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Informații utile

          Indicații de acces:
          1.Intrarea în Târgu Neamț dinspre Pașcani: după ce treceți de Poliția Târgu Neamț, la 100 m pe partea dreaptă se află Colegiul Național ”Ștefan cel Mare” Tg.Neamț;
          2.Intrarea în Târgu Neamț dinspre Botoșani, Suceava sau Fălticeni: când ajungeți la primul sens giratoriu faceți stânga, apoi mergeți înainte, treceți de biserica ”Adormirea Maicii Domnului” (pe partea stângă), treceți de Casa Culturii (tot pe partea stângă), încă 100-150m și pe partea stângă se află Colegiul Național ”Ștefan cel Mare” Tg.Neamț;
          3.Intrarea dinspre Piatra Neamț: la al doilea sens giratoriu faceți la dreapta, mergeți înainte și treceți de biserica ”Adormirea Maicii Domnului” (pe partea stângă), treceți de Casa Culturii (tot pe partea stângă), încă 100-150m și pe partea stângă se află Colegiul Național ”Ștefan cel Mare” Tg.Neamț;

          Cazare:
          Persoanele care doresc cazare sunt rugate să se adreseze Domnului Profesor Eugen Pintrijel la nr. de telefon: 0751.083.105;

          Obiective turistice:
          1.Cetatea Neamțului:

          2.Casa Memorială "Ion Creangă":

          3.Mănăstirea Neamț:

          4.Mănăstirea Agapia:

          5.Mănăstirea Secu:

          6.Mănăstirea Sihăstria:

          7.Casa Memorială "Veronica Micle"

          8.Zimbrăria "Dragoș Vodă":
          Ultima editare de marcelgiosan; 24.mar.2016, 20:12.
          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Volosciuc Tiberiu, Vatra Dornei, începători...presimt ca va fi un turneu puternic și frumos. Va salut

            Comentariu


            • #7
              Axinte Bogdan , Open .
              Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
              Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
              Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

              Comentariu


              • #8
                Din Piatra Neamt:

                Dan Andrei -opel
                Dumitrescu Dan- avansati
                Ivanov Sorin- opel
                Bubulac Cristi -incepatori
                Turcu Viorel-avansati
                Burghelea Florin-incepatori
                Atomei Armand -opel
                Gatea Marius- opel
                Purcileanu Liviu -avansati
                Cibotariu Bogdan - incepatori
                blade: btf amultart
                fh: acuda blue p1
                bh: rasanter r37

                Comentariu


                • #9
                  Marola Mihai-Bacau -Open
                  Marola Dan-Bacau-Avansati
                  Stroe Ionel-Ramnicu Valcea-Avansati

                  Comentariu


                  • #10
                    Felicitari pentru initiativa!!!
                    Se inscriu, cu deosebita placere, Nicu Constantin, Bogza Dragos si Dragan Petru Ioan, din Iasi, la avansati.
                    Mult succes organizatorilor si tuturor participantilor!

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna ziua, va rog sa inscrieti la AVANSATI pe:
                      - Cristi Ciortescu - IASI
                      - Gabi Iacob - IASI
                      - Alexandru Miculescu - Piatra Neamt

                      Multumim!

                      Comentariu


                      • #12
                        Plamada Lucian - Iasi - Avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Buzila Ioan din Botosani- incepatori.
                          Marcean Ovidiu Botosani - avansati
                          Buzila Tamara Botosani - incepatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Romila Emanuel Avansati Iasi
                            Blade: Bty M. Maze
                            FH: T. Genius 2.0
                            BH: T. Genius 2.0

                            Comentariu


                            • #15
                              Aparaschivei Marcel Botosani incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X